Fieco s Hoofdpijntablettfn SPORT EN SPEL Sociale Berichten. 6EML1GD NIEUWS HOORN ALKMAAR. Kerk en School. KLEIN ALLERLEI. nciaal Nieuw» '&WQ1ANENT HOF VAN INT. JUSTITIE. G&fcerenochtend heeft het Per- tnauente Hof van Internationale Justitie i n de groote zaal van het Vredespaleis te Den Haag1 zijn laatste openbare zitting gehouden ter behandeling' van de kwestie van de benoeming van den Neder- landschcn arbeidersafgevaardig de op d- derde Internationale Ar- beidsco: rentie te Genève. Onder degenen, die deze zitting bijwonden, bevonden zich mgr. No lens, lid der Tweede Kamer. prof. Josephus Jitta, lid van den Raad van State, de afgetreden Roemeen- sche gezant, de heer Mitilineux terwijl ook prof. Struycken, lid der Nederlandsche delegatie in de nief-Russische commissie, een ge deelte van 'de zitting bijwoonde. De heer 'Albert Thomas, direc teur van het Int. Bureau van den Arbeid te Genève, vertolkte de zienswijze van genoemd bureau in de bedoelde kwestie. Op Dinsdag 8 Juli zullen de zit tingen aanvangen in de kwestie van de bevoegdheid van de Intern. Arl,eids-orga nisatie inzake den landarbeid. Het eerst zal worden gehoord de vertegenwoordiger v. oe Fransche regeering, de heer De Lapradelle, vervolgens de verte genwoordiger van de Britsche re geering en daarna zonder onder- bi eking de vertegenwoordigers v. de regeeringen en organisaties, gedoemd in de vroeer reeds van we,ge het Hof bekend gemaakte lijst. De zitting wend Th'ierna gesloten. R. K. VAGBEWEGING. Verschenen is het 12e jaarboek van do Ned. R. K. Vakbeweging, betrek king hebbende op den omvang en de werkzaamheden van het bureau voor de R. K. Vakorganisatie, gedurende h<*t jaar 1921. Ook uit dit jaarverslag het boek iieemt jaarlijks een steeds grooteren omvang aan blijkt weer ten duide lijkste het werken en streven onzer R. K. Vakorganisatie. Zeer vee, leerzaams is er uit te putten. Het boek zij dan ook leden van de R. K. Vakorganisaties ten zeerste aan bevolen, terwijl ook niet-leden met ge noegen do behandelde stof zullen ver werken. OVER VERGADERINGEN ENZ. OP ZONDAG. E. D. H. Mgr. Callier Iaat in het weekblad „St Bavo" bekend maken Het is bekend, dat wti onzen geestelijken adviseurs hebben op gedragen er voor te wak^n, dat Üe Zondag worde gevierd als de idap; des Heeren, en hunne veree- nigingen de Zondagsrust voor anderen niet onmogelijk maken; daarom zullen zit het houden van vergaderingen op Zondag zoovee! mogelijk tegen gaan, en zeker het gebruik maken van pub'ieke ver voermiddelen, zooveel zij slechts kunnen, verbieden. Indien evenwel op,Zon- en Feest Idagen een plaatselijke bijeenkomst wordt gehouden, zullen Wij het op prijs stellen, dat Ons alsdan geen telegrammen van hulde enz. worden toegezonden; in ieder ge val zullen dergelijke telegrammen door Ons op Zon- en Feestdagen niet meer worden beantwoord. „IN HET KATHOLIEKE HOEKJE". Naar „De Tijd" verneemt, is de rubriek „In het Katholieke Hoek te" in het liberale „Hbld" afge schaft, nadat zij eenmaal met het bekende dwaze stuk van „Kruis- oorrespondent" is gevuld geweest Onmiddellijk na de kritiek op het inleggen van een "dergelijk „'Ka tholiek hoekje" in een liberaal blad, moet den schrijver te ver staan zijn gegeven, "dat men in het licht, dat over de zaak was op gegaan, liever niet van hem ge diend wilde zijn. De schrijver heeft zich 'daarna gewend tot het „Eindhovensch Dagblad" en trachtte bij zijn gestie een katholiek geestelijke te be trekken, die echter geenszins met tij-n streven sympathiseerde en al leen wilde medewerken om te beletten, dat in liberale bladen een rubriek als de gewraakte, door een Katholiek werd gevoerd. DE NIEUWE INTERNUNTIUS. Mgr. Orsenigo, de nieuw-be- tioemde internuntius bij het Ne- Iderlandsche hof, is gisteren uit Ro me vertrokken. Aan het station werd Z. D. H. uitgeleide gedaan floor den Nedertanschen gezant al daar, functionarissen van het Mi nisterie van Buitenlandsche Za ken en eenige autoriteiten. Mgr. Orsenigo zat nog eenige dagen in Milaan blijven en aan 't eind van de volgende week op zijn post in Den Haag aankomen. DE LIJST ARTS. Het Bestuur van de R. K. Kies vereniging in den Rikskieskring „Tilburg" heeft het volgende schrijven gericht tot den heer A. H. Arts: „Uw bestuit om tegen de lijst der Katholieke Staatspartij van ai: deren een candidatuur te moeten aanvaarden, betreuren wij ten zeerste, omdat gij zelf U schuld.g maakt aan het ingaan tegen een sdiriitetijk door U afgelegde ver van mloet U zwaan drukken, voor al nadat het Doorluchtig Episco paat van Nederland onlangs op den Katholiekendag te Nijmegen verklaard heeft dat een scheuring in de Katholieke Partij niet mocht plaats hebben. „Hoewel deze woorden zeer ze ker gebruikt zijn in verband met 't optreden der Nieuwe Katholieke Partij, bestaat er bii ons geen tvvii fel aan, of ook de scheuring in de Partij, door de indiening van een lijst Arts is door die woorden ver- oorddeeld. „We durven dan ook het vertrou wen uitspreken, dat door U in de zen 't voorbeeld der Nieuwe Ka tholieke Partif zal worden gevolgd en een verklaring afgelegd, dat alle actie uwerzijds zal' worden stopgezet en een benoeming niet zal worden aanvaard." „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Einde 1921 heeft „Herwonnen Levenskracht" goedkeuring ver-* kregen tot het houden van een loterij, groot f50.000 loten a fl per lot 26 April 1922 heeft de trekking plaats gehad. Er waren toer -uim 47.000 loten verkocht. Van de netto opbrengst dezer loterij gaat zii nu kinderen ter verpleging uitzenden naar een her stellingsoord te Venlo, n.I. naar de openlucht-boschschool „Maria Auxiliatrix". Men gelooft, behalve de 60 kinderen die dagelijks in het eigen sanatorium' „Berg en Bosch" te Apeldoorn verpleegd worden, ook naar Venlb nog een 100-tal kinderen te kunnen zenden. Daardoor wordt dan aan zoo vele kinderen, voor wie anders de verplegingsmogelijkheid was uitgesloten, weer de gelegenheid geopend, om in VenlO, te midden der bdsschen en omgeven door de liefderijke zorgen der zusters, te trachten de verloren of ver minderde levenskracht weer te her winnen. Daarenboven bestaat in deze in richting de gelegenheid voor kin deren, die daarvoor in aanmer king komen, eenig onderwijs te genieten, waardoor de kuur niet geheet een onderbreken der school lessen behoeft ie geven. Straks wordt overal een speldjes dag. gehouden voor „Herwonnen Levenskracht" Bedenkt dan, dat zoovele kinderen nog geholpen moeten worden, dat zoovele ouders vreezen voor de gezond heid hunner kinderen en geeft, als men U een speldje aanbiedt, een flinke gift. f DE REIS DER KONINGIN. Volgens draadlos bericht kon de „Batavier V" vanochtend vroeg voor 'dden Nieuwen 'Waterweg worden verwacht De „Batavier V" m'et de Konin gin, prinses Juliana, prins Hen drik en prins Adolf Friedrich van Mecklenburg aan boord, zou van nacht te 3 uur te Rotterdam' arri- veeren, terug van de Noorsdhe réis Het schip zou ligplaats nemen aan de boeien en eerst 's morgens voor den wal komen voor de ontsche ping, die te kwart over 8 zou plaats hebben. De koninklijke fa milie zou zich dan per auto naar „De Ruigen Hoek" begeven. GEEN CONFLICT IN HET SCHEEP VAARTBEDRIJF. Wij vernemen, dat jpisterenmiddag op uitnoodiging van de afdeeling Am sterdam van de Nederlandsche Veree- niging van Gezagvoeders bij de bin nenvaart onder voorzitterschap van den heer J. Porte in verband met de aangekondigde loonsverlaging een con ferentie plaats gehad heeft van belang hebbenden bij het scheepvaartbedrijf. Tijdens de besprekingen werd vooral in het oog gehouden het feit, dat een conflict in het scheepvaartbedrijf aann- leiding zou geven tot groote moeilijkhe den m de scheepvaart. Besloten werd tenslotte, dal de loonsverlaging, welke Maandag a.s. zou ingaan, voorloopig zal worden opgeschort Tusschen de betrokken organisatie's zullen onderlin ge besprekingen worden gevoerd om te komen tot een redelijke Joonbasis. Men hoopt het verschil in der minne te kunnen oplossen. klaring; maar vooral ook omdat daardoor aan de eenheid der Ka tholieke Partij schade berokkend *wxdt eu stemmen voor ons ver taken kunnen gaan. JDc TentntwjwndeïiikheM hier EEN HOI.LANDSCH MEISJE TE LONDEN VERDWENEN. Engelsche bladen berichten, dat e®n 16-jarig Hollandsch meisje, JetLa Won- soif genaamd, vorige week Vrijdag uit haar ouderlijke woning aan den Eg- dware road is verdwenen. Zij was verkoopster in een waren huis. Vrijdagnamiddag verliet het meis je, dat ook wel Jetta Harris werd ge noemd, haar huis, zeggende dat zij naar de labour Exchange ging om wtrk ie zoeken. Kort daarna ging zij naar liet huis van haar schoonbroer, mr. S. Rosen en vroeg de dienstbode om geld. Daarna is lij niel meer ge zien. Vóór korten tijd had zij omgang met een jong employé van de West- ead-CIub. Deze hcefi haar de laats'.; dage* niet meer geaie». Bij hu.ii laat ste •ntanoeting luuidc* zij oneeoigheid. EEN WEDSTRIJD VOOR TELE GRAFISTEN. Oj» 12 Juli a.s. en yo4ge»de dag-en- 2a! te AmetGrcfem c® initiatie: en t oor rekening van tie gezamenlijke' vakvereenig-ingen van kantoorperso neel bij P. T. T. een nationale wed- strijti gehouden worden in Ket te- legrafeeren o-p alle, bij tien rijks- telegraaitiienst in gebruik Zijnde 'toe stellen .waaraan alle ambtenaren in dienst bij P. en T. kunnen deelnemen. Met de regeling is belast een co mité, waarin alle organisaties van kantoorpersoneel vertegenwoordigd zjjn en waarvan als secretaris op treedt de heer C. D. J. Buys, Co- pernicusstraat 134, Den Haag. Het comité mocht van den direc teur-generaal persoonlijk een groote zilveren medaille als prijs voor den wedstrijd ontvangen, terwijl de Ned. Journalisten Kring een zilveren me daille en het Nieuwsbureau ,„Ane- ta" een groote verguld zilveren me daille toezegden. Daarenboven stel den de Coöperatieve cantines op het telegraafkantoor te Amsterdam en te 's-Gravenhage bedragen ter beschik king van het comité tot het aankoo- pen van prijzen. Ook onder het telegraafpersoneel bestaat groote belangstelling inden wedstrijd de eerste die plaats vindt zoolang de telegraafdienst be staat en het 'aat zich aanzien, dat een flink aantal deelnemers in den wedstrijd jal uitkomen. OVERREDEN. Gisteravond omstreeks half acht werd op de Koninginnegracht te Am sterdam een aldaar fietsende man door de tram aangereden waardoor hij onder de tram kwam te vallen. De tramwagen moest ppgevijzeld worden om den man te bevrijden. De Geneeskundige Dienst die spoe dig ter plaatse was, verleende daar bij de noodige hulp. Met een hersenschudding en ern stige verwondingen aan hét hoofd en lichaam werd hij door den Ge neeskundigen Dienst naar het Ge meente-Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. GEWEREN VOOR DE RUSSISCHE BOLSJEWIEKEN Het H". N. seint uit Stockholm, d.d. '30 Juni: Volgens Svenska Dagblad et Beeft een bolsjewistische delegatie te Stock holm eenigen tijd geleden door een Zweedscft consortium, onder leiding van een oud militair, 500000 Ame rika ansdie gewezen en 1600 patro nen per geweer doen opk'oopen. Deze geweren zouden in Nederland opge slagen zSjn. De Nederlandsche over heden rijn echter, volgens genoemd blad, achter dit ziaak'je gekomen en hebben maatregelen genomen om de eweren op te sporen met Bet gevolg, [at rij niet volgens de gemaakte plannen afgeleverd konden worden. Naar verluidt moeten de geweren over Engeland .en België naar Frank rijk gesmokkeld zfijn, dodh in Frank rijk "is het grootste gedeelte in beslag encmen. Svenska Dagbladet gelooft at de mislukking^ van deze zaak een der oorzaken is, waarom de bolsjewistische agitatie in Stockholm in discrediet is gekomen bij de re- -eering te Moskou en dat daarom [e ontbinding dezer delegatie zulke groote afmetingen heeft aangeno men, Eenige kinderen te Amsterdam hebben zicii op den Singel vermaakt met krachtproeven. Het doel was een ijswagenlje, de jongens slaagden erin het omver te werpen. De schade, welke het wagentje kreeg, bedroeg ongeveer f 15. De politie heeft een tienjarig knaapje meegenomen. Te Rijsenburg is, vermoedelijk door kortsluiting, de bovenverdieping der R. K. School geheel uitgebrand. De be. nedenverdieping bekwam' veel water, schade. De 8-jarige L. B. te Rotterdam die eergisterenavond in de Eerste Ka- lendrechtsche haven te water is ge raakt en in bewusteloozen toestand het ziekenhusi moest vervoerd worden. Een agent van politie te Amster dam, die dienst had op het Damrak, is bij de Oudebrugsteeg overreden door een auto. De agent werd opgenomen door burgers en binnengebracht ineen café. Me teen auto van den Genees kundigen Dienst werd de patiënt over gebracht naar het Binnengasthuis. Hi was gewond aan het been en aan het hoofd. Zijn toestand is niet ernstig Gisterenmiddag reed een motor, rijder te Amsterdam op de Heeren. gracht bij de Beulingstraat te water. De motorrijder was spoedig op het droge. De motor met zijspan werd daar na uit de graent opgevischt. I SCHAKEN. Volgende week Zaterdag 8 Juli speelt de Alkmaarsche Schaak- en Damclub V. V. V. een schaakwed strijd voor de competitie 2e klas tegen V. A. S. 2 uit Amsterdam. Deze wedstrijd wordt in de Bui tensociëteit gehouden an vangt aan om half zeven. De Negyhabessers wonnen den wedstrijd tegen V. A. 9. 2 met 6i/s tegen 3i/2, terwijl V. ,V. V. korte- liings tegen de Negyhabessers gelijk (6—6) speelden. Dit belooft dus een interessanten en spannende ontmoeting te worden. De Ajkmaarsche schaakliefhebbers neme eens een kijkje! TAPTOE. Vrijdagavond werden de festivitei ten van de gymnastiekfees'oen ge opend met een taptoe, door het .Hoorasoh Muziekcorps" hetwelk vóóraf een concert gegeven had op de Kaasmarkt. Honderden bewo gen zich in den stoet en brachten reeda een ware feeststemming in de stad. Heden (Zaterdagmiddag) te half twee wordt wederom een taptoe ge houden met medewerking der piu- riekvereeniging „Kunst na Arbeid" en de Harmonie „Apollo". LAAT U ZOO GEEN BRIL OPZETTEN. Onlder dit opschrift vestigt (I© firma Jac. var Beek—Suaroni, Nieuw steeg, alhier, in zijn advertentie in dit nummer voorkomende de aan dacht op zijn inrichting voor oog onderzoek niet alleen, doch ook voor slijpen, snijden en polijsten der gla zen. De modernste machine's yoor oogonderzoek zijn in zijne inrichting aanwezig en daarnaast de nieuwste machine's voor vervaardiging van de glazen, allen gedreven door efcctrioi tseit. Niet alleen specialist zijnde voot oogonderzoek stelt deze firma verkrijgbaar voor allen, de kruiden van Dr. De Vrij, aan wien haar alleen den verkoop is verleend. POSTCHEQUE EN GIRODIENST. Aan het poefkantoor alhier en de daaronder resaorteareinde hulpkanto ren werd gedurende de maand Juni 1922 gestort f478541.96 uitbetaald wegens cheques f 186818.72. Op de postrekeningen van dit postkantoor werd bijgeschreven: a. wegens 'stor tingen f 165870.49; b. wegens over schrijvingen f 193305.91i/,. Afgeectire ven: a. wegens overschrijvin gen f 197178.75; b. wegens cheques f 169622.49. Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghou ders van dit kantoor 811. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 pakje wil katoen, 1 portemon naie met inhoud, 1 witte geit, 1 wit te k'ip, 1 armband vermoedelijk goud 1 kinderportemonaïe, 1 alpacca beurs je, 1 R. K. kerkboekje, 1 Lïps'sleu- tel, 1 gebrand zilveren armband, 1 gouden oorbel. HOOGF.RE HANDELSSCHOOL Voor het eindexamen der Hoogere Handelsschool zijn geslaagd de da mes: Nelly v. d. Berg, Alkmaar; Net- toe Wijn, Alkmaar; Moen v'. d. Horst, Beverwijk. Jo Kuiper, Alk maar; Lida Oud, Purmerend. Corrie Sio-utjesdijk, Alkmaar; en de heeren P. C. Cremer, Ijmuiden; H. W Dngemans, Bejrgen; C. Dingier, Be verwijk; J. W\ Ficris, Den Burg T(exei); H. A Hazeloop, Alkmaar E. Janzen, Helder; H. Kluijver, Hei loo; H. H. Oudshoorn, Alkmaar, K. Piepenbroek, Alkmaar. A. Vader, Schagen; L. A. Wouters, Alkmaar. J. Burger, Kal verdijk. A. van Hou- tum, A,ka.iu. A. Kaan, Wicringer- waard. N. Maiéé, Alkmaar. G. Nes, Noota-Becmster. 1. Ober, Alkmaar. S. G Sikkel, Alkmaar. H. ÏTjOizak, Alkmaar. .Twee candidate» werden aSfejpwerin HEERHUGOWAARD. HEERHUGOWAARD. - Raads vergadering. Vrijdagmiddag werd alhier een vergadering van den ge meenteraad gehouden. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen gelezen en onge wijzigd vastgesteld worden De Voorzitter deelt mede dat de aanbesteding voor den bouw van de school aan het Noordeinde nog niet gegund kon worden. Velschillende inschrijvingen van gunstig bekend staande aannemers zijn ingekomen. De heer Met meent, dat het mis schien aanbeveling zou kunnen ver dienen den bouw aan twee aanne mers te gunnen, bijv. aan de twee laagsten. Ingekomen is een adres van J. aas- Kamp, verzoek' houdend het raa' besluit tot onbewoonbaar-verklaring van een woning in te trekken, de wo ning is thans zóó verbeterd, dat ge voeglijk zou kunnen overgegaan wor den tot opheffing van het besluit De Voorzitter vraagt of de Raad er acooord kan mee gaan dat het besluit tot onbewoonbaarverklaring ingetrokken wordt, indien het in te winnen advies van de Gezondheids commissie gunstig Luidt. Hiertegen heeft niemand bezwaar, Verzoek van het Burg-1. Armbe stuur om een nieuwe subsidie van f 500 te mogen ontvangen, daar men door buitengewone omstandigheden reeds alle beschikbare middelen heeft moeten uitputten. De heer van Langen meent, dat de dokter wel wat al te gemakkelijk is met patiënten naar het St. Elisa beth's gesticht te zenden, zóó moe ten de kosten hoog worden. De Voorzitter stelt voor daar de heer v. d. Oord en Krom periodiek aftredend zijn als zetter, deze beide heeren weer als zoodanig! op de voordracht te plaatsen. Na stemming en hersteranning wor den verkezen de be eren y. d. Oord en Krom, met als plaatsvervangers respectievelijk de heeren Met cn Does Voorstel van B. en Wl tot aankoop van grond voor school No. 1. Grond IÉ» aangekocht worden van de heereu Does en DiAlo*>r 6. cn d. ontvangen machtiging grond aan te köopen wanneer zich daartoe de gelegenheid voordoet. Van het „Witte Kruis" is een adres ingekomen naar aanleiding van het feit, dat ingezetenen der gemeente bij de groote droogte geen water kon den krijgen van leiding in andere gemeenten. B. en W. hebben zich tot Ged. Sta ten om toelichting van dit geval gewend en het antwoord luidde, dat zij niet kunnen toestaan dat deze niet aangesloten gemeente profi teert van het voordeel dat andere gemeenten door aansluiting verkre gen hebben. Gelegenheid wordt evenwel gege ven alsnog tot aansluiting over te gaan, maar dan moet het besluit vóór 7 Juli e.k. gevallen zijn. Nog verschillende andere adressen zijn ingekomen betreffende dit on derwerp o.a. een afzonderlijk adres van den heer v. Schaick waarin ge wezen wordt op den onhoudbaren toestand voor wat betreft de groote gezinnen. Adressant pleit voor on verwijlde aansluiting. Een adres van inw-jierp van den Besseweg adhaesie betuigend aan het aders van hef „Witte Kruis"". De Voorzitter zegt, dat B. en W. met geen voorstel gekomen zijn, om dat de vorige maal door den Raad afwijzend 'beschikt is. De heer Krom meent, dat als uit het feit, dat van andere inwoners dan de in deze adressen vermelde geen verzoekschrift is ingekomen, mocht opgemaakt worden dat zij te genstanders zijn het niet opgaan zou gunstig op deze adressen te beschikken. Spr. is persoonlijk voor stander der waterleiding en zou het op prijs stellen zoo men door toe lichting in een openbare vergade ring or anderszins de gemeentenaren wilde op de hoogte stellen van het voor en tegen. Daarna zou een be sluit met veel meer zekerheid 'kun nen genomen worden De heer v. d. Oord meent dat het dwingen blijft, men had reeds vroe ger zijn toevlucht tot het honden van een openbare vergadering moe ten hemen. De heer Poland merkt op, dat er niets tegen aansluiting kan aange voerd worden, want het is een maat regel die niets kost. De heer Kostelijk kan best begrij pen, dat o-m liet P. WL B. rendabel te maken, algemeene aansluiting noo- dig is. Welke verantwoording zal straks op ons rusten indien wij de gele genheid tot het verkrijgen van goed rinkwater laten voorbijgaan en bij groote droogte voor een onhoud baren toestand 'kbmen te staan? De giootste tegenstanders n gemeenten waar men tot aansluiting overge gaan is, zijn nu over het algemeen de eersten om te roepen over het verkregen gemak. De heer Met ziet het nut van re ferendum niet in. De gemeenten die niet aangesloten Zijn zullen weldra tat de uitzonderingen gaan behoo- ren. Als de boeren begrepen welk voordeel hun hier geboden wordt, zouden zij zich' haasten voorstanders te worden. Spr. is in principe voor aansluiting. Het tijdperk waarop de aansluiting door de bouwverordening zou verplicht worden, zal in deprao tijk wel meevallen De heer Wüjnker is tegen aanslui ting omdat er geen animo genoeg is, De heer Kuiper is van tegenstander veianderd in een vurig voorstander De heer van Langen is voor het voorstel Krom. De heer Poland vindt dat het voor de arbeiders te zwaar zal vallen tot aansluiting over te gaan en wil der halve ingaan op het voorstel Krom. dat hem het secuurste lijkt. De heer Does wil het voorstel- Kiom steunen. De heer Kostelijk begTijpt niet dat het de arbeiders voor een we- kelijkscJi bedrag van f0.25 zoo ontzettend zwaar kan vallen tot aan sluiting over te gaan; er zijn nu ook mensohen die voor hun waseh voor f 2.aan water moeten ge bruiken. De heer Krom licht toe, dat elke huiseigenaar bij aansluiting de eer ste 10 jaren vastzit a f20 per jaar, Spr. zou er evenwel nóg voor zijn als men contracteeren kon dat dit be drag niet hooger wordt De heer Kostelijk meent, dat de volksgezondheid ook iets waard moet zijn. De heer Met brengt in herinnering hoeveel moeite men zich destijds voor het eiectrisch licht heeft moe ten getroosten, en nu is het er tot in de uiterste hoeken. Waar men wekelijks bijv. een bedrag kan besteden aan bioscopen en ander© vermakelijkheden, zal dit kwartje voor goed drinkwater wel geen be zwaar zijn. Statistieken van Amster dam bijvoorbeeld bewijzen, dat wa terleiding veel meer de gezondheid bevordert. De voorzitter wijst er op, dat het werkelijk in het belang der gemeen' te zou zijn indien tot aansluiting besloten werd. De heer Met acht het niet verant woord tégen te stemmen. De voorzitter betoogt, dat de meeste tegenstanders op 'plaatsen in dc omgeving in voorstanders ver anderd zijn. In stemming gebracht wordt het voorstel tot aansluiting verworpen met 7 tegen 4 stemmen; vóór stem men de hoeren Kostelijk, Kuiper, Met Blom. fqgï* ï/-.a.T3 volstrekt geen ongelijk' gieren als men bij njet-aansjuiting aan deze gemeente geen water verleent.' De mogelijkheid is niet uitgesloten, als wij weigerachtig blijven, dat het ons later veel geld kost als we nog aan sluiten willen en dat het dan een raar' nasmaakje hebben zal. De heer Krom stelt voor, een re ferendum onder de gemeen tenar&r te houden. Dit voorstel wordt verworpen me» 6 tegen 5 stemmen. Tegen waren de heeren Kostelijk, Kuiper Met, Blom, v. d. Oord en Wijnker. B. en W. stellen voor ingevolge gedaan verzoek f100 toe f® ken nen aan de vereeniging tot bevor dering van getrouw schoolbezoek. Gevraagd wordt f200. De heer Met wil voor dit jaar nog f 200 toestaan. Het voorste] van B. en W. wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen tegen de heeren Kostelijk en Met. Voorgesteld wordt door B. en W. het percentage der gemeentelijke in komstenbelasting vast te stellen op 1 pOt. Aldus besloten. Een adres van P. Haas ter om saiarisverhooging van f100 op f200 voor het schoonhouden van het raad huis en van f10 op f20 voor het aanmaken van den kachel. Indien de raad niet wenscht op zijn verzoek in te gaan wil adressant gaarne ontheven worden van be'de fnnctie's Adressant wijst op het feit, dat deze ftmct'e's elders lwoger betaald worden B. en W. adviseeren niet op dit verzoek in te gaan. De voorzitter merkt op, dat inder tijd bij het toekennen van een ver- hooging daaraan de voorwaarde ver bonden is, dat adressant het raad huis schoonhouden zal. De heer Krom meent, dat de veld wachter, gezien het laatste raads besluit, niet het reoht heeft aldus, te spreken. Want als het er oj aankomt zou men ten slotte ook kun nen zeggenals je het raadhuis niet schoon houdt wordt uw salaris ook verminderd. Op het verzoek van Haaster word! met algem. stemmen afwijzend be schikt. Aan B. en W. wordt verder op- gedragen met Haaster te onder handelen, daar volgens de meening van den raad beide funetiën onaf se.heidelijk zijn van de betrekking als veldwachter. Besloten wordt dat de heer Van Langen die in stemdistriet 3 be noemd was naar stemdistrict 4 gaat en dat de heer Kostelijk omgekeerd van 4 naar 3 wordt overgeplaatst. Schr i'telijke vragen. Van den heer Kostelijk verzoek- houdend geen kermissehuiten te la ten mee ren aan den D'ijkweg. omdat de weg daar te smal is, en gevaar op levert voor het verkeer. Brier zou zijn om ze bij het spoor te laten aanleggen. De voorzitter zegt overweging toe.- De heer Met stelt een vraag in be trekking met plaatsvervanging op de stembureaus: en de personen die iin andere gemeenen moeten stom men. Volgt sluiting. zijn de beste om hun krachtdadige werking De prijs het laagst, vraagt het Uw dokit- Per koker 45 cent Verkrijgbaar bij NiEROP SLOJ HOUBER, ANShNGH MESMAN en G. BOL, Schermerhorn, voor engrosJAM DE VRIES, Alkmaar. PASTOOR L. E. VERHEYSEN. f Na een ziekte van elf maanden i - 52 jaren oud, overleden de weleerv, heer L. E. Verbeysen, sinds 1915 pastoor te Meereveldhoven, in het de kenaat Bladel. Z.Eerw. ontving de H. pnesterwijdi in 1899. NAAR DE MISSIE Van de Congrreatie der Pneste van het Heiiifl Hart van Jezi (Berg-en op ZoomLiesoosch) 7 len 31 Augustus a.s. naar de Ba sische Congo vertrekken de eèr- paters P. Mulder te Amsterdam (3e keer). A. Richters "te Schi dam, C. Diemeer te Heemskerk c broeder Gerardus v. d. Peet Heiloo. In October naar dezelfde missie pater P. Verheul te Den Haag. Van dezelfde congregatie zullen naar de Braziliaansche missie ver trekken op '6 Sept. a.s. nattr Hermans te Sittard (2e Keer) en Wijnhoven te Rotterdam- R. K. JEUGDORGANISATIE. Teneinde aan de Diocesane com missie voor R. K. Jeugdorganisa tie in het Bisdom, waarvan voor zitter is de WelÊerw. deer Rector J. Möller te 's-Gravenhage - de leiding te kunnen geven van het geheele Jeugdwerk, heeft Z. D. H, de Bisscho pvan Haarlem mge- stle de navolgende gewestelijke leued-Commissies en hiervan be noemd tot voorzitter resp. de na volgende E.E. Heeren; de omstre ken van Haarlem, W.E. heer B. v. Leeuwen, pastoor te Hillegom De kenaat Beverwijk W.E heer J. Höppener, regent te Beverwijk; Dekenaat Purmerend Z.E. heer A. Hol.enberg; Deken van Pumie rend; Dekenaat Alkmaar W.E. hr. QJ. Te Mey te Heer Hugjowaaid Dekenaat Hoorn en Werfersdioei W.E. heer F. Cornet, kap. tt Hoorn en Dekenaat Schageo Wi F *-JT Je*»'-»!/

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 2