ONS BLAD Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: KÏÏSSFKV&433 BUITENLAND. igf§g©26Engi@9fl ü©ile«i©©iiageBi. EUN SLACHTOFFER, Ne. 468. Woensdag 26 April 1922. 14e Jaargang. 99 99 Brieven uit Weenen. VERSPREIDE BERICHTEN NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Abonnementsprijs: Per kwartaal'voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar .f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van 1 5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Reclamt' per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooi uitbetaling per plaatsing f 0.60 l»Ll \JL|IIU91ILLIU vw - h f IN - Aan aha abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—f 2O0,—t 100,—, f 60,—f 35,—, f 15,-' g Weenen, 19 April 1922. STEEDS VERDER VAN VOLKS GELUK EN VOLKSWELVAART: Zoo /ijn de „gelukkige Paaschda- gen" weer gekomen en heengegaan. Hoe spijtig is hel (och, bij dergelijke mijlpalen langs den jaar-weg alleen maar te kunnen vaststellen, dat wij sinds vórige mijlpalen al maar verder van volksgeluk en volkswelvaart ver wijdend zijn geraakt, dat alles nog eens veel duurder geworden is en men zich al weer minder veroorloven kan dan 't vorige jaar Ik weel eigenlijk niet juist, w-en men wel de schuld moet geven van de geregelde en meestal onreehtvaar-" d;ge prijsopdrijverijen. Zijn het onze boeren, die zich voor hun vee woeker prijzen .aten betalen? Of zijn het de opkoopers, die zonder zich veel moeite te geven, ons m:llioenen en millioenen ujt den zak kloppen? Soms is men ge neigd, vast en zeker te gelooven, dat al deze categorieën saamgezworen heb ben om onze bevolking ujt te buiten. Doch niet alleen het vleesch gaat ge- "•tgejd in de hoogte: met Paschen heefl men Kunnen zien, hoe plotseling alle artikelen voor het levensonderhoud in prijs stegen. Ongehoorde woekerprijzen werden er gemaakt en zulks werd niet alleen geduld door de Weensche po-li- tie-autorileiten. doch ook door den scheldenden, maar toch ook altijd koop lusligen Weener Het zou niet slecht cijn, als de Weensche bevolking zich eens wjlde houden aan een plan, dat ik zelf al meermalen ontworpen heb cin. dat zeer zeker 'n einde zou maken aan deze schaamtelooze woekerpraktij- ken. Ik bedoel algem. stak'ng van ver bruiker.* Het zou werkelijk niet zoo'n groot offer zijn, als de geheele Ween sche bevolking eens een geheele wèt-k absoluut geen vleesch te elen kreeg. Wat geven Immers alle politie-verorde- ïiihgen en verboden, zoolang er nog altijd menschen te vinden zijn, die er niet voor terugschrikken om de hoog ste prijzen te beLalen. Wat geeft het, als men zulke bedriegers en woeker aars wannéér men ze al eens be trapt! tot geldstraffen veroordeelt? Door een volgende keer nog hoogere prijzen le vragen heeft men het na deeltje weer gauw 'genoeg terugver diend. Nog heel onlangs heb ik over deze moraal een beele predjcatie tot mijn vrouw gehouden en ik zal vertellen waarom- zij ging naar den slager om varkensvleesch lë halen en kreeg over wicht. De slager rekent echter naar goeddunken en gaat ver boven den officieel vastgestelden maximumprijs. Rij rekent, vooral als hij een klant overwjcht gegeven heeft, 300 ii 100 Kronen per K.G. meer Volgens den vastgestelden maximumprijs mag 1 K.G. 2100 Kronen "kosten, doch onze ge duldige huisvrouwtjes betalen nog lie ver 2800 tol 2900 Kronen dan zulke woekeraars en wetsovertreders met hun vleesch te laten zjlten. Er zijn zelfs menschen en zulke belmoren nog niet eens to-t de hoogere standen die voor 1 K.G. ham graag den prijs van 4800 Kronen betalen! En niet alleen de prijzen van vleesch ver anderen dagelijks, hetzelfde geldt ook voor de vjsch. Zelfs de kippen scliijnen dit jaar met Paschen een handje ge holpen en nun „leggen'' wat beperkt te hebben; anders kan ik niet begrij pen, waarom ik voor de eieren 30 Kronen per sluk meer heb moeten betalen, tenzij ook onze „Greissler" (de kleine kooplui) gedurende de Paaschdagen hebben deelgenomen aan den rooi tocht op het beetje geld der Oostenrijkers. Want de maximumprijs is wel 130 Kronen, doch ook in de buitenwijken is voor dezen prijs geen ei le krijgen. Men vraagt zich dan ook af, waartoe al die maatregeleni van maximumprijzen dienen, als de autoriteiten toch niet hardhandig in grijpen. Terwijl jk dit schrijf zie ik de straat eens in en bespeur, dal alle prijzen zich weer met ca. 350 Kronen pper K.G. verhoogd hebben. Vandaag zou ik dus al 3000 Kr. voor varkens vleesch hebben te betalen eu 2G00 Kr. voor rundvleesch! Gelukkig hebben we hier thans mooi weer; hei zonnetje schijnt heerlijk warm Ik ga maar eens wandelen; dan heb jk geen varkensvleesch van 3000 Kr. noodig en bovendien gaat er de honger misschien van over. Laten we hopen, dat als het wederom Paschen zal zijn, alle menschen tot de overtui ging gekomen zijn, dat die geregelde prijsstijgingen toch tot niets leiden en dal het siechls een cirkelgang is, of beter nog- een spiraalgang. Het zal heel wat kosten om au orilciteig woe keraars, Greissler", kippen, enz. tot .elkaar te brengen: de autorilciien zul ten de woekeraars eens fln.k onder handen moeten nemen: Uf het ceschjeden zal in dit land met zijn myllische „vrijheid"? 't Valt te betwijfelen. We wachten er al jaren op! HANS SIEGL DE CONFERENTIE VAN GENUA. Uit de Commissies. De subcommissie der finaneieele commissie beraadslaagde over de artt. 37 en 38 van het memorandum van Londen, die betrekking hebben op de door rijke staten aan arme staten te verleenen hulp en de voorwaarden daaromtrent. be economische sub-commissie kwam bijeen ter bespreking van vrij handel en bescherming. Er werd een resolutie opgesteld, welke feitelijk een veroordeeling is van de bescherming. De speciale commissie voor het ver keerswezen kwam bijeen om een op lossing te .zoeken van de vraagstuk ken inzake de regeling der betalingen tusschen de spoorwegmaatschappijen onderling tijdens de periode van de valutaschommelingen. Besloten werd zoo spoedig mogelijk een internationa le conferentie van technici bijeen te roepen. De Russische kwestie. De commissie van zeven deskundi gen voor de Russische aangelegenhe den kwam met de sovjet-delegatie bij een. Zij nam kennis van een doof Ra- kcfski overhandigd schrijven van den volgenden inhoud: Aannemende, dat de mogendheden aan Rusland de credieten verleenen, die het noodig heeft, en dat zij de sov jetregeering de jure erkennen, ver zoekt de sovjetdelegatie: lo. volkomen annuleering der Russi sehe oorlogsschulden: 2o. een moratorium, gedurende het welk Rusland zijn crediteuren geen in terest zal betalen; 3o. Rusland weigert de in beslag genomen vreemde eigendommen te res titueeren. Ten hoogstë' zou het de mo gelijkheid overwegen om compensa ties te geven in den vorm van con cessies. De president Sir Worthington Evans verklaarde daarop, dat de geallieerde deskundigen de voorstellen aan hun regeeringen zouden overbrengen en dat de Russen konden gaan. De plenaire zitting der deskundigen werd sine die verdaagd. Een Pessimist. Minister Theunis heeft verklaard, dat het niet opgaat incident na inci dent te verwekken. De conferentie moest geschorst worden of moet in 'n anderen geest worden voortgezet. Dat is bet algemeen gevoelen. Niemand ge looft er nog aan dat zij zal slagen. DE REDE VAN POINCARé. Duitsche persstemmen. In de conservatieve bladen wordt 'n aanééngesloten front geëischt tegen de van Fransche zijde te vreezen in breuk op den vrede. De „Deutsche Allg. Ztg." zegt, dat Poincaré's woor den geen leege dreigementen zijn. Hij wil het weerlooze Duitschland overval leu en indien mogelijk voor altijd tot een hulpelooze invalide maken. Ook de „Voss. Ztg." acht het mogelijk, dat Frankrijk zelfs tegen den wil der bond genooten. troepen naar Duitschland laat marcheeren. De „Vorwarts" toont aan, dat volgens het verdrag van Ver failles, Frankrijk niet het recht heeft eigenmachtig tegen Duitschland op te treden. de geallieerden. Zij heeft niets te ma ken met Genua, maar de Fransche openbare meening wordt ongetwijfeld bedorven door onjuiste berichten, be helzende, dat de Engelschen een poli tiek van geheime overeenkomsten voeren. „Onze politiek is deze: Wij hebben geen conflict met het Russische volk. Wij vreezen niet voor een Duitsch- Russische bedreiging, maar wij zijn besloten te voorkomen, dat Europa nogmaals een slachtplaats wordt. Weer twéé verdragen? De Poolsche en Roemeensche dele gaties zouden sinds eenige dagen met Tsjitsjerin onderhandelingen voeren. Skirmunt tracht onvoorwaardelijke toestemming van Moskou te verkrijgen voor de nu gevolgde gewelddadige op lossing van de Wilnaasche quaestie en de definitieve erkening der huidige grenzen van Polen. Bratianau zou gevolmachtigd zijn om Rusland's toestemming te verkrij gen voor de inlijving van Bessarabië bij Groot-Roemenië. Roemenië zou dan afstand doen van de teruggave van Genua het gerucht, dat de geallieer den van plan waren om den Russen eenige vragen te stellen en eischen voor te leggen in den vorm van een ultimatum. Eet Duitsch-Russisch verdrag. De correspondent van de „Hamb. Nachrichfen" heeft een onderhoud met dr. Wirth gehad, waarin deze ver klaarde, dat hij er voor kon instaan, dat bij ook onder een vijandigen druk niet terug zou bomen op het met Rus land gesloten verdrag. De correspondent van het „Berl. Ta gebl." heeft een onderhoud met Tsjits jerin gehad. Deze zeide: „Rusland moet het als een aanval op zijn zelf standigheid en souvereiniteit beschou wen- als zekere maehten zullen pro- beeren, het verdrag, dat Rusland met een derde in dit geval Duitschland afgesloten heeft, te annuleeren. Een verzoek van het R. K. Vakbureau Het bestuur van het R. K. Vakbu reau te Utrecht heeft zich telegrafisch tot den minister-president gewend, om de opmerkzaamheid van den minister te vestigen op een persbericht, bevat- Fransche persstemmen. De Rechtsche „Action Frangaise" heeft het over „energie a retardement' zooiets als nachtschuitflinkheid, en Tardieu toont met citaten uit redevoe ringen van Briand aan, dat die precies dezelfde dingen beweerd heeft en dat Poincaró in de uitvoering van deze verstandige denkbeelden wel evenzeer als zijn slappe voorganger te kort zal schieten. Daarentegen is men links er veel minder gerust op, dat de energie van Poicaré zich inderdaad tot woorden zal bepalen en ziet men de toekomst vrij donker in. l'Oeuvre" noemt de re de van Bar le Due pessimistisch en dreigend en betoogt, dat zij aanstuurt op een weinig eervol isolement. Britsche persstemmen. De „Daily Chron." karakteriseert Poincaré's rede als een stuk ijzer, door een buitenstaander in de gevoeli ge machine van Genua geworpen. De daad wijst op het verlangen om te vernietigen. De „Times" ziet in de rede het be wijs, dat pogingëti om de Fransohen met groote woorden te intimideeren tot mislukking gedoemd zijn. De „Daily News" merkt op, dat de „marqué" in het stuk Frankrijk is, al thans dat Frankrijk, waarvan Poinca ró zich de woordvoerder acht. Het optreden van zijn afgevaardig den te Genua knaagt aan Frankrijk's prestige, roem en toekomst. Lloyd George over de rede. Lloyd George noemde Poincaré's rede een zeer ernstige verklaring, uit gesproken zonder eenig overleg met de Roemeensche schatkistgelden, die in 1916 uit Boekarest naar Moskou zjjn gevoerd. In Sovjet-kringen verwacht men het tot stand komen van politieke af zonderlijke verdragen met Warschau pn Boekarest. De wederopbouw. Dr. Hermes heeft in de finaneieele sub-commissie voor credietvraagstuk- ken verklaard, dat de Duitsche delega tie zich verheugde over de instelling van elke internationale organisatie voor den wederopbouw san Europa. De delegatie was echter van meening dat bij finaneieele transacties van zoo groote beteekenis ook zekere finanei eele groepen niet voorbij mocht wor den gezien. De Russische eischen. De correspondent van de „Voss. Ztg." had met Joffe een onderhoud in Santa Margherita; hij hoorde van deze, dat de Sov jetregeering onder geen voor waarde van haar concreete voorstel len zou afwijken; ook niet al zou een volledig afbreken der onderhandelin gen hiervan het gevolg zijn. De voorstellen van Rakofski. De conferentie van Genua maakt thans weer een zware crisis door. De voorstellen, door Rakofski aan de ne gen machten voorgelegd, schijnen een rustig verder verloop der onderbande lingen onmogelijk te maken. Gisterenmiddag om 4 uur was er nog geen verandering in den toestand gekomen. De deskundigen hebben zon der Rusland onderhandeld. In den loop van den middag ging in tënde eene verklaring van de econo mische commissie der conferentie te Genua, „dat zij overtuigd is, dat de organisatie van den arbeid een der voornaamste punten zal zjjn, waar aan de conferentie haar aandacht zal wijden." Indien dit bericht juist is, vraagt het Vakbureau spoedige uitzending van den adviseur in arbeidsvraagstuk ken te willen overwegen. Volgens den correspondent van Cen tral News heeft Barthou instructie ontvangen om den Russen een ultima tum van 48 uur te stellen. Wordt dit voorstel niet aanvaard, dan zal Frank rijk de conferentie verlaten. DE DREIGENDE BURGEROORLOG IN CHINA. Uit Tientsin wordt gemeld, dat tot nu toe ongeveer honderdtwintig trei nen uit Moekden met troepen van Tsang-tso-lin de provincie Tsjili zijn binnengekomen. Het Amerikaansche vlaggeschip „Huron" heeft dringende orders gekre gen naar China te gaan wegens den verwarden toestand aldaar. HET NABIJE OOSTEN. De „Times" vernam uit welingelich to bron, dat er goede reden is te ge looven, dat de Grieken van het L-e- vant-leger voornemens zijn een afzon derlijke regeering van Ionië of het achterland van Smyrna te vormen, ten zij de ententelanden betere waarbor gen geven voor de minderheden dan de Volkenbond, welke geen gewapen de macht bezit voor de bescherming dier minderheden. DE IERSCHE KWESTIE. Katholieken en Protestante Uit Belfast wordt gemeld, dat d< commissie voor de bescherming de katholieken opnieuw een mededeelins zond aan Churchill waarin gezeg? wordt, dat de oorlog tegen de Room- schen niet geëindigd is. Dezelfde con missie publiceerde een mededeelin^ meldend, dat sedert de overeenkomst tusschen Craig en Collins van 3f Maart eenentwintig Roomschen ge dood en negen en dertig gewond zijn Inmiddels is Maandagavond weer een katholiek vermoord, terstond gevolgd door het doodschieten van een protes, tant. Een lersch generaal vermoord. Het hoofdkwartier van het lersch® republikeinsche leger deelt officiee' mede: Brigadier-generaal Adamson, hevelhebber over de brigade van Atb lone, is aldaar gisterennacht doodge schoten. Hij werd aangehouden dooi muitende troepen en gedood terwijl hij de handen omhooghield. Er zijn 't aantal officieren der opstandelingen gearresteerd en naar het hoofdkwartie: der regeeringstroepen overgebracht. Naa aanleiding van dezen moord omsingelden lersche troepen het Royal Hotel te Athlone, dat door opstande- lingen was bezet. Zij eischten, dat de commandant en de officieren zieh zou den overgeven, daar zü van mooró werden beschuldigd. In geval van wei gering zou het hotel worden gebom bardeerd. Ofschoon de commandant ontkende medeplichtig te zijn aan den moord voldeed hij aan den eisch, waarna 24 man weiden gearresteerd. VOLKENBOND. De Raad van den Volkenbond zal op 10 Mei te Genève bijeenkomen. Op de agenda staan o.a.: de bescherming der minderheden in den vrijstaat Dan zig en de benoeming van een president van de gemengde commissie vor Op- per-Silezië. VAN HET VATICAAN. Z. H. de Paus ontving Maandag in de Vaticaansche tuinen 1400 katholie ke padvinders. De H. Vader hield bi die gelegenheid een korte toespraak, waarin Hij vreugde erover uitsprak, deze talrijke afgevaardigden der pad vinders ten Vaticane te zien. Gelijk in de legers de verkenners den weg moeten aanwijzen, dien de troepen te volgen hebben, zoo moeten ook de Roomsche padvinders, dooi hun voorbeeld, hun goede werken.' hun deugden de paden wijzen, die de menschen, tot heil der maatschappij, betreden moeten. Nadat de Paus den padvinders den Apostolischen zegen had verleend, de fileerden dezen voor Zijne Heiligheid. EEN GRUWELIJK DRAMA. Een wagenmaker te Molenbeek bij Brussel was bet leven moede en be sloot zelfmoord te plegen. Hij wist ziin vrouw en oudste dochter te bewegen naar den schouwburg te gaan eu bleef zelf met rijn drie jongste kinneren, twee jongens van 15 en 13, en een meisje van 6 jaar, thuis. Hij stuurde de kinderen vroeg naar bed, begaE zieh naar zijn slaapkamer, ontkleedde zich en draaide de gaskraan open. De kraan was echter vrij hoog in bet ver trek aangelegd, zoodat het gas door de naden van het plafond een uitweg zocht en in de boven gelegen slaap kamer der kinderen terecht kwam. Toen de vrouw 's avonds laat thuis1 kwam, trof zij haar man en kinderen hupen bewustzijn aan. De man echter kon spoedig weer worden bijgebracht, FEUILLETON lederen winter gaven zij in hun prachtig huis groote feesten, doch het gezelschap, dat daar vereenigd was, droeg niet den stempel der hoogste kringen. Wanneer de verkiezingen plaats hadden, zorgde Lantin, dat zijn naam genoemd werd, doch hooit werd hij gekozen, en het aantal stem men, dat hij verkreeg, was bedroe vend. Ook had hij gerekend op zijne dochter die een rijken bruidschat medebracht, zij zou hem wel in de gewenschte kringen binnenleiden, want natuurlijk zou een man uit de eerste standen haar tot vrouw ne men.... Niets ctearvan, want hoewel - Olga Lantin verre van leelijk was en haar rijkdom genoeg werd uitgeba zuind, tot dusverre had zich nog nie mand laten zien, die de schoonzoon yan Lantin wilde worden. Dat was Jen nagel aan de doodkist van den Machtigen, eerzuchtigen bankier. «LEêfl iRaa.b^jtond.er, die dcze.droq.-. men Icon verwezenlijken, oe markies d'Arbo'ismaar deze was verdwenen en de hemel wist waar hij vertoefde. Men kan licht nagaan, met welk een vreugde de vroegere zaakwaar nemer den terugkeer van den markies en zijn zoon vernam. Al zijn eerzuch tige plannen kwamen opnieuw boven en in zijn verbeelding zag hij zijn droo- men verwezenlijkt. De markies kon hem immers niets weigeren. De jonge graaf was van denzelfden leeftijd als Zijne dochter en zou mettertijd een zeer gewenscht echtgenoot zijn, die, door zijne voorname familiebetrek kingen en zijn grooten naam, ook zijn schoonvader in aanzien zou weten te brengen, Nauwelijks was dan ook de markies in een hotel afgestapt en had men de koffers naar boven gebracht, of de heer Lantin werd aangediend. Hoe verlangde de oude schelm, den jongen graaf weer te zien; dien hij in zijne gedachten reeds zijn schoonzoon noemde. De jonge man bevond zich juist bij zijn vader. Deze, den naam leze-n.de die op het visitekaartje prijkte, kón ter/i(Uiwsrt}fiQfl Uitroep, yptf ge melijkheid bedwingen, wat niét'aan Mark ontsnapte. De markies gaf ech ter last, den bezoeker binnen te laten. Vrooüik, met uitgestrekte handen, trad deze op den markies toe. „Wel, markies," zei hij, wat doet het me pleizier, u na zoo langen tijd weer te zien." Op koelen toon, zonder de minste vreugde, antwoordde deze „Goeden dag, Lantin." „Maakt u 't goed, markies „Best, dank u." „Gij zijt in 't geheel niet veranderd, dunkt mij. Ik vind zelfs, dat ge jonger schijnt geworden. Dat is met mij niet het geval." „Zijt gij dan ouder geworden „Ik ben zoo gezet, dunkt u niet „Dat is zoo, en zeg eens, wat voert ge|tegenwoordig uit „Weet ge dat niet Ik heb "een groo te wisselbank opgericht. Ik ben twin tigmaal millionair geworden." „Zoo," zei de markies koeltjes, „ja, ik had al gehoord dat ge rijk waart geworden. „Ik maak jaarlijks een millio.en winst." ..P-tt js .AfijnklewiKtoiRM? „Dat geloof ik i Mijn dochter krijgt dan ook goed wat mee." „Hoe maakt het juffrouw Lantin „Uitstekend, dank u." Lantin keek den markies onder dit gesprek brutaal aan, die op eenigen afstand zat, en wien het gelaat van den zaakwaarnemer bekend voor kwam. De markies wenkte Mark en stelde hem voor. „Mijn zoon," zei hij, „de graaf d'Arbois." „Wel, wel, wat is de joni« graaf een knappe, flinke man geworden. Wat heb' ik hem nog klein gekend I" De graaf, die nog geen woord had gesproken, wendde zich nu tot den markies, zeggende: „Ik ga me klee- den, vader." „Goed, mijn jongen." Hij groette Lantin en voegde dezen toe„Ge neemt het mij niet kwalijk, niet waar Ik word gewacht." „Wel zeker niet, ga gerust uw gang." Toen Mark de kamer had verlaten, riep Lantin uit„Wat is hij knap geworden 1" „Niet waar?" vroef.de markies een weinig gevleid., „Hij zal het geslacht d'Arbois eer aan doen." Daarop vervolgde hij op geheel anderen toon „Mijne brieven hebben u toch voldoende op de hoogte gehou den „Ja. Is er geen nieuws „Niets. Volgens mijn overtuiging is de markiezin d'Arbois dood. „Denkt ge dat „Ik ben er van overtuigd." „Dus volgens uw meening zou zij dood zijn, zonder herkend te zijn ge worden Want ware dit niet het ge val, dan zou men mij toch van haar overlijden kennis gegeven hebben." Op dit oogenblik kwam Mark weer binnen. „Ik ga uit, vader." „Wacht even, mijn jongen, ik ga met u mee." zei de markies, er naar verlangend van Lantin ontslagen te zijn. „Wij moeten een woning zoeken, want natuurlijk kunnen wij hier niet blijven." „Denkt u kamers te huren „Neen, wij gaan een huis zien „Wanneer zal ik de eer hebben, u eens bij mij te zien j. ..„.fiat kftn jk .nietjepaaldzeggen, mijn tijd is nu nog te veel beperkt." „Zoudt u en de jonge graaf mij niet het genoegen willen doen, morgen mijne gasten te zijn Zonder op die vraag acht te geven, wendde de aangesprokene zich tot zijn zoon met de woorden„Zijn wij morgen vrij „Ik geloof het wel, vader." „Nu, dan kunt ge op ons rekenen Lantin." Ondertusschen ging Lantin de trap pen af, mompelende„Zoo, zoo, 't schijnt, dat de markies trotsch wordt. Hij wilde mij onverrichter zake laten vertrekken 1 Maar daar zal ik voor op mijn hoede zijn 1" VI. EEN HUWELIJK. Lantin bewoonde een geheele ver dieping in een der rijkste buurten. Het was een reeks fraaie groote kamers die met overdreven weelde waren inge richt. Er was een overvloed van bloe men en snuisterijen. Op de buffetten in de eetzaal prijkte een groote hoe- veeljieid,schoon kristal en zilverwerk (Wordt vervolgd-Vv

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1