Ing ezonden Mededeelingen. Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: SgSSFif"fa-433 No. 474 Woensdag 3 Mei 1922: 14e Jaargang. - Brieven uit Frankrijk FEUILLETON tUN SLACHTOFFER. Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaarf 2. Voqr bubcn Alkmaar.f2 85 Met Gei'lusireerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs; 1 Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Reclame! per regel f 0.75; Rubriek «Vraag en aanbod" bij vooï uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan aiie abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,-1 :o: NEDERLANDSCilL KUNSTENAAIL TE PARIJS. De Nederlandsche muzikale kuns ixeell de Saaiste weken te Parijs hoogtij gevierd De Hollandse he pianist en com| o ijst Dirk Schiifer, wiens naam als kunstenaar reeds lange jaren builen de grenzen van ons land bekend is, heelt een drietal concerten gegeven, die hoogelijk zijn gewaardeerd in mu zikale en deskundige kringen. En al was het publiek niet zoo talrijk als waarop zijn groot talent met recht aanspraak mag maken, hel succes bij de aanwezigen was buitengewoon Een ,goed bezette zaal viel ten deel aan een Haigsche combinatie van toonkun stenaars mevrouw Sant LagensMan ners zong met haar krachtige en fraaie stem een aantal liederen, waaronder die van Alphons Diepenhorst, den diep- sten ir.aruk maakte Het Haagsche Strijkkwartet gaf ook hier blijk van zijn voortreffelijk samenspel; Runt van Santen zong eenige zelfgedichte en door Siateuhorst Meijer getoonzette lie deren, terwijl de laastte zich eveneens als solist in eigen composities deed hooren De avond werd ingeleid door den heer de Groot, die in een confe rence tiet muzikale leven in Holland vanaf de 17e eeuw tot op onze dagen, ons schetste. Het was een avond vol kunstgenot en over den bijval hebben de medewerkenden zich zeker niet te beklagen gehad. Het glanspunt echter' van al deze muzikale uitvoeringen te Parijs door landgenooten, is zeer zeker geweest de komst van de „.Maastreechter Staar". Uitvoerig hebben de Nederlandsche bladen reeds verslag uitgebracht over hun bezoek, hun triuinphalen intocht, de schitterend gestaagde "concerten en de ofïicieele ontvangst, maar toch zou ik als wekelijksche briefschrijver in mijn taak te kort schieten, indien ik er njel opnieuw melding van maakte, 't Bezoek van de „Maastreechter Staar" is tol een van de grootste gebeurtenis sen geworden iu het muzikale leven van- dit seizoen niet alleen^ het heeft er ook veel toe bijgedragen de banden tusschen Frankrijk en Nederland dich ter toe te halen. Wel heeft het Belgi sche „Comité de Politique Nationale" getracht de komst in een valsch dag licht te stellen en heeft het op de meest perfide wijze een rondschrijven gezonden aan de Parijsche pers, om het te doen voorkomen alsof de Maas trichtenaren geen goede Nederlanders zijn en er den voorkeur aan zouden geven tot België te behooren, maar op een enkel blad na, „l'Oeuvre", heeft geen enkel orgaan er melding van gemaakt Niet het minst heeft deze onwaardige campagne afbreuk gedaan aan hcLgroole sucoes dat het beroem de mannenkoor heeft mogen inoog- sten. Was de ontvangst aan het slation door talrijke zusterverenigingen har telijk en enthousiast, de volgende da gen hebben een voortdurend bewijs geleverd, boe men te Parijs, waar zoo veel gebeurtenissen ujt den aard dei- zaak onopgemerkt voorbij gaan, het veibiijf van de „Maastreechter Staar" heeft medegeleefd. In woord en beeld hebben verscheidene bladen de Lunburgsche zangers herdacht, hun iunst gi prezen en hun dankbaarheid uilgesproken voor het schoone doel, steun te verleenen aan de hernieuwing van hel muzikale leven in de ver woeste gebieden. Van zeer nabij heb ik alle gebeurtenissen gedurende dit vijidaagsrhe verblijf mede gemaakt. Na getuige te zjjn geweest van de indruk wekkende plechtigheid aan den „Are Ie Trioinphe', waar een krans werd eergelegd op het graf van den „on bekenden soldaat", nadat de Marseil- .iise. aandoenlijk schoon door dit koor ait 22S leden bestaande, was gezongen, enige olficieele woorden waren gespro ken, moest ik in de auto van den ar- ti.slieken leider, P. Gulen, een tocht mede maken door de stad. In een 14- at toeristenwagens doorkruisten wij Parijs, dat, in dezè dagen een uitzon dering, glansde in het heerlijkste zon nelicht. Wij woonden een korte repeti tie bij, die ons een voorproefje gaf van wal wij genieten zouden op den uilvoe- ringaavond zelf. Het „Theater des Champs Elyseës', wellicht het mooiste maar zeker het meest moderne der Parijsche schouwburgen, waar de ac- cousliek voortreffelijk is, zag op bel eerste concert een talrijk publiek sa men gekomen, om de „Maastreechter Maar zijn bewondering te wijdeij. o root was bet succes, dat koor en lei der te beurt viel en nu en dan zells den vorm van een ovatie aannam. Staande werden de „Marseillaise" en hel „Wilhelmus" aangehoord en na dat „1' Ame du soldat est immortelle" uad weerklonken, hield het applaus schier niet op. Willem AndriesseJi, die als solist, eenige pianonummers ten ge- lioore bracht, mocht zich eveneens in een groot succes verheugen. Slechts 'één roep was er na afloop van dit concert, dat een koor" als de „Maas treechter Staar", moeilijk zijns gelijke zal vinden. De olficieele ontvangst ten stadhuize en in hel gezantschapsge- bouw door Jhr. Loudon, heeft aan tiet gezoek bijzonderen luister bijge zet. De schitterende zaten van hel oude „iiotel de Ville" waren gevuld mei een talrijk en uitgelezen publiek. De „Garde Republicaine" bracht eenige nummers op uitnemende wijze ten ge- hocre; de voorzitter van den Parij- schen gemeenteraad, Oesar Carré, sprak woorden' van welkom en hartelijkcn dank, evenals de - vertegenwoordigers van den „Prefect de la Seine". De Burgemeester van Maastricht, de heer van Oppen, bedankte in een keurige Fransche rede voor de hartelijke en schitterende ontvangst, eindigende met een „leve de stad Parijs!" en „leve frankrijk!". Hierop rezen de zangers van hun zetels en onder de bezielende leiding van den heer Gulen, klonk schooner dan ooit de „Marseillaise" en net „Wilhelmus" door de wijdsche zalen van bet Parijsche stadhuis. Zoo luid was het applaus, dat het Fran sche volkslied nog eens moest wor den herhaald Nog nooit, verzekerde mij een vertegenwoordiger van een der Parijsche bladen, heb ik bij een oiiicieele ontvangst in dit gebouw, en hoeveel heb jk er reeds mede ge maakt, iets dergelijks beleefd. Welvoor ziene buffetten wachtlen daarop de aanwezigen in de eindelooze zalein, waarvan de schoonheid zjoii nog heer lijker deed bewonderen, nu zij glans den in de volheid van eleclrische be lichting. Het was reeds laat in den middag, toen de „Maastrechler Slaar" het Nederlandsche legatiegebouw bin nentrad, waar reeds velen aanwezig waren om het te begroeten, Zoo har telijk als slechts mevrouw Loudon en onze.gezant dat vermogen, werden zij welkom geheeten; de directeur van hei koor, de heer Muslens, sprak woorden van dank, "het „Wilhelmus" werd op nieuw aangeheven en de heer Loudon gaf zijn vreugde te kennen over de komst, daarbij wijzende op het groote nut dal nun kunstzinnig en liefdadig doel weet te verrichten. Geruimen ijd verbleef men nog in de opengestelde zalen en in den grooten tuin, waar duizenden bloembollen stondep te bloeien. Des avonds volgde het twee de en laatste concert dat eveneens de zoo welverdiende lauweren bracht. Slechts heel in het kort heb ik van ailts kunnen gewagen, wat deze dagen lol een onvergetelijke gebeurtenis zal maken van onze Limburgsche, Neder landsche landgenooteiT en ook van ons, die een zekere vaderlandchae trqts door haar komst hebben gevoeld. De „Maastreernter *Staar", „1'Eloil de Maastricht" gelijk men hjer zegt, heeft inderdaad aan den Parijschen kunst- hemel geschitterd, geen wonder dat „de zon" zich derhalve deze dagen, maar zeer sporadisch, heeft laten zien. „Tot weerziens" is in dit geval geen ijdel woord, maar de oprechte wensch van allen, die deze dagen hebben mee beleefd. Parijs, 26 April 1922, Mr. P v. S. DE CONFERENTIE VAN GENUA. De Russische petroleum. De „Evening Stand." verneemt uit Genua, dat de Shell-groep een vijf-ja- rige overeenkomst heeft geteekend met Krassin voor de uitsluitende rech ten van verkoop van Russische petro leum. De overeenkomst met Rusland is ten aanzien van de winsten aange gaan op den grondslag van gelijke verdeeling. De Fhellgroep neemt deel aan de exploitatie der petroleumvel- den. De Neutralen. Van een neutraal diplomaat niet- Nederlander, uit_. Genua terugge keerd, vernam het „ïïdbd." dat de neutralen daar zeer tevreden zijn" over hetgeen ze, door zich aaneen te sluiten en zich op zijn tijd te doen gel den, hebben kunnen bereiken. De tijd, dat de neutralen volstrekt niet telc^n, is voorbij en het driemanschap Mot- ta-Branting-v. Karnebeek heeft de al- liés geleerd, dat zij rekening met hen moeten houden. Daarom zou het de bedoeling zijn de groep der neutralen oök 'na afloop der conferentie te laten voortbestaan. Te Parijs is men ontevreden over Barthou's onvoldoenden steun aan Bel gië inzake de restitutie van particu liere eigendommen in Rusland. Te vens voorziet men, dat de Russen het moeizaam ineeengezette memorandum toch niet zullen aanvaarden De Russische kwestie. De sub-commissie voor de Russische kwestie heeft haar onderzoek beëin digd van de artikelen van het docu ment, hetwelk aan de Russische dele gatie zal worden voorgelegd. Het ont- werp-artikel in zake dooi den Belgi schen gedelegeerde Jaspar was voor gesteld, is niet aangenomen. In ver band hiermede heeft Jaspar het defi nitief opgestelde document niet. onder teek end. Barthou ging met het document ac- coord onder voorbehoud van goedkeu ring daarvan door zijn regeering. De Belgische eerste minister en de minister van buitenlandsche zaken te Genua hebben telefonisch van gedach ten gewisseld omtrent het feit, dat. in de commissie voor de Russische aan gelegenheden de Engelschen en Ita lianen hebben gestemd tegen het amendement van Jaspar en niemand de Belgische motie steunde. De eerste minister gaf de delegatie telefonisch instructie om, wat er ook gebeurde, op haar stuk te blijven staan. Nu het vooronderzoek van de basis van de onderhandelingen met Rusland is afgeloopen, behoudens eenige spe ciale punten, die nog tot onderwerp van nadere behandeling in de commis sie ad hoe zjjn gemaakt, is gebleken, dat op verscheidene punten met de Nederlandsche nota in de sub-commis sie is rekening gehouden, o.a. ook wat betreft de schulden van vóór den oor log, welke allereerst aan een regeling •tusschen de schulclhouders en de Rus sische regeering worden overgelaten, zulks in tegenstelling met het rapport van Londen, waarin een regeling dooi de regeeringen met voorbijgaan van dé houders van schuldbrieven was voorgesteld. Rakofski kondigde aan, dat de Rus sische delegatie heden een nota zal in dienen, waarin gevraagd worden cre- dieten tot een bedrag van drie milliard goudroebels over drie jaar. Barthou heeft na het ontvangen van Tsjitsjerins brief onmiddellijk een communiqué uitgevaardigd, waarin de voldoening der Fransche delegatie over den brief wordt uitgesproken en de verzekering wordt gegeven, %at Frankrijk volstrekt geen vijandelijke gezindheid jegens Rusland koestert. Frankrijk is slechts vertoornd op de bewerkers van het vredesverdrag van Brest-Litofsk. Ten slotte heeft Tsjitsjerin het ant woord der Russische delegatie op de Poolsche nota van 25 April overhan digd. Het is in even krachtige bewoor dingen gesteld als alle tot dusver ver zonden Russische nota's. De delegatie verklaart daarin, dat de uitlegging van het protocol van Riga op de wij ze der Polen een schending is van de bepalingen daarvan. Tsjitsjerin aan Skirmunt. Tsjitsjerin heeft tot Skirmunt een brief gericht, waarin hij de argumen ten der Poolsche nota van 25 April bestrijdt. Hij verklaart, dat zijn regee ring gewoon is zich gebonden te ach ten door alle overeenkomsten, getee kend door zijn geregelde vertegenwoor digers, en voorts, dat tot zijn spijt de jongste Poolsche stap niet van dien aard is, dat de dooT het verdrag van Riga in het leven geroepen betrekkin gen daardoor worden verbeterd. Conclusies van Mr. Vissering. Mr. Vissering, legt aan het oordeel der verschillende landen, welke op -de ze ^conferentie vertegenwoordigd zijn, de volgende beginselen voor; lo. dat men zich hoede voor de dwa ling, dat een land, dat ernstig zijn muntwezen en zijn standaard wil her stellen op de voor-oorlogsche goud- pariteit, tracht dit doel te bereiken door een voortdurende deflatie, op 'n wijze, dat ook de obligaties, welke tij dens het depreciatieproces der fidu- ciaire geld zijn uitgegeven, op de goudpariteit worden gebracht. 2. dat het in de landen, waar het papieren geld zeer sterk gedepreci- eerd is, wenschelijk zou zijn een over gangsmaatregel te nemen, bestaande uit een stabilisatie van dit papieren geld op een pariteit, welke bepaald moet worden in verband met de om standigheden zoodat de leeningen, wel ek tjjdens en zoo mogelijk ook die wel ke na den oorlog zijn uitgegeven, wor den geconverteerd in de zoo vastge stelde waarde van de fiduciaire munt; 3. dat in andere landen, waar de de preciatie van het papieren geld de 50 a 40 pCt. der vooroorlogsche pariteit niet heeft overschreden, het ook wen schelijk zal zijn zoo spoedig mogelijk een basis van stabiliseering voor de papieren munt aan te nemen, met den zelfden invloed op de leeningen, wel ke tijdens en na den oorlog zijn uit gegeven; 4. dat alle schulden, door de regee ring en publieke lichamen aangegaan, tjjdens en na den oorlog, geconven- teerd zullen worden in uniforme 4 pCt. leeningen in de aldus gestabiliseerde munt; 4. dat de circulatie van papieren munt voor het oogenblik worde voort gezet tot het oogenblik geschikt ljjkt om het gangbare papieren geld te ver vangen door de gestabiliseerde munt. 6. dat het daarbij wenschelijk is, dat maatregelen worden genomen, dat de betaling van rente en aflossing op de leeningen van regeeringen en gemeen te zoowel als andere verplichtingen, voor den oorlog aangegaan op de goudbasis, worde verricht op die voor oorlogsche goudbasis. Instructies van Poincaré. Poincaré heeft de Fransche delega tie te Genua telegrafisch verzocht, de geallieerde vertegenwoordigers te Ge nua uit te noodigen het memorandum niet tot de sovjetregeering te richten vóór het Fransche kabinet er kennis van heeft genomen. Men verzekerde zelfs, dat hij aan de Fransche delegatie instructies zou zen den om zich geheel met het standpunt van Jaspar te vereenigen. Bü de eindbespreking van het me morandum zijn de discussies plotse ling heropend. Mij afwezigheid van Barthou heeft Barrère het Belgische standpunt verdedigd. Daar ook de nieuwe redactie, hoewel goedgekeurd door de Franschen, België niet bevre digde, werden de discussies om acht uur geschorst tot negen uur. De Belgen hebben uit protest giste ren de vergadering der subcommissie voor de Russische zaken niet bijge woond. Poincaré en de Opperste J Raad. Poincaré blijft een bijeenkomst van den Oppersten Raad op het oogenblik ongeschikt achten. Hij meent, dat aan den vervalter mijn van 31 Mei en de beslissing der commissie van herstel moet afwach ten in geval van een in gebreke blij ven van Duitschland. Afwezigheid van Barthou en - Lloyd George. Barthou is gisterenavond van Ge nua naar Parijs vertrokken om rap port uit te brengen en Je maatregelen in verband met het Russische compro mis te bespreken. Barthou wordt Zaterdag weer te Genua terugverwacht. Hij wordt in- tusschen door Barrèro als eerste gede legeerde vervangen. Eerst na den terugkeer van Barthou zullen de besprekingen over dén gods vrede worden hervat. Kort na zijn vertrek werd bekend, dat ook Lloyd George gisterenavond Genua voor 48 uur zou verlaten. Het doel zijner reis wordt streng geheim gehouden. De Engelsche delegatie ont kent, dat hij zich naar Londen of Pa rijs zou begeven. Vermoedelijk zal hij verschillende plaatsen in Italië bezoe ken. Het schijnt echter een feit te zijn, dat in deze week iets beslissends zal geschieden. Het beginsel der meestbegun- stigde natie. De economische commissie heeft in beginsel de bepaling goedgekeurd be treffende de meest begunstigde natie d.w.z. dat alle Europeesche landen elkaar wederkeering als meestbegun- stigde natie zullen behandelen. DE IERSCHE KWESTIE. Een overeenkomst. Het is waarschijnlijk dat de over eenkomst, welke door hooggeplaatste officieren en door leden van politieke en militaire afdeelingen van het Dail Eireann en de voorloopige regeering is onderteekend, een keerpunt in den huidigen critieken toestand zal blij ken te zijn. De overeenkomst schept een basis, waarop het sluiten van alle gelederen van het leger geschieden kan. De gevechten en wandaden. Maandagavond werd in Dublin be roering gewekt toen ongeregelde troe pen het clubhuis der Iersche Unionis ten in Kildare-street, en het groote commandantsgebouw, het voornaam ste strategische punt dér stad, in be zit namen. Groepen, die tot het ongeregelde le ger bekorden, deden invallen in de filialen van de Bank van Engeland in verschillende steden van Ierland, o.a. in Limerick. De commandant, die den inval op de bank in Wexford leidde, verklaar de dat het geld werd geëischt om de schulden van het republikeinsche le ger te betalen. oy. Mark verschrikte hevig :„Uw zoon niet „Neen, volgens de wet zijt ge 't wel, want ik heb u aangenomen. Mark, mijn bloed vloeit niet in uwe aderen." „En mijn vader dan „Uw vader is dood. Hij stierf vóór uwe geboorte, hij werd vermoord op 't oogenblik dat hij met uwe moeder van de huwelijksreis terug kwam." Het was Mark, alsof hij droomde. Aan de waarheid van hetgeen hij ver nam, kon hij ternauwernood geloof slaan. Hij luisterde, zonder te begrij pen, ten prooi aan de smartelijkste verbazing, die met elk woord grooter werd. „Vermoord," herhaalde hij, zijne ooren niet durvende gelooven. „En wie was de ellendeling, aie de misdaad pleegde „Daar is men nooit achter gekomen. Ik kende uwe moeder toen nog niet. driejaar oud waart,pnt- moette ik haar en ik kreeg haar spoe dig lief. Gij waart toen een aardig, schrander kind. Zij was diep onge lukkig, want ze was met hare moeder, de barones de Mézière, zonder fortuin achter gebleven." ,,De barones de Mézière," vroeg Mark, voor de eerste maal in zijn leven, dien naam hoorende. „Zoo heette uwe moeder. De beide vrouwen waren zoo ongelukkig en moesten zooveel moeite doen om rond te komen, dat 't mij tot in mijn ziel leed deed. Ik stapte over alle bezwa ren heen, en huwde uwe moeder. U gaf ik mijn naam." Mark herhaalde :„Dus ben ik uw zoon niet „Neen." „En gij hebt mij aangenomen, op gevoed en lief gehad." „Ik heb u mijn naam en mijn titel gegeven en nooit hebt ge kunnen ver moeden, dat ge niet mijn kind waart is 't niet zoo „Neen, nooiFI" Tusschen beide mannen hcerschte er een lang stilzwijgen. Mark zag het geluk, waarvan hij een oogenblik gedroomd hat^ ver-, dwijnenalle luchtkasteelen gingen in rook op. Hij was een* nieuw leven ingetreden, een leven van plichten en beproevingen. Hoe dankbaar moest hij niet zijn jegens den man, die niet in wérkelijkheid zijn vader was en hem toch zooveel liefde had geschon ken en 'alle plichten jegens hem ver vuld had zóó trouw, alsof hij door de banden der natuur aan hem verbon den was. Hij durfde hem nu niet meer als gelijke in stand beschouwen en aan zijn wenschen of bevelen weerstand bieden. Hij'moest thans slaafs onder danig zijn, wilde hij niet voor het ondankbaarste schepsel der wereld doorgaan. Hij was alles aan dien man verplicht, voor wien hij eigenlijk niets was. Dat waren de gedachten, die Mark's brein doorkruisten. De markies scheen- te begrijpen, wat er in het hart van zijn pleegzoon omging, want hij zei plotseling :,,Weet ge wel, hoe uwe moeder mij beloond heeft „Neen vader." „Welnu, dan zal ik het u zeggen, want ik wil u niets meer verbergen. Op zekeren nacht heeft ze mij ver laten, na mij de jmeestt qnwaardige en sciiandelijkste beschuldigin' naar het hoofd geslingerd te hebben cat ik uw vader had vermoord." „Gij vader En zichzelf in de réde vallende, zei hij :„vergeef mij, als ik u nog steeds vader noem." „Ik zou ongelukkig zijn, als ge mij dien titel niet meer wilcfet geven, ik ben immers uw vader door de wet en door de liefde, die ik voor u koester." Daarop vervolgde hij :„Ge.kent mij, gelooft ge, dat ik in staat zou hebben kunnen zijn, zulk eene misdaad te hebben bedreven „O, neen vader, duizendmaal neen!" „Niettegenstaande al het gebeurde had ik uwe moeder vergiffenis ge schonken. De smart over den dood van uw vader had haar verstand verbijs terd. Ik vroeg haar slechts een ding, namelijk in den huiselijken haard terug te keeren. Doch in plaats van aan mijn verzoek gehoor te geven, ging ze naar Parijs en nam u mee." „Hield zij dan zooveel van mij „Neen, dat niet, maar zij wist, dat ge mijn hart gestolen hadt en dat met uwe liefde ook alle geluk uit mijn leven zou verdwijnen. Ik heb langs gerech- tejijken wtgjflij JMUasJtJBSSSlK, gemaakt, dat was mij onmogelijk u te laten opgroeien bij de vrouw, die alle plichten met voeten trad." „En dat was mijne moeder," zei Mark, wien het hart bij deze vreese- lijke mededeelingen bloedde. „Ja, zoo was uwe moeder. Ik/heb alle stukken van het rechtsgeding be waard. De heer Lantin heeft mij ter zijde gestaan." De markies zweeg. De vreeselijke herinneringen van het verledene sche nen hem verder spreken onmogelijk te maken. Mark wist niet of hij waakte of droomde. Was alles waar In welk een net van geheime en droeve gebeurtenissen was hij plotseling verward geraakt 1 Tot dusverre had hij onwetend, zorge loos en gelukkig het onbekommerd leven van een rijk edelman geleid. Hij wist niet beter, of hij was de laatste en eenige afstammeling van het ge slacht d'Arbois. Mark was in een leuningstoel neer gevallen, waar hij, naar ziel en lichaam gebroken, met het hoofd in de handen ~esteund, bleef zitten. Niete lachte.! SSL WJWsjL HP», Na eenige oogenblikken hief hij het hoofd op en vroeg.-„Hebt gij mijne moeder nooit weergezien „Nooit."' „Ge weet dus niet, of zij nog leeft „Ik heb nooit over haar hooren spreken. Ik heb haar in een krank zinnigengesticht moeten laten op sluiten, maar zij is ontvlucht en men weet niet, wat er van haar geworden is." En zijn zooii met eenen doordrin genden blik aanziende, vroeg de mar< kies :„Zoudt ge haar willen zien Mark sprong op en zenuwachtig en gejaagd riep hij uit„Ja, ik, ik zoti haar willen zien, om haar mijne ver- wenschingen naar het hoofd "te slin ger en Toen viel hij uitgeput in den stoelj neer. De markies maakte een gebaarj van tevredenheid. „Dus ge begrijpt nu, dat uw huwe lijk mef mejuffrouw ci'Olne onmogelüls is Nis «Kank ..ysmolgAr

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1