.ONS BLAD BUITENLAND. No. 581. Woensdag 2 Augustus 1922, 14e Jaargang. Abonnementsprijs; Per kwartaal voor Alkmaar i f 2.— Advertentieprijs; Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Reclame per regel 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooÈ uitbetaling per plaatsing f 0.60. Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—, f 200,—, f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,-J Nationaal. 5 32 FEO'.LLETQM 3a stek au ket geld! - Logisch. VEESPREIDE BERICHTEN KORTE BERICTHi N BINNENLAND NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Voor buiten Alkmaar ...f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Onze Kamerleden waren vroe ger Braba/iïters en Limburgers^ Geen Zeeuw, geen Hollander noch iemand van het Aartsbisdom ste- /igde de rijen der oude Roomsche fractie in de Tweede Kamer. Slechts uit het Njjmeep'sche ver sterkten een we R. K. afgevaardig den de twinag. Nog altijd uit het bisdom Den Bosch. Toen we tot 25 groeiden hadden echter Honte- nisse, Almelo, Wijk bit Duurstede en Haarlemmermeer hun atgevaar digde ,'ieleverd en korten tiid zorg1 de zelfs Beverwijk voor den zes- en-twinfigsten Roomsch Katho liek. Toch werd de Roomsche Staats partij nog „altijd aangezien ais een provinciale vertegenwoordipingl van het Roomsche Zuiden tot 1018 de 'Evenredige Vertegen woo ."di gi n» hieraan een eind maakte. "De 'toestand onder de oude hcotddistricten was dat R. K. wa ren de districten Bergen op Zoom Zevenbergen, Breda, Oosterhout IVaalwijk, .Tilburg, 's Bosch, Gra ve, V eg'hel, Helmond, Eindhoven, Venlo, Weert. Roermond, Sittard, Gu'pen, Maastricht, aldus 17 uit Limburg en Brabant, verder vier uit Gelderland, (Nijmegen, .Dtu- ien, Eist,. RhedenJ, gecompleteerd door Almelo, Hontenisse, Wijk bit Duurstede en Haarlemmermeer makende de R. K. Kamerfractie van 25. Gerangschikt naar de elf Provin ciën: Noord-Brabant 11 Limburg 6 Gelderland 4 Overijsel Utrecht i Zeeland i Noord-Hollana 1 Luid-Hnlland f] Groningen, Drente en Friesland O 25 In 1918 veranderde plots het zui de'ijk provinciaal karakter in een waarlijk nationale afvaardiging, hei geheel stijg, nde tot 30, aldus: Noord-Brabant ,9 Limburg 5 Gelderland 4 Overijsel 1 Zeeland j Utrecht 1 Noord-Holland' 4 Zuid-Holland 4 jroningen, Drente en' Friesland 1 30 dan de dertig kwamen er nog steeds 14 uit onze oude en trouwe Kavho ieke Provinciën, terwijl Oei 'J er. a rui .giootendeels bisdom 's Bosch) de vier vroegere manda ten hernieuwd zag. Evenzoo Over ijsei en Utrecht. De 3 verlieszete'.s uit het Zuiden werden door 8 Noordelijke zetels goedgemaakt. De beide Hollanden kozen er niet minder dan 8 en wonnen er dus 7, terwijl hét hontre Noord-Oosten den dertigsten man leverde. !n 192/ s.tiiög het aantal tot 32, doch tevens wórdt de balans ge- heei naar het Noorden omgesla gen. .de cijfers spreken voor zich: Noord-Brabant 8 Limburg 5 Gelderland 3 Overijsel o Utrecht 2 Zeeland Noord-Holland! Zuid-Holland Groningen, Drente Friesland en 5 (Naar eene Engelsche vertelling.) W Ik vond Jabez aan het veer, druk be zig met het teren van zijne boot; ik vroeg hem of hij het niet voor onge zond hield, die halfvochtige kleeren te dragen, maar hij stelde mij volkomen gerust mij verzekerende dat niemand ooit^ kou vatte van eene regenbui in de bergen; hij beweer uq. zeus, liever vochtige kleeren en la-arzen droog te loopen, dan ze te droogen te hangen. Ik volgde dus dén raad van Jabez: Hoezeer ik een groot liefhebber ben van berggezichten, zoo moet ik toch bekennen, dat de gezichten die zich aan weerszijden van mij uitstrekten, my meer indrukwekkend dan bekoor lijk voorkwamen. Het was een bar ou eenzaam oord; bona W,n> J •'iet ?onlicht beschenen, 3 dc ™"ei zulk een doodschen. somberen aanblik, dat men pnwillekeu- Wij zien in de toekomst, zit het ook niet dadelijk in 1926, dit pro ces voortschrijden, met name staat de mogelijkheid open dat de drie stedelijke kieskringen, Amsterdam Rotterdam, 's Gravenhage, in ste de van vier zelfs vijf Katholieke afgevaardigden kiezen, zelfs lijkt ons dit een verplaatsing van de naaste toekomst. Doch afgezien hiervan kan men moeilijk de R. K. Staatspartij als een partii van „het Roomsche Zui den" aanmerken, wijl van de 32 afgevaardigden niet minder dan achttien boven-Moerdirksche leden er een Nederlandsch, nationaal stempel op drukken. Wit hopen echter van harte dat Brabant den negenden zetel terug moge win nen, het lijkt vooralsnog waar schijnlijk, gelet op de wild-katho- heke stemmen in deze provincie, zegge en schrijve bijna twintig? duizend! BOMANS. Een zeer groot deel van 't 011 de district Haarlemmermeer lag echter in Zuid-Holland, n.l. de dorpenHillegom, Lisse, Leimui- den en het Roomsche Alkemade (Rijpwetering en Roelofarendsi- veen). Het socialistische Tweede Kamerlid Schaper heeft 't in „Het Volk" over de voordracht ter benoeming van een voor zitter der Tweede Kamer. „Dat Mr. Kooien herbenoemd zou worden, ligt voor de hand", schrijft hij. En over 't algemeen vindt hij de leiding van den dig. Om Mr. Kooien gaat 't hem dus niet. Zijn grief gaat tegen no. 3 van de voor dracht, omdat niet hij, Schaper, ais zoo danig geplaatst is geworden, maar een ander. Wat hij daarover schrijft, kun nen wij onbesproken laten. Evenals zijn bewering, dat er soci aal-democraten opzettelijk uit sommi ge Kamercommissies geweerd zouden ziin. Wat echter onze aandacht vraagt is de conclusie, tot welke hij in het be wuste artikel komt. en welke als volgt luidt: „Dit alles, lezers beteekent op zich zelf een parlementaire katveckterij van weinig belang. Doch het is een aanwijzing van de gezindheid der koalitie en van den strijd in de toe komst. Het is een voorhoedegevecht, dat een belofte bevat voor de toe komst. De strijd der bourgeoisie staat, in 'het teeken van anti-socialis- me. men wil de reaktie in alle op zichten, het moet hard tegen hard." Wat vloeit die m'nheer Schaper toch over van logica! De strijd der bourgeoisie staat in het teeken van anti-socialisme" Alsof hij iets anders kon verwachten De sociaal-democratie verklaart zich in haar program ronduit als de vijand van al, wat met socialisme niets te ma ken wil hebben. Reeds op dezen grond kan de rechtsche coalitie strijden „in het teeken van anti-socialisme." Er is echter nog meer. Het socialis me wil van God noch Zijn gebod iets weten, gaat lijnrecht tegen iederen godsdienst in. Dit nu nog met bewij zen te staven, lijkt ons totaal overbo dig. rig in een sombere stemming geraakte, ja, zich haast verplelterd voêlée onder de vreeselijke verlatenheid. Aan mijne linkerzijde werd de val lei begrensd door een bergketen; de bergen waren geheel kaal, behalve op enkele plaatsen waar een menigte den nen langs de heuvelzijden tot aan cLen top groeiden en door hun helder groen de doodschheid van bet land schap verminderden. Ik onderscheidde aan den voet van den berg tusschen de hoogere dennen f? iTL *?U13 be^l> al dodelijk dat dit het verbis van mijnheer Wen- ford was. Het dorp Nettlewood be stond uit het veerhuis en drie aan grenzende nuisjes. Ik zocht tevergeefs naar het landgoed van mevrouw Zit man; liet kasteel stond waarschijnlijk in de bocht van den weg, voorbij de dennen, of lag verscholen achter d© rots die over den rijweg hing, iri dc tegenovergestelde richting waar de we-, reld scheen te eindigen in een slevi- gen muur van ijzersteen. 'legenover het veer lagen de Z war Ie Gap en de daarbij behoorende bergen; zell's op dien schoonen morgen zwart en somber genoeg om den zonneschijn te temperen, die z« trachtte te verhel- Er bestaat een spreekwoord over kaatsen en een bal. Het socialisme kaatst, dtts kan het den bal verwachten. De bal, welke in dit geval met ver pletterende kracht komt van de zijde der rechtsche coalitie tegen de hoofden van de leiders der S. D. A. P. en wel ke op 5 Juli dit nuttig effect gehad heeft, dat twee hunner mannen omver- gekegeld zijn, om hun plaats af te staan aan twee rechtschen. DE IERSCHE KWESTIE. De actie der Vrijstaters. Harry Boland, De Valera's rechter hand, ex-gezant van Sinn Fein in Ame rika, werd gevaarlijk gewond toen hij zich verzette tegen arrestaties in Sker ries, bij Dublin. Tipperary bevindt zich thans geheel in handen der Vrijstaters. De Valera zou te Clonnel zijn. Berooving van. een douanekantoor. Drie gewapende lieden drongen het douanekantoor te Dublin binnen en roofden, terwijl zij het personeel met revolvers in bedwang hielden, een be drag van 600 p.st. De strijd in het Zuiden. De nationale strijdkrachten gaan voort met het verdrijven an de opstan delingen. Maandag werd Tipperary na een kort maar hevig gevecht genomen waarbij 50 opstandelingen werden ge vangen gemaakt. Naar een Times-correspondent uit Tipperary meldt, werd de bevrijding der stad met groote voldoening be groet door de inwoners. ALGEMEENE STAKING IN ITALIë. Extra-edities van de couranten mel den, dat het hoofdbestuur van het ar beiders-vakverbond, dat geheel een speelbal was geworden van een comité werd met slechts één stem meerderheid besloten. Men hoopt dat de staking niet langer dan 48 uur zal duren. De Regeering heeft maatregelen genomen om volksverzamelingen en vergaderin gen te verbieden; de autoriteiten trach ten vooral het functioneeren der vita le bedrijven te verzekeren, in de eerste plaats de spoorwegen en de verlich ting. De „Avanti" publiceerde een proela matie van de arbeidersorganisaties, waarin de algemeene staking op 31 Ju li te middernacht wordt afgekondigd. De fascisten hebben een proclamatie te gen de staking uitgevaardigd, waarin zij de arbeiders uitnoodigen, rustig aan het werk te blijven, er bijvoegend, dat zij, indien de regeering niet binnen 48 uur de staking zou hebben verijdeld er zelf een eind aan zouden maken. Te Rome hebben de arbeiders reeds Maandagavond het werk overal neer gelegd. De trams rijden niet meer. Daar de drukkers ook aan de sta king meedoen, zijn de bladen niet ver schenen. Behalve te Genua en in geheel Li- gurië is ook in de hoofdstad van Lom hardije de staking begonnen, waar evenwel de water- en lichtvoorziening verzekerd is. De autoriteiten nemen omvangr ke maatregelen ter handhaving der orde. De openbare bedrijven in Rome zijn nog in werking, de trams evenwel met verminderd personeel en de spoorwe gen met militairen en fascisten. Te Genua ligt het werk in de ha ven stil. De overige bedrijven functi oneeren. deren. Ik gegat mij naar den overkant en verbeeldde .mij, dat het uitzicht van daar vro'olijker wasmaar 't water was onnatuurlijk stil en zag er akelig diep en doodscb uit. De schaduw der Zwarte Gapbergen viel op het .water en scheen het licht daarin geheel te verdooven. Het was een levenlooz© plas water, door geen kabbelend golfje bewogen een spiegel, die de naaktheid en somberheid van. deze wildernis aan alle zijden weerkaatste. H©t s trekte zich nederwaarts naar de vallei uit, en, van waar ik stond, scheen het eene andere even doodscke onbeweeglijke watervlakte te ontmoeten, om gezamen lijk, mijlen ver, het akelig landschap voort te zetten. Ik weet niet of het de invloed van dit barre oord clan-wel het gevolg van de vermoeienissen van den vorigen dag was, maar het is zeker dat mij een ril ling beving, die ik slechts met groote inspanning meester werd. Zwaarmoe digheid lag niet in mijnen aard, ik gaf nooit Loé nan zwartgallige dro.o- men, die in strijd met de werkelijk heid .waren, maai- de sombere indruk ken van dien morgen overweldigden Te Venetië is de staking mislukt. Te Turijn werken de arbeiders bijna algemeen en het spoorwegverkeer gaat zijn gewonen gang-, zoo ook te Milaan DE CRISIS IN ITALIë. De koning van Italië heeft het ont slag van het Kabinet-Facta aanvaard, en Facta met de samenstelling van een nieuw ministerie belast. Het is als volgt samengesteld: Facta, minister-president; Sohanzer, buitenlandsclie zaken; Amondola, ko loniën; senator Taddoi, binnenland- seke zaken Alossio, justitie; Bortoni, financiën; Baratoro, schatkist; Soleri, oorlog de Vitto, marine; Aniele, onder wijs, Riocie, openbare werken; Borti- ni, landbouw; Rissi, ndustrie, dello Scarba, arbeid en sociale voorzorgen; Fulta, post en telegrafie; Lueiani, be vrijde gebieden. D'Annunzio, door zijn vrienden naar Rome geroepen, heeft hun telegrafisch geantwoord: „De duisterheid van den toestand geeft mij reden tot twijfel aan de op portuniteit van een uitspraak mijner zijds. Laat de apen in de kooi elkaar maar in de staart bijten. In cauda ve- nenum. D'Annunzio." DE BEDREIGING VAN KONSTANTINOPEL. De Turksche minister van buitenl. zaken heeft aan de Hoge Commissaris sen een nota overhandigd, waarin bij zonderheden worden medegedeeld om trent de Grieksche troepenconcentra ties in Thacië. De sterkte dezer troe pen wordt op 30.000 man geschat. De oorrespondent van het „Berl. Tag." in Adrianopel meldt, dat de com mandant der Fransche troepen in het Fransohe hoofdkwartier van de Tsja- taldsjalinie, en de Engelsche bevelheb ber in het Engelsche hoofdkwartier is aangekomen. De opmarsch der Griek sche troepen naar de Tsjataldsjalinie is voltooid. POINCARé_OVER DE DUITSCHE Poincaré heeft to^cférTöuusenen ge zant te Parijs een brief gericht, waarin de Fransohe regeering zegt te rekenen op het stipte ten uitvoer leggen van het accoord van 10 Juni 1921. Zij ver zoekt nota te nemen van haar protes ten tegen de systematische vertragin gen van het Duitsche bureau om de ge allieerde schulden te erkennen. Indien de geëischte verzekeringen niet wor den verschaft binnen een vastgestel- den termijn, zullen de oor deze even tualiteit getroffen maatregelen aan stonds worden toegepast. EEN VOORSTEL TOT HET ANNU- LEEREN VAN DE DUITSCHE SCHA DEVERGOEDING EN DE SCHUL DEN DER GEALLIEERDEN. Een buitengewoon belangrijke wijzi ging in de Britsche politiek wordt uit eengezet in een nota aan de geallieer de regeeringen. De Britsche regeering, zoo wordt ver klaard, is zoo diep overtuigd van de economische schade, welke aan de wereld door do bestaande omstandig heden wordt toegebracht, dat „Groot- Britannië bereid zou zijn, van alle ver dere rechten op de Duitsche schadever goeding af te zien, alsook van alle vor deringen op de geallieerden, mits deze stap een deel zal uitmaken van een al gemeen plan, volgens hetwelk dit groo te probleem in zijn geheel zou kunnen worden behandeld en op bevredigende wijze opgelost. Een algemeene rege ling zou voor de menschheid grooter waarde hebben dan een eventueel ge win, dat zou kunnen worden verkre gen, indien aan alle verplichtingen ten volle wordt voldaan." mij zoozeer dat ik er onder bezweek De moed ontzonk mij bij 'de gedach te dat dit eentonig oord mijne verblijf- plaalo zou zijn; ik had een gevoel alsof de omliggende berden alle be trekking tusschen mij en mijne naast, bestaariden afsneden, die bergen sche nen mij gevangenismuren, door schild wachten bewaakt, om mij het vluchten te beletten. Ik streefde dien dag vruchteloos naar opgewelde stemming; het is waar, som mige omstandigheden maakten mijne toekomst juist niet vroolijk. Ik zag geen kans eene andere woning te be komen dan het veerhuis en ik beken gaarne, dat het vooruitzicht, om onder hetzeüde dak te leven met die knor rige oude vrouw en hare trotsche, on vriendelijke dochter, mij niet toelachte. Ik ging na ïiet ontbijt uit en doolde lol 's middags in den omtrek rond en zocht te vergeefs naar eene andere herberg. Bij nadere kennismaking bleek mij, dal mijn eerste algemeen overzicht, in den vroegen morgen, afdoende was geweest en dat bet plaatsje nauwelijks twaalf huizen telde. Ik onidekte ook nog dien dag op mijn ontdekkingsreis, dat de kerk drie mijlen verder, in de vallei lag en .wel EEN TREIN" MET PELGRIMS VOOR LOURDES VERONGELUKT. Men seinde ons gisteren achter eenvolgens: Heden js een trein met pelgrims uit Mo'Jlins op weg naar Lourdes in botsing gekomen met een anderen trein te Viilacomfal. Er z'ijh verschei dene dooden en gewonden. Hét aantal slachtoffers der spoor wegramp bij den oprit te Ville Com- tal yian den peljgjim-s trein naar Lour- des. bedraagt veertig1 dooden en Vijf tig gewonden. Viilecomfal is een klein stadje in bet zuiden van Frankrijk,, departe ment van Aveyron en geiegen aan den Dourdon. Audi. .vanwaar Het bericht dezer ramp wordt bericht, is gelegen tus schen Mootauban en Lourdes, ijiet ver van Toulouse. Daar de trein uit Mouiins is ver trokken. welk hbofdstadje van het departement Allier 48 uur Z.Z.O. van Parijs, aan den spoorweg1 van Nevers naar Lyon is gelegen, gullen de slachtoffers van dit jammerlijk spoorwegongeluk! waarschijnlijk wel zoo goed als uitsluitend Fransch'en zijn. Be botsing was te heviger omdat Wet terrein daar eenigermafe Mimi De machinist van den trein der te gen «vergestelde zijde k'on niet meer remmen. Be tooneelen. die zich' na de botsing afspeelden, zijn hartver scheurend. Het plaatselijk ziekenhuis en particuliere buizen zijn overvol. Nader méldt men ons: Er zpuden 21 dooden te vborsdffijh z'ij.n gehaaid, waarvan er elf zijn geidentitieerd1. Onder de puinhloopen zfjn nog vijf of zies lijken ontdekt, hetgeen het aantal dooden op 27 kfS.pl i(] plaats van pp 40, gelijk DOOR EEN HAAI GEGREPEN. Te Hornsea in Yorkshire is pon derdag een 30-jarig onderwijzer bij h;et zwemmen omgekomen. Hij' was een goed zwemmer en Wad zich 200 M ver in zee gewaagd, toen een vriendin, die zich' eveneens in zee bevond. Wem hoorde schreeuwen en een hand zag opsteken. Zij' dacht aan een grap en zwom naar de kust te rug, waar de vrouw van den onder- Wijzer haar toeriep, dat haar man in de diepte verdwenen was. Het lijk werd omstreeks middernacht gevon den. Hij h'et onderzoek bleek dat het lichaam yreeselijk gehavend was. Een wond onder den linker schouder was zes centimeter lang en -yüjf diep. Wet Vleesdi was er a%estheurd en pok bij de beup waren wonden. De dok ter kwam tot de conclusie dat de ongelukkige zwemmer gebeten moet zijn door een hondshaai waarvan, er den Iaatsten tijd verscheidene op de kust waren. De dokter had in 1917 een soortgelijk' geval meegemaakt bij een soldaat, wiens lichaam in stuk ken was gereten en onherkenbaar ..erminkt. BOND VAN GROOTE GEZINNEN IN VLAANDEREN. In de Belgische provincie Limburg is een belangrijke wet ingediend in de Provinciale Staten voor de vaders van groote gezinnen. Aan alle huis vaders. met een inkomen beneden de 4000 fres. per jaar zal dan een toe lage toegekend worden als volgt: voor het 5e kind 15 fres. per maand op drie mijlen aLland van een ander dorp, dat ik in dit verhaal Hcnlock zal noemen. De kerk stond zeer onge legen tusschen de beide dorpen is men had zeker die plaats gekoz©n om geenc afgunst tusschen de bewoners der beide dorpen te wekken. Ik vond eindelijk ook de woonplaats van mevrouw Zitman, op de plaats zelf waar ik ze verwachtte. Het was een donker steenen gebouw van tame lijk grooten omvang en lag aan den ingang der vallei, tegen eene lood rechte rots Ik ontdekte ook de piaats voor het nieuwe gebouw, dicht bij den water kant en geen kwart mijl van de her berg verwijderd. Er lag daar een groote steenhoop, die uit de mijnen was vervoerd, naai de plek voor het toekomstig gebouw aangeduid. De vraag waar de arbeiders van daan moesten komen, bracht mij in groote verlegenheid. Ik gebruikte mijn noenmaal eerst 0111 vijl' uur 's namiddags, toen ik opper vlakkig kennis met NeLtlewood had gemaakt. .Wanneer ik naar de herberg terug keerde;, vond ik Letty. Ray op hel voor het 6e kind 30 frets, voor het 7e 45 fres. voor het 8e 60 fres. en voor h'et 9e 75 fres. per maand en vervolgens per kind en per maand 15 fres. meer. De gemeenten betalen hiervan 1G pCt. en de provincie 90 pCt. De staking van arbeiders in de jutefabrieken in Indië, welke 20 Juli uitbrak, verloopt. De meerderheid der arbeiders hervatte het werk. Men ver wacht dat de rest spoedig volgt. De laatste weerberichten uit Zwit seriand wijzen op het intreden van een verbetering. In het Alpengebied is het helder. De temperatuur is stijgende. Het nieuwe Poojsche kabinet- is gevormd en als volgt samengesteld: Novak, minister-president; Kamienski, binnenl. zaken; Sosukowski, oorlog; Naruto, buitenl. zaken. Joffe, de vroegere gezant dei Sovjet te Berlijn, is 27 Juli van Mos kou naar Peking vertrokken. De Sov- jetregeering maakt officieel bekend, dat hij met buitengewone volmacht is bekleed tot 'het voeren van onderbande lingen met Japan. Er is een groote brand uitgebro ken in het zakenkwartier te Hongkong Een aantal gebouwen zijn volkomen uitgebrand. De aangerichte schade is zeer groot. De zeeliedenstaking te Stettin is geëindigd. Het scheepvaartbedrijf is hervat. Ook het personenverkeer tus schen Stettin en de badplaatsen aan de Oostzee en naar het eiland Rugen is weder in vollen gang. De Berlijnsohe politie-president heeft de „Lokal Anzeiger" voor den duur van drie weken verboden. De re den daartoe is een brief uit Munchen, waarin o:m: wordt beweerd, dat de Duitsche regeering met Moskou samen werkt In de Oostpruisische steden heb ben de gemeentearbeiders wegens bet niet inwilligen hunner looneischen de staking afgebj^r^eiHM^tef A'-aar- brieken,"de waterleiding, de electri- sche centrales en het tramverkeer stil staan. Van Rijneveld, burgemeester van Gobabis Oost-Windhoek, die een onder zoek deed instellen naar de onlusten onder de Bosohjesmannen werd door een vergiftige pijl gewond en overleed na vijf uren. Bij het omslaan van een roeiboot met pleziergasten te Carthagena zijn vijf personen verdronken. Het pleziervaartuig, de „New Republic", dat meer dan duizend vrou wen en kinderen vervoerde, is in de haven van New-York tijdens den mist door een veerboot geramd. Vijftien personen werden tijdens de paniek, die op de botsing volgde, gewond. Twintigduizend beambten van de tram te Chicago staken als protest te-' gen de loonsverlaging van 17 percent. Bij een botsing tusschen een ex- cursitrein met negers en een passa- gierstrein te Cincinnati zijn 15 perso nen gedood en vele gewond. De wag gons schoven in elkaar en boden een gruwelijk schouwspel. V; ERKLOOZEN-ONDERSTEUNING Bij Kon. Besl. is het besluit van; B en W. van Utrecht, dd. 7 November j i. genomen en gewijzigd dd. 13 Mei 1922, tot het verleenen van steun aan ongehuwde werklooze arbeiders, die bij huil ouders inwonen, vernietigd we gels strijd met het algemeen belang. iNiasa kleine grasperk bij den mijlpaal, onrus tig naar den kant van het veer sta rende. Mijn „goeden dag, juffrouw Ray", veraste haar. Zij keerde zich verschrikt 0411, en ik verbeeldde mij, dat zij eenigszins teleurgesteld was, toen zij mij herkende. Goeden dag, mijnheer Gear, ant woordde zij, bijna op ongeduldigeu toon. Ik heb eens iu de vallei gewan deld, om de schilderachtige plaatsen te zien. Hebt gij er ontdekt? vroeg zij, met een helderen glimlach, die aan baar gelaat een geheel andere uitdruk king gat Wel ja, antwoordde ik, de streek levert scnijderachtige, alhoewel som bere gezichtspunten op. Weizoo, hebben ze u reeds van nu af somber gestemd? En toch ver wonderen. sommige menschen zich nog over mij! Verveelt gij u dan te Nettlewood? 1ik weet het niet goed. Ik ben somtijds zelfs het leven moede. En op andere oogenblikken vo.el ik mii; hier weer 200 gelukkig. (Wordt vervolgd);

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1