mil. Wisselkoersen en koersen ïoor Bankpapier Opsnt Rskenlng-Couranl met Rente-vergoeding. NEDERL. LANDBOUWBANK mST EN KENNIS. RECHTSZAKEN. BijkantorenHlkmaar, Eindhoven, Hoorn, Purmerend. BURGERLIJKE STAND. BERLIJN, 10 Oct. VERGA DERI NG VAN DEN RAADi Dinsdag' 10 October 1922, des ievonds te 7 uur precies. Afwezig1 de heeren De Flart en Batema met kennisgeving! en de heer Joh. Wilson. De notulen der vergadering van 12 September j.l. worden goedge keurd. 2. Ingekomen stukken, mededee- fingen enz. Van Z.Exc. den Minister van On ierwijs, Kunsten en Weten&chaj> pen 'n beschikking houdende mede leeling dat de gevraagde machti ging voor den bouw van een open bare lagere school voor uitgebreid lager onderwijs niet kan worden verleend. Den secretaris wordt verzocht de missieve van den Minister van den Minister van Oorlog voor te lezen, waaraan gevolg wordt ge geven. Burgemeester stelt voor met na dere voorstellen bii den Raad te komen, naar aanleiding van dit ingekomen schrijven. Van Ged. Staten een schrijven houdende mededeeling, dat het ta rief, dat het provinciaal waterlei dingbedrijf heft van de woningen yan de woningbouwvereniging .Goed Wonen", naar het oordeel van hun college niet te hoog kan worden genoemd. Voor kennisgeving^aangenomen, doch zal de heer Veldhuijzen bii een volgende vergadering hierop terugkomen. Missive, ten geleide van een exemplaar van het goedgekeurd raadsbesluit d.d. 29 Augustus t.v. tot vaststelling eener verordening op hét openbaar lager onderwijs. Missive, ten geleide van een exemplaar van het goedgekeurd raadsbesluit d.d. 12 September t.v. tot wijziging van het plan van af lossing Her geldleening, primitief ;jroot f 430.000. Missive, ten geleide van een exemplaar van de goedgekeurde gemeenschappelijke regeling inza ke den keuringsdienst van 'vee en vieesch en van de verordening op den keuringsdienst van vee en vieesch, vastgesteld bii. raadsbe sluit van 29 Aug. ÉL. en waarbii tevens de ontvangst wordt bericht van genoemde verordening. Alle voor kennisgeving aange nomen. Van B. en W. een schrijven, houdende mededeeling dat door hen is besloten een proerbemaling van het Nieuwland, het Munni- kenveld en de Societeitsgracht te doen houden. Voor kennisgeving aangenomen. Van hetzelfde college een schrij ven houdende mededeeling, dat door het bestuur der vereeniging „De Hoornsche bad- en zwem- vereeniging" in de gemeentekas is gestort een bedrag van f203.06, ter uitvoering van het bepaalde in artikel 12 der statuten dier ver eeniging. Vóór kennisgeving aangenomen. Van hetzelfde college éen schrif ten, houdende mededeeling dat in verband met den achterstand in zake de betaling .van plaatselijke belastingen, de heer F. de lohge naast den hoofdagent van politie G. Scholten, voor zeer tijdelijk is benoemd tot ambtenaar belast met de beteekening van stukken be treffende de vervolging ter invor dering van plaatselijke belastin gen en de uitreiking van waar schuwingen en aanmaningen te dier zake. De heer Plomper vraagt of deze functie te vereenigen is met het imbt van Secr. van het gemt Armwezen. Hij vindt dat het moei lijk samen zal gaan en zou gaar ne deze twee functies gescheiden zien. Voorzitter zegt dat ook B. en W. deze bezwaren overwogen heb ben, doch bii gebrek aan liefheb bers voor deze betrekking tot be noeming van den heer F. de Jong zijn overgegaan en vinden dat de belangen der gemeente zwaarder moeten wegen. De heer Veldhuizen moet in hooge mate dit besluit betreuren, men geeft het instituut van het Armwezen daardoor prijs. De hr. De Jonge is óf geschikt voor het armwezen, óf voor tijdelijk deur waarder. Voor het armwezen moet men iemand hebben, die met hart en ziel voor de lijdende menschheid is, zoo iemand kan onmogelijk te gelijkertijd voor belasting-ambte naar fungeeren, die uit den aard der zaak forsch en streng moet op treden. Hii kan .zich niet voorstel len hoe de betrokken persoon zich heeft laten verleiden om deze func tie op zich te nemen. De heer Bekaar vraagt of geen ander persoon daarvoor te vin den was. Voorzitter zegt, dat vele moeiten in 't werk zijn gesteld, om iemand te krijgen en B. en W. teneinde raad den heer De Jonge aange zocht hebben als zoodanig. De heer Stumpei vindt deze be noeming eveneens niet ad-rem. Vroeger zegt hij, heeft het arm bestuur vaak aan armlastigen 'n voorschot verleend tot betaling Üer belastingen. Hii acht dus bei- Sle functies niet vereenigbaar. Reeds vroeger heeft hii erop .ge wezen den te eren woo«l ige n rj%ir. waarder vrij te maken, van zijn po litiediensten. Deze benoeming vindt hii een schijnbaar ongelukki ge positie. t Weth. van Beijuum had ook gaarne een andere uitweg gezien en zelfs de stemming nog een wee kopgehouden om te trachten nog een ander te vinden. De heer Veldhuizen stelt B. en voor geen uitvoering aan dit be sluit te geven. De voorzitter antwoord dat die reeds geschied is1, doch wanneer deze benoeming geschorst wordt en opnieuw in hét armbestuur ter sprak ekomt, dat dan de heer Veld huizen de vergadering.van den Ar menraad weer zal bezoeken en gr aan medewerken tot benoeming van een nieuwen functionaris. De heer Hidma vraagt of er geen oproeping .is geplaatst in de plaatselijke bladen. Voorzitter antwoordt: „Neen." De heer Bekaar vraagt of deze benoeming niet 14 dagen Uitge steld kan worden. Voorzitter heeft hierop niets te gen mits de raad een motie in dient. De heer Stumpei vindt een mo tie wat verregaand en is van inee- ning -dat zonder motie dit besluit pok wél genomen kan worden. Daarbii komt nog, dat hii wel vijf liefhebbers voor dit baantje kan sturen. Voorzitter vindt den Keer Stutn- pel wel wat optimistisch "tegenover zijri mededeeling, Besloten wordt déze benoeming aan te houden. Van hetzelfde college een schrij ven houdende mededeeling dat door hen is besloten het ten on rechte betaalde of te beta len bedrag der straatbelasting dienst 1921, in totaal ad 1181.40, aan de belanghebbenden terug te geven, oï niet van Ken te vorderen. Aangenomen voor kennisgeving. Van hetzelfde college het pro ces-verbaal van dB door den con troleur der gemeentebelastingen gehouden opneming der kas en oeken van den gemeente-ontvan ger. Van hetzelfde college het huis houdelijk regiement op jiet beheer en de werkzaamheden yan het Burgerlijk Armbestuur. Voor kennisgeving aangenomen, van den heer C. M. Wol'bers een schrijven, houdende dankbetuiging voor de hem toegekende schadeloos stelling In verband met de opheffing van. de Burgeravondschool; van den heer A. M, E. Crabowsky kennisgeving, dat hij zijïne benoeming tot Hoofd der school voor .U. L. O. aanneemt; 1 van tnej. E. J. van der Oord kennis geving, dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aan de school voor D. L. O. aanneemt; van den heer P. Leebeek keunisge- vnig, dat hij zijne benoeming tot Voor zitter van de commissie van gdivies voor de arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering aanneemt; van den heer 6. Balk kennisgeving als voren, betreffende zijne benoeming tot plaatsvervangend voorzitter; Van den beer D. Kaat kennisgeving als voren., betreffende zijne benoeming tot lid-werkgever; van den heer J. van 't Hek kennis geving, als voren; van den heer J. van Straten kennis- gevnig als voren, betreffende zijne be noeming tot plaatsvervangend lid- werkgever; van den heer G. H. Luckens ken nisgeving als voren; van den heer Tb. Dekker kennis geving als voren; van den heer N. J. Plomper kennis geving als voren, betreffende zijne be noeming tot lid-werkgever; van den heer E. de Graaf kennis geving als voren, betreffende zijne be noeming tol plaatsvervangend lid-werk nemer; van den heer E, Boonstra kennis geving alsvoren; Voor kennisgeving aangenomen. Van het bestuur der afdeeling Hoorn van den Gentralen Boud vara Trans portarbeiders kennisgeving als voren, betrelfende de benoeming van G. F. Kahlman als lid en \V. Bakker als plaatsvervangend lid-werknemer; van den directeur van den Gemeen telijken dienst dei- Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering een over zicht van de subsidies verleend aan de werkloozenkassen en de door deze kassen over 1921 aan werkloozen ver strekte uitkeeringen; Voor kennisgeving aangenomen. Het verslag van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland over 1921 Voor kennisgeving aangenomen. Het rapport over de Kanalisatie van est-Friesland, uitgebracht door de Commissie, benoemd door den Voorzit ter der VVest-Friesche Karfirahe.reeni' ging. De Voorzitter stelt voor na cle raads vergadering een formeel© bespreking te houden. De heer Hidma zag gaarne, dat dit zwaarlijvige rapport bij de raadsleden circuleerde. Aan zijn verzoek zal worden gevolg gegeven. Adres van het hoofdbestuur van den Aigemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, houdende verzoek geen steun te verkeuen aan de R. K. Poii- tievakschool te 's-Hertogenbosch, doch een besluit te nemen, waar-in er bij Zijne Excellentie den Minister van Biin- ncnlandsche Zaken en de Tweede Ka mer der Staten-Genemal op aangedron gen wordt spoedig vvx w.jtaan tot de instelling van een Opleiding van Rijks wege tot dienaar- van Politie. Voor kennisgeving aangenomen, van 'het college van regenten van liet Sint Jans-Gastliuis een adres, hou dende verzoek' om toekenning van een subsidie van f 486.07V2 ten behoeve van liet Sint Ja ns-Gasthuis over het boekjaar 1921—1922. In llïanden van B. en W. om fprae- advies. i van C. Krul en andere bewoners van het Keern een adres', houdende verzoek óver te gaan tot verlichting van 'het Keern, voorbij' den \V|ater- toien; In handen van B. en W. om 'prae- aövies. j van Mevr. 'A'. Auk'es—Timmers en de heeren D. Kooiman, J. Met en P. Trapman, leden van de Provin ciale Staten van Noord-Holland, een afdruk' van een door hen gerichten brief aan Ged; St. betreffende den nood in Bet tuinbouwershedrijï', met verzoek daaraan adhaesie te betuigen In 'handen van B. en jWj. om' Iprae- advies. van het bestuur der al'gemeene Hoornsche Coöperatieve ,Wjoning- bouwvereeniging1 „Goed Wónen" een adres d.d. houdende verzoek' voorden aanleg; van een straat en het aanbren gen van een bestrating voor de door de vereeniging' gebouwde woningen aan de Derdeboomlaan een voorschot te verleenen van f 3500. In handen van B. en jW|. om' fprae- adVies. van den Heer G. Veld hu ij sen, üd van den Raad, een schrijden hou dende verzoek' in de eerstvolgende vergadering1 van den gemeenteraad tot burgemeester en wethouders eeni- ge vragen te mogen richten inzakte 3e woningvoorzieningi in deze ge meente. De Voorzitter zegt: Na het eindte der vergadering', zal gelegenheid ge geven worden tót Eet stellen van vragen, indien de raad hiertegen geen bezwaren heelt. Aldus' besloten. 3. Voorstel nopens de rekening van het R. K. Wees- en Armenhuis 1921. Aldus besloten. 4. Prae-advies op een verzoek schrift van de Alg. Ned. Vereeniging „Het Groene Kruis", om een subsidie uit de gemeentekas. Aldus besloten. 5. Voorstel betreffende het verleenen van bijslag aan ambtenaren der ge meente of hunne weduwen en weezen, die in het genot zijn gesteld van een wachtgeld, pensioen of toelage. Aldus besloten. 6. Voorstel betreffende de herziening van het salaris van den gemeente-archi tect. De heer Pijper zag alvorens tot be. handeling over te gaan van dit punt gaarne een gesloten vergadering ge houden. Daar geen der raadsleden bezwaren heeft, stelt Voorz. voor na afloop der vergadering in comité Generaal over te gaan. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van gas voor verwarmingedoeleinden tegen den prijs van 7 cent per kub. M. De heer Stumpei zegt, zoodra dat voorstel van B. en W. in onze handen kwam en wij het in onze fractie ter sprake brachten, was het naar onze meening eenzijdig daargesteld, daar door deze regeling de beter gesitueer den werden bevoordeeld die een gas kachel konden aanschaffen, terwijl de minder gegoeden en voornamelijk de arbeiders gedupeerd werden. Wij vermeenden een ander voorstel te moeten doen en heb ik telefonisch den Voorzitter met onze voorstellen in kennis gesteld, opdat hij dezelve voor af kon onderzoeken, dat luidde: dat het beter ware dat iedere kub. M. gas die meer verbruikt werd dan het mid delmatige gedurende de laatste 8 jaar in dezelfde maand voor 7 et. per kub. M. berekend werd. Bovendien zijn er mensohen die door den hoogen gasprijs zooveel mogelijk hebben bezuinigd en meer gebruik ge maakt hebben van petroleumkachels en daardoor in scheeve positie geraken. Ook deze menschen zullen daardoor bevoordeeld worden. Een algemeene gasprijsverlaging zouden wij liever zien. Zal door dit voorstel meer gas verbruikt worden, des te eerder zullen we tot gasprijsverlaging kunnen over gaan. Voor nieuw-aangeslotenen stelt hij voor als maatstaf te nemen het ver bruik wat in doorsnee door dergelijke woningen wordt gebruikt. De heer Veldhuizen wil er op wijzen dat het voorstel van B. en W. veel duisterheden bevat. 1. Wat verstaan B. en W. door gas voor verwarmingsdoeleinden? Hij acht dit voor veel uitleggingen vatbaar. 2. Hoe denkt de burgemeester over de controle? Worden bij iedere gas kachel meters geplaatst en wie contro leert die? 3. Wordt er controle uitgeoefend of dat gas gebruikt wordt voor alle doel einden of uitsluitend voor verwarming Hebben B. en W. ook rekening gehou den hoeveel gaskachels geplaatst kun nen worden? Deze maatregel moet ontstemming verwekken bij de meesten. Het gaat niet op dat de eene catagorie voor 1 kub. M. gas 13 ct. betaald en een an dere 7 cent. Ook de maatregel door den heer Stumpei aangevoerd heeft vele bezwa ren. De petroleumgebruikers hebben nim mer de gasfabriek gesteund en profitee ren dan van den goedkoopen prjjs. Wat betreft zijn voorstel voor gas verbruik in nieuwbouw, kan dergelijke maatstaf niet getroffen worden daar een gezin van 6 of 8 personen meer* fis verbruikt dan yan twee. Het voo». stel der S. D. A. P. fractie is rationee- le gasprijsverlaging en de kwaliteit van het gas weer op het oude peil te rug te brengen. Hij geeft in overweging dit voorstel aan te nemen en den gasprijs terug te brengen op 10 cent per kub. M. De Voorz. gaat deels met het voor stel van den heer Stumpei accoord, daar dit tot strekking heeft vermeerde ring van het gasverbruik en zoodoen de tot verlaging v. d. gasprijs te ge raken. De Gascom-missie kan echter nog niet besluiten tot dezen maatregel. Wordt vervolgd. EUCHARISTISCH CONGRES. Onder voorbehoud deelen wij mede, dat door het bestuur van den R. K. V-olsbond besloten is om zijn leden die eventueel zullen deelnemen aan 't Eucharistisch Congres te Amsterdam te houden, ter tegemoetkoming in de reiskosten een reductie van 1 te ver strekken. EDITH VON SCHRENOK. De groot© plastiek-kunstenares, Edith van Sohrenck, die dezen zomer al op de uitvoeringen, van den Eg- moridscten Kunstkring zoo veel buc ces had, zal a.s. Woensdag 11 dezer in d© schouwburg „Harmonie" te Alkmaar met medewerking van Hell- mut Biae-rwald op den tweeden kunst avonict van den Egmondsohen Kunst kring optreden. Zij had 1.1, Woens dag in de nagenoeg uitverkocht© zaal van het concertgebouw te Amsterdam een ©norm succes behaald en groote ovaties in ontvangst te niemen. BESCHERMING VAN HET TROMMELVLIES. Da Zweedsche kapitein H-eige Kolt hoff heeft een apparaat uitgevonden en geconstrueerd, ter bescherming van het trommelvlies tegen oorver- dioovende geluiden. Het apparaat wordt Speciaal bedoeld voor leger en vloot en öonstructiew-erkplaatsen. .VOOR DEN POUTIE-R'ECHTEK. Zitting, van Maandag 9 Oct. Druk' werk. Het is te voorzien, dat de politie rechter voorloopig zijn taak' niet zal beihoe; en te sluiten uit gebrek aan klandizie. Maandag Hebben we 6 uur onafgebroken zitting gehad. De lich ten moesten op, voor de muzikanten naar binnen gingen. Om 'half 8 wer den de deurwaarder en de bode. die bij elkander zaten te knikkebollen, wakker geschud omdat de zitting g;- ëinaigd was. En toen begon ik pas. Diefstal rijwiel. Eduir-d M-., 'n jongmensdh. uit den Helder werd op advies van den re- claseerjngbambtenaar veroordeeld tot 6 maanaen voorw. met 3 proefjaren. In boete geslagen, f 50 boete subs. 50 dagen hechte nis luidde h'et vonnis tegen denböl- lenkweeker, P. J. G„ te Texel, die in abnormalen toestand 'n partijtje sneeuwklokiesbollen wegnam. Hij wilde z'n glaasje niét -* zrten staan, dus voorwaar delijk kon hij niet gaan. Dat hield wat Meer dan 2 volle uren van den kosteiïjken tijd werd gespandeerd aan een zaak contra 2 Bovenkarspelers K. J. en W!. B. die zich' blij (de [inbeslag name van een jachtgeweer hadden verzet legen twee jonge en vurige rijksveldwachters. B. was daarbij in ï/n been geschoten en had in een ziekenhuis genezing moeten zoeken. Deze zaak, met verdediger en getui gen a decharge, was o.i. geen werk voor den politierechter. De Officier eisciite voor ieder een maand. Maar Mr. Zeijlmaker hield een uitnemend pleidooi waarin hij tot vrijspraak' of ontslag van rechts vervolging conclu deerde. De rechter heeft het vonnis een week aangehouden. Zeer ver standig; want wij gevoelen zooveel voor de argumentatie van den ver dediger, dat wij hier geen veroordee ling: zoude durven uitspreken. Niet op h'aar mondje gevallen Aaltje V., huisvr. j. p., 'n Urker schoone, volmaakt van vormen, maar met een te groofen mond, heeft haar buurvrouw Jannetje P., uitgeschol den, Aaltje staat als lastig in de buurt bekend. Ze werd tot f 20 boete sub-s 20 dagen hechtenis veroordeeld. Een bloeddorstig man Jan W,, 'n oude, sierlijk' gekapte metselaar uit .Wesfer-Blokker, heeft 3 kippen van zijn buurvrouw den hals omgedreeje en de kadavers op het erf gegooid. Deze anti-kippen vriena werd ook tot f 20 boete subs 20 dagen hechtenis veroordeeld. Piepers ingepikt. De arbeider D; de B. te Broek' op Langendijfc verzamelde naarstig 'n hoeveelheid aardappelen, uit den voorraad die aan de ladingplaats wer den verzonden. Aan een boom zoo vol geladen, mist men 5—6 pruimpjes niet, dacht Dirk', maar de rijksveld wachter v. d. Molen, de Officier en de politierechter schenen die paar pruimpjes wei te missen, althans de zorgzame Dirk' werd heden tot f '40 boete subs. 40 d; htecht. veroordeeld. AMSTERDAM. Gestort maatschappelijk kapitaal f 3.000,000. van io Oct. 1922. Opgave van de Nederlandsche Landbouwbank. Bijkantoor Alkmaar y.h. MULDER QUAX. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Voor do Vierde Kamer dor Recht- js militaire gouverneur bank stond heden terecht d© bekende Smyrna. Nuriddin pasja, tot chei Frans Rosier, 48 jaar, geboren te Van den Turkschen generalen staf Utrecht, wegens oplichting. benoemd. In de zeer uitvoerig© dagvaarding COMMISSIE VAN HERSTEL. wordt hij beschuldigd dat hij op 8 Juni 1922 te Hilversum met het oogmerk om zich wederrechtelijk te j^es" heeft een resolutie aangeno- bevoordooien, door zich opzettelijk, waarin er bij de peering pp vaischelijk listiglijk te gedragen aan word^ aangedrongen stappen te J G. d© B:© een brief heeft ge- d n een 0fficieele Amerikaan- sokreven, waardoor is bewogen een sche vertegenwoordiger zitting bedrag1 van f300 af te geven Het krjjgrt jn de Internationale commis- l AT ZX10/->J;F wao.rvo-.nc rvnliohfinrr fooPTl VORIGE KOERS. li'/ uur 2 uur. 3 uur (officieel) BERLIJN 0.09'/, 0.08K 0.087, 0.08K Bankpapier ARIJS 19.47J4 19.30 19.35 19.32K Bankpapier 18.27K BRUSSEL .-. 17 92K 17.97K 17.95 Bankpapier WEENEN 0.0037K 0.0030 0.0035 0.035 Bankpapier 11.87", LONDEN 11.37 11.37K 11.37% Bankpapier STOCKHOLM 68 25 KOPENHAGEN 52 20 CHRISTIANIA 45 61 BAZEL E10ME u.«x« NEW-YORK 2.587, 2.57 7„ 2.57K 2.57% KOEKSEN VAN HEDEN JJEURSOVEK G Ff 1.. DRAADLOOS, AMSTERDAM, 10 October. De Amsterdamsche beurs gaf heden nog wel niet veel handel te aanschon wen, doch in sommige fo-ndsensoorlengLng toch wel iels om. Vooral was dit het geval met tabaksaandeele-ii, waar voor zich eenige vraag ontwjkkclde, zoodat deze alle in pa-ijs verbeteden. Voor rubberwaarden was eveneens veel belangstelling en wisten daarbij in enkele gevallen een avanche te behalen. Op de mij 11a f dee ling traden Oost-Borneo's op den voorgrond en werden boven de prijzen van gisteren afgedaan. Aan oliewaarden slechts matige aandacht geschonken. Koninklijke alsmede geconsolideerde niet noe menswaardig veranderd. Guituren zeer kalme markt. Scheepvaarten bij zeer maligen handel, een weinig veranderd. Amerikanen geheel verlaten. Frolongatie 3V2 pCt. berichten opgenomen in een ge deelte onzer vorige oplage. FRANS ROSIER. AMSTERDAM, 10 Oct. over de Oostersche kwestie. CHEF TURKSCHE GENE RALE STAF. BERLIJN, 10 Oct. Naar uit Smyrna gemeld word BERLIJN, 10 Oct Het Amerikaansche Bankierscon I ALKMAAR. GEBOREN; Jolian Carl, z. v. Hendrikus1 Koot en Hendrica Hiehle. Lammert Cor nelia, z. v Gijsbert Ekkers en Geertje P.oepje». OVERLEDEN» Wilhelmus Kramer, 82 Jaar. O. M eischt wegens oplichting tegen Frans Rosier 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis Het verzoek van den verdediger om Frans Rosier in vrijheid te stel len werd door do rechtbank mgewil- llgC' DE AFSCHUWELIJKE MISDAAD. AMSTERDAM, 10 Oct. Wii vernemen, dat alle drie per sonen, die verdacht worden bii de afschuwelijke misdaad met het 17- jarig meisje H. de W. betrokken te zijn, zoowel de bewoner van het perceel Bilderdijkstraat 61 G. N.. en het 18-jarige meisje uit de Oosterparkstraat A, als de koet sier J. die het lijk van het slacht offer naar den Haarlemmerweg sheeft vervoerd ter beschikking v. ae Justitie zullen worden gesteld. VERGIFTIGING. ROTTERDAM, 10 Oct. - Giste renavond tegen 9 uur vertoonde zi-ch bij de drie dochtertjes van den heer R. te Rotterdam, respectievelijk 3; 5 en 7 jaar vergiftigingsverschijnselen Onmiddellijk werd een geneesheer ontboden, die opname in een zie kenhuis noodzakelijk achtte. Na over brenging van de drie kinderen was het jongste meisje zeer ernstig en men vreesde voor haar leven. Heden morgen echter maakten de 3 kinde ren het vrij goed en bestond er geen gevaar meer De verschijnselen vin den hun oorzaak' vermoedelijk in het eten van ondeugdelijke kaas. De po litie stelt een onderzoek' in. DE CONFERENTIE TE MOED'A- NIAl KONSTANTINOPEL, 10 Oct. Men is hier optimistisch gestemd over het definitieve resultaat van de conferen tie te Moedania. Men verwacht het teekenen van het protocol opt he denmiddag 5 uur. PAARD OP HOL'. ZWOLLE, 10 Oct. De voerman Millingen wonende aan den Hasselterdijk reed met paard en wagen gisteren naar Zwolle, het paard sloeg op hol de man geraakte onder den wagen en wertf doodeliik gewond opge nomen en naar het ziekenhuis ver voerd, Bii aankomst bleek hii reeds overleden. .VENIZELOS WEER NAAR LONDEN?. De „Daily Mail" meldt, idat Ve nizelos naar Londen terugkeert met het doel met Lloyd George ïiieiiwe he&nrefcincrBn Ia sie van Herstel. mmn en mm. ROTTERDAM, 10 Oct. Veemarkt, Aangevoerd: 280 jwarden, 56 veulens, 2422 magere runderen, 734 vette tuii- deren, 1160 vette kalveren, 251 nuch tere kalveren, 356 schapen, 40 var kens, 448 biggen en 2 bokken. Prijzen: koeien le kw. i'1 35140. 2e 1'1.15—125. 3e 10 95—105; ossen le kw. £125—130, 2e f 1.05—1.15, 3e 10.900 95stieren le kw. f 1—105, 2e 10 800 90; kalveren le kw. f145 1.60, 2e f 115—130, 3e f0 80—O.O'I per K.G.; melkkoeien f200—ÏOO, kalf- koeien "f 225450, stieren f 150325, pinken f125175, graskalveren f40— 100, vaarzen f 135195. werkpaarden f 1-jO200, slachtjKiarden f115150. hitten f 100200, biggen f21—32. n. kalveren f 16—25, fokkalveren f30— f40, oi erloopers f2440. SeHEEPSTWDINSEH. STOOMVAARTLIJNEN. STOOM V. MIJ. NEDERLAND'. BAN KA uitr., verlr. 6 October Med an. REMBRANDT uitr., pass. 6 Oclobei Gibraltar. ICON. NED STB MIJ. CALYPSO arr. 8' Oct. v. Amsterdam te Hamburg. ERATO v. Amsterdam n. Danzig, an 9 Oct te Cuxhaven. HEBE arr. 8 Oct. v. ViUagarcia tf Bordeaux. HERCULES arr. 9 Oct. v, Amsterc te Hamburg. IRES v. Amsterdam n. Kopenhagen, pass 9 Oct Holtenau VULCANUS'arr. 7 Oct. v. Barcelo» te Genua. KON. WEST-IND, MAILD. HAARLEM arr. 9 Oct. v. Amsferd te Grangemouth HERMES vertr. 7 Oct. v Tocopdl n Panama. HOLLAND AMERIKA LIJN. ROTTERDAM arr. 9 Oct. v. Rel York te Rotterdam. HALCYON LIJN. STAD ZALTBOMMEL 6 October var Constantinopel n. Gibraltar v. o JAVA CHINA JAPAN LIJN. TJIMANOEK vertr. 7 Oct. v Batavi n. Hongkong. JAVA PACIFIC LIJN. SIMALOER v. Portland (OTe) vertr, 5 Oct. v. Shanghai STV. MIJ. OCEAAN. LAOMEDON v. Japan A. Row,» 7 Oct. te Singapore. FELEUS, v. Japan P. B°Kj *"3 October ShansbaL

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 6