HOORN Telegrammen Handsl ec Narfef noemde medeleden is bericht, zijn Ged. Staten thans van oordeel, dat er voor de Provincie vooralsnog geen aanlei ding bestaat, de exploitatie van een of meer der scheepvaartverbindingen rechtstreeks tot zich te trekken. Mogen daartoe vroeger wellicht al redenen aanwezig zijn geweest, de omstandig heden waarin de verschillende verbin dingen verkeeren, zijn sindsdien zooda nig gewijzigd, dat die redenen thans opgehouden hebben te gelden. Een voorstel tot Het rechtstreeks bij de Provincie in beheer nemen van een of meer der scheepvaartverbindingen met de Nord-Hollandsehe eilanden is van Ged. Staten derhalve niet te wach ten. Ten behoeve van de verbinding Har- lingen-Vlieland-Terschelling is inmid dels weer eene subsidie-aanvrage inge komen, ditmaal niet van de N. V. Maat schappij Alkmaar-Packet, welke haar tot dusver exploiteerde, maar van de nieuw opgerichte Terschellinger Stoom boot-Maatschappij, waarvan de Alk maar-Packet, voorloopig alle aandeelen bezit. Uit de stukken blijkt, dat de uitkom sten over 1921 voor de Alkmaar-Pac ket belangrijk gunstiger geweest zijn dan aanvankelijk werd verwacht. Tegen het verzoek der Maatschappij Alkmaar-Packet, om het tot dusverre door haar genoten provinciaal subsidie op de nieuwe vennootschap over te brengen, bestaat geen bezwaar. Laatst genoemde vraagt echter om in den ver volge het provinciaal subsidie niet van jaar tot jaar toe te kennen, doch voor een aantal jaren tegelijk, teneinde het maken van eene berekening der be- drijfsuitkomsten over eenige jaren te vergemakkelijken. Bovendien zou men gaarne de toezegging ontvangen, dat over de jaren dat subsidie zal worden verleend, een derde deel van het ex ploitatie verlies door de provincie zal worden gedekt. Ged. Staten moeten het doen van eene dergelijke algemeene toezegging ontraden. De vraag, of aanleiding be staat een gedeelte van de exploitatie verliezen van een bepaald jaar ten las te van de provincie te nemen, zal ieder jaar afzonderlijk moeten worden be oordeeld, o.a. aan de hand van de vraag of de exploitatie in dat jaar al dan niet onder bijzondere omstandig heden heeft plaats gehad. Er bestaat bovendien voor eene der gelijke extra-tegemoetkoming minder reden, zoodra voldaan wordt aan den anderen wensch der adressanten, om van te voren gedurende enkele jaren achtereen van het suibsidie verzekerd te zijn. Als reden daarvan wordt immers o.a. juist genoemd de dan bestaande mogelijkheid om tegenslagen over meer dan een jaar te verdeelen. Nu de omstandigheden langzamer hand weder meer normaal worden, be staat tegen dit verzoek der Maatschap pij geen overwegend bezwaar; in de ja ren vóór den oorlog was het trouwens reeds gebruikelijke zoodanige subsidies voor eenige jaren tegelijk toe te staan en de motieven, die in het adres voor dit verzoek worden genoemd, zijn niet van grond ontbloot. Het post-contract met de Alkmaar- Paeket, dat, naar Ged. Staten meenen te mogen aannemen, op de nieuwe on derneming zal zijn overgeschreven, loopt 1 Juli 1924 af. Naar hun oordeel bestaat er nu gereede aanleiding aan het verzoek dezer laatste in zoverre te voldoen, dat haar het gebruikelijke subsidie van 8.000 wordt toegekend voor elk der jaren 1922 en 1923, bene vens 4.000 over bet tijdvak van 1 Januari30 Juni 1924. Op laatstge noemd tijdstip herkrijgt de Provincie dan hare volle vrijheid, den steun des- gewenseht ook van andere gegadigden te verleenen, waartoe Ged. Staten in verband met van het eiland Terschel ling tot hen gekomen verzoeken de mogelijkheid wenschen voor te behou den en waaromtrent Ged. Staten reeds met den minister van Waterstaat in overleg zijn getreden. Aan den anderen sant wordt de Provincie door de toe kenning nu reeds van 2 maal 8.000 benevens 1 maal 4.000 niet buiten evenredigheid met de belangen waar voor het subsidie dient, bezwaard. Dit springt te meer in het oog, indien men let op de omstandigheid, dat Ged. Sta ten zich voorstellen, Zoo de uitkomsten der exploitatie dit eenigszins mogelijk maken, eene verlaging der tarieven te bevorderen, waartoe zij jaarlijksohe goedkeuring der tarieven zouden wen schen voor te schrijven; bovendien zou den zij ter tegemoetkoming aan het vroeger géBoetndê bezwaar der eiland bewoners tegen deze verbinding aan 5ed. Staten de bevoegdheid gegeven (rillen zien, het inacbtnemen van een jOepaalde snelheid der vaart voor te schrijven. Toren te Be Rijp. Ged. Staten stellen voor aan de ge meente De Rijp, ten behoeve van de restauratie van haar toren, uit de pro vinciale kas een subsidie te verleenen ten bedrage van 2000, onder voor waarde, dat bet Rijk 4000 bijdraagt en in het ontbrekende door de gemeen te zelve wordt voorzien. Malariabestrijding. Bij besluit van 1 December i920, is aan de Afdeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederlandsehe ge meenten, ten behoeve van de malaria bestrijding in de provincie, voor het jaar 1921 eene bijdrage verleend tot een bedrag, gelijk aan het totaal der be dragen, die door de verschillende ge meentebesturen in Noord-Holland over 1921 voor dit doel zouden worden ge geven. De verwachting blijft gerechtvaar- «gd, dat de genomen maatregelen, bij krachtdadige voorzetting, tot 'n gun- ïjtig resultaat zullen leiden. voet verleend kunnen worden als het over 1921 verleende subsidie. Over 1921 is aan de Afdeeling Nrd. Holland van de Vereeniging van Ne derlandsehe gemeenten een bedrag van 18.758.18J4 ten behoeve van de ma lariabestrijding uitbetaald. DE OPLICHTING TE BERGEN. Wij vernemen omtrent de oplich ting te Bergen nog1 nader, dat de cplichter, toen alles Zaterdag in zijn Pension gebracht was, een auto be stelde en aan den chauffeur vertelde, dat hij zkjh te Bergen kSvam vestigen en een chauffeur zocht. Deze mededeeling wekte bij' den chauffeur vertrouwen en er wend Zelfs onderhandeld of een loon van f 1 voor elk uur in zijn dienst doorge bracht voldoende kön worden ge acht. Met deze atuo, waarin de bestelde goederen medegenomen werden, reed de chauffeur dezen „als heer uit- zienaen persoon'' eerst naar Alkmaar, alwaar in een kleedingmagaznjn nog een paar handschoenen en zijden sok ken werden gekocht. De handschoe nen trok hij aan en de zijden sokken moesten naar Zijn pesion in Bergen worden gebracht. Van hier liet hij zich naar Purmerend rijden, waar hij op een bouwwerk' (scholenbouw) naar den opzichter vroeg, die hij ook aansprak'. Verder liet hij zich naar Amsterdam rijden, alwaar hij de Ma rinekazerne binnen liep en een on derhoud had met een officier. De wacht presenteerde voor hem het geweer. Van daar liet hij zich naar dr. Vos rijden naast de Oranjekazerne en toen naar Nieuwersluis, waar hij den ktoffer met waardevollen inhoud aan het station aan een kruier heeft afgegeven. In Utrecht gekomen kreeg „de als heer uitziende persoon" trék in eten en gelastte den chauffeur naar hotel Noord-Brabant te rijden. Hij noodigde den chauffeur aan zijn ta fel, bestelde een en ander en zglde toen na van den chauffeur f '10 te hebben geleend, omdat hij anders een bankje van f 1000 moest wisselen zidh nog even te moeten laten scheren en telefoneeren. Hij ver dween evenwel om voorloopig niet weer te keeren. Bij ?ijn aanhouding te Hilversum viel hij heel gemakkelijk door de ben. ANNA PAULOWNA. ANNA PAULOWNA. - Vergade ring van Hoofdingelanden., Dijkgraaf en Heemraden van den Anna-Pau- lownapolder op Zaterdag 24 Juni 1922, des voormiddags 11 uur. Voorzitter de heer O. Wijdenes- Spaans Jr., Dijkgraaf en secretaris de heer G. Keijaer. Tegenwoordig zijn de heeren G. Geerligs, J. Lindenbergh, Q. Tijsen «n P. J. Va boer, Heemraden en de hoeren J. de Boer, J. Cl Geer ligs, A. de Graaf Jr., K. A. Kaan, A. Langereis, CL Dan. Rezelman, J. Smit Azn. en J. Tijsen Jr. Hoofd ingelanden. De voorzitter opent de vergadering waarna lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. Medegedeeld wordt: a. dat de op 1 Juli ah. periodie ke aftredende hoofdingelanden de keeren J. de Boer en J. Tijsan Jr zijn herkozen; b. dat de verpachting van het grasgewas van de zeedijken heeft opgebracht een bedrag van f 1541. terwijl bij de begroeting is geraamd een bedrag van f 950.—. o. het resultaat van het onder zoek van een dertigtal monsters wa ter genomen op onderscheidene plaat sen in den palder. Eigenaardig blijkt daarbij de uitkomst van de mon sters getrokken in den boezem van de Wieringerwaard. Dit water bleek in zoutgehalte weinig van bet zee water te verschillen, terwijl op geen andere plaats in den polder, zelfs niet bij benadering, zulk zout wa ter werd aangetroffen. Het dagelij ksoh bestuur kan hier voor geen verklaring vinden, doch hoopt door verzameling van meer dere gegevens de oorzaak op te sporen. Intussohen dankt het den kr. J. O. Geerligs voor de gegeven aan wijzing in de vorige vergadering. Ln6 hper J. Smit Azn. is ter plaat a© geweest en toen werd hem door een jongen; aldaar werkzaam, me degedeeld, dat het zeewater geregeld bmjiens-trosïriuS, terwijl de heer J. 0. Geerligs zegt, dat door den Dijk graaf van de Wieringerwaard ook monsters getrokken zullen worden van het water in dien polder. De mededeelingen worden voor ken msgeving aangenomen De voorzitter deelt mede, dat in 1916 aan Joh, Klomp vergunning is verleend tot bet leggen van een duiker door de kade van den Mid denvoet, tegenover de plaats „Ida hoeve". Wijl de eigenaar uit de ge meente is vertrokken, en zijne lan derijen alhier beeft verkocht, hoeft hij geencriei belang meer bij het be zit van dien duiker, en wordt voorge steld deze voor rekening van den pol der te herstellen en te onderhouden. Door middel van dozen duiker zal het mogelijk zijn water te loozem in den Zuidpolder uit de Breezandbe- maTng. Thans kan alleen water wor den ingelaten uit den Schermer boe zem. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Door den voorzitter worden onder goedkeuring der vergadering benoemd tot loden der commissie belast met liet onderzoek' der rekening van den dienst 1921, de heeren J. de Boer, J. Tijsen Jr., en P. J. Visser. - jlet provinciaal subsüie over 19221 Deze heeren verklaar dn zich be- SM, naar 'het voorkomt op denzelfden reid de benoeming aan te nemen. Aan de orde wordt gesteld het on derzoek! der geloofsbrieven van de herbenoemde hoofdingelanden, de he© ran J. tde Boer en J. Tijsen Jr. Op verzoek van den voorzitter be lasten ziah de heeren Visser, Lange reis en Smit met dit onderzoek. Nar dat dit heeft plaats gehad rapporteert de commissie, bij monde van den heer Visser, dat de geloofsbrieven en bijbehoorende stukken in orde zijn bevonden en dat zij op grond daar aan adviseert tot toelating. Overeenkomstig dit advies wordt met algemeene stemmen (de heeren de Boer en Tijsen onthielden zich van stemming) besloten. De voorzitter feliciteert de hieieifen met deze herbenoeming en hoopt, dat het nieuwe tijdperk, een tijdperk moge zijn van aangename samenwer king. Bij de nu volgende rondvraag ves tigt de heer J. C. Geerligs er de aandacht op dat langs sommige we gen veel stekels worden aangetrof fen, waarop de keur wel mocht wor den toegepast. De Voorzitter zegt toe dit onder- Werp in het Dag-el ijk'scji! Bestuur te zullen behandelen. De heer de Graaf zou de pro©! van bezaltsteenslag verder willen uit strekken dan over drie jaren. De Voorzitter zegt, dat daar niets tegen is, als blijkt dat het tijdperk te kort is genomen, doch dat daar over in het laatste jaar nog beslist kan weiden. De heer de Graaf acht ook de zoo men van de grinthbopen op wegen met smallen berm onvoldoende, nu deze van graszooden worden ge maakt. Dikwijls blijken de wanden het te begeven ©n dan komt wand en grint in de stoot terecht. Spr. zou op die smalle wegen houten wan den willen doen gebruiken. De Voorzitter zegt, dat de zooden voor dit doel worden aangewend uit een zuinigheids-oogpunt. Wanneer evenwel op die wij'ze grint verloren gaat, zou het blijken ver keerde zuinigheid te z'ijn. Het Dage- UjkSch Bestuur heeft evenwel besloten het aantal grinthoopen te verminde ren om dan de overDlijvenden wat grooter en steviger te maken. Moge lijk kan dit ook worden toegepast op de plaatsen door den heer de Graaf bedoeld. De heer Langereis vraagt toez.dht bij het inmalen, omdat het voorgekb- men is dat ingelaten water weder werd geloosd. De Voorzitter belooft onderzoek', doch verzoekt bij het voorkomen van dergelijke aangelegenheden daar van direct opgave te doen, opdat dadelijk maatregelen getroffen icun- tièn worden. Hierna sluiting; CASTRICUM CASTRIGUM. Castrictun Vooruit. Naar we vernemen is in de gehou den alaem. vergadering der vereeniging „Caslricum Vooruit" tot voorzitter be noemd in de vacature van den heer de Haas, de heer D. R. de Jong, "ihier, tot dusver bestuurslid. Tot be stuurslid werd aangewezen de heer J. I romp Czn., alnier. Het jaarverslag van den secretaris werd na voorlezing vastgesteld en de Uas van den penningmeester geferi- vieerd. Hei voordeelig saldo bedroeg I' 97 97. Gedurende de vergadering, welke slechts matig bezocht was, gaven zich 7 nieuwe leden op. Besloten werd Ged. Staten te vra gen om Dij verharding van den strand weg lot aan het Ccmmissarishuis, het geen volgens mededeeling in het najaar zal plaats nebben, de weg tot aan de duinen met koolasch te verbeteren. Besmettelijke ziekte. In hel gesticht Duin en Bosch alhier is een rreval van typhus geconstateerd. Bouwpremie. Door den Minis ter van Arbeid is voor den bouw van een woonhuis aan S. Res alhier een bouwpremie toegestaan van f900. Sport Zendag speelde op het voelbaiterrein van het Patronaat Vitesse 1 tegen Geel-Zawrt van Bergen. Hel was een spannenden strijd, doch Vitesse wist zijn meesterschap uit te drukken in een overwinning van 40, terwijl Vitesse 3 tegen Geél-Zwart uit dezelfde plaats een gelijk spel gaf te zien van 11. vv /Yruviü.0, tiUÏZËN. WARMENllUIZEN. Herinnering. De neer VV Posthuma, alhier, die als inwoner van Walthamstow London En- land, als ruim 15-jarige knaap ten Lrijde was getrokken en vier oorlogs jaren heeft medegemaakt in België en Frankrijk, had verleden week de eer twee her'nneringsemdailles te ontvan gen, nl. een zilveren medaille voor de krijgsverrichtingen ten dienste van het vaderland en een verguld zilveren medaille als bewijs van de Engelsche overwinning op Duitschland. De heer Posthuma sprak echter den wensch uit zulke doorleefde toestan den nimmer meer mede te maliën, W-BLOKKER* W.-BLOKKER. Uitstapje. D© jongste leerlingen der scholen maak ten een uitstapje naar den speel tuin van den heer Bloememdaal, al hier en naar de bioscoop te Hoorn Met de grooteren ging het per spoor naar Overveen en van daar per auto naar het strand, waar de jeugd zich danig vermaakte. ZWAAG. ZWAAG. Woensdag a.e. zal hier in het mark'tgebouw van B. en O, voor het eerst in dit seizoen des mjorgens aardappel ontmarkt gehou.» ANDIJK. ANBIJK. Gekozen, ontstaan door overrijden Ïter. Dit vertrek van dezen T .Voor het overige gingen, de de- volijverigen man beteekent een groot j monstranten rustig uiteen, van den 5 verlies voor de R. IC. arbeidersbewe- BERLIJN, 26 Juni. heer G. Schuurman, is als lid van I ging te dezer plaatse. Met hart en ziel het Dag. Bestuur der banne Andijk gekozen de heer P. Vriend A& MEDEMBLIK. MEDEMBLTR. Benoemd. De hr. Joh. Rot®, alhier, werd bij de ver kiezingen van leden van den Ziuider- zee-visscherij raad aangewezen voor de gemeenten: Van Ewijcfcsluis, Win kei, Kolhorn, Nieuwersluis, N.-Nie dorp, MedemMik, Wervershoof en Andijk. AVENHORN. AVENHORN. Waterleiding. De heer Oldenburg, dir. van bet Prov. Waterleidingsbedrijf zette voor de in gezetenen dezer gemeente de voor- deelen der waterleiding uiteen. De rede werd met applaus beloond. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk' gebruik ge maakt. ZIjPE, ZIJPE. Verdronken. Te Stolpen feemeente Zijpe), is een kind van den heer K. in een stoot aqïïter de woning' verdronken. HEILOO. HEILOO. Oecombineer d e vergadering. Maandagavond hie'd de Propagandaclub „St. Wil- lebrordus" een gecomb. ledenver gadering met de damesdub. De voorzitter H. J. Gielis, opent de vergadering met een hartelijk welkom aan O. Adv., Zustervere niging en leden. De notulen wor den goedgekeurd. De vergadering was speciaal' voor de propaganda der verkiezingen op 5 Juli a.s. be paald. De voorzitter deel't mede, dat hii on 12 Juni met het bestuur der Kiesvereeniging beeft vergaderd en, dat aan de dub de propagan da is opgedragen. Op 29 Juni is een vergadering belegd voor man nen, op ,2 Juli voor "de vrouwen, op de eerste plaats zullen een twee tal' sprekers, op ,de laatste de Z. Eerw. Pastoor het woord voeren; voor de iaa+sten is nog geen plaats en uur bepaald. De voorzitter brengt daarna in bespreking de wijikverdeeüng .zoowel voor de da mes als heeren.' Ongezocht moéten worden allen, doch vooral' aan de twijfelaars zaï'de noodige aandacht moeten gewijd worden. Bit het aan bieden van de proefstembi'ietten zal men vooral er op moeten let ten, dat men goed stemt en zullen de dames vooraf een zware taak hebben. Voor onze vrouwen behoeft geen twijfel te bestaan, dat zij niet op no. 1 van de 33e lijst stemmen, doch hun moet duidelijk worden gemaakt wat zif moeten doen: al leen het witte puntie van de 33e lijst voor 'den naam van Mr. Bo- mans rood maken. Het lijkt den voorzitter ge- wensriht toe, dat de propagandis ten 'het de vrouwen Ta ten doen op het proefstembiljet (wat precies gelijk is aan het stembiljet dat op Het stembureau wordt uitgereikt) dan kunnen zij zien of het goed wordt gedaan, in hoeverre 't voor mannen nooüig is, zul'len de man nen beter kunnen beoondeelen. De heeren C. Bakker en In. Sen- gers stellen hun rijtuig beschikbaar voor hen, die moeilijk kunnen loo- pen; die hiervan gebruik willen maken, kunnen dit opgeven bh de heeren J..Opdam, N. Ursem; M. J. Qielis en Th. B. Brand. Het gaan stemmen voor den middag wordt aanbevolen, opdat men 's middags kan overzien wie nog: moeten ko men. Voor stemmenopnemers worden benoemd: Stembureau 1 (Raadl huis) de heeren J. Liefting en B. J. Koopman, stembureau 2 (School veltman) de heeren O. Hoetjes en G. Smits, en verder de heeren C. Leek en .H Ursem. De propagandisten zoowel' da mes ars heeren zullen gezamenlijk optrekken lom proefstembiljetten te bezorgen. Geopperd werd, dat sommige mensohen gewoon zijn door tiet bestuur der Kiesvereeni ging ingelicht te worden, dit zal kunnen gebeuren zoo Imen zich opgeeft bij het bestuur der R. K. Kiesvereeniging. Volgt sluiting. H e t o n we der. Gedurende het hevig OuwêOer, gcjkljrd gaande met hagets'ag, dat Zondagavond wju} _r6Gt eat in het dak. boven ons dorp woedde, sloeg het r hij zich hieraan. Hij is de stuw kracht van „St. Raphael" en het meest arbeidzame bestuurslid van den Ned. R. K. Volksbond. Men zal hem hier noede zien vertrekken. Een auto-bestuurder uit Hel der, die ter gelegenheid van den laat sten dag der kermis deze gemeen Ie met nog oen paar vrienden bezocht, heeft heel wat opschudding teweeg ge- braent. De auto reed met haar equipage in groote snelheid over onze straten. In de Magnusstraal gekomen was de bestuurder, die onder den invloed tan den drank verkeerde, zeker niet bedacht op de bocht in deze „mouerne" straat en zoo kwam de auto al slingerende op het trottoir en tegen een huis aan, tot grooien schrik der bewoners. Wonder boven wonder gebeurden er geen ongelukken, ondanks dat er kinderen op dit trottoir speelden. Van het een en ander is proces-verbaal opgemaakt. DE A.S. GYMNASTIEK- FEESTEN. Mie teekenen wijzen er op, dat het Zaterdag en Zondag met de 21e Uitvoe ring van het gewest N. H. van het Kon. Ned. Gymn. Verbond, ongekend druk zal worden. Een opvallend verschil met de gym- nastieikfeesten van 10 jaar geleden is wel dit, dat nu zeer velen reeds 's Za terdags komen en ook 's nachts zullen blijven. Alle hotels zijn reeds bezet, ter wijl voor het nachtverblijf in de Kazer ne reeds een 350 gegadigden zijn. En steeds komen nog nieuwe aanvragen voor logies binnenl Des Zondags vooral zal het bezoek enorm druk zijn. We vernemen, dat Amsterdamsohe Vereenigïngen met ex tra booten naar Hoorn zullen komen en dat pogingen zullen worden aange wend ook een extra trein te doen loo- pen, om den bezoekers gelegenheid te geven, zoo lang mogelijk te Hoorn te blijven. We meenan goed te doen, 'hierop tij dig te wijzen, opdat heeren winkeliers in levensmiddelen maatregelen kunnen nemen, dat die velen gelegenheid vin den hun eetlust te voldoen. Hoorn heeft steeds getoond gasten te kunnen ontvangen en het hun aan genaam te maken. We twijfelen er niet aan, of ook nu weer zullen allen me dewerken, opdat de bezoekers pretti ge herinneringen aan de feestdagen zul len bewaren. Maar niet alleen een druk bezoek, ook hóóg bezoek is te verwachten. De Regelingscommissie heeft n.L bericht ontvangen, dat de Commissaris der Ko ningin de Gewestelijke Uitvoering zal bijwonen en des Zondags met den trein van 12.28 zal aankomen. In verband hiermede wordt de offi- ciöele ontvangst ten Stadhuize een kwartier later gesteld. Voor de Regelings-Commissie en ook voor de gemeente Hoorn is het een bij zondere eer, dat de Commissaris der Koningin het turnfeest komt bijwonen. Ook voor de turners is het een feit van buitengewone beteekenis. De uitvoe ring zal er in propagandistische waar de door stijgen. Het worden voor Hoom dus gewich tige dagen. Oe ingezetenen zullen zeker blijk willen geven, dat de gasten hogst wel kom zijn en dat men het op prijs stelt, zooveel bezoekers te ontvangen. Toone men dit, door beide dagen Hoorn in vlaggentooi te steken. Laat men allerwege vlaggen, opdat daardoor een feestelijk aanzien aan de straten worde gegeven. De turners zullen begrijpen, dat door het wapperen der vlaggen hun allen een hartelijk welkom wordt toegeroe pen. Een welkom zij onze Noordholland- sohe turnsters en turners in Westfries- lauds hoofdstad. INGESLAGEN. Zondagavond ontlastte zich boven onze stad een zeer zwaar onweder. Bliksem en donder wisselden naast hevige regen- en hagelbuien elkander om beurten af en deed menig angstig hart trillen. Op de 3e Boomlaan sloeg de blik sem in bü den heer Nijdam, zonder echter brand te veroorzaken. 't Eenige spoor wat nagelaten werd hemelvuur in de woning van I. Bruin, zonder evenwel brand te veroorzaken. De bewoners kwa men na geruimen tijd bewusteloos zijn geweest, met den schrik vrij. D e M i'd d e 11 a a n van het land goed „Nijenb-urgh" welke een ge liefkoosde wandelweg van het pu bliek was, werd, vooral den laat- sten tijd, onveilig gemaakt door pi keurs, die er hun paarden dres seerden. Dit is thans officieel ver boden, zoodat men daar wederom rustig kan wandelen. WESERBLOKKER, MESTER BLOKKER. Eervol ontslag. Aan den heer A Stop, kantoor houder bij den postdienst alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag ver- Ibtend. SCHAGEN. SCHAGEN. Eervol ontslag Den heer J. M. van Goor, conducteur eerste klas bij de posterijen alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Overplaatsing. Mei ingang van ecu nader te bepalen datum wordt de heer M'. Dekker, arbeider-telegrafist otrraau de H. S. M. alhier, overgeplaatst den worden eti voorts letteren dag1,1 naar Hee-r-Hugowaard. om aldaar te beh-alv» 29 Juni a.s. worden overgeplaatst als seinhuiswacJU- De Russische Minister voor we tenschappen, kunsten en volksonder- richt, heeft bevolen dat op den dag der bijzetting van Ra then an of op een der volgende dagen, in alle scholen waardige rouwplechtig- heden zullen plaate hebben. HELSENGFOES, 26 Juni Op verzoek van het Buitsche ge zantschap nam de politie in HelsingM fors op oen van Riga aangekomen stoomboot drie personen in hechtenis! die verdacht worden bij den moord op Rathenau te zijn betrokken en zich voor Engelsche matrozen uit gaven en naar Wiborg onderweg waren. OPGEHAALD. Hot li,jk van den overboord geslagen dekknecht, schipper De Jong is te Am sterdam uit het IJ opgehaald, eenige meters van de plaats van het ongeluk. ONTSLAG GENOMEN. De agent van politie de heer Durke- na, heeft als zoodanig ontslag genomen DE MOORD OP RATHENAU HAMBURG, 27 Juni. Aan de demonstratie, wegens den moord op Rathenau, op het H. Geest veld, namen van de soc. en co-mm. partijen omstreeks 50.000 personen deel. Aan het einde der demonstratie begaf zich een menigte naar bet gedenkteeken op de Visohmarkt bij de haven en verlangde, dat de zich a-ldaar bevindende kleine politieaf- deel.ng van 10 A 15 man, met ach terlating der geweren, haar stand plaats zou verlaten. De politieman schappen weigerden dit. Toen de menigte een dreigende houding aan nam, werd door hen gevuurd, waar door één man gedood en verscheidene 'wowond werden. iII II w ALKMAAR, 26 Juni Alkm. Export- veiling. Bloemkool le soort f21.60 f 29.90, 2e soort f 1216 per 10Ö st. worielen f6.209.80 per 100 bos; ra barber f 3.806.50 per 100 bosaard appelen f 8.6015.60, drielingen f 380 5.20 per 100 KG aardbeien 45— 53 ct. per K.G doperwten f2529 per 100 K.G.kropsla f0.602.80 per 100 stuks; komkommers f712 per 100 stuks; pieterselie f2.804.20 per 100 bos; peulen 13746 per 100 KG. postelein 30—40 ct. per ben, spinazie 11.081.20 per ben- selderie f0 90— f 1.80 per 100 bos; tuinbooneai f 10.10 —1280 per 100 KG.. Aanvoer 3100 bos wortelen, 7000 st kropsla, 4000 stiks bloemkool en 3000 K.G. aardbeien. LURMEREND, 26 Juni. Afslagver. „Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen f 10.5013.70, kleine id. f 4.106.60 per 100 K.G slaboo-nen f 4.605.80 per 1000 stukssnijboonen f6.50 per 1000 stuks; 1773 zak luin- boonen f140 per zak (15 KG peulen f 10.2018.60 per 100 ponddoperw ten f 10—13 80 per 1C0 KG.; 9844 KQ| kruisbessen [18 per 100 K.G.aard beziën 4063 ct. per KG.bloemkool f13.2016.20 per iOO stuk;; spinazie 52 ct. per dubb. mand (15 pond); ra- /barber 12 704 per 100 bos. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juni Laniredijker Groenten tiling. Wortelen r6.408.90 per 100 bos; aardappeeln Schotsche muizen f9.J015.40, school meesters 19 20—10.10, drielingen f2 40 ■5.S0, kleine f 1.70—2, gladblaadjes f 15.90 per 100 KG. Aanvoer: 24.870 bos wortelen, 105.600 K.G. aardappelen, 19140 K.G. driel. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni Aardappelen: Schotsche muizen f8.20 12.50, drielingen T24.40, kriel f140 1.60 per 300 KG.j bloemkool f 17.60 17.70 per 100 st Aanvoer op 24 Juni: 64.129 KGt aardappelen en 97 stuks bloemkool. HÈILOO, 26 Juni. Expoetveiling „St illibrord." Aardbeien 4752 ct., peu ten 3036 cL per KG sla 45 cL per bak MEDEMBLIK, 23 Juni R.K. Markt- ver. „St Jozef" Aardappelen: groote muizen f 1.802.90, kleine m. f 1—1.25 per 25 K.G. Aanvoer 4500 zakken. BOVENKARSPEL (Station), 24 Juni. „De Tuinbouw." Aardappelen gr. m; f4.30—6.40, kl. m. 11.60—3.10 per baal; bloemkool le soort f 14.2526.50, 2e soort f 7.7514, 3e soort f0.753 25 per 100 stukswortelen f 2.503.10 per 1000 stuks. 26 Juni. Aardappelen gr. m. f 5.10 6.40, kl. m. f 1.40—2.40 per baal; bloemkool lé soort f 15.7526, 2e srt 1-7—13.50, 3e soort f4—4.25 per 100; worteien f3 20 per 1000 stuks. HOOGKARSPEL, 26 Juni „De Een dracht" Gr. aardappelen 4 895.70, ki. aardappelen fl1.70, gr. kok f4.5t gr. N. T. f4.50—4.60. HOORN, 26 Juni Heden hebben 28 vaartuigen iiier aangevoerd: 1412 pctid bot 2633 ct., 204 pond schol 16—119 ct., 55 pond aal 4556 ct per pond; 2i/a tal geep t'2.75 per tal; 130 KGt ansjovis 1420 ct per KG. ROTTERDAM, 26 Juni. Veemarkt Aanvoer: 531 vette runderen, 406 v. graskalveren, 1033 schapen, 651 var kens. Prijzenkoeien le kw. f 1.30 11.40, 2e soort i 1.201.10, 3e soort f 1.00—0.90; ossen le kw. f 1.25—1.37i/j 2e kw. f 1.05115, 3e kw. f 0.95—0.85; schaptn lè kw.' f 0.00.70, 2e kw.8 10.600.50, 3e kw. f0.40; varkens le kv. f 0.94—0 98, 2e kw. f 0.92—0.888, 3e kw. i'0.8f080; licüt soort f0.82 0.88slieren ie kw. f 1 00—0.90, 2e kw 10.80070, 3e kw. fOêO; kalveren 1 is kW. 1.80. 2e kw. i 1.40-1-29, 3e kw. fl.OO080; lammeren iC39 fl.OO; alles per KG. Handel zeer matig, afwijkende pre zen. Bij varkens door korte aanvoe* prijzen iets hooger. Eieren f 78.50 per 100 stuke. AMSTERDAM, 27 Juni De aardap pelenprijzen waren heden: Andijke muizen groot f 78, id. klein f 1.8ff—4, Langed m gr..oot f 1010.50, Westi. muizen groot f 1012. Aanover 6 lad. VOORLOOPIG MARKTBERICHT. PURMEREND. 27 Juni Aangevoerd 20 stapels kleiné Fabriekskaas f 53. m. m. f 5 8—, 55 st. kleine Boerenkaas f55.m. m. f58.—, 3 st Goudsche kaas 1 50.per 50 K.GDe kaasmarkt was slecht, omdat te hooge prijzen! gevraagd werden. Boter 12 40—2.50 per K.G. Runderen, vette f0,851.40 per KGl handel vlug en melk- en geldeko©ien f150400, matig; vette kalveren fl.46 1.60, matig; nucht. kalveren f16—4C stug; vette varkens f0.9i1.02 per K.&.. matig; magere varkens f26—48, matig; biggen f 1428, matig; schapen f30 f 48,. vlug; Jammeren f 1220, vlug. Kippeneieren f77,50 en eendeneieren T 6.75 per 100 stuks.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 3