Moord-iioilanclsch Daciblad. TWEEDE BLAD ALKMAAR. Handel en Harkt Provinciaal Nieuws Zaterdag 24 Juni 1922. Ingezonden stukken Voor het Heilgdom ?an Eerherstel Jaarvergadering A. N. V. V. De afreis naar Bergen werd inge volge net slechte weer verzet van 2.22 lur op 3.22 uur. Bij de aankomst te Bergen werden de deelnemers ontvangen door het be stuur der afd. V. V. V. aldaar en allen outwngen een programma. Bij het station was „Bergens Harmo nie" opgesteld, die de gasten onder vroolijke tonen naar ligt Raadhuis brachft. Op den drempel van het Raadhuis had zich het Dagelijksch Bestuur der gemeente opgesteld, benevens emkelê raadsleden. Burgemeester van Reenen nam ver volgens het woord om allen welkom te heeten. Spr. gelooft, dat bij dezelfde woorden spreken kan die reeds door Alkmaar's Burgervader tot dg gasten gericht werden, n.l. dat zij van harte welkom zijn, zoo voor het gemeente bestuur als voor de bevolking zelf, want ook hier heeft zich geen stem verneven tegen 't voorgestelde crediet om de gasten feestelijk te onthalen. Spr. sielt er dan ook weel belang in al deze afgevaardigden te mogen ont vangen; vroeger, toen hij nog in Alk maar woonde, is hij zelf afgevaardigde veweest naar Groningen en Zeeland jn heeft daar een warme ontvangst mogen genieten, waarvan hem een aan gename herinnering is bijgebleven. Het is dan ook zijn wensen, dat de gasten hier met dezelfde gevoelens mogen vandaan gaan, ofschoon alles op zeer bescheiden schaal is ingericht. 25 jaar geleden hadden we een an deren bond van V. V. V's, die is ver dwenen en in de plaats daarvan is gekomen de krachtige A, N. V. VI, en dat ze goea werk verricht bewijst het feit, dat ze 135.000 subsidie ge niet, iets wat niet zoo maar verleend wordt als de prestatie er niet naar is. Toen spr. 14 jaar oud was, telde Baron van Tuijl, de voorzitter van de A. N. V. V., er zoowat 20, het was dus al een £©ele student Spr. had toen noodt iurven denken, dal hij' hem hier nog eens in zijn kwaliteit van Burgemees ter zou mogen verwelkomen. In Baron ran Tjuijl ziet spr. de rechte man om de A. N. V. V. te vertegenwoordigen en hij hoopt dan ook, dat het hem mag gegeven zijn haar nog lange jaren in gezondheid en kracht te vertegen woordigen en als voorzitter te fun- geeren. (Applaus.) Misschien vindt men het wel wat onbeleefd om de afgevaardigden te ont rangen op de stoep van het Raadhuis, naar dan moet spr. ter toelichting zeggen, dat het Raadhuis niet zoo groot is, dat hij alle afgevaardigden er met fatsoen ontvangen kan. Dat is dan ook de reden van deze zonderlinge ont vangst. (Applaus.) De Hooggeboren Heer Baron van Tuijl van Serooskerfeen herinnert in zijn antwoord aan de Graven van Ber gen en menige andere edelen, die hier vertoefd en geleefd hebben. Het ge slacht van Van Reenen zijn de waar dige opvolgers van deze serie, en niet zonder reden Bergen stond steeds bekend als een allerliefst dorpje, als een oord van /onderlijk natuurschoon, maar meer tan ook niet. Het tegenwoordieg Ber- ,en moest nog geboren worden en het aeeft zijn ontstaan te danken aan zijin Burgemeester, die zich, met behulp fan zijn beminnelijke echlgenoote, met alle kracht en energie waarover hij beschikte, gewijd heeft aan de ont wikkeling van het dorp, en daarvoor n o et en alle burgers hem dankbaar zijn. De heer van Reenen heeft begrepen, lat een groot grondbezit niet alleen /escnikt is voor jachtvermaak, maar ook kan aangewend worden tot heil van hei volk. (Applaus.) Hiermede is de plechtige ontvangst afgeloopen," de deelnemers gaan het Raadhuis bezichtigen, de eerewijn wordt aangeboden en alle deelnemers ontvangen een gids der gemeente Ber gen. Even later vereenigen zich allen weer vóór het Raadhuis en met „Ber gens Harmonie" voorop wordt een wandeling gemaakt door de School- laan, Studler von Surcklaan, Park Meerwijk, Sluislaan, 't Hof Lindelaan, SparrenlaaUj Kerkelaan, Hertenkamp en als eindpunt het Informatiebureau der V. V. V, dat bezichtigd wordt, evenals het Museum. In de „Rustende Jager" werd den be zoekers door het Gemeentebestuur thee aangeboden, waarna dp reis vervolgd werd naar Bergen aan'Zee. Te Bergen aan Zee verdeelde men zich in groepen en werd 't Parnassia- park bezichtigd, een bezoek gebracht aan hei kerkje, waarin vooral bewon derd werd het preekgestoelte in hout gesneden door vreemdelingen van 4 nationaliteiten, destijds verblijfhoudend 'n hel vreemdelingen kamp. Ook een 'kleine strandwandeling werd gedaan, ofschoon het strand zich daar minder toe leende. Te 7 uur werd het diner in Hotel Nassau-Bergen aangevangen en wij gunnen daarvan al aanstonds zeggen, ."lat het niet alleen overvloedig was. t'aa'' ka' hotel ©p de milde gastheeren. de hoogste eer aandeed, uoor zufhe diners wordt de ©er van Bergen's ho tel's waarlijk hoog gehouden daarbui ten, in den vreemde. Hel diner was aangeboden door den heer en mevrouw J. van Reenen Völter en de V. V. V. afd. Berger* De beer van Reenen spreekt zijn genoegen uit hier tegenwoordig le zien de A. N. V. V. en Alcmaria V. V. V,, van welke laatste vereniging hij vroe ger penningmeester geweest is. Als Alcmaria V. V. V. niet den moed had gehad de jaarvergadering te or- ganiseenen had spr. niet het genoegen genad de A. N. V. V. hier te ont vangen en daarom moet spr. zijn. vreugde uiten over de aanwezigheid der afgevaardigden dezer vereniging. Bijzonder welkom heet spr. den Bur gemeester van Alkmaar en ook den Burgemeester van Heiloo. Het doet spr. leed, dat zijn eclit- genoole niet op dit feest kan tegen woordig zijn om gezondheidsredenen want zij is steeds zijn rechterhand, geweest in werkzaamheden het V.V.V. betreffende. Spr. dankt ten slotte ootk nog voor den genoeglijken autotocht van giste ren en dankt speciaal nog den Burge meester van Alkmaar voor het gisteren avond genoten diner, dat uitmuntend was. (Applaus.) De heer Leijen deelt mede, dat hij zich met de geestelijkheid in verbin ding geslelo neeft en dat het resultaat daarvan is, dat hij de aanwezige Ka tholieken gerust kan stellen na inzage van het menu, want zij hebben dis pensatie verkregen voor dezen vasten dag. (Applaus.) De heer Bosman heeft ook een be langrijke medeneeling en wel dat alle deelnemers drie welgeslaagde kiekjes van den boottocht zullen worden over handigd. Deze kiekjes, die inderdaad welge slaagd mogen heeten, werden in dank aanvaard en wekten de algemeene be langstelling op. De Voorzitter van de Afd, V. V. V. le Bergen heet alle deelnemers wel kom en brengt zijn harteljjken dank aan Alcmaria V. V. V, omdat zij den moed gehad heeft de algemeene ver gadering als kleine vereeniging te dur ven uitnoodigen. Alkmaar heeft bij het opmaken van het programma bewezen geen eng standpunt in te nemen en ook het belang der omgeving te willen en dat is logisch ook, want Bergen is de voornaamste attractie van Alk maar (toejuichingen). Namens alle gasten brengt spr. ©en woord van dank aan den hepr en mevr. van Reenen en aan allen, die meegeholpen hebben om de ontvangst zoo goed moeglijk le doen slagen, in dit geval ook aan hen, die hier niet aanwezig zijn, ml. „Bergens Harmonie". (Applaus.) De heer Visser, voorzitter Alcmaria V. V. V., antwoordt, dat deze afdj. slechts den moed had tot organisa tie der ontvangst over te gaan, toen van alle zijden de toezeggingen tot medewerking toestroomden. Spr. meent hartelijk dank' te moe ten zeggen aan den heer Zeiler voor de wijze waarop deze de helpende hand toegestoken heeft, het is heter een goede buur dan een verre vriend te hebben en daarom blijven wij ons ook in Uw vriendschap aanbevelen. In het bijzonder richt spr. zich tot den lieer en mevr. van Reenen, die de stichters van deze plaats zijn, wat wel als iéts zeer zeldzaams en als een hoogst verdienstelijk werk magj aangestipt worden. Spr. gaat vervolgens na hoe hier vroeger slechts woteste idluinen bestonden, ho© het echtpaar van Reenen met diuin- Lepdanfcirig begonnen is, hoe een tram baan er kwam, hoe de eerste huizen uit zandsteen ontstonden en hoe lang zamerhand een dorp uit den grond verrees, dank zij hét energieke van deze beide weldoeners van Ber gen; later kwam er waterleiding,en een parnassiapark enz. en op heden is hét nieuw gestichte dorp een bad plaats die er niet alleen wezen mag, maar ook den toets met vele ander© veilig doorstaan kan. De heer Wi. C. Wendelaar, die ©ven te laat aan tafel verschenen was, legt uit, dat dit op een misverstand be treffende het aanvangsuur berustte, dankt vervolgens de gastheeren en legt er in een mooie rede den na druk 'op, dat bij' hem voorzit, de bloei van de gansché streek niet van Alkmaar alleen te bevorderen en dat wel in 't belang vian Al'kïnaar zelf, dat bij een welvarend hinten- land klecihts baat kan ondervinden. (Applaus). De heer van Reenen drinkt op d©n bloei van Alkmaar. Nog enkele heeren voeren bet woord om dankbetuigingen en com plimenten uit te spreken, tot bij het slot de heer van Reenen den bekér hoog heft om te drinken op het welzijn van de aanwezige vertegen woordigers der pers. Nadat het o.tficiëele gedeelte af geloopen is, wordt door nog een paar geestige sprekers het woord ge voerd. het Friesdie Volkslied wordt gezongen en onder een gezellige con versatie eindigt het diner. Het vertrek had plaats per extra trein, onder de gasten heerschte op ebt oogenb ik een buitengewoon vroo lijke stemming en na aankomst in Alkmaar weid de verbroedering in hél geb. „de "Unie" aan de Cihdor- straat voortgezet. Héden te 8,49 ging de reis per tram naai' Bergen, van waaruit een duinwandeling, onder leiding der afd. V.V.V. van Bergen naar Schoort, gemaakt wordt. In Schoort wordt door de afd. V. V. V. een noenmaal aangeboden daarna gaat de reis per tram weer naar Ark maar en 'is de vergadering ten einde geloopen. Een lachavond. Wijnkoop kooit in Alkmaar! Kwam in Alkmaar! Is er gisterenavond geweest! Of ik meeging naar den propa gandist van hel carricatuur-communis- ijjej Ik had 'em nog nooit gehoord'; ergo nieuwsgierig©n na 10 cent plus 100 °/o toeslag te hebben betaald stonden we voor het „wonder digr toekomstigs nieuwe wereld". Ailemachies, wat kan die man een waarheid vertellen. le. De katholieken hebben met de S. D. A. P. een contract gesloten tan samen de politieke winst te deelen. Waar haalt de man dein onzin van daan! 2e. De acliturendag kan nooit meer komenomdat ie ©r al is. Maar hij is er nog niet, omdat ie in een wet is vastgelegd. Groote hemel, hoe komt die man aan zoo'n onzin!!! Een paar stumpers in d© zaai, die het zeker „begrepen", applaudisseerden. De rest brulde van het lachen!! Verder heeft hij een heelen tijd noo- dig gehad om uit te leggen, dat de S.DAP. eigenlijk de schuld is dat de arbeiders tegenwoordig „in ellende" zit ten. Ja zeker „in ellende" zei ie! Toen werd er geroepen: Rusland! En nou daar ging mg Wijnkoop vertellen, dat het daér o zoo prach tig was! Géén 'kapitaal! géén bezit! géén militairisme! géén godsdienst! Neen maar; liet was daar JE land. Het miljoenen leger der rooien, och kom, dit bestond niet. De menscben lieten zich ook maar alles wijsmaken Maar HIJ, Wijnkoop, was op de hoog te! Hij .wist precies hoe het daar was. En hooge loonen dat je daar kreeg! Hét was daar eenig. Je kóïi eigen lijk' zioo zei ie voor die hooge loionen wel niet veel kbopen, maar toch was Rusland liét land van be loften. Nee maar, de menscben Hebben gebruld, gesdhüd van het ladhen. Ach je klunt je natuurlijk al de grappen niet herinneren, die Wijnkoop t©n beste gaf, maar de eene onzinnigheid volgde de andere. Op h'et laatst werd ie kwaad, reuzekwaad omdat de men sdién zoo moesten lachen. En als je hét niet met hem eens was, dan moest je maar met hem debatteeren. Alle joden! Met z»io iemand de batteeren die met hiet klamste gezicht den geheelen avond de e®ne mallig heid na de andere staat op te lepelen De AlkWiaarders waren wijier. Je gaat Wijnkoop toch' niet Hooren om daar iets te leeren, Och kom, je gaat er heen omdat je eens wilt lachen. Todi heb ik er wat geleerd!. Toen hij op 't eind van den avond ging poseeren voor „David 'de oor- logsprofeeP' en met donderende stem langs de mensohen riep: De oorlog' komt. Hij komt zeker en zal alleen Rusland redding kunnen brengen toen dacht ik aan het gezegde dat ik! vroeger eens ergens gehóórd Trad, namelijk dat er meer gekken OM „Meeren berg" loopen, dan er IN Zijn. En ik hield me en velen anderen met mij vjoor gewaarschuwd. Want als het zulké rare snuiters gelukken zou hiier een beetje veel te zeggen te krijgen, dan zou de ellende niet te overzien zijn. Conclusie: neem Wijnkoop niet au serieux, doch' houdt 'm in de ga ten. DE LANDBOUWTENTOON STELLING. Men sohrijft ons: Het schijnt het ernstig streven van het Hoofdoomité van de Landbouwten toonstelling Alkmaar September 1922 te zijn, de bezoekers aangenaam bezig te houden. Het gaf reeds een goed verzorgd programma voor de tentoonstelling zelve. Bovendien ligt het in het voornemen op het terrein een biosoooptent op te richten, ten einde hierin tijdens de ten toonstellings-uren verschillende land- toouw-wetenschappelijke films af te doen draaien. Tevens is besloten pogingen in het werk te stellen om gedurende 3 dagen n.l. 14, 15 en 16 September in de mor genuren een excursie te organiseeren. Men neemt zich voor dan naar een der nieuwste zuivelfabrieken te gaan naar een groote groentenveiling en naar de duin-beplanting. MARKTTREINEN. Door de bemoeiingen van den Direc tour van het Marktwezen alhier en de medewerking in dit opzicht ondervon den van de Directie der Tweede Nrd.- Hollan-dsche Tramwegmaatschappij, zullen, te beginnen met 30 Juni a.s. bij wijze van proef, op Vrijdag in de dienst regeling van de genoemde tramweg- maatschappij de volgende markt/treinen worden ingelegd: Vertrek Purmerend 8.15. Aankomst Alkmaar 9.40. en in de omgekeerde richting: Vertrek Alkmaar 11.35. Aankomst Purmerend 12.55. Deze proef, welke in geval van sla gen van belang zal kunnen blijken te zijn voor onze kaasmarkt, zal voor drie maanden worden genomen en dus na 29 September alleen bij gunstigen uitslag worden voortgezet GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer j. van der Borden, slaagde gisteren te 's-Gra- venhage voor hot machinistenexamen, diploma B. KCOKQ AN ISATTE. Het 26e Bataljon Landweer, Infan terie, standplaats landweerdistriets- emmmandant te Alkmaar, komt bij de reorganisatie te behboren tot liet 21 Regiment, Infanterie. ,M,EISJES-DUINFEEST". Mén schrijft ons: Ongeveer 2 uur kwam de groote stoet Kinderen met onderwijzeressen binnen. Met vreugde werden zdj be en 'assistenten in vroolijkén opge- tuim'den pas den speeltuin te Sehoorl groet door het Dames-comité. Spoe dig kfonden z!ij klasgewij'ze worden gelracteerd. De klassen, nog niet aan de beurt zijnde, gingen zich' verma ken. Wat lieten zicJ? de Heerlijke brood jes, krentenbrood, kbek, melk' en li monade goed smaken, na zoo'n verukkel ijken boottocht. Na eenige uren heerlijk te Hebben gespeeld, enz., werd door de muziek van „St. Louis" aantreden geblazen Allen kregen nog een groot kbek- h'art met een reep chloortade voor den boottocht. Maar wat een vreugde toen een der kinderen ons kwam ver tellen dat zij het geluk had een bon Van f 2.50 in haar reep te vinden Kranig liepen onze jeugdige tam boers vooraan en midden in den grooten stoet Het flinke corps. Na dat allen wederom de hun aangewezen plaats op. de boot Hadden ingenomen, stoomde de groote Salonboot op de stad af, vergezeld door een zeer groote masse wielrijders (sters). Met een tevreden ©n vergern gezicht, togen de kleinen dankbaar gestemd Huiswaarts. Waren de kin deren dankbaar voor Het groote ge noegen Hun aangedaan; ook Het Da mescomité is dankbaar voor de gif ten welke h'et mocht ontvangen om de kinderen dit feestje te tonnen geven. Alsook de Eerw. Zusters wa ren vél vreugde, voor Het genoe gen, geschonken aan de kinderen. En de kleinen der bewaarscholen lieten zth' de triacfatie wel smaken, want ook zij' h'adden een feestje. De dames-assistenten werden door Het bestuur op hartelijke wijze be dankt. Een uurtje gezellig samen- Zijn, wat zij allen wel Hadden ver diend, sloot Het sétïooifeest van 1922. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur: de Heer H. A. Maas. Concert op Zondag 25 juni van half 8 tot Ihalf 10 in den Hout. Programma 1. Jubileum-Marsch', 2. Ouverture tot de Operette „Rose Marie" Sam Vl'essing 3. 2me Vfessing H. Christophe (Bariton-Solo door den heer !W.. Vrijhoef). 4. Parnassiarpark, Concertwate. H. A. Maas. Pauze: 1 5. VoilkSzangdag 1922. Potpour ri. 1. Duinlied. 2. In den regen. 3. Een liedje van Hollandsche jongens. 4. De vrooilijlke jongen. 5. Schoenlappertje. 6. Ons lied van de zee. 7. Vliegerlied. 8. Naar huis. van Tette rode, Wierts, 'Bosman, Kallen- bach, de Jong, Hamere, Oost- veen, Sicking. 6. Marche triomphafe. O. Meii erboer. 7. Groote fantasie uit de opera „Carmen". G. Bizet. 8. Duinoord, Militaire Marsch. H. B. Smit. Verzoeke tijdens de muziekuit voering de stilte te helpen bevor deren. i i DIENST DER WERKLOOS HEIDSVERZEKERING EN AR B El DSiB EMfDDELING. Doelenstraat. Tel. 645 2 x Afd. Arbeidsbemiddeling. Geopend op alle werkdagen van des voortui. 9 tot des nam. I2V2 uur uur; bovendien des Maandags avonds van 7 tot 8 uur. Aangeboden 1 bakker, 1 bank werker, 1 boekhouder, 1 boeren arbeider; 1 drukkerij-binder, 1 eltectririen, 12 grondwerkers, 1 huisknecht, 2 vr, en 3 m. kantoor bedienden, 1 kantoorlooper, 1 kis tenmaker, 1 mach.-stoker, 1 ma gazijnmeester, 2 magazijnbedien den, 1 metselaar, 2 aank'. metse laars, 1 meubelmaker, 1 opper man, 1 schaver. 1 scheepsbouwer (gr.), 2 schoenmakers, 3 slijpers, 2 smeden, 1 steenhouwer, 1 straat maker, 1 sigarenkistenplakker, 2 sigarensorteerders, 54 sigarenma-i kers, 2 tabaksbewerkers, 1 tim merman, 1 waker, 1 ijzergieter, 1 ijzerwerker, 1 zandvormer en 32 Losse arbeiders. Geplaatst: 1 pakhuisknecht, 1 op oerman, 1 sigarenmaker, 2 tim merlieden én 4 losse arbeiders. Gevraagd: 1 jongen voor hout zagerij, 1 schilder en 3 timmerlie den en 1 Agent voor het plaatsen voor spaarpaiidbrieven, ZONDAGSSSLUITING" i i APOTHEKEN. Op a.s. Zondag '25 Juni zal die apotheek van den Heer H. J. F. Wanna, Riteevoort 5, geopend zijn; de andere apotheken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maan dagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst Heeft, is gedurende de giaheele daar op volgende week 's nauhte geopend Do andere apotheken zijn betialvia 's Zundags en op feestdagen, ook ge sloten op werkdagen van des avonds 8 uur ('s Zaterdags 10 uur) tpti Jen volgenden morgen 6 uur. Aan de Redactie van het „Nrd.-H. Dagblad." Geachte Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van on derstaand, bij voorbaat beleefd dank zeggend. AAN ALLE GEZELLEN VAN ALKMAAR EN OMSTREKEN. Zooals we allen weten is door onze actieve Propagandaclub een groote po litieke Landdag uitgeschreven. De verplichtingen en voordeelen op sommen, welke aan dien Landdag ver bonden zy'n voor ons, zou herhaling wezen. Bedoeling van dit schrijven is u, Ge zellen het spreekt vanzelf dat we allen, getooid met insigne, als één man zullen deelnemen te verzoeken, om half twee in het Patronaatsgebouw a. d. Nieuwstraat te komen, vanwaar wij ons zullen aansluiten bij de Muziekka pel „St. Louis", om gezamenlijk in op tocht naar het Doelenveld te trekken Ook zij die lid zijn van de Gezellen- vereeniging buiten Alkmaar en aan den optocht wenschen deel te nemen, kun nen zich op tijd en plaats als bovenge noemd aansluiten. Ten slotte nog iets wat de meeste on zer nog wel niet zullen weten, n.l.: door gelukkige omstandigheden zy'n we in het bezit gekomen van een zij het dan maar voorloopig mooi flink en nieuw vaandel, laten wij ons dit geluk ten volle waardig toonen door allen daar zijt u ook bij die zegt „ze mis sen mij aileen toch niet" a.s. Zon dag half twee in de Nieuwstraat pre sent te zijn. Namens het Bestuur met Gezellen groet C. J. B. Alkmaar, 24 Juni 1922. ALKMAAR, 24 Juni. Op de Vee markt waren, heden aangevoerd: 22 paarden f 15050Ö, 20 koeien en ossen f 250400, 64 nuchtere kalveren f 10 —25, 261 vette schapgn f25 42, 129 lammeren f 1024, 171 biggen (10 w.) f 1728, 16 bokken en geiten f 2—16. Botermarkt, Hoogste prijs f 1.221/2 middel f 1.15, laagste M.10; aanvoer 2481 kop. Kippeneieren f78, eendeneieren f6.50—7 per 100 stuks. Vorig bedrag! f 8500. N.N. Egmondermeer, vol gens belofte, ter eere v. de H. Marg. Maria 200. N.N. Spierdijk. Een steentje voor de Kerk 1.— N.N. Egmond a.d. Hoef Voor het Angelusklokje 1 N.N. Egmondermeer. Tot zekere intentie Van N.N. uit Rinneg:oim ter eere van de H. Marg. Maria 2.50 Comité van Actie 19.— N.N. Egmiond aan den Hoef Uit dankbaarheid ter eere v. d. H. Antonius 2.50 N.N. Egmond aan den Hoef Geschonken rente 30.— N.N. Egmond a.d. Hoef. tot zekere intentie ter eere van het H. Hart 2.— N.N. Egmond aan Zee voor de nieuwe kerk 1.— Wekelijksche bijdragen N.N. Ik heb nog zoo-veél goed te maken 1 1.— Van een Europeaan: 10 pCt van mijn inkomsten (2 weken) voor het Hei ligdom van Eerherstel 7.75 Alsnog ingekomen bii de Redactie: N.N. Ter eere v. 't H. Hart voor de bekee ring van een Huisgezin 1.— .Totaal f 8769.75 N.B. 'Zoofang .de voorraad strekt stuur ik aan allen, die tnit een aal moes zenden voor het Heiligdom van Eerherstel een beknopte le vensgeschiedenis van de H. Mar- garetha Maria, als bewij's van ont vangst. Mijn eerste bedoeling daar bii nebt U at geraden, de 2e is: de devotie tot de Bruid van jezus H. Hart, meer algemeen te maken. Pastoor SAULENN HOLLANDS NOORDER KWARTIER. GOED MELKEN 1922. Ter bevordering van goed mel ken stelde de Vereeniging tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier weder om de gelegenheid open voor vrouwen en meisjes, en mannen en jongens van minstens 16 jaar, om een diploma van bekwaamheid in het melken te verwerven. Het meikexamen werd gehou den op 7 dagen van 30 Mei tot 9 Junt 'j.t. aan de Proefzuivelboer- derii te Hoorn. De Commissie van beoordeeling bestond dagelijks uit 3 practische veehouders; de rege- geling .werd getroffen door het Rijkszuivelconsulentschap voor N.- H. te Hoorn. Het aantal deelnemers bedroeg 51; van de 11 meisjes verwierven 8 het diploma; van de 40 mannen en jongens werden 33 gediplo meerd; 3 meisjes en 7 jongens moesten worden atgewezen. I>e namen der geslaagden zijn: Me'sies: M. B-aken- N'euwe Nie-' AGENDA. R. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Hedenavond 8 uur Rep. Mannenkop R. K. Volksbond. Maandag 26 Juni: van 7half 8 Voor schotnank. Haif 8 Rep. Zangkoor St. Jozef. Half 8 Ledenverg. Spoor- en Tram personeel „St. Raphael". Zaterdag 1 Juli; 8 uur Rep. Mannen koor R. K. Volksbond. 1 .outributiebetaliucen 45 uur Meubelmaker*. 56 uur Bouwvakarbeider*. 56 uur Metaalbewerker*. 6—7 uur l'abaksbewer' "r*. 78 uur Afd. Bakkers. 7—8 uur Fabrieksarbeiders. 6—7 uur Ondersteuningsfonds. Zit ting Vreeker en Vlaming. /—ball b transportarbeider* 89 uur Aid. Kleermaker* 8—9 uur „V. A. F. C." Zittingen 56 uur Afd. Spaarkas. 67 uur Afd. Winterzorg. 6—h. 7 uur Afd. Bibliotheek. 78 uur Bureau van Arbeidsrecht 69 uur opgaaf voor lid. Wed. steun B. K. Centrale Ziekenkas; a-s- ook R.K. Ooöp. Levensverz. „Concoi dia". „ST. WILLIBRORD." Op Dinsdag 27 Juni is het gebouw alleen geopend 's morgens van 1 tot kwart over 11 en 's middags vaD 2 tol kwart over 2. EUCHARISTISCHE BOND. Maandag half acht vergadering vooi de leden van den „Eucharistisciier Bond". COMITé „HULP IN NOOD." Zondag 24 Juni jaarlijksche H. ML in de St. Joseptikerk, om 9 uur. maakt dorp; E. Breed, Wieringerwaard, B. Buiis, Wijde Wormer; T. Buijs Wijde Wormer; C. K. Hoep, Koe gras; M. M. Keete, Sehoorl; N. Plessius, Monnikendam; M. Vader Beemster. Mannen en jongens: D. Akker man, Beemster; G. Baken. Cal- lantsoog; C. Bakker, Schermer L. de Boer Pz„ Zuid-Zijpe; Ti Buijs, Wijde Wormer; P. Do'.stra Edam; J. Groot, H.H. Waard; ,fb. J. Groot, Akersloot; J. W. Hre- ring, Enkhuizen; W. J. Hoedjys, Aartswoud; S. Hoek, Akers.oot; C. Huisman, Lambertschaag; iD. de Jong, Anna Paulowna; P. de Jong, SijbecarspelC. Lakeman, Zuid-Schermer; G. Leegwater, Berkhout; C. Mooij, Schagen; T„ Mooij, Callantsoog; J. Postm», Oudendijk; G. Pranger, Schagen" C. Reus, Sijbecarspel; J. C. Stam mes, Schagen; R. A. Stammes, Schagen; S. Stokman, Beemster; G. van Tief, Groot-Schermer; I, van der Veer, KoegrasK. de Vit, Oudkarspel; Jb. Visser, Koedijk; Jb. C. de Vries, Oosterbiokker; IC de Vries, Hoogkaispel; J. G. Wa tertos, Schagen; G. Weeland, Nieu we N iedorpP. Zwagerman, Bo- beldijk. 1 1 LANGENDIJK LANGEND1JK. R. K. Prop.-club St. Jan. Deze club hield Donder dag een vergadering met het oo(i -op de verkiezingsactie. De Voorzitter bracht in zijn ope ningswoord in herinnering het Pa troonsfeest en verzocht de leden diïti dag ter H. Communie te gaan. Ver- der releveerde spr. het reeds ver richte werk voor de verkiezingen er het succes met de propaganda-ver gadering van 14 Mei. In bespreking kwam hierna de dee, name aan de demonstratie o-p e.s Zondag te Alkmaar. Besloten werd georganiseerd deel had toestemming rorieend het Sin te nemen; de ZeerËcrw. He©r Pist. JansvaandeL mede te dragen. V-o-orzitter betreuide dat het Fm- t'arekorps niet bereio bleek te zijn c»e optocht bij te luisteren. Ook de Rij wielclub „Sint Nieo'laas" die om me dewerking was verzocht, had bezwa ren, omdat zij van meening was, dat ondanks het aanvangsuur een tun later was gezet, er geen tijd genoeg was om tijdig in Alkmaar te zijn. De Geest. Adviseur deelde med© dat lieg Patronaat ook deel zou ne men, terwijl besloten werd de Rij wielclub te vragen haar transparanter, aan de Prop.c'ub beschikbaar te stel len. Verder zal een en ander worden gedaan om de deelname van de pa rochianen zoo groot mogelijk te ma ken. De aanplakbiljetten zijn reeds op verschillende punten aangebracht W,at de verdere actie betreft, zul len de brochures en model-stembil jetten worden verspreid. De club be schikt thans over een 50-tal verkie zingsplaten, welke zóóveel mogelijk1 allen zullen worden geplaatst. Indien dit niet vanwege de Kies- vereeniging zo-u worden gedaan, zal vanwege de club nog een groot bil jet worden gedrukt met een aanspo ring tot het stemmen op No. 1 van lijst 33, terwijl nog overwogen zal worden tot plaatsing van reclame borden in de nabijheid der stem- bureaux. Inzake het huisbezoek', ten einde zooveel mogelijk het goede stemmen te bevorderen, zal nog Overleg ge pleegd worden met de besturen der kiesvereenigingen. De Voorzitter sloot hierna na aan gespoord te hebben tot een massale deelname te Alkmaar, tot ijverige uit voering der nog te verrichten werk zaamheden en niet den wensch dat de aibeid der propagandisten mef succes bekroond zou worden, de verp-adering met den Gfr. erofit.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 5