GEMENGD NIEUWS SPORT EN SPEL Sociale Berichten. Provinciaal Niouws ZIJN SU ZOMERDIENSTREGELING. Thet crediet voor Üen tabaksaccijns» De officieete reisgids zal van 27 genoegen mogen nemen, met het FEU Mei a.s. af verkrijgbaar geste'M worden. t I I l NIETS BUITEN HET PARTIJ VERBAND i 'De heer J. H. M. Balvers te Hillegom schrijft in de „Leidsche Crfc"'i „Nu de couranten-berichten, die de laatste dagen de ronde deden omtrent het indienen van een can- didaienlifst ten rniinen name aan mij officieel bekend ziJn, (zie art. 38 der Kieswet) reken ik het mi' een eereplicht aan mijne 'talrijke po litieke vrienden langs dezen weg het volgende te zeggen. Het spijt mij, dat gir aan dit Werk, hoe goed ook bedoeld, ziït begonnen, zonder mi? te raadple gen, want dan had ik u onmiddel lijk verklaard: le. dat ik er niet aan denk een candidatuur aan te nemen buiten het Partijverband; 2e. dat het nooit uwe of mijne bedoeling kan geweest zijn noch is, om ons te stellen tegenover het zittende Kamerlid Mr. Dr. Kooien 3e. dat ik bi? de stemming alle kiezers zoowel vrouwen als mannen met den meesten aan drang aanspoor hun stem uit te brengen op den eminenten Kamer- Voorzitter, mr. Kooien, No. 1 van de Katholieke lijst" i NEDERLAND EN BELGIE. In de Belgische Kamer heeft de oud-minister Poullet gesproken over de regeeringsverklaring v. Theunis," waarin de wensch uitge drukt werd om hartelijke betrekkin gen aan te knoopen met Neder land. Wii hebben met genoegen ver nomen, aidus spreker, dat de ou derhandelingen weer aangeknoopt zijn. Wat zou onze toestand ge weest zijn, indien Nederland, on gerust door de onbekookte uitla tingen van een deel onzer pers over annexatie, zich in de armen van Duitsch'land had geworpen? Eenk aan het gevaar, indien uitschland aldus meesterschap had gekregen niet alleen over de havens in de Noordzee, maar ook in de koloniën. Stel u het duikboot gevaar voor. Men spreekt over de kwestie der Belgische veiligheid. Ik onderschat de belangen niet, maar de tot nu toe aangewende middelen leiden niet tot het ge- Wenschte doel'. In verband met het laatste herin nerde Poullet aan de annexion isti- sche drijverijen, die hi» schandvlekt De Fransche gezant in Den Haag, Verhaalt Poullet, deed onlangs 'n Studiereis in Nederland en kwam ook te Maastricht. Daar werd hi' ontvangen op het stadhuis. De hr. Benoist herinnerde aan Neerland's leus „Ik zal handhaven". In ziin woonden lag .de veroordeeling van het annexiooisme. Poullet besloot, dat België ziin eer en de rechtvaardigheid moet idienen door het aanknoopen van broederlijke bi rekkingen met Ne derland. 'Hier in de Kamer, zooais idat ook wël op banketten gebeurt zijn wii het daarover allen eens, doch buiten komen daar toch i_ genstrijdige uitlatingen los. R-K. VER. TER BESCHERMING VAN MEISJES. De Federatie van R. K. Vereeni- ^ingen ter bescherming van incis ies in Nederland vestigt er de aan dacht van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken op, dat door haar onvoldoende hulp voor hare Werkzaamheden wordt ontvangen v^n burgemeesters en gemeente ambtenaren. Onder verwijzing naar een rond schrijven van zijd amtsvoorganger id.d. 5 Mei 1904, heeft de Minister nu de Commissarissen der Konin gin ïu de onderscheidene provin ciën verzocht de burgemeesters; Van de gemeenten in hunne pro vincies, bedoelde circulaire in her innering te brengen en namens den Minister uit te noodigen ge noemde Federatie den meest rao- gelijken steun te verschaffen en wel in het bijzonder door te han delen overeenkomstig de rlaat- ste alinea van bedoelde circulaire. IN VERBAND MET DE TABAKS BELASTING., De Minister van Financiën heeft in ontkennenden zin geantwoord op een vraag van den secretaris van het Verbond van Vereenigin- gen van Sigarenfabrikanten in Ne derland, of het mogelijk zou zijn iom sigaren die op 1 Juni e.k. in drogen toestand bij de fabrikanten aanwezig zijn en dus moeilijkhe den bieden bij het stuksgewijze ze gelen, alsnog gedurende een be paalden tijd te doen afleveren op de wijze ais in art. 85 der Tabaks wet aan kleinhandelaren is toege staan. Ook achtte de Minister het niet mogelijk, de banderollen bit klei nere hoeveelheden dan 10 vellen tegelijk te leverenevenwel' was er voorloopig geen bezwaar tegen, dat fabrikanten die 10 vellen of vouden van een soort zegels heb ben besteld, daarvan een gedeelte aan één of meer collega's fabrikan ten overdoen, mits de laatsten die zegels dan voorzien van hunnen naam, fabrieksmerk of toegewezen nummer. Verder deelde de minister nog inede, dat de ontvangers der in- m depot ontvangen van Nederland sche Staatsobligaties en ook van enkele andere fondsen. DE TABAKSWET. Door de N.V. Export Centrale van Ned. Sigarenfabrikanten is in zake de Tabakswet het volgend telegram toegezonden aan H. M. de Koningin ..Acht-ep-zestig sigarenfabrikan ten. leden der N.V. Export Centra te, heden in vergadering te Am sterdam bijeen, verzoeken HJM eer biedig, de Tabakswet uit te stel len. Wij alle huisvaders' shieeken Uwe Majesteit aan ons verzoek te voldoen, daar wij bij invoering der wet tot ondergang zijn gedoemd." Ulï ONZE OOST ERNSTIG TREINONGELUK. Gistermiddag, aldus wordt dd. 24 April uit Bandoeng aan De Loe. ge meld, kwam 'n binnenkomende met een stilstaanden gemengden trein op het emplacement te Leles in botsing, tengevolge van verkeerden wissel stand. De bagagewagen en drie ande re rijtuigen werden gedeeltelijk gete- lescopeerd, waardoor een remmer be kneld geraakte en op siag werd ge dood. Een anderen remmer werd de borstkas ingedrukt en doodelijk ge kwetst. Verder werden twee zwaar en negen licht gewond. VERPLETTERD. Een paar dagen geleden, vertelt de N. Voretenl. werd de heer W. van Tjo lomadhoe zoo goed als verpletterd door een tractor. Zijn ribbekast werd geheel ingedrukt en nog heeft de on gelukkige nog vier uren geleefd onder de hevigste pijnen. i De tractor kwam terecht in een diepte en weigerde te loopen. W. zond daarop de koelies er op af om zoo goed en zoo kwaad het gevaarte er uit te werken. De koelies vertikten het De plaats was heilig anker. W. stak zijn handen uit de mouwen en zou zelf het werk entameeren. De trac tor werkte, kantelde en viel op W. met het bekende gevolg. WERKPLAATSPERSONEEL DER NED. SPOORWEGEN. Van betrouwbare zijde verneemt de „Tel", dat de Minister, van Waterstaat zijn sanctie heeft verleend aan de voor gestelde loonsverlaging voor het werk- plaatspersoneel niet 10 pCt., mits heit ppersoneel door een 54-urige werkweek toch aan inkomsten niet achteruitgaat. De regeling der 54-urige werkweek moet nog de goedkeuring van den Mi nister van Arbeid wegdragen. Zoodra dit geschiedt is, volgt het oi'ficieelu antwoord van den Minister van Water- slaat aan de directie der Ned. Spoor wegen. UIT DE TABAKSINDUSTRIE. De sigarenfabriek „De Vechtstreek." te Maarssen zal met bet oog op de in voering van de Tabakswet met IJuni haar bedrijf stop zetten. CONFLICT IN DE BOUWVAKKER Naar aanleiding van len brief van de gecombineerde wenmemiersorgani- saiies in de bouwvakken, hebben de ppatroonsoonden in een Woensdag middag gehouden vergadering besloten te antwoorden, dat zij de onderhande lingen afbreken en het collectieve con tract, dat eigenlijk op 1 Mei j.l. was geëindigd, maar voot den duur der be sprekingen was verlengd, thans als af- geloopen beschouwen. De toestand is dus thans zoo, dat er geen collectief arbeidscontract in de bouwvakken meer bestaat en dat er geen kans meer is, dat een nieuw contract tot stand komt. Wat de gevolgen van dit afbreken der onderhandelingen zullen zijn valt op het oogenblik nog nieit te zeggen, daar de werknemersorganisaties hun houding nog moeten vaststellen. DE HITTE. Bij het voortduren van de hirte- periode werd Woensdag te De Bilt de temperatuur van Maandag 1.1. nog iets overtroffen. De thermometer steeg tot 33.6 gr. C. Ook uit Groningen is Dinsdag om streeks 34 gr. gemeld, terwijl Maastricht toen 34.3 gr., Vlissingen zelfs 34.9 gr. bereikte, een hoogere temperatuur dan in laatstgenoemde plaats is zetfe in den zomer niet voorgekomen. De 38-jarige havenarbeider A v. d. 0. te Rotterdam, zakte nabij zijn wo ning plotseling ineen. Door een genees heer werd zonnesteek geconstateerd en onmïddeJijke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk geacht Woensdagmiddag werd de schilder 1. te Botterdam door de hitte bevan gen. Hij stortte van een ladder naar beneden. De Gemeentelijke Geneeskun dige Dienst vervoerde hem in vrij ern- stigen toestand naar het Ziekenhuis. Door de hevige warmte zijn te Ze venaar drie meisjes op de sigaretten- fabriek in zwijm gevallen. Na opne ming in het ziekenhuis zyn zij weder bijgekomen. Dinsdagavond zijn de verslaggevers van alle plaatselijke en ook andere bla-- den uit de raadsvergadering te Amers foort weggeloopen als protest tegen bet lange vergaderen bij zulk een tempe ratuur. Van af zeven uur tot kwart voor elf duuTde de zitting, welke na een schorsing van tien minuten weer voortgezet werd. Na die pauze is geen Koerr. en ace., als zekerheid yofOC enkele verslaggever teruggekomen. Eett Juffrouw te 's-Gvaventiage is tengevoige van de hitte in de Wagen straat ineen gezakt en aan hartver lamming bezweken. Door de droogte en de felle hitte ontstaan allerwege bosck- en heide branden Zoo woedde nabij Boxtel in den Hennsineuvei een hevige boscb- en heidebrand, die aanzienlijke schade aanrichtte. Te Haaren werden vele mooie den- nenbosschen een prooi der vlammen. Te Hoogeloon zijn meer dan 50 H.Ai bosch en heide vernield. Tusschen Diessen en Wetielbeers staan 250 HA veeljarige bosschen in brand. Alles is een geweldige vuurzee. Te Mierlo is een dennenbosoh geheel verbrand. Op de Duitsch-Hollandsche grens bij Swalmen woeden hevige boschbrae- den. Het vuur schijnt moeilijk te be dwingen. De brandweer van Swalmen, fabriekspersoneel, Fransche- en Belgi sche bezettingstroepen nemen aan bet blusschingswerk deel. OVERREDEN. Te Zaandam sprong Woensdag avond de neor G. A. Kamphuijs uit een nog in beweging zijnden trein, waar door hij kwam te vallen en de wielen hem over bet lichaam gingen. Toen hij kon bevrijd worden bleek de rech terarm geheel te zijn afgeknepen. Na voorloopig door dr. Eisendrath te zijn behandeld werd hij ter verderie verpleging in de gemeentelijke kliniek opgenomen. Gisterenmorgen is de heer Kamphuijs aan de gevolgen overleden. VERKIEZINOSVARIA Dinsdag, toen de candidateniij'sten voor de Kamerverkiezingen ingele verd moesten wonden, kwamen in Den Haag 3 personen in het voor de inlevering bestemde lokaal. Een van hen, een deurwaarder. Jiad 3 lijs ten bij' zich, waarvoor fiïj gisteroch tend om 1 uur opdracht had ge kregen ze in te leveren. De opdracht was gegeven idoior dien Nederl. Bono vin Belastingbe talers, welke bond wilde uitkomen met de volgende lijsten: een van de Radicale Pa;tij; wier aanhangers den verkoop van de West voorslaan, een Patriciërslijst en een lijst van den Bond van verhuurders en huiseigena ren. Op de eerste van deze lijsten kwamen negen handteekeningen voor, zoadat deze lijst 'ingeleverd werd. Wol k'wao. niet het wettelijk vereisch- te aantal handteekeningen van 25 op de lijst voor, miaar de ontbrekende kunnen binnen 5 dagen nog op de secretarie bijgeplaatst worden. Op de beide andere lijsten kwamen echter wel candidaten, maar geen hlanateekeningen voor. Deze konden dus niet worden ingeleverd, en op de vraag van den betrokken ambte naar of dan niet kan worden ge zorgd, dat in den loop van den dag nog handteekeningen op de lijst wer den geplaatst, werd geantwoord: neen, dank' u wel. Ik heb wel wat anders te doen. Daar moeten ze in Amsterdam dan zelf maar voor zor gen. Mijn opdracht luidt alleen, om deze lijsten voor 12 uur in te leveren en daar klom ik voor. Maar dit weet ik wel: ik heb me nu een keer met de politiek bemoeid, maar dat doe ik nooit meer. En daarmede verliet het drietal weder het lokaal. DE GESTOLEN CIBORIE De ciborie die de vorige week weid gestolen uit de kerk der Oud- Kaflibliek'en aan den Nieuwen Binnen weg te Rotterdam en die lang niet de groote waarde Had, die door een bericht er aan is toegeschreven (ze was van verguld zilver en niet meer dan f 500 waard), is door de Rofter- damische politie opgespoord 'in een huis aan de Zandstraat. De dader van den diefstal bleek een jongeman te Zijn, die eerst een maand geleden uit de gevangenis te Breda ontslagen was, waar hij anderhalf jaar had door gebracht. De man, die bekend heeft, is ook de dader van verschillende andere inbraken in kerken te Rotter dam, o-.a. heeft h!ij een veertien da gen geleden offerbussen geledigd in de Katholieke Kerk aan het Boscjïje. PAARDEN OP HOL. Tijdens een oefening van het dorps rijdende artillerie, onder Malburgen Zijn de bespanningen van twee cais sons aan den haal gegaan. De paar den van de éérste caisson kwamen al spoedig nabij Elden in een weiland terecht, maar 'het tweede span paar den zette in wilden ren den tocht voort langs den Udenschen dijk. Daar zag de heer R. J. C. Frederiks uit Rotterdam, die in zijn auto in de richting Uden reed de hollende paar den aankomen. Pogingen om de die ren te grijpen, 'mislukten. Hij is daar op de paarden voorbij' gereden en hen voorgebleven. De heer F. had gelegenheid om de voetgangers en de bestuurders van wagens op den weg te waarschuwen voor het na derend gevaar. De beide paaiden zijn ten slotte de Schipbrug over den Rijn overgeheld, en ten slotte op de Nieuwe Kraan gegrepen. Er zijn, wonder genoeg, g'een ongelukken gebeurd. KLEIN ALLE1LEI. De militaire politie heeft te Dinxperlo cenige personen aangehou den, die 6x9 liter jenever uit Pruisen naar Holland hebben gesmokkeld. Te Dordrecht is de 21-jarige W. N., varende aan boord van de in de Reedtfksche haven liggende Fransche sleepooot „Orne gevallen in het z.g.n. iaddergat van een naast genoemde boot liggenden baggermolen. Toen de man met een haak werd opgehaald bleken de Jevenstseesten gftwdfen si Te .Veendam is de boerin Veen- hulzen gearresteerd, verdacht van po ging Rit vergiftiging van haar echt genoot mei zuringzout m Te Doesburg is nabij haar wo ning la de stadsgracht drijvende ge vonden het lijk van mevrouw de wed. v. L. C, Te Baarn is in de rivier de Eiem verdronken de heer J. F. Barends, ma kelaar adlaar. He lijk werd stpoedig daarna opgehaald. Te Tolbert is de 11-jarige 3. li bij het baden verdronken. Te Rotterdam Is ingebroken in perceel Hialvemaanstraat 109, bewoond door den koopman S. B. Een bedrag van f1300 werd ontvreemd. - Te Luinjeberd (Fr.) viel het 2- jarig zoontje van den veehouder Ro merhuis in een tobbe met heet water. Het kind overleed kort daarna. Het 11-jarig meisje J. W. V. te Rotterdam speelde op een houten vlot, dat in de Schie lag en geraakte te water. Pogingen om haar te redden mislukten en na drie uur dreggens werd het lijkje opgehaald. Een electrician, C. G. S. te Rot lerdam, kreeg contact met een stroom van 420 volt; de man bekwam wonder hoven wonder slecnts eene kleinte brandwonde aan den linkerduim. De 21-jarige J. O. uit Schevenin- t'en werd gistermiddag, terwijl hij in de Bergsche plassen nabij Rotterdam een bad nam, vermoedelijk door kramp getroffen, daar hij plotseling in de diepte verdween. Slechts na veel moeite kon hij op het droge gebracht worden, waarna de Geneesk. Dienst hem gedu rende een half uur zuurstof toediende, doch in het ziekenhuis te Rotterdam kon slechts de dood geconstateerd worden. De 43-jarige W. P. te Amsterdam was in een. perceel aan den Iioofdsteeg werkzaam, op 'n zinken dak. Dit zakte plotseling weg en P. viel door een gla zen xuentkoker. Met het hoofd bleet hij in het glas hangen. Met ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen werd hij door den Geneesk. Dienst naar thet ziekenhuis vervoerd. Gisterenmorgen stortte op staats mijn Emma te Hoensbroek de mijnwer ker Cornelissen uit Hoensbroek ineen blinde schacht Hij was onmiddellijk dood. Cornelissen was gehuwd en vader van acht kinderen. Op den Coolsiugel te Rotterdam werd de 8-jairige Th. K. aangereden door een auto, toen hij, na de straat half te zijn overgestoken, plotseling weer terugkeerde. De jongen werd tegen den grond gesmakt en bleef be wusteloos liggen. Met een schedelbreuk en inwendige kneuzingen werd hij door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis vervoerd; zijn toestand is levensgevaarlijk. Dr. Kingtna Bolsius, chirurgijn in het ziekenhuis op den Bergweg te Rot terdam, reed op den Westzeedyk mei zijn motorfiets links van den weg, toen van den tegenovergestelde®! kant een auto naderde. De geneesheer week daarop rechts, terwijl de chauffeur links uithaalde, met het gevolg, dat beiden in botsing kwamen. Dr. K. B. viel en kreeg den auto over zich heen. Met eene hersenschudding en hoofd wonden werd hij in levensgevaarlijke toestand naar een der ziekenhuizen vervoerd. De 4-jarige J. de K. te Rotterdam werd aangereden door een motorrij wiel; met eene hevige hersenschudding en ernstige hoofdwonden moest toet meisje in het zuikenhuis worden op genomen; men vreest voor haar leven COURSES KENNEMER-SPORTCLUB. 't Was gister uitgezocht weer v-o.ot de courses en toch was er betrekke lijk weinig publiek, wat o.i. te wijten was aan de gr JCt e warmte van VC oens dag, maar vooral aan de courses te Duindigt. De odkbimst der paarden was bevredigend. Jammer dat 't pro gramma niet vlot werd afgewerkt; soms kwam dit door lekke banden, maar ook wel eens doordat het pa- to-ol van den starter weigerde.... Van starten gesproken: we hebben gisteren eens bijzondere aandacht ge schonken aan het vertrekken der paar den en 't is ons opgevallen, dat voor sommige rijders de afstanden aheen maar op papier bestaan. Gere geld vertrekken zij vóór hun vlag en Het verwonderde ons wel eenigs- zins, dat de starter zulks niet merkte. Dc eerste courses bracht een over winning zonder strijd aan de favoriet Lulus. De twee volgende, Leopold en Larikin hobbelden er lustig op los. Ook de tweede course bracht den zegen aan de favorite. Wel een zeld- zaamdhéid. Koningin Draisine stond bij de paar den in de achterhoede, maar wist I_angzamierh'and naar voren te Wo men, waar Louise B na eenigen strijd met Bathilde aan de Kop was geko men. In de laatste bodit Won de schim mei-merrie het niet meer tegen haar Half-zuster uithouden en OcWhorst pas seerde als overwinnaar de finish. De derde course was ditmaal een heat Een eigenaardige teleurstelling was 't, dat Kassier G. wel stond aangegeven, maar niet opkwam. Zoo iets moest toch niet mogen voor komen. Nu had Quimperlé gemak kelijk spel. De eerste heat wist de hengst op stap te winnen, ofschoon bij de voorlaatste ronde Kees al met een lekke band reed. Gedisean-t maaktetó deze paanden geen slechten indruH i i De tfweede Beat gaf een nogi ge makkelijker (overwinning! vöotr Ock- liorsfc Bandage Had nog geen snel heid en alleen Bretteur had' eenige strijdlust TbicS! taloesl ooW deze hengst Het' afleggen en won OcWhorst dus in twee Heats. De Bortebaan bracht als gewoon lijk weer eens een verrassing Vier series werden gereden. In de eerste weid Eidel A door het hobbelen dér andere overwinnaar en 1.15. De vol gende rit bracht er twee gelijk dooir de finish, S.L Sister Peter en Feni beiden in 1.15. De derde was voor Lady Chimes in 1.13. Toen kwam de clou van ffen middag; Wamp tus schen Long Agio; Ivan en Spriggan. Na eindelooze bandenpech ging ein delijk Eet startschot. Alleen Long Ago Iiatf een goede start. Ivan verloor bovendien nog door springen. Sprig- ;an deed z'n naam eer aan en sprong 'ijita ^en Kwart baan. Toch, of misschien daardoor? wist dit nieu we paard van Zwaan Long Ago opzi te komen en in Hét laafste rechte stuk te verslaan. Ivan had toen ook kolos sale snelheid, maar 't was te laat De beslissing dat Spriggan niet ge- disqualificieerd werd, wekte onder 't publiek nogal ontstemming. Voor den eindstrijd was nu Sprig gan favoriet, terwijl velen ook' nog aan Edel A dachten. Het kwam ech ter anders uit. Edel A en Fini hob belden in Het eerst waardoor Sprig gan en Lady Chimes de Hop kre- ;en. Aan de overk'ant dacht ieder priggan te zien passeeren. maar La dy Chimes zette plotseling zoo'n gang dat ze voorkwam en ook in Het laatste stuk deze positie wist te be houden. De uitslagen z'ij'n: Amieprijs. PrijZendraverij1 4e klasse voor paarden van 3 en 4 jaar die nog geen len prijs gewonnen heb ben. Afstand 1600 M. Prij'zen f 300, f 100 en f 50. le Lulus, eig. D. de Vlieger te Nieuw Vennep, (J. de Vlieger) 1550 M. in 2 min. 49 3/5 sec., 2e. Mal- lingcrot, eig. D. v. d. Wel te Alpfaen a. d. Rijn (eim), 1550 M. in 3.00 1/5; 3e. Laura H. eig. A. P. J. v. d. Kroon te Abcoude, (J. Wdtteveen), (1550 M. in 3.17 4/5), gedisqual. we- 1550 M. in 3.16 2/5; n. gepl: Leo gens onregelmj. draven en herhaalde lijk' galoppeeren LeopotoM. en La rikin resp. 2e en 3e aankomende. Auraprijs. Handicap 2e en 3e klasse Afstand 2000 M. Prijzen f 400, 1 100 en f 50. le. Koningin Draisine, eig. stal OcWhorst te Oegstgeest (C. F. OcWhorst), 2125 M. in 3.27 2/5 2e. Louise B, eig. J. A Hulsbosch (eig.) 2050 AL in 3.30; 3e. Bathilde eig. C. Zwaan te Hoorn, (P. Kout) 2050 M. in 3.32 3/5; n. gepl.: Kenneth (2125 IVL in 3.35 1/5); Express M. (2105 M. in 3.39 4/5) en Irma (2000 M. ih "i.40 2/5). Adeüneprijs. Heat-prijzendraverij le k'lasse. Afstand 1600 M. Prijzen r 600, benevens f 100 voor den 2en aankomende in de beslissende heat Eerste heat: le. Quimperlé eig. stal OcWhorst (C. F. Ockhorst) 1645 M. in 2.33 2/5. 2e.: Bretteur eig. N. G. Pinnings te Nieuw Vennep (D. de Vlieger) 1600 M. in 2.35 1/5, n. gepl.-: Sister Peter T. (1645 M. in 2.37 3/5). Lady Chimes (1660 AL in 2.38 4/5) en Bandage (1630 M. in 2.39, gedistanceerdHollo (1630 M. in 2.46 3/5) en Meila (1645 M. in 2.50 2/5). Tweede (beslissende) Heat: le. Quimperlé 1645 AL in 2.33 4/5. 2e.: Bretteur 1600 AL in 2.35. n. gepl. Sis ter Peter T. (1645 M. in 2.35 1/5). Bandage (1630 M. in 2.35 3/5) en Lady Chimes (1660 M. in 2.52). Kortebaanprij's. Kortebaan draverij Handicap. Open voor geregistreerde paarden. (Maximum afstand 800 M.) Prijzen f 300, f 150. ,f 75 en f 25. le. Lady Chimes eig. stal DolecDen Haag (D. Pronk) 2e: Spriggan efg. C. Zwaan te Hoorn (P. Kout), 3e. Edel A., eig. Th. Sdhreuider te Wa tergang (K. Schreuder), 4e. Sister Peter T. (O. Burima). W. F- L. valt d treed aan, zoodat de eerste minuten de Holt-achterhoede handen vol werk heeft Hollandk kómt nu wat meer los. Bij een der aanvallers van Holl. veroorzaakt een AV. F. C.-back een corner. Deze wordt door Zeiler schitterend genomen en slaat de W. F. C.-keeper de bal in tiet net. De scheidsrechter had echter geconstateerd, dat de bal de doellijn reeds gepasseerd was voor de bal aan geraakt werd. Holl. is hierdoor niet ontmoedigd en blijft iets in de meer derheid. Als dan nog 8 minuten voor de rust is te spelen schiet Blaauw bard in, de keeper stopt mooi, maai kan de bal niet wegwerken en de toe- scnietende Takken loopt de bal in het net De rust gaat in met 10 voor Hollandia. De tweede helft is Hollandia veel sterker en geregeld in den aa n- val, doch do F. C.-verdedigier weet alles te keeren. Dapper schiet eens schitterend in, doch de deklat komt W F. C. te hulp. Bij een doorbraak van "VL F. C. kan de Jong niet anders dan ten koste van een corner redden. De oal wordt voorgezet en op fraaie wijze vliegt de bal in het Hol- landia-doel. Nog 8 minuten zijn te spelen. Hollandia speelt nu neer ze nuwachtig, terwijl W. F. C. hardnek kig verdedigt. Holl. krijgt nog een 2- tal corners, doch deze worden naast geschoten. y Als scheidsrechter Baas het einde aankondigt is de stand nog steeds 11 cu is Hollandia uitgebekFrd. Jammer voor Hollandia, daar de kans om definitief de beker in bezit te krijgen zoo mooi was. W F. C. speelde zeer fanatiek; voor al Dietz speelde een zeer goeden wed strijd. Hollandia heeft hard gewerkt, doch had geen geluk; alles liep tegen. Zeiler moest na 15 minuten speten reeds uitvallen vanwege z'n knie. In valler Knol bracht er niet veel vat terecht Dekker in de voorhoede is wel een verbetering, vooral z'n spel- verdeeling was zeer goed. Hollandia 3 wist haar laatsten uit wedstrijd le winnen met 31 van K. F. C. 2, wat een zeer goede presta tie is. Hollandia VI speelde om 12 uur tegen I. D. W. 2 en verloor met 10, terwij Hollandia V tevergeefs wachtte op Medemblik 2, die het blijk baar- te warm vonden om te voet ballen. SERIE-WEDSTRIJDEN. De serie- en propagan-dawedstrijden welke gisteren wegens de hitte niet doorgingen, zullen a.s. Zondag te Bergen gespeld worden. Er dient op gelet te worden, dat dan de wedstrij den geëindigd worden, d.w.z. de de- mifinale en finale zullen gespeeld worden. Alle deelnemende vereenigin- gen moeten dus Zondag 1 uur te Ber gen aanwezig zijn. Ten slotte zij nog vermeld, dat el ke wedstrijd 2 maal 15 minuten zal duren. Morgen plaatsen we het geheel pro gramma. MOTOR WEDSTRIJDEN. De vereeniging Alcm aria tot be voi der ;ng van het vreemdelingenverkeer zal op 11 Juni a.s. andermaal mo~ torsnelheidsweds rijd n u te hrijvon voor amateurs- en Handelt-ij d rs en wel in de navolgende 8 klassen. le klasse. Nieuwelingen met mo toren van een oyL-inhoud tot en met 500 o.M.3 2e klasse. Idem bo-ven 500 c.M.3, 3e klasse. AI voor motoren niet een qyl. inh. tot en met 275 c.M.3. 4e klasse A. Idem tot. 350 o.M.3 5 klasse B. Idem v. 350—500 c.M.3 6 klasse O. Idem v. 500753 c.M.3 7. klasse D. Idem boven 750 c.M.3 8. klasse Beroepsrijders (Professi onals) Aangifte tot uiterlijk' 2)9 Mei, ter wijl insohrijvinigs biljetten bij den penningmeester J. J. Swets Bk. te Alkmaar verkrijgbaar zijn. GEEN N. V. B. WEDSTRIJDEN De Nederlandsehe .Voetbalbond heeft, wegens de hitte, gisteren de voetbalwedstrijden in h^t gebeele land HOLLANDIA-NIETJWS. Hollandia 1W. F. G. I 1—1 Deze wedstrijd, die aanvankelijk was vastgesteld om 2 uur, werd, na on derling goedvinden, om 6Vz uur ge speeld. Er stond een heerlijk briesje dwars over het veld, toen de scheidsrechter liet opstellen. ceerd waren ioen dé beide nieuwe I W. F. G. beeft 3 invallers, terwijl AoStenriiKers MeUa en Holfo. Toéh Houandia volledig is, TUINBOUWTENTOONSTELLING TE BEEMSTER. Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan houdt de tuinbouw vereeniging „Beemster en Omstreken" een 3-daag. sche tentoonstelling op 9, 10 en 11 September, welke zeer belangrijk zal worden. Reeds zijn door corporaties en par ticulieren een lauwertak, 35 medailles en eenige geldprijzen toegezegd, ter wijl -het Gemeentebestuur van Beem ster aan B. en W. een crediet van 100 toestond om daarvoor een of meer medailles beschikbaar te stellen Het tentoonstellingsgebouw wordt ge heel van hout opgetrokken en is 40 •bij 20 M. groot. Het terrein is zeer gunstig gelegen op 5 min. afstand van Purmerend. Alg. secretaris is de heer C. H, Veen te Oost Beemster. HEtKri UGOWAARD. HEERHUGOWAARD. Benoemd, het H. Hart. Deze vacature was ont- De heer Corn. Stog is benoemd staan door het vertrek' van den heer tot organist in de parochiekerk van P. Blooth-oofd. Een schadepost. Dinsdag morgen kwamen twee konijnenhou ders tot de ontdekking dat hun ko nijnen, 6 in getal, waren verdwenen. Een hok vertoonde sporen van ge weld. Men denkt dat een hond de schuldige is. Botsing. Dinsdagmiddag bot sten nabij de rijtuigfahriek van den heer Koopman 2 motorrijwielen tegen elkaar. De beide bestuurders hadden hun aandacht op iets gevestigd en zagen elkander slechts op het laatste oogenblik aankomen. Ook is geei^ signaal gehoord. Daar er kalm d gereden, kwam het betrekkelijk goed af. Hét motorrijwiel met zijspanwa- gen, komende uit Alkmaar is onbe schadigd, het zijspanwagentje is ech ter zoo goed als vernield, doordat de heer die er in zat, het ongeluk zag aankomen en ging staan, kwam hij er heelhuids al Hij rijwiel, ko mende van Schagen, werd aan het stuur enz. beschadigd, terwijl de be stuurder nog een beenfiractuur op liep en zijn Droek beschadigd werd. 'De rijder, komende van Schagen. kon na repareering der motor zijn reis vervolgen. De andere keerde fef- *iug< xzuonsve ,Van hét personê Zuivelfabriek Ex<| gang van 1 Mei en meer per 10 pCt Schouw. - en biezenschouv houden worden werv: whervershoi en TuinbouwbaiJ faillissement is hier 40 personen f 70.000 betrokkel HElf HEILOO. Dit de afdeeling He, R. K. Volksboil zochte ledenver kaal van J. J. De voorzitter ring. Bespreking cliek Rerum Nj vaardigde die dq te Alkmaar heef mede, dat men bij Alkmaar aar gewestelijk bov{ voorkeur verdiel deeling f 10. Mei zal er in alg. H. Com muil den en per rif naar Alkmaar bi?,de R. K. Keil Schrijven vanl Arbeidsrecht te' de gelegenheid aannemelijke aan te sluiten, rechtskundig ad duren op gemal den rechtskundil De heer Heitf dat men dien Bouwvakbond aangehouden. Daarna brengl slag uit van oej den Centralen te Haarlem gel Rondvraag, der kringvergac bespreekt het kring met midd<| zal dit tot beter ken, den Volkf voeren. Goedge Dezelfde taïgii ter sp,axe het pen van brand cum. De secret bond van Castr: vraagd heeft zal deeling naar vof Wordt gestelc koopcommissie. Door de inkc ter sprake gebrtj slag van brar slagplaats. De voorzitter commissie de vjq ring met een koimt. Een der Onbillijke forena arbeiders die werk moeten plaats hunner ir geling onbillijk. I De afdeeling der plaatse wen| en verbetering. Afloop veil ris P. J, C. v| Alkmaar, voor raai. Woonhuis grond aan den E 652 groot 3 Kooper C. Hf Voor f2225. un UITGEEST. OJ Het huis aan de daarachter gelegj van de erven <J heden voor f 44| de Nijs te Casti - r. K. Kiesvel komst was sledif leden. V ice-Voorzitter te 8 uur de ver zatr.erhand gewei vergaderingen e4 te openen). Hij zigen een zakelijl ren. De notulen wl en goedgekeurd,! De heer W. vT afgevaardigde ea uit van de verga 85. De markies „Uwe moec> sel dien naam Zij schonkij „Zij heeft u 1 naam, dien gel Seslcur „Zij ziet er •heeft en heel „Zij heeft lijden. Mijn le\. 'Mij heeft ze blo! 'men, want ik 1® »als iemand op ,-nen." De marki de herinnering] zijn nooit vervti vredigde harts] „O» de ellendig zijne stem lag haat, dat Mark geheele lichaan Willekeurig riep v-..Titaan ita&t

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 2