OHS BLAD BUITENLAND. BINNENLAND Donderdag 11 Mei 1922. 14e"Jaargangt Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: ^m,n,strat,eNo.433 Brieven uit Duitschland. FEUILLETON ZIJN SLACHTOFFER No <*84. NOORD LANDSGH DAGBLAD 99 39 Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar ....««if 2. Voor bui ;n Alkmaar.f2 85 Met Gei lustreenl Zondagsblad 0 60 f hooger. REDACTIE No. 633 Advertentieprijs; j Van I5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0 25; Reclame! per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor» uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan als abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,f 400—, f 200,—, t 100,—, f 60,—f 35,—, f 15,— DE ,TREK:' NAAR DUITSCHLAND. OPGEPAST! BERLIN. 7 Mei 1922. Menig buitenlander die naar Duitsch land komt ..omdat 't daar zoo goed koop is'', heeft veel van die befaamde juffrouw, die op eiken uitverkoop per sé iets koopen wil „omdat 't zoo goed koop is"', hoewel 't arme schepsel met al dien rommel geen raad weet! De "en beschouwt Duitschland als een Ba zar, waar alles zoo goed als „tegeef" van de hand wordt gedaan, de ander meent voor n paar tientjes hier een heerlijk reisje te kunnen maken, waar om dan ook zoov-plen, die in normale omstandigheden daaraan niet zouden gedacht hebben, thans de buitenland sche reis maken en ten slotte toch ko men tot uitgaven, waarvoor ze iets beters hadden kunnen hebben. Duitschland verwacht dan ook een stroom van vreemde bezoekers „valu- tastarke Auslander" en men maakt zich op, deze gasten „waardig" te ont vangen, d.w.z. men peinst op alle mid delen. hen zooveel mogelijk te laten betalen. Men kan ervan verzekerd z:in, dat de prijzen der Duitsehe ho tels niet voordeeliger zullen zijn dan die der Hollandsche en als de groote zwerm is neergestreken en er stellig een tekoTt aan hotels zal zijn, hoe zul len dan die prijzen nog worden opge dreven! - 't Ligt voor de. hand. dat hotelhou ders en winkeliers blijde de drommen Amerikanen. Hollanders, Zweden enz. tegemoet zien, zeker als ze ziju van een goed zaakje! Minder vriendelijk staat het groote publiek hiertegenover. Men ziet in den buitenlander op bezoek een mede oorzaak -van de prijsstijging. Het Duit sche publiek is den buitenlander, die zijn land bezoekt bepaald slecht ge zind en verlangt van hooger hand maatregelen tegen hem. Het „Berliner Tageblatt" van heden deelt mede „dat door het talrijke be zoek van buitenlanders, de voorraad levensmiddelen zal inkrimpen en de prijzen zullen verhoogd worden, waar tegen de Staat, de gemeenten, de be ambten en arbeiders moeten beschermd worden, waarom de democratische fractie in den Pruisischen Landdag zal voorstellen, van den hiervertoeven- den buitenlander eene belasting te heffen wat dan voor den Hollander zou moeten #.ijn 2.50 per dag in Hollandsch géld. Men make zich in Holland geen illu sies over het voordeelige en aange name reizen in Duitschland. En goed koop koopen hier?Een familie lid in Holland verzocht me, voor hem een boek te koopen, dat geannonceerd werd ad 52 Mark. Toen ik 't bestelde, werd me ge zegd, dat deze prijs „sehonuberholt" was en dat het boek nu 165 Mark kostte! Ik kocht het desniettegen staande. Toen kwamen daar nqg bij de volgende kosten: Ausfuhrbewilligung (200 pCt) 830 Mark. Kosten 4 Zoll 20 Porto 75 Totaal 429 Mark. Zoodat voor dat boek bijna 600 Mark is betaaldl Wil men een buitenlandsche reis maken, men ga naar Frankrijk, Span je of Italië, naar Engeland of Schot land. Deze reizen mogen dan misschien iets duurder zijn, ze zijn zeker interes santer en daarbij is men vrij van het ondragelijke bewustzijn, te worden uitgeknepen als een citroen en be schouwd ah onwelkom gast en „op- eter" bovendien. H. L. DE CONFERENTIE VAN GENUA. Het Russische vraagstuk. Paul Scheffer meldt nog eenige na dere bijzonderheden omtrent het Rus sische antwoord. De nota is buitengewoon lang en omvat meer dan 100 pagina's. Opnieuw wijzen de Russen erop, dat de geallieerden het program van Can nes in velerlei opzicht hebben verlaten en alleen de Russen een correcte hou ding hebben bewaard. Art. 1 van het Russische antwoord eischt wederkeerigheid in kwesties van propaganda. De Russen zijn bereid de oorlogs schulden te erkennen, mits de gealli eerden vooral verklaren in welken om vang zij deze schuld willen verminde ren. Wat het bezitrecht van buitenlan ders betreft, verklaart de sovjetregce- riug zich bereid ten aanzien eener schadeloosstelling zoo ver te gaan als indertijd de Fransche regeering na de revolutie. Rusland handhaaft zijn eisch nopens het crediet van twee milliard dollar. Een memorandum van den Paus. De Paus beeft de volgende punten in zijn memorandum opgenomen: lo. In Rusland zal volkomen gewe tensvrijheid voor alle Russische bur gers en ook voor buitenlanders wor den gewaarborgd. 2p, Gewaarborgd wordt ook de vrij heid der particuliere openbare uitoefe ning van den godsdienst. So. De landerijen en gebouwen, die aan de verschillende godsdienstige ge meenschappen hebben toebehoord, zul len worden teruggegeven. Barthou heeft verklaard, dat Frank rijk het verzoek met sympathie be groet. Mededeelingen van Tsjitsjerin. Tsjitsjerin heeft in een onderhoud gezegd, dat dc Russische nota een lee ning van een milliard dollar zou vra gen in geld of goederen. De correspondent te Genua van de „Daily Chronicle" verneemt uit be trouwbare bron, dat de sovjet-regee ring de schulden van vóór den oorlog zal erkennen, maar dat haar houding ten aanzien der oorlogsschulden min der zeker is. Het naderend einde. Uit, Genua wordt gemeld, dat de Ita liaansche minister Schanzer als zijn meening heeft medegedeeld dat de conferentie naar alle waarschijnlijk heid tegen den 20sten dezer of op zijn laatst tegen het einde van de maand als geëindigd kon worden beschouwd. Nieuwe overeenkomsten. Een ontwerp-arbeidersconventie tus- schen Italië en Duitschland is uitge werkt en zal ter ratificatie naar Ber lijn worden gezonden. Uit geloofwaardige bron wordt ver zekerd, dat een algemeen politiek en economisch akkoord tusschen Italië en Engeland in behandeling is, welks voornaamste doel zou zijn de positie van Italië in de Middellandsche Zee te verzekeren De Entente. Naar aanleiding van Barthou's ant woord aan Lioyd George wijst* Paid Scheffer er op, dat beide staatslieden willen voorkomen, dat de Entente uit eenvalt. Hij acht de nieuwe zwenking van Lloyd George zeer verklaarbaar. Voor Barthou's terugkeer heeft hij getracht door dreigementen de onthin- dingspolitiek van Frankrijk te belem meren. Nu de resultaten van zijn poli tiek uitblijven en Frankrijk zich on verschillig toont omtrent het lot der conferentie wordt Lloyd George voor zichtiger. Het. Russische antwoord uitgesteld. Na een langdurig onderhoud, dat Tsjitsjerin met Schanzer had, maakte de Russische delegatie bekend, dat zij de mededeeling van het antwoord op het memorandum uitstelde. Het com mentaar. dat Rakofsky zou verstrek ken. is eveneens uitgesteld. De Russen hebben laten bekend ma ken. dat Rusland tot een algemeene overeenkomst met alle mogendheden wenscht, te komen, dat echter elke mo gendheid. die zich thans buitensluit er niet op hopen mag, later op een anderen grondslag dan dien-van Ge nua met de Russen tot overeenstem ming te1 kunnen komen. Joffe verklaarde in een onderhoud dat hij het afbreken der conferentie geenszins onmogelijk acht. De niet- aanvaarding der te Genua gestelde eischen zou hij een onherstelharen slag voor het Russische volk achten. De bespreking der memorie van den Paus. In de vergadering der uitnoodigen- de mogendheden is de memorie van den Paus voorgelegd en door Barthou verdedigd, die verklaarde, dat. zij in overeenstemming is met de beginselen der moderne civilisatie. Schanzer en Jaspar ondersteunden hem. Lioyd George maakte reserves. Men dient eerst te weten hoe het in Rus land hiermee staat. Het verheugde hem, dat de Paus den derden wenseh introk, betreffende den eiseh van res titutie der kerkelijke goederen. Het niet-aanvedsverdrag en de Volkenbond. De vertegenwoordigers van Denemar ken, Zweden, Noorwegen, Nederland, Zwitserland en Snanje beraadslaagden over de kwestie betreffende het non agressiepact. Ten einde in de toekomst de mogelijkheid van een verwarring ten nadeele van den Volkenbond af te snijden, heeft men onder meer het denkbeeld besproken om in dit pact een bepaling op te nemen, volgens welke het pact vervalt zoodra alle on derteekenaars er van lid zijn gewor den van den Volkenbond. DE IERSCHE KWESTIE. Brandstichting en plundering. Een groep gewapende lieden heeft een groot magazijn in Newport- in brand gestoken. De gebouwen zijn vol komen uitgebrand; de schade wordt op 20.000 pd. sterl. geschat. BQ Thurles hebben gewapende lie den een goederentrein aangehouden, en groote hoeveelheden goederen buit gemaakt ter waarde van eenige hon derden pd. sterl. Nog geen overeenstemming. Bij de onderha: delingen tusschen de Vrijstaters en de republikeinen is geen basis vau overeenstemming be reikt. Naar verluidt zijn krachtdadige pogingen door de onderhandelings commissie uit Dail Eireann gedaan om den vrede te verzekeren. HET ANTWOORD AAN DE COM MISSIE VAN HERSTEL. De Duitsehe nota in zake de schade loosstelling, stemt in met het beginsel, dat de staatsuitgaven door de op brengst van de belastingen en door binnenlandsche leeningen zonder ver hoogde inflatie van het geldwezen moeten worden bestreden. In- de nota wordt beloofd, dit beginsel te zullen uit voeren, doch ook een buitenlandsche leening wordt beslist noodzakelijk ge oordeeld. Aan het verlangen van de Commissie van Herstel in zake een verhooging der belastingen met zestig milliard mark voor 81 Mei a.s. kan niet worden voldaan. Ten tweede erkent de Duitsehe re geering, dat de Commissie van Herstel de Duitsehe souvereiniteit 'in financi- eéle aangelegenheden eerbiedigt en dat zij bij let herstel der rijksfinan ciën steun wil verlecnen. De Duitsehe regeering zal voorts de voorwaarden zoo goed mogelijk ver vullen. KONING GEORGE EN KONING ALBERT. Tijdens den galamaaltijd ter gelegen heid van het bezoek van het Britsche koninklijk echtpaar heeft koning Al- bert in zijn toast de gasten welkom gcheeten en gezegd dat België niet zal kunnen vergeten wat Engeland gedu rende den oorlog voor het land heeft gedaan. Hij uitte den wensch dat de betrekkingen tusschen de „beide lan den zich zullen ontwikkelen, om aldus de eeuwenoude vriendschap te ver sterken, die één der bases is van het moderne Europeesche stelsel. Koning George antwoordde dat Bel gië op zijn weg naar zijn toekomsti ge bestemming steeds de sympathie zal ontmoeten van het Britsche Rük. DE VAANDRIG VON HIRSCHFELD. De voormalige vaandrig von Hisch- feld, indertijd wegens den moordaan slag op Erzberger tot gevangenisstraf veroordeeld en later ter observatie in een krankzinnigengesticht geplaatst, is thans op grond van een uitvoerig rap port der psychiaters ontoerekenbaar verklaard. Er zou worden getracht voor von Hirschfeld vrijstelling te verkrijgen van de gevangenisstraf, die hij nog te ivöed heeft. EEN OVEREENKOMST MET ENGELAND. Naar verluidt is er tusschen de Ver. Staten en Engeland inzake het man daat in Palestina een overeenkomst tot stand gekomen, welke spoedig in een formeel verdrag zal worden beli chaamd, waarbij de Ver. Staten bet mandaat van Brittannië zullen erken nen, terwijl Brittannië de volledige be scherming der Amerikaansche rechten waarborgt. MINISTERCRISIS IN OOSTEN RIJK. v De centrale commissie uit den Oos- tenrijkschen Natonalen Raad heeft een motie van wantrouwen tegen den Mi nister van financiën Gurtler aangeno men. Daardoor is de minister van finan ciën vermoedelijk tot ontslag gedwon gen. Onder zijn beheer is het jaarlijk- sche deficiet naar schatting met 50Ü milliard kronen toegenomen. Als opvolger wordt de Chr. soc., Odehnal genoemd. KtRic BERICHTEN Omtrent de a.s. reis van den Duitschen minister Hermes naar Parijs vernemen de bladen, dat hij voorne mens is aldaar de heele reeks scliade- ovcigcedingskwcsties op het tapijt te brengen, alsmede die der bezetiings- koslen en van de bjzondere overeen komst. Het EngeHche aandeel aan de Duitsehe schadevergoeding bedraagt tol Mei 4.350.000 pd.st De Beri. poljiie heeft'n zekeren 7,. ,,^ie Slechts ieeit voor u, die slech.. gedachten heeft voor u, zij Christine levendig. En terwijl zij die woorden sprak, was 't haar, alsof zij haar geheele zièl aan haar zoon overgaf. Nog verbaasder dan te voren, keek Mark haar aan. „En wie is die persoon vroeg hij. Christine aarzelde een oogenblik en zei toen flui^erend bijna: Uwe moeder. Het gelaat van dien jongen man veranderde oogenblikkelijk. Zijne wenkbrauwen fronsten zich, zijn blik werd hard. „In naam van die vrouw 1 riep hij." „Die vrouw 1" Toen zij hoorde, hoe minachtend hij dat woord uitsprak, was Christine op het punt in bezwijming te vallen Haar blik kreeg iets waanzinnigs. Een snik welde op uit haar boezem. Driftig ging de jonge man voort Zeg aan die vrouw, omdat ge uit haar naam komt, dat ik niets gemeens met haar heb, niets 1 Christine had geleden, wij weten het. Zij had moeten dulden, dat men haar zoon ontrukte. Zij had om zich allen, die haar dier baar waren, zien sterven. Terwijl zij volkomen bij haar verstand was, haci men haar opgesloten te midden van krankzinnigen. Zij had geleefd in de vrees er te moeten bljjven en er te zul len sterven. Om kort te gaan, alie smarten, alle beproevingen hadden zich boven haar hoofd saamgepakt, maar nog nooit had zij zoo duldeioos gele den, als op dit oogenblik. Zij slaakte een half verstikten smartkreet, ge lijkende op het kreunen van een lam, dat sterft, en het scheen haar toe, alsof haar hart dichtgeschroefd werd. Zij zuchtte Wat heeft zij u dan misdaan? Mark werd door de woede, welke reeds sedert verscheiden weken in hem sluimerde, en die plotseling uitbarstte geheel overweldigd, toen de naam zijner moeder genoentd werd. Hij lette niet op den toon, waarop die woorden gezegd werden, en op de gelaatsuitdrukking van haar, die te genover hem stond. Hij liep met groo te schreden het vertrek op en neer, trillende van woede bij de gedachte aan zijne liefde, en aan zijn geluk, die vernietigd werden. „War *e mij misdaan heeft," riep hij met c-n drift, welke toenam „bii. elk woo^, bij elk nieuw verwijt „Zij hee^ mijn leven, dat zoo geluk kig begon, met smart en wanhoop vervuld! Zij sluit de toekomst voor mij af. Z verplicht mij, terwijl ik hier gelukkig was, opnieuw naar het buiten land te trekken, en veroordeelt mij tot een zwervend, eenzaam bestaan. En het slot zal zijn, dat ik eenmaal sterf zonder liefde gekend te hebben I" „Uwe moeder; prevelde Christine in de hoogste mate verbaasd en zoo ontroerd, dat zij nauwelijks hare lip pen kon verroeren. „Ja, mijne moeder, die zich nooit herinnerd heeft, dat zij een zoon had en dat die zoon eens door haar zou moeten lijden 1" Christine richtte zich in hare volle lengte op, bleek als de dood, met kleurlooze lippen en fonkelende oogen. Wat zei hij toch Zij meende te droomen. Zij geloofde de speelbal te. zijn van een vreeseiijke, afschuwelijke nachtmerrie. Was 't waar, wat zij hoorde Was 't haar zoon, die sprak en was zij 't die toeluisterde O, de ongelukkige Wat had men hem van haar kunnen vertellen Zij die geleefd had steeds inet de innigste liefde, steeds denken de aan haren zoon. Geen minuut in haar leven was voorbijgegaan zonder dat zij een gebed opzond voor zijn welzijn, voor zijn geluk. Haar, die den laatsten druppel bloed uit baar iichaam zou gegeven hebben om hem een oogen blik van verdriet te besparen, haar durfde men beschuldigen. De ongelukkige kon zich van dien slag niet herstellen. Half bezwijmd, gebukt onder den vreeselijken slag prevelde zij: „Wieheeftubedrogen? Wie heeft u voorgelogen-?" „Bedrogen, voorgelogen, riep Mark nog steeds even hartstochtelijk. „Heeft men mij bedrogen en beloon, toen men mij vertelde, dat die vrouw, mijne moeder, haar tweeden man verlaten heeft, dat ik een verloren kind zou zijn, een kind zonder naam, zonder ge negenheid. als ik niet aangenomen eny ,.dr." Erich Ansach gearresteerd, die op groote schaal offjcieele stukken regeeringsrapporten, enz. vervalscnie en deze documenten aan de Entente- statui in handen speelde. I>e schade aangericht door ©en brand in het „Casino de Paris", waar bij alle kostbare costumes verbrand den, wordt op vele honderdduizenden francs geschat, terwijl' zevenhonderd personen werkloos zijn, totdat het ge heel vernielde tooneel weer is opge bouwd. Ujt Winnipeg wordt gemeld, dat door een overstrooming 75 000 acres van de beste graan'anden van Mani toba worden bedreigd. Duizenden acres zijn reeds overstroomd. Het wa ter Maat vier voet hoog over <een oppervlakte van vijf lig vierkante mij len. Uit Wladiwostock wordt gemeld, dat de ontruiming van Siberië door oe Japanners voor onbepaalden tijd is uitgesteld. Naar bericht wordt, is den 7en Mei de gcneele SjantoeJig-spoorweg door Japan aan China overgedragen. Het in het Memeiland georgani seerde petitionnement voor of tegen een vrijstaat bad tot resultaat, dat 51.122 personen zich uitspraken voor den vrijstaat; dit is bijna de geheele OO.COO personen tellende stemgerech tigde bevolking. Volgens een radiogram uit Ber lijn meldt het Italiaansche b'.id „Tem po". dat de Kroalen een on: F rinkel ke regeering zouden hebbeu gevormd. Van andere zijde wordt dit bericht tegengesproken. Volgens betrouwbare berichten zullen Turksche terroristen een moord Campagne beginnen tegen voor aanstaande Armeni-rs in Zwitserland en Parijs, als repressaile voor de jong ste moorden op bekende Turken tc Berlijn. Eetl R. B D-bericht meldt, dat Ie Lexington in Kentucky 31 volbloed- ren paarden, hel eigendom van den oud-senator Milam, en een waarde ver tegenwoordigend van een half millioen dollar, omgekomen zijn bij een brand in den Mat. De ke:zer van Japan is ,van zijn vj.ta te Hajama in de hoofdstad teruggekeerd, in verband met de rege ling van nel aanslaande huwelijk van den kroonprins-regent met prinses Na ga ko. De prins van Wales, die een maand in Japan heeft doorgebracht, heeft dat land verlaten en heeft de terugreis naar Engeland aan boord van bel oorlogsschip „Renown" aanvaard. Het scnip wordt op 20 Juni a.s. in Engeland verwaent. VOORZITTER EERSTE KAMER. De toestand van generaal baron Van Voorst tot Voorst, voorzitter der Eerste Kamer, die aan rhetuna- tiek liidt, is vooruitgaande. Voor- loopig zal de heer Van Voorst evenwei nog niet het Kamerpresi- dium kunnen vervullen. NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. De „Tel." verneemt nog nader, dat de Limburgsche candiJaat mr. Kolkman, zich op' het aller,aatste oogenblik heefi teruggetrokken, onder mededeeling, oa. zijn vader het ongewenscht achite, dat hii een candidatuur voor de Nieuwe Katholieke Partij' aanvaardde. De opgevoea was geworden door den edelsten, den edelmoedigsten van alle mannen 't Was alsof Chrisrine met volle vuist in het aangezicht kreeg. Zij geloofde, dat de aarde zich voor haar ging openen, toen zij haar zoon zoo hoorde spreken. „Door den markies d' Arbois," ging Mark voort, „den man aan wien ik alles verschuldigd ben, en die de af schuwelijkste ondankbaarheid be loond heeft met edelmoedigheid en volmaakte toewijding." Als verstomd stond zij voor hem, niet bij machte een woord uit te bren gen. Zij stond wankelend voor hem, het hart door de hevigste marteling verscheurd. De jonge man, die niet wist, hoe wreed hij "was, ging voort: „En ge vraagt me, wat die vrouw mij misdaan heeft Ik zal 't u zeggen 1 Ik beminde een jong meisje. Ik bemin 't nog, ik zal haar eeuwig liefhebben. Ik droomde van een oneindig geluk aan hare zijde. En terwille van die vrouw, heb ik dien heerlijken droom in rook moeten zien vervliegen." „Ter wille van uwe moeder „Kan miitt vader ziine levenscc- Limbureers, die niet onmiddellijk een anderen candidaat bij de hand hadden, gaven daarop den wensch te kennen, een afzonderlijke lijst in te dienen, welke evenwel met de groote lijst zal wooden verbon den. Hiertegen maakte de veigade ring ge"en bezwaar. De groslijst van de Nieuwe Ka tholieke Partij bevat tien namen. „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS". In de Dinsdag te Ams e dam1 ge houden jaariijlksche algemeene ver gadering der vereeniging van di recteuren van dagbladen in Ne derland „De Nederlandsche Dag bladpers" werd bij de opening diër samenkomst door den waarne mend voorzitter, den heer Chr. A. Vteweg, herinnerd aan het verlies dat de Vereeniging sedert de vo rige jaarvergadering- geleden had door het afsterven van den voor zitter. den heer A. G. Boissevain. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goed gekeurd. Tot bestuursleden werden geko zen in de plaats van nu wijlen den heer A. G. Boissevain. de heer J Funke. directeur van „Het Nieuws v. d. Dag", en in de p.aa s van de heeren J. H. Deibei, „Middelb. Crt." (niet herkiesbaar), de heer mr. J. H. M. van Roosmalen, di recteur der „Prov. Noord Bab. en 's-Hertogenbossche Crt.", terwijl de heer H. Nijtgh, directeur der „Nieuwe Rolt Crt." werd herko zen. Besloten werd dat de vo'gende jaarvergadering zal worden gehou den te Nijmegèn. In behande.ing kwam daarna een voorsiel van het bestuur om in sa- menwerkinp„met den „Ned. Journa listen Kring" en de „R.K. journa listen Vereenig ng" een pens oen- regeling in het leven te toepen door directies en journalisten ge zamenlijk. Na uitvoerige discuseie nam de vergadering met groote meerder heid van stemmen aan het begin sel, dat iedere directie zich bereid verklaart voor eiken in haar dienst zijnd en journalist een pensioen-toe slag te geven ten bedrage van ten minste 5 pCt. van het sa'aris, on der voorwaarde dat deze door den journalist ten minste met een gelijk oedrag wordt aangevuld. De ove.ige ^punten werden met eenige redactiewijzigingen goed gekeurd en het zoo "geamendeerde voorste! van het bestuur in zijn ge heel aangenomen. x In een gedurende de pauze- ge houden bestuursvergadering koos het bestuur tot voorzitter dër Ver eeniging den waarnemend voorzit ter den heer Chr. A. Vieweg, di recteur der Prov. Geldersche en Nijlmeegsche Courant, die ve.klaar de dat hit' de benoeming a'thans voor één jaar zou aannemen. Tot ondervoorzitter werd aange wezen de heer J. Funke. SALARISVERLAGING RIJKS AMBTENAREN. Naar de „Stand." ter oore kwam is de Regeering van oordeel dat de salarissen der ambtenaren in 's Rijks dienst aanmerke.ijx moe ten worden verlaagd. Het voorne men moet bestaan de traktementen met ingang van 1 Januari 1923 met 10 pCt. te verlagen en daarenbo ven de pensioenbijdrage (oi/„,pCt.l voor rekening der ambtenaren te brengen. schiedenis vertellen, en zijne schande ontsluieren tegenover de geheele we reld Daar gij mijne moeder kent, de wijl gij komt door haar gezondep, verzoek ik u haar te zeggen, hoeveel leed zij mij berokkent. Zeg haar, dat ge mij in uwe tegen woordigheid hebt zien schreien en dat zij er de oorzaak van is En werkelijk, overweldigd door de herinnering aan alles wat nij verloor, bij de gedachte aan het beeld det lieflijke Jeanne d'Olne, liet Mark zich op een stoei/neervallen, en het gelaat in de handen verbergend, barstte hij in snikken los Het was Christine alsof haar hart een stuk vuur was geworden. Zij ver gat alles. Hij leed hij leed en zij was er de oprzaak van. Zij dacht niet meer aan de beleedigingen, welke hij haar had toegevoegd, en nog zouden kunnen volgen. Zij dacht niet meer aan de leu gens, aan dgn laster, aan hetgeen hij van haar dacht. „Weenende snelde zii naar hem toe.^ W.vrit. verneig

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1