ONS BLAD' Nederlandsche Landbouwbank, 6 pCt. Obligatien VULKACHELS zaterdag 30 sepiemcer 1922. 14e Jaargang Abonnementsprijs: brieven uit frankrijk. Het zilveren regeringsjubileum van fl. H. Koningin WHhelmina. BUITENIAHD. Alkmaar, Dijk O 30. Wij zijn nog afgevers van een beperkt aantal R. K. Hoogere Burgerscholen, Gymnasia en Lycea te Rotterdam, In stukken groot 1500 en f 1000 a WA ra. IJ. HOUIIMM, HLHfflilAR, ffitisnt 07. TIË£H EU miKE No. 5tJ0. NOORD - HOL LAND SC H DAGBLAD «gr kwarfaa! voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad ^Taiie abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegei> ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—f"200,—MOO,—f 60,—, f 35,- Advertentieprijsi Van 1—5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Redan* per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij vor uitbetaling per plaatsing f 0.60. f157 FRANKRIJK's FINANCIEELE TOESTAND. Een van de redenen, waarom de Franseïie Regeering niet op houdt met kracht betahngl van Duitschland te eischen, is de fi- nancieele ongunstige toestand van Frankrijk zelf. De credietwaardig- heid van Frankrijk wordt in de weegschaal gesteld, de mogelijk heid om aan de geldelijke ver plichtingen jegens de eigen bur gers, oorlogsgewonden, inwoners fier verwoeste gebieden, oud-strij ders en tegenover het buitenland te voldoen, wordt in twijfel ge trokken. De mogelijkheid, zonder schadevergoeding van Duitsch 1 land, de begrooting kloppend te maken, geldt als het telkens her haald motief, voor de aangeno men houding. Ongetwijfeld, er is hierin een zekere grond van waarheid, al klmkt een beroep op deze finan- cieele onmacht des te wonderlij ker, waar de Fransche politiek zich steeds heeft gekenmerkt door een gemis aan inzicht van de eco nomische realiteit, de politiek in dit land in haar engste vorm steeds hoogtij heeft gevierd. Wat slechts een van de vormen moest zijn, het Staatkundig Jieerschen, is hoofdzaak geworden. Het zich handhaven op de Regeeringszetel, het behoud van de kiezersgunst en de meerderheid in het parlement, heeft steeds en doet dit nog, zwaar der gewogen dan een oplossing van de financieele problemen, die dringend er om vroegen. De Fran sche politiek is nu eenmaal behept met intrensieke fouten, die eerst dienen uitgeroeid, wil men komen tot een voor het land en de ge- heele wereld gezondere Staatkun de. Een billijk stelsel van evenredi ge vertegenwoordiging!, stemplicht kiesrecht voor vrouwen, komen wel op het verlanglijstje van som mige partijen voor, de verwezenlij king er van zal nog. wel eenigen tijd' duren. Zeker, de algemeene uitgaven zijn sedert 1913 van 5 milliard tot ongeveer 23 milliard gestegen en meer dan de helft van dit bedrag is als rente voor de nationale schulden op de begrooting 1923 geplaatst; het is waar, de belastin gen fungeeren slechts met 19 a 20 milliard, als tegenwicht op diezelf de begrooting, maar niet Twijfel achtig is het, gelijk 'zij aanstonds zullen zijn, dat er grootere dek king voor dit deficit van 4 mil liard is te vinden. Oppervlakkig beschouwd staan de Fransche fi nanciën er derhalve slecht voor en zijn de 90 milliard bii voorschot uitgegeven voor oorlogsherstel- Iingen, hiervan de oorzaak. Wie echter weet, hoe groot de nutte loos uitgegeven bedragen hier zijn; kent de ontzaggelijke credie ten meer verleend om jie kiezers te bevredigen, dan in het werkelij ke landsbelang; in het kort samen gevat de veel te wenschen overla tende administratie van nabij heeft gezien, zal anders oordeelen. Er is in heel veel opzichten boven zijn stand geleefd; een al te groot le ger ambtenaren is op de been ge houden, schadevergoedingen zijn vaak onoordeelkundig uitgekeerd in de overtuiging dat Duitschland zou betalen. Nu hierachter een vraagteeken dient gezet, is Frank- njk in last en begrijpt het te laat dat deze voorspiegeling de reke- peuilletor éi üiiek van m\ pits /Naai een Enqelsche verteUinq). I u. Hjj behoorde tot de gasten, die ons toen wij Nettlewood zes maanden ver laten hadden, dikwijls in de zomeravon den kwamen bezoeken, om in ons prie ëel eene pijp te rooken en over onze zaken te praten. Ik ben altijd trotsch geweest op het vertrouwen dat die man in mij stelde, en op de genegenheid die hij mij toe droeg en die ik zoo onmerkbaar ge wonnen had. Hij beproefde dikwijls mij dat uit te ieggen, door bijvoorbeeld to zeggen: Ik voelde mij tot u aangetrokken, !v ,at Sii rechtzinnig waart, alsof dion u-e.rst5. oprechte persoon was Hop s ln Cyberland ontmoet had. voor 00K z^' vatte vriendschap re tij mön^o heI?andelde mij als wa- altyd meer «v :k ff'-'ioof, '-'.at hij mij beschouwde Z°°n öau 'a,s deelgenoot tejWW'» Terblyf oud-r-Totifc). s n£erUit over zyu boHelykho'd jegens moe mng der sehadevergoedingeischers onnoodig heeft opgedreven en het zelt met de gebakken peeren of wei geldelijken strop blijft zitten. Het zou niet moeilijk zijn, deze voorbeelden van geldverspilling, de eigenlijke kwaal der zieke staatskas, met meerderen aan te vullen. De uitgaven zijn echter 'n feit, en de dekking dient gevonden Was dit laatste onmogelijk, de toestand zou 'hopeloos zijn, het beroep op Duitschland zeer be grijpelijk. Een benauwde kat doet benauwde sprongen, een niet met eigen middelen te vullen Staats kas, zoekt elders naar het on misbare slijk dei" aarde. Dit is echter ten eenenmale onjuist. Het is niet waar, dat een belastingver- hooging onmogelijk is. Het op- brengstcijfer, sedert 1913, van 5 milliard tot ruimi 19 milliard ge stegen, moge al op zichzelf, het doen betwijfelen, een feit is, dat hier nog altijd minder belasting wordt betaald dan in Engeland en m Nederland; dat buiten den oor log is gebleven. Men vergete daar bij niet, dat vóór den oorlog in Frankrijk, de belasting jiiet alleen zeer laag jyas, maar te laag om! een voldoende afschrijving der schuldenlast te verzekeren. De te genwoordige belasting-verhooging inderdaad zeer beduidend, is der halve een gevolg, ook van vóór- oorlogstoestanden, van een finan cieel beheer dat jaren lang. te kort is geschoten. Is het derhalve wel degelijk mo gelijk deze bron van inkomsten verder aan te boren, een betere wijze van inning, een degelijke herziening van net belastingsys teem, opent economische verschie ten, die, op z'n minst genomen, bevredigend 'kunnen genoemd. Hoevelen zijn er niet, sedert ja ren in Parijs gevestigd, die nog niet weten hoe een Fransch belas tingbiljet er uit ziet en als zijnet krijgen, het met de grootste vreug de voldoen, omdat de fiscus in het geheel geen allures van een ci- iroenpers aanneemt. Kami daar eens om in Holland, waar belas ting-autoriteiten in stad en land vaak een pers hebben uitgevonden die meer uit den belastingplichtige wil halen, dan er in zit Het laatste afkeurend, dient het eerste evenmin goedgekeurd. Een ieder dient niet alleen Go- de wat Godes is, maar ook de Re publiek, wat de Republiek toe komt, te betalen. Naast mensehen, die als overal voor jhet volle pond worden aangeslagen, omdat zij 'n vast en te bekijken inkomen 'heb ben vliegen er maar al te velen en zeker niet de minst bezittenden, door de mazen van het belasting- net heen. Zelfs een géheele categorie van personen, ik doel op de Fransche landbouwers, heeft van een te ge ringen aanslag geprofiteerd, om dat hun inkomsten niet waren te ramen en ook omdat in dit geval de kiezer van het platte rand een belangrijk woordje meesprak. Om. te groote uitvoerigheid te voorko men, onthoudt ik mij van overi- jgens belangrijke cijfers" om deze etiten te ïllustreeren. Niet minder sprekend is de achterstand der niet betaalde directe belastingen, die in de afgeloopen iaren, een derde en soms meer bedroegen van het te innen bedrag. Er is dus geen reden, om1 de economische toekomst van Frank rijk 'af te 'duister in te zien en deze tegen Duitschland uit .te spelen. Het is billijk, dat Frankrijk vraagt, waarop het recht heeft, de voorge schoten gelden terugontvangt, de duimsdhroeven aan te 'leggen op financieele gronden, is onjuist Frankrijk heeft bovendien door de teruggave van EIzas-Lotharfngen zich 'economisch zeer versterkt. In dien het deze welvarende gewes ten op goede wijze zaf 'weten te expioiteeren, zal het voor een be langrijk deel, daarmede de oor- togsschade inhalen. Wat derhalve noodig js voor Frankrijk, is een gezondere finan cieele politiek, een zuivering in het algemeen van politieke zeden, om dit van huis uit zoo rijke land, het economisch evenwicht te ge ven, dat het, buiten kijf, door eigen middelen hebben kan. Parijs, 20 Sept. 1922. Mr. B v. S. Overal in den lande begint men voorbereidingen te treffen om het zilveren regeeringsjubdleum van onze Hooge Landsvrouwe het vol gend 'jaar zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Reeds eenige jweken geleden is te Utrecht een vergadering gehou den van Oranje-getrouwen, waar m aangespoord werd allerwegen tijdig de aandacht op dit jubileum dat elk recht-geaara vaderlander zal verheugen, te vestigen, opdat het initiatiet tot algemeene her denking genomen worde. Derge lijke feesten eischen heel wat voor bereiding en eensgezinde samen werking. Vele plaatsen, die reeds een Oranjecomité bezitten, zijn al druk bezig, om de efesten alge meen en voor allen te doen wor den. Het jubileum1 van onze Vors tl,, leent zich bij jiitstek Voor een ge meenschappelijke en gezamenlijke herdenking. De Regeering van on ze Koningin is, ondanks den moei lijken tijd, en onder vaak moeilij ke omstandigheden, met Gods hulp een voor ons land zegenrijk bewind geweest. Dat mag op vaderlandslievende wijze eensgezind worden her dacht. Daarom dienen plaatsen, waar zulks nog niet geschiedt, in navol ging van wat elders in wording is en werd op touw gezet, aan de jubileumfeesten te gaan denken. Als dit artikeltje daartoe den stoot mag geven, dan achten wii onze moeite ruimschoots betoond Noord-Holland mag bij het landsjubdleum niet bij andere ge westen ten achter blijven, want ook 'wij zijn onze dierbare Vor stinne veel 'dank verschuldigd. -(o)- DE CRISIS IN HET OOSTEN. Eilanden bezet. Een officieel communiqué meldt de bezetting door troepen van Kemal Paska van eenige kleine eilanden na bij de kust van Klein-Azië en van het eiland Keusten in de golf van Smyrna Be sultan van Turkije doet afstand. In goed ingelichte kringen verluidt, dat de sultan afstand heeft gedaan ten behoeve van den troonopvolger Ab- doel Medzjid. Be toestand te Konstantinopel. Een bataljon infanterie en 1000 man van den vliegdienst zijn te Konstanti nopel ontscheept. Zij trokken met vol le muziek door de stad. Uit het neutrale gebied. De toestand te Tsjanak is onveran derd, doch de Turken staan thans vlak voor de draadversperringen om de Britsche stellingen. Harington heeft het denkbeeld op geworpen van een conferentie tusschen de plaatselijke Britsche en Turksche bevelhebbers tot het vaststellen eener vcorloopige neutrale zone. Vluchtelingen uit Smyrna. Het transportschip „Tourville" is te Toulon uit Smyrna aangekomen met 450 Fransche vluchtelingen. Het had te Bizerta meer dan 2000 Grieksche vluchtelingen aan land gezet. Be toestand in Thracië. De hooge commissarissen hebben besloten, een commissie van Britsehe, Fransche en Italiaansche officieren naar Rodosto, Loele Boergas en Adria nopel te zenden, ten einde een pacifi- ceerenden invloed te oefenen. Be Turken moeten uit Tsjanak weg. Gisterenavond heeft de Engelsche re geering aan de Britsche militaire auto riteiten in Turkije medegedeeld, dat zij haar vollen steun zullen hebben bij den eisch van de Kemalisten om zich uit de zone van Tsjanak terug te trek ken. Be toestand in de neutrale zone Reuter verneemt, dat, ofschoon er gisteren geen militaire gebeurtenissen hebben plaats gehad, de positie der Turken in de neutrale zone van dien aard is, dat zich hun verantwoordelijk heid bewuste deskundigen ter plaatse telegrafeeren, dat de bestaande mili taire toestand niet langer kan voortdu ren. Versterking van de Engelsche vloot. De Engelsche vloot onder Tsjanak is wederom versterkt. Er zijn weer elf torpedojagers aangekomen. Er wor den in 'het begin van de volgende week ook nog negen duikbooten en twee au perdreadnoughts verwacht. Ook de troepen in het gebied van Tsjanak worden dagelijks versterkt. Kemals troepen zullen niet verder oprukken. In antwoord op het Woensdag door generaal Harington verzonden tele gram heeft Kemal verklaard, dat zijn troepen niet verder zullen oprukken, daar bij geen botsingen wenscht. Hjj zal de eerste de beste gelegenheid aan grjjpen om generaal Harington te ont moeten. De toestand te Tsjanak is on veranderd. Grieksche troepenversterkingen. Melding wordt gemaakt van de aan komst van slecht uitgeruste Grieksche versterkingstroepen in Thracië, die slecht gedisciplineerd schijnen. Een geallieerde nota. De geallieerden hebben gemeen schappelijk tot Moestafa Kemal een nota gericht, waarin zij verzoeken om den termijn, diij hij heeft gesteld voor de evacuatie van de vluchtelingen uit Smyrna, 30 September met vijtien da gen te verlengen. DE REVOLUTIE IN GRIEKEN LAND. De diadochus heeft Donderdagmid dag 2 uur voor den demissionairen Griekschen ministerraad den eed afge legd onder den naam George II. Reuter meldt nog uit Athene dat de stad is geïllumineerd ter gelegenheid van Koning George's troonbestijging. Er heerscht volkomen rust. De revo lutionairen schijnen den toestand mees teT. De democratische en liberale po- rtvrgf 'i tttjrvp^ rf, 'umj.il.pmi-ii] COUPONS i MAART—i SEPTEMBER. Prospectus wordt op aanvraag gaarne toegezonden. £3 litici, die onder 't oude regiem wegens verraad werden gevangen genomen, zijn in vrijheid gesteld. Koning George is de oudste zoon van koning Konstantijn. Hij werd in 1890 geboren, en huwde het vorige jaar prinses Elizabeth van Roemenië. Toen koning Konstantijn de eerste maal aftrad, in 1917, moest hij, alhoe wel hij de oudste rechten had, voor zjjn broeder Alexander plaats maken. De geallieerden wenschten hem toen niet als koning te aanvaarden, daar hij, naar 'het heette, te zeer onder den invloed zijns vaders stond. Het aftreden van koning Konstan tijn wordt door de Italiaansche pers met groote bezorgdheid besproken. Men ziet daar in een bedreiging van den toestand in het Oosten, daar de beweging nationalistisch is en tegen het afstaan van Thracië gericht. Met bijzonder wantrouwen volgen de bla den het opnieuw opduiken van Veni- zelos. Men vreest, dat hjj zal trachten eenige der voornaamste punten van de Parijsche overeenkomst te veran deren. In "Venizelistische kringen wordt te gengesproken, dat koning Konstantijn de gevangene der revolutionairen is. Vernomen wordt dat koning Kon stantijn, Koningin Sophie en de prin sen Nikolaas en André Donderdag avond aan boord van een slagschip vertrokken zijn. In strijd met bovenstaan telegram meldt een B. T. A.-bericht dat het re volutionaire comité zich nog niet heeft uitgesproken over het vertrek van den koning. Goenaris, Stratos, Protopapadakis, Goedas en Theotokis, leden van het oude kabinet, zijn gearresteerd. In een uitvoerig rapport van het nieuwe revolutionaire comité omtrent de gebeurtenissen te Athene wordt me degedeeld, dat het gansche volk en 't leger met geestdrift de revolutie be groeten en haar doel, dat in hoofdzaak nationalistisch is, sympathiek gezind zijn. Allen, de uiterste royalisten inbe grepen, stelden zich onmiddellijk aan de zijde der „Nationale Unie". Tot de eischen, welke de rev. partij aan de regeering heeft gesteld, behoo ren o.a. de afstand des konings ten be 'hoeve van kroonprins George en de verdediging der Grieksche belangen in het buitenland door Venizelos. De autoriteiten te Krea hebben het gezag overgegeven aan de revolutio nairen. Een Venizelistische commissie van drie leden heeft zich gevormd als voorloopige regeering. Venizelos is gisterenmiddag, verge- zld van zijn vrouw, te Parijs aangeko men. Venizelos ontving van Het revolutio naire comité een telegram, dat uitdruk king geeft aan het volle vertrouwen van het comité, hem de verdediging van de nationale zaak opdraagt en hem zijn onmiddellijke medewerking vraagt. DE TOESTAND IN DE RUSSI SCHE HONGERGEBIEDEN. Dr. Hugh, lid der afdeeling voor de epidemieën van den Volkenbond, rap porteert in een telegram uit Moskou, d.d. 18 Sept., dat de toestand veel ern stiger is, dan men bij het begin van den zomer had voorzien. Hongersnood en besmettelijke ziek ten heerschen in de gouvernementen Nikolajef, Odessa en Oherson. De ty phus is overal verspreid en er wordt geen enkele maatregel genomen om die ziekte te bestrijden. De autoritei ten beschikken zelfs niet over voldoen de levensmiddelen om de hospitalen daarvan te voorzien. Men verwacht dat tegen half Novem ber de voorraad levensmiddelen zal zijn uitgeput, zoodat dan meer dan 2.000.000 menschen gebrek zullen lij den. Volgens de jongste onderzoekingen is in het Wolgagebied een tekort van 1.000.000 ton graan. Volgens alle rap porten der buitenlandsche missies zal de hongersnood in dit gebied binnen drie maanden algemeen zijn. EEN REDE VAN POINCARé. Bij een maaltijd ter eere der Elzas- Lotharingsche journalisten wees Poin- caré op de vruchteloosheid der Duit- sdhe propaganda, welke wil doen ge- looven, dat Elzas-Lotharingen Duitsehe grond is en dat er sedert den vrede een E.-L. kwestie bestaat. Indien Duitschland zijn vreedzame bedoelin gen wilde bewijzen, moest het zich loyaal bij de teruggave van E.-L. neer leggen, die rechtvaardig was. De ver kiezingen en de militaire statistieken geven een duidelijk beeld van den wil van E.-L. Poinearé herinnert er aan, dat tij dens den oorlog 20.000 Elzas-Lotha- ringers, die verplicht waren de Duit sehe nationaliteit aan te nemen, zich onder de Fransche vaandels schaar den; 8000 vielen er in den oorlog; en Hei afspringen der emaiiie wordt door ons gegarandeerd. B I L. L IJ K E PR IJ ZEN. der, die op eenen steenworp afstand van ons huisje woonde, en onwille keurig drong zich de gedaehte aan mij op, dat hij misschien huwelijksplannen in het hoofd had. Die vrees werd echter weldra verdre ven niettegenstaande hij getrouw eef aan zijn hoffelijke manieren te- g nover haar, en in het voorbijgaan ™LTmng moe{ler aRÜd even naar bare gezondheid vroeg, eer hü by ons aankwam. Moeder had hare zaak voordeelig overgelaten, en was in bet vóórhaar naar Cumberland gekomen. Zjj had met ongehoorde kosten den wilg meegebracht, dien Ellen verschei den jaren vroeger had geplant; de boom was beschadigd door de ruwe be handeling van onverschillige bewakers en voerlieden, en het lompe inpakken van den Cumberlandschen jongen die hem op een kar van do statie naar Keswick had gebracht. De wortels waron goed omwon den. zeide moeder my, toen do boom aankwam, maar zy hebben de takken vreeselijk beschadigd, en ik vrees, dat ze nooit gansch hersteld zuilen wor den. .Was de boom wel al die vracht kosten waard? waagde ik te vragen. Ik kon hem niet verlaten, zeide moeder, terwijl zij op het punt was over myne ongevoelige vraag te schrei en; ik heb hem als een stokje gekend, en hij is om zoo te zeggen een deel j vaD Ellen's levenvan Ellen, die j als kind hem geplant heeft. Iedereen waarschuwde mij voor de kosten van het vervoer, en voorspelde my dat de boom na aankomst zou sterven, zoo dat ik er van afzag tot op den voor- laatsten dag voor mijn vertrek, wan neer ik hem door twee mannen voor zichtig liet uitgraven. En nu zullen wij hem ook door twee mannen in den grond laten zet ten, moeder, antwoordde ik; wat ben ik blip dat ik hem weerzie nu hy toeh hier is. Wel, het is bijna een ge deelte van ons oude buisgezin niet waar moeder? Zeker. Uwe moeder is eene gevoelige vrouw, zeide mijnheer Sanderson, die de samenspraak geboord had; zij heeft hier of daar een sterk dichterlijk gevoel, en dat zal haar tot het einde van haar leven toe een jeugdig hart doen behouden. Laat ons van avond samen den wilg Dlanten wij zullen er heter zorg voor dragen dan vreem delingen. Mijnheer Sanderson en ik plantten dus den wilg op Cumberlandschen grond; mijn deelgenoot zeide ondeT dat werk stil tot my: Hij is zeer beschadigd, en ik vrees dat liy er nooit van door zal komen. Gij zult er uwe moeder lang zamerhand moeten op voorbereiden. Maar ik had den boom bijna in der- gelijken toestand en onder even on rustbarende omstandigheden te Ken- nington Road zien aankomen; ik wan hoopte dus nog niet. Ik stelde moeder daarmede zelfs gerust, toen zij met ver slagen blik het verplanten stond aan te zien. Zoo bemoedigde ik haar tot laat in het voorjaar, toen de boom weer be gon uit te botten. Op zekeren morgen kwam moeder ademloos by ons aamgeloopen, met de heuglijke tijding dat er een knop schoot. Mary en ik wenschten haar geluk met de gebeurtenis. Ik geloof, dat zij dien avond aan Ellen breedvoerig schreef over de entdekking die zij ge daan had. Dit geschiedde in de lente Er was weinig merkwaardigs ten opzichte van dit verhaal voorgevallen in den tusschentijd die sedert myn hu- welyk tot aan den aanvang van den zomer verliep. T'Jlen en haar man waren nog op het kasteel te Nettlewood; dat op de een of andere onverklaarbare wijze het eigendom van Herbert Vaughan was geworden. Het stond mij niet vry dieper in die zaak door te dringen; de eenige uit voerder van het testament van den overleden mijnheer Zitman, was mijn heer Edwards, predikant van Nettle wood en Henlock, en die mam scheen voldaan met de bijzonderheden van 't geval. Herbert had het huis zijner zuster gekocht, en het geld was aan haren bankier te Carlisle betaald; alles was in orde, hij had de 'bev. 'zen van zijnen eigendom, en het kassiersboek zijner zuster bevestigde 'het feit. De waarde van het kasteel stond nu in plaats van het kasteel zelve, en er was geen schikking in het testament waarbij de weduwe den koop ol ver koop werd verboden. Het veerhuis hoorde ons too en wy hadden het aan Jabez Clarke verhuurd die er zeer op uit was, zelf eene zaak te beginnen. Het kasteel waarvan ik het plan ge maakt en bouwmeester was geweest, was met veel geld en landerijen thans in het bezit van mevrouw Martha Ray. Dat waren de bijzonderste verande ringen die te Nettlowood hadden plaats gegrepen. In Newton-Street, City, in het huis van mijnen broeder Jozef, was meer gebeurd. Dezes vrouw had een kou gevat en was in de maand April gestorven, zoo dat hij als weduwnaar in Londen woon de. Het eerste verlangen van moeder was geweest, hem te gaan opzoeken en zijn 'huishouden te gaan besturen kortom zich nogmaals met den wilg in de Londensohe City te laten her planten. Zij schreef hem, om dit voorstel te doen, maar zijn antwoord braeht baar van haar voornemen terug. (Wordt vervolgd.)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1