Noord-Hollandsch Dagblad. TWEEDË" BLAD IUIU1SM Vrijdag 23 Juni 1922. Landbouw en Veeteelt Provinciaal Nleaws zdidebzeevisscherijbaad. HET WIEDEN. Het verdelgen van onkruiden is ill den land- en tuinbouw een nood zakelijk en belangrijk werk. Waar cultuurgewassen groeien vertoonen zich overal ook onkruiden. De zaad enkruiden worden verspreid en ko men in den grond door den wind, door uitwerpselen van vogels, ook bevatten meststoffen en zaai aden niet zelden onkruiden, terwijl wortel-on- kriuden zich door geledingen enuit- loopers voortplanten en ook wel door zaden. De onkruiden zijn in hooge mate schadelijk voor den groei der gewassen; zij onttrekken aan den bodem, voedsel, vochtigheid en warm te en boven den grond aan de plan ten licht en lucht. Het is daarom noiodig bijtijds te wieden, te schof felen, harken en eggen. Bij" verschil lende gewassen kan men met droog weer, zcoals wij den laatsten tijd hadden, door laatstgenoemde werk zaamheden veel onkruid verdelgen. 3ij de rijen-teelt kan men met schof felen met een handschoffel of ma chine veel onkruid de levenskracht oenemen. Tusschen de planten moet men al- tija het onkruid met wortel en tak ten uitwieden en niet afbreken, want dan geldt )hfet rijmpje: „zegt het onkrüic knop, dan staat het na drie dagen weer O' Flinke wiedsfers en wieders zijn een goed dagloon waardig. De vo ren en kanten van het land moeten ook van onkruiden gezuiverd wor den. Men late het daar niet rustig liggen, verwijdere het van den ak ker, werpe het in een sloof en bij droog weer is verbranden nog beter De meeste onkruiden hebben een taai leven. Door verbranden maak't men ze voor goed onschadelijk. In den landbouw bestaat een tijd van mes ten, ploegen, zaaien, wieden, maaien hooien, oogsten en ro.oien van ge wassen. Wat het wieden betreft moet men zich aan geen tijd binden. Tel kens blijven er onkruidplantjes over of komen weer uit den grond, groeien en geven in den herfst zaden, die uitval'"" itirfa, zooveel "mn. geirjR vrij van onl-r,„vr T moet men zich niet met eenmaal zat weer spoedig worden vergaderd.i Ingekomen is: a. Een uitvoerig bezwaarschrift v. J. de Boer Wzn., inzake het afwij zend beschikken door Ged. Staten op zijn belastingreclame. Dit schrijven is hedenmiddag inge komen en nog niet door den voor- ziitter gelezen; behandeling hiervan wordt dus uitgesteld. b. Afschrift Kon. Besluit, waarbij goedkeuring wordt verleend aan de plannen bijzondere sohoolbouw. B. en W. zijn met kerkbestuur en den inspecteur van L. O. in over leg getreden inzake overname van de banken uit de openbare scholen. De inspecteur kan zich met over dracht van goede banken wel ver eenigen. De voorzitter deelt mede, dat er 100 banken noodig zullen zijn, waar van er 50 hier nan do openbare school vrij zullen komen, terwijl in Spierdijk 60 banken over zijn. Da-ar nieuwe banken pl.m. f 40 zul len moeten kosten, meent voorzit ter, dat wij hier aardig kunnen be zuinigen. Spr. vraagt voor B. en W. machtiging om met geoommiteerdien der gemeenschappelijke school te onderhandelen. De banken van de dorpsschool kunnen als gemeente eigendom gratis worden overgedragen De heer Henseimans informeert of er geen gevaar bestaat, dat de banken uit de Spierdijker school na aankoop zullen worden afgekeurd. De voorzitter meent, dat de banken aan do eischen voldoen. De gevraagde machtiging wordt verleend. Kasverificatie adm. G. E. B. Met een kassaldo van f 4529.26 werd al les in orde bevonden. De heeren Mul en Groot zonden bericht dat zij hunne benoeming tot plaatsvervangend lid van het stem bureau aannemen. De begrooting algemeen armbe stuur, dienst 1922, wordt door den raad goedgekeurd. Ontv. f 7265.90i/2 uitgaven f5912.50, saldo f 1353.40i/, De rekening G. E. B., dienst 1921 in handen gesteld van eene com mis sie, bestaande uit de heeren Bakker Munster en Henselmans, welke hee ren ook de gemeen berekening zullen nazien. De rekening G. E. B. wijst aan: ontvangsten f 9843.61uitgaven f6976.10; saldo f2876.51. Ingekomen is een aanvrage van de R. K. Geitenfokvereeniging te Spier dijk, om wederom f 15 subsidie te mogen ontvangen, wat op advies van B. en W. wordt toegestaan. Hierop besluit den Baad na uitvoerige toelichting van den voor zitter tot aansluiting bij de ver een''ging van gemeenten in Noord- Holland, welke zich ten doel stelt H» hftiaraen van het platteland meer 1922 wordt .•°i' 'n^en- v°°r feiten der on- zien mei mei eenmaal w kmv,ar n™>mt ü7 wieden tevreden stellen. In tuinen en op akkers moet men tot in de Herfstmaanden letten of er ook on kruid groeit. Laat men 't zaad schie ten dan houdt men vervuild land. Hoe dikwijls ziet men in den herfst niet, dat tusschen zaadrijke onkrui den als melkdistels, herek, melde, klissen distels en andere staan. Van de meikdistei wordt vermeld, 'tiat ze 19000 en van de klaproos, dat ze 50000 zaden kunnen voortbrengen als men ze rijp laat worden. Welk 'een schade kunnen enkele onkruid- planten, die rijp worden, veroorza ken. Daar zijn wel onkruiden, die voederwaarde hebben en waaruit de bijen honing halen, maar die voor deden beteekenen Weinig in vergelij king met de schade die ze veroor zaken. Uit de korenakkers zijn thans langs de kanten nog vele onkruiden als korenbloemen en klaprozen te verwijderen. Vele landbouwers ver zuimen in zomer en herfst het on kruid uit de gewassen te trekken. In 1 of 2 uur tijds kan men dan wel zooveel doen, waardoor men een .volgend jaar dagen wieden bespaart. Bij do gehouden stemmingen voor leden van den Zuiderzee visscher ij- raad zijn de volgende heeren gekozen: M. Kooij Pzn., voor Wieringen; J. Rcos, voor Ewijcksiuis, Nieuwersluis Kolhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Mede-inblik, Wervershoof en Andijk. iWVisser Hzn„ voor Enkhuiaen en Eovenkarspel. S. Helmich, voor Wij- denes, Schellinkhout, Hoorn, Berk- Iiout, Avenhorn, Oosthuizen, Warder Edam, Monnikendam, Broek in Wa terland, Burgerdam en Muiden. O. Kes, voor Volendam. P. Visser Jr., voor Marken. H. Veerman, Aan., voor Huizen. P. Baas, voor Spakenburg. A. Petersen voor Putten, Harderwijk "su Elburg. A. P. Keuter voor Kam- ten, Grafhorst en Urk. W. de Boer toen., voor Voiienbove. H. ThijseLng loor Blokzijl, Blankenham, Kuinre, weststellingwerf en Lemmer. K. J. ^eidem-ust voor Gaasberland, Laa- tuni, iV ariis, Hemelum, Molkwerum Ntavoren, Hindeioopen en Workum. OBDAM. OBDtAM. Baad. De Raad de ter gemeente vergaderde Dinsdagna middag to 6 uur. Afwezig is de heer ürsem. Voorzitter eu secretaris is Burge meester Dekker. Na opening volgt en vaststelling der notulen. De voorzitter had gehoopt in deze wrgadering de geidieening Bijz. -®**>lbouw nog to kunnen bekande- WMC het geval is,' meenten traden toe. Adres van het comité van Actie te Spierdijk om subsidie voor kin derfeesten Men wil aan de K. K. scholen kinderfeesten organiseerden (voor getrouw schoolbezoek), doch de particuliere bijdragen stellen het bestuur hiertoe niet in staat. Ver zocht wordt voor de 70 kinderen uit Obdam een bijdrage van f 1 per kind. B. en W. advi.seeren hierop afwij zend te beschikken, daar men met de andere scholen dit ook in toepas sing zou moeten brengen. In een tijd van bezuiniging kan de gemeente geen geld gaan uitgeven voor feest vieren. De Baad gaat algemeen met de zienswijze van B. en W. aocoord. Subsidieaanvrage van de bewaar school „St. Joseph" te Spierdijk. B. en W. stellen voor, om evenals vorige jaren f5 te geven voor elk kind, waarvan de ouders ejen inko men hebban beneden flOOO.— Van de 24 kinderen komen er 14 hier voor in aanmerking. Wordt goedgevonden. Nog worden goedgekeurd: diverse af- en overschrijvingen tot f 806.94i/2 betalingen uit den post voor onvoor zien tot f 866.79i/a toegestaan is f 1162.821/t) een suppl. begrooting ad f4684.38. De rondvraag levert niets op. De Raad gaat hierop in comité voor de vaststelling kohier honden belasting. URSEM URSEM. Een goed besluit. Door den raad dezer gemeente werd Dins dagmiddag met 5 tegen 2 stemmen aangenomen, het voorstel om aan te sluiten aan het Provinciaal Wa terleidingsbedrijf. Fen ware uitkomst voor deze ge meente, die ten tweede male onge veer droog zit. HEEMSKERK. HEEMSKERK. Aardbeien. - On danks de geringe aardbeienaanvoer zijn de prijzen laag. Op de veiling van Dinsdagavond besteedde men per K.O. 30 a 35 cent. Men troost zich' maar met de ge dachte dat bij normale aanvoeren •ne plukloonen niet uit de prijzen bestreden konden worden. Het is nu stil in de aardbeienstreek. L1MMEN. LIMMEN. Droogte. Door ver schillende Tuinders en BloemkSvee- kers worden plannen overwogen, om de groote en langdurige droogte te bestrijden, welke voor zeer velen een ramp beteekent. Het plan bestaat om door het ma ken van Nortonpompen en hier aan bevestigen van een electr. motor, door kunstmatige bevloeiing de tui nen en akkers van het no-odige water te vp.orzieu. Door den heer A. Scherm er Tik.,' blo-emkweeker aan den Rijksstraat weg woidt een dergelijke installatie aangelegd, welke deze week gereed hoopt te ^ijn om de bevloeiing te beginnen. wanneer 3e resultaten van deze bevloeiing bevredigend zijn, zullen ongetwijfeld meerdere aanleggen vol gen Déze bevloeiing mag dan wel geen hemelwater zijn, maar het is in elk geval een goed middel om de vruchten niet te doen verdrogen en veibranden. De meening is dan ook algemeen dat men deze technische hulpmiddelen als de eenigsfe oplos sing gaat beschouwen. HEERHUOOWAARD. HEERHUGOWAARD. Kermis. - De aandacht van liedjeszangers, ao- crebaten enz. wordt gevestigd op het volgende: dat tijdens de kermis, welke op 25, 26 en 27 Juni 1922 wordt geholiden, geen vergunning wordt gegeven tot liedjes zingen, het maken van mu ziek op verschillende instrumenten, het geven van veriooningen enz. op den openbaren weg of langs de hui zen der -ingezetenen, wanneer niet uiterlijk 24 Juni voor 10 uur voor het een en ander noodige verlof is angevraagd, terwijl alle bedelarij ten strengste zal worden geweerd. Nieuwe kieswet. Van de nieu we kieswet, d.i. dat men in een an dere plaats kan stemmen dan men moet, zullen hier 18 personen van gebruik maken. "WAARLAND. WAARLAND. Landstorm. Na oene du'delijke u'teanzetting van den heer P. J. Gelders, administrateur van het Landstorm-verband over het doel en het nut van een vrij- willigen landstorm werd alhier een afdeeling opgericht. De heer Jac. Morzink zal optreden als leider, ter wijl in het bestuur gekozen werden de heeren J. Lut, als voorzitter en J. Rernaud als seer.-penn'ngmeester. Excursie. In aansluiting met de lessen van den tuinbouwwinter- cursus maakten de leerlingen een excursie naar het Westland en Bot terdam. De trein bracht hen tot Leiden, de fiets over Voorschoten, Den De l, Den Haag, Rijswijk naar Naaldwijk. Daar werd eenige uren op een tuinderij doorgebracht en 's avonds zaten ze fijn op Sohevenin- gen. Den volgenden dag ging het naar de bloempottenfabriek in Delft een tuinderij in Schiebroek en Bot terdam. Vanhier bracht de trein ae weer naar huis terug. Bij voldoende deelname zal a.s. winter weer een cursus worden ge houden. Waterleiding. Alhier zijn ook reeds buizen aangevoerd voor de wa terleiding. Dus men zal spoedig met de werkzaamheden^ nu van geen tegenstander meer hoort. Aard ap pelbespmoeier. Als aard- appelbesproeier voor rekening van den Tu'ndersboind „Harenkarspel Oost" zal vermoedelijk' worden aan gewezen den heer G. Moras. Keuring. Gisteren werd onder le'ding van den heer A. H. Mank een aardappeikeuring te veld gehouden bij de Jedin van den Tu'ndersbond ..Harenkarspel Oost". Ongeveer 13 H.A. waren ter keuring opgegeven maar slechts weinige werden goed gekeurd. D© goedgekeurde peroee- len waren in hoofdzaak' die, welke met goedgekeurde pooiers waren be plant. OUDKARSPEL. Water. Men wijst er ons op, dat het water uit de pasgelegde wa terleiding niet beschikbaar gesteld werd voor 1 cent de emmer, doch geheel gratis. We meenen góed te doen het bericht van Dinsdag in zooverre even te herstellen. ASSENDELFT. ASSENDELFT. Personal'ia. Dezer dagen behaalde onze plaats genoot, de heer Jb. Koomen K.Cz. het diploma boekhouden voor de vereeniging van Leeraren. Nieuw Raadslid. Wegens bedanken van den heer Sikkes als gemeenteraadslid zal Tn diens >laats benoemd worden de heer O. Kleijn Fz., zoo meldden wij eer tijds. Dit is echter niet juist ge weest. Wel staat de heer O. Kleijn als no. 4 op de lijist, doch de -heer Schoone heeft recht op den raads- zetel wegens de 7 voorkeurstem men die op hem zijn uitgebracht Naar wij vernemen zal' de heer Schoone bedanken en zou de heer G. Kleijn toch benoemd worden. Bedankt ook deze, dan is de S.D.A. P.-lijst uitgeput, en zou de zetel vervallen aan den heer G. Gz. IJff van de vrijzinnige partij. 3 inwoners zijn, die mieer dan 90' zomers tellen, dan mögen we ge rust de conclusie trekken, dat As sendelft een gezond oord is. S p a a r b a n k. Op de vergade ring van de Vereenigingl Hulpbe toon alhier, werd ook een over zicht gegeven van den financieeïen toestand der aan genoemde vere niging verbonden Spaarbank. Het verslag gewaagt van een bloeiend bestaan en de cijfers, die nu vol gen, demonstreeren ten volle, wat in het versla^over den schitteren den toestand der Spaarbank wordt vermeld. De kasrekening Helder—Haarlemsdie lijst No. 33; fde vrouw was geaenkd, de toestand leest de vliegende blaadjes metvan den man is overigens gunstig. J 1 X - X X - i-n T I l—r. 1(J tl O I/f- sluit in ontvangsten en uitgaven op f438431.28. Alleen aan ingebracht spaargeld prijkt de kapitale som van t 869105.72. Aan intresten werd ontvangen f62807.75. De post terugbetaalde spaargelden luidt f633231.86. Aan salarissen werd slechts f2000 betaald. Geen wonder dat zoo'n spaarbank con- curreerend kan werken. De balans geeft aan beide zijden het respec tabel bedrag van f 1358023.48. Aan den schuldenkant vindt men den post spaargelden ad f 127Q297.60V2. Dat de spaarbank ook nuttig werkt blijkt uit den post Hypotheken aan den bezitkant Aan hypotheken verstrekt op bezittingen van boe ren, middenstanders en vooral van arbeiders staat een post van 1410297.10. Menig arbeider, komt als gevolg der coulante wijze, waarop de spaarbank bij den bouw van een huisje crediet ver leent, in het bezit van een eigen huisje. Het reservefonds bedraagt t78615.27V2 en de heeren bestuur- deren der bank zijn heusch niet bang om uit dien mooien spaarpot nu en dan een bedrag te nemen ter financieëring van een of andere nuttige gemeentezaak. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat over dit boekjaar een winstsaldo- is behaald van f3566.50l/2. Op 31 Maart 1922 waren in omloop 1231 boekjes. Over 1921 bedroeg het getal inlagen van fl tot tlO, 468 inlagen, van f 10 tot f100, 876 in lagen, van f 100 tot f 1000, 536 in lagen en boven de f 1000 298 in lagen. Aan den boekhouder voor de reuzeadministratie en het accu raat beheer een eeresaluut Politiek. De R. K. Kiesver- eeniging „St. Odulphus" heeft den verkiezingsstrijd ingeluid. Voor eerst zijn op verschillende punten van het dorp de groote reclame biljetten van de R. K. Staatspartij aangeplakt, waarop de ware, heer lijke Roomsche leuze: ,,In het waarachtig belang,van Staat, Kerk een Maatschappij stemt de Katho lieke lijst" Dan heeft het bestuur besloten nog deze week in elk Roomsch gezin een exemplaar van j - «itcreoven der te denoneeren. In die brochure heeft elke candidaat van de lifst van Haarlem—Hejder, een pittig kort artikel' geschreven, de lezing overwaard. Vervolgens zullen de propagandisten nog een viertal vliegende blaadjes raad brengen, welke blaadjes dienen, om nog en kele zaken voor onze R. K. Kiezers te verduidelijken. Dan nog heeft de algemeene R K. ProoagandaClub die Dinsdag avond 20 Juni op initiatief van den Z.Eerw. heer Pastoor is opgericht, in verbinding met het bestuur der R. K. Kiesvereeniging bestoten om op Jcrachtige wijze te propageeren een talrijk bezoeken van den R. K Lannddag te Alkmaar op Zondag 25 Juni. Een fietstocht naar Alk maar wordt georganiseerd en alle fietsers en fietsters worden uitge- noodigd tot deelname aan den tocht. Zondag om 11 uur vertrekt de club van af de sluis. Waterleiding. Zondagavond sprong de wateneidingsbuis aan den Coimmunicatieweg in h. Noord Einde. Direct werd bericht gezon den naar het hoofdbureau doch het duurde tot Maandagmorgen 10 erdafge Hoeveel M3 van dat kostbare wa uur eer de leidinp" werd afgesloten. ter in dien nacht is verloren ge raakt zal niemand klappen, in elk geval, in dezen tijd van water- schaarschte is het onverantwoor delijk, dat men zoo Iaat heeft in gegrepen. Oude inwoners. Deze week overleed onze oudste inwoonster n.l. Mej. de [Wed. J. Franck in den gezegenden ouderdom .van 96 jaren. Thans is de oudste inwoner de heer G. van 't Veer, die 94 ja ren telt. Als iwe er nu nog bij verhielden, .dat jer pi;et hem," nog' Dus allen present. De regehngs- jXMnimissie bestaat uit de heeren S. Gz. Kroon, W. Noom, J. Vrou- we Kz., D. Huipe en WL Kramer. Dat belooft van den kant van As- sendelfters een mooie manifestatie voor ons Christelijk Ministerie. De besturen van den R. K. Volksbond van de Hanze en van de St. Jozef gezellen zuilen met de prachtige vaandels, die zij bezitten, aan den optocht in Alkmaar, die schitte rend belooft te worden, deelne men. Bravo. Wijders zal er dit jaar zeer veel werk gemaakt worden van huisbezoek, vooral om de men schen goed op de hoogte te ho-u- gen hqe zij moeten stemmen. Die vele lijsten op het stembiljet ma ken het voor velen moeilijk, daar om zal er intens gewerkt wonden met proefstembiljetten om „fout Siemmen" te voorkomen. Ten slot- te, en dat zal de klap op de vuur pijl zijn, houdt onze Z.Eerw. heer pastoor op een avond kort voor den stemdag.een lof met predicate door een bekend priester-redenaar. In die redevoering zuilen niet be sproken worden aangename en onaangename wetten, belasting briefjes, hooge of lage loonen, maar de hooge, heerlijke beginse len en idealen van onze Roomsche Staatspartij. In die redevoering zal ons R. K. Kiezers en kiezeressen beteekend worden, dat de aanstaande verkie zingen niet gaan om eeriig tijdelijk gewin, maar om hooge en-verhe ven godsdienstige en zedelijke be ginselen. Dat kan en moet een praahtavond worden voor de Roomsche Assendelfters. De kerk moet te klein zijn. iWij eindigen dit praatje met den raad aan onze Roomsche men- Sfihen, leegt de brochure yan de' aandacht, neemt in groot aantal deel aan den R. K. Pol. Landdag pp 25 Juni te Alkmaar en bezoekt allen net H. Lof, waaronder een bekend priester-redenaar ons zal wijzen op de mooie beginselen der R. K. Staatspartij. BROEKERHAVEN. BROEKERHAVEN. Gegund. Aan den aannemer H. Bruinsma te An dijk is gegund de onderbouw van de te maken electrisohe overhaal alhier, voor de som van f31000.—. VENHUIZEN. VENHUIZEN. School reisje. In „Landmans Welvaren" had een be sprek' ng plaats van de a.s. school reisjes. De heeren ten Hofstede en D. Boot werden als bestuursleden herkoaen. In plaats van den heer M. Buishand werd de Burgemeester tot vooratter benoemd. Besloten werd met de oudste leer lingen de Artis te bezoeken en wel licht nog het Rijksmuseum, terwijl de kleinen aan de inrichting van den heer R. Bloemendaal te Blokker een bezoek ziulien brengen. De da tums zijn bepaald op 14 Juli en 27 Juni. HEM. HEM. Concert. Het concert met lichtbeelden te geven door de dames Mol en Sluis en den heer Aalbers ten bate van het Nansen-comite had in de kolfbaan van den heer Pij per plaats. Het programma weid door de aanwezigen in diej>e aan dacht gevolgd. Vooral de lichtboei den over den nood in Rusland waren aangrijpend. De heer Cremer dankte met de gebruikelijk» woorden. ANDIJK. ANDIJK. Wonderdier. Bij den heer P. v. d. Leek is een kuikentje met vier pooten geboren. Uit een toom van tien komt het niets ten achter bij de andere en groeit en eet en drinkt met hen. De twee bijpootjes zijn normaal ontwikkeld en zitten gekruist ach ter de andere pooten. 't Is wel een kijkje waard. WOGNUM. WOGNUM. Waterleiding. Dezer dagen is ook in ons dorp een begin gemaakt met het leggen der buizien voor de waterleiding, 't Is langs den weg een ware chaos. Met het oog op de a.s. aardappel-amipagne zal door B. en W. alles beproefd worden om een zoo groot mogelijk deel van don weg vrij te houden, zoodat men per rijtuig kan passee ren. Of 't echter uitvoerbaar is, zal moeten blijken. MIDWOUD. MEDWOUD. Geslaagd. De heer K. Peereboom alhier slaagde voor het examen boekhouden (Vereeni- 'M,loei: ax-joboekhoud-eft) stuur van den Bond van DiL Too- neeiver. in West-Friesland vergader de in de „Koekoek" ter voorberei ding van de algem. vergadering, die in Wügrium zal gehouden worden. Van de bestuursleden werd de vol gende rooster van aftreding opge maakt: 1922 de hee-ren D. Wilms, Oostwoud en O. Wit, Midwoud; '23 de heeren H. Mantel Twisk en Jac Broersen Obdam, 1924 da heer P. Kooijman, Wogmim. ENKHUIZEN. ENKHUIZEN. Aangeliouden. Door de politie werd alhier aange houden J. v. O., zwervende, ge signaleerd in het Algemeen Politie blad tot het ondergaan van 1 maand gev. straf. v. O. is tot het onder gaan zijner straf naar Alkmaar over gebracht. OOSTHUIZEN. OOSTHUIZEN. Ingetrokken. Ter bezuiniging is de standplaats van den Rijksveldwachter alhier, inge trokken. Prijs behaald. Bij de te Mon nikendam door den Bond van Gym- nastiekveri-enigingen uitgeschreven wedstrijden behaalde J. Waterdrin ker, adspirant onzer turnvereeniging „Olympia" een eersten prijs met hoepeiloopen. LAKC'EREia LANGEREIS. Te water. Het dochtertje van den heer Galjaard raakte al spelende in de ringvaart. Helpende handen brachten de klei ne spoedig op het droge, doch de levensgeesten schenen geweken. De wijkzuster slaagde er met veel inspanning in de levensgeesten weer op te wekken. De toestand van de kleine as thans redelijk goed. iWORMERVEER. WORMERVEER. Bevorderd. On ze plaatsgenoot, de heer F. H. Schaap is -aan de Universiteit te Amsterdam bevorderd tot arts. NOORD-SC'HARWOUDE. -Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Ghr. school te Buiksloot, ge meente Amsterdam1, is benoemd miej. G. ïVeen, alhier. HEEMSKERK. Aanbesteding. Dinsdag j.l. is alhier aanbesteed do verbouwing van de K. S. A. De gelagkamer wordt vergroot, Laagste inschrijver was de heer Joh. Henneman alhier, aan wien het werk ia gegund. Werkloosheid. Als werkloos zijn ingeschreven 3 fabrieksarbeiders en 4 grondwerkers. 'T ZAND. 'T ZAND. De bliksem. Tijdens het omweder dat hier hedennachtt plaats had werd heb echtpaar A. Dekker aan de Kolksluis getroffen, de man lag bewusteloos, .wenkbrau wen en borsthaar was wegge- fictiroeid, terwJU het hopfdhaar Kan Brand werd niet veroorzaakt. BERGEN. Zo. üde H.H. Missen te 7, Kalf 9 en 10 uur, 1 uur Cat., 2 uur Ves pers, half 3 Maria-Congregatie v. <L meisjes in de Kapel der Eerw Zusters; half 7 Maria-Congregatiev. de jongens. Di. 9 uur gez. jaargetijde voor EU sabeth Duin, wed. van Jan Leijen Wo. nam. van 6—8 uur gelegen heid om te beebten. Do. Feestdag van de H.H. Apost. Petrus en Paulus, Patronen onzer Parochie, te vieren als Zondag. De H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis, na de Hoogmis de Generale Absolutie voor de leden v. d. 3de Orde. k uur de pl. Vespers. Vr. avond 7 uur Lof ter eere v. h. G-odd. Hart tot sluiting van de Juni- maaiuf. Za. Feesidag van het H. Bloed, 's Nam. van 5—9 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Petrus de Moor die met de laatste Petrus de Moor, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen Joannes Dekker en Elisabeth van Veen. HEILOO. Zo. 7 uur voor Wilhelmina Bruns Hoiutenbos, kw. over 8 voor Adria- nus Klaasse en Maria Halfschepel, 10 uur voor de par., half 3 Vespers met Rozenhoedje. 7 uur Pledh'-ig Lof preek en processie doo-r den tuin tot sluiting van het feest van Altijdd. Aanbidding. Ma. 7 uur voor overl. fam. 8 uur voor overl. fam. de Waard. Wo. 7 uur ter eere v. d. H. Ge- rardus Majella. 8 uur voor Cornelis van Zaal en Martina Franzen. Do. 7 uur voor An'onius v. d. Steen, kw. over 8 tot intentie, 10 uur voor de leden v. d. Levenden Ro zenkrans, half 3 Vespers met Rozenh. Vr. 7 uur vo-or ov-efL fam. Ver meulen, 8 uur voor ZeerEerw. J. A. Geurts. Za. 7 en 8 uur voor Bart Rolie en Guurtje Groot. Vanaf 4 uur biechthooren, half 8 Marialof. Cat. gewoon behalve Don derdag. AKERSLOOT. Zo. half 8 voor Brigitta Renkcl, 10 uur voor de parochie, half 2 Gat., half 3 Vespers. Ma. 8 uur voor Maria Kaptein. Di. 8 uur tot aek. intentie. Wo. voor Oath. Meijne en Cath. de Waard. Van 5—7 u. biechth. Dd. feest van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zon dag, half 8 voor de parochie, 10 uur v VJO-t, OV'JXC^JiUV. T\_rcri VXV-» St. Pieterspenning, half 3 Vespers metlied 113. Vr. voor Oiasina Zuidervaart, wed. van Paulus Schoon. Za. voor overl. fain. Meijne. Zo. half 8 voor overl familie Groen, 10 uur voor de parochie. Feest van Maria Visitatie. SCHOORL. Zo. 7 uur H. Mis, half 10 Hoog mis, kwart over 1 Gat., 2 uur Lof ter eere van het H. Hart Di. avo-nd 7 uur vergaxlering van de Derde Orde. Wo. va.n 35 uur bieohtliooren. Do. H.H. Petrus on Paulus, te vie ren als Zondag, de H.H. Missen om 7 uur eu half 10, 2 uur Laf. Za. middag van 3—7 u. biechth. Deze week Gat. naar gewoonte, behalve Donderdag. De gebeden worden verzocht voor Anton'a Moereboer, die met do laat ste H.H. Sacramenten der Ster venden is voorzi n. RINNEGOM. Za. feastdag van den H. Adalbertus patroon der parochie, 7 uur voor M. L'efting—Haarman, half 10 pl. Hoog mis voor de par-., schaaleo-ilecte voor het sieradenfends, 2 uur gezamenl. oef. op den Adalbertusakker, 7 uur pl. Lof met feestpredikatie. Ma. 7 uur voor W. Adm'raai. Di. 7 uur v. M. NoortOornel isse. Wo. 7 uur voor N. Zuurbier en W. de Waard van 5—8 u. b echth. Do. feestdag van de H.H. Aposte len Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, 7 uur de H. Mis tot intentie der leden v. Tuinbouw, half 10 de Hoogmis voor de par., generale abrolu tie 3e Orde, 2 uur Vesp. met Ro-z. Vr. 7 uur tot zekere intentie, ter eere van het H. Hart. Van 4—7 uur biechthooren. Za. 7 uur voor de overl. fam. Leek! van 3—8 uur biechthooren. Zo. Je Zondag der maand, 7 uur voor P. Pepping en C. Mooij. Deze week elders de H.H. Missen: Zond. voor Joanna Pronk. Dinsd. v. A. Straathof—Noort. Woensd. voor M. Kaptein. Bond. v. G. de Wit—Zuurbier. Vrijd. v. d. Z.Eerw. hr. Pastoor A. Breems. Zat. voor L. Va] kering. WARMEMHUIZEN. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis, 1 uur Gat., 2 uur Vespers. Wo. na de H.H. Missen on des namiddags van 5—8 uur biechth. Do. H.H. Pietrus en Paulus, te vieren als Zondag, 7 uur Vroeg mis, half 10 Hoogmis, 2 uur do Vesper3. Vr. avond 7 uur Lof ter eere van het AJlerh. Hart. Za. na de H.H. Missen en des na middags, yan 4—8 .uur. biechthopreu.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 5