PLANTA ONS BLAD" Weck Inmaaksitikeleii. DE BANK VAN WISSELI1IK 7TJN SLACHTOFFER. Garage JAC. MET, Sio. 516 Zaterdag 17 Juni 1922. 41# Jaargang. :ngen. en Markt Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: SggBBTS»'433 Waarvoor een rechtscii ministerie noodig is. INGEZONDEN MEDEDEtLMGEN OURGENS' PLANTENBOTER FEUILLETON BÜïTEEIAm Fa. R J. HOUWING WENT C 7, - ALKHAAR Luxe Automobiel-verhuurinrichting. 16 Juni 1922. lam eveneens met tdurend omstreeks De reactie voor urfondsen liepen Integendeel wer- A. daalde tot 462. haal verhandeld. i Amsterdam naar nge dame op ge- om het leven get* sen zekere L„ 20 kantoorbediende* sinds korten tijd sen kantoor werk- lag naar Amster- heeft ee n haar pgebeld, bij wie ;rd zij onwel. Zij uitdrukkelijk ver- troon in Den Haag :rugkomen. Baar- nog denzelfden imiddejs vrij laat 0 naar Den Haag van de familie- een auto, en ver- ie ook een beken- ivv bleek te zijn, tar de Residentie ug daarop mee en 20-jarige, jonge en diens vriend, uto plaats, terwijl ren de chauffeur en eigenaar var nachtelijken tocht iwde en daarom vader den chauf lijnt nu op we/ -n Haag naarc<m edeelde. reeds t* e zijn overleden, komen werd aan- aarop het lijk in )e vier personen :en, werden naai t waar zij doei hoord. lier bedreven is liet worden op loedt, dat de juf een goede repu- was een dochter ltst beambte hier ichtoffer van eei den. Uit h'et on heden toe niet leide begeleiders, ene in de auto eur, of de zoon Ier auto' iets met eval hebben uit je van h'et slacht ten stukje papier tond. dat zoow' in de residen- hoopte met d n aanwijzing ge- doch bij het da iderzoek zoowei in Amsterdam, >nen die bij deze zijn. is nog zeer dub [f wilde, toen zij ze van bovengo- el was geworden moet thans nog ijk verricht woi ïgt die wat meer annige geval, lie dioor de justi- rden onmiddellijk ibeld. 1 nog niet plaats. ICHE ONDER- ii. tn de onderhande- sschen een Belgi- rertegenwoordiger estie. de voorwaarden ave van de in be -en door Duitsch- beslissing geno- Jaspar zich mo- 3 bevindt. .E BRAND. Op het eiland een geweldige irdoor honderden mmen zijn om ge en groote verwar mden dakloos zijn, ■dt hulp geboden, dersteuninu zijn iriteilen genomen- niet geschat wor de millioenen. li. Op de Graan- aangevoerd totaal zak tarwe f 14 je f 13.50, 82 zak .50, 112 zak haver iruine boonen f 40 1, druiven id. f27, 33, 2 zak blauw- c erwten gr. f 40 i per 100 K.G. gingen. 1TLIJNEN. -.j arr. 15 Juni to TOOMB. MIJ. innï v. Amsterdam [nni v. Bott. n. d. LLODY. .huisreis.! vertr. 10 Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar J f 2. Voor buifen Alkmaarf 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. sa - Advertentieprijs; Van 1—5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Reclamft per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voor uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan al!3 abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500, f 400,—, f 200,-, t 100,—, f 60,-, f 35,—, f 15,-' Oppervlakkige beoordeelaars van de politiek kunt ge herhaal delijk hooren zeggen: Wat is er nu eigenlijk voor verschil tusschen een christelijk, een liberaal of een rood kabinet; ieder voert belastin gen in onder een anderen naam; maar of je door den kat of door den kater ge"beten wordt, 't blijft hetzelfde. Wie van „regeeren een beter be grip heeft, weet, dat de groote be- teekenis van de inrichting, welke de bewindvoerders zijn toegedaan, meer nog uitkomt in de honder den beslissingen, welke een mi nister dagelijks zelfstandig of col legiaal in den ministerraad neemt, dan in de wetten, welke hiii in de Staten-Oeneraal brengt. Dezer da gen werd hierop zeer toevallig door vragen van het Kamerlid van Beresteijn weer eens de aandacht gevestigd. Od vragen van dit Kamerlid be treffende het schrappen van boe ken op de boekenlijst van de leer lingen der H. B. S. te Amersfoort, antwoordde de Minister van On derwijs nun. dat op zijn last boe ken geschrapt zijn ais Goethe's ..Faust" en Lessing's „Nathan der Jweise". Deze maatregel is getroffen om de volgende redenen: Less?ng's '„Nathan der Weise" is minder ge schikt geoordeeld voor de Amers foortsche school, die bezocht wordt door jongelieden van ver schillende godsdienstige richting. In dai boek wordt toch den leer lingen een leer verkondigd, die met een positief Christelijk ge loofsovertuiging kwalijk te veree nigen is, afgezien nog van de voor IRoomsch Katholieken spéciaal on aangename figuur van den patri arch, zo-odat door de keuze van dit boete aan deze schooi de nale ving van het voorschrift, vervat in art 1 der wet van 25 April' 1879, min of meer in het gedrang zou komen. Goethe's „Faust" is geschrapt op grond van de wereldbeschou wing, die aan dit werk ten grond slag ligt, en die het a.s school voedzaam heerlijk vqqrdeeliq lectuur voor leerlingen van "hoo gere burgerscholen minder aan bevelenswaardig maakt. Het door den Minister aange haalde art 1 van de wet van '79 bepaalt, dat op „de onderwijzers van middelbare scholen, van over heidswege opgericht of gesubsidi eerd", ook van toepassing zijn het tweede en derde lia van art. 33 der Lagej- Onderwijswet van '78, wel ke ais volgt luiden: „De onderwijzer onthoudt zich van iets te leeren, te doen of toe te laten, dat striidig is met den eer bied, verschuldigd aan de gods dienstige begrippen van anders denkenden.'" En in het volgend lid wordt een onderwijzer, die zich in dat opzicht schuldig maakt aan plichtsverzuim, met schorsing be dreigd. Wie de wet aldus leest zal' moe ten toegeven, dat een Minister v. Onderwijs, die bovengenoemde werkeen op de middelbare scho len verbiedt, niets anders doet dan zijn plicht En toch kunt ge op de boekenlijsten van de openbare Hoogere Burgerscholen en Gym nasia deze en dergelijke werken met tientallen aantreffen; het zou ons niet moeilijk valen er van veel bedenkelijker gehalte te noemen, lectuur, fcvaarvan men onmogo» lifk begrijpen kan, hoe een leeraar ze in klassen, gevuld met jongens en meisjes van 15 tot 17 jaar, zon der blikken of blozen behandelen kan. En dergelijke boeken worden daar gehandhaafd, totdat er een bewindsman komt van de geestes gesteldheid en de kracht van Mi nister de Visser, die eens durft in grijpen. Wie het protest van de li berale Middelburgsche Courant te gen bovenvermelde beslissing van Minister de Visser leest, voelt al dadelijk, hoe de antithese, on danks alle pogingen cwn baar weg te praten, nog jutijd blijft bestaan. Het verschil van we re Sd be schou wing Jaat zich nu eenmaal nn?t liit- wisschen en dat drijft telkens Chris tenen bij christenen, paganisten bii paganisten samen. De liberale pers roept in dit geval al weer schande over de „bedenkelijke schooicensuur" eischt de vrijheid op voor de on derwijzers om den leerlingen „cul tuur" bij te brengen en ze in te wijden in de „geestesstroomingen 'der verschillende gesChiedperio- den", zonder te vragen, wat er te recht komt van de overbelaste hoo gere burgerscholieren en gymna siasten, wier jonge hoofden men in de war brengt, door onverteerba re wijsgeerigiieid en wier gemoed men bederft door indrukken, waar voor hun wil geen tegenwicht heeft Dagelijks zien wij de nerveuse en overprikkelde slachtoffers van de vroegrijpheid om ons heen en toch eischt de liberaliteit, dat men ach en wee roept over een be windsman, die de jeugd wenscht op te voeden en te vorm en in plaats van te misvormen en uit het évenwidht te slaan. :*38»ESIZBS5WS?-> 102. En onder den invloed van deze over weging, reeds de markies naar den commissaris van politie, in wiens wijk Christine woonde. Hij deelde het doel van zijne komst mede, toonde de stukken, vertelde dat zij gevaarlijk was voor hare omgeving en dischte allerlei verhalen op van de woede der ongelukkige, als zij aanvallen harer hevige kwaal kreeg. Om kort te gaan hij Joeg den ambtenaar zulk een schrik aan, dat deze beloofde zich dadelijk met de zaak te zullen bezighouden De man ontbood oogenblikkelijk zes agenten en verklaarde nog tijd genoeg te hebben, om de zaak den zelfden avond op te kuappên. Hij vroeg den markies, of geze hem wilde vergezellen. «i "jN.e,en'" '"'^de het antwoord, „ik vind t verkieslijk dat zij mij niet ziet. „Paf geene kosten, om zoo snel en goed mogelijk te handelen. Ik blijf Borg voor alle uitgaven." DE CONFERENTIE TE 's-GRAVENHAGE. De ochtendzitting van gisteren. Omtrent de ochtendzitting van gis teren, die om 12 uur was geëindigd, wordt vernomen, dat elke delegatie Toen de markies zich reeds verwij derd had, keerde hij nog even terug om den commissaris te waarschuwen, dat hij misschien haar zoon bij Chris tine zou aantreffen. „Uw zoon," vroeg de beambte. ,,'t Is mijn zoon niet. 't Is de zoon van de ongelukkige. Hij zal u onge twijfeld zeggen, dat zijne moeder met krankzinnig is, zal zich verzetten en een nieuw onderzoek eischen." „Dat zal men hem niét kunnen weigeren." „Later. Ik zal de eerste zijn, die het goedkeurt. Maar voor het oogenblik heeft mijne echtgenoote dringend be hoefte aan zorg. Laat u niet overhalen en tast door." „Wees gerust. De wet geeft mij de kracht om te handelen." En de commissaris ging met zijne agenten naar de woning van Chris tine, terwijl de markies, die de vrees niet geheel van zich kon afzetten, naar zijn eigene woning reed. XXVI. DE BEWIJZEN. De markies was nauwelijks eenige minuten in huis, toen Mark verscheen, zich in de niet-Russische commissie kan laten vertegenwoordigen. Er moet wel eerst een poging zijn gedaan, om in de groote commissie alleen op te nemen groote mogendheden en Bel gië en Nederland ons land omdat het als gastheer optrad maar deze gedachte vond weinig steun. Op grond der gevoerde 'discussie kan worden aangenomen, dat alle landen in de groote commissie zullen 'zijn vertegenwoordigd. Tevens werd over eengekomen, dat drie subcommissies zullen worden gevormd, één voor de schulden, één voor den privaten eigendom en één voor de credieten. Op voorstel van de Zwitsersche de legatie werd besloten het ledental op dertien te hrengen. De leden van deze commissie zullen worden aangewezen door de groote mogendheden. België en Nederland, terwijl de president de resteerende plaatsen vermoedelijk zeven voor elike commissie naar eigen inzicht zal mogen verdeelen over de andere mogendheden. Uit New York. De Amerikaansche dagbladcorres pondenten in Den Haag, geven in hun telegrammen algemeen uiting aan hun ontevredenheid over het feit, dat de zittingen geheim zijn en dat de toe gang tot het Vredespaleis verboden is. Daar de Nederiandsche regeering wordt beschouwd als degene, die de bijeenkomsten organiseert, stelt men haar daarvoor verantwoordelijk, aldus schrijft het „Hdbld." Het geringe comfort, dat de journa listen genieten, staat in scherpe tegen stelling met de buitengewone facilitei ten, die hun te Washington werden verschaft, en zelfs met de toestanden te Genua, waar de buitenlandsche pers op elke mogelijke manie* werd geassisteerd. Het zou wenschelijk zijn om in dien meer publiciteit onmogelijk is duidelijk te doen uitkomen, dat deze geheimhouding in verband staat een beslissing der conferentie in haar geheel en niet slechts in acht wordt genomen op verlangen van het Ne deriandsche departement van Buiten landsche Zaken. Anders zou in Ame rika vermoedelijk een onaangename indruk worden gemaakt Duitsche indrukken. Paul Scheffer, de Haagsche corres pondent v. het „BerL Tagebl." noemt de keuze van den Nederiandschen minister van Buitenlandsche Zaken Van Karnebeek tot voorzitter van de preleminaire besprekingen van de Haagsche conferentie volkomen na tuurlijk en in overeenstemming met de gebruiken, maar toch in de eerste plaats het gevolg van het feit d-at Frankrijk geen Engelschen en Enge land geen Fransehen voorzitter wilde en Italië voor de eer had bedankt De middagzitting. Omtrent de middagzitting wordt gemeld, dat daarin nog eens geproce deerd werd, dat de beraadslagingen over de Russische kwestie in de com missies purement technique zullen zijn. De heer Hilton Young, van de Britsche delegatie, moet daarop voor al den nadruk hebben gelegd. Hij aaanvaardde de opvatting der Fran- sche delegatie, dat de commissie zui ver een commission d'étude zou zijn. Belangrijk was, dat de heer Gattier, van de Belgische delegatie, zich ge heel aansloot bij de zienswijze van den heer Hilton Young. De vergadering kon nog niet over gaan tot de constitutie van de com missie, omdat er enkele delegaties waren, die nog contact wilden zoeken met hun regeeringen. Zij zullen daar- bleek als een doode, met uitpuilende oogen en den afschuw op het gelaat. Toen de markies hem aldus zag binnentreden, sprong hij op. „Gij," riep hij. „Ik!" Mark kwam van den heer de Saint- Elme. In zijn zak had hij het stuk, opgesteld door dokter Bernail. De heer de Salnt-EIme had hem al de bijzonderheden verteld van het ver schrikkelijk treurspel, waarvan de ongelukkige dokter als slachtoffer gevallen was, en waarin hij de voor naamste rol had gespeeld. Er viel niet langer te twijfelen. De bewijzen lagen daar voor hem. Al de beschuldigingen van Christine, hoe monsterachtig ook, waren dus waar. Markies d' Arbois en Lantin hadden gezamenlijk het afschuwelijk plan uitgevoerd, dat zooveel bloed en tranen gekost had. Blakende van woede en veront waardiging, was Mark naar den mar kies gesneld. Hij keek hem aan met fonkelende oogen en zei i„ Ik kom hier, mijnheer, om u den naam terug te geven, die mij met afschuw vervult. En als het mogelijk Is, alles af te schudden, wat ik nog van u aan mij heb. Helaas, v-oot gelegenheid hebben, omdat de volgende zitting pas werd bepaald op Maandagmiddag 3 uur. Nederiandsche adviseurs. Bij de Nederiandsche delegatie zijn gevoegd als adviseurs de heeren Ter Meulen, lid van de firma Hope Oo. te Amsterdam en Fentener van Vlissingen, lid van den raad van Eco nomische Zaken van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Schanzer over het Russische vraagstuk. Een B. T. A. telegram uit Rome meldt, dat de minister van buiten landsche zaken in een rede in den Senaat heeft verklaard, dat Italië geen imperialistische neigingen heeft, maar zijn productie wil ontwikkelen en zijn financieel herstel wil voltooien en dientengevolge wenscht, dat de vrede in Europa wordt gewaarborgd. Italië is overtuigd, dat de terug keer van Rusland lot het Europeesche leven noodzakelijk is voor heel Mid den- en Oost-Europa. Hij voegde er aan toe, dat Italië hoopte, dat men te 's-Gravenhage tot overeenstemming zal kunnen komen met de Russen. DE IERSCHE KWESTIE. De tekst van het ontwerp- grondwet. Donderdagavond is het ontwerp- grondwet voor den Iersehen vrij staat gepubliceerd. Verklaard wordt, dat de Vrijstaat een gelijkgerechtigd lid is van de ge meenschap van naties, vormend het Britsche gemeentebest. De nationale taal is het Ierseh, maar het Engelsch zal gelijkelijk worden erkend als of- ficieele taal. Mannen en vrotrwen hebben dezelf de burgerschapsrechten met inbegrip van het kiesrecht. De gewetensvrijheid is onschend baar. De vrijheid van spreken en van vereeniging en vergadering wor den gewaarborgd. De leden van het parlement zullen den eed van trouw afleggen aan ko ning George en zijn opvolgers. Beide -huizen van het parlement zullen op den grondslag van evenre dige vertegenwoordiging worden ge kozen. Voor alle wetten is toestemming van den koning noodig alvorens zij wetskraeht hebben op dezelfde wijze als in Canada. Behalve in geval van een feitelijke® inval zal vaB den vrij staat niet geëisebt worden dat hij deelneemt aan e enigen oorlog zonder goedkeuring van zijn parlement. De kroon zal worden vertegenwoordigd door een gouverneur-generaal, even als in Canada. Hoe het aan de grens toegaat. De correspondent van de „Man chester Guardian" meldt uit London derry een staatje van de wijze, waar op katholieken, die de met speciale oonstabels bezette posten aan de grens van Derry en Donegal moeten passeeren, worden behandeld. Een katholieke boer van middelbaren leef tijd, die in een Wagentje van Donegal naar Derry reed, werd uit den wagen gesleurd in een loopgraaf, waar hij zich geheel moest ontkleeden. Hij werd geblinddoekt en moest zich op den dood voorbereiden. Twee gewe ren werden hem tegen de borst ge drukt en hij werd bijna geworgd bij een poging om hem te dwingen te zeggen wat er aan den anderen kant der grens gaande was. Deze wreed heden duurden een uur. De man werd daarna in vrijheid gelaten. Zijn zoon werd eveneens geblind doekt en op dezelfde wijze mishan deld. Zijn paarden werden geslagen. dat ik me niet geheel kan zuiveren van uwe aanraking, evenals men zich afwacht, als men bij ongeluk in een mestpoel gevallen is 1" K» Anno 1886. Volgestort kapitaal f 1.000.000. Reservefonds f 270.000.—. opent rekening-courant en chèqne-rekeningen met eene rentevergoeding ru 3 incasseert en disconteert handelspapier op binnen- en buitenland, verleent bedrijfscredleten aan Landbouw, Handel en Nijverheid, belast zich met den aan- en verkoop van itlecten voor geldbelegglif, verhuurt in hare zwaar geeon- strueerde ondergrondsche Safe- Deposit loketten, waarvan de huur iedraagt Model A per jaar f 6. B f12.- C f 18 D f27.- neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente met 1 dag opzegging'*') 3 voor maand vast 3l/t 3 3jjj 6 a A 1 jaar 4^ Bedragen tot f 25 000 zijn desgewenscht direct opvraag baar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederiand sche Bank. De inrichting biedt tevens ge legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der cliënten. In de laatste weken hebben niet minde* dan 800 overvallen plaats ge had. De verkiezingen. Gisteren had in Zuid-Ierland de stemming plaats voor de verkiezing der wetgevende vergadering. De Ier- sche grondwet wordt niet geacht veel invloed op de verkiezing te zullen hebben, daar weinig kiezers de gele- geheid hadden de bepalingen te be- studeeren. De verkiezingen hadden een kalm verloop. Er zijn aanwijzingen dat ct vrij druk gestemd wordt; vooral veel vrouwen zijn ter stembus gegaan. Achttien treinen aangehouden. Op den spoorweg van Londen der ry naar Lough Swilly zijn eergisteren op de grens van Ulster, achttien trei nen aangehouden en doorzocht door het Iersche republeïkeinsche leger. TELEF. 644. NIEUWE PUTSCHPLANNEN IN DUITSCHLANDÏ De drie Berlijnsche socialistische bladen publioeeren alarmeerende be richten over de uitbreiding van de re actie in Duitschland, welke thans ge vaarlijke vormen zou hebben aange nomen. Zoo schrijft de „Freiheit" b.v. onder den sensationeelen titel „Voor den Bartholomeusnaöht" dat men Te kening dient te houden met het feit, dat eerlang een nieuwe putsch van rechts ie te verwachten. Volgens het blad bestaan er in de meeste plaat sen van Pruisen geheime afdeelingen, die namen dragen van Ludendorff-aJ- deeiing, Hindenburgafdeeling enz. Onder deze afdeelingen zou een zwarte lijst circuieeren van alle per sonen, met wie tijdens den putsch korte metten dient te worden ge maakt. De nacht van 21 Juni zou zijn uit gekozen om de omwenteling tot stand te brengen. Het bloedvergieten zou thans ee» nog ernstiger karakter dragen dan in Januari 1919 het geval was. OPPER-SELEZIë. De bepalingen betreffende de over dracht van de Opper-Silezisehe ge bieden zijn onderteekend. Daarna maakte generaal Lerond do op advies van den Ycikonbond vastgestelde grenzen bekend, on noodigde de re geeringen van Duitschland on Polen uit over te gaan tot de bezotting var het htm toegewezen gebied, binnen den op 10 Juli eindigenden termijn. Naai de „N. Bed. Ztg." verneemt, heeft de Duitsche negeering vóór de ontruiming van Opper-Silezi6 nog maals bij de intergeall. commissie haar eiseh herhaald inzake haar eiseh tot vergoeding der schade in dat ge bied, omvattende 66 millioen roer a» terieele schade en 400 millioen tooi schade, toegebracht aan do industrie, waarbij zij het oog heeft ep de seh» de, veroorzaakt tijdens den jongsten opstand. De door de drie Pools che opstanden veroorzaakte schade zot in totaal op ca. drie müliaid marl. moeten worden geschat. GEEN VERHOOGING DER MILI TAIRE UITGAVEN. Nederland, Zuid-Afrika, België, De nemarken, Frankrijk, Letland, Pern en Zweden hebben zich tegenover den Volkenbond verbonden gedurende de twee eerstvolgende jaren de totale som hunner uitgaven voor leger, ma rine en luchtvaart, voorkomende oj de begrooting van .dit jaar, niet te overschrijden. BILLIJK TARIEF. TEL. 572. LEVERINGEN IN NATURA. De Commissie van Herstel heeft df overeenkomst-Bemelmans, zooals die laatstelijk gewijzigd is, definitief goed gekeurd, welke thans, na door des Rijksdag te zijn geratificeerd, terstond in werking zau kunnen treden. In afwachting van de ratificatie De markies huiverde. Zijn gelaat, dat altijd bleek was, werd lijkkkleurig, evenals op den dag, toen de schilder Ardini hem zoo doodelijk beleedigd had. „Ik begrijp u niet," stotterde hij. „Ge begrijpt mij niet," zei Mark zich niet langer kunnende inhouden. „Begrijpt ge niet, dat gij 't zijt, die mijn vader gedood hebt en dat ik het weet 1 Dat gij mijne moeder gemarteld hebt en dat ik het weet 1 Dat gij de hand hebt gehad in den moord op dokter Bernau en dat ik het weet „Nog altijd die dwaze praatjes," riep de markies op minachtenden toon. „Uwe moeder heeft mij dat alles reeds twee malen in uwe tegenwoor digheid verweten. Gaat gij nu opnieuw beginnen „Mijne moeder had geene bewijzen." „En gij dan „Ik heb ze." De heer d'Arbois sprong op „Hebt gij ze J Mark haalde eenige papieren uit den zak. „Wilt ge," zei hij „dat ik het stuk voorlees dat van de schrijftafel van dokter Bernau gestolen is in den nacht toen hij vermoord werd „Welk stuk „Het stuk, waarin hij u beschuldigt mijn vader, Paul d'Ormessan, ver moord te hebben, en waarin hij be wijst, dat gij de dader van dien moord zijt." De tanden van den markies klap perden op elkander. „En heoe bewijst hij 't „Hij had den kogel uit het lichaam van mijn ongelukkigen vader bewaard, en volkomen gelijksoortige kogels vond hij...." „Genoeg," viel de markies hem in de rede. „Bekent ge 't dus „Ja, ik beken.»™" „Ellendeling I" - „Ik beminde uwe moeder." „Wilt ge me doen gelooven, dat de liefde u tot zulke euveldaden dreef V" „De liefde en de jaloezie zijn het, die mii tot de misdaad dreven. Ik beminde uwe moeder en ik veraf- X V schuwde haar jongen gemaal." „Zij had u nochtans niets mïsdaa"* Mijne moeder was onschuldig." „In mijn oog was zij schuldig, om dat zij mij niet beminde I Thans weet ge alles. Doe met mij wat ge verkiest „En wat wilt ge dat ik doen zal U aanklagen Den naam, dien ik ge leerd heb te eerbiedigen, door het slijk te sleuren? En als die misdaad nóg maar op zichzelf stond," zei Mark. „Maar op een afschuwelijke manier hebt ge eene ongelukkige vrouw ge marteld. Gij hebt haar haar kind ont nomen. Gij hebt de hand gehad in een ontzettenden moord." Op een gebaar van den markies, ging Mark voort :„0, ontken 't maar niet 1 De man, die de misdaad ge pleegd heeft, de man, die door u en Lantin betaald werd, heeft mij alles verhaald." „Wie is die man „De man, die van middag in uw gezelschap was. De man, die dokter Bernau vermoordde en zijne papieren stal,". IJVjnii mvUt*'}

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1