ONS BLAD" BUITENLAND. RECLAME TABAK J. R. KEUSS BINNENLAND No. 496. Vrijdag 26 Mei ig22. i4e Jaargang Ai te duidelijk. ROOD MERK BLAUW RflERK GROEN MERK NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 51 Abonnementsprijs: I j Advertentieprijs; Per kwartaal voor Alkmaarf 2.Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: ^dactie^I'^m 433 1 r Diikrlab \/m<i« an oflnhftd'" 1 Voor buiten Alkmaarf2 85 1 keuaouc no. oaa a per regel f 0-75; Rubriek „Vraag en aanbod bij vooi Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. I uitbetaling per plaatsing f 0.60. Aan allé" abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,- Het botert niet erg in de „Nieu we Katholieke Partij". De vaststelling der lijst met can- dida'en voor de N. K P. liep niet 7,oo v'ot van stsnel a's wet ge- wenscht mocht wo'den genoemd. De publicatie werd van den eenen naar den anderen dag verschoven. Ondeugende menschen meenden achter'de schermen een stillen strijd van cand'daton om de besto plaatsen te zien. En heel mis had den zii het niet. Toen de lijst een maal was vas+geste'd en geen en kele politieke "figuur van beteeke- nis bleek te bevatten, werd een tipje van het doek opgelicht. Een der promotors der N. K. P. het Haagsche raads'id Verburg, die te Utrecht de groote trom roerde, had een heel s'echte plaats en bekeerde zich p'otselmg. In de „Msb." schreet hij, dat hij gezien de samenstelling der N. K. P. maar weer liever tot de oude staatspar tij terugkeerde. En nu komt het fraaie der ge schiedenis. De heer F. W. Swane *e Utrecht, de man die bit de N. K. P. aan de touwtjes trekt, schreef naar aanfeiding van den „terug keer" des heeren Verburg deze merkwaardige bekentenis in enke le Roouische bladen: In de Maasbode lees ik. dat de heer Verburg terugkeert tot de R.-K. Staatspartij, als een gevolg van een onderzoek naar de sa menstelling der candidaten-I'ijst der N. K". P. Dat onderzoek zou hem leeren dat de actie voor eco nomtsche belangen de hoogere belangen der katholieke partij zal schaden. Het opgegeven mo tief kan juist o" onjuist zijn. Zeer juist is echter, dat de heer Verbuig, mij deze week meer dan eens heeft medege deeld, buitengewoon ontstemd 'te zijn, dat hij de -laatste plaats op de lijst der candidaten in neemt. Hij verdiende daarop een betere plaats, was zijne meemng. Oorspronkelijk stelde hij dan ook voor een candidatuur de voorwaarde, dat hii ten minste niet lager zou staan dan vier; toen gezegd werd, dat het comi té dan de candidatuur niet kon overwegen schreef bij dat hij be sloten was een candidatuur te aanvaarden „en ®weT zonder eenig voorbehoud." De namen van alle candidaten waren den heer Verburg reeds 13 dezer bekend; eerst toen hem bekend was dat ziin .plaats de allerlaatste was, kwamen de bezwaren. Wij meenen geen tegenspraak te zullen ontmoeten, wanneer wij ,be- toogen, dat de heer Verburg niet de eenige is geweest, wier 'trouw blijven aan het vaandel der Rioorn- sche politieke eenheid alleen be- paa'd werd door deze overweging: „heb ik al of niet kans met de N. K. P. in de Kamer te komen Wie eenigen kijk heeft op het politieke leven en de lijst met na men der N. K. P. inziet, die kan onder de candidaten er al heel moeilijk ontdekken, wélke alleen i it leuter hervormingsvuur en met opoffering van eigen belangen zich hebben laten vinden. En om zulke arrivisten aan een Kamerzetel te helpen, waarvoor zit in de groote organisatie nooit in aanmerking zouden zijn gekomen, daarvoor zouden tienduizenden Roouische kiezers onze oude par tij aan stukken slaan? En dat in dezen broodnuchteren tijd? Wij lachen er wat om! In een antwoord in de Maas bode, waarin de heer Verburg te gen dit schrijven ingaat, maakt hii het voor de N. K. P. zoo mogelijk nog erger. Hij schrijft n.m.„Dui delijk zeide ik den heer Swane, toen hit mij polste over een der eerste plaatsen, dat ik mii daar niet geschikt voor achtte en raadde hem aan daar vooral toch intellec- tueeien van erkende bekwaamheid en werkkracht 'n plaats te geven. Zij waren er niet was ziin ant woord!"- En toen heeft de heer Swane er maar een loterii van gemaakt, schrijft de beer Verburg' PE TURKSCHE GRUWELEN IN KLEIN-AZIë. De correspondent van de „Manches ter Guardian" te Constantinopel ver klaart, dat ten minste drie vierden van de honderd vijftigduizend Griek- sche inwoners van Pontus uit hun dorpen zijn gedeporteerd, en dat van deze ongelukkigen na een zeer langen zwerftocht op weg naar Bitlis slechts tienduizend overlevenden te Diarbekir aankwamen, waar zjj geheel weerloos aan de wreedheden en de willekeur der Koerden waren overgeleverd. De ouden van dagen, invaliden en zieken liet men stervende achter en men kan aan de honderden onbegraven lijken zien, langs welken weg de gedeporteer den zijn getrokken. Tal van ooggetui gen, aldus de correspondent, hebben deze lijkenmassa's langs de wegen bij Sivas en Kharput gezien. Te Constantinopel loopt het gerucht dat een aantal Fransche zendelingen uit Aintab en Marasj zouden zijn ver bannen, omdat zij protesteerden tegen het vermoorden van Armeniërs in deze plaatsen. DE VERHOUDING TUSSCHEN WIRTH EN HERMES. Het „8 Uhr Abendblatt" publiceert in sensationeelen vorm een beweerd verzoek om ontslag van Dr. Wirth, dat naar het heette een gevolg was van een diepgaand geschil tusschen hem en Hermes. Naar het „Hdbld." van goed inge lichte zijde verneemt, is dit bericht ge deeltelijk onjuist. Er bestaan wel ge schillen tusschen Wirth en Hermes, die echter niet zoo ernstig zijn, dat zij Wirth aanleiding zouden geven om af te treden. Overigens is men van opinie, dat in geval van een ver scherping van het conflict niet Wirth, maar zijn minister zou moeten gaan, zoodat in dit geval Hermes niet moer zou wordpn gemachtigd de onderhan delingen te Parijs in naam van het ka- hinet voort te zetten. Ook de „Soz. Dem. Korrespondenz, die Hevmes zeer vijandig gezind is, meent dat het geschil tusschen Wirth en Hermes niet onoverbrugbaar is. DE MINISTERCRISIS IN OOSTENRIJK. Woensdagmiddag bracht bondskan selier Sohober rapport uit over Genua en de daar bereikte resultaten. Men verwacht algemeen, dat in de commissie zelf of later het aftreden van het gansche kabinet zal worden aangekondigd om den weg vrij te ma ken voor een chr.-soc. groot-Duitsche coalitie, hetgeen eerst na Schobers af treden mogelijk is, daar de Groot-Duit schers sedert het verdrag met Tjecho- Slowakije niets meer van Schober we ten wilien. Woensdagmorgen beraadslaagden de beide a.s. coalitiepartijen over een nieuw program van wederopbouw opgesteld door den chr.-soc. leider Seipl, dat algemeene instemming vond, welks inhoud tot dusver nog niet is gepubliceerd. DE INTERNATIONALE LEENING VOOR DUITSCHLAND. De eerste bijeenkomst dr finanei- eele deskundigen, benoeinü door de commissie van herstel ter overweging van de mogelijkheid eener internatio nale leening voor Duitschland had Woensdag te Parijs plaats. Omtrent hun beraadslagingen wordt de geheimhouding betracht,- die bij fi- nancieele besprekingen van dezen aard gebruikelijk is. In hun eerste vergadering van Woensdag hebben de deelnemers besloten het geheim om trent de beraadslagingen te bewaren Onder deze omstandigheden moet met groot voorbehoud worden mel ding gemaakt van een bericht in het „Journal des Débats'' dat het cijfer, waartoe de deskundigen zullen beslui ten, als totaal der leening door Duitschland aan te gaan, wel niet ge ringer zijn zal dan veertien milliard gouden marken. Men verwacht te Parijs dat de be sprekingen een tiental dagen zullen duren, maar de vergadering zal al het mogelijke doen om vóór 31 Mei een oplossing en een volledig programma gereed te hebben. DE 31ste MEI. Omtrent de onderhandelingen van minister Hermes weten de nieuws agentschappen' verschillende bizonder heden mede te deelen welker juistheid echter moeilijk valt na te gaan. Een dezer bureaux meldt, dat het plan, dat Hermes aan de commissie van herstel heeft voorgelegd, door de ,7.e laatste is verworpen, niet alleen omdat zij het onaannemelijk achtte, doch ook daar zij de overtuiging had dat Duitschland het niet zou kunnen uitvoeren. Het Engelsche lid der commissie, Sir John Bradbury, zou daarop een plan hebben uitgewerkt, dat in hoofd zaak op het volgende neerkomt: lo. Het verstrekken van waarborgen door de industrie voor de internatio nale leening; 2o. het in evenwicht brengen van cie begrooting wat de gewone uitga ven betreft: 3o. onmiddellijke vermindering der biljettenuitgifte en geleidelijke stop zetting der bankbiljettenpers binnen twee jaar; 4o. mogelijkheid van controle door de commissie van herstel op de uit voering dezer bepalingen. Dit plan zou door Hermes aan de Duitsche regeering worden voorgelegd die daarover een definitieve beslis sing moet nemen. Volgens het „Berl. T." hebben de instructies, die het Rijkskabinet aan Hermes te Parijs heeft gezonden, be trekking op de voorstellen van Brad bury. Nadrukkelijk wordt geconstateerd, dat Hermes geen absolute volmacht heeft. DE IERSCHE KWESTIE. Blijvende bezorgdheid. De correspondenten te Dublin vree zen dat de rjjksregeering spoedig op nieuw zal komen te staan voor den eisch van het Dail: erkenning der sou vereine onafhankelijkheid. De redevoeringen van Craig en Col lins doen inzien, dat er een moeilijke periode voor den boeg staat. De bladen leggen er den nadruk op dat de sociale anarchie, waarin Ier land den laatsten tijd gedompeld is, bet herstel van het gezag in een of an deren vorm gebiedend eischt. Indien de coalitie dit in het Zuiden kan be werken, en Craig's maatregelen in het Noorden eveneens succes hebben, dan kan iets worden bereikt, wanneer al thans het evenwicht tusschen Noord en Zuid kan worden gehandhaafd. Een witte raaf. Uit Belfast wordt gemeld, dat de mi nister van financiën bij het parlement van Noord-Ierland zijn eerste begroo ting heeft ingediend, waaruit blijkt, dat de ontvangsten 119.000 pd. sterl. meer bedragen dan de uitgaven. Er zullen geen nieuwe belastingen wor den geheven. De uitgaven voor de „special constabulary" worden ge raamd op twee millioen pond, waar aan de Britscihe regee'ring bijdraagt. Stevige schietpartijen te Belfast. Generaal Higginson werd Woens dag nabij Tipperary, terwijl hij in een rijtuig reed, door twee gewapende mannen aangevallen. De mannen los ten een paar schoten op den generaal en verwondden hem ernstig. Te Belfast werd een tramwagen na bij de remise door een zastal mannen overvallen. Zij dwongen den conduc teur en den bestuurder den wagen te verlaten, welke daarop met petroleum werd overgoten en in brand gestoken Daarna brachten de aanvallers den wagen bovendien nog aan 't rijden. De tram reed ongeveer 750 meter ver. Eerst toen kon men hem tot staan brengen en den brand blusschen. Dinsdag vielen te Belfast ernsti ge onlusten voor. Toen een aantal ar beiders naar huis terugkeerden, werd er hevig op hen gevuurd, waarbij ge bruik werd gemaakt van bommen, ge weren en revolvers. De menigte werd door een paniek aangegrepen en nam in allerijl de vlucht. De politie en de troepen beantwoordden het vuur met machinegeweren en wisten het tot zwijgen te brengen. Tot dusver zijn drie personen gedood en twintig ge wond. EEN REDE VAN LLOYD GEORGE. Lloyd George legde gisteren in het Lagerhuis eene verklaring af over de conferentie van Genua. Op de conferentie van Genua waren 34 natiën vertegenwoordigd en de kwestiën, die zich voordeden, werden van begin tot eind besproken met de grootste vriendschappelijkheid. Of schoon de vrede was hersteld in Eu ropa, was het volkomen duidelijk, dat de oorlogsatmospheer in zekere mate was gebleven. Zonder de hulp der an dere 34 natiën was het hopeloos voor Rusland zich te kunnen bevrijden uit den toestand vau walgelijke ellende. Er waren twee wegen welke men kon inslaan bij het behandelen van den toestand in Rusland. Vooreerst de weg het gebruik van geweld. Een tweede weg was, Rus land aan zijn lot over te laten, tot het zijne regeering veranderde. Aangaande de schulden van het geld, aan Rusland geleend voor de re volutie, waren de Russische arbeiders bereid eene schikking aan te gaan. Zij zeiden, dat de verplichtingen, welke zij aanvaardden, zouden afhangen van de hulp, die zij ontvingen. De positie der Europeesche mogendheden was duidelijk uiteengezet in de resolutiën van Cannes en de verklaring betreffen de de Sovjet-regeering was nooit aan getast door de Russen zelf; zij aan vaardden de resolutiën van Cannes. De Russen moesten beseffen, dat zij geen crediet zouden bekomen voor hun handel, voordat zij het vertrou wen verwierven van het eenige volk, hetwelk in staat was, hun dat crediet te verschaffen. Voortgaande zeide de Premier, dat de Haagsche conferentie eene practi- sche bespreking zou zijn tusschen d.e deskundigen op den grondslag der re solutiën van Cannes. Hij had groote hoop, dat er iets zou bereikt worden, wanneer zij gingen onderzoeken, wat practiseh mogelijk was. Intusschen moesten zij overwegen wat gedaan kon worden, om een con flict in Europa te voorkomen. Indien zij het onderzoek van Genua wilden vortzetten, moesten zij den vrede v. Europa verzekeren. Daarom hadden zij den wapenstilstand teweeggebracht die de plechtige verklaring behelsde van de zijde der 34 natiën, dat zij geene aanvallen tegen elkaar zouden ondernemen. Hij wilde niet zeggen, dat'Genua ten slotte succes zou heb ben, maar hij geloofde, dat het reeds groote zaken tot stand gebracht had. Indien Genua mislukte, zou de positie van Europa zeer ongunstig worden. Ten slotte zeide Lloyd George, dat de Britsche delegatie er trotsch op was, de leidende rol te hebben ge speeld bij het handhaven en strijden voor hooge idealen, die steeds zouden worden verbonden met de ernstige problemen van Genua. VEESPïUlJ)'? BERICHTEN STORM IN LONDEN. Een buitengewoon hevig onweder ontlastte zich gisterenmorgen over Londen. Een kerktoren in het N. van Londen werd door don bliksem ge troffen, waardoor een gat van mans grootte gemaakt werd. Een aantal hui zen werd eveneens getroffen en be schadigd. Het onweer werd gevolgd door eene welkome vermindering van de hittegolf, die men sedert Zaterdag j.l. had ondervonden. Een merkwaardig verschijnsel is 't feit, dat, terwijl men in Londen en het Z. O. van Londen smolt van de warmte, in het ovreige deel van het land guur weder heeft geheerscht. In Glasgow en andere deelen van Schot land wees de thermometer gisternacht het vriespunt aan. ERNSTIGE RELLETJES TE ROME. De te Rome Woensdag gevierde ver jaardag van Italiës deelneming aan den oorlog is door noodlottige inci denten verstoord. Toen de stoet van het kerkhof te- ruggkeerde, werd zij in het San Lo- renzo-kwartier uit de ramen van de Communistische Club beschoten. On middellijk daarna brak aan alle kan ten het geweervuur los en het schie ten in de straten duurde van negen uur in den avond tot omstreeks mid dernacht. i Voor zoover bekend, is er één doo- de gevallen, terwijl cirea 50 personen werden gewond. Gisterenmorgen was het in dit stad kwartier weer rustig, doch er wórdt nog steeds met "pantser-auto's gepa trouilleerd. Vele gebouwen in deze wijk vertoo nen in de gevels sporen van het ge vecht. In de muren van het gebouw der Communistische Club zijn houder den kogelgaten te zien. KURTE berichten Een Wolff-bericht mcidi, dat te (ialle vijf drukbezochte vergaderingen zijn gehouden om te protesttcven tegen de bewering, dat Duitschland de eenige scnuldige aan den oorlog zou zijn. Een desbetreffende motie werd aangenomen. In het Rijnland is in do persoon van een Pool nog een leverancier van va Is cl ie stukken aan fe Entente ge arresteerd. Hij ging op dezelfde wijze te werk als Anspach. Ex-keizerin Zita is met haar kin deren te Madrid aangekomen. Aan het station was de geheele Spaansehe ko- uinklljke familie aanwezig. Per auto vertrok de keizerin onmiddellijk naar het Prado, dat de Spaansche koning tot hare beschikking heeft, gesteld. De Poolsche ministerraad publi ceert een voorstel betreffende het ver- leenen van amnestie in verband met de overdracht dc-r aan Polen toege wezen gedeelten van Opper-Silezië. Volgens de officieele cijfers zijn er 29 passagiers gered van de „Egypt" en worden er 15 vermist; van de be manning zijn 201 gcr,ed en worden 87 vermist. Het te Bierlijn verschijnende Rus sische blad „Nakanoene" meid!, dat te Moskou jeien buitengewoon gezakt uil Ghinai'is aangekomen. In den nacht op 24 Mei beeft nabij Sassnitz bij een manoeuvre van Duitsche schepen een botsing plaats ge had tusscnen 't linieschip „Hannover" en de torpedoboot S 18, welke aan de boeg werd beschadigd. Tien leden van de equipage der torpedoboot kwa men om. De beambten der Opper-Silezische Abstimmungspolizei worden met in gang van 25 juni van hun functie ont heven. Zij worden vervangen. door Scliutzpolizei, Woensdag vierde de Hamburg— Amerikalijn haar 75-jarig bestaan. Naar de „Zentrum Pari. Korr." verneemt, loopt in Duitsche pari. krin gen het hardnekkige gerucht, dat bin nen afzienbaren tijd de vlaggenkwestie weer op het tapijt zai wwden ge bracht - Het s.s. „Cabra", geladen met sinaasappelen, heeft schipbreuk gele den to p 2 mijlen afstands van Valen cia Bijzonderheden ontbreken. Te Genua heeft een spoorweg ongeluk plaats geliad in de tunnel, welke onder de stad doorloopt tus schen de stations Piazza Principe en Brignole. Een trein uit Ventitniglia liep in de tunnel op een trein uit Rome. Een persoon werd gedoode n elf ernstig gewond. Woensdagmorgen had in de dy- namietfabriek Schlebusch een ontplof fing plaats. Vijf arbeiders werden ge- docd en één licht gewond. De oor zaak kon nog niet worden vastgesteld. De Britsche adjunot-divisieeom- mandant der politie te Cairo is, toen hij zich 's middags per rijwiel huis waarts begaf, door revolverschoten ge dood. In Mei 1922 is te Parijs een warmtegraad van 15 graden geregi streerd. Het maximum' werd Dinsdag bereikt, toen de thermomter 32.1 gr. Ceisius aanwees, een ongekend hooge temperatuur voor den tijd van het jaar. Het Busssich-Italiaansch handetb- verdrag werd Woensdag te Genua ge- teekend. 1 Naar gemeld wordt is te Genua tusschen Scha.nzer en Niutsjitsj een onlwerp-overeenkomst geteekend, waar bij vrijwel alle Adrialische kwesties tusschen Italië en Joegoslavië, welke voortvloeien uit het verdrag van Ra- pallo, worden geregeld. De overeen komst moet tnaas worden voorgelegd aan de Itaiiaansche en Joegoslavische egéeringen. De Parijsehe correspondent van de „Evening News" verneemt, dat er eene ontmoeting beraamd wordt tus schen Lloyd George en Poincaié te Boulogne of Calais, welke waarschijn lijk in de eerste helft van Juni zal plaats hebben. De beide Premiers zul len de algemeene Europeesche politiek bespreken en de kwesties, die op de conferentie van Genua niet zijn be handeld. TABAKSFABRIEK .DE WAKENDE LEEUW' PRIMA KWALITEIT BILLIJKE PRIJZEN LAAT A128 - ALKMAAR WERKLOOZE TYPOGRAFEN. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft aan de Gemeentebesturen eene circulaire gericht betreffende de steunverleening aan werklooze typo grafen. Indertijd heeft de Minister een ver zoek van werknemerszijde om aan de uitgetrokken werknemers uit de grafi ache bedrijven steun te verleene», af wijzend moeten beschikken. Steunverleening aan de uitgetrok ken typografen, waardoor de laat van de gevolgen op de Overheid wordt ge wenteld, is naar 's Ministers meening, niet gewettigd te achten. Desniettegenstaande wordt, naat den Minister blijkt, toch in verschillen de gemeenten aan werklooze typogra fen voor rekening der gemeente steun verleend. Daarom heeft de Minister gemeend ter kennis van de Gemeente besturen te moeten brengen indien in hunne gemeenten aan de werklooze ty pografen steun wordt verleend die steunverleening spoedig te doen beëin digen. Voor zooverre ondersteuning niet kan worden gemist, zal deze c.q. moe ten worden verstrekt overeenkomstig de Armenwet. TWEEDE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKENDAG. WIE DOET ER NOO MEE? Men schrift ons uit Nijmegen Op de valree nog 'n laatste waarschuwing tot de tragen en de aarzelenden en de talmers. tot 'laatste nippertje. Maandag 29 Mei wordt de lijst van den optocht gestoten! Verstaat gij het goed: Maandag 29 'Mei. i De opiocht-coimmissic wilde he den al sluiten, .want zit wéét haast geen raad met het aantal vereeni gingen dat zich heeft opgegeven. Maar wil hebben de iijist nageke en nog een paar dagen resspift ge vraagd. Want er ontbreken er toch nog te veel. Boerenbonden, zeer weinig af- deelingen. Middenstanders matig. Godsdienstige vereenigingen, wil zouden ons schamen als er op. het laatste moment nog niet een paar dozijn bijkwamen. In vergelijking met deze drie zijn de andere vereenigingen goed op gekomen, maar het kon toch nog beter. Daar moest geen enkele organisatie, waar een beetje leven in zit, achterblijven. Heel het georganiseerde Kathot- lieke Nederland moet vertegen woordigd zijn> want dan alleen zal de indruk dezer demonstratie over weldigend zijn. Voor het laatst dus deze waar schuwing: a.s. Maandag, .gaat de deur dient. De optocht-commissie heeft de knop al in de hand. DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. I De heer Verburg te 's-Gravenha- ge heeft dr. Kervel, candidaat der Njeuwe Katholieke Partij, uitge- noodigd tot een openbare bespre king voor katholieken van 's-Gra- venhage in de eerste helft van de maand Juni, van de vragen: a. Is het nog jioodig, dat de Ka tholieke partij in de eerstvolgende vierjarige wetgevende periode wordt gesplitst? b. Is dit in het algemeen belang, en in het belang van de katholieke zaak? i I De heer J. J. Verburg is wel1 door de Nieuwe Katholieke Par- tii candidaat gesteld voor de ver kiezing van leden van de Tweede Kamer, doch bij de ingediende be scheiden ontbrak 'het z.g. bewilli- gingsformulier, waarbij de heeri Verburg zich bereid verklaart ge noegen te nemen mét de hem toe gewezen plaats. Bii de lijst was tevens overge» Iegd een schriftelijke verklaring van den inleveraar dezer lijst, dat bedoeld formulier van den heer Verburg niet zal worden ingele verd. 22 JUNI 1922. Welke zal in de Provinciale Sta ten van Noord-Holland, Friesland Groningen en Drenthe waarin Anti-Rev., Christ. Hist en R. Kath. de minderheid vormen de hou ding zijn der elkander fel bekam- peiide Vrijheidsbonders, Vrijzinnig Democraten en S.D.A.P.-ers? Wii laten hier een overzicht vol gen van de samenstelling, der link- sche meerderhedenf Leden V.B. V.D. S.D.A' P. s. N.-Holland 77 11 8 21 40 Friesland 50 8 3 14 25 Groningen 45 5 9 14 28 Drenthe 35 9 6 8 23 In Noord-Holland treden af 5 VrijheidsbondersVan Nierop, De Boer die vermoedelijk lid der lie Kamer wordt, Kraus, Cre> mer en Van Houten; 2 Vrijzinnig Demoeraten: Van Emstede en Slin gerberg; 2 leden der S. D. A. P. Vliegen en Mevr. Pothuis—Smit. Wat zullen de V.B., V.D. en S.D.A.P. in die vier provinciën doen, vraagt „De Tijd"? HET HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Eerlang kan de benoeming wor den tegemoet gezien van m'r. H. W. van Sandick, lid van het Hoog Militair Gerechtshof, tot president van dat college

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1