Schoolfeest UJesiiasséei! Geldbakjes, Effectentrommels en Geldtelbakken. VAN PUTTEN en OORTMEIJER KUNST EN KENNIS BtirprHjRe Stand SPORT EN SPEL Naadel m ^arfet Extra aanbieding: ZIET ONZE ETALAGE. Payglop, Alkmaar. Coppetis. Aantreden om 12 uur St. ANNASTRAAT MIEUWSTRAAT. Provinciaal Nieuws Voor het Heilgdom van Eerherstel f AGENDA. R. K. VEREENIGINÜSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". „ST. WILLIBRORD." Op Dinsdag 27 Juni is het gebouw alleen geopend 's morgens van 11 tot kwart o. 11 en 's middags van 2 tot kwart over 2. PROPAGANDACLUB „ST. PETRUS." Vergadering op a.s. Dinsdag 27 Juni, 's avonds 8 uur, in ^St. Willibrord", Oudëgrachi. Trouwe opkomst verzocht. Hei vreemdelingen-bezoek. Het raag gezegd worden, dat „Alcmaria" V. V. V. mooi succes gehad heeft met de ontvangst der A. N. V. V.-vreemdelingen, bii hun bezoek aan Alkmaar en om geving. Het weer heeft zich over 't alge meen goéd gehouden, de ont vangst was overal recht hartelijk cu prettiger is véél' genoten en- véél geleerd. Voor menig, vreemdeling zijn Alkmaar en omgeving wederom „een openbaring" geweest. Wat tengevolge zal nebben, dat de trek naar hier nu de vóór- strijde. s voor goed vreemde'ingen verkeer hier zoo'n goeden indruk opdeden in komende jaren al weer grooter zal worden. Dat ai.es zoo vlot van stapel is geloopen, danken wij voo. namelijk aan het Alkmaarsche V. V. V.-be- stuur, dat in samenspréking met bet Hoo dbestuur, alles tot in de finesses keurig regelde. Eén verzuim va'.t echter te con- stateeren, een verzuim, dat door sommige leden van het vreemde lingen-gezelschap zelfs een fout genoemd werd: Men heeft verzuimd, de vreem delingen kennis te laten maken metAlkmaar zelf! Wel is waar werd een interes sant bezoek aan de Kaasma.kt ge bracht. doch overigens hebben de reizigers overdag vrijwel aldoor buiten Alkmaar vertoefd.. Was het niet wenschelijk ge weest, dat men den dames en hee- ren een rit door onze natuur- en oudheids-rijke stad had geof freerd? Thans kennen de vreemde'ingen Alkmaar zelf eigenlijk nog niet! En dat na een bezoek van vier dagen! Hoe gaarne de vreemdelingen Alkmaar zelf eens wat meer in z n verschillteinde merktwaardijgiheden, hadden willen in oogenschouw nemen, moge hieruit blijken, dat enkele heeren deelnemers zich 'Zaterdagmiddag tot ons wendden met het verzoek, hen door Alk maar te geleiden, een verzoek, waaraan wij natuurlijk volgaarne voldaan hebben. Na een rijtoertje door de stad waren de vreemdelingen opgeto gen over Alkmaar's merkwaardig heid en schoonheid en herhaa.ae- 'lïjk vernamen wli de verklaring, dat de andere leden van het gezel schap door geen toer door Alk maar te maken toch wel véél gemist hadden.... Jammer! Aan alle propagandisten. De landdag is schitterend ge slaagd, doch nu pas komt het werk A.len Dinsdagavond op het appel om 8 uur in willibrord, dan wor den de verdere werkzaamheden verdeeld. 1. Ziiting Informatie -/bureaux. 2. Bespreking Fietspropaganda tocht. 3. Spreekbeurt Bomans a.s. Zon dag. 4. Zitting stembureaux op den dag der verkiezingen. Ten slotte nog dit: Doe het huisoezoek zoo goed en zoo gauw mogelijk. De hoofdpropagandisten. JAARVERGADERING N. A. V. V. Zooals wij reeds aankondigden had Zaterdag als slot der jaarvergadering een Duinwandeling plaats naar Schoort onder leiding der aid. V. V. V. aldaar. Te 8.49 v.m. vertrok men per tram naar Bergen, van waaruit naar het calé-reslaurant „Duinvermaak" gewan deld werd. tlielr ontvingen alle deel nemers een düinkaart en wandetgids van de SLaalsontginning in de Scüoorl- sche Duinen. Vervolgens werd van af deze plaats gewandeld langs den Zwarten weg naar het Pompstation, dat velen zeer in- lerresseerde. Hier stelde de heer Fl. Schermer, secretaris van „Noord-Kennemerland V V. V. Schoorl de verschillende leden der aldeeling voor, die de deel nemers zouden begeleiden, heette aiie.i hartelijk welkom binnen Schooid en gaf eenige instructies betreffende den te volgen weg. Vervolgens werd het ge lie el e gezel schap op de kiek vereeuwigd, waarna de wandeling verder doorgezet werd langs den Blijdensteinweg, Slangenweg, Groenveldslaan, Klimweg, Randweg, Zonneduin (Oriëntalel). Bergpad, straal weg. De liooge prachtig begroeide duin hellingen wekten een ieders bewonde ring op en menige kreet van verbazing werd gehoord toen we als plotseling om een af andere hoek ons bevonden om bij den gids te blijven voor oreede majestueuze duinen, waar hel zonlight speelt, hier op een helder- witten top, daar op een groen den- oenbosch, terwijl do schaduwen der hellingen de prachtigste nuancen ver tonnen de de lucht bekoort door een tooverachtige kleurenschakeering. Zoo liggen daar Schoorls duinen wild en ongerept door geen men- scnc-nhand misvormd, zóó lagen ze daar óók toen Russen ©n Engelschcn er op trokken tegen de Fransche armee Men aanschouwt dit tafereel bij mooien zomeravond als de zon in gouden pracht ter kimme neigt en alles, na tuur en mensch, zich t©n ruste op maakt. met verrukking, zoo een zons ondergang, gezien van de hooge top- pen, voorai van 't Zonneduin. Vergeet men nooit Wél hebben de deelnemers geen zonsondergang bijgewoond, maar wat ze te zien kregen was subliem, was ook onvergetelijk, behoorde tot het mooi ste var, alies wal deze jaarvergadering opgeleverd had In het hotel „Eleonora" werd door de alii. V. V. V. een noenmaal aange boden Burgemeester Peek hpette allen wel kom in Schoorl, kwam nog eens te rug op den speech van den heer Bos man, uitgesproken aan boord van dy „Alkmaar" inzake de bevaarbaarheid van de Zaan. beloogende, dat hier in (le streek het vaarwater heelemaal niet bevaarbaar is. De Hooggeboren Heer Baron van Tuij, van Serooskerkem beantwoordde dezen speech en liet uitkomen, dat het bezoek hem zeer aangenaam was geweest, dat het afscheid geen defini tief heengaan beteekende, maar een hartelijk „tot weerziens". De heer Visser achtte het zich een nlieht nogmaals zijn dank te brengen aan allen, die in de verschillende plaat sen behulpzaam geweest zijn om bef feest te doen slagen. Met genoegen heeft spr. vastgesteld, dat zoovelen de uitnoodiging voor de jaarvergadering hebben aangenomen, tot hen zegt npr. „tot wederziens!" ©n hij wenscht hun straks een welkome terugkeer thuis toe. Het noenmaal was niet zoo goed georganiseerd als men had kunnen verwachten, maar alles verliep toch tot vele tevredenheid der deelnemers. Na afloop van het noenmaal werd door de meeste vreemdelingen afscheid genomen ©n vertrok ieder in zijn eigen richting. Hiermede was de uitstekend geslaag de jaarvergadering ten einde. STAKING IN HET TRANSPORT BEDRIJF? Naar wij vernemen, is het ge vaar niet denkbeeldig, dat met ingang van Maandag a.s. een sta king in het transportbedrijf zal uit breken hier ter stede. Op 1 April 1922 is het bestaan de contract afgeloopen, hetwelk de werknemers gaarne geoontinu- eeni zouden zien. Tot 1 Juli werd en wordt het contract inderdaad gehandhaafd, doch na dien wen- schen de werkgevers belangrijke wijzigingen in het contract aan te brengen; zoo wil men voor ge lijkblijvend loon over 't alge meen 5 uur per week Ihnger la ten werken; één categorie zou 7 uur langer moeten arbeiden en alsdan f 1.50 per week méér ont vangen, een andere ca agorie, weitee thans ongeveer f30.— per week verdient zou haar loon met 10 pCt. verlaagd krijgen. Het ergst vindt men het van ar- beidersziide echter, dat de werk gevers he tnieuw te sluiten con tract willen doen vervallen op 31 December a.s., in een tijd der halve, wanneer de werkloosheid veelal het grootst is. Gaarne hopen wij dat het niet tot een staking jzal komen in de zen tóch al zoo ma',aise-„rijkeii" tijd, en dat de partijen alsnog in een minne.iike schikking elkander zullen vinden. CONCERT IN DEN HOUT. Op Donderdag 29 Juni a.s. dee avonds 8 uur zal op vorzoek van den heer Jorrissen, pachter der Bui ten-sociëteit, door de liedertafel „Dl© Vereenigde Zangers" directeur de hr. Keereweer, een concert gegeven wor den. BUITENGEWONE VOLKSZANG AVOND. Op initiatief van het comité voor den Volkszangdag wordt Donderdag 6 JuJi a.s. des avonds 8 uur ©en buitengewone Volkszangavond gehou den, waarvan de organisatie is opge dragen aan de te dezer stede ge vestigd© aid eling van deDiooesa n© ver eniging van den Volks asg. Het programma wordt binnen en kele dagen per advertentie in dit blad nader bekend gemaakt. Waar het hier een buitengewone avond geldt, georganiseerd op ini tiatief van bovengenoemd comité heb ben de leden der afdeelingen dit maal geen vrijen toegang, de toe gangsprijs Is evenwel zoo laag, mo gelijk. De kaarten worden door voorver koop geplaatst en zijn ook te ver krijgen in den Muziekaandel van den heer A Klooster, M;ent 22 en in de Boekhandel van den heer A. van der Meulen, Langestraat 81. Laten de leden dus om teleurstel ling te voorkomen, zich tijdig voor zien van kaarten. Bovendien hebben nóg enkele da mes zich bereid verklaard kaarten ten verkoop aan te bieden. BENNER'S STOOMCAROUSSEL. Naar wij vernemen zal Benner's stcomcaroussel ook dit jaar weder om onae kermis bezoekan en, als voorheen, standplaats op het Hof plein vinden. In verband met de feestelijkheden, verbonden aan liet groot» Baad bouwfeest, zal de caraus- sel hier blijven staan tot na de Land bouwtentoomstelling. De eigenaar heeft daartoe f1000 staangeld meer aan de gemeente moe-ben betalen. Nu zijn echter enkele bewoners van het Hofplein minder gesticht over den langen duur, dat het Hofplein in be slag genomen wordt en zullen zij po gingen doen, om voor de caroussel alsnog een andere plaats aangewe zen te krijgen. CONSERVATORIUM. Voor het heden gehouden toela tingsexamen tot het conservatorium te Amsterdam, slaagde mej. Truus Zijlstra, volledig opgeleid door mej. G. Blom, muziekleerares alhier. TECHNISCHE EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer J. W. P. Boeman slaagde aan de Tech nisch© Hoogeschool te Delft voor het candidaatsexamen werktuigkun dig ingenieur, Aan dezelfde school slaagde voor het candidaatsexamen scheepsbouw kundig ingenieur, de heer W. F. Stoel, alhier. SLUITINGSUUR CAFE'S. Naar aanleiding van een verzoek der Alkmaarsche kasteleins en restau ratjehouders, die daartoe lijsten lie ten circuleeren, hebben Burgemees ter en Wethouders de vraag onder 't oog gezien, of 't niet wensohelijk, althans „onschuldig" zou zijn, het sluitingsuur, voor café's en restau rants voortaan te stellen pp 12 uur (in plaats van 11 uur) Naar wij vernemen, heeft de burge meester (onder wien als höofd der politie deze aangelegenheid res sorteert) nog geen beslissing geno men. Een beslissing zal ©ent volgen, wanneer de burgemeester de kwestie persoonlijk nog eens nader onder zocht heeft. ST. JOZEF-GEZELLEN-VER- EENIGING TENTOONSTELLING Naar wij vernemen zal de St. Jo®. Ver. op Donderdag 29 Juni a.s. feest H.H. Apostelen Petrus en Pau- lus, in het Patrouaalsgebouw, Nieuw straat 10, eene tentoonstelling hou den van herinneringen foto's aan- zichtkaarten enz. enz. door de deel nemers aan het internationaal con gres uit Keulen medegebracht. Ook zullen aanwezig zijn herinneringen en foto's aan de Passie-spelen te Oberammergau, en een bezoek aan de steden Frankfurt a.M. en Mun- ohen. Zij, die belang stellen in het leven en werken van onze jong©, bloeiende gezeUenwere- n'gingi worden tot een bezoek beleefd uitgenoodigd. Ten einde een ieder zooveel moge lijk in de gelegenheid te stellen de tentoonstelling te bezoeken is deze geopend van 12—2 en van 3—8 uur Inlichtingen over Oberammergau kunnen ter plaatse verstrekt werden De toegang is vrij. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen alleen op werkdagen van 9—1 uur aan het Bureau van Politie. Zich te vervoegen bij den Wacht-oommandant. Drie portemonnaies met inhoud, een manchetknoop, eenige sleutels, een koralen armbandje, een dop van een rijwielbel, een kettinkje, ©én da meshorloge, in étui, een pantoffel een gymschoentje, een paar borden van een handwagen, een kip, eenige Rijkspostspaarbankzegels, 1 bril in étui, een paardendek, een étui met schrijfbehoeften, een pakje borduursel, een armband, een zeeppot, een broche een lens van een lantaarn, een gum mi pedaal en eenig geld. V. A. F. O. X. v. Riet, Jansen, Jasper. Wagemaker J. v. Riet. Telleman Pekelharing: Fr. Nijman Leek. Dionders. Cadetten. Doedens, Rapmunt. Je Roy, van Giessen, Hogerland. Supheert, Scheurman, V. Hoorn, T rebels, Schoonenberg Hoytema van Konijnenburg. De Cadetten trappen af, en di- rekt zitten ze voor het V. A. F. C.- doel', en een der cadetten scoort in buitenspel-positie. Hierna gaat het op het cadetten-doe I, waar Pe kelharing .hoog overschiet. Zoo golft het spsl eenigen tijd op en neer. In het veld is V. A. F. C. iets in de meerderheid, maar voor doel is het schieten hopeloos. De aan vallen der cadetten zijn zeer ge vaarlijk, vooral de rechterwing is uiterst s nel. Ook spelen de cadet ten met veel hieer vuur. Allen werken had, terwijl bii V. A. F. C. hier en daar nogal' eens ter gend lakscih wordt opgenomen. Na dat Donders voor open doel nog eens over trapte, volgde een aan val der cadetten. Hogerland liep moot door de verdediging heen en met een zuiver schot, gaf hi{ de cadetten de leiding. Hierna komt V. A. F. C. beter opzetten en telkens verwachten wii de gelijkmaker, maar de verdedi ging .met Hoytema aan het hoofd weert alles af. In deze periode lost Pekelharing eenige mooie schoten op het doel, die beter lof hadden verdiend. Ongeveer 10 mi nuten voor de. rust moest Pekel haring uitvallen, wegens een bles sure even boven zijn oog. Thans weten de cadetten het spel weer te verplaatsen, en moest de ver dediging van V. A. F. C. telkens handelend optreden. Met 1—0 in het voordeel van de cadetten gaat de rust in. Na rust is Pekelharing weer in de gelederen, en direct neemt V. A. F. C. het offensief. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar steeds is er een cadettenbeen om doelpunten te voorkomen. Toch weten de cadetten ook enkele ma len gevaarlijk door te breken. En kele schoten worden mooi door Coppens gehouden. Zoo verstrijkt de tijd, en wat V. A. F. C. ook pro beert, tot doelpunten weet zij het niet te brengen. Eens denken we dat Nijman de gelijkmaker zal ma ken als hij van korten afstand al leen nog voory Hoytema staande schiet, maar precies in keepers han den. Vooral het laatste kwartier verdedigen de cadetten fanatiek. Zoo breekt het einde aan en is de stand nóg steeds 1—0 in het voor deel "der cadetten, wat echter de verhouding niet weergeeft. Gelijk sper of een kleine overwinning voor V. A. F. C. had de verhou ding beter weergegeven. Door de ze overwinning hebben de cadet ten zich in de finale geplaatst. De eindstrijd zal dus nu gaan tussdhen Helder II en de cadetten-ploeg. De uitslagen in afdeeling JB wa ren als volgt: Batavier II, won gemakkelijk door te laat komen van H. R. C. III. Wij vonden de reden van Ba tavier niet erg sportief. De Alkmaarsche Veteranen club wist met 2—1 te winnen van Vro- na-veteranen lift St. Pancras. GEBOREN; Nicolaas Jan, z. v. Jan de Groot en Jansje Maria Booij. Melchert, z. V. Adrianus Nicolaas Groothui zen en Johanna Pauw. Jacobus Johannes Henricus z. v. Hendricus de Winter en Johanna Maria van Leuzen. Marigje Wilheimina d. v. Willem Klomp en Gerrigje Ver burg. Aukje, d. v. Julius Michiéles Zandbergen en Géertruida van Dok. OVERLEDEN: Alida jacoba Foks, 69 jaar. Cor nells Betlem, 75 j. Cornelia Zwan, geh. met Theodoras Wilhelmus Doornbos, 43 jaar. i BtURSOV BRZ1 CH'H DRAADLOOS AMSTERDAM, 26 Juni 1683. De fondsenmarkt gaf heden een allee behalve aangenaam voorkomen, dBh| re was zeer beperkt. Suiker waard en werden bijna allen op lager k oerspel! verhandeld, hetgeen misschien moet worden toegeschreven aan do verhoogde! suikerprijzen in Amerika. Op de petroleumafdeeling waren Koninklijken ta melijk prijshoudend en geconsolideerden niet veei veranderd. Voor tafoakv aandeelen bestond weer aanbod, dat weer uiterst traag werd opgenomen met een onvermijdelijke inzinking tot gevolg. De Delisoorten moesten het allta* ontgelden. In Rubber ging zeer weinig om. Meerdere specialiteiten kondea zich ter nauwernood op peil houden. Seheepsvaartwaarden kalm, dooh moes ten in meerdere gevallen iets prijs geven. Yankee-waarden prijshoudend. a S3 Dat deze hem gegund werd bewees het spontane applaus van duizenden handen. Te ongeveer 4 uur eindigde dit goed geslaagde zangersfeest. H. A. MAAS. EN VOETBALUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Deventer. Go AheadBlauw Wit 10. Kampiocnscompetitie van Nederland: doelp. ges. ge w. gl, v. 6 2 3 1 6 3—3 5 2 12 5 12 2 C.—CADETTEN Go Ahead N. A. C. Biauw-Wil Be Quick V. A. F v.—t. 8—7 10—10 5—6 5—5 0-1. Gisterenmiddag' had om' onge veer half vier o-p het terrein van Alk'maar de demi-finale plaats om den Alkmaar-beker. De elftallen verschenen onder leiding van scheidsrechter Vet als volgt in het yeW. li'1'-' 13e ZANGERSFEEST DOOR DEN BOND VAN GEMENGDE ZANG- VEREENIGINGENJN NOORD-HOL LAND. Dit zangersfeest mag als goed ge slaagd beschouwd worden. Alle ver- eenigingen ('t respectable getal van 24) waren opgekomen. De bonds voorzitter opende dit feest niet een korte maar krachtige rede waarin hij, natuui.ijk 't eerst met een welkom aan zangers en zangeressen op liet greoie nut van dergelijke bijeenkom sten wees. Als volkszang heelt 't een groote waarde en daarmede al leen waren deze feesfen reeds ge rechtvaardigd. Zingt een levenslied of een lied van gelo-of en vertrouwen, het zal niet nalaten een indruk te verwekken. Den Burgemeester van Bergen werd voor het afstaan van het bij uitstek gesqhikte terrein dank gebracht. Onder leiding van Joh. orands (Alkmaar) had de samenzanL plaats. Wij zullen er maar niet naar raden hoeveel uitvoerders er waren, het kunnen er evengoed 501 als 80U geweest zijn. Gezongen werd het Bondslied (van J. Paardekopeij en het Liedje van den Bergenaar (van Loo.Sj. het moet gezegd: Joh. Brands is een goed massaleider. Het koor goea vast in de hand, dirigeerde hij. duidelijk en wist eenige mooie kleu ren aan te brengen. Aan zijn diri geerstok (anders een luxe voorwerp bij hem) hingen aller oogen. Er werd zeer goed gezongen, ja Zelfs over 't algemeen beschaaft! gezongen. Alle koien te noemen zou xc veel plaats ruimte vragen. Voor een critisch ver slag toc'h zorgen de juryleden, de heeren Ant. Tierie, en H. den Her tog. "Mevrouw van Reenen—Völter haa aan het Bondsbestuur een ets, voorstellende de Ruinc van Bergen, aangeboden. Het bestuur me©nde de ze ets aan den Secretaris, clen heer R. Sasburg te moeten aanbieden, zijn de dé man „van het vele Werk'k Uit dankbaarheid. ,Ter eere van het H. Hart, van G. R. te Alkmaar 1.— Ter eere van het H. Hart van Wt de M„ te Alkmaar fl.— BERGEN. Oplichting. Verschillende winkeliers in deze ge meente zijn het slachtoffer geworden van een blijkbaar geroutineerd oplich ter. Het heerschap is Vrijdag naar hier gekomen, heeft zich uitgegeven voor Hoofd-ingenieur der Ned. Spoorwegen en heeft zelfs een toertje gemaakt op een locomotief, quasie om inspectie te houden. 's Avonds vervoegde hij zich bij mej. Hellings aan de Karei de Grootelaan, waar hij kamers huurde, naar het heette vor zijn gezin dat spoedig zou overkomen. Daar hij bleef overnachten werd alles direct voor den nieuwen huurder in orde gebracht. Zaterdag morgen heeft hij een bezoek gebracht aan verschillende winkels. Zoo verne men wij dat bij het filiaal van Gebr. Bervoets een paar eostuums, een over jas, een regenjas enz. bij de firma Hop man en Kolmer verschillende goederen bij den sohoenwinkelier Seewald een paar mooie molières en bij den heer Schoonhoven een aantal ringen tot een gezamelijke waarde van ongeveer 400 gulden heeft medegenomen, alles op zicht en natuurlijk zonder te betalen. Hierna heeft „mijnheer" de wijk ge nomen en heeft hij zich nog laten weg brengen met een huurauto van den heer K. alhier. Waarheen is op het oogenblik nog niet bekend. De zaak is in handen der politie. Nader seint men ons: De oplic'hter pseudo, Hoofd-inge nieur bij de S. S. is heden te Hilver sum aangehouden. In een care te Hilversum wekte hij wantrouwen, doordat hij niet kon betalen. Men waarschuwde de politie- Daar hij de herkomst van de rin gen en voorwerpen, welke Hij bij zich had, niet kon bewijzen, werd hij aan gehouden. Spoedig viel hij door den mnad. Het bleek, dat men met etn bekend oplichter te doen J.ad, ©en gewezen stoker, der spoorwegen, die op déze wijze in zijn onderhoud trachtte te voorzien. Alle voorwer pen weiden nog in zijn bezit ge vonden. Hij is in hechtenis genomen en zal naar hier, ter confrontatie worden ov ergebracht. Schoolreisje. De leerlingen der openbar© U. L O. school maakten Vrijdag een zeer leerrijk en prettig schoolreisje naar Amsterdam, om een bezoek to brengen aan het stoom schip „Grotius" van de Mij, „Neder land" dat Zaterdag de reis naar In- dië zou aanvaarden. Met groote belangstelling werden de verschillende b&zienswaardighei den van een modern zeekasteel op genomen en dikwijls stonden d© kin deren verwonderdover het comfort 't welk men tegenwoordig op een schip aantreft. Eerst werd nog het Koninklijk Paleis op den Dam bezichtigd, waar voor door H. M. de Koningin wel willend toestemming had verleend. DE MOORD OP RATHENAU. BERLIJN, 26 Juni. Het poütie-prcsidium oeeft van de vermoedelijke moordenaars van Raihenau de volgende beschrij ving De eerste persoon is 1.68 M„ lang en gesierd met donkerbruin, bijna zwart haar, in 't midden ge scheiden, korte over den neus bij-, na samengegroeide wenkbrauwen donkerblauwe oogen en uitsteken den neus. Kleine snorrebaard, blee ke gelaatskleur, ovaal, mager ge- ziclh, is tusschen 24 en 26 jaar. De tweede persoon is iets klei ner van gestalte dan de eerste. Bleek gelaat, bruine haren, baar deloos, blauwe oosten, sierlijke neus, zoodat het gezicht een bij na meisjesachtige uitdrukking heeft Aan den linkerwang en bo ven den linkerkin een Btteekerui Blanke sierlijke handen, 24 h 26 jaar. 1 BERLIJN, 26 Juni. Het Rijkskabi net besloot tot een staatsbegrafenis; van Rafhenau. Het lijk wordt heden- avcna naar het gebouw van den Rijksdag overgebracht. Het zal mor gen in tegenwoordigheid van de le den der regeering in het familiegraf bijgezet worden. Tegelijkertijd wor den overeenkomstig het besluit van he'- vakveieenigingseongres te Leipzig in Berlijn demonstraties gehouden. Alle rijks-ambtenaren zullen er aan deememen en het werk' een halven dag laten rusten. BERLIJN, 26 Juni. Het onderzoek van het lijk' van Rathenau heeft uit gewezen dat hij door 5 schoten werd geticffen; waarschijnlijk was het eer ste schot reeds doodelijk'. Volgens deskundigen is Rathenau gedoou door schoten uit een machine-pa- troon. Uit verschillende deei©n van Duitsc'hland worden demonstratie's gemeld als protest tegen den moord op Rathenau. Bijzondere incidenten Hebben niet plaats gehad. De door de va'kVerec.iigingen aan gekondigde algemeen© staking zal Dinsdagmiddag beginnen en 24 uur duren. BERLIJN, 26 Juni. Rijks-presi- aent Ebert heeft zijn rustkuur in het Sc'hwarzwaid afgebroken en keert on middellijk naar Berlijn terug. OPSTANDIGE GEVANGENE. HEERENVEEN, 2ó Juni. - De inbreker J. P. Pi'.erius te Leeuwar den, veroordeeld tot 2V2 jaar ge vangenisstraf en théns voor andere inbraken te Heerenveen in het huis van bewaking aldaar in voorarrest, heeft hedenmorgen tegen 7 uur, toen hij gewekt werd, den gevangenbe waarder Siemsira met een heimelijk uitgebroken en verborgen gehouden tralie verscheidene slag©n op hoofd en nek toegebracht en verwond; hij is er evenwel niet in geslaagd te ont vluchten. 'DE RUSSISCHE DELEGATIE. OLDENZAAL, 2G Juni. Heden morgen te 8.03 arriveerde 'hier de Russische delegatie. Te 9.93 vertrok ken ze met den trein naar Den Haag. AR RESTATIE'S, BERLIJN, 26 Juni. De werkzaamheden der politie tot opsporing van de moordenaars van Rathenau zijn buitengewoon omvang rijk, het aantal rich aanmeldende ge tuigen is zoo groot dat de met het onderzoek belaste commissie in sub- oonimissie's moest worden verdeeld. Men meent dat de dader., in de krin gen der Rechterzijde moeten worden gezocht. Er besraan --.ekere geheime organisatie's de te Berlijn wonende personen behoorende tot deze com- promiteerende organisatie's zijn ge arresteerd. Ai tv.\jAAR, 24 Juni. Op de Vee markt waren heden aangevoerd- 22 paarden f 150500, 20 koeien en ossen f250400, 64 nuchtere kalveren f 10 25, 264 vette schapjn f 25 —42. 129 lammeren 110—24, 17r biggen (lu w.) f 17—28, 16 Dokken en geiten 1 216. Botermarkt. Hoogste prijs f 4.221/2 middel f 1.15, laagste f 1.10; aanvoer 2461 kop. Kippeneieren f78, eendeneieren f6.507 per 100 stuks. ALKMAAR, 26 Juni. Op de Vee markt waren heden aangevoerd: 21 koeien en ossen f225450, 38 vetie kaiveren f 60220, id. per ned. pend f 1.101.60, 36 nuchtere kalveren 114 28, 7 magere schapen f 38—44, 401 vette varkens per ned. pond f0.88L AMSTERDAM, 26 Juni. Veemarkt 129 vette koeien le kw. f 1.101.45, 2e kw. 10.650.80 per K.G.80 melk en kallkoeien i' 200500, 59 graskal veren f 4585, 95 nuchtere kalveren f 10—20, 174 schapen f 25—50, 118 lammeren f 1014; 456 vette varkens le kw. f 1.20, 2e kw. f 1.12, spekvar- kens f 1.10 per K.G. schoon gewicht AMSTERDAM, 25 Juni. De aardap- peltnprijz.cn waren heden: Andijker muizen ngroot f 78.50, id. klein f 3.50 4 50, Langedijker m. groot f960—10, id. klein 14.404.90, Westlaudsch© m. 11213. Aanvoer 6 ladingen. PURMEREND, 24 Juni. Afslagver. „Bqgjnster, Purmerend en Omstreken.' Aardappelen f 1114.10, kleine f 4—5.60 per 100 K.G.466 zak tuinboonen fl.64 per zak 15 K.G.; peulen i'8.9012.10 per 100 pond; doperwten f 10.8013 per 100 pond; aardbeziën 34 ct per K.G.; sla f 1J0 per 100 krop; wortelen f7.10 per 100 bos; prei f 4.80 per 100 bos. Handel vlug." HOORN, 24 Juni. Heden hebben 16 vaartuigen hier aangevoerd: 484 pond' bol 2026 ct., 107 pond schol 141^ 18t/a ct., 134 pond aal 85 95 ct, per pond; 126 K.G. ansoyis 2Qj sjc per K.G, '/sf

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 3