JAC. P. DE WIJS, iaowe leolworst, Fiankfurtsr Knakworst, Passé de Foies firas Treffii, Paling in galei. ,ONS BLAD' ie vloek ven het yetö Tftaanciag 2 Gutufoer 1822. 14e Jaargang. Abonnementsprijs; I I Advertentieprijs: Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welka hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 4Q0,—f 200,—, f 100,—, f 60,—,'f 35,—, f 15,^ lat is fijn, want dat is.... sport! S Zaan den oever FEUILLETON. VERSPREIDE BERICHTEN. KORTE BERICHTEN. urn «0. 5M NOORD-HOLLANDSCK DAGBLAD ftr kwartaal voor Alkmaar 'i f\ Bureaul HOF 6, ALKMAAR. - TelefOOn.' ^dactieRn?E633* 433 v«n I—5 reg^s f 1-25; eHceregd meerf 0.25Rcclairf Voor buiten Alkmaar f 285 1 kéuactie Ka 633 i per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bi] vor Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. uitbetaling per plaatsing f 0.60. Evenals ettelijke weken gel eden Sche- veningen, mag thans ook Washington bogen op een.... doodgeslagen bokser. N. T. A. meldt draadloos uit die stad lat in een bokswedstrijd de bokser Billy Light uit Wilmerding (Pens.) zoo ernstig gewond werd in zijn ge vecht tegen Ciminelli uit Youngstown, dat hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is gestorven. Ciminelli is ge vangen gezet. Men heeft hier alweer te doen met een gevolg, waartoe de hedendaagsohe sport leidt. In een vreedzamen strijd wordt iemand nadat de tegen partij eerst op vreedzame wijze enkele lichaamsdeelen tusschen het publiek geworpen heeft zóó toegetakeld, dat er niets meer dan een vormelooze klomp vleesch van hem over blijft. En dat belieft men dan sport te noemen, waarvan men beweert, dat ze de spie ren lenigt, gezond voor ziel en li chaam is. Is het niet hemeltergend? Is het niet meer dan tijd, dat het voorbeeld van den Amsterdamschen burgervader gevolgd wordt, die openbare bokswed strijden verbood? Dient de gebeele be schaafde wereld niet een krachtig pro test te doen hooren tegen een derge lijke zedenverwildering, die overgaat in broedermoord? En wat te zeggen van de z,g, sport- nefhebbers, die veel geld uitgeven, om getuige te kunnen zijn van een strijd, waarin de een den ander een oog inslaat en de tweede cadeautjes onderhouden immers de vriendschap! zijn tegenstander alleen de plek laat waar eens zijn neus gezeten heeft? 't Is meer dan treurig, dat zulke ver oonïngen nog getolereerd worden; on der het mom van „sport" wordt een duur menschenleven vernietigd, ter wille van laag-bij-de-grondsch publiek, dat er voor betaald heeft. Boksen, als verdedigingsmiddei bij een aanval, moge dan al goed zijn, zoolang deze tak van sport ont aardt in excessen, als waarvan de we reld de laatste weken getuige is ge weest, zouden wij toch liever zien, dat er niet gebokst werd. In ieder geval dienen bokswedstrijden-als-publieke- vermakelijkheden verboden te worden Niet alleen in het belang van de bok sers zelf, maar ook in dat van de toe schouwers, op wie „de vier touwen" •en degenereerenden invloed hebben. -(o)- BUITENLAHD. DE CRISIS IN HET OOSTEN. Een communiqué van Kemal. lil het jongste communiqué van iiet hoofdkwartier wordt medegedeeld Onze vliegtuigen bombardeerden de vijandelijke oorlogsschepen bij Myti- lene. De militaire bezetting van het mid den en het westen van Klein-Azjë is voltooid. Een ultimatum aan de Turken Het Brilsclie kabinet heeft besloten om door middel van generaal Haring ton den nadrukkelijken eisch te stellen tot het terugtrekken der Turkscbe troepen uit de neutrale zone binnen en bepaalden en korten termijn vanedeUAhlbbeQ het gr00tï>tc dcel van de Aziatische neutrale zóne der zeeengten bezet en zijn vlak bij de Brit- Frpovl dlginesWerken> terwijl zij bij 7^'Naat een Engelsche vertelling). Ik den handel varen, schreef hu, en ga buiten, nabij de stad, op ge meubelde kamers wonen. Ik heb niet veel gespaard, maar ik ben met wei nig tevreden, en ik heb geleerd met weinig rond te komen. Het laatste gedeelte dezer verkla ring bevatte veel waarheid, maar ver scheidene vrienden en kennissen van Jozef Gear zouden aan de oprechtheid van ?et eerste getwijfeld hebben. Wij trokken ons het evenwel niet aan, wjj verlangden geen geld van hem f16"' 31 had h'j mogelijk vr,wan dat ffeval v°orzien, en diens tens zijne maatregelen genomen. maar uli müge het mii vergeven! die een vertrouwde altijd dien broeder dan ik. zooveel schranderer hoofd had kostte moedl dat .Jozef geleden had, -eder sterf'!ev ni TP- tra?eu even als ran de Tim m e kolommen vrouw van JoZ gemeld; maar de Jozef was voor ons geene Een botsing tusschen Grieken en Turken. V. D.-berichten ujt Athene maken melding van een botsing tusschen Grie ken en Turken in het district Is- trandsja, in het Oosten van Thracië. Daarbij zouden de Turken de plaats Safalan hebben genomen, die echter door de Grieken heroverd werd. Aan beide zijden vielen dooden en gewon den. Het jongste antwoord j van Kemal. In hef antwoord van Kemal op hel tweede verzoek van den Britschen be velhebber om uit de zóne van Tsja- nak terug te trekken wordt gezegd: Indien gij bereid zoudt zijn uw troe pen van de Aziatische kust terug te ü-ekken, zooals de Franschen en Ita lianen hebben gedaan, dan ben ik be reid onmiddellijk bevelen te geven aan mijn troepen aan de kust der zeoëngten om Ietwat terug te trekken en zich er toe te be pa. en met het weder instellen van burgerlijk bestuur en politie. Of schoon ik naar Angora terugkeer om in contact te treden met de vergade ring, maak ik van de eerste gelegen heid, die zien voordoet, gebrujk om met u een samenkomst te hebben. Kemal en generate Harington. Volgens een Amerikaanschen oorres pondent te Smyrna heeft Kemal na een conferentie met zijn adviseurs, die tot diep in den nacht duurde, besloten tot een samenkomst met generaal Ha rington ia het begin dezer week. Amerikaansche destroyers. Gemeid wordt, dat 12 Amerikaan sche torpedoscnepen en een pmoviand- schip last gegeven is naar Konstain- tinopel to vertrekken tot bet verieenen van bescherming aan de Amerikanen. Aan de schepen is last gegeven te vuren, indien de Turken hun arbeid belemmeren. De toestand te 1 Konstantinopel. Volgens een bericht up Konstantino pel vluchten de vreemdelingen uit Konstantinopel en vreezen de geallieer de autoriteiten een uitbarsting van de Turksche bevolking van Stamboel. Een verklaring van Litwjpof. Litwinof verklaarde tegenover een medewerker van de „Vossische Ztg." dat Rusland er groot belang bij heeft, een oorlog In het Oosten te vermijden. De Sovjetregeering zat baar algehce- len invloed aanwenden om eon min nelijke schikking van het conflict in het Oosten te verkrijgen. Rusland moest alle middelen aanwenden om die er kenning van zijn belangen aan den Bosporus te verkrijgen en gekend te worden bij de oplossing van het vraag stuk. Staking der Turksche mili taire operaties. Hamid Bey heeft aan generaal Pellé een nota van de regeering van Angora overhandigd met verzoek deze ook te doen toekomen aan de Italiaansche en Britsche hooge commissarissen. In deze nota wordt verklaard, dat er bevel is gegeven tot het onmiddellijk staken van alle militaire operaties tegen Tsja nak en Constantinopel, terwiji het ver zoek wordt gedaan, Thracië met inbe grip van Adrianopel tot den Westelij ken oever van de Maritza onmiddellijk te doen ontruimen. De Turken hebben zich uit Erenskeuy teruggetrokken. Er bestaat goede kans, dat zij zich zullen terugtrekken op flinken afstand om een ruim gebied te laten tusschen hun voorposten en de Britsche stellin gen. Morgen zal te Moedania een bijeen komst plaats hebben tusschen Kemal Pasja, den Turkschen generaal Ismed Pasja, generaal Harington, veldmaar schalk French en de Italiaansche ge neraals Charpy en Nombelli. De con ferentie zal worden gehouden op de basis van de jongste geallieerde nota. welke aan Moestafa Kemal is gezon den, hoewel er ook .-gesproken zal wor den over den toestand in de neutrale zone van Tsjanak. Vermoedelijk zal ook worden beraadslaagd over het plan om een geallieerde strijdmacht naar Oost-Thracië te zenden, ten ein de aldaar de orde te handhaven. Naar verluidt, zijn generaal Haring ton zoowel als de Fransche hooge com missaris generaal Pellé en Franklin Bouillion er voor, om terstond maatre gelen te nemen, ten einde den Kemalis ten te waarborgen dat de Mohamme- daansoke bevolking in Oost-Thracië niet door de Grieken zal worden ge molesteerd. Naar men gelooft, wenscht ook Ve- nizelos, dat een geallieerde commissie naar Thacië zal worden gezonden. DE REVOLUTIE IN GRIEKENLAND. De afscheidsbrief van. koning Konstantijn. Koning Konstantija heeft in de vol gende Boodschap zijn troonsafstand aan zijn volk aangekondigd j „Gevolg gevende aan den plechtig tot uitdrukking gekomen wensch van het Grieksche volk., ben ik 6 Decem ber 1920 in Griekenland teruggekeerd e.u heb ik mijn koninklijke plichten wederom op mij genomen. Ik va-klaar de toen en bezwoer plechtig, dat ik eerbiedig de bepalingen van de grond wet zou nakomen. Deze verklaring stemde zoowel overeen unlet mijn eigen verlangen als met dat van het Griek sche volk en de internationale belan gen van ons land. Binnen de gren zen van de grondwet heb ik al het mogelijke gedaan om de belangen van ons land te verdedigen. Op het aogen- biiik heeft betreurenswaardige tegen spoed ons land in een kritieken na gebracht. Maar Griekenland, gelijk zoo vaak in zijn eeuwenoude geschiedenis, zal zijn moeilijkheden weer te boven komen en voortgaan op zijn glorierijk en schitterend pad, mjis het 't gevaar eensgezind tegemoet treedt en dm stéun geniet van zijn machtige vrienden. Daar ik bij niemand ook maai- de minste twijfel zal laten bestaan, dat ik, door aan den troon vast te houden, ook maar in de minste mate de heilige eenheid van Griekenland en den steun van onze vrienden heb belemmerd, heb ik afstand gedaan van de konink lijke macht. Van nu af is mijn oudste zoon Geor ge uw koning. Ik ben er van over tuigd, dat het heele land zjc!h rond hem zal scharen en hem met al zijn krachten en ten koste van elke opoffe ring in zijn moeilijke taak zal bijstaan. Wat mijzelf betreft, ben ik gelukkig dat mij een nieuwe gelegenheid is ge geven om mij voor Griekenland op te offeren, en ik zal nog gelukkiger zijn als ik mijn volk, dat ik zoozeer be mind lieb, zidn in volmaakte eendracht rond mijn zoon zie scharen om hel vaderland tot nieuwen roem en groot heid to leiden. Ik ben bereid aan het hoofd van het leger te strijden voor de belangen des lands, indien de Grieksche regee ring en het volk een dergelijlceii dienst voor mijn vaderland wenschel'ijk zon den achten, KONSTANT1JN R."' De koninklijke familie naar Palermo. Koning Konstantijn en zijn familie zijn naar Korfoe vertrokken op weg naar Palermo, waar zij voorioopig zal bljj ven, Venizelos. Di een interview met Reuter heeft Venizelos, die te Londen is aangeko men, verklaard dat hij voor particu liere aangelegenheden kwam sn voor nemens is verscheiden weken te blij ven. Hij zeide, dat het onjuist is, dal men hem zou hebben verzocht het ministerie van buitenlandscho zaken te bezoeken. j Kóningin Elisabeth, Kroonprinses Elisabeth, zoo juist Ko ningin van Griekenland geworden, heeft dit nieuws op reis moeten hoe ren. Zij vertoeft h.l. voor haar genoe gen b ijvriendea in Yorkshire (Enge land;, waar zij hei bericht ontving!. Zij zal haar uitstapje nu moeten bekorten om den troon te Athene te gaan bestijgen. Het nieuwe Kabinet ingezworen. Het nieuwe kabinet heeft den eed afgelegd. Wegens afwezigheid van Zai- mis en Pol'itjs, die zjch in het buiten land bevinden, neemt Arokjdas voor- loopig de functie van premier en Can- nelopoelos de functie van minister van Buitenlandsche Zaken op zich, Krokidas, d;e vo-orloopig optreedt als minister-president ad interim in af wachting van de terugkomst van Zai- nis, is benoemd tot minister van Bin- nenlandsche Zaken. Verder zijn be noemd: Doesiaaes, to tminister van openbare hulp, Siotus, tot minister van onderwijs, Paiu Calligas, tot minister van het Verkeerswezen, George Enki- rikos, tot minister voor de Voedsel voorziening. Ontbinding van het parlement. Ganeta, de leider van het revolutio naire comité, verklaarde dat de Natio nale Vergadering, voortgekomen uit de verkiezingen van 14 November 1921, als ontbonden wordt beschouwd en dat de verkiezingen voor de nieuwe Nationale Vergadering waarschijnlijk \n den loop van November zullen 'plaatshebben. Alle burgerlijke en militaire ambte naren hebben zich bij de revolutionnai re beweging aangesloten en erkennen het nieuwe bewind. Een proclrniatie. Direct na het afleggen van den eed door het nieuwe ministerie, gaf het re volutionair comité een mededeeling uit, welke in het bijzonder zegt: De revolutie heeft, in haar hoedanigheid van souvereine macht tot aan samen stelling van een Nationale Vergade ring, het volgende besloten: 1. Zij draagt aan de ingestelde regee. ring het recht over van het uitvaardi gen van wetgevende en koninklijke be sluiten; 2. De Mahomedaansche bevolkingen in Macedonië en Thracië zullen speci ale verkiezingslichaanen vormen, die het recht zullen hebben, in totaal 19 vertegenwoordigers in het parlement te kiezen. 3. Degenen, die voor de instelling van de regeering zijn gearresteerd en geacht worden verantwoordelijk te zijn voor de nationale rampen, zullen in voorloopige gevangenschap blijven tot dat de nieuwe Nationale Vergade ring zich heeft uitgesproken over de wijze, waarop zij berecht zuilen wor den. Koning George II en de revo- lutionnairen. Koning George II ontving gisteren, de leden van het revolutionnair comité in audiëntie. De president, kolonel Go- natas, wenschte den koning geluk en verklaarde, dat het leger en de vloot er verheugd over zijn, dat het gelukt is, zonder bloedvergieten de personen te verwijderen, die verantwoordelijk waren voor de geleden smaad en die Griekenland beroofden van de hulp der geallieerden. Kolonel Gonatas voegde er bij, dat de revolutie de geheele natie vertrou wen inboezemt. De koning dankte het comité en wenschte het geluk met het welslagen der revolutie. Hij verzekerde, dat -het aftreden van zijn vader oprecht was en dat hij nimmer zou beproeven, op nieuw den troon te bestijgen. DE IIULP, VAN OOSTENRIJK. Zaterdag heeft Balfour in de laatste zitting \an de Volkenbondsvergaderiug namens den raad mededeeling gedaan van de voor het Oostenrijksch vraag stuk gevonden oplossing, die nu in groote lijnen vaststaat. Engeland, Frankrijk, Italië en Tsje- oho-Slowakije verklaren plechtig de territoriale integriteit en sonvarejnÜK't van Oostenrijk te zullen handhaven en geen economische of financieele maatregelen te zullen nemen, die de onafiiankelijkheid bedreigen. De andere landen worden uitgenoodigd tot mede- onderteekening. De financieele com'mjssle meent, dat Oostenrijk zijn uitgaven kan verminde ren en de inkomsten vergrooten, zoo dat het budget in twee jaar in even wicht kan worden gebracht. Daarom moet een einde gemaakt worden aan het tekort. De staasondernemingen en het aantal ambtenaren moeten vermin derd worden. Uit de belastingen kunnen 200 milr lioen goudkronen gehaald worden. Ge durende de twee eerstvolgende jam zal het tekort ruim 600 miüioen be dragen, dat gedekt moet worden door leerlingen, waarvoor de onderpanden thans ln Oostenrijk voorhanden zijn, op voorwaarde dat men volkomen ver trouwen in Oostenrpa politieke en so ciale stabiliteit en het succes der her vormingen stelt. Jaarlijks is 70 millioen voldoende voor de rentebetaling. De douane-inkomsten plus het tabaka-mo- nopolic zouden 80 millioen opbrengen. De garantie van de regeeringeö is be slist noodzakelijk. De voornaamsste dezer garanties zijn reeds verzekerd, daar Engeland, Frankrijk, Italië en Tsjecho-Slowakije bereid zijn ieder 20 procent van de vereisebte leening te garandeeren en andere r-egösringen reeds bereid zijn tot garandeering van 10 procent. Met de bestaande hulpbronnen is Oosienrjjk niet meer gedwongen zijn inkomsten te halen nil de uitgifte van nieuwe biljetten. De biljetten moeken worden uitgegeven door de nieuwe cir culatiebank. Alle leer^rigen moeten worden onderworpen aan de in te stel len controle. Hel snel uitvoeren van de voorge stelde hervormingen is voor alles noo- dig. Daarvoor mo-et een permanente controle te Weenen door den Volken bond worden ingesteld voor de ujt- vpering van het geheele plan. De raad is van oordeel, dat de fi nancieele hervorming slechts dan een blijvende uitwerkjhg zal hebben indien Oostenrijk evenveel voortbrengt als het verbruikt. De groote voorschotten, tot heden verstrekt, nebben sleühls gediend voor de dagelijksche behoeften. Alle nieuwe voorschotten dienen gebrujkt te worden voor de invoering van her vormingen. ONRUST IN MEXICO. Een gedeelte van het Mexicaansdhe garnizoen te Juarez is gisterenmorgen aan bet muiten geslagen. Z(j verras ten de trouw gebleven troepen, maar na herhaalde botsingen, waarin enkele dooden vielen, kregen de rebellen ge brek aan munitie en trokken zich te rug naar de buitenwijken der stad. HoySfil 19 Tel. 174, Drie Mexicaansche rebellen zijn op last van den commandant der trouw gebleven troepen onmiddellijk gefusi- leerd. TRAGISCH. Te Southend Is een meisje van pas óën jaar op tragische wijze om het leven gekomen. Het kind zat met een zusje in de keuken te spelen en had een fleschje met tabletjes weten machtig te worden, die voor geneeskundige doeleinden dienden, .Onder het spelen sprong de wand van het flescJhje stuk en biet kin<i at argeloos al de tabletjes op, die ziet in het fleschje bevonden. Het vreemde en onnatuurlijke lachen van het kleine meisje trok de aan dacht van haar moeder, die ijlings kwam toeloopen. Maar het was reedt te laat. Steeds maar lachende tot het bewusteloos werd, werd het kind naar, het ziekenhuis vervoerd, waar bet wel dra stierf. De tabletten bevatten volgens de vet klaring van een medicus strehoing, qui nine en ijzer. j Het Centrum heeft in den Pruisl- schen Landdag een voorstel ingediend in zake het nemen van maatregelen om de pers voor den dreigenden onder gang te behoeden. De politie te Halle heeft twee Fransche ronselaars, die voor het vreemdenlegioen wilden werven, gear, resteerd op het oogenblik, dat zij twee jonge kooplieden met een auto wilden ontvoeren. Bij het fouilleeren vond men 20.000 frs. op hen. Als opvolger van Sir John Bad- deley is tot lord-mayor van Londen gekozen de heer Edward Cecil Moore, „alderman" van Bishopsgate. Blijkens een draadloos N. T. A. bericht hebben twee autobandieten den directeur van het postkantoor van Van eouver, in Britseh Columbia, beroofd van 75.000 dollar. Zij ontsnapten na een sensationeele vlucht door de zaken wijk. De tweede zoon van den Engel- schen koning, de hertog van York, zal omstreeks 10 October naar Roemenië vertrekken, waar hij den koning zal vertege-nwordigen bij de kroning van koning Ferdinand op 15 October. De ontruiming door Japan van het vaesteland van Siberië is voltooid en het burgerlijk bestuur is uit dat ge bied vertrokken. De verkiezingen voor den Land dag in Opper-Silezië hadden tot re sultaat, dat de Poolsche partijen 34 zetels veroverden, de Duitsche par tijen 14. Tot leden van den Raad van den Volkenbond zijn gekozen: Brazilië met 42 stemmen, Sapnje met 40 stem- liefhebbende vriendin geweest, wij had den haar dan ook niet lief gehad en misten haar niet. Ik, die nog zoo onlangs gehuwd was /^tellen, hoe eenzaam len pn 't v. 1113118 moest ë'evoe- ken bripf schreef hem eenen hartelij- gen -brief van deelneming. hij hit z6pkPrnppe in Z*'n antwo°rd, dat nïimaLd fen geda^tl0^' e?. dat zicil kon maken, dat S brtef Z? T*1 stuivers had gekost? K Se neming meer dan twee bladrijden he sloeg, zoodat de brief dubbel vracht betalen moest en ik hem maar vooï enkel vracht gezegeld had. Daarna hoorden wij niets meer van Jozef Gear. Moeder kreeg veel meer brieven van Ellen; er kwam geregeld eens in de week tijding van het kasteel van Nett- lewood, zoodat ik dan ook steeds ver nam, hoe het met mijne zuster ging. Wij vernamen echter geene andere tijding dan die welke Ellen goedvond ons te geven. Zij was altijd gelukkig en tevreden. Herbert was een volmaakt echtgenoot hij zou nu en dan gezelliger zijn ge weest, indien hij minder geleerd en verzot op zqn boeken was, maar zij sleten hunne dagen oprecht aange naam en hadden nergens over te kla gen. Wekelijks kwam er een -dergelijke brief; de inhoud was altijd dezelfde, de vorm alleen verschilde eenigszins. Moeder bracht mij altijd den brief, met verzoek hem haar voor te lezen, want Ellen schreef vlug en soms tamelijk onleesbaar, zoodat het moeder, die een rond duidelijk schrift het best ontcij feren kon, veel moeite koste, er uit wijs te worden. Wat is het een geluk, dat zij zoo naar haren zin gevestigd is, merkte moeder telkens op, als ik haar den brief had voorgelezen. Ik dank God, dat zij zoo gelukkig is! Mijne vrouw zag mij vragend aan, als moeder weg was, maar ik vermeed dat onderwerp te behandelen. Waarom zou ik twijfelen aan het ge luk, waarop zij zich beroemde, en waarvan zij ons door hare gedurige, bijna zonderlinge betuigingen wensch te te overtuigen? Zij, noch haar echtgenoot vroegen ons ooit hen te komen bezoeken, en bezochten ons evenmin. Zij waren mis schien tevreden met elkanders gezel schap; ook waren zij eigenlijk nog in de wittebroodsweken. Wij allen zou den later van zelf gezelliger w-orden. Dit alles moge tot voorrede strek ken van het tweede bedrijf va-n eenen roman, die wij dachten afgeloopen te zijn, maar die juist voor goed begon, j in den zomertijd, waarvan ik boven 1 reeds gesproken heb. Op een helderen morgen, op het laat ste van Juni, kregen wij bezoek. Ik was op weg naar mijn bureel in High Street en Mary vergezelde mij tot aan de hofpoort, toen een rijtuig met twee paarden bespannen, op den grooten weg, omtrent twintig voet van ons huis stilhield. Daar zijn Ellen en Herbert, zei- de mijne vrouw dadelijk;* zij hebben zich eindelijk herinnerd dat wij nog leven. L1 Zij daalde leunende op mijnen arm het hellend pad tot op den rijweg af; onderwijl was een knecht in livrei van den bok naast den koetsier afgestegen had het portier geopend, en hielp juist iemand uitstijgen, toen wij het rijtuig naderden. Het was eene zwakke vrouw met een gelen hoed met grijze veeren, en, die, toen het portier geopend werd, -den livreiknecht in de armen viel, en hem hoogst onvoorzichtig met eene kruk, die zij in de hand hield, tegen het voorhoofd stiet. Voornoemde knecht, een lange man, die de tranen in de oogen kreeg van den stoot te gen zijn hoofd, hielp de oude vrouw uit het rijtuig, waarna zij op zijnen arm geleund, voortstrompelde. Mary klemde zich driftig aan mij vast. Het is mevrouw Ray! fluisterde zjj. Zeker iemand die wij niet ver wacht hadden, Mary, en wier gezel schap wij ook niet verlangden, merk te ik aan. O, het spijt mij, dat zjj gekomen is! Ik ben altijd bang voor haar ge weest, Canut, ik ben overtuigd dat zij slecht nieuws medebrengt. Heb moed, vrouwlief, wij heb ben onze zenuwachtigheid de laatste zes maanden op zij gezet. Ik zal mij bij u altijd sterk gevoe ten, antwoordde zij; ik wil zelfs voor eerst nog niet aan de slechte tijding gelooven. Neen.waarom zoudt gij dat ook doen? Mevrouw Ray en gevolg naderden ons. Ik had verwacht hare dochter ook uit het rijtuig te zien komen, maar mevrouw Ray, was onvergezeld. Goeden morgen. Ik hoop dat het u niet spijt, voor eene enkele maal eer oude vriendin te zien. Gij zijt welkom, mevrouw Ray, zeide ik. Ik dank u, dat had ik wel ver wacht. Woont ge daar boven op dien 'heuvel. iJa. Goede God, welk een streek! Laat mij binnen komen en mij neerzet- ten. Houd mij vast-, John, en sta da-at niet zoo aan u voorhoofd te tasten. Wat hebt ge? De zon steekt, mevrouw, en dan die stok, voegde hij er verstoord bij. Kom, kom, vooruit en houd op met dat gebabbel. Ik heb nooit iemand gezien die zooveel praat, en zoo slecht zijn plicht doet. Mevrouw Ray en haar knecht gingen voor ons uit den heuvel op. De oude vrouw sprak altijd voort en staarde ons op dezelfde wijze aan. als -zij gewoon was te doen, in den tijd dat ik in het veerhuis verbleef. (Wordt vervolgd

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1