Koffie est mee. ONS BLAD" DE SANK VAN WISSELMK Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: 433 ISffiMEil ME0E0EELII6E1 Kiest mill's BUITENLAND. BINNENLAND Zaterdag 1 Juli i922. 14e Jaargang. De N. K. P. en de verkiezingen. Oe politieke malaise. Bij de toelichting van dit nlan hoeft 3 3% 3Ji KORTE BfcRiCHTEN 93 Abonnementsprijs; Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar .f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60,—f 35,—, f 15,- Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Reclai per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voi uitbetaling per plaatsing f 0.60 -(o) Eerlyk gezegd: sinds de Bisschop pen van .Nederland een uitspraak de den in de is'. K. P.-sehe kwestie, heb ben wij verwacht en gehoopt, dat wij vóór de verkiezingen niet meer over de N. K. P. en haar verkeerde actie zou ten behoeven te schrijven. In die verwachting en in die hoop voelden wü ons verheugd; immers, evenals ieder ander, zoo moest het ook ons aan 't hart gaan, ons te kanten te gen geleofsgenopten, zij het dan ook, „at het onderwerp van debat meer uit sluitend van ecowotm'scA-politieken aard was, het moest ons aan 't hart gaan, vooral in déze tijden, nu de ka tholieke eenheid meer dan ooit eerste vëreisclite is,"nu wij één sterk katho liek leger ten strijde moeten doen trek ken tegen de ongeveer vijftig partijen en partijtjes, welke alle de eene méér, de andere minder de bestrij ding, zoo mogelijk zelfs de vernieti ging, van- onze grootsehe, doch in lange jaren in strijd en verguizing moeizaam saamgegaarde Eoomsche kracht be oogen, nu wjj, door innerlijke ver deeldheid, den veelvoudigen vijand slechts leedvermaak envoordeel kunnen bezorgen, een voordeel, voor óns een nadeel dat erg betreurd zou worden, als hette laat is, als men de klappen voelt van de stokken, welke ónze orieeni&heid den tegenstan ders in de vuist drukte. Gaarne hadden wij over de N. K. P. an haar verkeerde actie gezwegen, het verkeerde bedekkend met den „mantel der liefde" en veronderstellend, dat al len, die aanvankelijk met de N. K. P. sympathiseerden, in welken graad ook als ware gehoorzame zonen van het hooge kerkelijke gezag zich zouden neerleggen bij de bisschoppelijke uit spraak; wjj veronderstelden, dat de eenmaal, in een ondoordacht oogenblik gestelde candidaten zich, al dan nipt openlijk, zouden terugtrekken j (om eventueel verlies van katholieke stem men te v;erinijden) en dat overigens al le geestverwanten thans zonder meer zouden stemmen op de officieele Room st he lijst, waarvan de candidaten dat is waarlijk wel gebleken de bil lijke wensehen der Crauenburghianen niet als een „quantité negligeable" wil len beschouwen. De groep-van Cranenburgh is in kor ten tijd wél vaak „gezuiverd"! En we mogen veronderstellen, dat het thans resteerende deel wel zeer sterk in de eigen leer is. De overgebleven candidaten willen beslist heel graag in de Kamer koihen blijkens hun veronachtzaming van de bisschoppelijke* uitspraak, en géén stemmen zijn hun blijkbaar te weinig katholiek om het doel te bereiken, waarnaar de officieele Kamercandida- teir volgens hun zeggen zoo baatzuch tig, zoo schandelijk-demagogisch streef den! En zij die thans nog op de lijst der N. K. P. willen stemmen, zij toonen zich wel zéér vast in dié leer, volgens welke het tijdelijke de voorkeur heeft hoven het eeuwige, boven het geeste lijke, volgens welke de welvaart (lees: het egoisme) het hoogste doel is! "Vóór de verkiezingen willen wij nog een ernstige waarschuwing doen hoo- ren. Niet aan het adres van de N. K. P.- sehe candidaten, welke ostentatief lie ten blijken: „wij willen graag kamerlid worden!". zij hebben door het stel len van deze daad getoond, dat zij hun hart al lang verpand hebben aan (voor zich zelf!) ..hoogere" belangen dan die van de Roomsehe Staatspartij, de Roomsche zaak! Met hen valt niet meer te redenee- ren. Doch den goed-Roomsehen kiezer en de goed-Roomsche kiezeres willen wij het toevoegen: bedenk het wél: het ware belang van kerk en staat wordt gediend door één, en wel: een zoo stérk mogplüke, Roomech-Katho- lieke Staatspartij. Gaat. men in deze omstandigheden N. K. P.-sehe candidaten stemmen,' dan bedoelt zulks, dat men het anti-Room- sche liberalisme in de Kamer wat ver sterken, wil èn dat men in «gen jfarle- rnenfaiien boezein 'den klassenstrijd wil gaan voeren, waardoor men, afwijkend van hoogere begrippen, onze partij wil verlagen, tot een materialistische als die der socialisten. Ziedakr de moreele beteekenis van iedere stem op de lijst de? N. K. P. De praktische beteekenis zal wellicht heel miniem zijn. daar 't zeer twijfel achtig is, of de N. K. P.-sehe lijst wel een minixnaal-vereïscht aantal stemmen zal halen en daar bovendien een enkele N. K. P.-er (buiten katholiek Staats partij-verband) in de Kamer vrijwel niéts zal kunnen uitvoeren (dan nadeel berokkenen aan de Roomsche zaak). Doch deze twijfelachtige en negatie ve praktische beteekenis van stemmen op de N. K. P.-sche lijst willen wij niet eens in aanmerking nemen. Het moreele ging bij ons, katholie ken. toch steeds boven het praktische? God's Hemel is toch veel hooger dan onze aarde? -Co)- VOEDZAAM HEERLUK VQORQEELIG Ten opzichte van enkele personen schijnen ij ons echter jammerlijk ver gist te hebben. Ondanks het feit toch, dat na de bis schoppelijke uitspraak de „officieele" N. K. P. besloot hare actie te staken wat natuurlijk méde inhield, dat men in de rangen der officieele R. K. Staats partij den strijd tegen alle niet-katho- lieken aan de stembus (en tevoren!) zou mee-s trjjden, ondanks dit feit is er door een N. K. P.-sche minderheid een zekere actie voortgezet: een katho liek dagblad in Noord-Brabant heeft zich niet ontzien, zich beschikbaar te stellen als reclame-trompet (zij het ook over beperkt terrein) voor een partij, welke wij de Nieuwe N. K. P. zouden willen noemen, enkele candidaten der N. K. P.-sche lijst, die zich blijk baar het kleine kansje Kamerlid te 'worden! niet wilien laten ontsnap pen, hebben verklaard bij eventueele verkiezing een kamerzetel te zullen aan vaarden, en van hier en daar verne men we, dat deze en gene toch maar „stidkum" zijn stem op de N, K. P. zal uitbrengen. Ziehier dan de derde eatagorie van malcontenten: na en uit de groep van Cranenburgh de N. K. P.; na en uit de N. K. P. deze patotaanderig# 'Roomsehe nieuwlichters! In vele verkiezingsperioden, die wij reeds hebben meegemaakt, hebben wij nog nooit een dergelijken afkeer van de stembus meegemaakt als thans, 't Is daarom, dat wij heden iets zeggen wil len over de politieke malaise. 't Gemakkelijkste is wel om te doen, alsof die weerzin niet bestaat en op de groote trom der propaganda te slaan hopend, dat de slapenden wakker zul len worden. Maar een dergelijke struis vogelpolitiek zou al heel gevaarlijk zijn Beter lijkt het ons de oorzaken van de malaise op te sporen. De tijdsomstandigheden, de interna tionale economische depressie, welke heel ons leven bezwaart, de hopelooze cirkel van prijsopdrijving loonsver- hooging, prijsverlaging loonsverla ging, opvoer van productie bij weini. vraag of een overvoerde markt met enorm aanbod bij zeer geringe koop kracht, blijft het maatschappelijk leven omknellen en voert tot zwartgalligheid in het ergste geval tot wanhoopsdaden als het buitenland ons te zien geeft. In de oorlogsjaren hebben wij veel geduld en verdragen, hebben wij onze zenuwen gespannen, omdat toen de hoop op bet einde van den oorlog als een betere tijd glansde. Maar toen die hoop jjdel bleek en de misère eerst na den wereldkrijg zich voor goed deed gelden, ontbrak de kracht voor nieuwe inspanning. De zenuwen ontspanden zich juist in den tijd, dat zeker ons volk de tanden op elkaar had moeten klemmen en had moeten zeggen: nu willen wij gebruik maken van den voorsprong, welken wij op de ontredderde volkeren hebben nu willen wij in dezelfde zuinigheid blijven leven, even hard, ja harder blij ven werken, dan staan wij weldra aan de spits. Maar, laten wij het ons eerlijk beken nen, dat wij allen de knellende banden van d#n oorlogstijd zoo spoedig moge- lijk verbroken hebben en dat de sterke &tnm4 fin 1 liait rfo |iï©4 drang naar ruimer, vrijer, weelderig le- öiwllli «U. I' VQti MS lljdl» ven uit het volk zelf op de overheid uitging. Hoe dikwijls werd er van bo- S ven af gewaarschuwd, dat er geen groo ter gevaar is voor een land in een na- i oorlogsch tijd dan opgehoopt goud, dat. j gelegenheid geeft tot invoer op groote schaal uit landen met. gedeprecieerde geldwaarde? Dat werkt verlammend op den arbeidslust en op de energie van handel en bedrijf. Zulke waarschuwin gen werden natuurlijk in den wind ge slagen. En nu, eenige jaren later, nn de malaise zich doet gelden, vergeet men eigen kortzichtigheid en laadt alle schuld op de binnenlandsohe politiek. Laten wjj erkennen, dat er fouten zijn begaan, maar is het eerlijk om de groot ste schuld, die bij ons zelf ligt, op an deren te schuiven? Hoe dikwijls is er niet in een troonrede of een begroo- tingsdebat in het parlement de laatste jaren op versobering en intensiever ar beid aangedrongen. Maar uit de maat schappij zelf kwam de drang tot uitzet ten .van het leven; de particuliere ar beidsmarkt ging zelf voor met opdrij ven van loonen en levensgemakken. Hoe kon de overheid daarbij achter blijven, wilde zij zelf voor de openbare diensten bruikbaar personeel overhou den? Doch het verschil tussohen over heid en particulier is, dat de laatste de werkkrachten, overbodig geworden bij een economische inzinking, zonder ge moedsbezwaar aan den kant zet, terwijl publiekrechtelijke lichamen andere be grippen van verhouding tusschen werk nemer en werkgever huldigen, t ïs daarom zoo gemakkelijk van verkwis ting in overheidsdienst te praten, maar zoo moeilijk eerlijk te zijn in zijn cri- tiek. Wij kennen groote bankinstellingen, die in de gouden jaren der oorlogs winst honderden jongelieden voor goud wegkochten, die salarissen en tabtife mes betaalden, dat men zich wel eene bezorgd afvroeg, of zooveel weelde, vooral voor jeugdigè personen, zich niet zou wreken. Is liet noodig, dat wij thans het massaontslag en de loonsver lagingen bij dezelfde instellingen daar tegenover demonstreeren? Een ieder weet dit. Welnu, waarom keert zich al le critiek tegen de Overheid en praat niemand over de ontwrichting van heel de arbeidsmarkt, waaraan de particu liere bedrijven door hun stelsellooze personeel politiek schuldig staan? Wat wij van dit eene pnnt zeiden, zouden wjj tot heel veel andere zaken kunnen uitstrekken, waaraan de inter nationale malaise schuldig staat en waarvan de verwijten komen aan het adres der tegenwoordige regeering. Wanneer een artikel onverkoopbaar is of niet. loonend meer te pToduceeren geeft men de schuld aan de hooge be lastingen, aan de arbeidswet en derge lijke. Maar wanneer men eens een pre- eiese becijfering maakt van de onkos ten, welke in het ooncurreerende land op de bedrijven drukken, komt. men tot de conclusie, dat de malaise in handel en industrie ergens anders haar oor zaak vindt. Is het dan eerlijk de critiek op de binnenlandsohe politiek in plaats van op de buitenlandsche valuta te la den? DE MOORD OP RATHENAU. Ongeregeldheden te Hamburg. Te Frnsthorn drongen na de de monstratie in verband met den moord op Ratlienau een troep jongelui, die door scholieren werden getart, een aan tal scholen binnen en vernielde er de portretten van legeraanvoerders e. a. platen. In het privé-kantoor van den uil gever der „Ernsthorner Nachrichten" werd een portret van den keizer van den wand gerukt en op straat gegooid. Winkeliers werden gedwongen hun za ken te sluiten. Een der daders, i gevat? De crimineele politie te DusseldoiT heeft op verzoek van de Berlijnsctro politie den bij de „Boehlerwerke" in üusstldorf- Oberkfl&sel werkenden in genieur Eugen Kauertz gearresteerd, daai' deze verdacht wordt aan den moord op minister Rathenau te hebben deelgewiKcn. De autoriteit»» dat Kauertz de dader is, die ook onder den naam Körner of Knauer wordt gezocht. De gearresteerde is aan de justitie overgeleverd. Bij zijn voorloo- pig verhoor oleek. dat zijn verklarin gen met elkaar in strijd waren, waar door men aanwijzing meent te heb ben., dat hij één van de daders is. Een bekentenis van Techow. Het gelukte de Berlijnsche politie iets uit Techow te krijgen bij zijn con frontatie m'et de pensionhoudster, bij wje de moordenaars hebben inge woond en hij viel door den miand toen hij werd geconfronteerd met zijn oud sten broeder en zijn moeder. Deze laatste drong er by heml op aan toch de waarheid hoog te houden, waarop Techow na een zwaren inneriijken stEjjd een uitvoerige bekentenis aflegde. Naar hij verklaart, wist hij niet ai van jjet plan tot den moord, dat Fi seher en Kauer koesterden. Nadat de daad echter geschied was. hadden de drie (nonnen elkaar den zelfden avond in een lokaal bij den dierentuin ge troffen, waar zij gedobbeld hadden. Don volgenden Zojidaig was hij niet, zooals irijn plan was, naar de Harz maar naar Frankfort a. d. Oder ge- ga,am Waarheen zijn makkers zijn ge gaan, weet hij' niet. Hij kan op het oogenblik ook niet zeggen welken weg do auto na de daad heeft genomten. Hij vyeet slechts, dat de wagen kort na den moord een klein defect kreeg, dat echter spoedig kon worden her teld. De eigenaar der auto gearresteerd. Gisterenmorgen is te Oetz in Tirol de Freiburger fttibrikant Küchenmeis- ter, die rijn auto ter besehikking der moordenaars had gesteld, gearresteerd. Men verwacht, dat zijn uitlevering aan Oostenrijk zal worden gevraagd. Küchenmeister behoorde, zooafe thans blijkt, tot de rechts-vadicale krin gen en was lid van den „Deutscb- Völkiscber Sehutz- und Trutzbond". De houtvester is een bedrieger. De oppperhoutvester uit poiwhim, die de eerste dagen na den moord op Ra Utenau de rol van getuige heeft ge sjoeld, is als een gevaarlijk bedrieger ontmaskerd en gearresteerd. Hij is ©en zekere Solk, die kort geleden uit het bezette gebied naar Potsdam is terug gekeerd. Hij heeft den moord gebruikt om', dpar hij zonder werk was, getui- gengeld op te strijken, zoodat hij hon derden marken heeft ontvangen. Do laatste zitting van 1400 mark kon nog worden ingehouden. Solk bevond zich tijdens den moord te Berlijn, doch niet in het Grime» waid en kon met den moord niet be kend zijn. Hij is naar Berlijn over gebracht. DE CONFERENTIE TE 's-GRAVENHAGE. Het 21ste officieele communiqué van de Haagsohe conferentie niet-Russi sche commissie luidt: „Gisterenmor gen is de eerste sub-commissie pri vaat-eigendommen der niet-Russi sche commissie bijeengekomen om 10 uur 30, ter bespreking van de Donder dag in de gemeenschappelijke bijeen komst door de Russische gedelegeer- 'den te berde-gebrachte onderwerpen.' De Fransche delegatie. Naar uit Conferentiekringen verno men wordt, heeft de Fransche delega tie ter Haagsche conferentie den heer Patijn, voorzitter der niet-Russische commissie, medegedeeld, dat de dele gatie het niet noodig oordeelde te ant woorden op de bekende nota van den heer Litvinof, omdat de deelneming der delegatie aan de Haagsche confe rentie als voldoende antwoord is te beschouwen op de in de nota van Lit vinof gedane vragen. Officieel communiqué no. 22. Gistermiddag te 2 uur 30 heeft de 3e subcommissie credieten der niet- Russische commissie een bijeenkomst gebonden gezamenlijk met dé Russi sche commissie, onder voorzitterschap van Baron Romano Avezzana. By den aanvaug der zitting legde de heer Litvinof overeenkomstig zijn be lofte een plan over tot wederopbouw van Rusland, zooals de sovjetregeering zich die voorstelt. Volgens dit plan zal Rusland credie ten moeten hebben tot een totaal van 3 milliard 224 millioen gouden roebels de gouden roebel heeft «en waarde van dollar. Anno 1886. Volgestort kapitaal Reservefonds f 1.000.000.—. f 270.000.—. opent rekening-courant en cheque-rekeningen inet eene rentevergoeding van 8 Incasseert en disconteert handelspapier op binnen- en bollenland, verleent bedrljfscredleten aan Landbouw, Handel en Nijverheid, belast zich met den aan- en verkoop van effecten voor geldbelegging, neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente met 1 dag opzegging voor i maand vast 3 6 1 jaar Bedragen tot f 25.000>zijn desgewenscht direct opvraag baar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederland- sche Bank. 4 4X verhuurt in hare zwaar gecon strueerde ondergröndsche Safe- Deposit loketten, waarvan de huur tedraagt: Model A per jaar B C D f 6.— f 12— f 18— f27— De inrichting biedt tevens ge legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der cliënten. de heer Litvinof opgemerkt, dat de cijfers, na 'aorgvuldige voorbereiding door de verschillende „commissaria ten" scrupuleus zijn onderzocht en aan zienlijk ingekrompen door een voor dit doel speciaal door de sovjetrregeering benoemde commissie. Er blijkt uit, dat dit plan alleen in de dringendste be hoefte van Rusland gedurende een tijd vak van drie jaar, van Januari 1923 tot Januari 1926 voorziet. Litvinof zegt dat het nutteloos is, den wederopbouw te beginnen met slechts een enkel deel van het Russische eeonomisehe leven. Wil men nuttigen arbeid verrichten, dan moet de wederopbouw algemeen zjjn. De gevraagde credieten zijn alle bedoeld als toe te staan aan de Russi sche regeering en zullen dienen tot be taling Tan besteMngen in den vreem de. Het spreekt vanzelf, dat er naast deze zredieten plaats is voor ander aan particuliere ondernemers. De Fransche, Belgische en Engeï- sche deskundigen hebben vervolgens inlichtingen en nadere bijzonderheden over zekere punten gevraagd. De voor zitter heeft deze vragen samengevat en den beer Litvinof verzocht inliehtin gen en bijzonderheden schriftelijk t« willen overleggen. De heer Litvinof heeft beloofd zulks zoo spoedig mogelijk te zullen doen. De beer Sokolnikof heeft eveneens beloofd 'nadere bijzonderheden te ver schaffen over de credieten voor het weer op de been brengen van de bank en den handel. DF IERSCHE KWESTIE. Gevechten in Limerick. De „Daiiy Mail" bericht, dat een kleine troep geregelde troepen, die het station Foynes op 20 mijl van Limerick gelegen, bezet hield, door rebellen werd aangevallen en gedwongen, zich over te geven. Verder meldt het bind, dat de spoorweglijnen tusschen het Limerick en Dundrum en Limerick en Tipperary zijn opgebroken en dat alle telegraafpalen ten Noorden van Kilmjalkinete zijn doorgesneden. Een telegraafkabel doorgesneden. Blijkens mededeeling van het post kantoor te Londen is de kabel tus schen Anglese» en Kingstown doorge sneden. vermoedelijk bij de Iersche kust. De telegrafische verbinding tus schen Brilasnniè en Zuid-Ierland is hierdoor geslaakt. De kabel naar BH fast is thans hel cenig middel van ver binding met Ierland. De burgeroorlog. Verscheidene spoorloe.gangen te Du blin zijn door de rebellen opgebro ken, die ook de brug vernielden bij Limerick. De leiders der revolutio-, naire republikeinen gaven een procla matie nit, waarin zij het Iersche volk om hulp vragen. De „Four Courts". Een teiegram uit Dublin meldt, dat de Vrljstaaltroepen gisterenmorgen vroeg de „Four Courts" in een stortn- iOop zijn binnengedrongen. De „Daily Express" meldt, dat nadat üe belegerden voor den tweeden keer geweigerd hadden zich over te gaven, de artillerie een der hoofdmuren in- eenschoot cn de Vrijstatei's liet ge bouw binnendrongen. Een groot aaii- Im rebellen gaf zich over. Honderd dertig rebellen, die nog wanhopig stand hielden aan den achter kant van de „Four Courts" keschen gisteren ie vier uur de witte vlag en gaven zich tien minuten later over; zij marcheerden naar buiten, voor afgegaan door een priester. Blijkens het Vrijs taatschc comin uni que geschiedde de overgave der „Four Courts" onvoorwaardelijk- Het geheele garni zo vb werd gevangen genomen, met inbegrip van Bory O'Connor, Liam het repubiikeinsche legerbestuur. Ontploffing in de „Four Courts". Gisterenmiddag had een ontploffing in de ..Four Courts" plaats, blijkbaar in de- bibliotheek. Een regen van docu menten viel na éo ontploffing neer; sommige weraen op een mijl atstanas opgeraapt. Men gelooft, dat de ontplof fing te wijten is aan een myn int de kelderverdieping. In het Lagerhuis verklaard* Chur chill, dat de ontploffing was veroor zaakt door een mijn, door de rebellen gelegd en tot ontploffing gebracht in het gedeelte van het gebouw, door de troepen van den Vrijstaat bezet, waar van er 30 waren gedood of gewond door de ontploffing, verliezen en de gevangenen. Dé Yrjjstaters deden officieel mede flat bij de bestorming van de „Four Courts" drie hunner werden gedood en 14 gewond, terwijl 33 rebellen war den gevangen genomen. De Valera aan het hoofd der rebellen. De Valera heelt zich aan het hoofd gesteld der rebellen, die te Dublin buiten de „Four Courts" optreden. Het Italiaanse Sar leger heeft in Tripolis een groota rcbctlen-troep ver slagen en nun verder naar bet bin- ueuland. De minister van koloniën, Amendoio, bezoekt Trijx>lis om zieti persoonlijk op de hoogte te stellen, Door een troep jongens te Molil- hfcim b. d. Ruhr zijn de standbeelden van koningin Lnise, Bismarck en Molt- ke van hun voetstukken gegooid en voor het grootste deel vernieJd. Een poging om ook het standbeeld van Willem I te vernielen werd door liet ingrijpen der politie verhinderd. De terugtrekkende troepen van Tsang Tso Lin zijn in Mantsjoerije aan gekomen. De troepen ran Woe Pei Foe trekken zoo snel mogelijk Westwaarts en hebben het geheele spoorwegver keer- van Sjang Hai Kwan naar Pe tting in beslag genomen. üe stakingsorder, volgens welke 400.000 arbeiders der Amcrikaanscho spoorwtgwerkplaatsen heden den ar beid over geheel Amerika zouden neer leggen, is voorloopig ingetrokken. De ex-kroonprins van Beieren heelt voor een lengdurid verblijf te Muncnen voor de eerste maal sedert de revolutie weer rijn intrek genomen in het voormalig koninklijk paleis. PENSIOENEN VOOR HET SPOORWEGPERSOiN Ei_L. eHt ontwerp-pensioenregeiing voor het spoorwegpersoneel is door de directie ingediend. De nieuwe pensioenregeling zal echter niet eerder ingaan voor de uitkomsten van het bedrijf betere resultaten vertoonen. OVERCOMPLEET RIJKS- i PERSONEEL. De Bond van Ambtenaren bit De partementen van Algemeen Be stuur enz. heeft zien tot de Ko ningin gewend met het verzoek voordrachten tot onts ag van over compleet personeel bij de depar tementen enz. niet in overweging te nemen, zoolang de R .eeringi geen beslissing heeft geno.uen op het door de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg, in Ambtenarenzaken uitgebracht ad vies inzake te volgen regelen voor afvloeiing yan orercomoleet ner- MtMowis en ails hoofdofficieren van soitetï.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1