Roonsche kiezers. denkt eraan, Sociale Berichten. GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART. ingezonden stukken Ir mogen ioren gaan! geen stemmen voor de R. K. Partij ver- "Provinciaal Pflsuws Vi*- ^ACffTOEEDREGEUNa D« Regeering ia toorn emens vtaor té stellen in de wachtgeldregeling vtoior Ambtenaren o.a. de bepaling lop te nemen, dat zij die in het Ëu wel ijk treden Kun redfit op wacht geld verliezen, i DE NIEUWE INTERNUNTIUS. Naar „De Tijd" verneemt is tot Internuntius van den H. Stoel te •''s-öravenhage benoemd Mgr. Orse- nigo, kanunnik van het Kathedrale Kapittel te Milaan. KIESKRING TILBURG. Door het Provinciaal Kiesknngbe- Stuur Tilburg, omvattende alle af- deeüngen van de R. K. Kiesveree niging rondom Tilburg, is de vol gende motie met algemeene stem men aangenomen. „Het bestuur van den Provincialen Kieskring Tilburg, in vergadering bij een op Zondag 11 Juni 1922, ken nis genomen hebbende van het be danken van mr. P. M. Arts. als lid üer R. K. Kiesvereeniging en hei aanvaarden van een canaidatuur voor ue Tweede Kamer der S.aten Gene raal tegen de R. K. Staatspartij in; „overwegende,, dat de heer mr. P. M. Arts gekozen is tot lid van de Provinciale Staten als candidaat van de R. K. Organisatie van Kiezers in den Provincialen Kieskring Tilburg: „verzoekt den heer mr. P. M. Arts dringend, zijn mandaat ter beschik king te stellen; „besluit deze motie ter kennis te brengen van den heer mr. P. M. Arts, de R. K. Statenfractie, en ze te pu- blirceren in de provinciale pers; „en gaat over tot de orde van den dag." DE RIJKSMIDDELEN. De rijksmiddelen hebben over de maana Mei 1922 f 42.485.801 bedra gen tegen f 38.031.695 over die maand van het vorige jaar. De opbrengst over de eerste 5 maan oen van 1922 bedroeg f 179.240.0S9, tegen f 174.179.465 over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. WONINGBOUW MET RIJKS VOORSCHOT. De Minister van Arbeid maakt be rend: dat in verband met de voortgaan de daling van de bouwkosten de huur ian met Rijksvoorschot ingevd'ge de Woningwet te bouwen arbeiderswo ningen, waarvoor op 14 Juni j.l. de aanbesteding nog niet heeft plaats gehad, ten minste moet bedragen 8o pC't. van de exploitatie-uitgaven dat in verband met den groeten toevloed van aanvragen om de pre mie, welke ingevolge het K. B. van 8 Nov. 1920, voor zoover de beschik bare middelen het toelaten, ten be hoeve van den particulieren woning bouw wordt verleend, niet de ze kerheid kan worden gegeven, dat op alle aanvragen, welke reeds bi; het Dep. van Arbeid of bij den hoofd inspecteur van de Volksgezondheid den heer Van der Kaa, zijn ingeko men, of welke alsnog mochten wor den ontvangen, geheel of ten deele guns'ig zal kunnen worden beschikt. DE NOORDELIJKE REIS DER KONINKLIJKE FAMILIE. Het f.s. ..Batavier V" is 15 Juni otd 8 uur v.m. van de Noordkaap te Trom eo gearriveerd. DE EERSTE KAMER VERKIEZINGEN. Men melut uit Goes: De heer mr. C. Lucasse stelt zich niet meer herkies baar voor het lidmaatschap der Eer ste Kaïn pr. UI l ONZE OOST ■WEER EEN MOORDAANSLAG. De lieer Seegers, opper-opzich!er bij B.O.W. te Malili (Celebes), is door revolverschoten vermoord. DE MALAISE. Wegens gebrek aan werk wordt de metaalwarenfabriek der ma Lam- briex te Maastricht stopgezet en ge heel opgeheven. EeD groot aantal arbeiders komt daardoor zonder werk. DE STAKING IN FRIESLAND GEëlNDlGD. De werknemers in de bouwvakken hebben de voorstellen van de Frie- scne Federatie van Timmerliedenpa troons aangenomen. Maandag wordt licl werk herval. DE BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar de „Tel." verneemt is een nieu we dienstregeling voor het treinper soneel in bewerking. De bedoeling is de nieuwe regeling reeds 29 Juni a.s in le voeren. Hel laat zich aanzjen. dat dan het aantal ter beschikking gesLelde treinbeambten belangrijk zal verminderen. VERDUSTLkiinü BJ1 DE HAAGSCHE COOP. VOOR SCHOT VEREENIQ1NG. Naar aanleiding van de giste ren vermelde valschheid in ge schrifte en verduistering ten na- deele van de Haagsche Coöpe ratieve Voorschotvereeniging en Spaarbank wordt nader het vol gende vernomen: In verband met de nog steeds bestaande malaise wilde het be stuur van de vereeniging gaarne een ove-z: 'tt hebben van den fi- uaucic "stand op het oocren- btfk. Te dien eittcfe was den pen ningmeester opgedragen een ba lans op te stellen over den toes stand van 1 Mei j.ld Deze balans moest den 14den dezer worden overgelleglA De penningmeester aarzelde evenwel aan de hem ge geven opdracht te voldoen. Op aandrang van het bestuur in de vergadering v. Dinsdagavond wer den hieromtrent nadere inlichtin gen gevraagd, waarna eindelijk de penningmeester ertoe overging eenige cijfers te noemen. Deze cij fers lcwamen het bestuur evenwel hoogst onwaarschijnlijk voor en het verlangde nadere bijzonderhe den. De penningmeester, in het nauw gedreven, verklaarde daarop tenslotte, daf hij reeds gedurende een tiental jaren gelden van de ver eeniging had verduisterd. Deze mededeeling verwekte na tuurlijk groote verbazing, temeer waar de penningmeester, die reeds 29 jaar zijn functie waarnam, zoo wel van het bestuur als van het pu bliek het volste vertrouwen ge noot. Na de bekentenis volgde aan gifte bi] de politie, die den penning meester wist te arresteeren. Het to taal bedrag van de verduistering kan nog niet worden opgegeven, aangezien deze over zoovele ja ren loopt, tengevolge waarvan het boekenonderzoek, dat nog steeds gaande is, veel tijd vordert. Hoewel dus nog niets met ze kerheid kon worden geconsta teerd, de penningmeester noem de wel een bedrag, maar dat kwam liet bestuur eveneens onwaar schijnlijk voor verluidt echter, dat de som zeer hoog moet zijn en in de tonnen zou loopen. Hier tegenover staat echter ook weer, dat de penningmeester verschillen de bezittingen heeft, zoowel roe rend als onroerend goed, waarop beslag zal worden gelegd. Ook dragen volgens de statuten de aandeelhouders de verantwoor delijkheid voor den gang van za ken en het bestuur is van meening dat de spaarbankhouders op den duur niet veel schade van de frau de zullen ondervinden. üisterenochtend kwamen reeds verschillende spaarbankhouders hun gestorte ge.den terugvorde ren. VALSCHE COUPONS. De Commissaris van politie te Nijmegen verzoekt in het Alge meen politieblad te worden be kend gemaakt met den naam en de woonplaats van den onbeken den drukker van in omloop zijnde valsche renteooupons luidende „6 pCt geldleentng, gr. f600.000 ten laste van het R. K. Kerkbe stuur van den Heiligen Nikolaas" 11de coupon, behoorende bij obli- g. .ie no... van bovengenoemde Koning, betaalbaar 1 Mei 1922, met f30 bij het kerkbestuur en bii de firma F. E. Everard te Amster dam en te Haarlem." Eveneens wordt mededeeling verzocht van den naam en woonplaats van den vervaardiger van den stempel, waarvan een ge- dee te ijke a druk op de achterzijde van die valsche coupon voorkomt De stempelafdruk is eivormig, on- geyeer ter grootte van een kievits ei met dikken buitenrand en dun neren binnenrand, het randschrift voor zoover zichtbaar luidt „Sigil- lus Ecclesiae Si Ni Viaiter wijl in den binnenciirkel een kruis is afgebeeld. Verder bevat het Algemeen Po litieblad <de volgende mededee* ling: üp 9 Met j.l. heeft een on bekend persoon btj een bankinstel ling te Nijmegen zeven renteoou pons van de 6 pCt geldleening groot f ÓUÜ.OOU ten laste van het R. K. Kerkbestuur van den Heili gen Nioolaas te Amsterdam verzil verd, welke coupons bij onderzoek bleken valsch re rijn, Die onbe kende gaf op genaamd te zijn P. J. Beekman, wonende aan den Drift no. 11 te Utrecht tijdelijk gelo geerd in hofel „De Piasmolen" te Mook. Deze opgave bleek valsch te zijn, althans te Utrecht en te Mook is die persoon onbekend. Hij is circa 30 jaar, middelmatig groot, heeft licht blond haar, boersch uiterlijk en was als heer gekleed met grijs colbert costuum en slappen lichtkleurigen hoed. Het scnijnt dat ook elders derge lijke valsche coupons zijn uitge- egven. De commissaris van po litie te Nijmegen verzoekt de aan houding en de voorgeleiding van dien onbekenden dader. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisterenavond is te Amsterdam weder een ernstig„au.to-ongeluk ge beurd op de Stadhouderskade bii Café „Parkzicht Een auto, be stuurd door den heer De Haan, kwam naar men heeft waargeno men, in woeste vaart van denlcant van het Rijksmuseum de Stadhou derskade oprijden en botste na bij café „Parkzicht" tegen een mo torrijder, die evenals het jonge tje, dat op het duo-zitje zat, van den motor geslingerd werd. Bei den werden vrij ernstig gewond. Het slachtoffer bleek te zijn Jhr. v. d. Maesen de Sombreuf uit Amsterdam en een 10-jarig jomge- tei dat bij hem gelogeerd was. Jhr. v. d. Maesen had een kneuzing aan de knie, en een ontvelling aan den enkel en het jongetje een onf velling aan het hoofd. De motor was grootendeels vernield. Toen 't toestroom end publiek bezig .was j de beide gewonden te helpen,, trachtte de heer De Haan. Hle zijn mei rijden 'dit 'ongeluk beeft veroorzaakt, met zijn auto een goed heenkomen te zoeken, het- geen hem aanvankelijk gelukte, en inspecteur in burger, die dit bemerkte ging de auto achterna, die in de Marnixstraat bleef stil staan. De bestuurder De Haan, tevens eigenaar der auto, waande zich rtu veilig ^n wilde nu maar 'n aanvang maken met het herstellen van zijn spatbord,, hetwelk door de aanrijding beschadigd was. De inspecteur die hem achterna was gegaan, maakte van deze gelegen heid gebruik en rekende tiém in. Op.het politiebureau is tegen hem groces-verbaal opgemaakt De eide gewonden waren intusschen per Tijtuig paar huis gebracht „HET GOUDEN KALF". Onze Amsterdamsche correspon dent schrijft ons: In de heden gehouden premie trekking der Rotterdamsche Han dels- en Landbouwbank werd door den voorzitter mr. O. A. KaÜen- bach met hartelijke woorden ae'.s iïd der commissie van controle ge installeerd de WelEd. Gestr. Heer van Pel, oud-kapt O. I. L. te Gin- niken. A.s. Cinsdag trekken alle klas sen der 16e premieleening daar de ze bijna geheel volteekend is. Wan neer de prijswinnaar van het land huis Theresia dit zelf gaat bewo nen geniet hij een lijfrente van f300.— per week. De bank depo neert daarom 50 mille bij een door den dp rij's winnaar aan te wij zen bank. KADER LANDSTORM. Ouders van jongelui, die de H.B.S., het Gymnasium of de Handelsschool bezoeken en ouder dan 16 jaar zijn, worden hierbij nog eens gewezen op hei bestaan van hel instituut Kader Landstorm, befweik de bedoeling heeft naast opwekking van den onaf hankelijkheidszin van ons volk de militaire plichten op zoo weinig mo gelijk drukkende wijze in overeenstem- minï te brengen met de studie. Te veel denkt men, dat de militaire diensttijd maar ,V/j maand duurt; daarbij wordt vergeten, dat jongelui van bovenge noemde onderwijsinrichtingen er vrij zeker op kunnen rekenen le worden aan gewezen voor het volgen van de onderofficiers- of officiersopleiding, waardoor de verplichte diensttijd bij het leger resp. met 3]/i maand en 6ty2 maand wordt verlengd. Het is dus wel <lepelijk de moeite waard te probeeren deze dienstperiode, die den studietijd onsrunsllg onderbreekt, te bekorten. Wat kan de Kader Landstorm hier tegenover stellen? Zij, die zich bij den Kader Land storm verbinden, hebben geen andere kosten te maken dan de aanschaffing van een studieboek (11.75) en tiet abon- uement op een maandblad (f0.75), (dit laatste niet verplicht). Zij worden voor rijksrekening gekleed en geoefend en ontvangen gedurende de kamp-periode net tractement van hun rang. Zij be hoeven zich slechts te verbinden voor die sinds 1 Februari van gemeente veranderd zijt, of die op den komenden stemmingsdag, 5 Juli, niet in de plaats uwer inwoning aanwezig kunt zijn, dat gij U vóór 21 Juni tot den burgemeester van een gemeente in Nederland gewend moet hebben, om op 5 Juli as. uw stem te kunnen uitbrengen, dkkr, waar gij u alsdan bevindt. KLEIN ALLERLEI. Vanwege bet Staatsbankbehser zijn vermoedelijk door een actie voor loonsverhooging zoowel in Borger als onder Oosterhesselen de ontginningswerken Btop gezet Er zijn vele werkloozen. Te Linne L. 1b inbraak gepleegd in de pastorie. De dieven hadden zich door het uitsnijden eener ruit toegang weten te verschaffen. Er werden ruim 300 gestolen en een kistje sigaren. Van de dieven geen spoor. De burgemeester van Emmen weigerde een jong paartje te trouwen omdat de bruidegom stomdronken was Het „paartje" werd uit de trouwzaal gezet. Te Maasbommel zijn totaal afge brand het huis, de schuur en de inboe del van F. M. Masson. Het verbrande was verzekerd. De heeren van der Tunk en Oosting te Assen hebben een schaap van 1 Mi jaar met 5 pooten en een lam van dat schaap 8 maanden oud met 6 pooten. Blijkens een door den controleur der gemeente-belastingen te Kerkrade ingesteld onderzoek, was er onder de mijnwerkers, die vroegen om marken- bijslag op het door hen verdiende loon één, wiens jaarlijksch inkomen geschat werd op 6000 gulden. Ln Wageningen en Veenendaal aan eenige honderden werklieden op sigarenfabrieken ontslag aangekon digd. Te Wateringen brandde het 2- jarig zoontje van den heer W. A van Zeijl zich ernstig aan kokende koffie, kort daarna is het knaapje overleden. De 17-jarige Willem Schade, mon teur aan de mijnen en wonende te Maastricht is bjj baden in de Maas ver dronken. Hedenmorgen zijn de gebouwen van de vereenigde knoopenf&brieken te Nijkerk afgebrand. De kantoorlokalen bleven behouden Ongeveer 100 man zijn werkloos waar onder vele gezinshoofden. VLIEGTUIGENFABRIEK. Naar wij vernemen is de exploitatie der N. V. Nederlandsche Automobiel en Vliegtuigemfabriek „Trompenburg" overgegaan in het beheer der N. V. „Spijker-Limited" en is de heer A. Fabius tot directeur der N. V. „Spij ker-Limited" benoemd. Verder vernemen wij, dat de beer Wfjnmalen, directeur der N. V. „Trom penburg" en de heer Kolhoven, sedert 26 Mei j.L niet meer daadwerkelijk aan do wunootacham riin verbonden. een jaar, doch hun verbintenis wordt stilzwijgend telkens met een jaar ver lengd, tenzij aan den Commandant een maand tevoren de wensch wordt te kennen gegeven de verbintenis te ver breken, hetgeen dan zonder verdere formaliteiten geschiedt, nadat alle in bruikleen ontvangen voorwerpen weer zijn ingeleverd. Na een jaar oefenen ((Zaterdagmid dag 24 en Woensdagmiddag 7—Si/a) en nadat deelgenomen is aan hei Paascb-kamp (6 dagen) en het Zomer kamp (3 weken), kan de vrijwilliger, na examen, in het bezit zijn van het z.g. „Diploma van Individueele geoe fendheid", welk diploma hem onder alle omstandigheden recht geeft op een verkorting van den diensttijd met 4 maanden. Drie maanden na het verwerven van dit dipolma worden de vrijwilligers bij voortgezette opleiding tot korporaal bevorderd en ongeveer een jaar daar na (zjj moeten dan 18 jaar zijn) kun nen zü examen doen voor sergeant. Wie slaagt moet in de zomervacantje gedurende een maand bij bet Leger blijken geven van practische geschikt heid (komt in de plaats der kamp- periode), waarna de betrokkene tot ser geant kan worden aangesteld. Dit is feitelijk het einddoel van den Kader Landstorm. Want voor iemand, die zoover is gekomen, komt nu de eigenlijke „dlenslFLIGHT" nog maar neer op een ZESWEEKSCH VERBLIJF BIJ HET LEGER IN DEN RANG VAN SER GEANT, met alle voordeden wat be treft voeding, tractement enz. aan den onderofficiersrang verbonden. De militaire opleiding by den Kader Landstorm houdt rekening met de stu- die-eischen. De Commandant stelt gaar ne nu en dan vrij van het verplichte bijwonen der militaire oefeningen, wan neer dil wegens repetities of examens door ouders of leeraren noodig wordt geacht Het is ook mogelijk via den Kader Landstorm reserve-officier te worden. Daartoe moet dan later overgang plaats heb hen naar het Reserve-Kader. Maar het groote voordeel van den Kader Landstorm is de opleiding in de eigen woonplaats, te midden van kennissen en schoolkameraden. Hoe groot dit verschil is, vergeleken met de opleiding in het Leger, springt in hel oog. Na de groote vacantia begint een nieuwe opleiding, waartoe reeds n u personen kunnen worden opgegeven. Ondergtleekende is gaarne bereid tol hel geven van verdere inlichtingen.; De Commt. Afd. Alkmaar- P. M. DE WOLF. Öndergeteekenden bevelen het bo venstaande in ernstige overweging aan: Mr. W. C. WENDELAAR, Burge meester Alkmaar, Dr. A C. ANTUSGH, Directeur Rijks II. B. S. Dr. J. W. BIER MA, Rector Gym nasium. J. POSTMA, Directeur Hoogere Han- delsscnool. Sdiag-en, 15 Juni 1922'. Geachte Redactie. „Vrouwen willen altijd het laat ste woord hebben". Waarom zou IK deze bewering van de „Heeren der Schepping" te schande maken? Waar ik ZEKER weet in een der Kath. bladen waarop ik" geabonneerd ben, (ik meen „Het Centrum") te hebben gelezen, dat men moest han delen in de bedoelde zaak gelijk IK schreef, meende ik gped te doen dit te vermelden. Thans blijkt, dat de aanvrage ook in de tegenwoordige woonplaats kan geschieden. Welnu, zooveel te ge makkelijker. Gok voor ons, die da gelijks aan het bewaken van „ver huisde" mens*.en werkzaam zijn. Het is H. A. J. een raadsel boe ik aan de bewering kotn, dat de aan- wagen ook schriftelijk kunnen ge schieden. De oplossing wil ik onmid dellijk geven: ter gemeente-secretarie te Schagen werd mij dit, op mijn desbetreifende vraag, welwillend me degedeeld. Als men déér de kluts kwijt is, kan ik het natuurlijk 'niet helpen. Uit uwe raadgeving aan het slot njaak ik op, dat U van meening zijt. dat deze „schrijfgeschiedenis"' mij onaangenaamheid oplevert- Integen deel. ik heb eenmaal een opgewekte natuur, welke mij in zulke zaken steeds den prettigen kant doet zoeken en dan vind ik hei prachtig dat er over deze zaak hu inplaats van één, vier maal geschreven is. De kiezers zul len, waar de kwestie nu van alle zij den is belicht, te beter er aan den ken, vóór 21 Juni aan te vragen in een andere gemeente te mogen gaan stemmen. Wanneer ze 5 Juli niet zijn in de plaats, waar ze op de kiezerslijst staan. U, geachte Redactie dank voor Q'e opnieuw verleende gastvrijheid: H. M. SCHUT-VLAM!NO, Voorz. R. K Kiesvereeniging. NOORD-HOLLANDSCHE TRAM. Ter kennisname wordt gebracht, dat vanaf 30 Juni 1922 tot nadere aankon diging des Vrijdags de volgende markttreinen zullen loopen: Trein A. vertr. v. Alkmaar Vertrek v. Purmereud n. Alkmaar: Trein A. 8.15 Punnerend. 8.40 N.-Beemster. 8.50 De Rijp. 9.10 Scherm er hom, 9.25 Stompetoren. 9.40 Alkmaar. Vertrek v. Alkmaar n. Purmerend: Trein B. 11.35 Alkmaar. 11.50 Stompetoren 12.05 Schermerhorn 12.20 De Rijn. 12.30 N.-Beemster. 12.55 Purmerend OOSTHUIZEN. OOSTHUIZEN. Goed zoo. - De arbeiders der Cacaofabriek „Java" alhier, die veertien dagen geleden de aanzegging hadden gekregen dat zij op 10 dezer ontslag zouden krijgen, ontvingen Zaterdag de mededeeling van de Directie, dat zij aan het werk konden b'ijven. HENSBROEK. HENSBROEK. - De Land- en Tuinbouwvereeniging „Ons Belang'' besloot op haar jongste vergadering Maandag, 19 Juni een aanvang te ne men met het aardappelveilen en bij voldoende aanvoer daarmede dage lijks door te gaan. LUTjEBROEK. LUTJEBROEK. Benoemd. Tof Secretaris van het Wit-Gele Kruis „de Streek" is benoemd in plaats van den heer J. Belten de heer J. N. Scheeren, alhier. HOOO KARSPEL HOOG KARSPEL. Burgerwacht - Op 14 Juni werd in de Landbouw de 2e driemaandelijksche wedstrijd voor de leden der Burgerwacht ge houden. De deelnemers waren ver deeld in 2 klassen en elk Loste 10 schoten. I Ie klas (14 dieeln.) J. Reus, 74 p.; J. Kuiper, 71 o. E, Bakker, 73 p. W, Smit, 86 pr J. Overman, 74 p. K. Degeling, 72 p. A. Haring, 50 p. J. Appelman, 77 p. F. Dekker, 64 p. L. Kots, 73 p J. Meester, 59 p. F. Lichthart, 55 p. T. Rentenier, 55 p. C. de Haan, 84 (buiten mededin ging), le prijs W>. Smit, 2e prijs J. Appelman, 3e prijs J. Reus, Se ri eprijs L Kbirs. lie klas. (14 deeln.). D. Schipper. 47 p. Jac. Out, 71 p., F. Entuis 77 p. O. Besseling, 62 p., C. Gerritsen, 55 p. H. de Goede, 72 p C Bierum, 47 p. D. Beemster Mz., 75 p. L Vlaar, 62 p. A, Kjoomen, 58 p. Jac Boon 36 p., P. Bakker, 77 en j. v. Leeuwen 62 punten, le prijs P. Bakker, 2e prijs F. Entuis, 3e pr. D. Beemster Mz., Seriepirijs J, v. Leeuwen. De Voorzitter, de heer H. Cortie, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. HEEMSKERK. HEEMSKERK. Brandspuit. Don- derdagvoormiddag half 11 is alhier de nieuwe brandspuit geprobeerd op de waterleiding. De lieve jeugd had na tuurlijk scnik in de sputt. De com- m nalaat dec brandweer, de heer v»u der Ploeg, nam samen mét do ge-' moente-werklieden de eerste proef. Hé? mag gezegd worden, dat het een groote uitkomst is voor onze gemeente, de oude slangen hadden al in geen jaren diens l kannen doen, zoodat als ei barnd kwam, do zaak maar verbran den moest; nu is dit groote gevaar geweken. Werkloos. Als werkloos wa ren beden Ingeschrevenfabrieksarbei ders 4, grondwerkers 2 en losse arbei ders 2, totaal 8. ZIJDEWIND. ZIJDEWIND. Vergadering. Een vergadering van Stemgerechtigde In gelanden van den Leijenpolder zal ge houden worden op Woensdag 21 Juni as., 's avonds half acht (nieuwe tijd), ten lokale van den heer C. Jong aan de VfeeL Op de Agenda komt o. a. voor: Verslag der commissie belast geweest met hel onderzoek der rekening over 1921. Aanbieding der begrooting voor 192Z Machtiging aan het Bestuur to' uitvoering der geraamde werkzaam heden EGMONDEN. EGMONDEN. Uilstapje. De leer lingen van den tuinbouwcursus hier in de Egmonden zijn Woensdagavond naar Alkmaar geweest om onder lei ding van den WelEd. Heer Balk en den luinchef der Tuinbouwschool een kijkje te nemen in de proeftuinen van genoemde school. Van halt acht tot bijna half tien hebben de 22 leerlin gen zich bezig gehouden met de ver schillende gewassen en teelten, die hier in groote verscheidenheid en in de meest uiteenloopende hoedanigheid worden aangetroffen. Een groot voorrecht mag hef hee- ten, dal men als lid van een tuinbouw cursus allerlei adviezen betreffende het vak kan krijgen. Zoodat een ieder in de gelegenheid is zjch met de weten schappelijke onderzoekingen en erva ringen omtrent den tuinbouw op d- hoogte te stellen. HEILOO. HEILOO. De keuringskwestie. B. en W. hebben op het request der sla gers inzake de aansluiting bij het abat toir te Alkmaar waarvan wjj reeds den inhoud publiceerden ouder no. 499 het volgende geantwoord: .Wjj hebben de eer u te berichten, dat wij, omdat in het tot den raad ge richt Ires geen nieuwe argumenten zijn aangevoerd, geen aanleiding heb ben gevonden tot het houden eener be spreking. Evenmin bestaat er o.i. aanleiding tot het beleggen van een spoedeischen de raadsvergadering. In de eerstvolgende vergadering van den Raad komt het onderwerp opnieuw in behandeling." Veiling. Zooals uit een adverten tie bly'kt zal de veiling van aardbeien en ook andere groenten Maandag 19 Juni namiddags 2 uur beginnen, daarna Woensdagmiddag en zoo het mogelijk is voortaan eiken dag om 2 uur. Dit laatste heeft een punt van over weging uitgemaakt en zal zich zelf vaststellen al naar gelang er aardbeien aan de markt komen. Ook de z.g. klei ne veiling welke voorheen door A. Klaasse Sr. en N. van Bremen ge houden werd is nu op het veilingster rein verplaatst. Donderdagavond had op het Raadhuis door den Voorzitter van den Gewestelijken Landstorm de installa tie plaats van de Landstormafdeeling Heiloo. Als zoodanig namen daarin plaats Jhr. N. van Fareest, Burgemeester, Voorzitter, J, Opdam. Secretaris-Penn en de heeren G. L. Vermey, C. Bak ker Pzn., J. J. Vahl en A. P. de Root OBDiAM. OBDAM. Polder Berkmeer. Ln de vergadering van den polder Berk meer sloot de rekening over 1927 een ontvangst van f 8043.02 en een uitgaaf van f 4933.55 De begrootin| wijst voor 1922 aan een bedrag va/ f9037.22. In die vac. Over werd tot seer.-penn. benoemd de heer J Bakker. De polderlasten. over 1922 sul- Jen van den polder Weel en Braken van f10 worden teruggebracht op f 9 per H.A. Het batig saldo over het vorig jaar bedroeg ruim f 1400 De beg-rooting 1922 wijst aan een be drag van f3910.49i/2. HENSBROEK. HENSBROEK. - De Ver. tot bev van Getrouw -Schoolbe o k be-100 met de oudste leerlingen een reisje naar Amsterdam te maken, met de anderen naar Bergen. Ln de vac. A Schcuoder en D. Schroodef werdei. gekozen de heeren S. B. Kooiman et G. Klaver, tot penningmeester de hr D. Sohaak. - BERKHOUT. BERKHOUT. Benoemd. De heer O. v. d. Klooster is benoemd tot kaasmaker-controleur te Zu.derwoude Door de politie werd alhier gisteren aangehouden M. D„ zwer vende, gesignaleerd in het Algem. Politieblad door het Kantongerecht te Deventer, ENKHUIZEN. ENKHUIZEN. Op 84-jarigen jee» tijd is overleden de heer D. Schol- ten, geruimen tijd Brandmeester-Ge neraal, Raadslid en bestuurslid van de Ver. van Werkverschaffing. Geslaagd. Onze vroegere stad genoot de heer Dl Zwiep, te 's Bosch slaagde dezer dagen voor het exa men boekhouden, BOVENKARSPEL BOVENKARSPEL. Geslaagd, ff» Haarlem slaagde voor het examen in het boekhouden door de Ver. van 1 Leeraren., de heer li. Roemee N'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 2