l\in SLACHTOFFER. ^tcsale Berichten. GELENGD NIEUWS EiriTSTiiEfir- Machtszaken Provincial! Nieuws ben moeten consiateeren, dat de yereischte medewerking' niet Bteeds verleend is geworden. Ver schillende gemeentebesturen todhl hebben regeling-en getroffen, ten gevolge waarvan hoogere uitkee- nngen vers riekt worden, dan ver leend kunnen worden overeenkom stip,de door hem vastgestelde re- fehnp- oï tengevolge waarvan üit- kemngren gedaan kunnen worden in'geva"en waarin dit volgens de door hem getroffen regeling niet mogelijk is. Oevoig van het gebrek aan vol doende medeewrking tzaf zijn.'dat de steunv rleenïng vanwege 's Mi nisters i iprtement moeten worden ingetrokken, vóórdat de juiste tijd daarvoor gekomen zal zijn. De Minister verzoekt daarom de gemeentebesturen voor zoover re nood;g, voortaan hun volle me dewerking wel te willen verleenen. De Minister zal reeds thans de Rijkssubsidie in de kosten van steunverlening intrekken voor die gemeenten wier besturen tot volle medewerking jiïet bereid blijken. DL NIEUWE PAUSELIJKE INTERNUNTIUS. Z. H. de Paus heeft Mgr. Cesare Orsenigo, kanunnik van den Dom van Mi.aan, benoemd tot Inter nuntius in Nederland en tot ti- tulair-Aartsbisschoo van Toiem-oi- de. DE TABAKSWET. De f'rma T. C. Hessen en Zn. te Haarlem heeft aan 40 sigarenma kers tegen lieden ontriag aangezegd Do firma moet daartoe noodgedron gen overgaan, omdat zij g en ban- derollea -gets van het Rijk kan los krijgen. LO.fNEN BOUWBEDRIJVEN Met .ngang van Maandag 26 Juni wordt in de bouwbedrijven te Nij megen bet loon met 10 procent ver laagd en derhalve gebracht van 79 oent op 72 cent per uur. Een on an der in afwachting van het „land lijk' bosju t, dat ongeveer half Juli zal worden genomen. VERLEK G ING-ARBEIDSTI JD. Het voorstel der directie van de Fransch-U llandsche Oiiefabrr ken Cal vé-Delft te Delft tot verlenging van den arbedstijd is door het per soneel aanvaard. Voor bet konlinue bedrijf wordt de 47-ur;ge en voor de overige groepen d© 48-urigie arbeids week ingevoerd. WAARSCHUWINGEN. De commissaris van politie te Lei den waaiscliuwt tegen Machiél Eng- lanaer, kco-pman, gedurende denlaal- sten tijd verblijvende te Leiden, die latende voorkomen flinke zaken te doen van verschillende personen gOe- deien koopt, waarvan de betaling aditeiwege blijft. De commissaris van politie te Lei den waa, schuwt tegen een pers-ion van ongeveer 5O-jarigen leeftijd mid- delmajge lengte, blond, grijzendhaar grijs puntbaardje en gekleed met vicnker costuum met s appen hoea die op s inksche wijze aan geld trach. te kernen. Hij ging verscheidene win kels binnen, kocht iets voor een dub- be.tje ot 15 cent en bij het terg- entvangen van geld beweerde hij een rijksdaalder gegeven te hebben. BRANDEN. Gisterenmorgen brak te Rotterdam op de eerste verdieping van de fa briek van de firma C. Ligtermoet en Zn. aan de Vierhavenstraat, brand uit. Aangezien de voorraad plantenve- ze s. wvLice oe firma prepareert voor de boiSte makerijen, zeer droog was, vonden de vlammen gretig voed sel De brandweer wierp groofe hoe veelheden water in de vuurzee. Toen gevaar dreigde dat de brand zich ook naar het kantoor zou uitbreiden, wer den op bevel van den eigenaar alle boeken en papieren van waarde in FEU ILLETON 10, Nooit," zeide hij, geheel buiten zich zelf van woeda, nooit zult ge een cent van mij hebben, begrijpt ge Al zag ik u aah mijne voeten verhongeren „Ho," ho," viel Eendenbek hem spottend in de rede, „welk een vuur, welk een gramschap „Ge hebt mij in 't verderf gestort," zei de bankier, „en ge waagt het nog u te vertoonen? Thans echter kunnen uwe bedreigingen mij geene vrees meer aanjagen, 't Is met mij afge- loopen. Alles laat mij thans koud." Al sprekende speelde de heer Lan- tin met de revolver, waarvan de ioop den heer de Saint - Elme tel kens bedreigde. Deze, daarop minder esteld, sloeg het wapen naar beneden, oewel er in zijn houding niets vij andigs was. „Speel er toch niet mede," riep hij, dat is hoogst gevaarlijk." Hij ontrukte het wapen aan de handen van den bankier en legde het op de schrijftafel. „Maak 't kort," zei de bankier, „wat verlangt ge „Ge hebt het geraden, geld." „Ge krijgt geen rooden duit." velligfteki gebraicfiï. Men ffeeff ter dit kantoor kunnen behouden, evenals de naastEggende ververij en magazijnen waar hónderden telen en kisten met vezels waren opge slagen. De naastgelegen Fabriek v'an de firma van der Ruij en Van Ree bleef gespaand, maar kreeg groote waterschade. De machines, staande in de fabriek van de firma Ligter moet, die geheel uitbrandde, verte genwoordigden een waarde van tien duizenden. Met den voorraad goe deren, die verbrandden, wordt de schade geschat op ruim een ton. Alles is verzekerd qp beurspolis. Gisterennacht omstreeks een uur. brak een zware brand uit in de stoomhoutzagerij van de firma A. E. de Kievit aan de Gansstraat te Utrecht. In kórten tijd stond de ge- heele fabriek, de stoomhoutzagerij en het magazijn in volle vlam en hoewel de brandweer spoedig met groot materiaal aanwezig was, kon zij niet voorkomen, dat deze gebou wen totaal vernield werden. He aangrenzende ketelhuis, als mede berg'jilaa.sen van hout, een elec- irisciie houtzagerij enz., konden be houden worden. Het bedrijf, waaraan tal van werk lieden verbonden zijn, moet thans gedeeltelijk stil liggen, daar de fa briek totaal vernield is. Verzekering' dekt de brandschade, doch het bedrijf is niet verzekerd. VERVALSCHTE DOLLARBILJETTEN. Gisterenmiddag ontdekte mietn aan het bijkantoor van de Amsterdam- solie Bank aan het Ooetple n, te Rot terdam, dat men een-ge vervalsokte b.ljetten van 50 dollar bad ontvan gen. Onmiddellijk stelde men hier de poptie met het geval in kennis. Uit het onderzoek bleek, dat men biljetten van 1 en 2 dollar door mid del van radeer ing en bijwerking zeer kunstig had veranderd in bil jetten van 50 dollar. Zooals men, zijn op de dollarbil jetten portri tien afgedrukt. IetUr bil jet van andere waarde heeft ooit een ander portret. Toen men nu op het 50 dollarbiljet het portret van Washington ontdekte, dat op het 1 dollarbiljet thuis hoort, kwam men achter de waarheid. Daar het voor den leek natuurlijk ondoenlijk is al die verschillende portretten met het juiste biljet, waar ae op be- hooren. uit zijn hoofd te kennen, zij men gewaarschuwd. Een andere afwijking, die ook heel moeilijk te oonstateeren is, bevindt zich onder de getailen in de arceering, waar de lijntjes ineen zijn gevloeid. Ook andere banken zijn de dupe geworden van den vervalsoher. Zoo ontving men aan het wisselkantoor „De Beurs" een biljet van 1 dollar, dat in 100 dollar was veranderd. Aan de Standaard Bank werd even eens aoo'n vervaischt biljtet ontvan gen en bet vermoeden bestaat, dat nog meerdere in omloop zijn. VERDUISTERING VAN f27.500 Door de commissarissen van de Eerste Nederlandsche Luxewaran Fa brieken, gevestigd te Amsterdam aan den Groenburgwal, is bij de po litie aangifte gedaan, dat de direc teur verdwenen was en dat tevens een bedrag van f 27.500 vermist werd. Uit een ingesteld onderzoek is ge bleken, dat de directeur reeds een tijd geleden vertrokken was. Van Zandvoort is hij, in gezelschap van vrouw, kind en ongetwijfeld ook de kas der maatschappij, naar Wiesbaden vertrekken. Ook hier is hij thans niet meer te vinden. Zijn uitlevering is gevraagd. TELE URG ES TELDE LIEFDE. De timmermansknecht H. M., te Heen vliet had eenigen tijd verkeering gehad met een zekere mej. SL te Nieuw Helvoet. De verkeering was afgemaakt door hem, zeer ten onge- ifoege van haar. Van Woensdag- op Donderdagnacht is deze laatste te voet van Nieuw-Helvoet naar Heen- vliet geloopen, is daar door het raampje van de W.C. de woning van de ouders van H. binnengedrongen „Dan klaag ik u aan." „Dat kan me niet schelen." „Ik kan u bestelen." „Probeer 't eens." „Ik zal u vermoorden." „Wel zeker, dat is 't gemakkelijkste, ga uw gang maar." En Jnet een spot tend gezicht bood b4 den schurk zijn hoofd aan. Eendenbek aarzelde een oogen- blik. Hij keek om zich heen, zag de geopende brandkast geheel gevuld mtt bankbiljetten. De verleiding werd hem te sterk. Met eene bewe ging snei als de bliksem greep hij de revolver. „Ik zal het hebben, of ge wilt of niet." En hij trok de pistool af vlak voor de borst van Lantin. De mond van den loop drong in de kleeren van den bankier. Het schot ging af zender veel ge rucht, en Lantin viel voorover op zijne schrijftafel. De kogel was dwars door het hart gegaan. Hij was ge storven zonder een enkele beweging, zonder een enkelen kreet. De moordenaar wierp het wapen op" de schrijftafel, opende de laden, beroofde de brandkast, ging voor den spiegel staan, om zijn haar in orde te brengen en schikte zijn das recht. En daarop opende hij zachtjes de deur, even bedaard, alsof er niets gebeurd was. en het kamertje, waar haar góweaön verloofde sliep, geslopen. Door het rumoer echter dat rij daarbij maakte, waa genoemde H. wakker geworden, en tot zijn niet geringe verbazing zag hij daar een vrouwengestalte, welke zich over hem heen boog en den inhoud van een fleschje in zijn mond trachtte te gieten. Ter beschikking van de Maastricht sohe justitie is gesteld een ruim 20-jarig jongmensoh uit Kerkrade, die kennis had met een meisje van 17 jaren, en dit een pension Lad bezorgd in een Diuitsch plaatsje bezijden Roermond, De ouders war ren doodelijk ontsteld, toen ae de verdwijning van haar dochter be merkten, en brieven kregen, waarin ze eciireef van plan te zijn na«.r Amerika te vertrekken. Later werd haar schuilplaats, waar ze wegens „Erholung" zou verblijven, ontdekt en niet behulp der politie kon de vader zijn dochter weer meenemen naar de ouderlijke woning. DE SLOTTREKKINGEN DER ZES TIENDE ROTTERDAMSCHE PRE- MIELEENING. De hoofdpremie, de schitterende vil la „Theresia", viel op serie 79 No. 427. Indien de winnaar er gaat wonen, ont vangt hfj 300 lijfrente per week. Hij kan echter ook 50.000 u contanten bekomen. Deze obligatie werd verkocht door den heer Jan de Raad te Dord recht. Het gemeubileerde hoerenhuis aan de Laan van Meerdervoort te 's-Grar venhage, viel op Serie 117 No. 460, verkocht door den heer Henry Lemeke te 's-Gravenhage. De derde premie, 15.000 viel op serie 211 No. 24, verkocht door den heer C. Oskam te Seheveningen. De twaalf koeien, of 6000, viel op serie 97 No. 329, verkocht door den heer C. Caminada, te 's-Gravenhage. De extra premie: Duurtetoeslag van 40 per week, zoolang de Bank pre- mieleeningen uitgeeft en de winnaar leeft, op serie 117 No. 21, werd toe gewezen aan den beroemden rusten den tooneelspeler Jan C. de Vos, hou der van obligatie Serie 117 No. 21. Voorts viel 25.000 op Serie 79 no. 298, gekocht bij de firma Soudijn en Co. te Rotterdam, op Serie 67 No. 74, gekocht bij den heer J. v. Oosterunl te Deventer, op Serie 131 No. 146, ver kocht door den heer D. H. Franssen te Vfenlo en op No. 117 No. 360, verkocht door het Sigarenmagazijn Wijnbergen te 's-Hage. De vier premiën van 10.000 vielen op Serie 97 No. 264, verkocht door Sig. magazijn van der Staal, den Haag, op Serie 320 No. 5 verkocht door Sohaaf's Obligatiekantoor, Amsterdam, op serie 107 No. 322 verkocht door Lue Saan's Prijzenkantoor te Rotterdam en op, se rie 77 No. 301 verkaeht door de Fa. Killestein Zonen te Utrecht. De commissie was voltallig; door de benoeming van den oud-burgemees ter Kallenbach en Wethouder Tadey tot Commissarissen, werden deze hee ren vervangen door de Kapiteins Beek man en Pel. Aangezien bij de a.s. open bare trekkingen de Raad van Commis sarissen steeds door minstens drie le den zal worden vertegenwoordigd, zul len deze heeren, bijgestaan door den heer Luitenant-Kolonel van der Steen, voortaan toch toezicht blijven houden op de trekkingen. De Bank heeft aangekocht een onfeil 'bare Simplex-machine, die door ver schillende aanwezigen, uit het publiek in beweging zal worden gebracht, waardoor het tijdroovende controleeren van loten, voortaan vervalt. Het oude „rad van fortuna" wordt op deze machine vervangen. De 17de leening wordt reeds heden door de Bank gelanceerd; de eerstvol gende trekking is Donderdag a.s. KLEIN ALLERLEI. Gearresteerd is H. R. te Meppel, in verband met een tekort in de kas der Meppefer Onderlinge Brandassu- rantie-Maatschappij, waarvan hij boek houder was. R. was sedert enkele da gen verdwenen en werd te Amster dam aangehouden. De directie der „Kwatta" te Breda heeft haar contröle-systeem, be De portier stond voor het gebouw, dat was zeker de reden, waarom hij niets van het schot re^oord had- De heer de Saint - Elme wenkte hem. „De heer Lantin," zei hij, „heeft mij verzocht u te zeggen, dat hij onder geen enkel voorwendsel ge stoord wenscht te worden." „Zeer goed, mijnheer." Hij ging heen. De portier nam weder plaats in zijn hokie en men weet wat er ver der gebeurde. De heer de Saint - Elme was er in geslaagd Frankrijk te verlaten en werd nooit meer teruggevonden. Het einde van markies d'Arbois was niet minder ongelukkig als dat van zijn voornaamsten medeplichtige. Na Parijs verlaten te hebben, was de moordenaar van Paul eene schuil plaats gaan zoeken in het sombere kasteel, waar wij hem bij den aan vang van deze geschiedenis gekend hebben. In de diepe stilte van het thans onbewoonde kasteel verscheen de geest van Paul d'Ormessan eiken nacht aan den markies. Die geest was spierwit met groote bloedige plekken op borst en voorhoofd.. En om hem te ontvluchten, verliet de heer d'Arbois zijn bed, sloeg tegen de muren.^ten prooi aan een soort staande in hot insluiten van atatistlek- bons, met do daaraan verbonden be looningen, gestaakt omdat het systeem gevaren blijkt te verbergen, die door bedoelde directie in geeuen deeie voor zien waren, De 49-jarige arbeider T. EL, uit Groesbeek, vader van een talrijk gezin en werkzaam aan de Maas- en Waal- kanaalwerken bij Nijmegen, geraakte onder eenige zandwagens en werd op slag gedood. Terwijl te 'g-Heerenbeirg een op tocht plaats nad, ging eein paard van den melkrijder van Uken op den loop door oe tonen der muziek, Een acht jarig meisje wierd door den wagen overreden en ernstig gewond. De wa genbestuurder werd door het paard meegesleept en werd bewusteloos op genomen. Vermoedelijk door kwaadwillig heid is te Hoeven de woning van den heer M. de Rijk geheel afgebrand. Zij was laag verzekerd Te Vlissingen is in de St Ja- oobuskerk een gedenkplaat onthuld ter nagedachtenis van de 14 te Vlissingen wonende Belgische soldaten, die in den oorlog voor hun vaderland vielen. Voor de oflUiulling werd een H. Mis op gedragen. Te Delden is Ingebroken bij den hotelhouder "CVyvekate. De dief heeft een rijwiel meegenomen en de fiets, die verleden' Zondagnacht bij Leppink te Hengelo is gestolen, liet hij achter. Te Deurne zijn gisteren huis, schuur en stallingen van den landbou wer J. 0., afgebrand. Verzekering dekt de schade. Op het terrein van het Maas-Waals kanaal is de gehuwde H. G., vader van tien kinderen en wonende te Groes beek, onder een zandwagen geraakt en gedood. Te St. Anna Parochie is het 9-ja<- rig zoontje van J. Rootstra uit een boom gevallen en overleden. De Hollandsche matroos Wit- broelk is uit een der masten van het s.s. „Kroonland" liggende te Brussel op het dek gevallen en met gebroken schedel opgenomen. Bij het overbren gen naar het gasthuis, is hij overleden De 16-jarige J. V., te Oosterhout Vraehelen is, doordat zijn paard schok van een motor, onder de hooikar ge raakt. De dood trad bijna oogeublikke- lijk in. Te Budel is gisteren het 4-jarig zoontje van den schipper S. spelende in het bassin govall enen verdronken. Mgr. Dr. JAN SMIT. Woensdagmiddag is Mgr. dr. Jan Smit in het klooster „Sion" te Die penveen aangekomen, om daar de laatste dagen voor zijn heilige bis schopswijding in gebed eo overwe ging door te brengen. Mgr. J. AELEN. Donderdagmiddag arriveerde te Arnhem 2». D. H. de Aartsbisschop van Madras, Mgr. J. Aejen. Z. D. H. waa op de terugreis van Rome en zal eenigen tijd vertoeven in Hui ze Vrijland, aan den Koningsweg te Arnhem, hét rustoord van de mis sionarissen van MUI HilL AUTOONGELUK. Een automobiel handelaar te Bever wijk stond voor de Haarlemsohe rechtbank wegens een auto-ongeluk terecht. Beklaagde was beschuldigd op 12 Maart met een auto roeke loos en onvoorzichtig te hebben ge reden, waardoor mej. W. Wuurman werd aangereden en een eind met de auto medegesleurd. Ziij was daar bij gekneusd geworden en had als gevolg van de aanrijding eenige weken ziek te bed gelegen. Bovendien had zij eenige maanden haar werk als schoonmaakster niet kunnen ver richten. Als getuige gehoord zeide mej. Wuurman, dat zij op den Pol derweg langs het Noord-Zeekanaal met haar man per fiets reed. In snelle vaart naderde de auto op den smallen weg. Getuige vertrouwde het niet en stapte van haar fiets af. Kort daarna had de aanrijding plaats Getuige werd bewusteloos tegen den van krankzinnigheid. Zijn kreten ver vulden de sombere ruimte van het ledige gebouw, en de knecht, die ze hoorde, verstopte zich, hoewel hij wist wie ze slaakte, onder de dekens, klappertandend en steeds rillend, zoo afschuwelijk was dat gillen. In den eersten tijd had hij over dag rust. Langzamerhand verscheen het spook aan zijne zijde gedurende de lange wandelingen,,welke hij deed om den angst, die in hem leefde, te dooden. De tijd kwam zelfs, waarin die geest niet alleen meer was. Dokter Bernau en diens dienstbode hadden zich er bij gevoegd. Toen had de el lendeling geen enkel uur meer rust of verpoozing. Hij vluchtte. De spo ken gingen echter even snel als hij zelf en waren voortdurend in zijne nabijheid. Hij meende hun adem te voelen, hun adem, die koud was en vochtig als het graf. Hij bleef staan en de spoken leg den zich aan zijne voeten. Hij hief het hoofd op en de vreese- liike koppen grijnsden hem tegen uit het blauw van den hemel. Hij keek weder naar de aarde en zij kropen om hem heen met bloeden de wonden, terwijl het gras rood ge verfd werd. Hij sloot de oogen, lichtend en weg geslagen. Nu nogi ondervindt zij hinder vaal het ongevaL Beklaag de ontkent schuld te hebben en aa, dat het ongeluk niet zou hebben plaats gehad, indien getuige niet van haar fieta was gesprongen. Het O. M. eisohte tegen beklaag de een maand gevi straf. ii fc. rv^~—rïMwmW ASSENDELFT. ASSENDE^F. Personalia. Deze week slaagüe onze plaatsgenoot, de heei J. A. J. Barnhóorn te Amster dam voor h'et doctoraal examen ge neeskunde. Een rectificatie. In een mij ner correspond en tie's heeft uw cor- respenaent pok gesproken over een propaganaa-fietstopht naar Alkmaar naar den R. K. Politieken Landdag op Zondag 25 Juni. Mocht daar soms in staan, aal ook 'dames aan den fiets tocht kunnen deelnemen, dan zij bcj deze nadrukkelijk vermeld, dat uw uorespondent „zeer mis" is geweest wam de deelname staat alleen open voor mannen en jongelingen. De re geringscommissie hoopt oop een tal rijke deelname. OPPERDOES. OPPERDOES. Ontslag. De Bur gemeester dezer gemeente vraagt te gen 1 September ontslag als gemeen te-secretaris. SCHELLINKHOUT. SOH ELLINKHOUT. - Eervol ont slag. Met ingang' van 1 Juli is den heer V. Goes, kantoorhouder der posterijen, eervol ontslag verleend. HOOGKARSPEL. HOOG KARSPEL. Demonstratie.— Op het terrein van den heer D. Beem- ster had een belangwekkende demon stratie plaats, welke de aandacht van den landbouwenden stand ten zeerste verdient 't Was een sproeimachine, die in tijd van droogte ieder in staat stelt zijn te veld staande pro ducten te besproeien. Het toestel be staat uit een motor en pomp, de motor is zeer licht en kan op een akker of in de schuit geplaatst wor den. Hel water uit de slooten wordt door slangen gebracht, waar men 't wil aanwenden. De motor kan op een ai aagtaar gezet worden en over al geplaatst worden waar men zulks verlangt. Als een zachte regen doel een sproeier het water cnver de vel den nederdalen. De demonstratie werd door velen bijgewoond en voldeed goed. Hel tcestel wordt dobr de firma Mors te Amsterdam in den handel ge bracht Te water. Het vierjarig zoon tje van den heer .K Schipper, raakte te water jn een diepe sloot om h€t hliiis en vërfceerde reeds in levensge vaar. De werkman van den heer Been begaf zich naar den akker bemerkte den knaap en redde hem van den dreigenden dood. ENKHUIZEN ENKHUIZEN. Orgelconcert. - Het waren twee grootsche werken die Op 23 Juni het glanspunt der orgelcon certen van den heer Creveooeur uit maakten. De teecate f. op. vUn Bach en de 3e sonate (c- Ul) van Guil- mans. Ook de marebe „Triomphale" van Lemmers voldeed zeer goed. WIJDENES. WIJ DENES. Autotocht. Onze jeugdafdeeling maakt een autotocht naar Bloemendaal en Zandvoort. Over Castricum werd de reis ge maakt, begunstigd door goed weder. OOSTERBEEK. OOSTERBEEK. Wedstrijden. - Ter gelegenheid van de kermis zul len taderwedstrijden en wedstrijden .voor ouderen gehouden worden. Aan een commissie zijn de voorbereiden de maatregelen opgedragen. AN DIJK. ANDIJK. Eervol ontslag. Mej. G. v. d. Laan, onderwijzeres aan de Oosterscihcol heeft tegen 1 Sept. eeivO'l ontslag aangevraagd. Concert. Tavenu gaf een goed gestaag concert in den tuin van den heer Dekker. Het aantal da- maskrachten maakte een gunstigen indruk. Het aantal heerenkrachten spelend verscnenen zij voor zijn kranke verbeelding. Dit leven was voor den markies niet vol te houden. Het was een voortdurende mar teling, het scheen hem, alsof die spoken waren aangesteld, om hem tot beulen te dienen, hem te pijnigen, totdat de dood een einde aan dien vreeselijken strijd zou gesteld hebber. IJdele hoop echter. De martelinb eindigde niet. De markies verliet het kasteel. Dat was echter nog er- ser- Maanden, jaren verliepen op die wijze, in den verschrikkelijken toe stand, welke den markies voortdu rend op die pijnbank hield. Op zekeren morgen vond zijn be diende hem stervend voor zijn bed liggen, met een vreeseiijke snede in den hals, toegebracht met een scheermes. Terwijl hij voor den spiegel stond, om zich te scheren, had de ellende ling in plaats van zich zelf den geest van Paul gezien. Aangegrepen door eene krankzin nige woede, had hij zich op de ver schijning geworpen, sloeg den spiegel stuk, en daarop de woede tegen zich zelf keerend, had hij zich de vreese iijke wonde toegebracht, waaraan hij stierf. Gedurende twee dagen ongeveer worstelde hij tegen den dood. De ver is vol**, war a? bteptfflj isngar te zWafc Over liet algemeen was mq tevreden over ffet ten gleUoore gtesT brachte. f Na lang gemopper Es door de goede zongen van den aannemer, de heer v. nf 'Heuvel de zoolang ge- wensclite rijweg, onder langs den dijk naar EnHiuizen werkelijkheid ge, worden. Een groote verbetering, BEETS. BEETS. Ongeluk; Den lijmverker, de heer W. van het G. E. B. over kwam een ernstig ongeluk. Een degl van h'et net moest worden overge bracht naar de overzijde van den weg. Terwijl hij boven in een paaf bezig was den draad los te maken, k'napïte de paal bij den grond af, de W. wist zich nog aan een draad vsaf te klampen, waardoor zijn val ge broken werd- Mte enkele verwon dingen kwam hij er af. Te water. Het tweejarig zoon tje van een rtozer ingezetenen viel in een sloot achter de woning. De moe der sprong het na en bracht den kleine op het droge. De vrouw zakte zoo diep in den modder, dat een buurman ter hulp moest kómen onn haar op den vasten wal te brengen. UITGEEST. UITGEEST. Schoolfeest Onder begunstiging van fraai zomerweer maakten de leerlingen der openbare lagere school hun jaarlijksch uitstapje per boot naar Schoort Een muziek corps bracht en hield gedurende de heen- en terugreis de vröolijke stem ming er in. Op de terugreis werd de bioscoop te Alkmaar no" bezocht. Da» het uitstapje kleinen zoowel als oude ren beviel, behoeft geen betog. Intronisatie. Gistermorgen werd in het bijzijn der oudste leerlingen) en het personeel door den ZeerEarw. Heer Pastoor in de R. K. School de plechtige intronisatie gehouden onaer de gebruikelijke ceremoniën. Daarna werden door de leerlingen eenige H. Hartliedenen gezongen. Door de goede zorgen van het Hoofd der school was een keurige bloem versiering aange bracht, Jubileum. Gisteren herdacht de hoer J. H. van Veen, hoofdconduc teur alhier, zijn 25-jarig ambtsjubi leum in dienst der Nederl. Spoorwe gen. Door de Administratie werd de jubilaris in het stationsgebouw harte lijk toegesproken en de gebruikelijk» oorkonde met geschenk onder couver aangeboden. Ook van zijn collega's ontving de jubilaris een mooi cadeau, n.l. een divan met kleed. Zeer geroerd dankte de heer van Veen allen voor de hem gebrachte bewijzen van be langstelling en geschonken cadeaux. Burg. Stand. Geboren: z. v. P. Berkhout en A Putter. Ondertrouwd- Jacobus Ursem en Anna van Egmond. CASTRICUM. CIASTRICUM. Ongeluk. Woens dagmiddag ongeveer 5 uur was de monteur van het Gem. Eiectr. Bedrijf aan het werk in een paal van hot bovengronds net onder Bakkum. Door welke omstandigheid, bet is tot hedep onbekend, doch plotseling viel bi, uit den paal en kwam met het hoof' neer vlak er naast te vallen. Terstond werden de in de nabij heid wonendj geneeshiseren van iie' gesteht „Duin en Bosch" gewaar schuwd, waarvan spoed,g de heeren Benders en ten Raa aanwezig waren In de woning van den heer Hoe- bo werd hij onderzocht en daarna een noodverband gelegd en vervol gens werd ,bij vervoerd naar zijn woning. De ongelukkige was zeer ernstig gewond. Thans is zijn to stand redelijk. Vermoed wordt dat, toen de ge troffene voelde dat hij uit den paal gleed, zijn armen heeft uitgestoken en twee streo ndraden heeft vastge» grepen, waarop een spanning stond van 380 volt. Gelukkig dat hij er zoo goed is af gekomen. W ij wenschen hem eer spoedig herstel toe. Aanbesteding. Door Gebr. Been tjes werd gisteren aanbesteed be' bonwen van een dubbel woonhuis aan de Mient alhier. Als volgt werd tngescureven. Voor het. timmerwerk: A. O. Rore, schijningen toonden zich meer dan ooit te voren, maar hij kon niet rreer schreeuwen. Men zag echter, dat hij met de hand voortdurend iets trachtte te ver jagen, wat voor anderen onzicht baar was. Dan rezen zijne haren te berge, zijn blik teekende de hevigste vrees en het angstzweet brak hem uit. Hij had den ontzettendster, dood strijd dien men zich bedenken kan. Een testament dat na zijn dood gevonden werd, wees zijne vrouw en aangenomen zoon als eenige erf genamen van zijn fortuin, dat op eenige milüoenen geschat werd. Christine en Mark weigerden de gift en het geld werd geschonken aan gestichten. Wat het kasteel d'Arbois betreft, -ft bestaat nog altijd, maar de mure, storten in, de daken zijn bedekt me' mos, dat langzaam maar zeker d> vernietiging in de hand werkt, en de eenige bewoners ervan zijn ontel bare raven, die de lucht met hun akelig gekras vervullen. EINDJ3, V

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 2