HOORN KERHLDSTEIfi. opgenomen in sin onzer vorige oplage ALKMAAR. Bande! ea Markt HOORN. „CHRISTELIJKE MUZIEK SCHOOL". Door Voorzitter en Secretaris van ie vereeniging „Chr. Muziekschool" is tot instandhouding harer school aan B. en W. een verzoek gericht ter verkrijging eener jaar.ijksche sub sidie van f 150 van, gemeentewege. Naar aanleiding van dit verzoek verwijzen B. en W. naar hunne voor dracht d.d. 1 dezer, betreffende een verzoek van subsidie door de R. K. Muziekschool. Zij stellen derhalve voor ook op dit adres afwijzend te beschikken. „ROOMSCH STREVEN". Wij vermeiden met genoegen dat de Tooneelver. JRoomsch Streven" het voorrecht bezit een kundig re gisseur aan hare vereeniging te ver binden. Een gelukkige Keuze mag het genoemd worden den WelEd. Heer Jac. Schaaps, oud-voorzitterdeg |Schaffing van een Röntgeninrioh diletlanten-Tooneelvereenigingen 'tekas aan den heer Pl Nooteboom ten behoeve van den bouw van een woning aan den Koepoorts- weg. 16. Voorstel tot het verkenen van een wachtgeld aan den eervol ontslagen boekhouder-penning meester van de Commissie voor de zaken van het Armwezen, den heer Hageman. 17. Voorstel tot herziening van de salarissen van het onderwijzend personeel van de Vakschool voor Meisies, over het jaar 1920. 18. Voorstel tot gedeeltelijke kwijtschelding van de pachtsom voor het grasgewas van de ber men van den Nieuweweg voor 1921. 19. Voorstel tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting belastingjaar 1922—1923. 20. Voorstel tot het verstrekken van een geldleening aan het colle ge van Regenten van het S+adszie- kenhuis, ten behoeve van de aan- m Noord-Ho land, tevens jurylid bereid te vinden het regisseurschap der ver- vereeniging op zich te nemen. We twijfelen geenszins of onder diens leiding zal de vereeniging die over goede krachten beschikt, nog meer net „Excelsior" in top voeren. STUKKEN VOOR DEN RAAD. Burgerlijk Armbestuur.' B. en W. bevelen aan ter benoe ming als lid van het Burg]. Armbest. A. 1. Mevr. S. C. C. Bronsveld Vitringa. 2. Mevr. C. Smits—van Keu- ten. B. 1. Mej. K F. S. Sundermann. 2. Mevr. H. G. Uiterdijk—Cath'. C. 1. Mevr. T. H. Brüheimvan der Velden. 2.. Mevr. S. Laan—Zeil- ztra. D. 1. Mevr. D. Klaassen—Maas. 2. Mej. M. O. van Buren Lensinck. E. de heer V. Deen. 2. de heer R. ri. A. Renckens. F. 1. de heer B. H. Welkers. 2. de Heer J. G. Keet. 1. de heer G. Veldhtiijsen. 2. de Heer H. Prins. H. 1. J. C. Kloppenburg' (Kerk'str.). 2. de heer G. van Gulik. Plaatselijke inkomstenbelasting. B. en W. bieden ter vaststelling aan een ontwerp-b-esiuit betreffende het verhoudingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting in deze gemeente voor het belastingjaar 192 -1923. Op de begroeting voor het dienst jaar 1922 is als opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting- uitge trokken f 383.000.—. Aangezien het 1/3 gedeelte van de opbrengst van het kohier 1921 —>22 bedragende ongeveer f 133.000- ten bate van het loopend jaar komt, zal het kohier voor het belastingjaar 1922 —1923, waarvan 2/3 gedeelte van het jaar 1922 en 1/3 gedeelte aan het jaar 1923 ten goede komt, een zoo danig bedrag moeten opbrengen, dat daarvan op het jaar 1922 minstens f 250.000 zal kunnen worden ver antwoord. B. en W. stellen voor het vermenig vuldigingscijfer te handhaven op 1.55. RAADSVERGADERING Dinsdag 23 Mei a s. zal' alhier, te 7 uur 's avonds een vergadering van den gemeenteraad gehouden worden. I. Goedkeuring der notulen van de vergadering van 18 April 1922. 2. Ingekomen stukken, mededee- lingen, enz. 3. Voorstellen tot wijziging van "en tot het doen van af- en over schrijvingen op de gemeentebe- grooting, dienst 1921. 4. Voorstel tot wijziging, der gemeentebegrooting, dienst 1922. 5. Voorstel nopens de rekèning het Hoornstih Muziekkorps over 1921. 6. Voorstel1 nopens de begroo ting van het Protestantsche Wees huis voor het jaar 1922. 7. Voorstel nopens de begroo- van het Kerkenarmenfonds voor het jaar 1922. 8. Praeadvies op een verzoek schrift van de afdeeiing Hoorn van de Hoilandsche Maatschappij1 van Landbouw, om subsidie ten behoe ve van een te houden fokveekeu- ring. 9. Praeadvies op een verzoek schrift van de afd-eeling Hoorn van de Vereeniging Volksonderwijs'' om een subsidie ten behoeve van deii Hau-.elsavondcursus over de jaren 1922 en 1923. I.0 Praeadvies op een verzoek schrift van de Vereeniging „de Am bachtsschool voor Hoorn en Om streken om een subsidie ten behoe ve van de Ambachtsschool' en voor de Avo-n-dnijverheidsschool! over 1921 en 1922, II. Praeadvies pp een verzoek schrift van den Voorzitter en den secretaris van de R. K. Muziek school om een subsidie ten behoe ve van die schooi'. 12. Prae-advies pp een verzoek schrift van het bestuur der Chris telijke Muziekschool om een sub sidie ten behoeve van die school. 13. Prae-advies, pp een verzoek- sch.van den voorzitter en den secretaris der Regelings-Commis si e voor de Groo-te Gewestelijke .Uitvoering van het Kon. Neder land sch Gymnastiekverbond om! 'n subsidie ten behoeve van de op, 1 en 2 Juli e.k. te geven uitvoering. 14. Prae-advies op een verzoek schrift van de Vereeniging tot be strijding der tuberculose' oim een subsidie voor het jaar 1922. 15. Voorstel tot het verkenen yan een bijdrage uit de gemeen- ting. 21. Rapport van d§ Commissie ad hoc voor Onderwijszaken, be treffende de school voor U.L.O. en den Handelsavondcursus. 22. Prae-advies op een verzoek schrift van den Ned. Bond van Werklieden in Overheidsdienst en den Centraten Ned. Ambtenaars- bond om den len Mei-dag te be schouwen als een erkenden feest dag. 23. Prae-advies op een verzoek schrift van de afd. öorinchem van den Ned. Aannemersbond, betref fende wijziging der bestekken voor baggerwerken. 24. Voorstel tot vaststelling eener verordening tot aanwijzing van stemlokalen voor de verkiezin gen. 25. Benoeming van voorzitters leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux voor de ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal. (Zie aanbeveling). 26. Benoeming van acht leden van het Burgerlijk Armbestuur. (Zie aanbeveling). 27. Behandeling van reclames te gen den aanslag in de straatbelas- fing, dienst 1921. NIEUWE NIEDORP. "i (Paterskerk). Zo. Feestdag v. d. Zal. Crlpinus, Belijder der lste Orde, volle aflaat Half 8 de Vroegmis met onderrich ting; 10 u. de Hoogmis met preek1. Halt 3 gez. Vespers, Lof met Rozenh. Ma., Di. en Wo. Kruisdagen. Half 8 de processie, waaronder de Litanie van alle Heiligen gezongen wordt voor de vruchten der aarde. Om 8 uur gez. H. Mis. Di. 7e Dinsdag der Novene ter eere v. d. H. Antoiuus. Half 6 Uitstelling van het Allerheiligste, Volje aflaat. Halt 8 processie. De H.H. Missen te 6 uur, 7 uur en 8 uur ge?. H. Mis. 's Avonds te kw. voor 6 Lof ter eere van den H. Antonius. Wo. De H.H. Missen om half 7, half 8 processie, 8 u. gez. H. Mis. Do. Feestdag van O. H. Hemel vaart, te vieren als Zondag1. Gene rale absolutie voor de leden der Der de Orcfe. Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis met feestpredicatie, half 3 gez. Vespers en Lof met Rozenhoedje Vr. de H.H. Missen te 6 uur en half 8. 's Avonds kW. voor 6 Oef. van den H. Kruisweg'. Za. die H.H. Missen te 6 ,u. en Half 7. HEERHUGOWAARD. CH. Hart). Zo. Half 2 Cat., half 3 Lof, 7 uur voor de parochie. 10 uur tot herstel •v, d. ZeerEerw. Heer Pastoor. Ma. 7 uur en z'ijaltaar voor Petr. Stoop en Gatha. Smit. Di. 7 uur en zijaltaar voor Bern. Kamp en Gr. Schouten. Wo. 7 uur Gez. H. Mis voor de vruchten der aaiide. Zijaltaar vbor Cara. Swinkels, Hsvr, van P. Weel. Do. 's fjeeren Hemelvaart. 7 uur voor P. v. Langen, C, Jonker en o'veri familie. 10 uur voor overl. fam. Ur- sem—Groot, half 3 Lof. Vr. 7 uur voor Jansje v. ZeLni', hlsvr. v. Andr. Veldman. Zijalt, v1. Sijtje Komen. Za. 7 uur v. Mej. Cath. Egb. Graaf. Zijaltaar, voor Joes Pannekeet, 7, u. Lof. BURGERBRUG, Zo. Half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Na de Hoogimis leering, h'alf 3 Lof miet Rozenhoedje. Wo. en Za. Meiniaandlof te Half 8, Wo. vóór en na Het Lof biedli'thoo- ren. Do. Hemelvaartsdag-, te vieren als Zondag', h'alf 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, h'alf 3 Lof. Za. leering. Bieclnhoören van 4 tot 5 en na Bet Lof tot Half 9. In den ondertrouwis opgenomen Joannes Zuidtfam' en Maria Petro- nelfa Boekei. ZAANDAM. Zo. de H.H. Missen ba 7, 9 en half 11 uur, 12 uur Cat., 4 uur Vespers 5 uur patronaat, half 7 Lof met preek, half 8 Jongelingsoongr. Ma. en Ei. de H.H. Missen te 7 8 en om 9 uur. iWb. de H.H. Missen te 7, 8 en 10 uur. Na den middag van 5 tot 7. uur biechthiooren. Do. feestdag vian 's Hoeren Hemel vaart, te vieren als Zondag, De H, H. Missen jals. pp Zondag, Na don middag 4 uur Vespers 7 uur Lof met preek. Vr. en Za. de H.H. Missen te 7 8 en om 9 uur. Za. 3 uur bieohthooren, 7 u. Lof Ma., Di. en Wo. Kruisdagen dan aal na de H. M's van 8 uur de Li tanie van Alle Heiligen worden gebe> den voor de vruchten der aarde. 'T KALF (ZAANDAM.) Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Ciat., kw. v. 3 Vespers Ma., Di. en Wo. Kruisdagen vóór de H. Mis de Litanie van Alle Hei ligen voor de vruchten der anrde. Wo. van 6—8 uur bieohthooren. Do. feestdag van 's Heeren He melvaart, te vieren als Zondag. De H.H. Missen half 8 en 10 uur, oun 3 uur de Vespers. Vr. 7 uur Lof en preek voor de Derde Orde. Za. als Vrijdag. OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Cat., half 3 Vespers. Wo. van 5—8 uur bieohthooren. Do. de H.H. Missen en Vespers evenals op Zondag. Za. van 4 lot half 6 en van 6—8 uur bieohtliooren. De gebeden worden verzocht voor Aagje Kaag en Antonius Klavier die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn 'voorzien. LIMMEN. Zo. Euch. dag. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur aanbidding. Ma. 9 uur gez. Maandstond voor Gat. Schol geb. Bakker. Wo. 7 uur Lof ter eere van Ma lta met Rozenh. Do. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Veap. met Roz Clat. naar gewoonte. De gebeden worden verzocht voor C'atharina Stadegaard, wed. Hopman die met de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden is voorzien. AKERSLOOT. Zo. half 8 voor Joannes Waardijk en Clornelra Berkhout, 10 uur voor de parochie, half 2 dat., half 3 Lof ter eere der Mioedcr Gods met Roz. en Red 102. Collecte voor het Sem. Warmond. Ma. 8 uur voor de gel. zielen. Di. voor Cornells Nelis en Cor nelia Vink. Wo. voor Jacobus KuijB en Cta- sina Terra. Do. Hemelvaartsdag te vieren als Zondag. Plechtig aannemen, half 8 voor Corn. Leeuw en Cath. van Dam 10 uur voor de aannemejingen, 3 u. Lof met Hernieuwing der Doopbe loften en Toewijding aan de Moe der Gods. collecte voor het studie fonds. Vr. voor Joannes Zoon en overl. familie. Za. voor Geertje Daan, wed, van Joannes Adrichem. Zo. half 8 voor de parochie, 10 uur voor overl. fam. Kélr-ï—Groot. Ma., Di. en Wo. Kruisdagen voor de H. Mis Litanie voor de vruchten der aarde. In den ondertrouf zijn opgenomen de H. Mis de Litanie van Alle Heili gen voor do vruchten der aarde, en Woensdag ook do H. Mis voor de vruchten der aarde. Ma, avond 7 uur Lof ter eere van St. Gerardus, met lied 27, uit het Derde Orde-boek je. Wo. van 5—7 uur biechthooren en te half 8 vergadering Derde Orde afdeel'ng vrouwen. Za. Clat. Do. Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag. De H.H. Missen en het Lof als op Zondag en na het Lof lied No. 6 uit het Bonds boekje. Vr. begint de Novene voor het Pinksterfeest, en wordt na elke H Mis het gebed, kom H. Geest, ge beden. Za. 11 uur biechthooren voor de kinderen van 58 uur v. d. overigen. Derde Opde van den H. Franciscus. 21 Mei. Z. Grispinus, volle aflaat. Donderdag generale absolutie daar enboven dog een volle statie-aflaat. Tn den ondertrouw zijn opgenomen. Johannes Sijm en Huberdina Verhoe ven. RINNEGOM. Zo. de H.H. Missen te 7 uur voor N. Schuit, half 10 de Hoogmis voor de parochie, schaal collecte voor het Seminarie Warmond, 1 uur C'at. v, alle kinderen der Zondagsche- leering urn- Vespers waaronder uitreiking der diploma's. Ma. 7 uur voor Joanna Pronk van 68 uur biechthooren. Di. half 7 Communie-uitreiken, en daarna processie voor de leden 3e Orde naar H-eiloo, aldaar om 8 uur Mis voor M. Kapteia. Wo. 7 uur voor O. Zuurbier. Van 5—8 uur biechthooren. Ma., Di. en Wo. Kruisdagen, vóór i H. Mis en Dftnsd. voor het com munie-uitreiken de Litanie van Alle Hejiigen. Do. Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, 7 uur voor J. Klooster, half 10 Hoogmis voor overl. oudere, 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Vr. 7 uur voor G. de Wit—Zuur bier, Van 4—7 uur biechthooren Za. 7 uur voor de overl. fam. Leek'. Van 3—8 uur biechthooren. Zo. a,e. 7 uur voor A. Groen— Meijne. Deze wede' el-diers de H.H. Missen Zo. voor Jac. de Nijs en O. de Goede. V. Dain—Baart en Di. overl. Wo. Do. Petrus Henrieus Kockx van Bever wijk en Oormedia Margaretha Groot van Akersloot. WAARLAND. Zo. half 8 voor Joannes en Jo anna Maria Poland, 10 uur voor de parochie, half 2 Oat., half S Lof ter eere van Maria. Ma. 7 uur gez. H. Mis voor de vruchten der aarde. Di. 9 uur gez. Maandstond voor Simon Groot, Wo. 7 uur voor Maria Dekker, hvr. van Jan Bruin, 's avonds 7 uur pi. opening der H. Missie. Do. Hemelvaartsdag half 8 voor een overledene moeder, 10 uur voor de parochie, 'sav, 7 uur Lof met Missiepredikatie. Vr. 7 uur voor Geertje Weel hvr van Pieter Molenaar, 9 uur voor Gertrudis Ploeger, 7 uur het Lof met Missiepredikatïe. Za. 7 uur voor Arie van 't Hoog 9 uur voor Nicolaus Broersan, 7 uur Lof met Missiepredikatie, Gedurende de H. Missie wordt 's av voor de open plaatsen geld opgehaald In den ondertrouw zijn opgenomen Martinus Bruin en AJFra "Maria Wes ter. Joannes Zuidam en Maria Boe kei. 'T ZiANDi. Zo. na de Hoogmis Cat., half 3 Lof ter eere van Maria. Cat. naar gewoonte behalve Don derdag. Ma., Di. en Wa zijn de Kruisda gen, vóór de H, Mis de Litanie van Alle Heiligen voor de vruchten der aarde. Di. de H.H. Missen om 8 uur, en om 9 uur gez. Jaargetij voor Gertru- da van Schaik geb. Hurkmans. Wo. 8 uur gez. H. Mis voor de vruchten der aardie,, 's namiddags te 4 uur gel. om te biechten, Do. Hemelvaartsdag te vieren als Zondag. Db H.H. Missen zoo ais op Zondag, 's namiddags te half 3 Lof met Rozenhoedje. De gebeden worden verzocht voor Ctatharina Schilder, geb. Bruin, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zjfn opgenomen Bodewijk Nicolaas ten Hoeken en Anna Genetha Ruis. ONDERLIJK. Zo. 7 uur Vroegmis, 9 uur Hoog mis, 1 uur Cat., 2 uur Lof met Roz. en lied Lieve Moeder v. d. Heer Onder de H.H. Missen schaalcollecite voor het Seminarie Warmond, In de week de H. Mis te 7 uur Voor en onder de H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt. M. voor kind, voor O. voor N. /Ma,, Dj. en, Wp, Kruisdagen. Voor gerweg. Dekker—Baltus. Zuurbier en W. de Waard. Vr. voor G. Apeldoorn en G. Scheerman. Za. voor A. Leek. «CHERMERHORN. Zo. Vroegmis ter eere van Maria. Hoogmis v. d. par., half 2 Cat. hall 3 Lof. Ma. vooi J. Hérmes—Velseboer Di. voor With. Wes-ferfiiof en Eerw Br. Caecitius. Wo. voor M. van Saasen Daten*», van 6—8 uur bieélitSte^en. Do Vu,-eg-mis voor den ZeerEerw. Heer W. C. Zuidgeest. Hoogmis voor O. BrouwerKaandorp-, half 3 Lof. Vr. voor Corn, de Reus. Half 8 Lof Za. voor overl. ouders. Van 4—8.30 uur biechthooren. URSEM. Zo. halt 8 voor Nicolaas Tesseiaar, 10 uur voor de par., half 2 Cat., half Lof. Ma. 7 uur voor Matthias v. d. Lee en Neeilje Elswijk. 8 u. v. d. verla ten zielen. Di. 7 uur voor Hendrika Kareis. 8 uur voor Niciolaas Rijkes en overl. familie. Wo. 7 uur. voor Gerretje Kaandorp. 8 u. v. PiCter Bprst en overl. fam. Van h alt 4 tot 4 uur en van !6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Do. halt 8 voor Aafje Groot en Neeitje Neiuwéboer. 10 uur voor Aaf je Potveer. half 3 Vespers. Vr. 7 uur voor Jan Schilder. 8 uur voor Theodora Peereboom. 21a. 7 uur voor overl.. ouders en schoonouders. 8 uur voor Trijntje Mak, h'alf 8 Lof. Van half 3 tot 4 uur bieohthooren, en van 6—8 uur gel. om te biechten, van Maria. ANNA PAULOWNA. Zo. half 8 voor de vruchten der aarde. 10 uur voor de Par., te half 8 Lof en preek. Ma. kwart over 8 tot zekere intentie Di. kw. over 8 v. Joannes Konnen. Wo. kw. over 8 tot zekere intentie. Van half 4—5 uur en van 7—9 uur gelegenheid o-m te biechten. Do. half 8 voor de gel. zielen. 10 uur tot zek'. intentie. Hemelvaarts dag-, te vieren als Zondag-, 3 uur Lof met Rozenhoedje. Vr. kwart over 8 uur ter eere van Eet H. Hart Za. kw. over 8 ter eere van O. L. V. Altijdd. Bijlstand. Maandag', Dinsdag en Woensdag: Kruisdagen. In deze week iederen avond te 8 uur Meimaandoefening, behalve Don derdag. De gebeden worden verz-ocEt voor Cunera Jonker—Praat de met de laat ste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen Joannes Hoogland uit Heer-Hugo- waard Noord en Maria Pronk. BEEMSTER. Zo. Kalf 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, na de Hoogimis Cat., en prijs- uitdeeling: voor -ae kinderen, (Jie de leering gaan veria-ten, gieen Patronaat 2 uur Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag: Kruisdagen. Voor de 2e H. Mis Li tanie van Alle Heiligen voor de vrucH iten der aaide. Wo. geen Catechismus a. d. VoL- 5—8 uur gel. om te biechten. Do. Feestdag van 's Heeren He meivaart, te vieren als Zondag'. De H.H. Missen als op Zondag-. 2 iiur Vespers. Za. nam. van 3—4 en van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Johannes Pronk die in den Heer is overleden. HEILOO. Zo. 7 uur voor de ParocKie, Half 9 tot zekere intentie, 10 uur voor Cor nelia Mulder 'Leering. half 12 en 1 uur Cat., half 3 Vespers-, 7 uur Con gregatie H. Familie, vrouwenafd., waaronder preek en Meimia-andoefe- n-ing, voor allen toegankelijk. Ma. 7 uur voor overl. ouders. 8 uur voor Joannes Admiraal. Maandag, Dinsdag- en Woensdag: rKuisdagen. Voor de H. Mis van uur Litanie van alle Heiligen. Di. 7 uur voor Jan Hoogeboom, half 8 op Kapel, v. Gertrudis Kaan dorp. Wo. 7 uur voor Maria de Graaff— T'hoo'len. 9 uur gez. Maandstond voor Anna Vermeulen—Nooiij. Do. 7 uur voor Petrus en Joanna Kan per. Half 9 tot zekére intentie. 10 uur voor overl. fam-, de Waard. Vr. 7 uur voor een overl. 8 uur voor Mattheus van Veen. Za. 7. uur voor Petrus Henr. Gie- lis. 8-uur voor Adrianus Hoogeboom. Om 4 uur bieohth'. Cat. n. gewoonte. Deze week iederen avond oim half 8 Lof met Meimaandoefening. De gebeden worden verzocht voor Joannes Schoort die met de laatste ^l.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Jan Hoogeboom, die in den Heer is overleden. EGMOND' AAN ZEE. Zo. onder do H.H. Missen col lecte voor de sieraden van de Hoe verkerk, om 7 urn- de Vroegmis, «n half 9 voor d-e koloniekinderen om 10 uur de Hoogmis, 's namiddags om 3 uur de plechtige eerste-steen legging van het Heiligdom van Eer herstel te Egmond aan dein Hoef uur, en verder alle avonden om uur Lof ter eere van de Allerh Maagd. Ma. 8 uur de H. Mis, kwart voor 12 Gat. in 'die kerk. Di. om 8 uur de H. Mis, 's namid dags om 4 uur gel. om te biechten voor de koloniekinderen. - Wo. 8 uur H. Mis, kW. voor 12 Cat., 's avonds van 6—8 uur gel. om te biechten. Do. feestdag van 's Heeren He melvaart te vieren als Zondag, 7 uur de Vroegmis, half 9 voor de 'kolonie-kinderen, 10 uur Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte voor het Seminarie Warmond, 2 uur Oongr. voor mannen ©n vrouwen, 7 uur Mariadof. Vr. om 7 en 8 uur de H.H. Mis sen om kw. voor 12 Clat. Za om 7 ""i de Eerw. Zus- i/tsrs, en de 2e H. Mis om 8 urn- van 38 uur gel. om iw uicvurou dan moeten de kinderen komen biecb ten van de Woensdagsohe leering en wel om 3 uur. N.B. Maandag, Dinsdag en Woens dag zijn de Kruisdagen, vóór de H. Mis wordt de Litanie van Alle Heiligen gebeden, om Gods zegen af te smeekem voor de vruchten der aarde. GASIBLCUM. Zo. plechtig feest van Aanbidding uur uitstelling van het H. Sacra ment, 7 uur Vroegmis, 10 uur pl. Hoogmis, 7 uur pl. Lof met proces sie en lofzang Te Deum. Ma. de H.H. Missen te 7, 8 en om 9 uur gez;. Uitvaart en begra fenis van Jacobus van Weenen. Di. en Vr. de H.H. Missen om 7, 8 en half 9 uur. Wo. 7 en 8 uur de H. Mis voor de vruchten der aarde en behoud van het vee. Van 5—6 uur biechtte Do. Hemelvaartsdag, 7 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, 2 u. Vespers. Za. 6 uur bij de Eeuw. Zustere en 8 uur H. Mis, van 4—8 uur Koningin te ncriten, moet met réde nen zijn omkleed en worden inge- dieno bjj den burgemeester en kan ter secretarie dezer gemeente wor den ingeleverd. De Burgemeester zorgt voor de doorzending; van hef verzoekschrift. half 7 Lof ter eere De KADEROPLEIDlNG. dienstplichtigen J. C. Amou reus en A. A. Mol, uit de gemeente Alkmaar zijn aangewezen voor de opleiding- tot onderofficier, eerstge noemde bij de zware mitraillisten. DE EERSTE AARDBEIEN. Door den heer J. Noort te Heiloo werden op de veiling alhier de eerste aardbeien aangevoerd. DIENSTPLICHTWET. BEKENDMAKING VAN UITSPRA KEN IN ZAKE VRIJSTELLING. De Burgemeester van Alkmaar Gelet o-p art. 21 der D.-ens-PprcTwet brengt ter algemeene kennis, dat de Ministei van Oorlog bij zijne beschik king van 13 Mei 1922, afd. Dienst plicht (V), den dienstplichtige Juriaan Leijen, lotingsnummer 33 uit deze gemeente van de lichüüg 1921, met ingang van 9 Mei '22 voor 1 jaar heeft 'i ij gesteld van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt of diens wettigen ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lighting in geschreven personen of door diens EERSTE KAMER. DEN HAAG, 18 Mei. De Eerste Kamer heeft de wijziging der Ar beidswet aangenomen met 31 tegen 4 stemmen. DEN HAAG DEFINITIEF GEKOZEN. BERLIJN, 18 Mei. De slot-acte van de conferentie te Genua is op morgen vastgesteld. In de namiddagzitting van gisteren werd na lange debatten en nadat de Nedèrland- sche afgevaardigde den Russen alle besctierming en faciliteiten van dc zijde van zijn regeering had toegezegd, Den Haag definitief als plaats voor de vol gende conferentie gekozen.* Het vredescontract werd verlengd met 3 maanden. In het geheel moet dus overal 7 maanden wapenstilstand heersehen Tsjitsjei'in verlangde nog van den vertegenwoordiger van Polen en Roemenië de uitdrukkelijke verkla ring, dat beide landen het vormen van benden niet zullen dulden en hij verkreeg d-e gewenschle toezegging. Opmerkenswaardig is, dat Lloyd George gisteren nog slechts vart de commissie van deskundigen sprak. Men ziet hierin e-gn tegemoetkoming aan de wenschen van Amerika. De kwestie der deelneming van Amerika wordt overigens door de Engelschen optimis tisch beoordeeld. Men verwacht een beslissing in deze nog voor het einde "der conferentie. Lloyd George denkt Vrijdag a.s. te vertrekken. Volgens de „Daily Chro nicle." zal hij zich 2 dagen te Parijs ophouden en Maandag te Londen aan komen. m LLOYD GEORGE NIET NAAR DEN HAAG. ROME, 18 Mei. Lloyd George verklaarde aan cor- respondenten der dagbladen,0dat hij persoonlijk niet aan de conferentie tf Den Haag zal deelnemen. VERTREK DER DELEGATIE. BERLIJN, 18 Mei. De Duitsche delegatie te Genua wordt Dinsdag 23 Mei te Berlijn terug ver wacht. VERDAAGD. BERLIJN, 18 Mei. De Raad van den Volkenbond ver daagde de beslissing over de erkenning van net Engelsche mandaat over Pa lestina tot de volgende zitting van den Raad. NIET VOLDAAN. BERLIJN, 18 Mei. Volgens de „PeJP n~ 1011 n*. jlii <ïe Commissie van Her stel algemeen de schriftelijke voorstel len van den Duitschen Rijksminister van Financiën Hermes onvoldoende en is verzocht nieuwe voorstellen te doen. VAE VICTIS! BERLIJN, 18 Mei. De Raad van Gezanten besloot een nota aan de Duitsche regeering te zen den, waarin de vernietiging van b-e- paaule strategische spoorwegen in het bezette gebied wordt geëischt. Naar vernomen wordt betreft het spoorlij nen in de neutrale zóne, die naar dfl mijnen loopen. GEHEIME FRANSCHE BERICHTENDIENST. BERLIJN, 18 Mei. De „T. U." verneemt, dat het be richt over het bestaan van een geheimen Fransehen dienst, juist is. Ei' is komen vast te staan, clat de Franschen een geheimen berich tendienst in Duitschland hebben ge organiseerd. Verschillende personen zijn gear resteerd, die met deaan dienst in verbinding hebben gestaan. Zij hadden de oparacht, vooral vo-el.ng tie houden met de soldaten en officieren van de Reiehswekr en de Schutzpal zei. Uit regesringobure aux zijn meermalen documenten ge stolen, die in Fransche handen zijn terech [gekomen. Dat de Fransche spionnagedienst niet zonder gevaar is, mag blijken- uit het feit, dat in het eerste kwar taal van 1922 36 personen wegens spionnage zijn veroordeeld. TEGEN DE BEZETTING. BERLIJN, 18 Mei, De afgevaardigden uit den kies kring Dusseldorf Oost en West, met uitzondering van die der communis ten en anaïhank-LTijken, hebben een telegram naar Genua gezonden, waar in zij opkomen tegen de bezetting van Dusseldorf, Du,s burg en Ruhrort DE VESUVIUS IN WERKING PARIJS, 18 Mei. Naar gemeld wordt, worden steedi. steeds heviger erupties van de Ve suvius geconstateerd. 1 wettigen vertegenwoordiger, 'a Nauu van 3—4 en van Hef verzoekschrift, daartoe aan de HOORN, 17 Mei. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd: 3 nuchtere kalveren f 1216 per sluk; 226 var kens. vette 10.921, zouters f 0.98 per K.G.6 overhouders f4248 per stuk. Handel goed. HOORN, 13 Mei. Kaasmarkt. Kleine f 39.50, Commissie f 34.Fabriek f 33. Aangevoerd 22 stapels, wegende 15.3-Jë K.G. Handel goed. AMSTERDAM, 18 Mei De aardap pelen waren onveranderd. Aanvoer ladingen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 6