ONS BLAD" "BINNENLAND No. 503. Dinsdag 13 Juni 1922. 14e Jaargang. Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar 2. Voor buiten Alkmaar ...f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25 elke regel meer f 0.25; Reclames per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voos uitbetaling per plaatsing f 0.60 1 Uf V.V.. ^U..V.U^UUIUU V V/V/ f/v. ^/lUUltflIlg I V.wv alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60,—f 35,—, f 15, Aan DE ONRUST IN OPPER-SILEZIë. Over Beuthen en Konigshutte is de staat van beleg afgekondigd. In Konigshutte beeft een botsing tusschen twee Fransche officieren en twee arbeiders plaats gehad. De of ficieren losten schoten op de arbei ders, waarvan er een werd gedood, en de andere zwaar gewond werd. Ook wordt melding gemaakt van wrijvingen tusschen een Fransche pa trouille en eenige Italiaansehe officie ren in 'burger, waarbij ook geschoten werd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hadden in de buurt van Beuthen schietpartijen plaats. Men zou van Duitsche zijde hebben getracht zich meester te maken van mijntoegangen, die op Poolsbh gebied liggen. HET BOMBARDEMENT VAN SAMSOEN. Volgens de laatste berichten uit Sam- soen is er belangrijke materieele scha de aangericht. Ook buitenlandsche in richtingen leden groote schade. Onder de dooden en gewonden zijn kinderen vrouwen en ook buitenlanders. De vertegenwoordigers van de regeering van Angora bij de Porte hebben aan de geallieerde hooge commissarissen en aan de vertegenwoordigers van Amerika en Japan een nota gezonden waarin ze tegen het bombardement door de Grieken protesteeren. GERUCHTEN OMTRENT DEN DOOD VAN LENIN. Naar aanleiding van geruchten dat Lenin zou zijn gestorven, wordt ge meld, dat de sovjet-commissie te Ber lijn tot dusver hieromtrent geen be richt heeft ontvangen. Men meent, dat indien Lenin gestorven zou zijn, de sovjet-vertegenwoordiging althans wel draadloos er van in kennis zou zqn gesteld Dat de toestand van Lenin buiten- gewoon ernstig is, wordt ook in Mos kou niet verzwegen, evenmin het feit, dat men bij het bekend worden van zijn dood ernstige politieke verwikke lingen vreest ONGEREGELDHEDEN BIJ EEN BEZOEK VAN HINDENBURG. Het bezoek, dat maarschalk Hinden burg Zaterdag en Zondag aan Ko ningsbergen heeft gebracht, de stad, die hem onlangs de waardigheid van eereburger heeft geschonken, is toch niet zonder bloedvergieten voorbijge gaan. Het gemeentebestuur vreesde reeds dat het zoover zou komen, en de burgemeester had in verband met een betooging van schoolkinderen, wel ke was georganiseerd, in een offiei- sele mededeeling, de ouders er voor gewaarschuwd dat hij niet in de ge legenheid was de kinderen, voldoende te doen besehermen. Toen werd beslo ten het feest in de Diergaarde te doen plaats vinden. Het grootste gevaar school echter in de betoogingen van Zondag. Bon den van oud-strijders, bestaande uit allerlei officiersvereenigingen en „Bur gervereine" zouden een parade hou den en voor Hindenburg defileeren. Tegelijkertijd zouden de communis ten, die een felle campagne tegen het aangekondigde bezoek voerden, een tegen-betooging houden. Hierbij is 'n vechtpartij dan ook niet uitgebleven. DE IERSCHE KWESTIE. Te Belfast kwamen zeven gewa pende mannen een groote bakkerij binnen, terwijl de bedienden bezig wa ren vijftienhonderd pond sterling ge reed te maken, die bij een bank moes ten worden gedeponeerd. Den bedien den werd gelast de handen omhoog te houden; zij gehoorzaamden, doch de directeur, die weigerde, werd doodge schoten, waarna de indringers met een auto ontsnapten. De directeur was katholiek. LLOYD GEORGE EN POINCARé. Men verwacht, dat het onderhoud tusschen beide premiers, dat 17 dezer te Londen zal plaats hebben, voorna melijk over de kwestie der schadever goedingen loopen zal, die door Frank rijk als vrij wat voornamer en voor de Franschen gewichtiger wordt be schouwd dan het Russische vraagstuk EBERT IN BEIEREN. Ebert kwam te Munohen gistermorgen met den trein uit Freudenthal aan. Hij werd aan het hoofdstation door minis ter-president graaf Lerohenfeld e.a. autoriteiten begroet. Toen hij in de auto wilde stappen werd uit de me nigte gefloten en met een wit zwem broekje gewuifd. Deze betooging der nationalisten is een herinnering aan de indertijd gepubliceerde fotografi sche opname van Ebert en Noske in een badplaats. De meerderheid van het publiek antwoordde met een luid „hoch!" Er ontstond een handgemeen, dat eindigde met de arrestatie van 12 herriemakers. Bij een hunner vond de politie een ongeladen pistool, doch hij was niet in het bezit van munitie. Ook Zondagavond was het bij de voorbereidingen tot het bezoek van den president tot een incident geko men. Toen men namelijk op het plein voor het station de vlag van de Duit sche republiek wilde hijschen, trachtte een vijftigtal meerendeels jonge perso nen, de vlag neer te halen en haar te verbranden. Reeds hadden zij het doek met petroleum overgoten om het in brand te steken, toen een aantal poli- tie-agenten en inmiddels toegeschoten burgers dit nog bijtijds wisten te ver hinderen. DR. KAPP t De „General-landschafts'director a. d." Kapp is gistermorgen in het zie kenhuis te Leipzig aan de gevolgen van zijn oogziekte gestorven. Kapp had half April uit Zweden in een brief aan Duitsche bladen medege deeld, dat hjj van plan was, zich ter beschikking te stellen van het rjjksge- rechtshof te Leipzig om zich te verant woorden voor de door hem in Maart 1920 geleide putsch. Inderdaad kwam hjj 17 April te Sassnitz aan en werd hjj onder bewaking onmiddellijk naar het huis van bewaking te Leipzig over gebracht. Kort daarop bleek, dat Kapp aan een ernstige oogkwaal leed en hij moest daarom in de universiteitskli niek worden opgenomen, waar hij op 24 April werd geopereerd. Het bleek, dat de ziekte reeds zeer ver gevorderd was; het linkeroog moest geheel wor den verwijderd, terwijl ook gedeelten van den schedel moesten worden weg genomen. De zware operatie, waarbij ook de voorhoofdsholte moest worden geopend, had tot gevolg, dat men zich zeer bezorgd maakte over zijn leven. Later voelde de zieke zich schijnbaar iets beter. De laatste dagen werd zijn toestand echter erger en gistermorgen vroeg trad de dood in. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. Er gingen de laatste dagen geruch ten over den gezondheidstoestand van den H. Vader, die minder gunstig heette. Ofschoon de buitengewone en voort durende werkzaamheid van Z. H. op zichzelf reeds een afdoende tegen spraak was van deze berichten, heeft de correspondent van de „Msb." zich gisteren om inlichtingen gewend tot den Pauselijken, lijfarts, professor Ami- oi. Deze sprak de tendentieuze berich ten beslist tegen. Hij had, zeide hij Zondag nog den H. Vader een bezoek gebracht. De Paus maakte het uitste kend en van een leverziekte, waarvan ook al in krantenberichten melding was gemaakt, was hoegenaamd geen sprake. Trouwens wie den Paus Zondag bij de voorlezing van het decreet, waar bij Z. H. een lange toespraak hield, van nabij heeft kunnen gadeslaan, zal hebben opgemerkt, dat de H. Vader er voortreffelijk uitzag. HET ENGELSCHE ANTWOORD OP HET MEMORANDUM VAN POINCARé. Aan buitenlandsche bladen wordt 't volgende ontleend over het antwoord der Britsche regeering op het memo randum van Poinearé. De Britsche regeering houdt zich aan de besluiten van den Oppersten Raad te Cannes en van de conferen tie van Genua. Het eerste deel van het antwoord heeft betrekking op de procedure, wel ke in Den Haag zal gevolgd worden De Engelsche regeering zal enkel des kundigen naar Den Haag zenden. De deskundigen zullen ad referen dum handelen. De Britsche regeering meent, dat er haars inziens geen re den bestaat de sovjets te verzoeken om voorloopig van hun financieel me morandum van 11 Mei te willen af zien. Het tweede deel heeft betrekking op de algemeene lijnen van het regle ment. De voorwaarden van Cannes moeten daarvan de basis zijn. Doch de houding van Frankrijk stemt niet volkomen overeen met deze resolu ties. Particuliere eigendommen moeten teruggegeven worden, zoo niet moeten z\j het voorwerp zijn van een reëele vergoeding. Alle politieke kwesties moeten zorg vuldig vermeden, worden in Den Haag. Het derde deel heeft betrekking op de vraagstukken welke te Den Haag moeten behandeld worden. Wat de Russische schulden aangaat: het is noodzakelijk de Russische oorlogs schulden gedeeltelijk te verminderen. Eindelijk betreffende de door particu lieren te verleenen eredieten, moeten deze waarborgen hebben, tot het ver krijgen derwelke de regeeringen kun nen behulpzaam zijn. Er kan geen sprake zijn van eene capitulatie van Europa, daar de staatslieden welke medewerken aan het herstel van Rus land aan alle eischen voldoen om hunne belangen te verdedigen. Aan het slot wordt gezegd, dat de regeering niet haar kraehtigen wensch verheelt, dat de drie kwesties, waar om het gaat en meer in het bijzonder die van den particulieren eigendom in Rusland, te 's-Gravenhage op be vredigende wijze zullen worden op gelost. Om meerdere redenen gelooft de Britsche regeering, dat de practisehe toepassing van de politiek van Can nes door de Haagsche commissies dringend geboden is. DE FRANSCHE REPLIEK OP HET ENGELSCHE ANTWOORD. De Fransche repliek op het Engel sche antwoord op het memorandum der Fransche regeering inzake de con ferentie van Den Haag is gisteren aan den Engelschen gezant te Parijs over handigd. Zooals te verwachten was, handhaaft het geheel de oorspronkelijk uitgesproken opvattingen inzake het hervatten der betrekkingen met de Sovjets en bestrijdt het hetgeen daar tegen van Engelsche zijde was inge bracht. De Fransche opvatting omtrent de condities, waarop met de Sovjets kan worden gepraat, staat zoo onwrikbaar vast, dat men verwacht, dat als Char les Benoist deelneemt aan de voorbe reidende bijeenkomst, die 15 dezer be gint dat uitsluitend zal zijn in de hoe danigheid van „waarnemer". De Fran sche regeering zal naar gelang van za ken beslissen, d.w.z. ze zal slechts een vertegenwoordiger voor de tweede helft der conferentie aanwijzen, in dien de conclusies, waartoe de voor bereidende bijeenkomst leidt, overeen komen met de Fransche opvatting. Volgens een Havas-bericht is de Fransche repliek meegedeeld aan alle mogendheden, die ter conferentie van den Haag zijn uitgenoodigd, behalve Rusland. KORTE BERICHTEN Naar uit Warschau wordt ge meld, heeft Ponilcowsky definitie! ge weigerd de vorming van een nieuw Foolscn kaoinet op zich te nemen. Een rel erend um in 7witserlaud verwierp drie initiatief-voorstellen be- ti effende: a. tiet stellen van strengere voorwaarden voor de nationalisatie van vreemdelingen; b. het uitbreiden dei competentie der Bondsrageering inzake de uitwijzing van personen, gevaarlijk voor de veiligheid van het land; c. de verkiesbaarheid van bondsambtenaren p,n boridsgeêmployeerden in den Na- tionalen Baad. Te Pretoria zijn vijf vooraan staande nationalisten gearresteerd, on der beschuldiging van hoogverraad. Onder de gearresteerden bevinden zich de secretaris van de nationalistische Partij in Transvaal, die tevens lid van den Provincialen Raad is, de redacteur van „Ons Vaderland" en generaal Pie- naar. I i-yoeanhoeng, die in 1917 door de Chineesche militaristische partij uit het presidentschap werd verdreven, is van. Tientsin te Peking aangekomen eir heeft het presidentschap van China aanvaard. Officieel wordt namens den mi nister van buitenlandsche zaken van de regtering te Canton medegedeeld, dat Zuid-China Sal weigeren met de nieuwe regeering te Peking samen te werken voor de vereeniging van China. De Ooslenrijksche Nationale Raad heeft het voorstel van den minister van financiën inzake een speciaal cre- diet van 220.000 millioen kronen voor de drie volgende maanden tot dekking van het deficit goedgekeurd. Het eind-resultaat der verkiezin gen in Boedapest is: 13 sociaal-demo craten), 7 links-democraten, 5 leden der regeeringsgezinde Volkspartij, 3 leden der Andrasey-partij, 1 Christen-socia list en 1 lid der regeeringspartij. Het Orient Ag. meldt: dat er te ICharkof, de hoofdstad der Oekrajiene, «en Duitsche missie is aangekomen, met den consul-generaal Heye aan het hoofd. Gedurende de laatste dagen zijn verscheiden Poolsche divisie» in volle oortogsuitrusting en met zwaar geschat langs Lemnerg op weg naar Oost-Ga- licië getrokken. In Helsingfors is een overeen komst ge teekend oetreffendie de ver dediging dier Russisch-Finsche .grens. Er zal een naitonale zone wan {25 K.M>. breedte komen. Aan het einde van een voorstel ling in een bioscoop te Brussel, juist voor het publiek zich zou verwijde ren, steeg een geweldige vlam uit de cabine van den operateur. Vijf kinde ren kregen brandwonden. Drie er van zijn zeer ernstig gewond. Er volgde onder het publiek een paniek Hel B. T. A. meldt uit Boeka rest, dat tengevolge van een defect aan den motor een bolsjewistisch vliegtuig bij Tighina in Bess arabic is gedaald. Het bevatte een groote hoeveelheid in het Roemeensch gestelde communis tische manifesten, die bestemd waren om in Bessarabië te worden verspreid. Bij gevoerde onderhandelingen tusschen vertegenwoordigers van de re geering en van alle mijnwerkersorga nisaties in W'estfalen werden de voor stellen der regeering inzake de nieuwe loonregeling verworpen. Door deze ver werping is het gevaar voor een alge- meene mij nwerkersstaking in dit gebied weder acuut geworden. Dei laatste radio-telegrammen uil Paraguay melden, dat de regeerings- Iroepen meester zijn gebleven van den toestand en dat de rebellen op de vlucht zijn. Volgens de „Neue Berliner Ztg." is Her netto tot Fransch gezant in Ber lijn bestemd. In verschillende plaatsen tn de provincie Wermland werd Zondagmid dag kort voor 2 uur een buitenge woon sterke aardschok gevoeld. Zulk een krachtige aardbeving heeft sedert 1904 in Zweden niet plaats gevonden. De „Magdeb. Ztg.meldt uit Wie- senburg: Door een zwaren brand is het naburige dorp Kapern nagenoeg geheel in de asch gelegd. Vijf boeren hofsteden met groote graanvoorraden en 20 andere gebouwen werden ver nield. Men méént, dat hier brand stichting in het spél is. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Reeds gisteren kwamen eenige heeren, behoo rende tot den staf van de Engelsche en Japansche delegatie, die voorbereidende maat regelen komen treffen voor de eerstdaags aankomende delegaties beider Rijken in het Palace Hotel te Scheveningen aan. Op genoemd hotel zijn de Engelsche en Japan sche vlaggen geheschen. De directeur-generaal der P. en T, maakt bekend, dat in verband met de aanstaande Internationale Economische Conferentie te 's-Gra venhage, van gisteren af perstele grammen tegen verlaagd tarief van en naar Nederland zijn toegelaten, gedurende den geheelen dag en nacht, en wel in het verkeer met die landen en bestemmingen, waar mede persverkeer tegen verlaagd tarief is ingevoerd. HET BEZOEK DER ENGEL SCHE JOURNALISTEN. Zondagmorgen zijn de Engel sche journalisten van Amsterdam' uit naar hun 'land teruggekeerd, zeer voldaan over hun uitstapje Bi] het atscheidnemen gaven zii daaraan op.de meest ondubbelzin nige wijze uiting. Van de nummers van het programma der laatste da gen dienen nog vermeid te worden de voordracht met lichtbeelden over Oud- en Nieuw-Amsterdam, die de architect Weissman voor de gasten hield, en het tochtje naar Volendam en Marken. Na afloo1- daaivan had een gezamenlijk diner plaats. ONZE GEZANT BIJ DEN H. STOEL. Naar wij vernemen, zal onze ge zant bij Z. H. den Paus, jhr. Van Nispen tot Sevenaer, in de vol gende maand een gedeelte van zijn verloftijd in ons land door brengen en zich daarna voor eeni ge weken met mevrouw n. "Zwitser land begeven. DE NIEUWE COURANT. Daar de heer J. J. Bruna, die voorloopig nog de dagelijksche lei ding van de redactie der „Nieuwe Courant" had op zich genomen, met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag uit zijn bétrekking heeft verzocht, is met ingang van d en dag tot hoofdredacteur van de „Nieuwe Courant" benoemd de heer A. J. Bothenius Brouwer, thans hoofdredacteur van de „Arn- hemsche Courant". DE TABAKSBELASTING. Te Wageningen is een vergade ring gehouden van de sigarenfa brikanten aldaar, waar algemeen de overtuiging werd uitgespron ken, dat de pas ingevoerde Tabaks wet in haar gevolgen fataal blijkt te zijn. Besloten werd langs organisato- rischen weg een scherpe actie te beginnen, teneinde deze de ta baksindustrie ten gronde voerende wet zoo spoedig mogelijk opgehe ven te krijgen. VEREENÏülNG VAN NEDER- LANDSCHE GEMEENTEN. Het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft over 1921 een uitvoerig jaar verslag uitgebracht. Daaruit blijkt, dat thans 660 gemeenten lid zijn, met 5.782.867 inwoners, dat is 84.5 pCt. der bevolking, Noord- Hölland spant de kroon met 121 van de 130 gemeenten en 97 pCt der bevolking. Van de Vereeniging het Neder landsch Registratiebureau wend] overgenomen de zorg voor de ge- gistratuur. Bij de collectieve ge meentelijke brandverzekering ist thans door tusschen komst der ver eeniging verzekerd voor onge veer 130 millioen gulden. De Ver eeniging werkte mede aan oprich ting der Naamlooze Vennootschap Centrale Ammoniakfabriek. DE REIS DER KONINGIN. De „Batavier V" vertrok gister morgen v. Toftsund naar Tromj- soe. PERMANENT HOF VAN INT. JUSTITIE. Bij den aanvang van zijn regle mentaire zomerzitting zal het Per manent Hof van Internationale lus titie op 15 dezer een korte open bare zitting houden, waarin o.a. de heer Bu#famente (Cuba), die verhinderd was de plechtige ope- ningszirting van het Hof bij te wo nen, als rechter zal worden geïn stalleerd na het afleggen van een plechtige verklaring. VEEMARKTEN. D© Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft aan de Commis sarissen der Koningin verzocht de aan dacht der gemeentebesturen te vestigen ,»p net volgende; Bij Koninklijk besluit van 19 Mei 1922, no. 43, is bepaald, dat de nieuwe Veewet den 15en Juni a.s. in werking treedt. Op dien datum zouden dus de gemeenten waai' veemarkten worden gehouden, gereed moeten zijn met eenê verordening overeenkomstig het K. B. van 23 Februari 1922 tot uitvoering van art. 5 der Veewet. De Minister verwacht evenwel, dat verschillende gemeentebesturen de betreffende vér ordening den 15en Juni a.s. nog niet zullen hebben vastgesteld. De minis ter meent echter te mogen aannemen, dat de betrokken gemeentebesturcP rri'JTtrcsriDM SLACHTOFFER, 98. Eenige minuten verliepen in onge stoord geluk. Plotseling echter, sprong Mark op en men las op zijn gelaat, dat hij een vast besluit genomen had. „Waar gaat ge heen," vroeg Chris tine die dadelijk ongerust werd, vooral toen zij opmerkte, welke een harde uitdrukking er in zijne oogen lag. „Ik ga mijn vader wreken, en den dokter en u," zei hij. Maar toen hij bij de deur kwam, te gengehouden door zijne moeder, die hem wilde verhinderen te vertrekken, werd er zoo luid aan de schel getrok ken, dat 't in het gtneel vertrek weer klonk en te zelfdertijd riep een stem, welke Christine zoowel als Mark her kenden .-„Doet open ellendelingen doet open „De Markies," zei Mark. „Hij is 't," fluisterde Christine. „Ha," riep de jonge man, ,,'t is de hel welke hem thans hier zendt.'! En hij opende de deur, XXIV. HET GEHEIM ONTHULD. De markies stormde in de hevigste woede binnen. Gewaarschuwd door den heer de Saint-Elme, die Mark gevolgd was, dat zijn zoon op een eenigszins geheim zinnige manier binnengegaan was bij eene zekere mevrouw d'Ormessan, had de heer d'Arbois dadelijk aan Christine gedacht. Zijn zoon was bij die vrouw 1 De portierster, die hij ondervraagd had, voor hij naar boven ging, had hem gezegd, dat de beide jonge dames en de jonge man zich nog steeds bij mevrouw d'Ormessan bevonden. Met enkele sprongen was hij boven aan de trap, met de grootste moeite, gevolgd door den heer de Saint-Elme, die een en al verbazing was over de vlugheid van den grijsaard. Toen hij verscheen, overzag zijn oog dadelijk het geheele vertrek. Hij zag Mark met strengen blik en ge fronst voorhoofd, Christine over het geheele lichaam bevend, mevrouw d'Olne en hare dochter, die eenigszins verborgen waren gaan zitten in een hoek van de kamer. Zii waren doods-, bleek en hunne harten klopten, alsof ze zouden breken. Hij begreep alles. Christine had ge sproken. Die gedachte deed hem sidde ren van de verschrikkelijkste woede. Zijne oogen schoten vonken, en de blik dien hij haar toewierp, was zoo ontzettend, dat de arme vrouw zich van angst had willen verbergen. Tot haar wendde hij zich, op haar deed hij al zijne woede neerkomen. „Wel, wel, mevrouw," zei hij met eene bijtende stem, eene stem snijdend als het scherp van een dolk, „ik zie, dat gij er met de jaren op vooruit zijt gegaan." Christine keek vragend in het rond, zij begreep niet wat hij bedoelde. Mark daarentegen begreep hem zeer goed, en brullend van woede, trad hij op den man toe, dien hij tot heden als zijn vader beschouwd had. „Ik verbied u, aldus te spreken," donderde hij hem toe. De markies lachte spottend s „Ha zoo ventje, verbiedt ge mij dat, dat is prachtig en wat verbiedt ge mij nu eigenlijk wel „Ik verbied u die vrouw, mijne moe der. te beleedigen," Hij hief de hand op, alsof hij wilde slaan. De markies keek hem spottend aan en boog zelfs niet het hoofd. „Zoudt ge mij, uw vader, Iets wil len verbieden I" „Gij ziit mijn vader niet. Ge hebt geen enkel recht op mij, en daarvoor dank ik den hemel uit den diepsten grond mijns harten." „Het verbaast mij niet, op die wij ze voor mijne opofferingen en mijne zorgen beloond te worden, maar vol gens da wet ben ik uw vader. Ik heb het recht te bevelen en 't is uw plicht te gehoorzamen." „Men gehoorzaamt geen moorde naars, 't is onmogelijk naar mensche- lijke wangedrochten te luisteren." „Dat wordt prachtig. Ik zie, dat die vrouw haren tijd goed benut heeft om u van mij los te maken en het gewone lijstje beschuldigingen en lasterpraat jes uit te kramen. Ik ben een monster achtig schepsel, bezoedeld met bloed en vreeselijk misdadig. Het verbaast mij, dat ge mIj nog geen rekenschap gevraagd hebt over het bloed van uwen vader." Terwijl hij deze woorden spottend uitriep, was de markies het toonbeeld van koelbloedigheid en onbeschaamd heid. Tegenover zooveel vermete'he d was Christine geene meesteresse mee over de verontwaardiging welke haar ver vulde. Krankzinnig van woede, snelde zij op den el'endeling toe. „Ge zljt het, schurk," kreet zij, „die rekenschap vraagt van het bloed van mijn eersten gemaal, die ge aan mijne zijde hebt vermoord. Mijn hart s nog geheel vol van hem. Hij en d zoon, dien hij mij naliet, ziedaar alles, wat ik op aard bemind heb. En gij zijt het die hem lafhartig vermoord hebt, door van achteren uit een schuilhoek op hem te schieten. Nooit zoudt gij 't gewaagd hebben, hem openlijk aan te vallen.' En terwijl zij sprak waren de oogen van de ongelukkige afgedwaald naar Ma k en zij keek hem aan met eene oneindige liefde. De markies had opgemerkt, welk een geluk -sr uit hare oogen 8 raJde en hij was er jaloersch op. „Uw zoon, zei hij met een snijden de, scherpe stem, „bedenk wel, dat ge hem nog niet tprug hebt l'! „Ge kunt hem mij niet meer ont" rooven. Thans is 't onmogelijk om hem nog door ell ndige huurlingen te doen oplichten. Thans is 't een man. Hij zal zich verdedigen, hij zal ook zijne moeder weten te verdedigen." „Hij is mijn zoon „gij zijt mijne vrouw en beiden zijt gij in mijne macht." „Ik zal nooit erkennen, dat de man, die mijn vader vermoord heeft, eenige macht op mij kan doen gelden." „Bewijs dat eens „De man, die mijne moeder gemar teld heeft." „Toon dat eens aan 1" „Het zal voldoende zijn," zei Chris tine, „als ik mijnen levensloop wereld kundig maak." „Ik ben 't," zei de markies, „die alles zal vertellen. Ik zal bewijzen, hoe gij eene onwaardige moeder werdt. Christine slaakte een vreeselijken kreet. „0, Mark, Mark, sluit dien man den mond 1" Mark sprong op den markies toe, knarsetandend en met gebalde vuisten.I CWordt yoorlpeaeL

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1