Wisselkoersen en koersen foor Bankpapier SPORT m SPEL. kennemer sportclub HW£L EM MARKT. 5 elX u 00. 200. 1358? 3 elk 636 1158 1787 2294 2734 3266 4345 5093 6324 6681 7534 8110 8914 9594 9895 10545 10866 11587 12605 13031 13412 13840 14521 15887 16856 17224 17543 18225 18777 19320' 19910 20398 21302 21969 22161 22491 22857 233 462 644 909 1255 1469 1957 2371 2494 2714 2863 3102 3209 3460 3690 3960 4112 4293 4450 4627 4723 5009 5312 5469 5631 5791 6017 6272 6613 72T5 7599 7784 8085 8269 S458 8734 9081 9507 9750 9907 Stand Geboren.: M, van Jb de «ij de vergunning aaa het leggen van eeU »el in den Bakkunt t leveren van electri- npstation van de Pro* iding bet verzoefc Lvoertng van dit -werk .en stellen wi jgemeen*» L NIEUWE NIEDORP. -'"NIEUWE NIEDORP. Burg. over de maand September. Ge Syliren, z. v. D. Bijkersma en Soelen. Cornelis Jacobus, z. v -p-, Groot en Cath. Wijnkcr. Withdnuna, d v J Kater en F Smit. Petrsu Ine- odorus, z. v. W, Leegwater en Ja Groenland. Ondertrouwd: Jb. Stammes en A. ^Ov^den: M. Weert, 77 jam-, echt- genoole van D. de Graaf. - W ARMEN HUIZEN. W ARMENHUIZEN. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering waarna de notulen ongewijzigd wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staten be treffende jaarwedde gem.-ontvanger. B. en W. stellen voor af te wachten het rapport uitgebracht door de ver- eeniging van Burgemeesters en Secre tarissen" uit de kantons Schagen, Alle rnaar, Purmerend en Hoorn. De heer Slot noemt deze circulaire „flauwe kul", er wordt niets mee be reikt, 't is alleen goed om de gemoe deren in opstand te brengen. Voorziter: Bij nieuwe functionaris sen kun je toch het gevoelen van den Raad kenbaar maken. De beer Slot: Een vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen zal moeilijk kuilen oordeelen over het sa laris van den ambtenaar. Voorzitter: Moeilijk blijft het. In de ééne gemeente is het een gecombineer de betrekking: Secretaris-Gem.-ontvan ger en in de andere weer niet. De heer Molenaar: Ik kan mij deze circulaire en ook het rapport moeilijk anders indenken dan als bezuinigings maatregel. De heer Slot: Die vereeniging zal voorstaan de belangen van den amb tenaar. Voorz.t Dat gaat wel wat te ver; ze zullen niet naar één kant kijken, doch ook de belangen der gemeente naren inzien en elk geval op zich zelf beschouwen. De heer Slot: Over het algemeen is deze circulaire niet met sympathie ontvangen, het zou wel eens goed zijn dat Ged. Staten eens een les terug kregen, om hunne ambtenarij den kop in te druken. Goedgevonden wordt het rapport af te wachten. Een schrijven van B. en W. van Alkmaar, waarin medegedeeld wordt dat het vermoedelijk bedrag der bij dragen per inwoner van het keurings- gebied voor 1923 1914 cent zal bedra gen ter uitvoering van de Warenwet. De heer R. Mink heeft een lijstje doen circuleeren bü de gemeentena ren boor finaneieele bijdrage per znnd. voor zijn nacbtwarktersschap. Hierop is geteekend door de burge rij voor 47 per maand, vorig jaar was het 53. Nu raagt hij aan de gemeente om subsidie. Vorig jaar heeft de ge meente gegeven f 25 pier maand. Voorzitter vraagt hierover het gevoe len van den Raad, De heer Slot: gezien de belangstel ling van de burger? ben Lk' er voor subsidie te geven. i De heer Molenaar noemt het weg gegooid geld. Was het nu voor de buitenwijken of alleenstaande percee- len, dodh het is de kom dergemeente. De Voorzitter Stelt de vraag: Is dc 'lachlwaeht gewenscht? Wijl deze vraag toestemmend be antwoord wordt, vraagt de Voorzit ter wat subsidie moet er gegeven worden aanvullen tot f 9 of zooals verleden jaar f 25. De heer Slot: Er Steekt gevaar in als de gemeente hem flink subsi dieert. De heer Molenaar: Niet de ge meente. doch den heer Mink persoon lijk interesseert zich er voor. De Voorzitter: Zeker 't is een particuliere zaak, doch er is geble ken dat de Raad voor een nachtwacht is, dus laten wij f 25 pc maand ge ven, 't ;S voor vijf m,: ,.iden. Met 6 stemmen voor, l (Molenaar) tegen, aangenomen. Dankbetuiging „Witte Kruis" voor de ontvangen f 200; voor het aan schaffen van een ligtent. c.Zfto-s zijn gesteld de heeren Kraakman8 e" Jo'nanncs Ontvangen een schrijven van Ged. de vlek ende de "invoering van Je Uecschkeuringswet, Waarin rnede- geoecld wordt, dat Ged. Staten oeen termen hebben gevonden dat een°op richting van een zelfstandige keu-i w,nst V0,0r de gemeenten Koe dijk, Warmenhuizen en Sehoorl ge wensciu wordt geacht. B. en W. stellen voor oim niet in te gaan op het besluit van Ged. St. maar in beroep te gaan bij de Kroon'. De Voorzitter bevestigt de mee ning van Ged. Staten vooral daarom, wijl het schrijven vermeldt dat niet- aansluiting bij Alkmaar meerdere kos ten met zich brengt. Hij heeft uit berekeningen kunnen concludeeren, dat de gemeente ongeveer 800 gul den minder kosten maakt per jaar. De heer Molenaar is sterk voor bezuiniging'. P,e deer Slot: Wij moeten wachten °t het einde toe; om gelijk te krijgen. mr?lo,ten wordt 't Concept-Regle ment af te wadden. door ï8™ ,is een afcIruk van een verban/t i tot be". Staten in bouwbedrijf maIaise in het aAjdhTesS'fJ^^ aandit Slot deelt mede." dat roods de ,'iuiBbouwvweer^gingen geïradfit hebben verbetering te doen brengen in aHe vermeende onredftvaanfij*-- heden bij het Tuindersbedrijf; er is niets tegen hieraan adh'aesie te be tuigen. i i Mededeelingenl I Bij besluit van Ged. Staten van 20 September jj. No. 138 is goedge keurd het besluit van den Raad om de bestaande O. L.-Sdhbol in bruik leen te geven aan het R. K!. '.Kerk bestuur. Bij besluit van Ged. Staten van 20 September j.l., No. 129, is goedge keurd Wet Raadsbesluit tot aanwij zing van de plaats waar een nieuwe O. L.-Scfi'oo! zal worden gesticht. Naar aanleiding van genoemde be sluiten vragen B. en Wl. machtiging om plannen voor den bouw van een nieuwe O. L. School met wo ning' voor het Hoofd te laten ont werpen door een daartoe door B. en WL aan te wijten deskundige. De heer Slot: lk' kan mij met idie plannen wel vereenigen mits getracht wordt zoo goedkoop mogelijk en zoo goed mogelijk' klaar te komen. De heer Swan deelt mede, dat het plan is, een architect te raadplegen. Do Voorzitter: 't Ia liet doel om in de lijn van het idee-Stat klaar te komen; doch wij kunnen ïiogi niet zeggen hóe en welke architect wij zullen verzoeken. Spr. deelt mede, dat Se aandeden indertijd in 1918 genomen bij die Veraaniging van Nederl. Gemeenten zijn uitgeloot. Aan Th. Reinders wordt wegens zijn benoeming naar Jutfaas eervol ontslag verleend uit zijn betrekking als ambtenaar ter secretarie. Door den voorzitter wordt hij pen uitstekendie werkkracht genoemd. B. en W. wagen machtiging om voor bedoelde betrekking een oproo ping te plaatsen op een salaris van f 700.- De voorzitter deelt mede, dat het salaris f 1000 is geweest, doch we gens mindere werkzaamheden, kun nen wij het met een minder ambte naar doen. De heer MolenaarKan het nu niet buiten een vast ambtenaar ge red worden, kan er geen tijdelijke worden aangesteld. 1 i De hear Slot: Ik zou er voor zijn dit uit te stellen toit de behandeling van de begrooting. ik kan nu nog geen definitief oordeel vteflen. Als het noodig is kan ik zonder dat dit nader onder dia oogen wordt gezien mijn stem niet geven om een op roeping te plaatsen. Da voorzitter: Er i8 geen bezwaar tegen pm dit aan tsa houden tot de begrooting dan kan bet eerst eens onderling worden besproken, temeer wijl we nu twea volontairs hebben, de een bomt geregeld, de ander ongeregeld. Besloten wordt dit punt aan te hou den tot de behandeling van de be gr. Bij de op 29 Sept. .j.l. gehouden kasverifioatie yam den Gemeente ontvanger zijn de boeken nagezien en in orde bevonden en was het kassaldo f 19607.50.. Ingekomen is het rapport over de kanalisatie van Westfriesland, Voor kennisgeving aangenomen. B. en W, steflen voor over te gaan tot vaststelling der gemeenterekening tot een bedrag van f 171.550.56, in ontvangst en f 163.526.96 in uitgaaf, batig safdo f 8623 50, alsmede de re kening van het levensmiddelen bedrijf tot een totaal bedrag van f21.491.32 en die rekening van het gemeente gasbedrijf tot een bedrag van f 88.637.52i/2, winstsaldo f 322.32. B. en W. bieden den Raad aan Ide gem eentebegrooting over het jaar '23 tot een bedrag van f 126.175.20% in ontvangst en uitgaaf met een post •laatselijke inkomstenbelasting tot een .-drag van f 14400; alsmede de be grooting van het gasbedrijf tot een bedrag van f 73000 in ontvangst en uitgaaf. De Voorzitter benoemt alle raads leden tot commissie ter bestudeering van de begrooting. De heer Slot als Rapporteur der c ommissie die de berekeningen heeft nagezien, stelt de vraag: Wordt de gemeente-opzichter met alle karweien ;n kennis gesteld; wordt er door den gemeente-ojjzichter voor elk karweit- tje een begrooting gemaakt? Spr. zegt dat liet sterk is opgevallen, dat oogen schïjnl'ijk geringe karweitjes zooveel geld hebben gekost. De Voorzitter deelt mede, dat alles wordt nagegaan,.dodh over het alge meen vahen de rekeningen der am bachtslieden niet mee. Vooral niet nn de tijd zoo abnormaal is. Wij zijn er sterk voor het werk aan de ingezetenen zelf op te dragen, doch die zijD verplicht daar geen mis bruik van te maken wijl zij die dat doen onverbiddelijk uitgesloten wor- en van de gemeentewerken. Tevens spreekt de heer Slot den vvensck uit, al IJ. ^aarni de rekeningen betreffen wnnmll ltlswerliel1 aan gemeente en "B1\meet en beter gespecifieerd re cxpToitatteDSChiinlijk is dit een du" ipnA1t3 ,somffi0 verhuurde percee- te veel geld moet i3 spr. er voor ze op te ruimen. De voorzitter beaamt de mogelijk heid dat b« sommige verhuurde wo ningen geld bij moet; wij zullen even wel trachten het volgend jaar tot een wGtci resultaat te .komen en desnoods dan iets te verkoopen. Het particulier initiatief ontbrak echter in den laat st en tijd, dus was het wel dienstig, dat er gemeentewoningen waren. Verder deelt de neer Slot mede, dat de rekeningen zjjn goedgekeurd. De voorzitter dankt de commissie voor de moeite de secretaris-ontvan ger voor z?n acuraat gehouden Doheer en stelt voor de rekening voorloopig tot vaststelling over te gaan. B. en W. stellen voor tot onderwij zers bij het vervolgonderwijs te War menhuizen te benoemen de heeren D. G. Knijnenburg, G. A. Paardenhaar, G. G. Vrijer en Mej. H. G. Kaeseberg en te Schoorldam den heer H. A. Dijl ken en Mej. A. Jonkers. De voorzitter deelt mede dat onge veer 35 leerlingen zich hebben aange meld en noemt dit aantal een gun stig teelten. Aldus besloten. B. en W. stellen voor over te gaan tot de benoeming van een klerk aan het gemeentegasbedrijf en bieden uit de 102 sollicitanten de navolgende alphabetische aangeveling aan: C. Botman te Bovenkarspel, P. Rempt te Warmenhuizen, N. v. d. Wooning te Bovenkarspel. Voor de benoeming werd bijna een uur in comité vergaderd. Bij heropening werd met algemeene stemmen benoemd de hr. P. Rempt te Warmenhuizen, die reeds geruimen tijd aan de administratie van het be drijf werkzaam was. Tijdens de vergadering is ingeko men een concept-reglement Vleesch- keuringswet. Het omvat 40 artikelen welke toch nu niet stuk voor stuk worden behandeld. Na eenige discussie wordt besloten dit met de begrooting te behandelen. Bij de rondvraag deelt de heer Slot mede, dat het hem bevreemdt op de agenda niets vermeld is inzake verla ging van gasprijzen. De Directeur was bij hem geweest en bleek een warm voorstander te zijn voor gasleverng voor gaskachels te gen sterk verminderde prijs. De voorzitter: De Gascommissie als mede B. en W. waren de meening toe- gedaandat iedere aangeslotene moet kunen profiteeren van de verlaging. De heer Slot: Door de vermeerde ring van productie komt voordeel van het bedrfjf. Er was 3 ct. per kubieke meter gas winst te maken, enkon ge leverd worden voor 7 cent. De produc tie moet zoo hoog mogelijk worden op gevoerd. Meer winst maken moet toch de gascommissie en B. en W. voor ge voelen. De heer Gutlfer (lid gascommissie) In den zomer zal het gaan meer te produceeren zonder meer arbeids krachten doch in den winter niet, en moet in den winter een terreinwerker zijn en als er een fitter noodig is duurt het bijna veertien dagen voor hij komt. Alleen de beter gesitueerden zouden er van profiteeren; het zou zjjn 7 cent voor verwarming 16 cent vood licht en koken. Voorziter; De directeur was er alleen voor, da gascommissie en B. en W. voelden meer voor het stelsel van de zen zomer. Wü zullen de finaneieele gevolgen van dit stelsel onderzoeken. De heer Molenaar zou gaarne zien dat iedereen minder betaalde, en niet alleen de beziters van een bepaald toe stel, dat wekt bij de menigte ongenoe gen. De heer Slot deelt mede, dat de ge neesheer hem heeft gewezen op het ver ontreinigen van het water in de sloo- ten; en verzoekt dat tegen te gaan. Voorziter zegt dat de politie toeziet, da vooral afval vanwat gevaar geeft voor besmetting, en ook de melk ver ontreinigt verwijderd worden Volgt sluiting. RAADSVERGADERING (Vervolg). Men kan net voorstel eenzijdig noemen, voorop staat echter tot grooter verbruik te geraken. Het voorstel 'des heeren Stum pel is reeds meermalen besproken, doch de gascommissie had daarte gen bezwaar. Het voorstel van B. en W. heeft daarentegen slechts een tijdelijk kgrakter en kan men de menschen later niet teleurstel len met een hoogeren gasprijs te bedingen, trouwens zullen dan ve len reeds kachels, meters en leidin gen hebben aangeschaft. In antwoord op de door den heer Veldhuizen gestelde vra gen deelt hit mede, dat dit gas uitsluitend wordt verstrekt voor verwarmings doeleinden. Tegelij kertijd moeten er aparte leidingen en meters bijgenomen worden. Het aantal gaskachels thans in ge bruik- is zeer gering. Hoeveel ka chels in het geheel vermoedelijk geplaatst zullen worden kan nog niet vas.gesteld worden. Controle maatregelen kunnen genomen wor den, hoe daarvan de werking zal zijn, kan hii niet mededeelen, uit vrees voor misbruik bij publicatie daarvan. Ontstemming zal er wel zijn. Doch diegenen die ontstemd zijn moeten nagaan, dat dit het middel is om tot lagere gasprijzen te geraken. Wat de kwaliteit van het gas aangaat, dit zal hit met den 'directeur bespreken. Het voorstel om tot verlaging oiver te gaan zou hii betreuren. De heer Stumpel is na deze uit eenzetting versterkt in zijn bezwa ren. De 'moeilijkheden tegen ziin voorstel aangevoerd zijn biilangen niet zoo groot, als die bij het voor stel van B. en W. De controle aangevoerd door den woorzitier is bijna onmogelijk. Men kan toch den geheelen dag niet iemand op de loer zetten om overtreding te constateeren. De bewering van den heer Veld huizen dat veten de gasfabriek ge steund hebben door het gebruik van gas, wil er bij hem niet in, daar niemand zoo philantropisch is, om de gasfabriek te steunen. Die gas gebruikt, neemt dit om dat hij het noodig heeft. De heer Veldhuizen: „Dat heb ben ze zonder erg gedaan". De heer Stumpel antwoordt: om dat het hun paste. Wat destijds in de gascommissie tegen ziin voorstel aangevoerd werd heeft thans geen zin. Wij allen hebben de bedoeling door grootere afna me de prijs te doen dalen. Doch „dit stelsel belooft wel minder ri sico als bi 1 een algemeene prijs verlaging. Hii heeft geen bezwaar dat er gestemd wordt over het voorstel van B. en W. Zou dit ech ter niet aangenomen worden, dan kunnen beide voorstellen door hem en den heer Veldhuizen naar voren gebracht door de techni sche commissie onderzocht wor den. De heer Van Beijnum bestrijdt de postgevatte meening dat de meer gesitueerden door! deze maatregel zouden profiteeren. De heer Veldhuizen blijft waar schuwen tegen het voorstel Stunt pel, daar ook deze regeling z.L onbillijkheden met zich mede brengt. Hij is ervan overtuigd als straks de huismoeder een 'meter- prijs van 10 a 11 ets. betaalt, de petroleumstellen zullen worden op gedoekt en zij daarvoor gas in de plaats zullen stellen. De heer Hidma vraagt of de lei dingen en meters voor rekening der gemeente komen, of de aan vrager deze moet betalen. Voorzitter antwoordt: ten koste van den verbruiker. De heer Hidma meent dat het dan een duur grapje wordt en door den minderen man daarvan nooit gebruik gemaakt zal kunnen worden. Derhalve acht hij .alge meene verlaging ffewenscht De heer Van Beiinum zegt dat in vele huizen nog kookgasleidin- gen aanwezig .zijn en deze daar voor benut zouden kunnen wor den. Voorzitter zegt dat gaskachels in flinke gebouwen eveneens vol doen. De heer Plomper vraagt 'of in de nieuw gebouwde woningen lei dingen aangelegd kunnen worden, voor die gaskachels voor rekening der gemeente. Voorzitter zegt, we kunnen over wegen om die leidingen in huur koop te geven. Mej. Sunderman zag .gaarne het voorstel naar de Technische Com missie teruggezonden om het te onderzoeken. Voorzitter maakt hun duidelijk dat dit voorstel van de commissie zelve komt De heer Bakker zegt dat dit voorstel "in den breede in de gas commissie is besproken en de heer Veldhuizen daar ook aan deel heeft genomen en men tot dit re sultaat is gekomen. De heer Veldhuizen zegt dat dit voorstel geen verlaging jaï bren gen, al neemt men nog zooveel gaskachels. De heer Bakker doet wijzer het voorstel niet te steunen. Voorzitter antwoordt den heer Veldhuizen als er hier advies ge geven wordt hoe men moet stem men dan kan ik daar ook aan me dedoen spr. stelt voor de discus sies te sluiten. Het voorstel van B. en W. wordt hierna verworpen met 74 stem men. Tegen: Mevr. Bronsveld, Mej. Sunderman, de heeren Bekaar, Veldhuizen, Stumpel, Hidma en Plomper. 8. Voorstei tot vaststelling van eene nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon en uitgebreid lager onder wijs en voor het vervolgonderwijs Den heer Hidma wil Het voorko men dat een salaris van f 19 per week toch geen weelde is. De toe- week toch geen weelde is. De toe standen zijn ook voor de arbei dende klasse alles behalve gunstig en ook de gezinnen in doorsnede met 4 a 5 kinderen hebben het allesbehalve breed. De bedragen voor schoolgeld door de minsten vastgesteld vindt hij voor de ar beiders te hoog. 't Spijt hem dat de Min. deze be slissing heeft genomen en protes teert hiertegen. Hierna werd de verordening vast gesteld. 9. Voorstel tot wijziging van de verordeningen, regelende'de voor waarden voor de levering van gas en electriciteit. De heer Veldhuizen brengt in het midden dat de boete van 25 ets. veei chicanes heeft opgeleverd Hem is een geval bekend dat ie mand door zijn boete niet te beta len de kans beliep, dat het gas bit hem werd afgesneden. Schuld alleen betalen moet op Maandag. Dit wekt verbittering en hii zag gaarne dat dit vermeden werd en ook op gndere dagen ge legenheid gegeven werd. De heer Stumpel gaat met den heer Veldhuizen accoord en vindt een soepeler regeling .gewenscht, ook wat betreft de eerste aanbie ding. Vaak raakt deze zoek en dan krijgt men zonder dat men het weet boete. Hij vindt het beter dat een contra-bewijs geteekend wo. dt voor ontvangst en vraagt of in de ze niet aangepast kan worden aan het gewoon handels verkeer, daar de meeste midden standers hun betalingen over de van ii Oct. 192a. Opgave van de Nederlandsche Landbouwbank. Bijkantoor Alkmaar y.h. MULDER QUAX (Ontvangen per draadlooze tetetoon). VORIGE KOERS. BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN 1:1 a STOCKHOLM KOPENHAGEN CHR1STIANLA BAZEL xiMoran ROME a-a a axa «a m» NEW-YORK a-a a «x* a-a at Bankpapier a ar» ata sa Bankpapier a a-a a- axa ara Bankpapier a a ara a-a a o aa< Bankpapier- Bankpapier 0.08H 19.82)4 17.95 0.0035 11.37% 68.25 52 20 45 60 2-57 KOERSEN VAN HEDEN 11'/, uur 2 uur 3 uur (olficieel) 0.09'/, 19.36 17 75 0.0030 11.88 2.577, 0.09)4 19.40 17.80 0.0035 11.38*4 2.57*4 0.09»/, 19.40 17.82*4 0.032*4 11.38'/, 68 50 52 10 4610 2.577, den termijn van ontruiming de onbewoonbaar verklaarde bankinstelling doen. De voorzitter vindt het ook dra conische bepalingen. Deze beston den reeds. Doen in Indië wordt bij weigering 10 pCt. verhooging bijgerekend. De slechte betalers werden door deze maatregel de beste. Hii vindt dat we daaraan niet moeten tornen De heer Veldhuizen dringt nog maals aan op soepeier toepassing. De voorzitter vindt dat de bepa hngen gehandhaafd moeten wor den en men den looper maar niet kan gaan sturen van de eene bank instelling naar de andere. De heer Stumpel dringt aan dat gelegenheid zal worden gegeven over de bank te betalen, daar zijn gasrekening in twee maanden wel f 300.bedraagt Hii heeft nooit zoo'n groofe som in huis, nog geen 300 centen. Voorzitter zal dit ter sprake brengen in de technische bedrit ven en vraagt of de heer Stumpel daarmede accoord gaat. De heer Stumpel ik ben kneed baar als boter. Hierna goedgekeurd. 10. Voorstel naar aanleiding .van opmerkingen van Gedeputeerde Staten nopens de ijieuwe Bouw en Woningverordening. Aldus vastgesteld. 11. Voorstel tot verlenging van van e wo ning Draafsingel 32. Od verzoek van den heer Veld huizen vindt hoofdelijke stemming plaats en wordt het voorstel met "92 stemmen aangenomen. (Wordt vervolgd.) Inschrijvingen voor de draverijen Zondag 22 October a.s. 1. Berfstprijs. Prijzendraverij 4e klas. Afstand 2250 M. I. Leopold G.; 2 Koningin Drajsine; Leo; 4. Mignon; 5. Bathilda; 6. Eur- gantne; 7. Lancier; 8. Kalhire; 9. Klaas B.; 10, Letöaj 11_ Lady G; 12. Kora; 13. Marie P.; 14 Karei de Groote. II. Tol eerziensprijs. Handicap Heat 2e en 3e klas. Afstand 1600 M. 1. Leopold G.; 2. Koningin Draisine; 3. Idylle; 4. Êlla Rose; 5. Amie; 6 Lord V.; 7, Gardenia; 8. Dora; 9 Ba rones; 10. Ida S_; 11. Kathive; 12 Lieda B.; 13. Luitenant; 14 Lady G 15. Lucien; 16. Koning B 17 Louise B.; 18. Koh I. Noor; 19. Konora; 20. Express M.; 21. Jaap Eden; 22 Frederika B. III. "Wisselbekerprijs. Prijzendraverij le Idas. Afstand 2400 M. Open voor paarden, die bet eigen dom zijn van leden van de Neder landsche Heerrijdersdub. te rijden door de werkende leden dier olub. De beker wordt eigendom ais deze 2 maal achter elkaar of drie maal in 't geheel door denzelfden rijder gewonnen wordt. Op 5 Jan. 1922 door den heer D. G. Scnuyt met Great Night gewonnen. 1. Meteor. 2. Quetteville. 3. Dugout 4. Quimperlé. 5. Mella. 6. Lord Aubrey. 7. Henriot. 8. Koh-I-Noor. 9. Chaniaugue Man, 10. Danndelion. IV. Kortebaanprijs: 1. Ede, A. 2. Ilarrold. 3. Leo. 4. Meteor. 5. Spriggan. 6. Patridh Du- luth. 7. Cathrina Spier. 8. Koningin Draisina. 9. idylle. 10. Rapile. 11.. Long Ago. 12. Amie. 13. Gardenia. 14. Pal. 15. Dora. 16. Cathrina R. 17. Henriot. 18. Mella. 19. Putze- linae. 20. Sanator Axbond. 21 Vitalitv 22 Luitenant. 23 Fendel. 24. Kora. 25. Lord Aubrey. 26 Maria P. 27 loa S. 28 Koh-I-Noior. 29 Breton. 30 Expres.. M. 31 Gloriette. 32 Prima Dona. 33. Auto. i ALKMAAR. 11 Oct. Alkm. Export- veiling. Bloemkool le soort f 4.20 f6.60. ije soort f23 per 100 stuks; roode kool f0.802. gele kool f0.80 2.20 per 160 K G wortelen f2 fcO —5.20 per 100 bos; uien f2 20—3 80 per 100 K.G slaboonen f 12.1017 GO per 100 K.G andijvie f0 20180 per 100 stuks; koolrapen f 1.10150 per 100 K.G.kropsla f 110—260 per 1O0 stuksprei f 3.206 30 per 100 bos postelein f0."3154 per beo; snijboo- nem f 26,1049 per 100 K G„; spruiten f 1422 per 100 K.G.; spinazie f0 4S 0.66 per ben; selderie fl.103 eer 100 bos; appelen 214 et., peren 2— 16 ct per K.G HOORN, 11 Óct. Veemarkt. Aam* gevoerd 103 vette varkens f 1.Lon- densche f0.98, zouters f0 93 per KG; 415 schaepn f3850 en lammeren f25 40 per stuk. Handel vlug. HOORN, 11 Oct. Aangevoerd door 17 vaartuigen: 735 pond bot 19i/328 ct., 10 pond schol 18 ct., 55 opnd aal 4254 ot. per pond; 14 manden garnaal f 1.752 10 per mand SCHAGEN., 12 Oot. Veemarkt, Aangevoerd: 20 stieren f140350* 250 geldekoeien, mag. f 150450, 130 Idem vette f300610, 20 kalfkoeien f300— f '650, 80 pinken f100250, 28 gras kalveren f4080, 712 schapen vette f3858, 240 overhoudert f18288 f40, 7 bokken en geietn f422, 20 arkens magere f3848, 49 idem vette f0.92106 per KG, 40 biggen f20 f32, 36 konijnen 'f0.501,50, 321 kip pen fü.503, 41 eenden f0 902 4^ 48 K.G. boter f2 50—2 90 p'er K.G.; 3338 kippeneierenf 1111.50 en 983 eendeneieren f 7.75 per 100 stuks BROEK OP LANGENDIJK, 11 Oct Bloemkool le soort Le Cerf f4.50 f 11.30, idem Langedijkers f310—9.20 per 1O0 stuks; roode kool f0.50190. gele kool f 0.402 30. witte kool f0.60 1.30 epr 100 K.G,; witte kool f90 f96 per wagon; aardappelen: blauwe f 2.703 10, egenhemers f 2 50, bravo f 1.90—2*40s borgert f 2 10—2 60, kleine fl.20; bieten f0 90170. t*ete nep f3.50—3 90wdriel' fl.10—l.oü, men fl.802.60, spruitkool f7 508 80, los se wortelen f 0.90110, slaboonen f7.30—17 10. alles per* 100 K.G Aanvoer: 8300 stuks bloemkool, 76500 K.G. roode kool, 144600 K G vy. kool, 41750 K.G. gele kool, 28000 KG. Losse wortelen, 21200 K.G. uien, 6200 K.G. gele nep, 5800 K G aardapeplen, 4900 K.G. bieten, 1074 K G slaboonen 130 K.G. spruitkool. NOOROSCHARWOUDE, 11 Oct. Aardappelen: due of york fl.601 80. schooim. f 1.801 90, blauwe aardap pelen f2.50—2 70, bravo's f2 70 kriel nas f 3.40, peen f 1.10, nep f 3 604 23. f 1.101 20, snijboonen f 5 20N ramine- drielingen f 1.501 90, uien f 2.20 f 2.90, roode nep f 180, roode kool f 0.70—1.80, gele kool f0 40—2 50, w. kool f 1.10—1 40, alles per 100 KG} bloemkool le soort f3.305 80, 2e s. f0.90 per 100 stkus. Aanvoer op 10 Oct.: 9967 KG aard appelen, 70 K.G. spercieboonen, 23 18 K.G. uien en nep, 13050 KG. pet 11, 26300 K.G. roode kool, 62850 K G witte kooL 20375 K.G gele kool en 3369 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 11 Oct. Aardap pelen: eigenh. f2.40, blauwe 12.90— f 3.witte kool 'f 11 10, gele kool f0.500.95, roode kool 110130, ge wone nep f 3.103 70. drielingen f 1.30 1.40, uien f 1 80—2 60 MEDEMBLIK, 11 Oct. R.K Mark ver. „St. Jozef" Blauwe aardappelen f 11.35 per 25 K.G bloemkool f 1 56 f5.50, witte kool (0 80105. roode kool f0.300 65 per 100 stuks; groote gele uien f 0.801, nep 11 7p1 95 per halve H.L; slaboone.n f1302 10per zakje. BOVENKARSPEL (Station), 11 Oct. „Do Tuinbouw." Aardappelen: gr. m. f 0.851, blauwe f1051.30, bonte f 1.201 25 per baalgroote gele uien f 0.55—0 90. kleine f 1 50—1 95 p. baal; bloemkool le soort f 4.2511 75, 2e st. f 0.903.25 per 100 stuks; roode koo' f0.851.55, gele kool f0 851 25, w. kool f 1.101 4p per 100 KG groott. bieten f 67.50* kleine f 4.5Ó per 1000; slaboonen f 1.302 50 per zak OBDAM, 11 Oct. „De Tuinbouw." 2O00 K.G roode kool f0 35105, 5000 K.G 'gele kool f0 60— 0 65, 800000 K.G. witte kool f0 95^-0 97, 1000 uien drielingen f 0.80—1.40, 150 0K.G. nep f 2.703, 800 K„G slaboonen f 10 2( —11.10. WINKEL, 11 Oct. Appelen f2—10, peren f 29, slaboonen f 48, snijboo nen f 68, uien f 12, alles per 50 K.G.; bloemkool f25 en andijvie fl 3 per 100 stuks. HOOGKARSPEL. 10 Oct. ,,De Een dracht." Aardappelengr. Suhotsche f0.85 kok en due f070, blauwe f095 1.30; bloemkool le soort f2 506 10 2e soort fO.ÖO—170; roode kool f38 —58. .witte kool 'f 77—91; slaboonen f 1.30-^-1 90; gr. uien I ,750.85„ kL uien f0.650 75 nep 11.35160. 11 Oct. Bloemkool le soort f 5.70 8, 2e soort f0.80—1 20; roode kool f6880, gele kool 50; slafboonen f 1.65—2 40. ar, uien r0 00—0.95» k? uien f 0 65—70. nep f 1 401 55,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 3