ONS BLAD' BUITENLAND. No. 520. Donderdag 22 Juni 1922. 14e Jaargang"! 1 FEUILLETON ZIJN SLACHTOFFER KORTE BERICHTEN BINNENLAND .ANDSCH Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van I5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; ReciameSj per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voof-, uitbetaling per plaatsing f 0.60. Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, t 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15.—' ONMACHT? Samenwerking tusschen patroon en irbeider is een mooi ding, want zon der dat zullen beiden groote schade ondervinden. Maar de samenwerking moet dan toch ook samen-werking zijn en niet •mn karakter krijgen welke het tegen overgestelde daarvan is en eigenlijk een dieteeren van de eene partij aan de andere. Als b.v. in het „Kweekersblad" een inzender begint te zeggen dat de ar beiders in de bollenstreek na de sta ging van 1916, dat voorloopig niet meer aandurven en even verder „dat de hoog geprezen organisatie's der werknemers haar besten tijd gehad hebben" en dergelijke „beweringen" den ondergrond vormen van het over leg wat die inzender zich voorstelt, dan moet men toch al een vreemde opvatting van overleg en samenwer king hebben. Wil men met de arbeidersorgani- satie's overleg om het bedrijf voor beide groepen (patroon en arbeider) loonend te doen zijn, dan zal dat ze ker kunnen plaats vinden en dan heeft de kracht van de organisatie die sinds 1916 heel wat toegenomen in plaats van afgenomen is daarbij in dien zin geen beteekenis. Met dergelijke voorstellingen bereikt men zeker niets, doch als men uitgaat van de gedachte, dat beide groepen een behoorlijk bestaan moet hebben, dan is overleg en samenwerking zeer wel mogelijk, en zal zij ook door niemand worden afgewezen. A. J. L. DE CONFERENTIE TE s-GRAVENHAGE. De Britsche dominions. De vertegenwoordigers der Britsche dominions, die de réunion prélimi naire der Haagsche Conferentie heb ben bijgewoond, keeren naar hnn haardsteden terug, omdat de Britsehe delegatie, in de groote commissie en in de sub-commissies, voor allen te zaaien optreedt. Vit Berlijn. De Haagsche correspondent van de „Voss. Ztg." wjjst er op, dat het feit, dat voorloopig niemand zich in Den Haag een soort eenheidsfront ten aan zien van de aangelegenheid van het Russisch herstel heeft gevormd, als jen bijzondere invloed van de Haag sche atmosfeer en van de door Van Karnebeek gepropageerde solidari- teitsgedaohte gunstig wordt beoor deeld. Of echter bij bet aankomen der Russen en bij een eventueelen lange- ren duur der besprekingen dit een heidsfront bewaard zal kunnen blij ven, moet nog worden afgewacht. Vit Parijs. De correspondent van de „Petit Pa- risien" in Den Haag publiceert ver garingen van den heer Van Karne beek, na het bericht van de deelne ming door Frankrijk aan de tweede helft der conferentie. De minister zei- de, dat de adhaesie van Frankrijk, op alle delegaties een uitstekenen in druk beeft gemaakt. Hij verklaarde zichzelf geluk te wenschen, dat bij aan de conferentie het karakter van soberheid en van strengen arbeid ge geven had en voegde er bij, dat, aan den vooravond van de verkiezingen, de komst van een talrijke communisti sche delegatie eenig inconvenient kan hebben, maar dat hij niet bang is voor 105. „Zult ge mij wegvoeren „'t Is mijn plicht." „Zonder mijn zoon gezien te heb- Den „Ik kan niet wachten." Christine richtte zich trots op, en met fonkelende oogen riep zij uit „Nooit 1 Dan zou men hem in een val strik lokken en zeker ook vermoorden.' „Men moordt hier te lande maar zoo niet, mevrouw. Uw zoon sal u ook komen opzoeken." „Ik zie wel," zeide de ongelukkige vrouw, dat gij de schurken niet kent!" „Ik ken uw echtgenoot en heb hem gesproken. Hij ziet er zeer fatsoelijk uit en maakt een gunstigen indruk." „Ja en zeer eerbiedwaardig. Bo vendien staat markies d'Arbois te goeder naam bekend." „De heer Lantin staat ook goed bekend." „Zeker, ge bedoelt den bankier, metwaar Ik heb nooit iets kwaads van hem gehoord," bolsjewistische propaganda, want Hol land is een land van gezond verstand, dat er heelemaal niet op gesteld is, het noodlottige experiment van Rus land na te volgen. Secretaris niet-Ttussische Commissie. De heer Van de Sande Bakhuyzen Nederland zal optreden als se cretaris-generaal der niet-Russische commissie. Roemenie's opdracht. De gedelegeerde van Roemenië te Den Haag, Diamandi, heeft last, in geen geval de rechten van Roemenië op Bessarabië op te geven, die door alle mogendheden, te Genua aanwezig uitgezonderd Rusland, zijn erkend en verder te trachten van de Russen ge daan te krijgen, dat ze formeele be loften doen betreffende de teruggave van Roemeensehe waarden door de Sovjets in 1917 geëscamoteerd. DE IERSCHE KWESTIE. De verkiezingen. Eskïns Childers, een bekende aan hanger van De Valera, heeft bij de verkiezingen de nederlaag geleden. In verband met de successen der arbeiderspartij bij de Iersche verkie zingen bespreken eenige politieke cor respondenten reeds de mogelijkheid van de eventueele vorming van een arbeidersregeering naar het Austra lisch voorbeeld. De aanval op de woning van Craig Thans wordt gemeld, dat Sir James Craig en zijn eciitgenoote juist hun huis, Stermount Castle, verlaten had den na een inspectie, toen verscheide ne schoten het huis binnenvielen. De verkiezingen. Blijkens de jongste opgaven zijn ge kozen 55 voorstanders en 33 tegen standers van het Verdrag, 15 arbei ders- en vijf boerencandidaten en 10 onafhankelenken, terwijl van 10 wis- tricten de uitslagen nog onbekend zijn. Een verklaring van De Valera. De Valera publiceert een verklaring in verband, met de nederlaag der re publikeinen, waarin hij zegt, dat Ier land, onder de bedreiging met oorlog, heeft gestemd zooals Engeland wensch te. Ierlands gevoelens waren echter nog ongewijzigd en het zou blijven bidden, dat Engelands moeilijkheden Ierland een kans zouden geven. De constitutie was nog maar alleen gere digeerd en bij geloofde niet, dat de Dail Eireann ze in dezen vorm zou aannemen, omdat elke eerlijke repu blikein daardoor werd uitgesloten van openbare functies en feitelijk van zijn kiesrecht werd beroofd. WAPENS IN BESLAG GENO MEN. Te Gutersberg bij Berlijn werd gis teren beslag gelegd op een opslag plaats in wapenen, dat door den vroe geren luitenant bij de Baltisohe troe pen, Deutscher, zou verkocht worden. Er zijn aldus gevonden: 2 machinege weren, 200 geweren, 150 handgrana ten en meer dan 100.000 stukken mu nitie. De wapenen zijn ter beschik king gesteld van het Reichs Treu- hardgeselischaft. HET VREEMDELINGENVER KEER BEDREIGD. Uit Beieren komen voortdurend klachten over het uitblijven der vreem delingen, ten gevolge van het uitbui ten der vreemde bezoekers. De „Deutsche Allg. Ztg." verneemt uit Munchen, dat Je maanden Mei en Juni zoo'n ontgoocheling hebben ge bracht, dat over een economische cri sis wordt gesproken. Vooral Garnisoh en Partenkirchen lijden hieronder. In „WelnuDie twee mannen zijn schurken Nog gemeener en slechter dan gewone straatroovers De commissaris gaf den .agenten een teeken, die langzaam op haar toe traden. „'t Spijt mij, mevrouw, dat ge mij noodzaakt geweld te gebruiken." „Dus gij gelooft ook dat ik krank zinnig ben Opgewonden in alle geval." „Krankzinnig, omdat ik mannen aanklaag, die algemeen geacht wor den. Hunne misdaden zijn dan ook werkelijk a t nsterachtig." „Nogmaals verzoek ik u, mij te gehoorzamen," drong de commissaris, die nie meer luisterde, aan. „Ik volg u niet, zonder mijn zoon gezien eb en, di elk oogenblik kan komen. Hij zal u bewijzen, dat ik niet gek ben." „Ik kan niet meer wachten." „Dan zult ge me in stukken en brok- kei van de kamer moeten sleuren," riep de ongelukkige vrouw. Met vast opeengeklemde tanden hield zij zich aan de deur vast. De commissaris aarzelde een oogen- b ik. Het stuitte hem tegen de borst, rreweid te gebruiken, want de vrouw Juni 1921 waren daar 3000 vreemde lingen, dit jaar 400, terwijl er pl.m. 1000 menschen aan personeel zijn. De overheid en de belanghebbenden zijn bezig om door juiste maatregelen de crisis te beperken, maar de „Deutsche Allg. Ztg." twijfelt eraan of dit nog gelukken zal. Volgens berichten uit Kanton via Peking is Soen-Jat-Sen gevangen genomen door de vereenigde Chinee- sche troepen en is hij overgebracht naar eon Ohineeschen kruiser op de Westrivier. Een reusachtige verduistering is in de werkplaatsen in het Tempelhof te Berlijn ontdekt. 13 personen zijn gearresteerd. De schade beloopt niil- lioenen. By de jongste onlusten in Opper Silezië zijn in het geheel 12.000 Duit- schers gevlucht. De prins van Wales is gisteren te Londen aangekomen, waar hg bui tengewoon enthousiast ontvangen werd. De vorige week in prinses Yolan de van Italië onder het pseudoniem van prinses Polanza in Engeland aan gekomen. Een hevige stortregen heeft in verschillende wijken van Sofia ware overstroomingen aangericht. Een groot aantal huizen in de buitenwij ken is verwoest Het water sleepte meubelen en vee mee. Tienduizend menschen zijn op het oogenblik zon der onderdak. Er is iemand omgeko men. Mevrouw Bassarabo is tot 20 ja ren dwangarbeid veroordeeld; haar dochteT Paule Jacques is vrijgespro ken. Koning Victor Emanuel van Ita lië is gistermorgen vergezeld van Ko ningin Helena te Kopenhagen aange komen voor het afleggen van een offi cieel bezoek aan Denemarken. De Italiaansche oorlogsbegroo- ting is met 74 miilioen Lire vermin derd. 17 generaals zijn gepensioneerd Vanderveide, Liebkneeht en Ro- senfeld, de verdedigers der soeiaal-re- volutionnairen te Moskou, hebben de sovjet-hoofdstad verlaten. De zeevisscherij in Spanje maakt een zware crisis door. Er zijn meer dan 20.000 werkloozen. Het aantal stakers in de nqnen van Asturië en het bekken van Bilbao bedraagt meer dan 30.000. In verband met de uitspattingen te Crawie Chaura, zullen dezer dagen voor den magistraat te Gorakhpoer 228 personen terechtstaan onder be schuldiging van moord, brandstich ting en bet deelnemen aan een onwet tige vergadering. Een brand heeft in een spinnery te Boubers-sur-Caache voor acht mii lioen schade aangericht. Een handerd tal vrouwen zijn hierdoor werkloos geworden. CONGRES NED. R. K. BOND VAN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON-PERSONEEL „ST. PETRUS". Te Utrecht had in „Europe" plaats het tweedaagsche Congres van dezen Bond, onder voorzitter schap van den heer M. v. d. Broek. In zijn openingswoo.d wees de voorzitter er op, dat dit congres stond in het teeken van reorgani satie. Om den toestand te houden, zoo als hij is zal veel werk hoodig zijn, want sympathie voor onze ambte naren is er al zeer 'weinig. Bezuiniging 'is gloed, dat oor- deelen ook wij, maar dan moet men dit niet alleen toepassen bfi de ambtenaren, m>en moet dan ook elders rondzien. Bezuiniging, die de ambtenaren slechts terug; wil brengen tot de armoe, zullen we zeker niet voorstaan. In de specialisatie-plannen meent spr. perspectieven'te ontdekken, al' mankeert er ook nog steeds veel aan de overgangsbepalingen. Bijzonderèn dank brengt spr. aan den oud-professor Pastoor Verhoeven van Ossenisse voor al, wat hij in het belang der organisa tie heeft gedaan. Met nadruk wijst spr. er op, dat de Bond zal blijven werken, zóó hard als bij kan od alle gebied, in het befang van alle leden, maar, "het koste 'wat het kóst, slechts gedreven door de juist-Roomsche princiepen. Om goede solidaire leden te kweeken, wekte spr. nog eens op tot deelname aan en bevordering der gesloten retraites. Uit het iaarversfag nóteerdcn w'ii dat de actie voor de algemeene be langen der ambtenaren werd ge voerd door 'de R. K. Centrale van Burgerlijk 'Overheidspersoneel, waarbij zijn aangesloten A-R.K.A. St. Paulus, de R. K. Bonden van Bijzonder Onderwijzers en deze Bond St. Petrus. Over het algemeen viel te oon- stateeren, dat er voor het onderge schikt personeel nog veef zal moe ten gedaan worden, eer de toestan den zóó zijn, dat ieder er mee te vreden kan zim. In het afgeloopen jaar is het aantal hulpbestellers verminderd met 354. Het aantal leden liep te rug met 233. zoodat de andere groepen van personeel nog met ruim 120 leden vermeerderden. Het finantieet verslag s'oot op 'n totaal bedrag van f28002.71, met een saldo van f2826.68. De ba lans, sluitend op 1 April 1922, gaf aan een totaal van f9761.52, met een batig saldo van f8275.54. Het kapitaal'van het fonds is dit jaar gestegen tot f 10544.29. Het fonds „Hulp in Nood" blijkt bovendien een zeer gunstige instelling te zijn Bij de besprekingen hierover, die een breed karakter aannemen werd oun. er naar geïnformeerd hoe 't nu toch staat met de aanslui ting van den Bond bij het Vakbu reau. Op een verzoek hiertoe is afwij zend beschikt. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bestuur nog niet heeft willen overgaan tot het toe kennen van kindertoes.ag aan de leden van den Bond. Daarna werd de eerste congres dag gesloten. Den tweeden dag wérd aan stonds begonnen met besprekin gen over de beg.ooting, welke was afgesloten op f 25600 met een saido van f1850. De begrooiing werd aangeno men met een memoriepost voor het Dag. Bestuur van f 1800. Aan de orde kwam vervolgens de bestuursverkiezing, daar, we gens de nieuwe reg.ementen allen moesten aftreden. Aiieen voor de voorzittersfunctie was geen tegencand.daat gesteld, zoodat de voorzitter, die zich her kiesbaar had gesteld, ais zoodanig bleef. Uitslag der verkiezing yvas Herkozen wenden de heeren v. Mierlo, Veldhoven, Sdhreurs Moo nen en gekozen de heer Smits. Bij verdere behandeling van den beschrijvingsbrief werden aange nomen de volgende resoluties. De algemeene vergadering draagt het bondsbestuur op on verzwakt te ijveren voor de onver wijlde opheffing van de declassee ring van het P. T. T. personeel in het bijzonder van het huidige klassenstelsel. De algemeene vergadering draagt het bondsbestuur op bij de komende herziening der dienst- voorwaarden krachtig stelling te nemen tegen iedere voorgenomen verslechtering en te ijveren voor verbetering der thans bestaande arbeids voo rwaarden. De algemeene vergadering spreekt als hare meening uit, dat ter bevordering der Zondagsrust het gewenscht is, dat de bestelling op Zondag kome te vervallen, de openstelling der kantoren op die dagen zooveel mogelijk worde be perkt, is van oordeel dat de dienst op erkende christelijke feestdagen. Nieuwjaarsdag en Konin^vinedag in gelijke mate worde beperkt als op Zondag, alsmede, dat in over wegend katholieke streken op Ma ria Hemelvaart £n Allerheiligen voor wat betreft de openstelling der kantoren, althans voor den postdienst en de bestelling, de dienst worde geregeld als op Zon dag en draagt 't Bondsbestuur op in de hierboven aangeduide rich ting .zooveel mogelijk w;crkzaam te zijn. Dan werd het woord gegeven aan Pastoor Verhoeven van Osse nisse, tot het houden van zijn rede over: De Roomseh-Kathoiiek in 't openbare 'leven in de 20 eeeuw. Bij de bespreking der afdeelings- voorstellen werd o.m. voorgestaan dat de Bond erop zon, aandringen dat vrouwelijk personeel bij het aangaan van een huwelijk zal wor den ontslagen. Ook zal men voor stellen, dat zoo spoedig mogelijk reeds de gehuwde, in dienst zijnde vrouwen zullen worden ontslagen. Daarna werd het Congres geslo ten. ALGEMEENE R.K. LANDBOUW BEDR1JFSRAAD. Dezer dagen hield de Algemeene R. K. Landbouw-bedrijfsraad on der voorzitterschap van Prof. L. van Aken, Ord. Praem. onder groote belangstelling zijn jaarlijk- sche Algemeene Vergadering te Utrecht Het jaarverslag, uitgebracht door den adj.-secretaris, Mr. H. van Haastert, en de Rekening en Verantwoording over 1921 wer den goedgekeurd. Daarna werd de begroodng voor 1923 sluitende op een totaal van f1800. vastgesteld. Naar aanleiding van een voorstel van van den het Bestuur de voorbereiding op te dragen van de bestudeering van een tweetal onderwerpen, nauw verband houdende met het loon- vraagstuli in den landbouw: de trustvorming op het gebied der suikerbereiding en zuivelbereiding en de wettelijke regeling van het pachtcontract. Voor wat het laat ste betreft zal overleg worden ge zocht met den bestaanden Centra- len Pachtraad van den Nederland- schen Boerenbond. De vergadering sprak eenstem- ar aanleiding van een voorstel den La n dbo uw-jBed rij'fs raadi len L. T. B. werd besloten aan mig en met den meesten nadruk' de verwachting uit, dat in de aanstaan de periode van wetgeving zoowel door de Regeering als 'door de volksvertegenwoordiging ten spoe digste stappen zullen worden ge daan om te geraken tot de ver wezenlijking van die punten uit het R. K. Staatsprogram, welke de publiekrechterlijke bedrijfsorganisa tie betreffen. Daarna kwam aan de orde de bespreking rn het rapport van de Studiecommissie ingesteld tot be studeering van a. de grondslagen van het arbeidsloon in den land' bouw; b. opneming van kapitaal rente in de exploitatierekening van een landbouwonderneming en c, de instelling van een Documenta- tiebureau voor den landbouw. De Commissie was samengesteld uit de heeren Pater Mr. Dr. Arn. Bor- ret 5.J., voorzitter, A. J. Loerak ker (werknemer), J. Pijnacker (werkgever), Mr. H. van Haastert, secretaris. Na eenige discussie werd het voorstel gedaan, om, nu de voorzitter der commissie ver hinderd was de vergadering bij te wonen, het rapport aan te houden tot de volgende algemeene verga dering. Daartoe werd eenstem mig besloten. Na de pauze kreeg de heer 'A. L Loerakker, voorzitter van den R. K. Landarbeidersbond en on der-voorzitter van den Algemee- nen R. K. Landbouw-Bedrijfsraad, gelegenheid een viertal door hem ingediende stellingen in te leiden en te verdeddigen. Na eenige ge- dachtenwisseling werden de stel lingen, behoudens wijziging op een enkel' punt, zonder hoofdelij ke stemming aangenomen en door de vergadering tot de hare ge- maakt Daarna werd nog van gedach ten gewisseld over het werkpro gram voor 1923, waarop de inten sieve propaganda de belangrijkste plaats inneemt en o.m1. ook als punt voorkomt: de bestudeering van omvang en oorzaken der werkloosheid in den landbouw en de middelen tot bestrijding ervan. Toen sloot de voorzitter de ver gadering, nadat hij allen had opge wekt hun beste krachten te blijven geven aan bet welslagen onzer be weging, die ongetwijfeld een gun stige sociale uitwerking hebben zou. GOEDEREN IN NATURA VOOR RUSLAND. Ten allen tijde kunnen duurzame levensmiddelen, keeding en ande re goederen worden gezonden aan 't adres: N.V. Blauwhoedenveem, Pand MoTukken, Rijnhaven, O. 2. Rotterdam. Alvorens deze op te zenden, vrage men aan het Cen traal Bureau der K. S. A„ Steen- schuur 17 Leiden het benoodigde aantal wit-gele labels aan, bm de ze aan elk colli (baal, mand, kist, enz.) te bevstigen. Deze zijn ook' verkrijgbaar bij het R. K. Huisves tingscomité, Z.W. vaart, 's-Bosch en bij de secretarissen van vele pi. Com. der K. S. A. Door de uitste kende zorgen van het Ned. Roode Kruis wordt ',t vervoer en de be stemming der goederen geregeld. Mogen wij vooral tot H.H. land bouwers, industrieelen en handel- deidrijvenden nog eens een war me aansporing richten om op deze wijze bij te dragen tot leniging van den afgrijselijken hongersnood in Rusland. De toestanden daa-ginds zijn nog altijd even verschrikKeiijk maakte een gunstigen indruk op hem, hoewel hij niet wist, wat hij van haar den en moe t, o ij krankzinnig was, of volkomen aar verstand. Hij verlangde naar de komst van den zoon om zekerheid te krijgen, maar nie mand vertoonde zich en 't werd laat. De agenten, die even besluiteloos w Is hij, bleven op een eerbie digen afstand van Christine. Daar deze toestand niet langer kon duren, ego de commissaris opnieuw: „Ik erzoek u nogmaals, mevrouw, mij te gehoorzamen." Maar zij antwoordde vol geest kracht en zich nog vaster klemmend aan de deur: „Ik vol net I" De beambte maakte een ongedul dig gebaar, en riep, boos wordend tot de agenten„Gaat uw gang maar." De mannen wilden Christine aan grijpen, die vreeselijke angstkreten slaakte, welke door het geheele huis weerklonken al de huurders uit hunne kamers lokten. Juist op dit oogenblik verscheen Mark. Hij hoorde het leven en begreep, wat er ge beurde. H nelde de trap op met den uitroep„MoederMoeder," en zij antwoordde met iets zegevierends in hare stem „Mijn zoon 1" De commissaris zuchtte, blijkbaar v rlicht, ie. zag, hoe moeder ei con el e-. rmhe den. De jon- e man rei s „God zij gedankt, ik kom nog bijtijds." „Ge zie het, men wilde mij weer ops u en." „Ja, ik hoorde het en snelde toe." „Is de ellendeling nog niet ont wapend „Thans is de strijd geëindigd. Ik kom zoo juist van hem vandaan." En heeft hij u levend laten ver trekken „Hij is overwonnen en zal ons met vrede laten. Hij verlaat Parijs." In de oogen van Christine straalde eene uitdrukking van o; b: grensde zaligheid en trots en zich tot den commissarij'jwendend, zei ze„Zie daar ijn zoon. Ge ziet wei, dat 't waar was, dat ik hem verwachtte." De ambtenaar zei tot Mark, die hem het briefje van den markies overhan digde„ik was verplicht, mijnheer, te gehoorzamen. Thans echter is al les in orde, en ik heb hier verder niets te verrichten." Daarop vertrok hij met de agenten. Christine trok Mark in hare kamer en zij werd niet moede hem aan te zien en te omhelzen. „Eindelijk," zei ze, „heb ik u dus voor altijd." „Voor altijd Ik verlaat u niet meer. „Is 't waar, dat die man weggaat „Ja, ja, ik zal u alles vertellen." „Het was dus waar, wat ik u ver telde „Alles. Ik heb de bewijzen in mijn bezit." „Ge zoudt hen kunnen aanklagen." „Waartoe zou het dienen, om het verleden weer op te rakelen en den naam, dien gij draagt, met slijk en bloed te bezoedelen God zal zich er wei mede belasten hen te straffen „Ja, mijn zoon, ge hebt gelijk. Thans, nu ge mij teruggegeven zijt en ge mij lief hebt,fben ikfjgelukkig en ik wil gaarne "allen vergiffenis schenken." „Ge zijt goed, moeder," riep Mark. „Ik zegen u En nogmaals vraag ik u vergiffenis, u een oogenblik mis- kendlte hebben." „O, daarvoor heb ik u reeds lang vergiffenis geschonken,"^ Terwijl zij aldus zaten te babbe len, werd er ««scheld en de heer d'Olne trad binnen met een duoci- schap van zijne dames, of moeder en zoon lust hadden, bij hem het mid dagmaal te gebruiken. Mark wendde zich naar zijne moe der. „Ik zal haar zien," riep hij, „mijn geluk is volmaakt." „Men heeft mij uwe geschiedenis, uwe rampen verteld en men snrak mij over uwe plannen. Mijn dochter heeft u lief, ik vraag u niet anders, dan haar gelukkig te maken." „In het vervolg zal er geen uur, geen minuut in mijn leven zijn, dat niet gewijd is aan haar geluk 'en aan dat mijner moeder," zei Mark, die zich innig gelukkig gevoelde. „Haast u," zei de heer d'Olne, „de dames zijn ongeduldig en het eten wordt koud." „Ik zal mij toch een weinig moeten kleeden," meende Christine. „Neen, neen, volstrekt geen om slag, als 't u belieft. Wij zijn maar eenvoudige burgers, en ge moet te vreden zijn met wat de pot schaft." „Laat ons gauw gaan," zei Mark van verlangen brandend. (Wordt vcrooiadR v

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1