Wisselkoersen en koersen voor Bankpapier Ksopt en Krimpt Effecten en Vreemd Geld. NEDERL. LANDBOUWBANK R. K. Dienstbode payglop. alkmaar. Het Eucharistisch Soagres. BijkantorenAlkmaar, Eindhoven, Hoorn, Purmerend. RECHTSZAKEN. BURGERLIJKE STAND. MËMl EN MARKT. Advertentie n. AlifcNDA. R R. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Donderdag 19 Oct.8 uur Bestuur R.K. Volksbond. Vrijdag 20 Oct.: 8 uur Ledenvergade ring Transportarbeiders. Half 8 Lett en vergadering Bouwvak arbeiders, ATTENTIE. E>e leden der afd. Metaalbewerkers die deel wensehen te nemsn aan hel Eucharistisch Congres op Zondag 22 Oct. a s, worden verzocht zieh vóór Donderdag op te geven bij het be stuur. BERGEN. Verlof. Aan de gemeente-vroedvrouw Mej. F. de Vries is tot 28 October a.s verlof verleend. Gedurende dit verlof zal zij worden vervangen door Mevr. A W. J Schoon hovenVetter, wonende Schoolstraat, alhier. Aanbesteding. Dezer da gen zal door de gemeente en de Ver eeniging van Polders en Oiiingepolderdc landen worden aanbesteed het vervoe ren van de opslagplaats bij het kanaal naai- diverse plaatsen in do gemeente van 74500 slraatsteenen en 240 M3. basalt. Raadsvergadering Vrij dag a.s zal alhier de 9e Openbare vergadering van den Raad der gemeen te gehouden worden des namiddags 2 uur, ten. Kaadluiize. Op d-e agenda komt o.a voor: Voorstel tot benoeming van een tijde lijk Wethouder ter vervanging van den heer Jhr. W P. Ba maart. Vaststellen benoemingsbesluiten voor reeds in dienst zijnde gemeente-ambte naren in verband met do Pensioenwet 1922. t Verzoek van den hoer N. J Punt, om eervol ontslag ais ambtenaar van don Burgerlijken tSand. Voorstel om Gedeputeerde Staten voor te stellen tot wijziging der aan wijzing en bezoldiging van de amnte- naren van den Burgerlijken Stand. Verzoek der Afd. Bergen der Ver eeniging van den Ha n-deld rij venden en In dustrieelen Middenstand tot inge- iruikgeving van een lokaal der Open bare lagere School, voor het houden van een cursus in Handelswetenschap pen. Verzoek van den heer P. Baretta, hoofd der Openbare .ULO school, lol ingebruikgeving van een lokaal der Openbare Lagere School voor het nou- drn van den 2en cursus in de EDgel- sche taal. Adres van de Huishoud-en Industrie school te Alkmaar, houdende verzoek om een extra bijdrage, over 1920. Behandeling ingevolge art. 50 dei- Ge meentew et van het schrijven van Gedeputeerde Staten inzake de uitvoe ring der Vleeschköurmgswet. Zoudt Gij Li w vulpenhouder wil len missen? Neen immers! Laat dan nog heden uw naam erin plaatsen bij (TAM PUTTEN m 00RTMIMEH, Bij voldoende deelname zal a.s. Vrij dag- en Zaterdagavond voor de bezoe kers aan het Eucharistisch Congres te Amsterdam de autobus van de Nas- saugarage op den laatsten trein rij den, welke slechts tot Uitgeest gaat, zoodat de passagiers per auto naar Alkmaar kunnen. De prijs bedraagt per persoon 1.50. Gegadigden gelieven zich zoo spoe- lig mogelijk bij de directie der Nas- saugarage aan te melden. EEN VROEGERE TREIN NAAR SCHAGEN. De Nederlandsehe Spoorwegen ma ten bekend, dat gedurende de maan den October en November eiken Don derdag wederom een vroege trein naar Schagen zal rijden, welke 's mor geus te 6.14 uur van hier vertrekt. EEN MOTIE. De Afd. Alkmaar van den Ned Bond van Onderwijzers heeft in baar ver gadering van gisterenavond onderstaan de motie aangenomen: De Aldeeling Alkmaar van den Bond van Nederl. Onderwij rs, in vergade ring bijeen op Djnsdag 17 October 1922, gezien de voord - ichl ter benoeming van een hoofd de. Openbare U. L. O. schoot voor jongens en meisjes, kermis genomen ln bende van de discussie in den Gemeenteraad, gevoerd bij de benoeming van een hoofd van -de 4e Gemeenteschool (zie 't verslag van den Baad over 1920, blz, 434- 436), overwegende, dat daarbij door eenige raadsleden, eigener beweging, afkeuring werd uitgesproken over 't feit, dat geen der Alkmaarsche onderwijzers op die voordracht voorkwam, overwegende voorts, dat daarbij tevens uitdrukkelijk werd verzekerd (ook door den Voorzitter van den Raad) dat bij voorkeur Alkmaarsche onder wijzers zullen worden benoemd, is van oordeel, dat de samenstelling van bovenbedoelde voordracht, waar op wederom geen enkel der sollicitee- rende Alkm larsche openbare onderwij zers voorkomt, een total© negatie is van de hierboven aangehaalde uitspra, ken van den Raad, teekent ten sterkste protest aan tegen deze bejegening der Alkmaarsche open bare onderwijzers, waardoor mede de belangen van hel onderwijs worden geschaad, acht 't hoogst gewehaebt, dat deze voordracht door B. en W. worde terug genomen, en besluit deze motie ter biennis Gte bTengen van den Gemeenteraad en de Alkmaarsche pers. DIENSTPLICHT. Vandaag is ter secretarie de mede- deeling ontvangen, dat de gemeente Alkmaar voor de lichting 1923 tachtig manschappen moet leveren, waardoor het aantal opgeroepenen komt tot en met 128. ST. JOSEPH GEZELLEN. Gisterenavond kwam de Alkmaar sche afdeeling van de bij het Centraal Verband te Amsterdam aangesloten St. Josephgezellenvereeniging in fees telijke jaarvergadering bijeen, ter vie ring van het tweede stiohtingsfeest. Hieraan waren voorafgegaan twee conferenties onder leiding van den Weleerw. Zeergel. Pater Dr. Willi- brord Lampen, O. F. M. en een alge- meene H. Communie van de leden on der de H. Mis van half 7 Zondagmor gen in de St. Laurentiuskerk, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt in het patronaatsgebouw. Te dezer gele genheid werden tevens 12 nieuwe le den geïnstalleerd. De bijeenkomst van gisterenavond werd door den beminden vice-praeses kapelaan Th. van Haaster, met gebed geopend, die daarna in zijn toespraak op de eerste plaats de leden van den Raad van Bestuur welkom heette, in zonderheid de twee nieuwe leden de heeren Beekman en dr. Th. Schlichting van wie Zijn Eerw. verwachtte, dat zij evenals de anderen werkelijk een steun voor de Gezellen vereen iging zouden blijken te zijn. Verder heette kapelaan van Haas ter nog welkom de gezellen en hun ouders, die in grooten getale het stichtingsfeest meevierden. Vooral van de ouders verzocht Zijn Eerw. mede werking en drukte den gezellen op "t hart steeds openhart'.: tegenover liun praeses te zijn, die ten allen tijde be reid is, hun belangen te dienen. Heb ben zij wensehen, zij maken die slechts kenbaar. En als zij eenigszins redelijk zijn zullen zij in vervulling gebracht worden. Verder zette ZijnEerw. het streven van de Gezelienvereeniging uiteen. De vergadering is met gebed geopend. Hierin ligt al het heele stre ven opgesloten, Alle werken begin nen wij met gebed. Wij dragen God al ons werken op, omdat wij allen een roeping te vervullen hebben. Ten slot te opende Zijn Eerw. de vergadering met den gezellengroet. Als allen hierna het lied: „Den Ge zellenvadergezongen hebben, brengt de secretaris van den Raad van Be stuur, de lieer Alb. Winkel, het jaar verslag uit, waarop we nog afzonder lijk zullen terugkomen. Kapelaan van Haaster bracht den heer Winkel dank voor het vele werk wat hij voor de vereeniging gedaan heeft en nog doet. Spr. hoopte hem nog lang als lid van den Raad vaD Bestuur te mogen behouden. De senior, de heer P. v. d. Bosch, feliciteerde kapelaan van Haaster met den bloei van de gezelienvereeniging nn wekte de leden op, steeds met de vereeniging mee te leven. Dat zal het grootste bewijs onzer erkentelijkheid zijn, applaus. Verder wenschte de senior den hr. W. Vermeulen, geluk met diens 1214- jarig jubileum als onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, dat hij Donder dag 19 October viert. Spr. schetste de verdiensten van den heer Vermeulen, dien de leden eerst op school leerden kennen, daarna op het patronaat en nu in de gezelienvereeniging, waar hij zeer verdienstelijk den socialen cursus leidt. Als bewjjs van dankbaarheid overhandigde spr., namens de gezel len die hiervoor gaarne in hun zak getast hadden den heer Vermeulen bij diens jubileum eeu pracht kaarten coupe, daverend applaus. In zijn dankwoord wees de heer Vermeulen erop, dat voor hem al ge noeg voldoening gelegen was in het ffeit, dat hij voor een deel het suc ces, dat de gezelienvereeniging be haalt, het zijne mocht noemen. Het stoffelijk geschenk bewees hem te meer, dat er een vriendschappelijke band tusschen de gezellen en hun lei der heerscht. Spr. hoopte bet ge schenk nog vele jaren te mogen ge bruiken, applaus. Te zijner eere vormde de gymna stiekvereniging „De Turner'' een stand, waarin den heer Vermeulen hulde gebracht werd. Links en rechts stormen de jaartallen 191Ó1292. De verschillende toespraken wer den afgewisseld door muziek, zang, voordracht en gymnastiek. „De Turner" gaf oefeningen aan den rekstok en vrije- en orde-oefenin gen te zien, welke, dank zij de goede leiding van den heer W. Brugman, uitstekend uitgevoerd werden. De heeren H. Onklin en C. Berk hout, vermaakten het gezelschap met eenige voordrachten. De heer Onklin die zich ook een bekwaam zanger betoonde in het „Ave Maria" van Gounod, begeleid op de piano door den heer G. Kiebert oogstte bijzon der veel succes met het lied, dat wij betitelen zouden willen: „Wanneer komt het nieuwe gezellengebouw?" Waarop de aanwezigen steeds in koor antwoordden: Zeg, weet jij 't? Vermeld dient ook nog Set muziek stukje „Serenata", waarvan de heer G. Kiebert de piano- en de heer A. de Boer de viool-partij .voor zijn reke ning genomen had. De genoeglijke avond werd gesloten .met gebed en heit zingen van het Hed „Herinnering aan Kolpings graf'. £6. K. Men verzoekt ons mede te deden: De leden van de afd. Alkmaar wor den verzocht deel te nemen aan den optocht te Amsterdam, Zondag a.s. en zich aan te sluiten bij de afd. Amster dam. Vóór 2 uur n.m. zijn allen aanwezig op het IJsclubterrein bij het Concert gebouw, vanaf Centraalstation te be reiken met lijn 8. DE GEMEENTEONTVANGER. Het zal misschien velen onzer le zers opgevallen zijn, dat de heer Vonk die indertijd eervol ontslag vroeg en verkreeg als gemeenteontvanger, nog steeds in die functie werkzaam is, ter wijl de heer L. v. d. Vegt, die in de plaats van den heer Vonk benoemd is, nog steeds zijn gewone secretarie- bezigheden verricht en thans, bij ont stentenis van den heer Donath, als lo co-secretaris optreedt. Een en ander is, naar wij vernemen aan een wonderlijken samenloop van omstandigheden te wijten, waaraan ook wel niet vreemd zal zijn het door den heer Donath tegen 1 Januari a.s. gevraagde eervol ontslag als gemeen te-secretaris. Naar wij verder bij informatie ver nemen, zal de heer v. d. Vegt, die in dertijd door den Raad op een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum benoemd werd, vermoe deiijk 15 November e.k. het ambt van gemeenteontvanger van den heer Vonk overnemen. HOOG BEZOEK. Gisterenmiddag 1 uur is voor een kort bezoek aan onze stad gearriveerd de Hoogeerw. Pater Ludovieus Theiss ling, Generaal der Dominicanerorde, geboortig uit Alkmaar. De Hoogeerw. Pater, die streng incognito reist, is vergezeld van den Zeereerw. Pater Orie O. P., pastoor te Rotterdam en heeft zijn intrek genomen in de pasto rie aan de Breedstraat. Hedenmiddag vertrekt de Hoogeer waarde Pater Theissling, die ook een bezoek bracht aan de pastorie der St. Josephkerk, naar Amsterdam. DE TRAM-KWESTIE. Naar wij vernemen, hebben B. en W. gisteren inzake de bekende tramkwestie geconfereerd met het comité, dat zich tot doel gesteld heeft, de Alkmaarsche Tramkwes tie tot een oplossing te brengen. 'Uitvoerig werden in deze bijeen komst verschillende mogelijkheden ten opzichte van eene oplossing der kwestie besproken. Hoewel ei natuurlijk nog abso luut geen resultaten, zelfs geen voorloopige resultaten bereikt konden worden, scheen men in meerderheid nog .al veel voor het eerste voorstel de tractortram te voeten. De oplossing door middel van autobussen werd tamelijk bestre den. 'tls de vraag, wat B. en W. en de Raad nu verder zullen doen, doch in dit stadium der kwes tie meenen wii er nog wel eens aan te mogen herinneren, dat het hier a'lereerst taak van de gemeen te zat zijn, de kwestie op de goedkoopste manier on "te lossen. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD1. De Voorzitter van het Centraal Stembureau brengt hiermede ter algemeene kennis, dat op Zater dag 21 October a.s. des middags 12' uur in de z.g. Besognekamer van het Stadhuis een openbare zitung van dat Bureau zal plaats hebben, ter benoeming van een lid van den Gemeenteraad in de plaats van Mevr. A. Aukes Tim- mers, die haar ontslag als zoo danig heeft genomen. SLUITINGSUUR HERBERGEN. De Burgemeester geeft voortaan in den regel geen ontheffingen meer inzake verlenging van het sluitingsuur voor herbergen enz., dan onder de uitdrukkelijke bepa ling dat personen beneden den leeftijd van 16 jaar de localiteiten, waarvoor de ontheffing is ver leend, vóór het gewone sluitings uur zullen moeten hebben te ver laten. DE PLAKZEGELTJES TERECHT. Dat het beroep van de plaatselij ke pers op den heer, die bij ver gissing! op het kantoor der Re gistiatie plakzegeltjes van f10. inplaats van f Ö.10 in ontvangst nam, succes heeft gehad, moge daaruit blijken, dat deze heer pas door het lezen van zijn dagblad aan den weet kwam, dat eeii ver gissing begaan was. Hij .had reeds een der plakzegel tjes zonder er erg in te hebben, gebruikt. De heer wenschte onbekend te blijVen. 1 t R. K. VROUWENBOND. Gisterenavond werd alhier in het Hotel Proot een ledenvergadering van den R. K. Vrouwenbond gehouden, waarin de WelEerw. P. fr. N. v. Has- sel O. P., uit Utrecht, een lezing hield! over O. L. V. v. Lourdes en Ber nadette Sousbirous. De opkomst was zóó groot, dat men haast niet over voldoende plaatsen be schikken kon. De Voorzitster opent dei Vergadering met Oen Chri teljjken groet, beet de Eerw. Spreker van dezen «vond van harte welkom en doet enkele mede- deellngen Inzake de vaststelling van bet winter program. De Secretaresse g«* vervolge»» over zigtf vtótgesfétar IwaïteC r v Die Eerw. Pater v. Hrssel krijgt Ver-J volgens het woord tot het houden van i zijn lezing. De godsvrucht tot Maria den Katholieken in hel bloed, en zooveel te meer nog die leden van den R. K. Vrouwenbond, die haar tot hun patro nes gekozen hebben. Het was daarom een goed idee een lezing te laten hou den over 't onderwerp, dat hedenvaond door spr. zal behandeld worden. Spr. verhaalt vervolgens in boeien- den verhaaltrant hoe Bernadette Sous birous. het eenvoudjg, maar vroom aangelegde herderinnetje, eens met haar vriendinnetjes zich ten einde tiout te sprokkelen, bij een grot in den omtrek van Lourdes bevond en daar zij aan asthma leed niet, als haar vriendinnetjes, de stroom1 kon oversteken. Zij' bleef toen alleen ach ter en wandelde naar de grot. Plot seling hoorde zij een windgeruis ch, dat •zich meerdere, maten herhaalde en daarna verscheen haar een hemels sclioone maagd, voor dewelke zij als bij ingeving op de knieën zonk en bad. Toen zij thuis gekomen was kon ze haar geheim niet verzwijgen en ver telde van de heerlijke verschijning. Men dacht, dat het kind aan ziekelijke inbeelding lijdend was ou lachte er maar eens om. Toen Bernadette eehter nog meer naar de grot ging en de verschijningen zjch herhaalden, begon men het ernstiger op te nemen en werd haar den tocht naar de grot ontzegd. Zij wist echter krachtig vol te houden en keerde- telkens terug naar de grot, waar haar de verschijningen, alhoewel niet telkenmale, bleven doorgaan. Dat lekte in de omgeving ujl en trok eerst tien-, dan honderd- en ten slotte dui zendtallen nieuwsgierigen naar de grot. Geen dezer echter vermocht iets te zien van deze verschijningen. Berna- üeite was in d;l opzjcht a-lleeo de door God bevoorrechte. Bij een dezer ver schijningen kwam zij, daartoe aangezet door de geestelijkheid, die zij over hel gevat was gaan spreken, maar die in den beginne niet veel geloof schonk aart haar woorden en aan een kinder gril dacht, op de gedachte te- vragen wie toch die verschijning was, en toen luidde, nadat de vraag meermalen en bij meerdere verschijningen herhaald was, het antwoord: „Ik ben de Onbe vlekte Ontvangenis!" De Pastoor van Lourdes stond even wel tegenover oe verklaringen van Ber- nadetle zoo gereserveerd, dat hij zijn kapelaans bijeenriep en hun verbood ooit de grot le bezoeken. Bij een voigendie verschijning ver klaarde O. L. V. aan Bernadette, dat zij bij cte rots een groote kapel wilde zien bouwen. De Pastoor zei tegen Bernadette, dat ze dit klaarblijkelijk loog. Bij een nieuw© verschijning drukte O. L. V. het verlangen uit, dat men in Processies naar de grot zou komen. De Pastoor handelde evenwel met de grootste omzichtigheid en zeide KOERSEN VAN HEDEN VORIGE KOERS. 11'/, uur 2 uur 3 uur (officieel) BERLIJN 0.09 0.08'E/t 6 0-087, 0.087, Bankpapier 19.17i/2 19.05 PARIJS 19.27)4 19.02)4 Bankpapier 17 77i/2 17.65 17.72)4 BRUSSEL 17.90 Bankpapier 0.003i/2 0.0037, WEENEN 0.004 0.033/t Bankpapier 11.39s/, 11.40)4 11.41'/, LONDEN 11.40'/, Bankpapier 68.75 68 65 STOCKHOLM KOPENHAGEN 51 20 51 CHRISTIANIA 46 70 46 30 BAZEL tn an M 47.45 46.90 ROM E -uM 10 80 10.85 10.70 NEW-YORK 2.5639 2.56 2.557, tegen Bernadette, dat hij pas in haar „vertellingen" gtlooven zou als de ver schijning bijv. een rozelaar midden in de maand plotseling deed bloeien. In de plaafs daarvan beval echtei de verschijning1 aan Bernadette, dat zij in de grot water scheppen en zich daarmede wassch'en zou. Berna dette bemerkte nergens water, maar boog' rich werktuigelijk, maakte met de handen een putje in den jgroniften daaruit begon water op te borrelen, waarmede zij zich wasch'te. De aldus ontstane bron oleef weelderig vloeien en werd met den dag rijker aan .wa~ terop-brengst. i Een ingestelde commissie van on derzoek begon 3 maanden laterha-ar werk en verklaarde dat zich wat trouwens alle inwoners van Lourdes konden verklaren op die plaats nimmer een bron bevonden had en dat de grond in den omtrek geheel droog was vóór de verschijning aan Bernadette beval, zich te wassch'en. De verschillende gevaljen werden ter beoordeeling onderworpen aan een beroemd geneesheer wiens uit spraak van dien aard was, dat toen de verschijningen als wefk'etijk aan den Paus ging onderwerpen, die ech ter nooit een beslissing gaf, omdat het hier geen leerstelling betreft. Op velerlei manieren werd vervol gens door d-e autoriteiten gepoogd deze gevallen uit de wereld te hel pen, o.a. door bedreiging. Men liet het kind onderzoeken om te zien of opsluiting1 wegens rins verbijstering niét mogelijk was, ook beproefde men haar .u de gevangenis onder te brengen, wat echter door h'et ver zet van den Pastoor mislukte. Tenslotte werd de toegang tot de grot gestoten, maar in 1858 door Napoleon, die daarvan op de hoogte gebracht was. weer h'eropend. Van toen af kwam een onafge broken stroom van pelgrims naar de grot en eindelijk' werd overgegaan tot den bouw der kerk, zooals dat door O. L. Vr. verlangd was. Na de pauze vertelde de Eerw. spr. ons uit het verder leven van Bernadette, die kloosterzuster werd, en gedurende hier h'aar kloosterleven niet anders deed dan bidden, lijden en volharden. Zij stierf precies 21 jaar na de eerste verschijning op- den dag waarop die eerste verschij ning! plaats vond. Op haar graf werd een Jtópel gebouwd. Spr. besloot zijn lezing met een artikel van Francois Veuiiot waarin deze een beschrij ving; geelt van de bedevaarten naar Lourdes, de genezingen en de wonde ren, die wetenschappelijk1 vastgesteld rijh als dragende het Goddelijk merk in onoplosbare tegenstrijdigheid piet de natuur. Zelfs niet in de middeleeuwen, ner- AMSTERDAM. Gestort maatschappelijk kapitaal f 3.000.000. van 18 Oct. 1922. Opgave van de Nederlandsehe Landbouwbank, Bijkantoor Alkmaar y.h. MULDER QUAX. (Ontvangen per draadlooze telefoon). B E U K 5> O v E ri n DRAADLOOS, AMSTERDAM, 18 Oct. '22. Verschillende afdeelingen op de beurs gaven heden een levendige handel te aanschouwen. Eigenaardig is daarbij dat de oliewaarden die langen tijd toonaangevend waren voor de geheele fondsenmarkt langzamerhand op de achtergrond zijn geraakt. Deze bewogen zich tegen de algemeene tendenz in en stelden zich op een laag koerspijl. Een leidende rol deelden heden de Rubberaandeelen waarvan flinke omzetten plaats vonden. Speciaal in A. R. die meerdere procenten avanceerden, hetgeen even-zeer -het geval was met meerdere andere soorten. Tabakfondsen ondervonden ruime belangstelling en konden zich daarbij niet ontaarden in koersverheffing. De affaire in Cultuurwaarden was omvangrijker dan den laatsten tijd en ging gepaard met een rijzing waarbij H. V. A. den boventoon voerde. De aandeelen Indi sehe cultuurbank volgden hoewel op bescheiden schaal in opwaartsche koersrichting. Scbeepvaartwaarden spreiden een vaste houding ten toon, zoowel voor do Trans Atlantische als Indische lijnen betreft, op de Yan- keemarkt geen Intercomm. Rubbers en eenige handel te aanschouwen. Prolongatie 8%. DE TOESTAND ERNSTIG CONSTANTEN OPEL 17 Oct. 1200 man Frans ch-e troepen zijn he den naar Adrianopei vertrokken, waai de toestand ernstig' gemeld wordt als gevolg van de ontruiming door bet Grieks che leger. Deze operatie is een aanwijzing, dat het geallieerde com man-do den toestand ernstig beoordeel' FAILLIET VERKLAARD. AMSTERDAM, 18 Oct. De Eerste Kamer der Rechtbank, alhier, verklaarde heden failliet de N. V. tot exploitatie van de „Am sterdammer", christelijk volksdagblad met benoeming van mr. J. G. Mei link als reohter-commissaris en mr. H J Biedierlaek tot curator. EEN NEDERLANDSCH STOOMSCHIP VERGAAN, Het Nederlandsehe stoomschip „Co-melis" is, zooals gemeld, Zon dag nabii het Grankulen Vuur- schil/ in de Oostzee gestrand. Maandag is het schip door mid den gebroken en gezonken. Volgens een telegram van Lloyd Ageney te Stockholm bevond het bergingsvaartui-g „Diana" zich Zondag Jbii .het schip gn wilde de bemanning^ van het ss. „Cornells overnemen. De bemanning i'eirier de echter en bleef aan boo.d van eigen schip. Maandagmiddag is een recklings boot van den wal langs zii de „Cornselis" gekomen, doch voiïa bet 'schip toen verlaten. De red- diingboot ontdekte niemand meer op het schip. Ook de sleepbooten waren weg, zo-odat aangenomen wordt, dat de bemanning zich in eigen booten gered heeft. Waar zi' op het oogenblik vertoeft, is nog niet Trekend. Het is mogelijk, dat zii door een passeeren-d vaartuig is opgenomen of geland op .de Aalands-eilanden. De bemanning telt 23 koppen, waarvan de "helft thuisbéHoort te Ter Neuzen en d? andere helft uit Amsterdam en Roc terdam afkomstig ^is. leuze kliniek geweest. Lourdes is het groote teeken van den hemel, waarin wij moeten overwinnen, willen wij ons het ongeluk besparen door dit tee ken te worden veroordeeld. De lezing werd opgeluisterd door een schat van lichtbeelden, die zeer veel succes in-oogstten. De Voorzitster dankt de WelEerw. spr. voor zjjn mooie, duidelijke en -graag gehoorde lezing. Voor 3 overleden leden van den bond wordt een Wees-gegroet gebe den. De Voorzitster deelt mede dat de inzameling voor het jubileum van Mgr Callier circa 200 opgebracht heeft; het bon-dsvaandel zal tegenwoordig zijn bij het Eucharistisch congres. De WelEerw. Kap. Hosman deelt mede, dat zeer veel betuigingen van instemming met de plannen voor het in het leven roepen van een verze kering voor verpleging in het St. Eli- sabethsgesticht ontvangen zijn. Er moeten er echter nog meerdere ko men. Bedoeld is niet verplichte verple ging in de 3e klasse, maar vergoeding tot dit bedrag, wil men een hoogere klasse, dan moet men zelf bijbetalen. Een 10-tal dames worden nog ge ïnstalleerd. Volgt sluiting. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR Zitting1 van Dinsdag 17 Oct. UITSPRAKEN: Marinus K., Ttomp-etoren, diefstal, f 40 boete sub's. 40 dagen hechtenis, Willem G„ Bovenkarspel, Bedr. bankbreuk, 1 maand gevangenisstraf H. A. O., No-oud-Scharwo-ude, po ging tot afdreiging en bel., 5 (maan den gevangenisstraf. E C. K; wed. J. R., Helder, art. 25 Wl v. Sir., 3 maanden gev.straf. K. C. G., Anna-Paulowna, ap-pei vonnis K. G., 1 dag hechtenis. P. J. II., Alkmaar, diefstal,, f 20 boete subs. 20 dagen hechfeni-s. GETROUWD; Jan Akerboom en Alida Jan netje Fr,anken-o-u.dk Jaco-bus Schipper en Neeltie Catharina Nijs sen. DË EX-KRO ONPR INS ON G E STELD. jWIERlN GE-N, 17 Oot. D© ex-Knoon-prlns heeft bdj ke-t mo torrijden, ©enigszins zijn voet ver stuikt. Bovendien heeft hij een ver koudheid opgeloopen. DË ONTRUIMING VAN THRA01E, ADRLfNOPEL, 17 Oot. 30.000 Grieken, en Armeniërs zijn sinds Zaterdag door deze, stad gepaa seerd op weg naar het Westen. De weg van hier naar d© Maritza-rivier is een onafgebroken stoet van man nen, vhouwen, ©n kinderen met vee en kameeien. De geallieerde missies verklaren, dat d© omvang van de ©xodus en op wijst, dat da Turken lOoet-Tbracte bijna geheel verlaten zul tot lezing der notulen, weüfe oneewit-eens en nooit is er snik een mii-akn- len vü"'<to- AMSTERDAM, 18 Oct. Aardappelen- prijzen. Flakkeesche eigenheimers f2. Geldersche bravo's f 2.602 80, idem red star f2.05—2 60, Zeeuws'che blau we 12.70—2 90, idem bonte f3— 3.26 idem eigenh. f 1 401_90, idem blau we eigenli. f 1902_10 Aanvoer 3 la dingen. AMSTERDAM, 18 Oct. Veemarkt. -7 254 vette kalveren le kw. f 1.101.1°. 2e kw. f 1.00—1 05, 3e kw f 0 90- f0.80 per K.G.; 486 vette varkens: Hol- landscne le kw. 11.18, 2e en 3e kW f 1.16, Overz. en Geld. le kw 1114 Per K.G. schoon gewicht. MOERDEN, 18 Oct. Aangevoerd kaaspartijen. le kw. f 5660, 2e kv- f52—54, met rijksmerk f54—62. Han del malig. gevraagd, in klein gezin. Aanbiedingen 's avonds luzschen 7 en 8 uur, LAAT 108.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 6