Maandag 13 November 1922. 14e Jaargang ,ONS BLAD" BUITENLAND. He in iet pid BINNENLAND. Abonnementsprijs: Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar«...f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Advertentieprijs: Van I5 regels f 1.25; eikeregel meer f 0.25; Recla per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" bij voo^ uitbetaling per plaatsing f 0.60 Aan alie abonné's wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,—f 200,—, f 100,—, f 60,—f 35,- f 15,- DE CRISIS IN HET OOSTEN. De Sultan. De eerste secretaris van den sultan /erklaart officieel, dat de sultan geen afstand zal doen. Ontspanning? De Engelsche, Fransche en Itali- aansche kolonels, aan wie df? intergeal lieerde politiedienst is opgedragen, hadden een bijeenkomst met Refet pasja. Er zou een volkomen ontspan ning in den toestand zijn gekomen. Een telegram van Harington Een telegram, door de Engelsche regeering ontvangen van generaal Harington, werd Vrijdagmorgen in de kabinetszitting behandeld. De in houd er van was van dien aard. dat het noodig werd gevonden, dat de ministers voor het oogenblik in de Btad bleven. Nieuwe Italiaansche schepen. Slechte berichten nopens den toe stand hebben de Italiaansche regee ring van generaal Mombelli bereikt. Mussolini heeft naar aanleiding hier van gelast dat er drie slagschepen zouden worden uitgezonden ter ver sterking der Italiaansche vloot in het Naburige Oosten. De Slamlile gevierd. De sultan, vergezeld van hofdigna- "tarissen, reed Zaterdag in een open rijtuig naar de Yildizmoskee ter gele geilheid van de Slamlik. Geen verte genwoordigers der nieuwe regeering waren aanwezig. De Conferentie uitgesteld. Op verzoek van de Engelsche re- geering is de conferentie te Lausanne tot 02 November uitgesteld. Een gematigder houding. Gehoor gevend aan de krachtige betoogen van de geallieerde hooge commissarissen hebben de Kemalisten het invoerrecht van 11 pCt. ad valo rem weer ingevoerd, dat zü bij de overname van het bestuur der stad hadden afgeschaft. Deze maatregel wordt beschouwd als een eerste stap naar een gematigder houding. DE „ONBEKENDE SOLDAAT". Tegen 10 uur Zaterdagmorgen reed de speciale trein, die 't lichaam van den Onbekenden Soldaat van België vervoerde, 't N.-station te Brussel binnen, dat ingericht was tot een reus achtige chapelle ardente. Alle minis ters uit het kabinet, de ministers van staat, alle openbare staatsinstellingen alsmede delegaties van het Belgische en van de geallieerde legers waren aanwezig. In het station heerscht, zoodra de kist met het lijk van den Onbekenden Soldaat het perron wordt opgedragen een diepe stilte, alleen onderbroken door klaroengeschal. Langzaam wordt de kist naar den uitgang gedragen en aldaar geplaatst op het affuit van een kanon, dat door vier paarden wordt getrokken, waar op in den oorlog gedecoreerde artil leristen hebben plaatsgenomen. Over heel de Place Rogier presenteeren de troepen het geweer; uit de menigte stijgt geen enkel geluid Qp. hit graf spreekt de koDing een rede uit, waarin hij de daden van den Belgischen soldaat, van den Onbeken den Soldaat, die daar ten grave is gedragen, getooid met de corlogskrui- sen van alle geallieerde landen, ver heerlijkt. Vervolgens defileeren alle de legaties langs het graf en de voet van de zuil wordt bedolven onder een reusachtige bloemen-massa. Uit naam van Frankrijk hechtte ge neraal Deqoutte het Fransche oorlogs- kruis aan de nationale vlag, die de kist met het stoffelijk overschot van FEUILLETON. mNaat EnqeUlchs vertelling). Hij zeide mij„De dagen van ge zondheid en kracht zijn weergekeerd, maar zij brengen het vorige vertrou wen niet terug. Wij zullen als man en vrouw niet méér gemeenschappelijk denken; het verleden verbiedt dat, mijn vrees voor u en uw geluk verbie den het en ik heb den moed en d>. wUskracnt niet om den gruwel die mij bedreigt onder de ooogen te zien. Gij zult mij lielhebben; gij zult van nu af altijd zacut en vriendelijk voor mij zijn, maar er zal in ons zieleleven eene kloof zijn, die mijne liefde niet dempen, kan." Toen Janet mij weer naar beneden had gezonden, peinsde ik over dit alles, over mijn bezorgdheid voor Ellen en over den sluier die het verleden van Mary bedekte. Ik bracht Ellens lot met het ver leden mijner vrouw iu verband en ik begreep, dat de ontknooping naderde en dat wij éên van beiden of beiden een schok zouden krijgen, die den den onbekenden soldaat bedekte. Generaal Pecori Girardi deed uit naam van Italië hetzelfde met het Ita liaansche oorlogskruis, terwijl gene raal Allen namens Amerika de eere medaille van het congres aan het kleed bevestigde. Maarschalk French, Engelmd, en De Margerie, de vroegere gezant van Frankrijk, legden kransen op de baai- die getooid was met 't Kruis van de Leopoldorde en de militaire Belgische eereteekenen. Ook werden nog kransen neergelegd door twee Nederlandsehe officieren? In geheel België is om 11 uur de nagedachtenisvan den onbekenden soldaat met een minuut absolute stil te geëerd Terwijl de honderden vaandels der ontbonden regimenten het graf van den onbekenden soldaat onder den Are de Triomphe te Parijs salueerden werd er om elf uur een minuut lang een indrukwekkend stilzwiVen in acht genomen. 's-Namiddags had te Rethondes in het bosch van Compiegne de onthul ling van een wapenstilstandsmonu* ment plaats waarbij Foch en Poinea- ré het woord voerden. DE CREDIETVERLEENING AAN OOSTENRIJK. De Weensche bladen melden, dat de benoeming van burgemeester mr. A. Zimmermann van Rotterdam tot hoogen commissaris van den Volken bond en controleur-generaal over de financiën van Oostenrijk afgekomen is. Intusschen kan de „Tel." uit goede bron melden, dat mr. Zimmermann het al of niet aannemen van deze eervolle benoeming nog eenigen tijd in beraad wil houden. Over het al of niet aannemen der benoeming tot hoogen commissaris zal burgemeester Zimmermann zich niet uitspreken, vóórdat de beloften van den Volkenbond in daden zijn omgezet en het geld voor Oostenrijk op tafel ligt. DE TOESTAND IN DUITSCH- LAND. Uit de besprekingen, die de Duit- sche rijkskanselier met de leiders der verschillende partijen van den rijks dag heeft gevoerd bleek, dat de voor naamste moeilijkheid ligt in de om standigheid, dat de vereenigde soci aal-democratische partij zich ten sterk ste tegen de officieèle opneming van leden der Duitsebe Volkspartij in de nieuw te vormen regeering verzet. De eenige concessie, waartoe de sociaal democraten bereid zijn, is, opneming van eeriige aan deze partij geestver wante economen onder de leuze van krachten-coDcentratie. De Duitsche Volkspartij wijst er op, dat zij op de ze wijze wel de verantwoordelijkheid zou dragen voor de politiek van de nieuw te vormen regeering, doch van eenigen feitelijken invloed hierop totaal gespeend zou zijn. Het centrum en de demoyatisefte partij gtaan er bovendiea beslist op, dat de Diütscïiê Volkspartij officieel zal worden opgenomen. Naar aan de bladen wordt medege deeld, is er geen sprake van, dat een regeeringscrisis is ontstaan. Er is van officieels zijde geen opdracht tot een hervorming van het kabinet gege ven. ONLUSTEN IN DUITSCH- LAND. Te Hannover hebben Zaterdag ern stige levensmiddelenopstootjes plaats gehad. In de markthal werden ver schillende boterkramen bes! :-md waarbjj het gepeupel de voorradige sluier vaneen zou scheuren Ik kon dit oogenblik niet uit ei gene beweging verbaasten; ik durfde, ter wille van Mary, geene schrede in die richting doen; maai- ik voelde, dat het einde naderde en dat de sèha- duw er van ons levenspad verduisterde. Het regende en stormde dien avond weer in de vallei Het scheen dat men in Nettlewood geen duurzaam goed weder kende. Deuren en vensters werden voor de vijanden gesloten en Jabez legde een dubbelen knoop in het touw, waarmee de veerboot aan den paal was vast gemaakt. Ik zal blijde zijn, als wij weer naar Borrowdalc terugkeeren, zeide moeder, eenigszins huiverend, tóen de stórm op het hoogst geklommen was- ik houd in het geheel niet van Nettle wood. Hel zal van avond evenzeer te Borrowdale stormen, moeder, als te Ne.ltlewood i Ja, maar de wind huilt daar zoo niet. Ik geioof, dat de bergen aan den ingang van de vallei, ons daar legen den .wind beschutten O, wat is dat? Het .was Janet, die uit de kaïwrdotir boter stal. Een koopvrouw, die met kippen op de markt stond, moest we gens de dreigende houding van het publiek onder polit.iegeleide uit de markthal geleid worden. De oorzaak van de onlusten was, dat voor een pond boter 1300 Mark gevraagd werd. Bij de in Kalk plaats gehad heb bende onlusten wegens de duurte der levensmiddelen werden drie politiebe ambten licht gewond. POGfNG TOT VERGIFTIGING Scotland Yard heelt een offiriee'e mededeeling gepubliceerd volgens wel ke Sir William Horwood, het hoofd der Londensche politie, die Donderdag avond ziek werd, terwijl hij zich kleedde, voor het Lord Mayor's banket in de Guiidhall en naar het zieken huis werd vervoerd, lijdende is aan vergiftiging door boos opzet Omtrent de herkomst van hel vergif is niets bekend Zijn toestand is nog steeds kritiek Volgens de „Daily Mail" is het ver gif, óf arsenicum óf strychnine, im cho colade per post aan Horwood toege zonden Horwood ontving den laatsten tijd vele dreigbrieven. LANDVERRAAD. De vice-president van den disltriets- bedrijfsraad van de rijksspoorwegdirec- lie te Berlijn, August Baer, is gearres- leei-d Het wordt ten laste gelegd, dat hij zich met de Entente in verbinding zou hebben gesteld en inlichtingen heeft verstrekt, die hem als landver raad kunnen worden aangerekend. ANTI-S EMITISME. In Litauen is tengevolge van de ont zaglijke stijging der prijzen, welke door Joodsche kooplieden worden be- heersoht, een zeer uitgesproken vijan digheid tegen de Joden tot uiting ge komen Een delegatie van Joodsche notabelen richtte zich tot den minis ter van financiën en vroeg óm be scherming, waarop de minister letter lijk antwoordde„Onder de huidige omstandigheden moeten pogroms plaats hebben, en zij zullen ook plaats vin den Indien de onwetende bevolking voortgaat u te mishandelen en uw magazijnen te plunderen, zal ik geen vinger uitsteken om u te beschermen." DE NIEUWE AMERIKAANSGHE SENAAT Volgens detn niet-of'lïcieelen uitslag zulen in den nieuwen Amerikaanschen Senaat zitting hebben 53 republikeinen, 42 democraten en 1 lid der boeren- en arbeiderspartij. De ooude Sneaat telde 59 republikei nen, één progressieven republikein en 36 democraten DE HONGAARSCHE FASCISTEN. De Hongaarsche minister van Bin- nenlandsche Zaken heeft in een aan den burgemeester van Boedapest ge richte beschikking medegedeeld, dat hij de organisatie der Hongaarsche fas cisten ontbindt, daar deze geen van regeeringswege goedgekeurde statuten bêgR VERSPREIDE BERICHTEN. Een aardbeving in Zuid-Amerika. Steden gedeeltelijk verwoest. 200 menschen gedood, 400 gewonden. Zaterdag, even voor middernacht, werd een hevige aardschok gevoeld over het geheele gebied tusschen Antofagasta in het Noorden en Val- divia, dat meer dan duizend mijl ten Zuiden van eerstgenoemde plaats is gelegen. Te Valparaiso duurde de schok drie minuten en veroorzaakte groote ont steltenis onder de inwoners, die half keek. Ik ga een weinig rusten, me vrouw Gear. Het meisje is door den wind in slaap gesust. Zij heeft gezegd, dat zij zou bellen ai zij u noodig had, maar gij zult nu en dan wel eens naar boven widen gaan om naar baar te zien en te luisteren of zij zich niet beweegt. Als zij niet tevreden met u is, voegde Janet er tamelijk verwaand bij, zult gjj wel zoo goed zijn mij te wekken, Janet ging heen; moeder sloop de trap op en kwam weer beneden met de tijding, dal Mary nog genist sliep. De regen en de wind waren nu op het hevingsi; de vensters rammelden; de deuren kraakten; het huis schud de op zijne grondvesten. Ik meen, dat ik een rijtuig hoor aankomen, zeide moeder, terwijl ik juist eene vluchtige schets beschouw de, welke ik dien avond gateekend had, maar hei is niet waarschijnlijk dat iemand vanavond naar Nettlewood zal rijden. Lieve Hemel, Caaiut, wat hoort men hier zonderlinge geluiden! Er komt waarlijk een rijtuig aan gereden, zeide ik, na een oogenblik geluisterd te hebben Mijne arme moeder .werd bfek en gekleed uit hun huizen, de straten op renden. De gevolgen van den schok beperkten zich hier echter tot lichte materieele schade. De grootste schade werd aange richt in de Noordelijke districten, waarmede thans alle verbindingen verbroken zijn. De stad Coquimbo werd gedeeltelijk verwoest, grooten- deels door het uitbreken van branden Vijfhonderd huizen werden verwoest maar nauwkeurige cijfers omtrent het verlies aan mensehenlevens zijn nog niet bekend. Een draadloos bericht, ontvangen van het stoomschip „Flora", dat in Noordelijke richting reist, constateert dat in de haven van Caldera de schok vier minuten duurde. De bemanning zag teekenen van een hevige paniek aan land, en onmiddellijk daarop overstroomde de zee een deel van de kuststrook. Uit een klefne stad In het Noorden van Chili wordt gemeld, dat alle elee trische verbindingen verbroken zijn en dat de stad in duisternis is ge huld. Groote verliezen van mensehenle vens en eigendommen worden gemeld uit de stad Copiapo, waar een groot aantal huizen werden verwoest, zes tig personen gedood en vijftig gewond De vloedgolf te Antofagasta sleurde een aantal arbeiderswoningen langs de zee met zich mede, en trok onmid dellijk daarop tweehonderd meter te rug. De verbindingen met Antofagas ta z}jn geheel verbroken en er heerscht groote ongerustheid te Valparaiso. De regeering heeft aan eenige oor logsschepen opdacht gegeven, zich onmiddellijk naar het tooneel van de ramp te begeven. Een Reuterberieht uit Santiago de Chili meldt, dat volgens de laatste berichten tweehonderd menschen zijn gedood en vierhonderd gewond vol gens de uit Coquimbo, Copiapo en Serena ontvangen gegevens. De zee overstroomde de kust tot bi diepte van vijfhonderd meter, land waarts. Dezelfde aardbeving werd gevoeld te Buenos Aires, waar zü nog hevig genoeg was om ten gevolge te heb- °n dat de lichten uitginsren en de klokken bleven stilstaan. Ook op Ha waii werd zij gevoeld, waaT een vloed golf talrijke vaartuigen medesleurde. Volgens een telegram uit Hilo Ha- wai, zijn er Vrijdagavond ten gevolge van een vloedgolf in de baai verschil lende schepen van hun anker gesla gen. Er gingen geen mensehenlevens verloren. KORTE BERICHTEN. Het Stef. Ag1, ontkent, dat er op Sardinië een separatistische be weging is. Het geldt hier alleen lo cale manifestaties, die van geen be lang zijn. MusfoHj» Heeft alle reden van het Italiaansche corps diplomati que ontvangen. Uit Bombay wordt gemeld, dat onder de arbeiders der katoen- fabrieken van Ahmedabad een uit gebreide staking is ontstaan. Het neet, dat er meer dan veertig fa brieken bij betrokken zijn. Bij een ontploffing nabii Rijs- set zijn een doode en vier ge wonden te betreuren. Twintig adelborsten ontsnap ten ternauwernood aan den dood doordat een torpedojager vlam vatte in de Chesepeake baai; ge lukkig slaagde men er in de boot bijtijds de naven binnen te lood sen. .Het rijksverbond van Duit sche industrieelen heeft zich te gen de door de regeering voor gestelde methode tot stabilisee- ring der mark verklaard. De kapel van de paters-re collecten te Gent is gedeeltelijk afgebrand. De H.H. Vaten, de kruiswegstaties, de beelden en hei orgel werden gered. Naar verluidt, zijn in Rusland op last van de Sovjetregeenng we derom 1200 offideren gearresteerd onder beschuldiging van hoogver raad. Naar verluidt heeft de Duit sche communistische partii in Aug. 30 millioen en in September 4714 millioen mark uit Moskou ontvan gen. De „Vossische Zeitung" deelt mede, dat de Duitsche Regeering dc betrekkingen met de Russische federatieve staten, o.a. de Oekrai- ne, en de Kaukasische republiek onmiddellijk zal hervatten. De tiara, welke door de bur- gerii van Milaan aan Z. H. den Raus geschonken is, zal door een bijzondere missie naar Rome wor den gebracht en 23 November aan den Paus overhandigd worden. Door een ontploffing, waar- van de oorzaak nog onbekend is. is aan het stoomschip Pew, dat zich in het droogdok te Chester bevond, een schade van een half millioen dollar aangericht Twee man worden, vermist Dr. C A. L. RADEMAKER t. Een zeer bekende kathohëke persoonlijkheid, dr. C. A. L. Rade maker, is, 61 jaar oud, na een kort stondige ziekte te Amsterdam overleden. In tai van besturen en colleges heeft hij zitting gehadhij was o.a. commissaris van de N.V. Dagblad en Drukkerij „De Tijd", voorzit ter van het hoofdbestuur van het Liefdewerk „Oud Papier". Hij is verscheidene jaren voorzitter ge weest van het Diocesaan Comité der Katholieke Sociale Actie. Talrijk waren zijn bemoeiingen in (heel het bisdom o.a. ook als spreker op de dioc. katholiekenda gen. Den Kath. Vrouwenbond heeft hij aan zich verplicht door zijn cursussen voor de leden van den bond gehouden. Dr. Rademaker werd indertijd door den Paus benoemd tot ridder in de orde van Gregorius den Groote. DE TARIEVEN IN HETj DRUKKERSBEDRIJF. Naar de ^Tel." verneemt zal in een op 16 i\oy. té houden vérga- uerifig van de afdeeling Amster dam van den Bond van Werkge vers in de grafische Bedrijven wor den voorgesteld de thans geldende tarieven buiten werking te stel len, en dit voorstel, indien het in de afdeeling wordt aangenomen, te brengen op de agenda van de Bonsvergadering, welke 19 en 20 December gehouden zal worden. LOONACTIE SPOORWEGPER- SONEEL. Naar de „N. Tilb. Ct." vernam, is de directie der Nederlandsehe Spoor wegen bij den Loonraad nog geen voorstel tot een loonsverlaging van 8K pCt. aanhangig gemaakt, omdat de onderhandelingen met het actie comité nog loopende zijn. Waarschijn lijk zal tusschen directie en vereeni- gingen overeenstemming worden be reikt. DE R. K. POLITIEVAKSCHOOL TE 's-HERTOGENBOSOH. Door het bestuur van de Commissie van Toezicht op de Politievakschool opgericht vanwege den R. K. Politie bond „St. Michaël" te 's-Hertogen- bosch is aan de Tweede Kamer en de Provinciale Staten een adres gezon den in verband met èen adres, dooi het Hoofdbestuur van den Aleemee- nen Bond van Politiepersoneel in Ne derland, aan de Kamer gericht, waar bij verzocht wordt, „geen gelden op de begrooting te doen plaatsen tot het verleenen van subsidie of steun op andere wijze" aan de nieuwe instel ling te 's-Hertogenbosch. In het nieuwe adres wordt thans, in tegenstelling met het verzoek, in bovengenoemd adres vervat, met al len nadruk ook het verzoek gericht, wel degelijk te willen overwegen de mogelijkheid ook aan het nieuwe op leidingsstelsel te VHertogenbiseh gel-delijken steun te verleenen, gelijk tot nu toe, uitsluitend aan het oplei- dingsstelsei van den Algemeenen Po litiebond en aan de Politievakschool te Hilversum steun werd verleend." TEGEN DE CLASSIFICATIE VAN GEMEENTEN. Te Groningen werd een provinciale protestvergadering gehouden tegen de voorgestelde classificatie der ge meenten. Verschillende groepen van ambtenaren hadden gezameniijk on geveer 700, bewijzen van instemming gezonden. Na langdurige discussie werd besloten de volgende motie aan de Regeeriug te zenden: „De vergadering, enz. protesteert ten krachtigste tegen de voorgestelde herclassificatie der gemeenten in het bijzonder er tegen de classificatie van gemeenten in het algemeen, en geeft uiting aan haar heftige verontwaardi ging over de schandelijke onrechtvaar digheid om de kosten der bezuiniging in dubbele mate te doen drukken op de ambtenaren in de kleinere steden en het platteland, terwijl deze in de grootere steden worden ontzien." Een eommissie werd benoemd, die met de gegevens van de oorspronke lijke commissie verdere gegevens zal verzamelen, teneinde die door een deputatie naar den minister af te vaardigen, te doen gebruiken. NEDERL. JOURNALISTENKRING. De algemeene vergadering van den Nederl. Journalistenkring had bij meerderheid van stemmen een nieuw reglementsartikel aangenomen, volgens hetwelk ieder lid van den Kring ver plicht werd toe te treden tot de be trokken plaatselijke of gewestelijkt vef- eegigirig van Journalisten. Over dit nieuwe regie me n tsa r tikel is op verzoek van 67 leden een refe rendum uitgeschreven Het artikel is thans bij referendum met 129 tegen 87 stemmen verworpen. PERMANENT HOF VAN INTERN JUSTITIE Het Permanente Hof van Internati onale Justitie heeft van den secretaris generaal van den Volkenbond het ver zoek ontvangen om aan den Raad van den Volkenbond een advies uil te brengen omtrent de vraag of hel ge schil tusschen Frankrijk en Engeland betreffende de ratio naïiteitsdecrc ten in Tunis en in Marokko (Fransche zóne) op 8 Nov 1921 uitgevaardigd en hun' toepassing op Britsciie onderdanen ai dan niet krachtens internationaal recht is te beschouwen als een kwestie van uitsluitend inwendige jurisdictie. vouwde de banden Zij bad haar verlies in den laatsten tijd moedig gedragen, zich om mijnent wil goed genouden en hare smart en haren angst over Ellen voor mij ver borgen; maar een ademiochtje veront rustte haar, en als er iets bijzonders gebeurde, van hoe geringe bebeekenis, ook, bracht zij het op de zonderling ste wijze in verband met de dochter, die zij voor altijd verloren dacht. Zij zag mij aan en fluisterde dadelijk tegen de nuisdeur werd geklopt. I W'ie is dat? riep Hij uit. Ant woordt, want de wind maakt zulk een geraas, dat men niets verstaan kan! Het is mevrouw, antwoordde bui ten een barscne stem. Het is mevrouw Ray. Zij wi.de naar bier komen Zij is gekker clan ooit Waar is zij? -In het rijtuig, zij wacht tot de deur geopend wordt. Zie maar. Jabez opende de deur en zette er den naam van Ellen zich met zijn stevige schouders tegen. Neen, neen, haastte ik mij tej Wind en regen stoegen in het aan zeggen, wij zullen uit Nettlewood geen gezicht tijding van Ellen ontvangen. Dat kun- s ik bleef in de gang staan en hield nen .wij niet verwachten de deur van Jabez" kamer vast, die Wie kan vanavond naar hier ko-b op het punt was toe te slaan en mijne men gereden? Wat mag de menschen vrouw te wekken. aanzetten in zulk weer uit te gaan I De man, die tegen de voordeur had O, Canut, zij komen naar hier! 'geleund, keerde nu terug over het Ik .was naar de deur gegaan en j vochtige pad, met mevrouw Ray aan had die reeds geopend, tóen Jabz, die den arm, uit de achterdeur kwam, de gang doorging. Verwacht gij bezoek, Jabez? Ik weet niet wat men tegenwoor dig niet kan verwachten, zeide Jabez, terwijl hij zijn hoofd krabde; het gaat hier in den laatsten tijd zoo aardig. Hij sprong op toen er met een stok Deze had een groot regenscherm geopend, die echter dadelijk was om geslagen zoodra zij buiten kwam. De man bracht mevrouw tot aan de deur, gaf haar de kruk in de hand en sukkelde toen op zijne zware laar zen weer door den regen heen naar het rhyüÈ om aan het slechte weer te oufkumeij Mevrouw Ray zag hem achterna. Dat is weer een van zijn recht onbeschofte streken.Hij zal 'het voor ste raampje zeker neerlaten, er-de ten gels doorheen halen, in het rijtuig gaan zitten en de nieuwe kussens vuil ma ken Het is de luiste kerel die er bestaat, Jabez! Ja mevrouw Zie een paar zakken te krijgen, om over die arme paarden "te leggen, zeide zij; er zijn hier zakken genoeg te vinden. O, mijnheer Gear, zajt gij dat? Zij sukkelde vooruit en viel mij om zoo te zeggen in de armen, terwijl de kruk op de vloer terecht kwam; Ik beu hier gekomen om uwg vrouw te bezoeken, zeide zijik kan niet langer rusien. Waar is die Janet' Zij slaapt Dat is goed Neem mij oen oogeih blik mee naar binnen, om te ruslenl Ik ben vanavond zoo kort van ad ent Ik bracht mevrouw Ray in de kaj mer, zette haar bijna als een kuM in mijn ledigen stoel neer, keerde if de gang terug om den stok te balei en plaatste dien naast haar stoel. (Wordt vervolgd}!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 1