DUS BLAD Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: 433 No 475 Donderdag 4 Mei 1922. i4e Jaargang. 39 BUITENLAND. BINNENLAND Staten-Benaraa! ZIJN SLACHTOFFER 1 fvorat NQORD-HOLLANDSCH DAGBLAD S3 Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaarf 2. Voor buiten Alkmaarf2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: s Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Reclame; per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor. uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,— DE CONFERENTIE VAN GENUA. De Fransche regeering en de conferentie. Het resultaat van de besprekingen, gisterenmiddag in den Franschen mi nisterraad gevoerd, is, dat de Parijsehe these volkomen heeft gezegevierd. Barthou keert Vrijdagmorgen naar Genua terug met de beriisfê opdracht in de kwestie der eigendommen in Rusland geheel aan België's zijde te blijven staan en bet memorandum niet te teekenen, zoolang niet aan de Bel- rische grieven voldaan is. Het Russische vraagstuk. Een B. T. A.-berieht uit Genua meldt nog omtrent de weigering der Belgen om de vergadering der subcommissie voor de Russische zaken bij te wonen dat Jaspar bij zijn besluit bleef, on danks dringende vertoogér in den loop van den dag tot bem gericht. Paul Scheffer seint aan het „Berl. T.": Er loopt hier een gerucht, dat Harrère zou hebben geweigerd het Rus sische memorandum te teekenen. in weerwil van het feit, dat hij nog zou lebben verklaard, dat de Fransche de 'egatie het er volkomen mee eens is. Ten gevolge van deze weigering Qeerschr te Genua weer een crisis- item ming. Scheffer acht het mogelijk, dat men lier te doen heeft met een manoeuvre 7an Poinearé. ter voorbereiding van Frankrijke terugtrekking van de con ferentie in de Engelsche delegatie heerscht rroote consternatie over .de houding van Frankrijk. üp het oogenblik, dat Scheffer sein de, hield de Russische delegatie een spoedvergadering. Gevraagd naar zijn oordeel of een algemeen accoord met de Russen mo gelijk was, antwoordde Krassin op jen vraag van Saüerwein van de „Ma- tin", dat dit geheel onmogelijk' was, iudien al* steun niet meer werd aange loden dan thans geschiedt, terwijl 40 milliard aan schulden erkend moet worden. Overigens insinueerde de Rus sische gedelegeerde dat sommige mo gendheden heelemaal niet zoo gesteld waren op een dergelijk 'algemeen ac- :oord en dit graag zouden willen zien mislukken om later afzonderlijk te kunnen onderhandelen. Engeland en de verdragen met Rusland. De „Daily Express" meldt dat Lloyd George aan Barthou opdroeg om Poin earé mede te deelen dat. indien de conferentie mislukt, Engeland in het belang zijner arbeidersklasse verplicht tal zijn een afzonderlijk verdrag met Rusland aan ie gaan. Be Russische schulden. De Washingtonsehe correspondent ier „Associated Press" zegt dat de Amerikaansche regeering, ondanks jaar politiek van niet-deelneming aan le onderhandelingen van Genua, er geen bezwaar in ziet, dat Tatt, presi dent van 'het opperste geréchtshof, de uitnoodiging aanvaardt om een "voor zitter aan te wijzen van de voorgestel ie commissie voor de Russische schuld •jan buitenlandsche obligatiebouders. Het memorandum overhandigd. Het memorandum is Dinsdagavond aan het algemeen secretariaat van de Russische delegatie overhandigd. Een verdaging van vijf maanden? De correspondent van de „Koln. Z." verneemt van bijzondere zijde, dat Be- nes heeft voorgesteld de conferentie wegens haar onvoldoende economische voorbereiding voor vijf maanden te 'erdagpn. De algemeene vergadering. De tweede openbare vergadering der conferentie had met hetzelfde ce remonieel plaats als die van 10 April Facta deelde in een toespraak mede, dat de commissie voor de financiën en het transportwezen haar werkzaamhe den hadden beëindigd en het eens wa ren geworden over bepaalde resoluties welke overeenstemming bij een goed voorteeken roemde voor de verdere werkzaamheden. De heer Van Karnebeek verklaarde, dat zijn land zich geheel aansluit bij de financieele resoluties en legde den nadruk op het groote belang van het vraagstuk der internationale schulden waarvan de voorafgaande regeling beslist noodzakelijk is voor het in de practijk brengen der besluiten van Ge nua. De Nederlandsche delegatie spreekt den wensch uit, dat de conferentie bin nenkort worde gevolgd door de tot standkoming van voorwaarden en op lossingen noodzakelijk voor het defini tieve herstel van een toestand van be stendigheid en economische rust, die Europa in staat zal stellen het ver trouwen te herkrijgen en in eendrach- tigen geest profijt te okken van het belangrijke werk, in het gastvrije Ge nua tot stand gebracht. Gelijk door de commissie van des kundigen is verklaard, kan men even wel niet hopen, aldus spr., dat de kwes tie der wisselkoersen en de economi sche welvaart van Europa reeds defi nitief hersteld kunnen worden, voor dat de vraagstukken, behandeld in het memorandum van 1920, met name dat van de internationale schulden, in tensief zijn ter hand genomen. Tsjitsjerin verwees in het bijzonder naar het valuta vraagstuk, zooals dit zich in Rusland voordoet. Hij drong vervolgens aan op het verleenen van credieten aan Rusland, en verlangde niet alleen credieten van particulieren aan de regeering, doch ook recht- streeksehe credieten van regeering aan regeering, t De voorzitter verklaarde hierop de algemeene beraadslagingen voor ge sloten. De 19 resoluties der financi eele commissie werden met algemeene stemmen aangenomen. Fransche ontstemming. Naar Paul Scheffer aan het „Berl. Tagehlatt" meldt, zou in liberale En gelsche kringen te Genua een sterke ontstemming heerschen over het feit, dat Lloyd George den Franschen in de Russische kwestie belangrijke con cessies heeft gedaan. Lloyd George aan Poinearé. Naar de „Corriere della Sera" meldt heeft Lloyd George Barthou een brief meegegeven, waarin hij Poinearé uit- noodigdt naar Genua te komen om aan de beraadslagingen over de schadever goedingskwestie deel te nemen. Minister Van Karnebeek bij Lloyd George. Minister Van Karnebeek had Dins dagmiddag een langdurig onderhoud met Llovd George in hotel „Miroma- re." DE BLOEDIGE BOTSING TE BERLIJN. De vakvereenigingsleiders der ge meente-arbeiders en -ambtenaren van de stad Berlijn hebben gisteren een vergadering gehouden ten einde de botsing te bespreken welkeheeft plaats gehad tusschen gemeente-arbei ders en de politie op het plein voor het stadhuis. Daarop werd een deputa tie naar den hoofd-commissaris van politie gezonden om genoegdoening te eischen voor de bij deze botsing ge wonde arbeiders. Deze werd door den hoofd-commissaris echteT naar het oor deel der deputatie niet in voldoende mate gegeven en derhalve werd beslo ten, dat alle gemeente-arbeiders en -ambtenaren van de stad Berlijn he denochtend een 24-urïge proteststa king zullen beginnen. Deze staking zal zoowel de electricitcitsbedtijven als de gasfabri°ken betreffen, doch de wa terlpiding 7-1 normaal blijven werken. Het gemeentebestuur is evenwel van oordeel, dat er geen voldoende reden bestaat voor een dergelijk optre den van de arbeiders en heeft daar om besloten, den technisehen hulp dienst te requireeren. DE IERSCHE KWESTIE. Het grensgebied, is Dinsdag opnieuw het tooneel geweest eener schietpartij tusschen de republikeinen, die nabij Tyrone de grens waren overgestoken, en bijzondere konstabels. Er viel één slachtoffer; een Protestantsehe postbo de werd bij de grens van Monaghan doodgeschoten. DE GEDWONGEN LEENING IN DUITSCHLAND. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" weet met betrekking tot het nieuwe wetsontwerp in zake de gedwongen leening mede te de„elen, dat de leening zestig milliard mark zal bedragen. Volgens de thans bestaande plan nen, zijn de vermogens tot honderddui zend mark en de inkomens tot onge veer veertigduizend mark van deelne ming aan de leening vrijgesteld. A.Oim BERICHTEN Bij bel jn de gevangenis te Cal cutta p.aats gehad hebbende oproer zijn 5 gevangenen gedood, 2 anderen zijn aan hun wonden overleden, ter wijl er 46 met schotwonden in het hospitaal, liggen Van de wachters wer den er 25 gewond. 19 gevangenen wis ten te ontsnappen. De schade wordi op drie honderd duizend rupees ge schat Volgens officieele telegrammen uit Indië valt er een aroote verbete ring waar te nemen in den politieken toestand aldaar. De zoogenaamde na tionale week en de boycott werden in de provincies zeer slap toegepast eri er hadden gaan ongeregeldheden plaats. De non-coöperatoi's zijn op hel oogen blik ietwat gedesorganiseerd. Twee jongens van 16 en 19 jaar, die in de bosschen van Long Island, bij New-York, kampeerden, kregen net aan den slok, daar de oudste den jong- sten verweet de soep slecht te hebben toebereid. De ruzie liep hoog en ein digde in een duel, waarbij de oudste werd onodgescnoten Een B. T. A,-bericht uit Parijs meldt, dat op het ooslernet nabij Se- muy (ten oosten van Rethel), Dinsdag avond een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad. Een personentrein werd van terzijde ingereden door een goederentrein. Er zouden 4 dooden rijn en 30 gewonden. De locomotief en 12 waggons van den personentrein werden uit de rails geworpen. Spaansche aldeelingen hebben op het gebied van Beni Aros twee dalen bezet. Aan Spaansche zijde werden 1 officier en 7 soldaten gedood en 3 ollicieren en 30 soldalen gewond, voor bet meerendeel inboorlingen. Het Amerikaansche Huis van Af gevaardigden heeft het rapport van de gemeenschappelijke conferentie van Iluis en Senaat betreffende de immi gratie-wel aanvaard, waarbij bet per centage inzake de beperking der immi gratie tot 30 Juni 1925 wordt uitge breid. De militaire attaché der Brilsche legatie ki-ceg een schotwond in het hoold, toen hij optrad als tolk op bet slagveld nabij Peking. JVIen verwacht dat hij herstellen zal De inlergeallieerde militaire con trole-commissie heeft te Stettin 3 en te Hamburg 2 waggons in beslag ge nomen, we'ke oorlogsmateriaal" bevat ten. Behalve de wapens was het ma- leffiaal afkomstig Uit een clandestien depót te Berlijn. DE ARBEIDSWET. De Vereeniging van Nederlandsche Papierfabrikanten heeft zich in een adres tot de leden van de Tweede Ka mer gewend, waarin de noodzakelijk heid wordt betoogd, dat: a. ingeval van ziekte van een eon- tinu-arbeider de correspondeerende ar beiders uit de beide andere ploegen, tijdelijk het werk van den zieke mo gen overnemen. b. het maximum van 2500 uur in ar tikel 28 lid 7 wordt verhoogd tot 2800 uren. c. ook verschuiving c.q. verlenging van den arbeidstijd bij. overeenkomst tusschen den werkgever en zijn eigen arbeiders wordt mogelijk gemaakt, en dat de werking van deze overeen komst in geen geval beperkt mag wor den tot die gevallen, die niet van in vloed zijn op de verhouding tot andere ondernemingen. DRIE MOOIE VOORBEELDEN. Wij vragen de bijzondere aandacht voor de drie volgende voorbeelden, door de afdeelingen Utrecht, Arnhem en Breda van het R. K. Huisvestings comité gegeven. Tegen de nadering van het Paasch- feest schreef het Utrechtsche Comité in de plaatselijke Katholieke pers eeni ge artikeltjes, waarin de Katholieke schoolkinderen werden opgewekt om voor de Weensche kinderen allen een Paaschei mede te brengen, niet in den vijfm van een ei, doch in den vorm van het geld, dat zoo'n eitje kost. Vo rige week kwam een der bestuursle den een bedrag van bijna 1500 over handigen. Met eenige nog ingekomen bedragen kan nu weer een Turnus van 50 kinderen begonnen worden. Wie neemt het initiatief om aan de schoolkinderen te vragen allen een boeketje „Pinksterbloemen" mee te brengen? Arnhem gaat zich speciaal interes-" seeren voor een gedeelte van Weenen en koos daarvoor het 7e Bezirk met de daarop uitkomende Bezirke. Het zal'voor dat district een Hollandsche keuken oprichten, waar 100 behoefti ge kinderen elk dn dag een warm maal zullen kunnen ontvangen. Daarvoor moet Arnhem 15 per kind en per maand opbrengen. Het geld voor de eerste maand, 1500 is reeds afge dragen. Begin Mei wordt de keuken geopend. Dat voorbeeld zouden we gaarne door alle Comité's gevolgd zien. Breda hield op zeer groote schaal een inzameling van kleedingstukken en de oogst was zóó groot, dat er twee zware vrachtauto's noodig waren om hem naar Den Bosch te vervoeren. Wie het kan, doe wat Breda heeft gedaan. DE SALARISVERLAGING RIJKS PERSONEEL Naar aanleiding van het bericht, dal de salarissen van het personeel in Rijks dienst binnen korten tijd over bet al gemeen met 10 pCt, worden verlaagd, meenen wij te walen, dat daarin thans door de Regeering geon beslissing is genomen. Wel is bij de commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenaren zaken in bespreking de kwestie van artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit voor rijksambtenaren voor 1920, dat bevoegdheid oeoogl om de traetemen- len in verband met den goedkooperen levensstandaard te verlagen, behoudens dat de reeds toegekende traetementen in stand blijven. Vermoedelijk heeft deze stand - an zaken tot bet bovenver melde bi i fit geleid DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. Ook jn Leiden zal eene afdeeling van de nieuwe R. K. partij worden op gericht. De oprichting was voorbereid door een comjté onder leiding van dr Emiel Venders, privaat-docent in de economjscne en sociale politiek aan de Universiteit aldaar en redacteur van ,,De Katholieke Staatskunde", die met menige andere vooraanstaande mannen van deze richting gisteren eene ver gadering in klein comjté hield. De oprichtingsvergadering zal de volgende week plaats hebben. Als candidaat voor de Tweede Ka mer op de lijst der Nieuwe R. K. Partij wordt meer en meer genoemd mr, 1. Swanp te Vught, aftredend lid. Van andere zijde echter wordt dit bericht tegengesproken. DRUKWERKEN UIT HET BUITENLAND Htl Kon. Besluit van den 21en April 1922, houdende aanvulling van het Internationaal Postbesluit 1922, luidt als volgt: Aan artikel 8 van bet Internationaal Postbesluit 1922 worden twee nieuwe leden toegevoegd, luidende als volgt: 3. Vprboden is de invoer en de besiellihg do^jr den dienst der poste rijen van drukwerkzendingen uit bet buileniand, met welker verzending klaart),ijkcli.jk is beoogd vermijding van de porten en rechten, welke bij verzending binnen hel rijk zouden zijn verschuldigd 4. Deze zendingen worden overeen komstig artikel 18, 3de lid, van' bet Algemeen Postverdrag van Madrid naar het kantoor van oorsprong te ruggezonden in de gevallen en vol gens de regelen door Onzen Minister van Waterstaat te bepalen. ZOUTWINNINGEN BIJ WIN TERSWIJK. Naar wij vernemenn zijn op den boortoren der Rijks-opsporing van Delf stoffen te Corle bij Winterswijk, de eerste steenzoutlagen aangeboord. Het is daarom een belangrijk feit, dat de leider der Rijksopsporing er na zorgvuldige studie in geslaagd is een plaats aan te wijzen, waar het begin van het zout reeds 320 M. hooger dan in de meest geslaagde der oude bo ringen, nl. die bij Ratum, aangetroffen werd. Bovendien is de afzetting zeer ï-egeimatig, zoodat er eenige hoop mag gekoesteid worden, dat hier ook nog iets kalizout zal kunnen gevonden wor den. BOEKDRUKKERSPATROONS. Te Arnhem is Dinsdag de drukbe zochte bondsvergadering gehouden van den Ned. Bond van Boekdrukke rijen, onder voorzitterschap van den heer S. S. Korthuis. Tot leden van het hoofdbestuur wer den herbenoemd de heeren S. S. Kort huis en N. de Jager, terwijl de verga dering den heer Korthuis weder als voorzitter aanwees. Tot leden der Onderhandelingscom missie van den Ned. Bond v. Boek drukkerijen werden benoemd de hee ren G. Eshuis, I. M. Holtz, H. Knoop, J. M. van Lonkhuijzen, H. Nijgh en J. Tersteeg. Ook de R. K. Ver. van Ned. Druk- kerspatroons heeft Dinsdag te Arnhem vergaderd. Bij ontstentenis van den voorzitter den heer Yan de Griendt, presideerde de heer L. Arts. Als bestuursleden werden herkozen de heeren mr. J. van Roosmalen te 's-Hertogenbosch en A. A. Janssen te Nijmegen. In de plaats van den heer Van der March, die wegens gezond heidsredenen zich niet meer beschik baar stelde, werd gekozen de heer F. H. H. Herold te Maastricht. Tot lid van de Handelsdrukwerk- Commissie werd gekozen mr. Th. P. A. J. ten Hagen, als lid van den Cen- tralen raad de heer L. Arts; als plaats vervangend lid in de Onderhandelings Commissie voor de nieuwe C. A. 0. de heer H. Keever te Rotterdam, n In beginsel werd besloten, dat de Vereeniging zal toetreden tot den R.- K. Middenstandsbond op federatieven grondslag. Tot algemeen voorzitter der federa tie der Boekdrukkerijen bonden werd met algemeene stemmen herbenoemd de heer S. S. Korthuis. EERSTE KAMER. Vergadering; van Woensdag. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging van den vijfden en zesden titel van het tarief van jus- tiiiekosten en salarissen in burger -11/ £x yo 1/pM De Jhr. SLINGENBERG heeft be zwaar tegen de te groote verhoo ging van de tegemoetkoming aan de bewaarders, doch kan zich ver eenigen met de verhoogde uitkee- ringen aan deurwaarders, getuigen en deskundigen. De MINISTER VAN JUSTITIE de heer HEEMSKERK, zegt, dat de praktijk heeft geleerd, dat te gen de oude tarieven geen be- waarders meer te krijgen waren. Het beste is dit wetsontwerp tot wet te verheffen en dan eens na te gaan, hoe het artikel in de prak tijk werkt Het wetsontwerp, wordt z. h. st. aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming werden de volgende wetsontwer pen aangenomen Wijziging van den 5en en den 6en titel van het tarief van justitie- kosten en salarissen in burgerlijke zaken. 1. .Wijziging van den 5en en den in het Wetboek van Koophandel betreffende de koopmansboeken en van de daarmede verband hou dende bepalingen van het burger lijk wetboek en van het wetboek van s traf recht. 1 3. Herziening der bepalingen be treffende de makelaardij. 4. Wijziging van het Vide hoofd stuk derStaatsbegrooting 1920 (verschillende onderwerpen). 5. Verhooging en wijziging van het Vide hoofdstuk der staatsbe grooting 1921 (Verschillende on derwerpen). 6. Toepassing van de wet van 29 Met 1920 op militaire pensioenen. 7. Vestingbegrooting voor 1922, 8. Begrooting van het staatsbe drijf der artillerieinrichtingen voor 1922. 9. Intrekking van de wettelijke bepalingen nopens verstrekking van rijkspaarden aan ofïicieren, tot het houden van dienstpaarden ver plicht. 10. Wijziging van de begrooting van uitgaven ten behoeve van de voltooiing van het vestingstelsel', dienst 1921 (grondaankoop). FEUILLETON „1J< ben geheel bereid mij naar uwe wensclien te schikken. Doe met mij wat ge verkiestIk heb 't recht niet ire:r om zelf te denken. Ik ben niets anders dan een ellendige verschoppe ling, die u alles verschuldigd is en u nooit genoeg dankbaarheid kan be- tQonen." De markies strekte de armen naar hem uit. En met het valsche, schijn heilige gezicht, dat hij bij sommige gelegenheden wist te zetten, drukte hij den jongen Mark aan zijne borst, zacht fluisterend Ik zal ruim be loond worden voor hetgeen ik voor u deed, als ge voort gaat, u als mijn zoon te beschouwen en mij lief te hebben Mark sloeg snikkend de armen om den hals van den ouden schurk, met den uitroep :„Mijn vader mijn waarde vader X. MOEDER EN ZOON. Op zekeren morgen, omstreeks tieu uren, trok een vrouw aarzelend aan de schel van den ingang, bestemd voor de bedienden van het hotel, dat door markies d'Arbois bewoond werd. Zij was in 't zwart gekleed en gesluierd, maar het gelaat scheen zelf nog onder de dunne kant buitengewoon bleek, en 't scheen, of zij zich nauwelijks staande kon houden, zoo beefden de beenen onder haar. Deze vrouw, onze lezers zullen 't reeds geraden hebben, was niemand anders dan de ongelukkige Christine de Mézière, die besloten had tot in de woning van den onwaardigen echt genoot haar zoon te komen opzoeken, en hent aan den ellendeling, die hem haar ontstolen had, te betwisten. Eene poging aan te wenden om de ontroering te beschrijven van de arme" vrouw, toen zij dezen stap deed, zou onmogelijk zijn. Zij voelde haar hart zoo hevig kloppen, dat 't haar toe scheen, alsof zij thans zou moeten sterven. Zij wankelde als iemand, die beschonken is. Sedert zij hareji zpo» gezien had. op het oogenhliK toen hij te paard steeg onder de omstandigheden, welke ons bekend zijn, leefde zij als het ware niet meer. Zij had hem zoo gaarne willen zien en met hem spreken. Zij moest weten wat hij van haar dacht, en welke gevoelens er op den bodem zijns harten sluimerden! Ongelukkig was de schok, dien de ongelukkige dien morgen gekregen had, al te sterk ge weest. Opgeholpen door medelijdende voorbijgangers, was zij naar huis ge strompeld en daar aankomende was zij gebroken, bijna stervende. Zij had nog slechts de kracht zich op hare legerstede te werpen en was er blijven liggen. Een hevige koorts had zich van haar meester gemaakt, en gedurende lange dagen, ja weken, was 't haar onmogelijk geweest op te staan, niettegenstaande het vurig ver langen zich weder te kunnen bewegen. Zij was hang geweest te zullen sterven zonder Item gezien te hebben, maar gelukkig was de koorts ten slotte geweken en verkeerde zij thans buiten gevaar, hoewel zij nog zeer zwak was. Den morgen na den dag, waarop zij bedlegerig was geworden, had Jeanne d'Qlne, toe# zij niet op het gewqné uur les kwam geven, eene boodschap gezonden om naar de reden dadrvan te vragen en na dien tijd was het meisje meermalen komen vragen, hoe 't met haar ging. Zij had haar ook een dokter gezonden. Kortom, zij had alles gedaan wat in haar ver mogen was om nuttig te zijn voor de vrouw, die den jongen man kende, dien zij beminde en die, naar zij ver hoopte, nietwaar over hem zou kun nen spreken. Toen had het jonge meisje hare bezoeken plotseling gestaakt en Chrjs-, tine had niets meer van haar gehoord. Wat was er dan toch gebeurd Zou haar misschien een ongeluk overko men zijn, of had ze Christine vergeten Deze wist niet, wat ze er van moest denken. Zij betreurde de afwezigheid van het jonge meisje, dat haren zoon beminde en wier bezoeken haar zoo veel troost hadden geschonken. Op zekeren dag was Jeanne stralend van geluk bij haar gekomen. Dit was de morgen van den dag, toen de ont moeting tusschen d'Olne en den graaf d'Arbois in het park Monceau had plaats gehad, waarvan wij hiervoor gespjolynJtskt^JW had toen bemerkt, dat zij den jongen edelman niet geheel onverschillig was, en zij had zulk een geluk gesmaakt, dat zij 't niet alleen had kunnen be waren, maar het toevertrouwde aan de eenige, die haar begreep en genoeg voor haar gevoelde om haar geluk te deelen. Hoewel zij nog niet kon opstaan, ging 't toch iets beter met Christine. Zij ijlde niet meer. Zij luisterde, begreep en gevoelde. Jeanne ging aan het voeteinde van het bed zitten, en met schitterende oogen, waarin eene bovennatuurlijke vreugde straalde,zei- de zij :„Ik heb hem gezien Christine richtte zich driftig op. Zij slaakte een kreet, en door de hevige, plotselinge ontroering, liet zij haar geheim ontsnappenMijn zoon Nu was 't de beurt van Jeanne om van verbazing de handen ineen te slaan. „Uw zoon," vroeg zij. „Nu ja," zei„Christine, „daar ik mö verraden heb, kan ik u thans ook wet alles vertellen. De zoon van dien heet niet mevrouw Vernaud, maar ik ben de markiezin d'Arbois." „Markiezin d'Arbois," herhaalde Jeanne, ten prooi aan eene onbe grensde verbazing en niet wetende of zij waakte of droomde. Zijne moeder „Ja," zei Christine, „dat alles~zal ik u later wel eens vertellen. Laat ons nu over hem spreken Ik ook, ik heb hem gezien." „Hebt ge hem gezien „Ja, op een morgen, toem hij uit reed. Hij heeft mij niet herkend. Hij wist 't immers ook niet. Maar ik heb mijne ziel geheel met zijn aanblik ver vuld. Hij is schoon, zooals ge gezegd hadt. Hij is bevallig en ziet er edel uit. Ik begrijp dat men hem lief moet hebben." „O ja ik heb hem lief," zei Jeanne. „Ik heb hem zoo lief, dat 't mij is, alsof ik niet meer zonder hem zou kunnen leven „Beiden hebben we hem lief," zei, Christine. „O, als hij ons ook eens kon' li efJtebh eM?-.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1