ONS BLAD GRATIS BINNENLAND Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: SSSSSTffVS' BUITENLAND. RECLAME TABAK J. R. KEUSS No. 521. Vrijdag 28 Juni 1922. 14e Jaargang. 99 Brieven uit Duitschland ROOD MERK BLAUW MERK GROEN MERK KORTE BERICHTEN feuilleton Zlifl SLACHTOFFER HOLLANDSCH DAGBLAD 99 Abonnementsprijs Per kwartaal voor Alkmaar l f 2. Voor buiten Alkmaar .f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Reclame# per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vood uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—f 200,—, f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,— ontvangen zij, die zich met in gang van i JULI a.s. voor minstens drie maanden op dit blad abonneeren, de tot dien datum verschijnende nummers DE ADMINISTRATE BEZOEK AAN BERLIJN. Berlin, 19 Juni 1922. Wie Berlijn bezoekt, moet ook een uitstapje maken naar Potsdam! dit stel ik voorop. Het verdient aanbeveling, wanneer men naar Berlijn komt, uit te stappen aan het station Friedrichstrasse, in welks onmiddellijke nabijheid zich tal van zeer goede hotels bevinden, als Cenlral, Continental, Coburger Hof, Elite en andere, die alle aanbevelens waardig zijn. Central-Hotel met ingang tegenover genoemd station, behoort tol een gebouwen-complex, waarin zich ook bevindt het uitmuntend restaurant „Zum Heidelberger" met ingang Frie drichstrasse en het theater „Winter- garlen", dat voor den avond aardige verpoozing biedt Veronderstellende, dat ge in een ho tel in deze wijk uw intrek genomen hebt, mag ik u voor den volgenden morgen na hel ontbijt deze wandeling wel aanbevelen: Friedrichstrasse tot Unter den Linden, rechts om deze straat in naar Brandenburger Tor. Hier wederom rechts naar het gebouw van den Rijksdag en de Sieges-Süule, ver der door de Sieges-allêe naar Rolands- ecke, het standbeeld aan het einde dezer Allée in 't midden. Hier ga men door de Bellevuestrasse naar Polsdam- mer Platz, waaraan aansluitend Leip- zigtr Platz. Op den hoek van dit plein en Leïpzigerstrasse staat bet enorme Warenhuis van Werlheim, dat eene Berlijnsche bezienswaardigheid is. Het is volstrekt niet mijne bedoe ling alle wandelingen zoo nauwkeu rig op te geven, maar voor een eer sten indruk is de wandeting juist zoo als ik die hier aangeef wel van be lang. Men zaL na eigen ervaring mij dit wel toegeven. Stelt men belang in Musea en Pa leizen, dan bezoeke men in Leipziger- strasse het Postmuseum, in Unter den Linden het eens door Keizer Wilhelm I bewoonde Paleis, waarvoor het Rui terstandbeeld van Frederik de Groote (der alle Frits). Aan den overkant be vindt zich het Zeughaus, wapen-muse um, waarin een Gedachtniss-Halle met Taaie muurschilderingen en waar ook ill vitrines op bustes de uniformen van Frederik de Groote, Bismarck e.a. e zien zijn, zóó, dat men naar aan leiding van de oekende afbeeldingen, il van verre ziet, wie zich eens in deze kleedij bewogen. In Lustgarlen, het groote gebouw- met de veie pilaren, is Alles und neites Museum" met een schitterende verza meling Grieksche, Romeinsche en Egyp lisctie Antiken en vóór alles een be zoek waardig. Het groote Slot in Lust garlen is geweldig groot, het inwendige meer pompeus dan mooi. In deze omgeving bevinden zich ook National-Gulerie en het Kaiser Frie- drich Museum, dat ik evenzeer voor ;en bezoek kan aanbevelen als het Museum fiir Meereslcunde in de George- sh-asse bij station Friedrichstrasse. Beschrijvingen van alles wat zij be vatten, zouden te ver voeren, ik moet volstaan met de aanbeveling, genoem de Musea alle te bezoeken. Ze zijn dagelijks geopend tot 3 uur. Wanneer ge niet opziet tegen de beklimming van de 405 treden van den 9fi Meter lioogen toren van het Beniner Rathaus in de König?traa&e., dan kan men daar genieten van een prachtig panorama, dat ruimschoots den zwaren tocht naar boven vergoedt De wachter daarboven, een gemoedelijk vriendelijk mannetje, die u eenige inte ressante mededeelingen doet, vertelde mij, dat hij daar juist bezoek van eene dame had gehad, die meer dood dan levend was boven gekomen. Toen ze een weinig tot zich zelf kwam, ver telde ze diep ontroerd, dat haar man, „zur Erhoiung" in Baden vertoefde ep daar, zooals hij schreef, van een hoog gebergte dagelijks een heerlijk uitzicht had op het omliggende landschap. Ze 'ocht nu op den Raadhuistoren zoo'n beetje den sfeer waarin haar man leefde. Roerend niet waar? Ja, vrouwen kunnen zwaar beminnen! Daalt nu van deze hoogte af naar de gewelven van het Raadhuis, de Ratskeller, een eigenaardigheid van elk Duitsch Raadhuis, waar ge u kunt restaureeren. Wat men daar gebruikt is goed en niet al te duur. Volgens den Berlijner drinkt men het beste bier bij Siechen in de Beh- renstrasse, vlak bij Friedrichstrasse, een een\oudige maar toch eerste klas in richting. Noemde ik hierboven het uit muntend restaurant „Zum Heidelberger" eene gezellige inrichting, waar men. uitstekend dineert, als bezienswaardig heid van Benijn geldt ook het meer grootsche restaurant Kempinsky in Leip zigerstrasse, dat om zijn voorti'eHelijke keuken al even aanbevelenswaardig is. Om in een ander, meer weelderig centrum van Berlijn te komen, ga men van station Friedrichstrasse per Stadt- bahn (trein) naar station Zoologischer Garten, waartegenover de diergaarde van dien naam, niet zoo mooi als onze Amslerdamsche ,.Artis", maar met een bizonder mooi aquarium. Gaande van station „am Zoo" rechts, komt men op den Kurfilrstendamm. Hier heeft men de zoogenaamde deftige buurt, waar de nieuwbakken haute volde resi deert Als ge mocht verzeild raken in een der vele „Dielen" (een modern soort café, honigzoet en fluweelig), hoedt u dan het woord „Bier" uit te spreken. Zooiets doodgewoons wordt daar niet getapt! Hier wordt alleen „Mokka" geserveerd en wijn en sect en alles wal duur is. De inrichting is kosLbaar, de kleeding, die er wordt rondgedragen door de habitués is duur, peperduur, aileen de gezichten zijn spotgoedkoop. Een blozende gezonde Noord-Hollander laat zich niet van de wijs brengen door dien bieeken, zwie- rigen meneer, die zijn taartje zit te snoepen en kwijnend staart naar de Hollaudsche schoenen, die niet zwart gelakt, geelneuzig en witgeveterd zijn zooals de zijne. Kijkt dien man, of liever dat ventje, even in de oogen cn ze worden waterig en knippen. Hij kan in uw scnaduw niet staan. Hij is of een Schieber, die zich grof ver rijkt ten koste der noodlijdenden, of een dier weerzinwekkende wezens, die Berlijn berucht maken. Of ik hier niet onbillijk veralgemeen! Ik vraag u, welk fatsoenlijk jmensch (voor zoover hij geen valutas'ierk buitenlander is), kan of wil in deze tijden veroorloven, in enkele oogenblikken 1000 Mark en meer te verteeren. Intusschen, een wandeling in deze buurt is loonend. Kurfilrstendamm is eene der mooiste straten ter wereld. Wandeit men ze geheel af tot Halen- sec, <jan is men, de brug over, in de onmiddellijke nabijheid van het Luna park, dat men stellig tegen den avond bezoeken moet De aanleg is grootscb en er worden zeer goede Harmonie- concerten gegeven. Halensee is een ela tion van den Stadtbahn, dus met vlugge verbinding met station Frie drichstrasse. Voor ontspanning gedurende den avond moet ik waarschuwen tegen de vele cabarets. Men kan veilig den Slaatsoper bezoeken en de theaters; Wintergarten, Metropole, Scala en de groote Bioscopen als Kamnierlichtspiele op Potsdamer Platz, Ufa op Nollen- dorfplatz en de Bioscoop am Zoolo- gischen Garlen, groote keurige inrich tingen. Men zal opmerken, dat 't hier al zoo is als in Amsterdam; wat fat soenlijk is, gaat lang vóór 12 uur naar huis. Ik wil daarom alle laterg lief hebbers nog niet onfatsoenlijk noemen, maar moet toch zeggen: ze spelen hier in Berlijn een gewaagd spel! Men neme dit (er harte! Het is een moeilijke geschiedenis-, aanwijzingen als deze te schrijven; wil men volledig zijn, dan zou een geheele courant daartoe noodig zijn en dat gaat natuurlijk niet Ik wü me dan ook, wat Berlijn betreft, hiertoe be palen. Rest me nog, u met allen aandrang het volgend uitstapje naar Potsdam aan te nevelen. Men ga 's morgens vrooeg, in elk geval vóór 9 uur, naar Potsdamer Platz. Daar hebt ge vóór u het Potsdamer Bahnhof. Rechts van u voert een straat Langs dit station naar het station van den Wanns-eebahn (het siaat er met grooe lettters). Hier neemlt ge een kaartje voor Wannsee. Elke 5 5 10 minuien kunt ge vertrekken en langs de stations, Grossgörschenstr., Friedaneau, Steglitz, Botanischer Gar ten, Gross Licliterfelde West, Zehlen- dorff Mitte, Zehlendorfi West, Schlach- lensee en Nikolas&ee bereikt ge Wann see. Hier uitstappen en, komend uit het station, linksom naar het groote restaurant „Schultheisó". Hier vertoeve men eenige oogenblikken op het groote balkon van de tweede verdieping, van waar men een prachtig uitzicht heeft. De teerhartige Stroh-Witwe van den Raadhuistoren zou hier nog veel meer den Badenschen sfeer benaderd heb ben, \yaarin haar veelgeliefdeook weende om haar! In de nabijheid van dit restaurant vaart de boot af naar Potsdam. Men vrage den kellner eenige aanwijzing omtrent juiste ligging en tycl van af vaart. De vaart van hier naar Potsdam is verrukkelijk. In Potsdam bezoeke men de Garni- sonskirche met de graven van den ouden I-'rits en zijn vader, de laatste in een kist, die op last van den grooten Koning Frederik in Holland gemaakt is, zooals de „explicateur" ate blijk baar eene bizonderheid, steeds op dreunt. Heeft men voldoenden tijd, dan bezoeke men ook het Stadt-Schloss, inaar toch vóór alles eerst Sana-souci na het bezoek aan de Garmsonskirche. Heeft men het slot Sans-souci bezocht, dan dineere men in het daarachter gelegen restaurant, liet is er wel niet zooals in Heidelberg, maar bet is ge nietbaar. Verder bezoeke men het „neue Palais", waarin de laatste Diut- sche keizer woonde: hel is van Sans- souci na eene wandeling van onge veer 20 minuten te bereiken. Voor het overige laat ik u vrij, als ge maar zorgt van het station te Pots dam te vertrekken van het 2e perron met een der volgende avondtreinen, die direct naar Berlin Potsdamer Piatz loopen met éénmaal stoppen te Neu-Babelsberg: 6 09 6.49 7 47 8.49 9.46 12211. H. L. DE CONFERENTIE TE '«-GRAVENHAGE. Dit Berlijn. De Haagsehe correspondent van de „Voss. Ztg." noemt de benoeming van den Nederlandsehen gedelegeerde Pa- tijn tot voorzitter v. de hoofdcommis sie in twee opzichten van beteekenis. Ten eerste zal hü de door Van Karne- heek geprogageerde solidariteits-poli- tiek tusschen de in Den Haag aanwe zige niet-Russische staten krachtig trachten voort te zetten, en ten twee de zal hjj ook in dien zin de denkwij ze van den Nederlandsohen minister van buitenlandsche zaken volgen, dat hij bij de besprokingen met de Russen meer zal remmen dan voortdrijven. De correspondent meent te mogen aannemen, dat het bij de kwestie der credietverleening den Russen bijzon der moeilijk zal vallen, in Den Haag succes te oogsten. Feestelijkheden. De gemeente 's-Gravenhage zal den leden der Haagsche Conferentie een feestelijkheid aanbieden. De conferentie-leden zullen zieh Za terdag 1 Juli des morgens naar Leiden begeven, waar een vloot van jachten hen zal opwachten. Langs den Rijn zal naar Alfen gevaren worden, waar de gemeente 's-Gravenhage in villa Nuova, hiervoor door het gemeentebe stuur van Alfen beschikbaar gesteld, aan hare gasten een lunch zal aanbie den. Hierna wordt de tocht voortgezet langs de Heimanswetering naar het Brasemermeer en van daar over het Kagermeer en de Zijl naar Leiden, waar men om 6 uur denkt aan te ko men. Sub-commissie Privaat eigendom'. De eerste sub-commissie (privaat eigendom) der niet-Russische commis sie hield gistermorgen half 11 haar eerste zitting in het Vredespaleis. De besprekingen hadden betrekking op algemeene kwesties van procedure. Voorts had in verband hiermede tus schen de verschillende gedelegeerden een uitwisseling van inlichtingen over deze onderwerpen plaats. Sub-commissie Schulden. Het 9e officieele communiqué der Haagsche conferentie (niet-Russische commissie) luidt als volgt: „De 2e sub-commissie (schulden) der niet-Russische commissie hield gister middag een bijeenkomst onder voorzit terschap van den heer ApJiand. Zij besloot de documentaties. die de verschillende delegaties eventueel be treffende deze kwestie bezitten, bijeen te brengen en ging verder na, welke inlichtingen zij zal hebben te vragen aan de Russische sub-commissie. De sub-commissie komt Maandag a.s: om 3 uur weder bijeen." Sub-commissie Credieten. Het 10e officieele communiqué luidt als volgt „De 3e sub-commissie (credieten) d©r nitl-Ilussische commissie kwam gister middag pij een onder voorzitters cliaj. van Z.Exc. baron Romano Avezzana. In deze zitting heeft de commissie overlegd, welke de beste methode ge acht moet worden, om de kwestie der credieten met de Russische oommissie, te behandelen. 1 Zij heelt besloten, vóór alles de Russische commissie te vragen haar standpunt in dezen te doen kennen. De sub-commissie komt Zaterdag om half elf bijeen." De Russische delegatie. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Russische delegatie onder Litvinof naar Den Haag is vertrokken. Krassin is wegens de bijeenkomst van den raad der gevolmachtigden uil het commissariaat voor den buiten- landschen handel voorloopig nog te Moskou gebleven. DE MIJNWERKERSSTAKING IN AMERIKA. Veertien personen werden gedood en 20 gewond, toen eergisteravond 5000 stakende mijnwerkers het gebouw der Stockade Coal Company te Herrins niinois bestormden. Het meeren- deel der gedooden zjjn inijnwachters. Naar verluidt, trokken duizenden mannen, waarvan velen gewapend wa ren, eergisteravond naar het tooneel van den strijd. DE OPVOLGER VAN TSJITS- JERIN. De correspondent van de „Times" te Moskou verneemt dat de partij van Trotsky Radek steunt als opvolger van Tsjitsjerin. Tsjitsjerin zou zijn ver oordeeld, omdat hij de Sovjet gebon den beeft aan de Haagsche Conferen tie. Trotsky zou Tsjitsjerin bovendien een nota gezonden hebben met een be risping omdat hij niet met méér wils kracht de communistische belangen te Genua heeft verdedigd. De nota eindigt met er over te kla gen, dat het roode legex thans ver plicht zal zijn, de fouten door de Sov jetdiplomaten gemaakt, met kanonnen te herstellen, AFZONDERLIJKE SANCTIES. De „Petit Parisian" meldt, dat Poin caré bij de wisseling van nota's tus schen Frankrijk en Engeland over de mogelijkheid van een afzonderlijk op treden het recht van Frankrijk hand haaft om afzonderlijk sancties te ne men in overeenstemming met art. 18 van het tweede aanhaugsel van deel acht van het verdrag van Versailles en uiteengezet, dat Frankrijk hiertoe in bet uiterste geval alleen zijn toevlucht zou nemen wanneer de geallieerden zouden weigeren met Frankrijk samen te werken ter uitvoering der besluiten genomen dor de Commissie van Her stel. SIR HENRY WILSON DOOD GESCHOTEN. Veldmaarschalk Sir Henry Wilson werd gisterenmiddag in rijn buiten Lon den gelegen buitenverblijf doodgescho ten door twee mannen, die gearres teerd werden. Sir Henry Wilson was de man, die voor de regeering van Ulster de mili- laire maatregelen organiseerde tegen over de Sinn Feiners. Gevraagd naar bijzonderheden no pens den aanslag kon Chamberlain i., het Lagerhuis alleen hel volgende me- dedeelen Twee gewapende mannen drongen door in de woning van Sir Henry Wilson en scnoten hem dood. Beiden zijn gevat. Bij de pogingen om hen te arresleeren losten zij schoten op drie polilie-agenten. Zoowel Asquitii als Chamberlain wa ren diep aangedaan'en konden ternau wernood spreken. Terwijl zij aan hel woord waren hqerschte diepe stilte- De politie zoekt nog naar andere personen, die wellicht bij de misdaad betrokken kunnen zijn. Een der gewonde agenten is needs in het hospilaal overleden. TABAKSFABRIEK „DE WAKENDE LEEUW" PRIMA KWALITEIT BILLIJKE PRIJZEN LAAT A 126 - ALKMAAR Volgens een N. T. A.-telegram uit Berlijn klaagt men in Zuid-Duitsch- land over kolengebrek. De electrick teits- en gasbedrijven in Wurtemberg zijn zonder voorraad, waardoor de ver zo rein?, der vitale bedrijven gevaar loopt. Op 21 Juni werd te Oppeln 'L ver drag tusschen Polen en Duitschland geteekend, betreffende Oppw-Sileziö. Het O. M. bij de rechtbank te Offenburg heeft appèl aangeteekond tegen het vrijsprekend vonnis tegen kapitein Killinger. Het departement van koloniën deelt mede, dat op 18 dezer twed Britsche officieren in Koerdislan ziju vermoord Een radiogram uit Londen deelt mede, dat de prins van Wales, ver moeid van rijn inspannende wereldreis, eenigen tijd rust zal nemen en Diet vóór den herfst rijn werkzaamheden zal hervatten. De Fransche Kamer lieeft in over eenstemming met de regeering liet amendement-Lefèvre verworpen, strek kende lot een voorloopige handhaving van een militairen diensttijd van 2 jaar, tot een getalsterkte van 100.000 man verkregen zou zijn. Moeslafa Kemel weigerde in een rede te Ismid een officieel onderzoek der geallieerden naar de behandeling der Christenen. Het congres der Internationale Federatie van C hristelijke Vakvereeni- gingen is eergisteren geopend. Er zijn 160 gedelegeerden, vertegenwoordigen de 12 landen, tegenwoordig. Vijftigduizend arbeiders in' het mannenkleedingbedrijf te New-Vork legden den arbeid neer, teneinde de fabrikanten te dwingen hun werk te plaatsen bij zekere geregistreerde vak- vereenigingsleveranciers. DE R. K. EERSTE KAMERLE DEN EN HET R. K. STAATS- PROGRAM. Op desbetreffende vragen van de Katholieke Statenfractie heb ben de aftredende R. K. Eerste Kamerleden voor Zuiü-HoLand ge antwoord, dat zij een eventueeie herbenoeming zouden aanvaarden en dat zij het R. K. S taatsprogram zooais het thans is vastgesteld ge heel onderschrijven. 10b Gedurende het middagmaal was er slechts sprake over het huwelijk tusschen Mark en Jeanne, over het gezicht, dat juffrouw Lantin zou zetten, die reeds gravin d'Arboi- meende te zijn, en over de maatre gelen, welke de heer d'Olne zou ne men, om Mark op zijn kantoor te plaatsen. Binnen enkele weken kon Mark op de hoogte der zaken komen en eenmaal in de zaak opgenomen, zou hij een fortuin kunnen verdienen. Hij zou den naam aannemen van Mark d'Ormessan, daar hij voor het vervolg niets meer aan markies d'Arbois wilde te danken hebben. NASCHRIFT, Mark en Jeanne waren gehuwd. Zij waren gelukkig. Christine leefde jn hunne nabijheid, zich verblijdende in hun peluk, waartoe zij zooveel bijgedragen had. Mark was met ijver Tan het werk gegaan, en daar ,7et geluk hem dienstig was geweest, hau hij binnen enkele jaren het bescheiden kapitaal van den heer d'Olne ver vijfvoudigd, terwijl hij tegelijkertijd een der meest geziene geldmannen van zijn tijd was geworden. Alles gelukte hem en men weet niet, waar heen zijne gelukster hem nog zal voeren. Jeanne heeft hem een zoon geschonken, en zij is op het punt hem nog een tweede kind te schenken. Christine is innig gelukkig. Zij ver- weut haar kleinzoon en wacht met ongeduld op de komst van nummer twee. Terwijl de gelukster eindelijk het tevenspad beschijnt van de arme vrouw, die zoo zwaar beproefd werd, was juist het cHgekeerde 't geval met hare vervolgers. De zaken van den heer Lantin gingen achteruit. De schatrijke bankier had niet alleen leen deel zijner bezittingen moeten vtrkoopen, onder andere zijn prach tig huis, maar er liepen zelfs geruch ten, dat de bank, waarschijnlijk wel dra hare betalingen zou moeten sta ke,!, hetgeen aanleiding zou geven tot een strafrechtelijke vervolging. De man h.'id zijn welgedaan uiter lijk verloren. Zijne n waren ver- grijsd, en zonder de geestkracht te bezitten, om den ondergang van zijn huis met kracht tegen te gaan, tuurde hij met wanhoop op het ineenstorten van al zijn hoop en van al zijne droomen. Op zekeren avond vond men hem voorovergebogen aan zijn schrijf tafel, badende in zijn bloed, dat de papieren voor hem bezoedeld had. De laden der schrijftafel stonden open en waren blijkbaar haastig doorzocht en uit de eveneens open staande brandkist waren alle papieren van waarde verdwenen. Men stond hier tegenover eene misdaad. De portier, die zich steeds bevond aan den ingang van het bureau, verklaarde, toen hij ondervraagd werd, dat hij niets gehoord had. Den geheelen namiddag was de ban kier alleen gebleven, nadat hij ver zocht had, hem niet te storen. Hij had slechts eeu van zijne vroegere beambtei ontvangen, den he<a de Saint - Elrr.e, en deze had bij zijn vertrek den portier toegeroepen „Laat niemand binaen. Mijnheer Lantin verlangt alleen te zijn." Tegen, zeven uren, esp welk uur de bankier het kantoor gewoonlijk ver liet, had een der bedienden eindelijk net besluit genomen, eens te kloppen Geen antwoord. Toen had hij, een weinig ongerust, den deurknop omgedraaid. Hij had zijn meester voorover op de schrijftafel zien liggen, en eerst had hij geloofd, dat de man sliep, maar naderbij gekomen, zag hij de roode vlekken. Verschrikt was hij begonnen te gillen en anderen waren ter hulp gesneld. Meer wist hij niet te vertel len. Men trachtte d«v hier de Saint - Elme op te sporen, tnaar de ellende ling was nergens te vinden. Mevrouw Lantin en hare dochter wilden aan een zelfmoord doen ge- Iooven en deden een gerucht in dien zi'j verspreiden, en daar men wist dat de geldelijke toestand van den bankier sedert eenigen tijd zeer veel te wenschen overliet, verbaasde dat nieuw? niemand. Nadat de zaken dor bank waren afgevvikkelci, bleven er voor de arme vrouwen nauwelijks eenige duizen den f-ancen over, ongeveer het be drag, dat mevrouw fantin üaar man als huwelljksgiit haa medègebrachT. De waarheid is, dat de heer Lantin geen zelfmoord had gepleegd. Hij was vermoord geworden. Zijn dood "was volkomen gelijk geweest aan dien welken op zijn bevel dokter Bernau had ondergaan. Terwijl hij geheel verdiept zat in moeilijke berekeningen, welke reeds sedert verscheidene maanden zijne haren deed vergrijzen, was de deur van zijn vertrek langzaam geopend en plotseling had hij tegenover zich den man gezien, dien hij het meest op deze aarde haatte, want sedert diens verraad dagteekenden al zijn rampen en ongelukken. In een woord, 't was zijn vroegere beambfe, de heel de Safnte - Elme, voorheen bijge naamd Eendenbek, wiens naam hij niet meer kon noemen, sedert het verraad van den ellendeling een einde gemaakt had aan al zijn hoopvolle verwachtingen. Wel vermoedende dat hij niet ont vangen zou worden, als hij zich deed aandienen, was de heer de Saint - El me, dien de portter gekend had, als een der goede bekenden van zijn meester, met zijn gewone brutali teit opgetreden. „De heer "Lantin wacht mij," had hij gezegd. „Er is haast bij. 't Is niet noodig, mij aan te dienen." En hij had zelf de deur geopend alvorens de portier genoeg bekomes was van zijne verbazing, om hem aan te melden. Toen hij hem zag verschijnen, ging de bankier plotseling rechtop in zijn stoel zitten. „Gij 1" schreeuwde hij met fonke lenden blik. „Ja, ik," antwoordde de schurk, de deur bedaard achter zich sluitende „Gij waart er niet op bedaciit, mij heden te zullen zien hè „Ik erken, nirt: te hebben vermoed dat ge nog zoo brutaal zoudt zijn." ,De honger doet de wolven uit het bosch komen." „Hebt ge honger?" „Ik bezit geen cont meer.' „En ge hoopt „Ik hoop niets, maar ik ben er zeker van, dat ge mij zult ïietpen.*" De éankier stikte bijna van wiede. Hij nam een revolver, welke sïeedt op zijn schrijftafel lag (Slot volgt,!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1