ONS BLAD" Melitks momenten. BUITENLAND. Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: JgSgffi^Jg-433 14e Jaargang.' 51 Abonnementsprijs: Per tcw&rte&l voor Alknuuir f 2.—* Voor buiten Alkmaar •••••••••f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: j Van 1—5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Reclaratf per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooé' uitbetaling per nlaatsing f 0.60. Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60f 35,- f 15,-i De tijd van het R. K. Nationaal Jeugdcóngres begint te naderen nog slechts enkele dagen en de leiders van het Katholiek Jeugd werk komen samen, om onderling het moei'.i;ke, maar allernoodzake lijkste werk te bespreken: de vor mins onzer R. K. rijpende en rij pere jeugd. Wij komen samen in het Eerste stedelijk Gymnasium, Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage, vaar reeds in 1919, een Jeugdcón gres met tentoonstelling werd ge houden, door den „Bond ter be hartiging van de belangen van het kind", en waar toen 27 a 28000 personen, door een bezoek, hun belangstelling hebben doen blij ken. Warneer wii de stellingen van toen met onze stellingen verge lijken, dan gevoelen wii aanstonds dat de opzet en inhoud van een R. K. Jeugdcóngres van dieper werk g^riugt 1 rouwens a priori weten wij ka- dio leken dat aan het opgroeiende geslacht, in den tijd van opkomen de hartstochten en drang naar vriendschap, wii alleen het meest intensief, kunnen werken. W ij immers willen od de eerste alaats, onze jonge menschen bren gen tot den grooten Vriend, den vriend bij uitnemendheid, den Goddelijken Heiland, die den jon geling Johannes tot het Apostolaat riep, die den jongeling van Naïm van den dood tot het leven opwekte, die den rijekn jon- geJng vriendelijk aanzag; maar hem tegelijk tot het brengen van groote oifers aanspoorde; die den ver.oren jongeling wederom barm hartig in zijn huis opnam. Wii zullen de jonge menschen brengen tot Christus bij zint berg- prediking terwijl Hii de hoogste ievenseischen: de zelfverlooche ning en zelfopoffering afkondigt. o,f die 't woord spreekt: „Wie 'de hand aan den ploeg slaat en om ziet, is niet geschikt voor het Rijk der hemelen." Wij'weten in één woord, dat het hoofddoel der R. K. Jeugdbewe ging is: de jonge menschen met hart en ziel te binden aan den Christus. Wii willen door het uitbeelden van den Christus onze rijpere jeugd in een heilige begeestering brengen, zoodat zi» Hem, als hun leider willen volgen, niet alleen met vreugde, maar ook 'uit diep gevoeld plichtsbesef. ,9°k de niet christelijke jeugd leiders willen bij het opgroeiende geslacht een sterk enthousiasme opwekken. En zij .zoeken naar middelen otn de vlam der begeestering te kun nen ontsteken. En zii vinden er enkele. Doch meestaf zijn het dan nog slechts middelen, die een vervliegende en weinig beteekenende geestdrift op wekken. „Wat de jeugd boven den leer plichtigen leeftijd vooral noodig neeft, zijn momenten" zoo luid de een der stellingen van het jeugdcóngres in 1919. En die mo menten zijn, zegt het verslagboek: „het zien van het strand bii mid dernacht, het wegstervend schijn sel van het kampvuur, de uitrei- Yan ,een troepvlag, het groot saluut s ochtends vroeg of 's avonds laat bii £en vlaggepara- de, een vroolïjk lied, verteluren Dat alles mobiliseert de hoogste en heiligste krachten in de jonge menschen. Of, zooaTs ik lees in het socialis tisch jeugdblad: „Het jonge Volk" van 14 Juli j.l. „Hebben wii in onze arbeidersjeugd centrale (A. J. C.) momenten Laten wif er en kele aanhalen van ons Pinkster feest: In de eerste plaats onze belofte van trouw aan onze mocfie nieuwe vlag, dat vond ik 'n tref fend moment. Dan de bijeenkomst in de Heidekuil. Daar zaten een 800 jonge menschen te luisteren naar wat onze oude jonge vriend Gerhard te vertelien had. Ook her inner ik mij, hoe daar op het sta tion te Utrecht „Morgenrood" ten gehoore werd gebrachtdart voel' je, dan dringt het tot je door, dat het mogelijk is, een betere en nieuwere samenleving .te stichten, waar ieder mensch tot zijn recht komt. Dat zijn van die momenten, waarbij je, zonder iets te zeggen, je zelf een voelt met allen." Arme stakkers met slechts zul ke momenten. Dan hebben wii in onze katho lieke jeugdbeweging geheel ande re momenten, welke zijn die mo menten Wanneer de R. K. Jeugdbewe ging de naar waarheid zoekende, naar kracht en leven strevende jonge menschen in een bewuste verhouding tot Christus brengt, hen Christus leert begrijpen en liefhebben. Wij hebben momenten, als de jonge menschen gaan inzien, dat Christus het groote Tconlbee.dl is, het groote ideaal, waarnaar edele en naar omhoog strevende jonge menschen verlangen, en dien zij zich dikwijls in deze jaren in hunne verbeelding brengen, over Wien zii zelfs droomen, gelijk een kind droomen kan van zijn goéde moeder. Wi. nebben momenten: wan neer de jonge menschen door 'n heilige begeestering worden aange grepen, zoo dikwijls zij zich den Christus voorstellen in Zijne ver hevenheid en goedheid, in Zijne kracht en reinheid. Wii hebben momenten: die het absolute eigendom zijn van de katholieke jeugdbeweging, wan neer wij Christus de centrale kracht zien worden van de leden der jeugdorganisatie wanneer wij onze jonge menschen zien neer knielen aan de Communiebank, en zich met hart en ziel zien vereeni gen met den levenden Christus. Alleen het R. K. jeugdwerk kan voor een geheel land dit grootsche moment te aanschouwen geven dat een toekomstig geslacht zich voedt en versterkt aan de Bron des levens. Ik wilde dan ook door dit artikel de leiders der Katholieke Jeugd organisaties in Nederland, herinne ren aan het eerste punt van het programmaboek van het a.s. Jeugd congres. „Op Zondag 30 Juli, zal ihet congres geopend worden met een algemeene H. Communie over het geheele land, door alle leden en bestuurderen van de R. K. Jeugd organisaties." G. J. SUETENS, R. K. Pr. Secr. van het Jeugdcóngres DE CONFERENTIE TE 's-GRAVENHAGE. Communiqué 55. De niet-Russische commissie is gis termiddag in voltallige vergadering in het Vredespaleis, bijeengekomen om 4.30 uur, onder voorzitterschap van den beer Patijn. Baron Romano Avezzana stelt uit naam van de delegaties van Italië, Groot-Britannië, Frankrijk, België, Ja pan, Nederland, Roemenië; Polen, Tjeeho-Slowakije, het Koninkrijk der Serviërs, Croaten en Slovenen, Grie kenland, Letland, Esthonië en Finland de volgende resolutie voor: „De niet-Russische commissie- doet haar werkzaamheden eindigen op het punt waarop is aangeland de gedachtenwisseling, die te 's-Graven hage zijn gevoerd met de Russische commissie, en die is vastgelegd in de door de drie sub-commissies voorbereide en goedgekeurde rap porten en neemt met voldoening kennis van het voorstel der Russi sche delegatie om haar regeering voor te leggen hetgeen vervat is in de door den heer Litvinof in de vol tallige vergadering van 19 Juli voor legde verklaring. „De niet-Russische commissie kan in de termen van deze verklaring zelf geen grondslag voor een over eenkomst vinden, maar zij consta teert, dat de in deze verklaring aan gegeven gedragslijn indien zij aan vaard wordt door de Russische re geering en indien op loyale wijze gevolgd, kan medewerken tot het herstel van vertrouwen, dat noodig is voor medewerking van Europa aan het herstel van Rusland. „De niet-Russische commissie eon stateert bovendien, dat deze verkla ring kan dienen om een gunstige at mospheer te scheppen voor alle late re onderhandelingen, die gewenscht geacht zouden kunnen worden door de hier vertegenwordigde regeerin gen." De resolutie wordt goedgekeurd. De heer Cattier stelt voor, dat mor gen een voltallige vergadering van de niet-Russische commissie gehouden zal worden, waarin o.a. het rapport zal worden besproken van de werk zaamheden verricht na den 17en Juli, datum waarop de rapporten der drie sub-commissies zijn vastgesteld. Spreker stelt voor den heer Hilton Young tot rapporteur te benoemen. Aldus wordt besloten. De vergadering is om half zes n.m. gesloten na de mededeeling van den President, dat de voltallige vergade ring van de niet-Russische commissie heden om 3 uur n.m. zal bijeenkomen De tekst van de resolutie zal wor den medegedeeld aan de Russische de legatie. Eet einde. De resolutie, aangenomen door de niet-Russische commissie beteekent 't einde der conferentie. De Fransche de legatie heeft zich met kracht verzet te gen een voortzetting van de conferen tie. Hedenmiddag zal een slotzitting ge houden worden. Eet vertrek. De heer Litvinof deelde mede, dat de Russische delegatie vermoedelijk Vrijdag zal vertrekken. DE IERSCHE KWESTIE. De burgeroorlog. De strijd om Limerick duurt voort. Be plaatselijke bladen te Cork staan onder strenge censuur der republikei nen. Het heet, dat hoofdcensor is miss Mac Swinev, de zuster van wijlen den burgemeester van Cork. Nadere berichten uit Ierland over den toestand in het Westen melden, dat de republikeinen volledig uit. Sli- go zjjn verdreven. Twee burgers wer den bij de gevechten gedood. De re- hellen vielen de Vrijstaatsche kazerne van Manor Hamilton aan, doch werden teruggeslagen. Drie rebellen werden gedood. De vrjjstaters namen tot nu toe twee duizend man gevangen. De toestand te Limerick is tragisch; negen van de loopgraven zijn van mijnen voorzien. De stad is gelijk een versterkt kamp. Elke groote straat heeft een versterkt steunpunt. Er wordt veel geweervuur afgegeven, dat zich soms ontwikkelt tot hevige fusilades. Vele bewoners zijn naar het land gevlucht, andere loopen langs de ontredderde straten, op zoek naar een schuilplaats. Een lafhartige daad. Tijdens de begrafenis van een Vrij- staat.soldaat, die in een hinderlaag ge dood werd, werden de rouwdragers, waaronder de familieleden en zes on gewapende kameraden van den doode door ongeregelde troepen overvallen. Een der kameraden werd gedood. Vredesonderhandelingen. Een niet-bevestigd bericht doet in Dublin de ronde, dat de republikeinen te Cork een gedelegeerde naar het hoofdkwartier der Vrijstaters hebben gezonden om over den vrede te onder handelen. DE MOORDENAARS VAN RATHENAU. Het onderzoek van de beide lijken der moordenaars van Rathenau 'heeft aangetoond, dat speciaal op het li chaam van Knauer talrijke eerst half geheelde hagelsohoten aanwezig wa xen. Men schrijft dit hieraan toe, dat Knauer en Fischer bij hun vlucht waar schijnlijk levensmiddelen gestolen heb ben, en daarbij verrast en aangescho ten werden. Aan geld hadden ze sa men nog ca. 3000 Mark bij zich. Fiet sen bezaten zij niet meer, daarentegen verschillende wegenkaarten van Nrd.- Duitschland, eenige levensmiddelen en twee flesschen bier. Hun papieren had den zij niet bij zich. Zij hebben zich echter twee nieuwe pakken weten te verschaffen. Er werden paketten met twee costuums en een overjas gevon den. De politie tracht te weten te ko men, wie hun deze kleedingstukken heeft verschaft. Het onderzoek der Berlijnsche politie is nog niet gestaakt, doch wordt op uitgebreide wijze voortgezet. De be woner van de burcht, de schrijver dr. Stein en zijn vrouw zijn in Bad Kösen in hechtenis genomen en naar Berlijn gebracht. Dr. Stein moet met de moor denaars op de een of andere wijze in verbinding hebben gestaan, want deze hebben zich met zijn sleutel toegang tot de burcht verschaft. Na den zelf moord der beide daders keerde Stein weder in de burcht terug en beweerde absoluut niet te hebben geweten, wat gebeurd was. Het is de Berlijnsche po litie thans gelukt, vast te stellen, dat de moordenaars de eerste drie dagen voor hun vlucht zich bij een tante van Knauer in Schöneberg, die intusschen ook in hechtenis is genomen, verbor gen hebben gehouden. De politie tracht thans uit te visschen, waar de moordenaars zich daarna hebben op gehouden. Bij den schouw der lijken van Fi scher en Knauer is het vermoeden ont staan, dat Fischer eerst Knauer dood geschoten en daarna zichzelf een ko gel door bet hoofd heeft gejaagd. Toen de ambtenaren der politieke poiltie de slaapkamer binnentraden, lag Knauer te bed, tot de borst toege dekt, de handen over de borst gevou wen; Fischer lag er naast; heiden wa ren reeds dood en bloedden uit een hoofdwonde. Bij een nader onderzoek bleek, dat een ruit in het raam der slaapkamer was stukgeschoten en dat zich aan den waiwl bloedsporen bevonden. Men maakt daaruit op, dat het schot, het welk een ambtenaar der recherche uit Halle op het venster had gelost, Knau er in het hoofd had getroffen en ge dood. Fischer, die zich op dat oogen- blik in dezelfde kamer bevond, lieeft waarschijnlijk den doodelijk gewonde te bed gelegd en getracht het bloed te stelpen met water, waarvan men later ook de sporen vond. Toen hij evenwel bemerkte, dat Knauer reeds dood was pleegde hjj zelfmoord. Later is ook gebleken; dat Knauer niet is gedood door een sehot uit. een revolver, maar door een schot uit een karabijn. HET DUITSCHE RIJKSPRESI DENTSCHAP. De Duitsche rijkspresident heeft bjj herhaling verzocht nieuwe verkiezin gen voor het rijkspresidentschap te doen houden, daar hiertegen geen be zwaren meer bestaan, nu het aan Duitschland blijvend gedeelte van Op- per-Silezië ontruimd is. Daar de Rijks dag den datum der verkiezing moet 'bepalen, heeft dr. Wirth de kwestie uitvoerig met de partijleiders bespro ken, die algemeen van' opinie waren, dat het niet wenschelijk zou zijn den dag der verkiezing nog vóór het uit eengaan van den Rijksdag vast te stel len, maar dat dit zoo spoedig moge lijk na het weder bijeenkomen van 'i Parlement in October moet geschieden Dientengevolge zal de verkiezing ver moedelijk in December of Januari plaats hebben. EHRHARDT RECHTVAARDIGT ZICH. Kapitein Ehrhardt heeft uit Wee- ne'ii een uitvoerige verklaring gezon den aan de „Miuichener N. Nachrich ten" over de organisatie C. Daarin) wijtst hij de beschuldiging af, dat de organisatie, die trouwens ontbonden is, iets te maken heeft met de politieke moorden. Hij herinnert aan de ver diensten van de organisatie, die ge vormd was uit de Ehrhardt-bri iade, bij de onlusten te Berlijn, in Midden- Duitsohland en later bij de onder steuning van de huidige regcermg in Opper-Silezië, Het is ondank, indien thans van bevoegde zijde zulke be schuldigingen de organisatie worden aangewreven, ofschoon men weet, dat zij in het geheel niet meer bestaat en dal de Duitsche Bond, die eenigei leden van de vroegere organisatie C telt, zich openlijk heeft aangegeven en zijn doel: bestrijding van het bolsje wisme in eiken vorin, niet verbergt Ook de organisatie C heeft geen an der doel gehad dan het bestrijden van rcgeering&vijandig geweld. DE DUITSCH-NAT10NALE FRACTIE. Het kort na den moord op Rathenau in de pers verspreide bericht, dat een aantal leden der D.-nat. rijksdagfractie onder leiding van prof. Duhringer hun partij den rug wilden toekeeren, werd tot dusver niet bevestigd. Thans deelt de „Vorwarts" mede, dat prof. Duh ringer in een schrijven aan den rijks dagpresident Löbe officieel zijn uittre ding uit de D.-nat. fractie heeft mede gedeeld. Het blad trekt daaruit de conclusie, dat het prof. Duhringer niet gelukt is ook andere leden te bewegen de fractie te verlaten. Hij verwacht evenwel, dat nog dezen zomer vele af ge vaardigden, waaronder prof. Hdtsoi? en mevr. Behrn, de partij vaarwel zul len zeggen. KABINETSCRISIS IN ITALIë. Het kabinet Facta is, daar uitgezon derd de rechts-nationaiisten alle par- tijen, ook de fascisten, voor de motie van wantrouwen stemden, in de min derheid gebleven en heeft daarom zijn ontslag aangeboden. DEEXCESSEN DER FASCISTEN. Volgens een bericht uit Milaan is de strijd tusschen fascisten en sociar listen in de provincie opnieuw ont brand. De proteststaking te No vara breidde zich, naar andere steden uit, waaronder Paria en Turijn. Bij de bot singen werden verscheidene personen gedood en gewond. Uit verschillende districten worden nieuwe ordeverstoringen gemeld. To- lentino bjj Ancona is door 700 fascis ten bezet, die zich meester maakten van de gemeenteljfke gebouwen en het oorlogsmonument vernielden, dat was opgericht door de liga van het prole tariaat, waarbij het tot botsingen kwam met de communisten. Eén per soon werd gedood en verschillende werden gewond. Ook is er een algemeene staking te Novara, waar drie personen zijn ge dood, vier stervend zjjn en verschil lende andere werden gewond. Te Grosseto had een botsing plaats tusschen popolari en fascisti. Eén vrouw werd gedood en een andere ge wond. Te Ginghano bjj Napels werd een communist gedood, terwijl ver schillende voorbjjgangers werden ge wond. DUURTEBETOOGINGEN TE WEENEN. Het met sprongen omhoog gaan der prijzen leidde gisteren tot roerige too neelen op de markten en bjj de bakke rjjen in de voorsteden van Weenen. De vrouwen, die haar inkoopen gingen doen, wilden geen genoegen nemen met den prijs van 2170 kronen voor een brood. Er moest een sterke politie macht worden ontboden ter handha ving der orde. Des voormiddags trokken vele dui zenden arbeiders naar het Parlement om tegen den te hoogen broodprijs te protesteeren. De banken en kooplie den sloten in allerijl hun zaken, daar zij een herhaling der plunderingen van verleden jaar vreesden en er over dreven geruchten omtrent onlusten de ronde deden. Ook marcheerden er troe pen in volle uitrusting door de hoofd straten, doch de autoriteiten verklaar den, dat men hier slechts met een oefe ningsmarsch te doen had, die met de demonstratie geenszins in verband stond. Om 1 uur was de betooging zoo goed als afgeloopen. VERSPREIDE BERICHTEN DE ARMOEDE VAN OOSTENRIJK. Een treffend staaltje van de toe standen in Oostenrijk komt voor m het politie rapp o rt van het Weensche commissariaat Ost Bahnhof. In den sneltrein naar Boedapest constateerden de met de controle aan de grens belaste beambten, dat een Amerikaan in zijn portefeuille 1.200.000 kronen had. Er op opmerkzaam gemaakt, dat het maximum-bedrag,, dat mocht worden uitgevoerd, was vastgesteld op 200.000 kronen, stak de burger der Vereenigde Sta ten 4 biljetten van 50.000 kra- Naar eene Evnclsche vertelling.) i3. Dien avond laat nadat ik in eene herberg wat gecten had, daalde ik de heuvelen at" en begal' mij naar den oever van bet beroemde meer. Ik was gejaagd en opgewonden, en kon dien avond niet tot kalmte komen. Mijnheer Wenford ot liever de ver halen van dien heer hadden mijne gemoedsrust gestoord. Immers hij had mijn© aanstaande icesleres ais een luimige hardvochtige cesteres afgeschilderd, mij geraden, I dan61 -naar Londen terug te kceren a mijne reis voort te zetten. wiern oa2e!ierheid mijner toekomst hesluiteuSmI.cr?10eid' maar kon nieti ruaaji wa, 1 er rU5t le begevende om (rek VanP8sl1ezen en ik bleef 11611 aa het schilderachtig oord. 'onddvvajén. liet gezicht van het schoone land schap kon mij dien avond niet bekno ren; mijne toekomst was te duister; het was mij, alsof d© vrienden, die in Londen had achtergelaten, zeer vaa..mij verwijderd waren, en het (->.,rl'lUSUl'|nvan dl6n afstand gaf mij it HJahike gewaarwording. iPn fhjegelend meer aan mijne voe- daarin verspr^'"dPP? zoo l)ewo Ikt' 1 vau ^ht toch zoo bevolkt en nevelachtig voorkwa men, verdreven den somheren loop mijner gedachten niet P Ik was wel onder den indruk van het heerlijk natuurtooneel, en gevoelde er de verrassende schoonheid van maar de nieuwe omgeving schonk mii g°on genoegen, deed geenen vréde da len in mijn hart. Aan den o©ver van hel meer in de nabijheid van Bowuess, stonden'eentee banken, om de talrijke bezoekers dezer neerlijkc plek gelegenheid tot rusten te gfeven. Op ééue dier banken zaten dien avond twee mannen, beide met het gelaat naar' liet meer en den rug naar den .weg gekeerd dien ik volgde Ze waren in een ernstig gesprek en keerden zich niet om, toen ik voorbij ging. Mijnheel' Wenford was de eene, men kon zich in hem niet vergissen; de ander© was blijkbaar een jonger man, veel tengerder en kleiner van gestalte. Beid© mannen rookten sigaren. Ik bewonder uwe handelwijze niet, hoorde ik den jongste zeggen. Ik heb hem, vb 1 geus mijne ge woonte, een poets gespeeld, luidde het snoevend antwoord. "Welnu, boe bevalt hij u? vroeg de jongere spreker op ongeduldigen loon. Ik vrees dat hij ons lastig en gevaarlijk zal zijn. Ik vervolgde mijnen weg langs een duister pad, dat van liet meer afweek. 'liet was mij alsof ik droomde. Wie zou tol last zijn? wie was er gevaarlijk? Ik keerde langs een anderen weg linsaf naar Bowness terug en ont moette W'enford dien avond niet meer. Ik huiverde voor eene ontmoeting met dien man. Was het wiel mogelijk en met ge zond vers tand'overeen te brengen, dat W'enford gn zijn gezel mij bedoeld hadden Dat was onmogelijk. Ik Jjeslreed dan ook dien ongegronden argwaan en overwon die gedachten. Niemand immers kon denken dat mijne komst last of gevaar veroorzaken zou. II. De vroolijke en spraakzame waax-din gaf mij den volgenden morgen nadere inlichtingen over de Cumberlandschz wegen en volgens deze opgaven maakte ik mijn verdere plannen. Ik besloot om met de stoombboot het meer op te varen tot Ambleside, en van daar mijn© reis met de post koets naar Keswick voort te zetten;, waar ik mijn' valies kon achterlaten om het mij, oij d© eerste goede gedegen heid, naar NetUewood te doen nazen den, terwijl ik mijnen weg door Borro- dale, langs den rijweg en het bergpad, naar hel huis van mevrouw Zitman zou voorteelten. Ik zou aldus een groot gedeelte van den omtrek zien, mijne krachten als voetganger beproeven, die door gebrek aan oefeningen verminderd waren en tegen den avond de plaats mijner be stemming bereiken. Ik .was volstrekt niet. bang om te verdwalen, want ik had den vorigen dag, oer ik Euslon Square verliet, voor matigen prijs ©en zakatlas gekocht. Het morgenlicht had mijne sombere stemming geheel verdreven; door den slaap verkwikt, zag ik alles uit een ander oogpunt en de wereld scheen mij niet meer een doolhof van allerlei kronkelpaden. Ik ging vroeg op reis en vertrok met de eerste stoomboot, welke dien morgen het weer afvoer, naar Am bleside. Het was een heerlijk weder; ik ver beeldde mij dat het standvastig zou zijn, al voorspeld© een mijner mede reizigers dan ook regen en wind. De zon soheen helder en de hemel was onbewolkt de bergen aan de overzqde van het meer lagen in groene en purpere schaduwen gehuld. Ilc ademd© op dien heerlijken mor gen met gretige teugen de buitenlucht in; bet was mij alsof een nieuw leven mijne borst doorstroomde. Het landschap om mij heen was schilderachtig, bij elke kromming van het meer verrezen nieuwe tooneelen vol pracht en schonheid voor mijne verrukt© blikken. De eene bergenrij levterde een jiog verrassende schouw spel op dan n©t andere; de sombere droomen, die mij nog zoo onlangs ge kweld hadden, weken voor het licht en h©t leven, waarin ik mij baadde. Ik kwam intijds aan om mijne reis in de postkoets naar Keswick te ver- voxgen; ik nam plaats boven op het rijtuig en genoot daar ojmieuw naar hartelust. Wij kwam.cn voor twaalf ure te Keswick aan. Er verliep een kwartier met liet nemen van de noodige maatregelen tot verzending van mijn valies naar Nctlle- wood en' to©u begon ik mijne voetreis, gewapend met een f linken wandelslok en mijn zakatlas. Ik dacht stellig dat ik mijn weg zeer goed zou vindenl en de vallei van Nettlewood hereiken langs het bergpad, dat in mijn atlas door oenigc stipjes was aangegeven! Dit was toch waarschijnlijk een pad waarin niemand zich vergissen kon,. Onder h©t zingen van Ellen's geliefc koosde liedjes bereikte ik de hoogte van Derwvntwater-Meer. /Wordt yervolgdj^

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1