ONS BLAD" tentiën enr.-'j* *$h - No. 469. Donderdag 27 April 1922. 14e Jaargang. Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: adm.n,strat.e No.433 istiidingerv Ook daarom! 'FEUILLETON fij'N SLACHTOFFER, VERSPRFIDE BERICHTEN KORTE BERICHTEN- antoor te Alkmaar, ran .«den te im. t.. phxu plm j«v li1'* 93 Ï3* 569 370 ...f2— f 2 85 0 60 f hooger. REDACTIE No. 633 14a 471 146 4 S I4»7s 14» 47* 14778 4S'7» .98 847 S65 3co 3 uur M, 26 April 1922. m verbeterd. Van de afdeelingen van de deerden waren in jeh de toon was aan iet bereikt. Er was Rubber was geheel rs. Scheepvaart was lijn werd ruim 2% .en. toch meer handel te p vreedzame wijaa i-GILISSEN. verneemt, heeft de ilissen, te Rotterdam, mber 1921 de behee- en daarna comman- geworden, in ver- i noig rustende aan por vorderingen, die ec. 1921 dagteekenen, ice van betaling aan- aarloe strekkend ver den bij de Rechtbank igediend. ^.noSKWESTIE. vprii. Het Internatio „d heeft de ont'.vape- ehandeid. Een TsjecF den nieuwen oorlog laknig te pirocianieeref scii afgevaardigde, d< de Zwnser lig en d« an spten zich bij di' s| m verklaarde, dat van de tschiand geen oorloc itsclh proletariaat zorg» de controle der ge- roor. dat er geen oor_ rordt vervaardigd. Hij an. dat ook hét pro- iderê landen er vooi vAARiLlJiNEN. NEDERLAND, arr. 23 April te Ant sr.) verb. 25 April v, WITT arr. 22 April te Batavia. rr. 25 April v. Rotterd ERD. LLOYD'. Ir.) vertr. 24 April v (uitr.) vertr. 25 April IERS. 0 bakker Blauwe lij C. BÜIJNS, Wes- Prot. Kerkhof te Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hqn verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,f 400,—, f 200,—, t 100,—, f 60,—f 35,—, f 15,— Advertentieprijs; Van 1—5 regels f 1.25 elke regel meer f 0.25; Reclames per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voofi uitbetaling per plaatsing f 0.60 Hebben wij, Katholieken, aller eerst om godsdienstige en moreele redenen den strikten en hei'igen oücht, ons te verzetten tegen N- Makhusianistische praktijken en propaganda, en vinden wif uit hoofde van ethische overwegingen ook vele niet-katholieken aan on ze zijde geschaard, ook omwille van het aardsche menschenge- 'uk (dat niettemin van grooten in vloed kan zijn bij de voorbereiding tot het leven hiernamaals), ook omwille van betere opvoeding en betere karaktervorming moeten wij in woord en in daad vechten tegen de heillooze leerstellingen en praktijken, welke bezig zijn. de volkskracht, ook van Nederland, >ok van onze onmiddellijke om geving, te ondermijfien en te ver nietigen. Men beluistere eens de verzuch ting van „een eenig kind" thans m'nheer A. v. B. in het tijd schrift „Het Kind": „En laat ik maar beginnen bi! het begin en uit den grond van mijn hart verklaren, dat ik het „eenig kind zijn" en voor liet kind zelf, èn voor de ouders een vloek vind. Als ik nu op rijperen leeftijd het verschil zie van miin eigen jeugd en die mijner kinderen (want ik heb er gelukkig drie) dan voel ik vaak nu nog, na zoovele jaren, brandend en schrii nend, wat ik zelt heb ontbeerd en wat de liefde mijner ouders mij nooit heeft kunnen vergoe den. Want ik zie mezelf terug ais kind van zes jaar, door moe der zoo keurig gekapt, met meoie witte kousen aan en een petje op, dat nooit scheef mocht staan en een laag kraagje met het mooie dasje, dat moeder, als we gingen wandelen, altijd zoo keurig strikte". Het „eenig kind" mocht met pa en moe meê op visite, mocht 's avonds mee naar het Feestge bouw of muziekuitvoering, liefst tussclien hen in „en je kwam laa\ thuis, moe, hangerig en dwinge rig, want met hun eenig zoontje konden pa en moe best 's avonds ergens naar toe en behoefden „ge lukkig" niet den heelen avond thuis te blijven als zoovele ande ren, die een hoop kinderen heb ben. En daardoor „genoot" je al op je tiende jaar van een zaal vol sigarenrook en zag je in een „Ca- fé-chantant"méér dan een kind eigenlijk zien moest. „Dat die opvoedingsmethode van dat eenige jongetje niet heeft gemaakt een onherstelbaar bedorven, verwend en verwijfd in dividu, die met zijn honderd pro cent egoisme tot last van zich zei ven en anderen door de wereld is gegaan, aldus vervolgt het „eenig kind" heb ik gelukkig te danken aan mijn buurjongens, eer ste klas straatbengels, die het zoete tongetje uitlachten en in de maling namen, als ik met moeder mee moest wandelen of op bezoek gaan Vader kon het maar niet begrijpen dat ik net zoo ondeugend was als die „schooiers van hiernaast." Als ik zoo om mij heen zie en de ouders van eenige kinderen ga desla, dan bekruipt mij vaak een gevoel van ergenis. De toegeef lijkheid voor alle ondeugden van rieme kinderen van 3 of 4 jaar is 6#, In het salon vond men een verzame ling schilderijen, beelden, zeldzame planten, en verder nog hier en daar een menigte kleinigheden, die juist in de mode waren en eer vreemd, dan schoon en smaekv 1 te noemen waren. De markies en de graaf kwamen ,om zeven uur. De bankier, diens vrouw ,en zijn dochter Olga waren in hetsa- jlon, waar zij de gastejj wachten. ;Mevrouw Lantin droeg een prachtig, jdoch voor haar leeftijd weinig pas- jfend kleed, dat niet zeer geschikt jivas om haar hoekige, dorre gestalte innige bevalligheid bij te zetten, f Oiga was geheel in 't wit, met een |r»kele bloem in 't haar. Zij zag er gist goed of niet kwaad uit, zoo tus- icnen beide. Zij was tamelijk groot, "Si SJftV0 trekken, een roode kleur, jdé schoort® oogen, en een zweem 'f. snorretje. Met haar forsche )u1st iemand om van knaajAfikte, in mijn oogen misdadig en niet het minst voor de kinderen zelf. Een kind moet tot zijn tiende jaar de fi guurlijke zweep der ouders voe len en zelfs een enkele maal de letterlijke. Als een kind niet ge voelt de superioriteit van de ouders, behee scht het die ouders en juist in den leeftijd tot tien jaar moet de grond worden gelegd van het karakter. En wie zwak en sen timenteel is voor zijn kind, hem al les toegeeft en nooit de kracht heeft, om zijn eigen wil tegenover dien van het kind te stellen, be derft het kind hopeloos en zal vroeg of laat, de slechte vruchten plukken van zijn verkeerde opvoe dingsmethode. De schrijver besluit zijn opstei „met den welgemeenden raad tot alle ouders: zorgt voorzoover het in uw macht staat voor meer kin deren! Laat de gedachten aan ma- terieele zorgen u geen beletsel zijn want wat ge zoudt winnen aan ma terialisme, dat zoudt ge dubbe. inboeken aan moraliteit en idea lisme." Wij zeggen het den schrijver van ganscher harte na. Godsdienstige en moreele over wegingen gaan bij ons met het oog op hei hiernamaals vóór, doch daarb ij erkennen wij gaarne de waarde van bovenstaand be toog: ook daaromwèg met het „moderne" huwelijk 1 DE CONFERENTIE VAN GENUA. Een nota van Tsiisjerin aan Polen. Tsjitsjerin heeft een nota gericht aan Polen, hetwelk zonder voorbe houd de Sovjetregeeriug de jure heeft erkend en met haar in het verdrag van Riga hangende quaesties tus schen Polen en Rusland afdoende ge regeld heeft, aan het verdrag van Ra- pallo tusschen Duitschland en Rusland het recht wil ontkennen verdragen met andere mogendheden af te sluiten In conterentiekringeu te Genua be schouwt men deze nota ais een sov- jetprotest tegen de uitsluiting van Duitschland uit de sub-commissie voor Russische aangelegenheden en een eerste besliste aantal van Rus land op een lid van de Kleine En tente. De tneemng van Lloyd George. Grigg, de secretaris van Lloyd Ge orge, zeide namens dezen over diens politiek tegenover Rusland: Naar de meening van de Engelsche delegatie moet met Rusland vrede ge sloten worden. Als de politiek der ge allieerden er op uit blijkt te zijn, Duitschland en Rusland te isoleeren en in nog grooter ellende te storten, zal de gemeenschappelijke nood tus schen deze beide volken een hechte vriendschap smeden, die voor geheel West-Europa gevaarlijk zou worden. Engeland wil van zulk een politiek niets weten Het is zijn voornemen al les te doen om te voorkomen, dat Eu ropa andermaal tot een abattoir ge maakt wordt. Daarom wil het vrede met het Russische volk sluiten, on verschillig welke regeering het heeft. Een verklaring van Tsjitsjerin. De groote massa Russische boeren en arbeiders, zeide Tsjitsjerin leven in de overtuiging, dat het grond- en het groot industrieel bezit nationaal eigendom zijn geworden. Het beginsel van nationalisatie zonder schadever goeding is het wachtwoord geworden, waarmede iedere Rus van harte in maar niet fijn, niet beschaafd en zij ziet er uit als een bedorven kind. Zij was de drie en twintig voorbij. Bij het binnentreden van den mar kies en zijn zoon was iedereen opge staan, zelfs mevrouw Lantin en hare dochter, de beide laatsten niet zon der versnelden hartslag, want Lantin had voor haar zijn plannen niet ver zwegen. Na de gebruikelijke voorstel ling praatte men over gewone dingen, tot de huisknecht kwam zeggen, dat de soep op tafel was. Olga verloor Mark geen oogenblik uit het oog, doch deze, volkomen onbekend met den strik, dien men hem spande, sloeg niet meer acht op haar dan op iedere vreemde. Van het eerste oogen blik af kwam zij hem zeer onbedui dend voor en daarom had hij nog geen enkel woord van beteekenis gespro ken. Getrouw aan haar gewoonte, had mevrouw Lantin een rustig plaatsje gezocht, onder een kleinen palmboom, doch Oiga stond in het volle licht, in al deu glans van haar forsche, ruwe schoonheid. Dc graaf hao' ais welopgevoed man, >'el eanhy: beleefd^wqordeu_iP.et. h stemt. Op dit punt komen wij niet te rug. Het recht van voorkoop zou de vroegere bezitters het recht geven weer in hun eigendom te treden. Na mens de Russische regeering zullen wij voorstellen, dat de sovjetregeering de eenige bevoegde zjj ter beoordee ling van de juistheid der revendicatie Een belangrijke schadevergoeding is in onze oogen beslist onmogelijk. Op andere punten zie ik geen ernstige meeningsverschillen, voegde Tsjitsje rin hier aan toe. Een verklaring van Wirth. Poincaré heeft tot Duitschland de vraag gericht, of het D.-R. verdrag in zijn geheel is gepubliceerd, dan wel of nog een gedeelte geheim wordt ge houden. Op deze vraag antwoordde Wirth: Het verdrag is in zijn geheel gepubli ceerd en bevat geen clausules van po- litieken of militairen aard. Het is een vredesinstrurnent en het eerste waar achtige vredesverdrag sedert den oor log gesloten. Duitschland wil vrede met Rusland en zal ieder, die het op dezen weg volgt met vreugde begroe ten. Lenin naar Genua De „Daily Express" meent, blijkens een bericht van Reuter's bijzonderen dienst te weten, dat Lenin binnenkort te Riga zal aankomen. Het gerucht wil, dat bij voornemens is naar Genua te gaan en dat hjj alles in het werk stelt om een mislukking der confe rentie te voorkomen. Financieele rapporten. De gedeprecieerde valuta behande lende, zegt het rapport der subcom missie voor de wisselkoersen o.a.: De buitenlandsehe verplichtingen van een bepaald land moeten worden geneutraliseerd door de capaciteit in andere landen om het surplus der pro ductie te absorbeeren, waardoor alleen aan deze verplichtingen kan worden voldaan. Het rapport der subcommissie voor de valuta bevat een verklaring no pens het in evenwicht brengen der be grootingen. De economische sectie heeft deze ar tikelen in hoofdzaak overgenomen uit het rapport der Londensehe deskundi gen, waarin wordt gepleit voor een aanzienlijke beperking en nog meer voor een totale afschaffing van het stelsel der invoerverboden. Een bijeenkomst van de neutrale delegaties. Op initiatief der Nederlandsche de legatie had gisterenmorgen een bijeen komst plaats met de delegaties van Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland en Spanje, naar aanlei ding der Russische tegenvoorstellen in het comité van deskundigen. De douanerechten. In de zitting van 25 April der eco nomische subcommissie over de artt. 41 en 42 van het Londensehe memo randum eischte Hirsch dat bijzondere beteekenis van de oplossing der finan cieele kwestie onder de algemeene punten van den wederopbouw van Eu ropa in het bijzonder genoemd zou worden. De Duitsche delegatie heeft een uit voerig voorstel ingediend betreffende het douanevraagstuk. Antwoord Polen aan Rusland. In het antwoord van Polen op de nota van Rusland wordt verklaard, dat Polen de Sovjet regeering nooit zonder voorbehoud erkend heeft. Het verdrag van Riga was enkel een pro tocol tot uitwisseling der opvattin- moeten wisselen, waardoor zij zich trotsch gevoelde, alsof zij reeds de ver klaarde uitverkorene van den jongen d'Arbois was. Lantin had gedurende zijn ge>- sprek met den markies de beide jonge lieden aandachtig gadegeslagen. Met innerlijke vreugde zag hij, hoe het gelaat zijner dochter, die niet verwend was wat vleierijen betreft, van geiuk straalde. Toen het middagmaal was afgeloo- pen, wisselde hij eenige woorden met zijne dochter. „Nu," vroeg hij fluisterend, „hoe vindt ge hem „O, papa, wat moet ik antwoor den," klonk het verlegen, doch haar schitterende blik zei genoeg. Lantin wreef zich vergenoegd de handen en Het haar weer aan haar lot over. Het eten was uitmuntend en een keur van spijzen en dranken werd achtereenvolgens rondgediend. De markies was een en al verbazing. „Hij overbluft mij bijna," dacht hij. Evenals zijn zoon, was hij volslagen onkundig met het doel, dat Lantin gen, maar geen eigenlijk verdrag. Naar uit Genua bericht wordt, wijzen alle teekenen er op, dat de Poolsch- Russische nota-wisseling geene gevol gen zal hebben. Lloyd George blijft. Officieel wordt tegengesproken dat Lloyd George aan het einde dezer week naar Londen terug zou keeren. De Britse,he premier zal Genua niet verlaten, alvorens het essentieels werk der conferentie is volbracht. De vredesresolutie. Bij de onderhandelingen tusschen Liovd George en Barthou omtrent de kwestie van een algemeen Euro- peeseh pact zou een aanzienlijke toe nadering tusschen het Fransche en het Engelsche standpunt hebben plaats gehad. Barthou moei er mee akkoord gaan, dat er in de desbetreffende resolutie een passage wordt opgenomen om trent de beperking der bewapening. De conferentie van Barcelona. In de commissie voor transportwe zen heeft de Fransche afgevaardigde gezegd, dat Frankrijk de international Ie conventie te Barcelona gesloten, niet kon ratifieeren, waar Holland en Duitschland, die evenals Frankrijk Rijnstaten zijn,, die conventie ook niet gtratifieerd zouden hebben. Ten slotte werd de ontwerpresolu tie met algemeene stemmen aangeno men. De Russische voorstellen. IJit welingelichte kringen wordt me degedeeld, dat de geallieerden en de Russische gedelegeerden nog niet ver der tot elkaar zijn gekomen, terwijl evenmin blijkt, dat Rakafsky zijn standpunt laat varen. De toestand is derhave op het oogenblik zeer ernstig. De aan Rusland te stellen eischen. De vier voornaamste punten, waar op antwoord verwacht wordt zijn: lo. Betaling der oorlogsohulden, of eel of verminderd in verband met Rüslar.d's betalingscapaeiteit. 2o. Betaling der schulden van vóór den oorlog, onder toekenning zoonoo- dig van een redelijk moratorium. So. Schadevergoeding van alle scha de aan vreemdelingen berokkend. 4e. eRstitutie van de geeonfiskeerde eigendommen. DE REDE VAN POINCARé. Verzachting. In de „Petit Parisieen" wordt er aan herinnerd, dat overeenkomstig annex twee van hoofdstuk acht v. het verdrag van Versailles noodig is, dat de Commission des Reparations uit drukkelijk vaststelt, dat Duitschland zijn verplichtingen niet is nagekomen en dat het dit opzettelijk niet heeft ge daan. De Fransche regeering, hoewel vast besloten al haar rechten uit te oefenen, is volstrekt niet van plan de grenzen daarvan te overschrijden. Voor zoover de kwestie der waar borgen betreft, schijnt het, dat de Duit sehe regeering getracht heeft iets te doen. Maar niets bewijst nog, dat dit programma voldoende geoordeeld zal kunnen worden. Het ernstigste nu eens veronderstel lende, namelijk, dat Duitschland zou volhouden een politiek te voeren te genover de eischen van de Commissie dan spreekt het vanzelf, dat Poinca ré een optreden van Frankrijk alleen niet voor waarschijnlijk houdt. Als hij verklaart, dat Frankrijk recht zou hebben alleen op te treden, dan heeft hij te veel vertrouwen in het gezond verstand der bondgenooten en meer in het bijzonder in de loyauteit van En geland en de Engelsche regeering om aan te nemen, dat hij zijn strikt recht zou hebben uit te voereD. dien avond werd er dan ook verder tusschen hen geen woord meer ge wisseld. Lantin wist wel, dat men geen ijzer met handen kan breken, en wilde langzamerhand, door de beide jonge lieden hier en daar samen te brengen, tot zijn doel geraken. Bij een dier ge legenheden was het, dat Jeanne d'Ol- me den jongen graaf ontmoette en voor hem in vuur "geraakte. Op zekeren morgen, overtuigd, dat hij nu rechtstreeks op zijn- doel kon afgaan, want de graaf had opnieuw eenige vriendelijke woorden tot Olga gezegd, begaf hij zich zonder langer te dralen naar den markies. Deze had eerst sedert eenige dagen zijn intrek in zijn nieuw huis genomen, en was niet weinig verwonderd, Lan tin zoo vroeg bij zich te zien. „Alle duivels, riep hij eenigszins ongerust uit, „wat voert u hierheen Is er wat nieuws „Niets bijzonders of schrikaanja gends, volstrekt niet, markies." „Ge deedt mij waarachtig schrikken' Hij nam den stoei, dien de markies hem aanwees, en zette zich vlak bij haarJnjeG. de^Diitnoodiüititu,baaoiede^.eoJ4en,e4«lma». Jpopieeps HULP VAN DEN HEILIGEN STOEL AAN RUSLAND. Volgens de „Azione" zal binnen kort een missie van geestelijken, wel ke o.a. drie leden der Nederlandsche geestelijkheid zal bevatten, naar Rus land vertrekken, ten einde namens den Heiligen Stoel hulp te verschaf fen. EEN BELGISCH OFFICIER GEWOND. Het „Journal" verneemt uit Mainz dat een Belgisch officier bij een aan slag, welken een tiental jongelieden te Aken op hem pleegden, werd ge wond. DE LEGERSTERKTE IN AMERIKA Het woord voerend in de legercom- missie uit den Senaat heeft generaal Pershing een krachtig pleidooi gehou den ten gunste van den eiseh van bet departement van oorlog inzake een grooter leger dan door het Huis van Afgevaardigden vastgesteld 150.000 man Pershing verklaarde, dat als de Vereenïgde Staten voorbereid wa ren geweest, zij den jongsten oorlog hadden kunnen voorkomen. GEEN GELDINZAMELING VOOR ZITA. De Hongaarsche regeering heeft den legitimistenleider Sigray verboden 'n collecte voor ex-keizerin Zita te doen houden. De toestand van de ex-keizer Ujke familie wordt op leugenachtige wijze beschreven, als zou zij van aal moezen moeten leven. Zij staat echter niet aan ontberingen bloot, want een rijk lid der familie Habsburg zorgt voor haar. Verder wordt verklaard, dat het niet aangaat den toestand van de Hongaarsche ex-koninklijke fami lie voor partijpoHtieke doeleinden te misbruiken. EEN SCHEEPSRAMP IN HET KANAAL. Het stoomschip „Député Albert ïsdï- landier", een schip van 3000 ton, heeft Dinsdagavond in het Kanaal schip breuk geleden. Van de bemanning, die uit 32 kop pen bestond, is slechts één man, de bootsman, gered. Het schip zonk in eenige minuten. Van de schipbreukelingen heeft men geen spoor kunnen ontdekken. EEN AARDBEVING IN JAPAN. Dor een ernstige aardbeving, welke gisterenmorgen heeft plaats gehad, is groote schade aangericht aan de gebouwen in de stad Tokio en de om geving. Eenige personen werden ge dood. Do aardbeving werd vorafgegaan door een uitbarsting van de Asa- mavams- Ook Yokohama werd dor de aard beving geteisterd. In de Chineesehe wijk is groote schade aangericht. De waterleiding functionneert niet meer. GROOTE BRAND TE MALAGA. Gisterennacht is een groote brand uitgebroken in het douanegebouw, dat tevens de woning is der gemeente beambten, alsmede van de ambtena ren der schatkist en der financiën, ter wjjl er ook het bureau van den com missaris-generaal van politie is onder gebracht. De brand brak uit op de bo- verste verdieping waar het mindere personeel woont. De vlammen sneden onmiddellijk den toegang tot de trap pen af. Tot dusver zijn zeventien dol den geteld, waarvan er negen zjjn ver brand en acht verpletterd, doordat zij uit het venster van een hoogte van twintig meter zijn gesprongen. met u praten over een belangrijk onderwerp." „Komaan, Iaat zien," antwoordde deze. „De jonge graaf zal weldra vijf en twintig jaar zijn," zei de zaakwaar nemer. „Juist, binnen eenige maanden." „Hij heeft een schoenen naam." „Den mijnen." „Verder heeft hij een uitstekende opvoeding genoten,en daarbij fortuin." „Wat beteekent dat alles," vroeg de markies nieuwsgierig. En lachend voegde hij er bij :„Wilt ge hem soms uithuwelijken Lantin knipte listig met de oogen en antwoordde :„Misschien wel. Aan iemand, die juist voor hem zou passen een jong, zeer rijk meisje, dat harts tochtelijk op hem verliefd is." „Ahazei de markies, op een hoogen toon, „ge zijt dus tegenwoor dig ook huwelijksmakelaar? Is dat een nieuwe tak van werkzaamheden „Ik sluit alleen huwelijken tusschen personen, die mij nauw aan 't hart lig gen," merkte Lantin beieedjgd aan. „En hoe kan mijn zoqp,, .na. mi j'èOarl antln, GROOTE BRAND IN LONDEN. Een der ernstigste branden waarme de de Londensehe brandweer dit jaar heeft te doen gehad, brak gisteren uit in eene groote petroleumrarfinade- rq in het district Hackney. Toen de eerste brandspuiten ter plaatse ver schenen, was de raffinaderij een reus achtige oven De vlammen sloegen hoog op, de hitte was ontzettend en de vaten met petroleum op het terrein vatten spoedig vuur in alle richtingen Binnen zeer korten tijd werden de vlammen bestreden met 40 spuiten, waaronder 20 motorspuiten. De gezin nen, die in de naburige huizen woon den, verlieten deze. Op het terrein der fabrieken waren 50 tanks, die onge veer 300.000 gallons petroleum bevat ten. Door het aanwenden van groote hoeveelheden water en tonnen zand. slaagden de brandweerlieden er in, te beletten, dat de vlammen deze groote vergaderplaats van petroleum bereik ten en aldus eene ramp af te wenden. Uit Fort Worth ;n Texas wordt gemeld, dat wegens ernstige overstrjo- mingen de bevolking in de boomen en op de daken is gevlucht. Ei- zijn vijftien honderd menschen dakloos. Elf personen zijn gedood. Uil Washington wordt gemeld, dal naar verluidt de regeering een plan bestudeert ter beëindiging van de staking in de kolenmijnen. Blijkens officieele mededeeting uil Kaapstad zjjn twee leiders der on lusten Ie Johannesburg beschuldigd van verraad en geweldpleging. Het aantal beschuldigden wegens hoogver raad bedraagt in het geheel 864. D« stemming in de stedelijke be drijven te Berlijn is in elk opzicht anders uitgevallen dan de radicale lei ders hadden bedoeld. Slechts 30 pCS. dor arbeiders namen er aan deel, waar van slechts de helft zich vóór de sta king verklaarde, zoodat de meerder heid van 2/3 niet werd bereikt De lersche vredesconferentie b lot 29 April verdaagd, zonder tot ov :r- eenstemining te zijn gekom-en. Het Engeische Lagerhuis kwam gisteren weer bijeen. Tot Chamber- ain werden talrijke vragen gericht over de conferentie te Genua. Maar deze zeide, dal hij het niet nuttig achtte om daarover in het huidige sLadiiun een verklaring af te leggen, In den Berlijnschen gemeente raad was 't Dinsdag zeer gezellig. Men schold van onalhankelijke zijde den burgemeester van lummel; het kwam tot een handgemeen, er werd gevoch ten. met een stoel geslagen, enz. He* college van B. en W, verwijderde zich uil de zaal. De commandant van de derde Cork-nrigadc der lersche vrijstaat-troe pen is nahij Bandon zonder waarschu wing doodgeschoten. Er had éen ar restatie plaats. Te Serres kwam de auto van den koning van Zweden, die van Nice naat Genèvc reed. met een andere auto in botsing. De koning kreeg kneuzingen en keerde per auto naar Grenoble tepug. Een kamerheer werd zwaar ge wond en werd te Serres in een hos pitaal opgenomen. De cnef van den staf van hel geregelde „lersche republikeinsche Ie ger" beweert, dat '/5 pOt. van hö ltgir getrouw is aan bet algemeene hoofdkwartier, d. i. aan de voorloopige regeering van den Ierscheu Vrijstaat. Naar men zegt, is djt cijfer gegrond op een uitgebreid onderzoek in liet leger ~~^Tlem meen ik nu juist niet, doe1" ik wilde mijne dochter met hem ge lukkig maken." „Uwe dochter?" De markies sloeg in de grootste ver bazing de handen in elkaar en met een spottend gelach, riep hij uit i „Maar mijn waarde, ge zijt gek „Gek Olga krijgt een tniilioe? mede, wanneer zij trouwt „Al had zij er vijftien, dan nog „Is mijne dochter sons niet voor naam genoeg „Dat zeg ik niet, maar al was zij meer waard dan alie schatten der wereld, dan nog zou zij niet de vronw worden van graaf d'Arbois." „Waarom niet „In de eerste plaats, omdat hij volstrekt niet jtan trouwen denkt, en dacht hij er aan „Zou hij de dochter van Lantin nooit tot vrouw kiezen, niet waar „Dat heb ik «jet gezegd. Ik weet er niets.ygtijjj ^V/orat vsrvoigit.)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1