ONS BLAD lf5 Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: tSSSmSPA438 NEDERLANDSCHE LANDBOUWBANK FEUILLETON BUITENLAND. 14e jaargang. Abonnementsprijs i Per kwartaal voor Alkmaar Voor bui'en Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 50 f hooger. Aan aüa Brieven uit Frankrijk Gestort kapitaal drie mliiioen. Het Bljk&ifttocr Alkmaar - Is ijk C 80, VIf> ób<3. ag ^September 1922. ORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 99 99 '•Mr ?"TI ""Ti'-ïtMl' i' ml -i'i ui f* Advertentieprijs: Van 1—5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Reclamtj per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voo! uitbetaling per plaatsing f 0.60. abönné's wordt opTaanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 4Q0,—f 200,— f 100,—, f 60,—, f 35,—, f 15,- FRANKRIJK EN DE WERELD POLITIEK. Het is of de Fransdie Regee ring met blindheid is geslagen. Geheel de wereld heeft do pvertui ging dat Duitsch'.and onmachtig is gijn schulden te betalen; een ver dere va! van de mark (het uiterste {s bijna bereikt) onherroepelijk een financieele debacle ten gevolge tnoet hebben die niet tot dat Rijk peperkt zal blijven, Frankrijk al leen ziet dit blijkbaar niet m. Poin caré wijkt niet van zijn standpunt. Het echéc te Londen is hem hoog stens een aanmoediging geweest, liiin onverzoenlijkheid nog, eens sterker aan de wereld te toonen. Zijn rede te Bar le Vuc, de tweede jsedert eennige maanden in die plaats, heeft opnieuw zijn onver zettelijkheid .bewezen en voor de zooveelste maal 'doen zien, wat Puitschland heeft te verwachten, indien Frankrijk van zijn voorbe houden recht tot zelfstandig op treden, gaat gebruik maken. De „mark" £aat met verbijsterende ze kerheid de „kroon" achterna en )de „franc" vertoont duidelijk spo ren een zelfden weg, zij het dan ook in minder snel tempo, op te paan; de binnenlandsche toestan- tien in Duitschland verontrusten een ieder, de invloed er van op Frankrijk en geheel de wereld ver vult de menschheid met redelijken angst Poincaré alleen, verstaat, die teekenen niet en gaat voort nog Sterker de duimschroeven den Overwonnene te willen aanleggen. |Een moratorium waarover de be slissing binnen enkele dagen zal vallen, acht hii ongewenscht, als nieuwe waarborgen niet jvordën gegeven. Onafgebroken klinkt nog Steeds ziin leuze: „Duitschland fnocten zal betalen." Hij gelooft niet in den goeden wil van ziin vroegeren tegenstander, hii wijt aan hem zelf de schuld van ziin peconomischen ondergang. Het yerdrag van Versailles heeft hii een domheid genoemd; en toch bouwt hii daarop ziin gansche dwang jwftiek. Een beslissing! door een „Internationale justitie prijst hii in zijn jongste rede aan, imaar te Londen verwierp hii het voorstel om den volkerenbond uit spraak te laten doen. De verwachtingen van de door hem geeischte garanties, stelt hii niet hoog, hii is er van overtuigd 8at de Fransche schuldvordering aardoor. binnen afzienbaren tiild geen merkbare kwijting zal onder vinden, en toch verzet hjj zich tegen een moratorium, dat, indien (iet niet reeds te laat is, eenigen Steun kan geven. Inconsequent opjal van punten, hinkend bii, wij1 en op_ twee g^edach ten, is hg alleen consequent*m ?iin haat tegcren Duitschland en in ziin niet te vervullen eischen. Hii spreekt van de noodzakelijkheid een wereld politiek te voeren maar op hetzelfde oogenblik Iaat hu Frankrijk een weg volgen, die meer en meer afleidt van het Eu- ropeesch belang. De vriendschap met Engeland heeft hij, felle anti pode van Lloyd George, een hevi ge knauw toegebracht en hii. hoort ie stemmen niet, die waarschu- wend in het buitenland opgaan, Pm zijn heillooze politiek te sta ken. Hu luistert alleen naar de Fransche persorganen, die, haast 3% 3H /o vergoedt onderstaande rente: Yoor Creditsaldi in Rekening-Courant Deposito's onbepaald met 1 dag opzegging een hall jaar vast, 4 een jaar vast4% De Directie van het Bijkantoor Alkmaar, MULDER BEEKMAN. allen Regeeringsgezind, ouder ge woonte meegaan met hem die de macht in handen heeft. Zirhebben gejuicht toen de veel soepelere Briand heenging! en de onwrikbare Poincarë verscheen zii zullen opnieuw juichen als de ze laatste plaats voor een ander moet maken. Een eigen meening hebben de meesten niet, zii zijn nieuwsbladen in den ruimsten en niet altijd besten zin van het woord „Journaux d'information et pas (i'opinion" gelijk 'de term luidt. Poincaré, zelf publicist, moet dit beter weten dan wie ook en toch baseert hii op hun uitspra ken de verzekering dat het .Fran sche volk grootenoeels achter hem staat. Wel kiezen velen ziin zijde Een ieder weet wel, dat dc Fran sehe soep nooit zoo heet wordt gegeten als zii ter tafel wordt ge bracht, (de kort naar haar in wer king treden wederom opgeschorte dwang maatregelen in den Elzas toonen het opnieuw^ maar een ie der weet ook dat Duitschland a_n het einde is van zijn kunnen, zths de geringste uitvoering van F,, .n- care's plannen de genadesla® kan zijn. Wat een ineenstorten van dit machtige Rijk zou beduiden is men zich hier niet bewust in krin gen, waar de politieke lakens wor den uitgedeeld of men wil 'de oio- gen daarvoor liever sluiten. Iedere stem die een ander ge tuid Iaat hooren wordt voor anti nationaal en Duitschgezind versie- uit slecht begrepên eigen belangde verstokte leiders ech bevredigt hen de gedachte dat Duitschland en niet de eigen bur ger de leege staatskas zal vullen, maar mets is minder waar dan .dat zjjn onbuigzame politiek het mee- rendeel des volks, uit het hart zou zijn gegrepen. Zoowel de uiterste rechterzijde, hem in vele opzich ten zeer na.,maar voor wie: Poiin caré's buitciilaiidsclic politiek j«uk niet ver genoeg' gaat, als de uiter ste linkerzijde, die meer verwacht van een vriendschappelijke hou ding jegens Duitschland, staan te genover dezen minister president. Het lijdt geen twijfel of 'harde no ten zal hii .in de eerstvolgende zit tingen van het parlement te kra ken hebben. Zeker door zün te genstanders maar zelfs door zijp vriender zal hem het vuur nauw aan de schenen worden gelegd. Bii zeer velen heeft hier de ovprtui- gingl dat het ministerie Poincaré zijn langsten tijd heeft gehad. Niet openlijk maar heimelijk worden reeds namen genoemd. Rapers op de politieke kust zijn hier steeds talrijk. Briand met ziin vrienden staat reeds op den uitkijk; Cail- Iaux hoe ongelooflijk het ook mo ge klinken en hoe ongewenscht zijn verschijnen ook zou zijn wo'ixlt een kans gegeven en meer deren koesteren het onbegrijpelij ke verlangen, het uit den koers gedwaalde Fransche schip van Staat te mogen geleiden. Zoover is het echter nog niet, nog zwaait Poincaré zijn onbarmharligen soep ter, is hii de leidende man van het oogenblik. De dagen waarin wij thans leyen, zijn uiterst kritiek en zoowel in de omgeving van het parlement als in die van het hotel „Astoria", waar de commissie van herstel is gevestigd, is men zich hier van bewust. Men ontveinst zich niet, dat sinds de ondertee- kening van het onzalige verdrag yan Versailles, geen oogenblik zoo gewichtig js geweest als het huidige. ter bedenken dat het juist de ware vrienden zijn, die de feiten durven toonen, en bovenal, dat ook de po litieke kruik zoolang te water gaat tot 'hii barst. De schueren ziin reeds merkbaar en wellicht eerder dan zii zelf meenen, zal'de ontgoo- einde van het jaar het geheele vraag stuk van het herstel nog eens opge nomen wordt, waarin Amerika zieh ook mengen zal, te zamen met de lee- De „Lokal Anz.'' meent, dat het aannemen afhankelijk is van de ga ranties die België voor het punctuee- ie inlossen der schatkistwissels zal ver langen. Aan te nemen is, dat Duitsch land gemakkelijker met België dan met Poincaré het eens zal worden. De „Vorwarts" ziet in de directe onderhandelingen met België een niet te onderschatten voordeel. De „Frei- heit" meent, dat de onzekere toestand 'blfjft bestaan. Nadere bijzonderheden. De voorzitter van de Oommissie v. Herstel, Dubois, deelde aan vertegen woordigers der pers mede, dat de Bel gische gedelegeerde, die in het bijzon der geïnteresseerd is bij de betalingen in 1922, de wijze van betalingen door schatkistbiljetten en degelijke waar borgen heeft voorgesteld. Dubois stond er op nader te verklaren, dat het feitelijke betalingen geldt. België zal bons gebruiken, welke het zal kun nen verdisconteeren. Dubois was van oordeel, dat het Fransche standpunt een werkelijke rust terweeg moet brengen. De commissie van herstel heeft aan de Kriegslastencommission een nota gezonden over haar beslissingen in za ke de kwestie van herstel. Daar de commissie van herstel meen de het door de Duitsehe regeering voorgesteld uitstel niet te moeten toe staan, heeft zij het niet voor aangewe zen gehouden, om zich thans over de door de Duitsehe regeering bedoelde voorstellen uit te laten, die een strik te uitvoering van de door de commis sie van herstel voorgeschreven kolen- en houtleveringen moeten verzekeren. De commissie van herstel behoudt cheling komen. zich alleen het recht voor om 'het in Geen verontschuldiging1 zal dar, werking treden van die regelingen, ie vinden, ziin in voorgewende pa pooals door du bekendheid met de werkelijke to,.- vumgetódd, te eischen. standen in Duitschland. De waar schuwende alarmklok is genoeg geslagen. Het failliet der Fransche politiek zal te danken zijn aan ei gen schuld, die het meeste plaagt; des te heviger waar de redding dan moeilijk zal zijn te vinden. Wil zullen ons aan verdere voorspel lingen die maar al te zeer voor de hand liggen en alleen weinig hoop vol zouden luiden, niet overge ven, wü moeten afwachten wat de komende weken zullen brengen. Hoe ver is de wereld nog af van den „heiligen weg" naar de vrede hoe beweegt zii zich nog voort op den lijdensweg, waarvan het einde niet is te zien. Poincaré heeft onlangs den „vo- ié sacré, den heiligen oorlogswee naar Verdun ingewijd, moge hii tot heil van het dierbare Frank rijk en van geheel Europa, den eersten stap spoedig zetten op den heiligen vredesweg, door Ro me herhaaldelijk aangewezen en de eenige die tot herstel der ver dwaasde wereld kan voeren. Parijs. 30 Augustus 1922. Mr. P. v. S. i Be bv?oratorium-kwestie. De indruk in Duitschland. De indruk, die het antwoord van de commissie van herstel in Duitschland gemaakt heeft, is in het algemeen de ze: een tijdelijke oplossing om te voor komen een breuk met Frankrijk. Mis schien is het mogelijk, dat aan. het In Parijs. heeft de beslissing van de Commissie van Herstel, een plotselinge ontspan ning in alle kringen teweeggebracht. Men gaf toe, dat per slot van reke ning de Commissie van Herstel, ter wijl zij de jure een moratorium wei gert, het de facto toestaat, doch men uitte de vrees, dat de Belgen, die vrij gelaten zijn om van de waarborgen in goud af te zien en den Duitschers nieu we faciliteiten toe te staan, aldus een latere afzonderlijke actie van Frank rijk zouden kunnen belemmeren. Maar daar de Commissie een precedent ge schapen heeft in de afzonderlijke han delingen tusschen België en Duitsch land, zal dit precedent Frankrijk kun nen dienen om afzonderlijk sommaties tot Duitschland te richten en alleen tegen Duitschland op te treden zonder dat de geallieerden voortaan het recht hebben het verwijten te doen. De Britsche pers. De Engelsohe bladen stellen vast, da.t de zwartkijkers, die de laatste da gen bezig waren het graf der Entente te delven, opnieuw in het ongelijk zijn gesteld. Nochtans wordt in het licht gesteld, dat nog vele zware onderhan delingen gevoerd moeten worden, daar de resolutie der oommissie ver scheidene punten ongeregeld laat, met name hetvaststellen van den aard der waarborgen. Bradbury, sprak de hoop uit, dat andere middelen daar voor zouden worden gevonden dan storting van de veertien millioen pond goudsterling, welke het effect zou heb ben, dat de mark nog verder zou wor den gedeprecieerd. Men wijst met nar Poincaré, die zijn vaak herbaalden eisch van productieve waarborgen liet varen, De Fransche pers. De Fransche bladen zijn verdeeld in hun oordeel. De „Éclair" meent, dat Engeland Frankrijk heeft doen capita leeren, en vreest dat het Fransche pres tige ernstig getroffen is. De „Echo de Paris" beveelt tier regeering aan, het eerbiedigen van het verdrag met den zorg voor de belangen der Fransche onderdanen te vereenigen. De „Ma- tin" wil hopen, dat een crisis zal wor den vermeden. De „Gaulois" waar deert vooral, dat het voortaan moge lijk zal zijn afzonderlijk tegen Duitsch land op te treden zonder het blok der geallieerden te verbreken, daar de Belgen zijn uitgenoodigd dit thans te doen. De „Petit Parisien", ziet in de beslissing der Oommissie een ware verlichting en een moreele voldoening voor Frankrijk, alsmede een ernstige waarschuwing voor Duitschland. De Fransche Ministerraad. Poincaré heeft in den Franschen ministerraad een uiteenzetting gege ven van den huidigen staat der ver schillende kwesties betreffende de bui tenlandsche politiek. Daar de Com missie van Herstel Duitschland het ge vraagde moratorium niet heeft toege staan, was de ministerraad van oor deel, dat hfj voor het oogenblik slechts acte van dit besluit nemen kan. Getrouw aan bet door Poincaré te Londen voorgestane denkbeeld be sloot de Raad aan te dringen op het zoo spoedig mogelijk bijeenroepen te Londen van een conferentie, waartoe alle geallieerden zouden worden op geroepen om het geheele vraagstuk der intergeallieerde schulden en dat der schadevergoeding te bespreken. De ministerraad stelde tevens den tekst vast van het antwoord op de nota van Balfour in zake de intergeal lieerde schulden. Bet standpunt van Bradbury. as, tfv-w iJb Erjerelsehe gedelegeerde in de -Commissie van Herstel, Heeft den correspondent van de „Times" te Parijs medegedeeld, dat ofschoon de aanneming van het Belgische voorstel in het belang is van het Duitsehe crediet, hij aan een onbewimpeld moratorium de voorkeur zou hebben gegeven. Doch indien de noodige schikkingen kunnen worden getroffen, wordt alle hulp, die nood zakelijk is voer dit jaar verleend. HET ANTWOORD VAN POINCARÉ OP DE NOTA VAN BALFOUR. In een brief van Poincaré als ant woord op de nota van Balfour van 1 Augustus betreffende de intergeallieer de schulden wordt verklaard, dat Poin caré de Engelsche meening deeltj dat de definiljeve oplossing van het vraag stuk der schadevergoedingen afhangt van het verband er van met het vraag stuk der intergeallieerde schulden. Poincaré merkt op, dat de inter geallieerde schulden niet met elkaar kunnen gelijkgesteld worden. De eer ste werden alle aangegaan in het be lang der gemeenschappelijke zaak. Voor de eerste maal in de geschie denis hebben overwinnaars er van af gezien om van de overwonnenen de oorlogskosten te eischen. De eisch van betaling der oorlogssehulden zou een deel dezer lasten do^n vallen op die geallieerde landen, die de grootste mi litaire krachtsinspanning leverden en den zwaarslen last op zich namen. Aldus zou de bijzondere aard der in tergeallieerde schulden de annuleering er van rechtvaardigen, terwijl de scha devergoedingsschulden betrekking heb ben op opzettellijke, meerendipels nutte- druk op de gewijzigde houding van iooze vernielingen en op pensioenen. Ee ilui sas Hst sein ^(Naar een Engelsche vertelling). Ik strijd met open vizier ik waarschuw mijnen vijand voor den aanval. Mijnheer Gear, nog eens, neem u in acht! Hij dreigde met de hand, die met de zweep gewapend was, en daalde toen den weg af. Ik hoorde hem on der het heengaan zijn verwenschingen tegen den wind en den regen uit braken, die hem met volle laag in zyn aangezicht zweepten. Korten tijd er na volgde ik hem, nog meer dan vroeger overtuigd, dat hij een echte gek was. tegen de helft van December was net dak op het nieuwe kasteel van Netüewood; het gebouw was vol tooid, en de laai van den bouwniees ter ten einde. "JP^nwind was plotse- 0 vallet gaan liggen, het vroor niet meer, en een zoele vochti ge lucht verhaastte de vordering van het werk. De oude inwoners van Cumberland beweerden, dat het hun niet geheug de, ooit zulk zacht weder op zulke scherpe koude te hebben zien volgen; het was om zoo te zeggen lenteweder. At de sneeuw op de bergtoppen smolt weg, en de strook weiland aan weers zijden van Nettlewood was reeds hel der groen en frisch. Mevrouw Zitman kwam weer dage lijks de vorderingen in oogensehouw nemen; haar bleek gelaat werd min- Q6r teei, dö vroolijkheid en levenslust zoo natuurlijk op haren leeftijd, sprak weer uit elke beweging, zoodat zij in opgewektheid en vatbaarheid voor al le indrukken onweerstaanbaarder was dan ooit. Ik drong mij zeiven op, dat ik ver heugd was over de aanstaande vol tooiing mijner taak dat ik het Kerstfeest met mijne moeder en mijne zuster verlangde te vieren. in dit eenzaam oord was de beko ring stcTkcr, en do vijand werd mij haast to machtig; ik dacht zielerust et: kalmte weder te vinden in de druk ko Londensche straten, die door de buitenlieden als zoo gevaarlijk wor-' den geacht. Ik zou, van mevrouw Zit man verwijderd, weder tot het werke lyk leven terugkeeren; en het zou mij niet zoo heel moeilijk vallen, de liefde te overwinnen, die zulk eenen om mekeer bij mij te weeg had gebracht. Mijn roman was op al te gevorder den leeftijd begonnen, en was te machtig om spoedig en zonder smart overwonnen te worden. Mijne wan hoop. toen het einde van mijn ver blijf te Nettlewood naderde, had mij voor zooveel zelfmisleiding moeten waarschuwen misschien waar schuwde zij. mij en toch sloot ik er de oogen voor, en ijlde ik blindelings het einde te gemoet. Het einde naderde vóór de terug komst van Herbert. Het huis was voltooid; een nieuw leger werklieden en schilders werkte aan vier kamers, langs den zuidkant gelegen, zoodat mevrouw Zitman, in dien zij wilde, tenminste een gedeelte van het huis kon bewonen. De mèésterwerkman bleef verant woordelijk voor het. inwendige van het nieuwe gebouw; schilder en bc- hangeiwerk behoorden niet tot mijne verantwoordelijkheid. Er "bestond dan ook voor mij geene reden langer te Nettlewood te blijven. Ik zegde aan vrouw Ray dat ik van zin was de volgende week te ver trekken. Wij bevonden ons in de ach terkamer toen ik haar mijn besluit bekend maakte. De oude vrouw zat op hare gewone plaats en hoorde de tijding met on verschilligheid aan. Letty Ray leundo met eenen arm tegen den rug van haars moeders stoel en zag mij doordringend, zelfs bijna weemoedig aan. Ik denk, mijnheer," zeide zij, dat wfj u zullen missen; ik hoop dat gij tevreden bij ons geweest zijt. Zeer tevreden, zeide ik^alles was goed, rein en tegen billijken prfjs. Ik ben allerbest bediend geworden, en dank u voor uwe goede zorg en voor uwe vriendelijkheid, Letty. Hoor eens, hoe geed hij de rol van beschermer speelt, mompelde de oude vrouw; het is bjjna eene kome die! Gij verlangt zeker lieen te gaan, zeide Letty, terwijl zij een ongeduldi- gen ruk aan den stoel van hare moe der deed. Die ruk moest dienen om de moeder het stilzwijgen le gebieden Deze echter werd boos en noemde j haar een brutaal stuk, dat hare moe- der zoo durfde heen en weer schud- j den. Vrouw Ray vertoonde zieh allengs in hare ware gedaante; mijn tijd werd kort, er was niet veel voordeel meer van mij te trekken. Zij bekommerde zich volstrekt niet om mijne aanbeve ling van haar huis. Gij zult wel verlangen om te huis en bij uwe moeder te zijn, mijn heer Gear zeide zij, met eenen spot lach, en wij ook zullen blij zijn, weer onze vrijheid in de herberg te genie ten. Ik ben niet bijzonder gesteld op al dat vreemd gespuis, dat hier in den omtrek rondloopt, en op allerlei uren en allerlei weer en wind thuis komt; soms als boosdoeners te midden van den nacht. Al moeten wij ook met allerlei slag van vol'k omgaan, het is toch een troost, dat wij er eindelijk eens van verlost zullen zijn. Wanneer verlangt u vandaag' uw middagmaal te nemen, mijnheer Gear? vroeg Letty. Zij verlangde eene andere wending aan het gesprek te geven, en aan het geschimp barer moeder een einde te maken Deze noodzakelijke schadevergoe ding moet den voorrang hebben boven iedere andere regelnig. Die voorschot ten, die Frankrijk moest toestaan bij gebreke aan Duitsehe betalingen voor het herstel, heben het evenwicht in de Fransche begrooting verstoord. Poincaré maakt onderscheid tus schen de Engelsche en de Amerikaan- sche schuldvordering. Een deel der sciiuld aan de V. S. vloeit voort uit den aankoop van voorraden, die weer ten bate van de Fransche schatkist verkocht zijn. Wat het andere deel betreft, stelt Frankrijk er prijs op zich te herinneren, dat de V. S. tot den oor log toetraden zonder rechtstreeksche bedreiging van hun bestaan en slechts voor de verdediging der beginselen, die den grondslag der beschaving vor men, terwijl Frankrijk en Engeland streden ter beveiliging van do ooafhan- kelijkneid. de eigendommen en de be staansmiddelen hunner onderdanen. {Wordt vervolgd.) DE IERSCHE KWESTIE. Aanvallen der rebellen. In den nacht van Dinsdag en ook Woensdag hebben hevige gevechten plaata gevonden te Bantry, waarbij de aanvoerder der rebellen benevens nog vier andere opstandelingen werden ge dood, terwijl van de zijde der Vrij- staat-troepen een man werd gedood en twee werden gewond. De aanval werd afgeslagen, doch de rebellen con centreeren zich thans om een nieu wen aanval te beginnen. DE NOOD IN OOSTENRIJK. In de gisteren te Weenein gehouden zitting van de commissie voor bui- tenlandsche aangelegenhedefn brac'nt bondskanselier dr. Seipel rapport uit over de resultaten van zijn réizen naar Praag, Berlijn en Verona. Dr Seipel verklaarde van oordeel te zijn, dat de actie van den Volken bond groote kans van slagen heefl en waarschijnlijk een spoedig resultaat zal opleveren. Oostenrijk zou door een economische aansluilpig bij een of meer de rnaburige staten voor den ondergang benoed kunnen blijven. Te Praag werd niet alleen een poli tieke waarborg, doch ook een plech tige belofte inzake de eerbiediging van Oostenrijks onafhankelijkheid gegeven. Ook werd beloofd, dat men te Praag wellicht zal deelnemen aan een finan cieele actie. Inmiddels zal men met de tot dusver verleende voorloopige credieien nu e- len toekomen. Een economische aan sluiting bij Tsjecho-Slowakije zou slechts codr een geleidelijk in te voe ren organisatie van Ooslenrijksch cco- Ik denk ten vijf ure, gaf ik* ten antwoord. Vrouw Ray staarde weer in het vuur. Zonderlinge lieden die van tijd tot tijd den grooten heer willen spe len, zeide de oude vrouw. Goeden morgen, mijnheer Gear, zeide Letty, die mij wenkte om het onderhoud af te breken, dat mijnen lachlust had opgewekt. Goeden morgen, zeide ik. Wij hebben hier eens iemand ge herbergd, zei vrouw Ray, iemand die hier zijn fortuin had kunnen maken, maar hij was een zot, die zijn eigen hoofd volgde, waardoor hij zijn leven lang - een arme duivel bleef. Hij luis terde nooit naar goeden raad, en dat was zijn ongeluk. Het was een dwaas, de grootste zot van de wereld! Ik was half weg in de gang, eer zij gedaan had met spreken, maar het oude wijf schreeuwde zoo hard, dat mij geen enkel woord ontging. Letty volgde mij naar buiten (Wordt vervolgd):

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1