GEMENGD NIEUWS Kerk en Sebool. BINNENLAND Staten-Generaal Sociale Berichten. VERSPREIDE BERICHTEN KLEIN ALLERLEI. ProYiaolaal Nieuws gaan. Goedgekeurd. Uit München wordt gemeld, dat 4e groote meerderheid der arbeiders J4J hel referendum in de Augsburgsciit textielindustrie vóór de staking heeft gestemd. Hierbij zijn ca. 30.000 an- beiders betrokkeD. Uit Rome wordt gemeld, dm de wereldberoemde kerkhistoricus mgr. Duchesne, het hoofd van het Fransche geschiedkundige instituut, aan de griep is overleden. De Atheensche bladen hebben den tekst gepubliceerd van de brie ven, welke tusscheu Paus Pius Xl en koning Constantijn van Griekenland zijn gewisseld in verband met de ver kiezing van den eerste; uit bedde orie- ven spreekt een warme toon. L)e film van de kroning des Pau sen is in het Vaticaan vertoond. De vertooning trok zoozeer de belangstel ling van den Paus, dat de firma Hem een co pie van de film en een toepte] tot verloonen daarvan heeft ter be schikking gesteld. Naar Kipa meedeelt, hebben de giften van den H. Vader, zooals "be kend reeds de tweede Pauselijke inza meling van dien aard, tot dusver bijna de sam van 15 millioen lire bereikt Naar telegrammen uit Toronto melden, is hel Notre Dame-klooster te Montreal, 't oudste onderwijs-instituui In de provincie Quebec, totaal door brand verwoest. Nog steeds is het juiste aantal Slachtoffers van de ontploffingsramp \n Joegoslavië niet bekend. Men komi echter tot de conclusie, dat dit zeker eenige duizenden zal bedragen. Er wordt nog steeds hardtf|ewerkt aan de opruiming van de puinhoopen en telkens worden weer lijken gevonden. Gisteravond drongen 40 jongens in een bioscoop te Berlijn, waar de film Fridericus Hex vertoond werd en trachtten de menschen te bewegen de zaal te veriaten Der politie gelukt© het om de indringers uit te' zaai te drijven; 12 personen werden gearres teerd De opzegging van den dienst «aai de leden der 47 Engelsche vak- Tereen i gingen door de werkgevers in het macninebedrijf zal heden worden tfgekondigd. De uitsluiting treedi Mei in werking. Een verlaging der inkomsten belasting in Engeland met een shilling beteekent een vermindering der in komsten met 50 millioen, terwijl de. verlaging van de accijns op bier, thee ja suiker, welke tot de mogelijkheden jvordt gerekend, aan een vermindering met 40 millioen gelijk staaf. DE KONING EN DE BOLSJE WISTEN, De „Temps"-correspondent te Genua jijst er in een bespreking van het be- joek van den Italiaanschen koning op, dal deze te Milaan, waar hij de vorige week een oezoek bracht, door de in meerderheid communistische gemeente raad genegeerd ia. Te Genua gaven Tsjifcjerin en zijn collega's van vde Russische delegatie den Itoliaanscncn (Communisten een lesje in correctheid. Welk lesje ook de kleine godje. in 4e Hollandsche bolsjewisten- en soaa- lislenwereld wel eens ter harte mogen flemen, EEN ZONDERLINGE STRAFWET. De politie te Rio de Janeiro wist yiiang<! een Duitsche valsche muntcrs- "Cendc te arresteeren, die in bet bezit was van een groote hoeveelheid val sche Engelsche en Fransche bankbil jetten. De bende moest echter weer worden vrijgelaten, omdat vervals hing van butienïandsch geld onder de hui dige wet van Brazilië niet strafbaar is. Onmiddellijk is een wetsontwerp ingediend om daarin te voorzien. GOED VOORBEELD. Notaris van Cranenburgti, die na het besluit tot oprichting van de Nieuwe Katholieke Partij het voor zitterschap van het voorloopig co mité heeft neergelegd, is niet hal verwege blijven staan. Vrijdag is hij in de Haarlemsche Kiesveree- niging ter vergadering verschenen en heeft er een levendig aandeel genomen aan hoogst belangwek kende besprekingen over het ont werp R. K. Staatsprogram en de richting in onze politiek. De initiatief-nemer van de actie der ontevredenen heeft hierdoor nogmaals getoond den eenig juis te n weg te willen bewandelen om voor rechtmatige grieven voldoe ning te bekomen in de ééne, alle standen omvattende R. K. Staats partij. „L>e Tijd" hoopt, dat dit goede voorbeeld bij de velen, die aan den oproep van den heer Van Cranen- burgh adhaesie hebben betuigd, met evenveel instemming navol ging vinde! Mgr. Nolens over de Nieuwe Katholieke Partij. Op een vergadering van de afdeeling Sittard der R. K. Kiesvereeniging is mgr. Nolens als spreker opgetreden. Blijkens een verslag in de „Msb." heeft deze o.a. gesproken over de Nieuwe Katholieke Partij. Wij ontleenen aan genoemd blad: Men komt met eigen candidaten en had het voornemen de lijsten te verb in den met die der georganiseerde Katho lieke kiezers. Dat is echter te naief om te kunnen opkomen in het hoofd ran iemand, die zich met die zaken ooit heeft bezig gehouden. Toch be sloot men tot het oprichten der Nieu we Katholieke Partü en tot het stol len van eigen candidaten. Spr. zegt buiten de bedoeling dezer handelwijze te willen blijven en in het bijzonder van hen die met het plan gekomen zijn In de politiek kan men echter met be doelingen geen rekening houden, hoe hard het ook klinkt, wel met de gevol gen. En ieder politicus, zegt spr. heeft te voorzifen. Wanneer dit plan dan ook zou wor den doorgezet en eenigszins ingang zou vinden, dan gaan wfj gewoonweg 40 jaar terug, dan is het werk der Ka tholieken van de 25 laatste jaren ver nietigd. Indien dat eenige gevolgen zou héb ben, dan zou'de benijde eenheid een voudig verscheurd zijn, het gevaar van afscheiding van andere groepen gebo ren en de op beginselen berustende Ka tholieke Partij opgaan in verschillende belangengroepen met als gevolg, dat geen meerderheid van rechte meer mo gelyk zou zijn, omdat de op die wfjze gekozen ieden niet medetellen bij het overwegen, of de uitslag kan leiden tot het optreden van een rechtsch kabinet. Zij laden op zich een verantwoorde lijkheid, waarvan ijj de zwaarte niet inzien, of niet willen inzien, gedreven als zü worden door zuiver financieels en materieels overwegingen. Wanneer zij het slechts voor een der de doorzagen, dan zouden zij zeggen: Wjj staken daarmede. In een slotwoord herinnerde spr. aan een soortgelijke actie in het Diutsche centrum, waartegen Windhorst met kracht optrad. En al voelt hij zich dan geen Windhorst, toch durft hij in al le nuchterheid verklaren, dat als de heeren hun plan doorzetten en aan hang vinden, het gedaan is met de kracht en den invloed der Katholieke Partij. Dan heeft het Katholieke volk van Nederland na eeuwen van achter stelling tenslotte geëmancipeerd, ge toond te zwakke beenen te hebben om de weelde te verdragen DE .WIJZIGING VAN DE ARBEIDS WET. De Leidscbe Vereeniging van In- dustrieejen. heeft aan de Tweede Kh mer een adres gezonden, waarin wordt verzocht, dat de mogelijkheid worde geopend om te komen tot een verlenging van den werktijd; voorts alle onmoedige en ingewik kelde onderscheidingen uit de wet te schrappen en deze in alle op richten voor de industrieele praktijk bruikbaar te maken. RECHTSTOESTAND VAN AMBTE NAREN. Het oomdté van Neutraal Overheids personeel heeft aan de leden van de Tweede Kamer een adres gezon den. waarin het verzoekt te trachten het voor het Overheidspersoneel zoo belangrijk ontwerp-wet tot regeling van den Rechtstoestand van Ambte naren, alsnog op de agenda te doen plaatsen, zoodat behandeling nog in deze zittingspériode kan plaats vin den. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN Naar wij' vernemen hebben zich een aantal personen van vrijzinnigen hui ze tot een commissie gevonnd oim de verkiezing te bevorderen van de door den Vrijheidsbond den Vrijz. Bond en de Democratische Partij op de candidatenlijsten geplaatste can didaten. gejeid door ae overweging dat het van 'groot belang zou zajn dat ook van vrijzinnige zijde Indi sche specialiteiten de belangen van lndië in ons parlement kunnen voor staan en verdedigen. BEZOEK KONING VAN ZWEDEN UITOESTELD. Naar men mededeelt, is in verband met het overlijden van de Groother togin Marie van Mecklenburg fret voor 4 Mei aangekondigde bezoek van den Koning van Zweden inge volge den door de Koningin te ken nen gegeven wensch' voor ombepaal den tijo uitgesteld. STEUN AAN WERKLOOZENKA5- SEN. In Staatsblad 170 is opgenomen Ret Kon. Besluit waarbij het besluit van den gemeenteraad van Aimejo van 9 Maart 1922. strekkende tot vaststel ling van een regeling betreffende lfet verleenen van steun aan leden van werkioozenkassen, die dubbel uitge trokken zijn. wordt geschorst tot 1 Juli eJd OVERLIJDEN GROOTHERTO GIN MARIE VAN MECKLEN BURG. Het hof zal wegens het overlij den van H. K. H. Groothertogin Marie van Mecklenburg, moeder van den Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg, gedu rende vijf weken zwaren, drie we ken middelbaren en twee weken lichten rouw aannemen. Het stoffelijk hulsel van de Groothertogin zou hedenochtend uit de sterfkamer ten koninklijken paleize worden overgebracht naar de tot rouwkamer ingerichte ach tervestibule van het paleis. In die chapehe ardente zou he denmiddag 3 uur een rouwdienst plaats hebben. Onmiddellijk na afloop van deze godsdienstige plechtigheid zou het stoffelijk overschot worden over gebracht in een ceremonieelen stoet, naar 't station van de Staats spoor in de Rijnstraat, ten einde al daar in een spoorrijituig te worden geplaatst en na een kort tijdsver loop vermoedelijk één dag te worden vervoerd naar Mecklen burg, waarheen reeds gisterenmid dag vertrok de hier vertoevende laatst regee rende Groothertog van Mecklenburg Schwerin, Friedrich Franz IV, ter regeling van de be- lifaienisplechtigheid aldaar. TWEEDE KAMEEL j .VROUWEN IN RECHTERLIJKE BETREKKINGEN. Verschenen is de Memorie van Ant woord in zake het voorstel van wet van den heer Marchant o.s. tot toela ting van de vrouwen Sn rechterlijke betrekkingen. INSTELLING VAN GEZOND- HEEDSDIENSTEN. Verschenen is de Memorie van Ant woord in zake het wetsontwerp tot instelling van Gezondheidsdiensten, VOORSCHOTTEN AAN VREEMDE STATEN, Ingediend is een wetsontwerp, waarbij de Minister van Financiën ge machtigd wordt aan eenige staten van Midden- en Oost-Europa voor schotten te verstrekken tot een geza menlijk bedrag van f 17.616.981.60 ten behoeve van de betaling van leve ringen door Nederland en de Neder- landsche koloniën LOONS VERLAGINGEN. Heden zullen te 's-Gravenhage alle werknemersorganisaties in bet haven bedrijf een gecombineerde bestuurs vergadering oeleggen om daar hun houding te nepalen In verband met de door de Seheepvaartvereeniging Zuid aangekondigde loonsverlagingen. Een der patroona in Haskerland, die eerst de eischen der stakers in willigde, is daarop weer teruggekomen. Eenige patroons in SmaiLLingerland neb ben het door de arbeiders aangieDo- den contract der looneischen oange- De afdeeling Achtkarspeleii van de Federatie der Timmerliedonpa- troons in Friesland besloot bij aeca- matie tot uitsluiting van alle georga niseerde bouwvakarbeiders, ingaande 1 Mei e.k. Gisterenmorgen hebben 80 sigaren- makers bij de N. V. firma Majoio te Tilburg het werk geslaakt wegens loon verlaging met 15 procent Bui» moest worden opgenomen. Bij den heer los. de Kort— van Erp te Waalwijk is tijdens zijn afwezigheid ingebroken. Bij onder zoek bleek ruim f 400 te zijn ont vreemd. In de keuken lag nog] een briefje van f25. Te Steenbergen viel het twee jarige dochtertje van J. v. T. in een sloot achter het huis en werd daaruit levenloos opgehaald. Te Dinteioord is het in verre- gaanden staat van ontbinding ver- keerend lijk aangespoeld van een man. Vermoedelijk is 't 'n slacht offer van den storm op 8 Maart. Te Emmen is het steenen ge bouw der Pannenbakkerij van de firma H. Meyer en Co. totaal' af gebrand. Er is niets gered. GEWETENSBEZWAAR. Db. Eroanje, predikant bij die Geref Gemeente te Barnevinld, dia zdch steeds als ©en groot tegenstander van de Invaliditeitswet heeft doen kennen en die dan ook indertijd de bekende circulaire voor®getnoed3b&- zwaren heeft onder boekend, waardoor hij van do verplichting tot het plak ken van zegeltjes voor zijn dienstbo de werd ontheven, heeft ook gewei gerd het hiervoor op zijn belasting^ biljet aangebrachte bedrag te betalen Deswege hebben de rijksambtenaren thans beslag op zijü inboedel ge legd, welke bij verdere weigering Za terdag 29 dcaei' gerechtelijk aal wor den verkocht. i Ook bij vier zijner gameenteharen ia om dezelfde reden beslag op den inboedel gelegd. TYPHUS EN DilPTHERITUS TE ZWOLLE. i In de vorige week deden zich te Zwolle weer drie gevallen van ty phius voor, één bij een schipper, lig- aan de beestenmarkt, en twee bij verpleegsters in het Sophia-22e- kenhuis. On]ang3 heeft me-n de draagster van de diphteri'taabaeülen ontdekt In hetzelfde ziekenhuis kwamen tel kens en telkens weer diphteri ge vallen voor zonder dat de haard ont dekt kon worden. De draagster is thans gebleken te zijln een verpleegd ster van het Sophia Ziekenhuis, De 35-jarifrc V. B., is nabh Weesp met zijn rijwiel aangereden door een melkwagen. In vrij ern- stigen toestand moest hij in 'n zie kenhuis worden opgenomen. Een wielrijder, Klaassen, wo nende Borgerstraat 266, is door 't breken van de voorvork van zijn rijwiel zoo gevallen, dat opname in een Ziekenhuis noodig bleek. Hii had een ernstige hoofdwonde. Graaf Bentinck heeft in een vergadering van tabaksplanters te kennen gegeven, dat zijn vertrek uit Amerongen nog niet vaststaat De gemeenteraad van Amerongen heeft besloten tot verscheidene be zuinigingen. In de buurt van Bosch en Duin onder de gemeente Zeist is een ongeluk gebeurd, dat het le ven heeft getost aan den 33-jan- gen zoon van een molenaar aldaar. Hij reed met een wagen met paar den bespannen, die op hof sloegen. De man werd van den bolt geslin- §erd en kreeg een schedelbreuk, ie onmiddellijk den dood tot ge volg had, Bij de aanbesteding van staan plaatsen op de kermis te Tilburg is door de pachters gezamenlijk tot bij de 100.000 ingeschreven. De minste inschrijvers zijn de eige naars van ijswagens, die slechts 110 voor een staanplaats bieden. De stoomcaroussels loopen tot f8400. In een gezin, wonende in het Groot Hemelrijk te Amsterdam, is Zaterdagavond ruzie ontstaan, met het gevolg, dat de man zoodanig door vrouw en kinderen werd toe- DE NEDERLANDSCHE BISSCHOPPEN TE ROME. De Romeinsche correspondent van „De Tijd" seint uit Rome: Zaterdag arriveerden hier Z. D. H Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond, vergezeld van ziin secretaris en van zijn broeder, prof Schrijnen. Zondagvoormiddag werd Z. D. .H H. v. de Wetering, aartsbis schop van Utrecht, in een langdu rige audiëntie door Z. H. den Paus ontvangen. Ter gelegenheid van het bezoek der Nederlandsche Bisschoppen aan Rome, hield Z.Exc. jhr. O. van Nispen tot Sevenaer gisteren een receptie. Z. H. de Paus ontving in parti culiere audiëntie Mgr. or. B. Eras met een viertal familieleden uit Ne derland, alsmede Mgr. B. Mutsaers met den zeereerw. neerdr. Verhoe ven. Onmiddellijk na deze groep landgenooten werden de noog- eerw. heer Mgr. A. Schaepman, President van Rijsenburg, met ziin reisgenooten, Mag. dr. Van Op- penraay en pastoor Knuit door Z. H. in particuliere audiëntie ont vangen. NAAR DE MISSIE. Binnen eenige maanden zal naar de missie in Brazilië vertrekken de Weleerw. pater Alph. Wijnhoven S. C. J. te Rotterdam, die den Tweeden Paascbdag j.I. zijn eerste H. Mis opdroeg. HEILOO. HEILOO. Raad. Donderdag middag 2 uur kwam de Raad in voltallige zitting bijeen. De notulen werden goedgekeurd Ingekomen is o.a.Van Ged. Sta ten goedkeuring op de heffing van 100 opcenten op de 4 maanden van JanuariMei, tot de invordering door het Rijk geschiedt, id. geld- leening f8000.id. suppl. kohier. Kasverificatie G. E. B. op 15 Maart In kas f 1850.951/,. Goedge- keuratoMededeeling van den heer W. Admiraal, dat hij' zijn herbenoe ming als lid van het Burg. Armbe stuur aanvaardt Een rapport van den heer Bon man, gem.-opzichter, inzake den aanleg van een weg Holleweg— Honasbosschelaan, welke in ge- meentebeheer is uitgevoerd. Kos ten f 1960.59, begrooting f2000. Goedgekeurd. Van de Vereeniging voor Volks huisvesting „Heiloo", alhier een verzoek om verhooging van sub sidie voor beplanting bij de wo ningen van genoemde vereeniging welker uitvoering onder leiding van het raadslid Vahl is gebeurd Toegezegd was flOO.—ge vraagd wordt f 142.36. B. en W. stellen voor f145 te geven. Goed gekeurd. Een verzoek van „Heiloo Voor uit", Ver. tot bevordering van Vreemdelingenverkeer om de ma ximum-snelheid voor motorrijtui gen te verhoogen tot 20 K.M. per uur in gelijke lijn als Limmen en Castricum. De minderheid van B. en W voor inwilliging de meerderheid vreesde dat men dan nog harder gaat rijden, en wilde den toestand laten zooals het thans is.. Van den Koninklijken Automo biel- en motorrijdersbond was een verzoek ingekomen om de maxi mum-snelheid te verhoogen op 25 a 30 K.M. Het voorstel der meerderheid v, B. en Wu wordt aangenomen, slechts de heeren Vahl en Mulder waren voor 20 K.M., zoodat de snelheid op 15 K.M. gehandhaafd blijft Van den heer J. Borst is berichtt ingekomen, dat hij door vertrek bedankt als lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. en van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Het ontslag wordt eervol verleend. Benoeming hoofd school' I en be noeming onderwijzer school Door overbevolking van schooi II en door het voi zijn van school I stellen B, en Wi. voor om in schooi i een 6e lokaal in gebruik te nemen en daarvoor een leerkracht te be noemen. Er is reeds lang gewacht met de plannen van de R. K. school, doch dit kan nog wel een jaar duren op deze gebsekkige wip- De openbare vergadering .woiidt geschorst. Na opening wordt hoofd van schoot 1 ae volgende voordracht ingediend: I. K. S. O. D. Heijt, Nieuwe Pekela, 2 H. Mulder, Nijmegen, 3. L. Scha- reman, Rotterdam. No. 1 der voordracht" wordt met algemeene stemmen gekozen. Als onderwijzer aan dezelfde school luidt de voordracht: 1. N. H. Reuvers, SchoorI, 2. Wt Straks Haarlemmermeer, 3. A. van Graaf Eiland, Vlissingen. Ook .hiervan werd No. 1 met algemeene stem men gekozen. In de vacature J. Borst komt de volgende voordracht: 1. T. H. Ro- zing; 2. Th.lB olten. De voorzitter zet uiteen, dat de heer Opdam heeft gevraagd om in deze vacature de billijkheid te be trachten en een Rooms ch-Katho- liek te benoemen, aan welk verlan gen zal worden voldaan. De heer Osdam dankt voor de ze welwillendheid; ook de heer Sengers had dit verzoek gesteund. Gekozen wordt de heer T. H. Rozing met 5 stemmen tegen 2 op den heer Bollen. Van het raadslid P. v. 't Veer is de volgende vraag ingekomen inzake het leveren van gas aan de gemeente: Achten B. en W. den tijd niet gekomen mededeelin- gen of voorstellen te doen en zoo ja, kan dit dan gebeuren op de eerstvolgende raadszitting De voorzitter deelt mede, dat deze zaak in voorbereiding is, des tijds heeft Alkmaar mooie voorstel len gedaan, doch het schijnt zich thans wel eenigszins terug te trekken, doch B. en W. laten den moed niet zakken en vragen we derom offerte en op welke voor waarden. lntusschen is deze zaak in een ander stadium gekomen omdat ook de Directeur van de Gasfa briek van Castricum bij B. en W. is geweest, deze kwam niet na mens B. en W. of namens den Raad, doch uit zichzelf omdat ook Castricum afzetgebied voor gas moet zoeken. Spr. heeft den in druk gekregen dat deze spoedig met uitgewerkte voorstellen zal to men. B. en W. vragen een crediet van F100.om zich in deze van 't advies van een Ingenieur te voor zien. Goedgevonden. Van H. Hanser, schoonmaker aan schoof I was een verzoek inge komen om verhooging salaris, om dat er een 6e lokaal bij komt. B. en W. stellen voor f325 te geven en f75 voor den grooten schoonmaak, over ziin werk ziin B. en W. zeer tevreden. De heer van 't Veer vindt een sprong van F260 op f325.— hoog, hij zou 1300.billijk vinden. Het voorstel B. en W, wordt aangenomen. Inbraak Gem.-Secretarie. In ver band hiermede stellen B. en W. voor een groote brand- en inbraak vnve brandkast te koopen, het be staande kastje dal alleen brandvri. is zal vermoedelijk t60.van re paratie tosten en voor berging v. waardevolle archietstukken is zulk een kast dringend noodig. B. en W. hebben 't oog op een Lips brandkast model B 120, welke 1967 of f1170 moet kosten, met letterslot wat B. en W. noodig oor deelen 1100 verhooging. De Lips iabriek is bereid de te leveren kast voor 1300 minder te rug te nemen, wanneer blijkt dat binnen 5 jaar een nieuw raadhuis ïebouwd wordt, waa dm een tluis dient gemaakt te worden, of 2ens den h'ee v^'aas'Oep-V-.anus oleek er geen oezwaar deze t©r mijn tot 10 jaar te verlengen.. De meerderheid van den Raad acht de som te hoog, temeer daar het raadhuisplan binne» afzienba- ren tijd verwezenlijkt dient te wor dpn De voorzitter verdedigt dit plan langen tijd, na uitgebreide discus-, sies wordt het voorstel evenwel verworpen tegen de heeren Vahl, Sengers, Opdam en van 't Veer, de heer Mulder stemde vóór onder voorwaarde dat de Fa. dit binnen 10 jaar terug wenschte te nemen. In een volgende vergadering zal worden besloten of men naast de te repareeren kast een tweede hands zal bijkoopen. HEiLuO. Led ©vaart. Onder vrij algemeene deelneming, ook van buiten de parochie, had Zondag de eerste bedevaart van deoe parochie naar Kapel plaats. Om half 3 werd er Lof en processie gdiouden, waar na opdracht der kinderen. Gebeden werd tot intentie: volharding der reohtvaard gen en vioor de vruchten der aarde. ASSENDELFT. ASSENDELFT. R. K Volksbond. De afdeeling van den R. K. Volks bond hield den 20 April haar maande- lijksdhe vergadering. De opkomst was niet schitterend. Wanneer zullen de thuisblijvers eens tot het besef ko men. dat wil men op de h'oogfe blij ven met bet werken van de organisa tie.- liet bezoeken der vergaderingen een eerste vereischte is? Besloten werd dit jaar Set Ency- cliekteest plaatselijk te vieren. Een aansporing van den Voorzitter om nog eenige overgebleven loten van „Herwonnen Levenskracht" te koo pen, >verd met succes bekroond; zij werden allen geplaatst. De verkoop van zegels voor geza getakeld, dat hij in het Binnengast- /te kan het onderwijs niet door-"menlijken inkoop van brandstoffen- - mocht bevredigend genoemd woftfön. De Voorzitter spoorde de leden, die nog niet van deze nuttige instel- ling gebruik maken, aam, terstond daarmee te beginnen. Voor vejen zai deze instelling straits een uitkomst wezen; tevens bevordert dj de spaar zaamheid. Ook werd besloten een tweede poging te wagen tot oprich ting van een retraiteclub en wel op Maandag 24 April. Allen, die zich' hebben opgegeven, komen natuurlijk ter vergadering, opdat tot oprichting van deze. wij zouden haast zeggen noodzakelijke instelling, kan worden overgegaan. De beschrijvingsbriet voor de aan staande Centrale Raadsvergadering werd behandeld. Tot plaatsvervan gend afgevaardigde wera gekozen de heer G. Boon. In de plaats van het bestuurslid den heer Joh. Vrouwe die onze standsorganisatie gaat ver laten. werd gekozen de lieer Joh. Jak. Bij monde van den Voorzitter wera den heer Joh. Vrouwe dank gebracht voor het vele en goede door hem voor de afdeeling verricht. De vragenbus bevatte de volgende vraag: Waarom moeten wij nu toch eigenlija lid van de Standsorganisatie zijn 1 Deze vraag werd door den Voor zitter aan de nand van een artikel uit „Het Roer' op zeer duidelijke wijze beantwoord. Na een woord van dank aaan de leden voor de zakelijke discussie's, slool de voo.rzit.Ler, de heer N. J. Dolf er, deze leerzame vergadering met den Chrislelxjken groet. Keuring Nat. Militie. De keu ring van de ingeschrevenen voor de Nat. Militie zal voor Assendellt wor den gehouden op Dinsdag 23 Mei a.s. in de fröbelschool, Peperstraat, te Be verwijk. Bekroningen. Op de Paasch. tentoonstelling te Zaandam behaalde de stier der Fokvereeniging „Assendelft" den 3en prijs; de één-jarige fokstier van den héér M. Sikkes behaalde den len prijs, terwijl een eervolle vermel ding ten deel viel aan den lieer G.. Boekei Kz in de afdeeling Melkkoeien Voor oonschapen' ontving de heer KL Bleeker een 2en prijs. Voor over hou ders werd den len prijs toegekend aan den lieer P. K. Jongejans. In de rubriek geiten en bokken verkregen de heer K Bakker en de Geitenfokver- eeniging elk een len prijs voor den besten bok; voor geiten verkregen de heeren J. Kat een 2en prijs, J. Koomen Iz en «Jb. Jletjes een 3en prijs, K Schoone, J Kat en Jb. Betjes een eervolle vermelding, Benoemd. Tot onder-direo tour der stoom zuivelfabriek „Da Hoop'1' ia benoemd die heer Sohüfeler, Er hadden zwh ruim 60 liefhebbers voor deae betrekking aangemeld. Goed Wonen. Dozer dagen hield de woningbouwvier. „Goed 'Wó nen" haar jaar vergatl r ng. Uit het jaarverslag blijkt dat er 36 laden zijn die e©n woning betrokken van Goed Wonen, terwijl er nog 16 leden zijn, die nog op een woning wachten. Uit het jaarverslag van den boekhouder hoorden we, dat de kasrekening sloot in ontvangst en uitgaaf op f20672.40. De balans gaf aan bezit tegenover schuld f 199505.89'/a. De winst- en verliesrekening sloot op f 13760.25. Saldo voor winst bedroeg f222.40l/2. Aan bijdragen van Rijk en gemeente werden ontvangen resp f3730.91 en f 1243.61. De huur der bestaande woningen werd verhoogd tot f 3.25 per week. In 1914 begonnen die woningen met een weekhuur van f2.30; een totale op slag dus van 95 cent tengevolge der dure tijden. EGMOND-BINNEN. EGMOND-BINNEN Hanze.. Vol doende aan de uitnoodiging van hef Hoofdbestuur hield de Hanze-afdeeiing „De Drie Egmonden" een vergadering in café Mooij, hoofdzakelijk om te spreken over de Bondsleësten te Haar lem Nadal de Voorzitter de vergade ring met den Chr. Groet en een wcil- korn had geopend en de notulen wa ren gelezen en goedgekeurd, kwam de derde lustrumviering aan de orde. De Hanze heelt het plan op 21 Juni a.s haar 15-jarig bestaan schitterend U vieren. Bij die gelegenheid zal ook het door de Hanze geschonken altaar in de Si Bavo plechtig geconsacreerd worden. Hel voorloopig programma be vat verder a een toespraak door dei Bondsvoom.Uer en door Monseigneur Gallier, een feestrede door den heer Alph. Laudy, een gezellige feestavond, enz. Ter gelegener tijd zullen de dag bladen een eh ander in bijzonderheden aankondigen. Het bestuur stelde voor aan de vie ring deel te nemen, waarbij de secre taris er op aandrong, dat alle leden met hunne echtgenooten zouden mee gaan Daar de tram niet correspondeert op den extra-trein zal getracht worden de bekende Egmondsche transport-auto die ruim 24 zitplaatsen heeft, af to huren. De leden zullen hieromtrent spoedig nader ingelicht worden, opdat vóór 8 Mei de bestellingen bij het Hoofdbestuur kunnen wezen. Op "p" vraag van den Secretaris deelde de afgevaardigde van het Gen- traai Bestuur, de heer -Felle, een 0" andere mede over verzekering ö1 spoorde de leden, die nog niet ver zekerd waren, aan toe te treden. Oot gaf spreker een uiteenzetting van de voordeelen van het Informatie-Bureau Door tiet nemen van couponboekje zouden de leden voor 11,50 inlich tingen kunnen ontvangen zoowel om trent personen voor hun handel Ms omtrent huurders, die hier liet t*2"* nglla.rt IrArtiión dOOT1' seizoen zouden willen komen door brengen. De heer Groen geelt in overwxgifl»

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 2