Wisselkoersen en koersen voor Bankpapier Sigarenmagazijn „Insulinde" No. 629. x BURGERLIJKE STAND. TELEGRAMMEN. SPORT EN SPEL. HANDEL EN MARKT. OPENIGSG S. Budding* B 41 I T FEUIL f 'I- AütWUA. A K. VEHEEN1G1NGSGEB0UW „ST. WII.LIBHORD". Donderdag 16 Nov 8 uur Bestuur R. K. Volksbond.' Vrijdag 17 Nov_8 uur Bestnursver gadering afd. Gewone leden. Zaterdag 18 Nov Contributie bet a driven: 45 our Afd. Meubelmaker. 56 uur Aid Bouwvakarbeider». 56 uur Afd. Metaalbewerkers. 67 uur Af<i. Tabaksbewerkers. 78 uur Afd Bakkers. 78 uur Afd, Fabrieksarbeiders. 67 uur Afd Onrterslenriinasfouds Zitting Vreeker en Vlaming. 7h. 9 uur Transportarbeiders». 89 uur Afd. kleermakers. 8-9 uur „V. A. F. C.". Zittingen 5—6 uur Afd Spaarkas. 7h. 8 uur Afd. Bibliotheek, 78 uur Bureau van ArlKudsrechL 69 uur opgaat voor lid Wed. steun R. K. .Centrale Ziekenkas; !,s ook R.K. Cotsp. Levetisverz. dia". .Concor- „ÖOED WONEN Spreekuur lederen Vrijdag van 7- uur bij M. Kempen, Baansingel 25 25-jarig bestaan St. Elisabethgasticht Het Comité, dat zich hier ter stede gevormd heeft met het doel, den zus ters van het St. Elisabethgesticht bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan uezer instelling op 24 November a. s. eene passende hulde aan te bieden, wil zich in zijn actie niet tot Alkmaar alléén bepalen. Overwpg"ude, dat in den loop der jaren tallooze patiënten van buiten Alkmaar de goede zorgen en de lief devolle toewijding der Zusters hebben mogen ondervinden, is men er aan stonds toe overgegaan te trachten, ook in de omgeving van Alkmaar de gele genheid open te stellen om de zusters mede te huldigen door middel van een bijdrage voor het feest. Doel is nu, in de buitengemeenten alsnog sub-comité's tot het bekende doel opgericht te krijgen. Daartoe is aan de zeereerw. heeren Pastoors en aan de heeren dokters in de afzonderlijke buitengemeenten het hiernavolgende schrijven verzonden: Alkmaar 16 November 1922. Zeer Eerwaarde Heer. WelEdel Zeer Geleerde Heer. Zooals u waarschijnlijk reeds uit de couranten vernomen zult hebben, zal het Vrijdag 24 November a.s. vijf en twintig jaar geleden zijn, dat het Sint Elisabeth Gesticht in Alkmaar werd opgericht. Gedurende dit tijdvak zijn steeds de Eerwaarde Zusters belast geweest met de verpleging en verzorging der zie ken. Een opsomming te geven van al hetgeen door haar in dat tijdperk is verricht, van al het leed dat zij heb ben helpen verzachten en van de lief derijke toewijding, welke zij geheel belangloos voor de patiënten gehad hebben, is eenerzijds, al zijnde meer dan genoeg in wijde kring bekend, to taal overbodig en zou anderzijds ge heel in strijd zijn met de wensch en de bescheidenheid der Zusters zelve. In Alkmaar echter heeft men ge meend, dat het aanstaande feest niet onopgemerkt voorbij mag worden ge gaan en heeft zich zij het wat laat spontaan in weinig dagen tijds een Comité gevormd, uit allerlei rang en stand samengesteld uit allerlei richtin gen, die zich ten doel heeft gesteld, bij deze gelegenheid den Zusters een geschenk aan te bieden in den vorm van een som gelds, welke den Zusters zal worden aangeboden, met de bedoe ling dat zij naar eigen goeddunken hierover zullen beschikken, mits blij vend in Alkmaar en waarschijnlijk be stemd voor een cadeau dat geplaatst zal worden in bet nieuwe te bouwen Ziekenhuis hier ter stede. Maar niet alleen de Alkmaarders zelve, zullen het zijn, die aan het huldeblijk willen deelnemen Vanuit gausch Noord-Hol land boven het IJ zijn in den loop der jaren de verpleegueu naar het Sint Elisabethgesticht gekomen en ook zij allen, zullen hun dankbaarheid bij dit jubileum willen toonen. Het is daarom dat ons Comité zich bij deze in verbinding stelt met de ver schillende Eerwaarde Pastoors en Heeren Doctoren uit geheel Noord Holland boven het IJ, vanwaar patiën ten hierheen zijn verpleegd, met het verzoek in gemeenschappelijk overleg een sub Comité te vormen en gelden voor dit mooie doel te willen bijeenbren gen. En al moge dan de tijd kort zijn. zoo slechts de vorming van een sub Comité op den buldigingsdag kan wor den gemeld, dan zal Onze Commissie hier reeds tevreden zijn en kunnen de geiden latei worden gezonden. Wij roepeu daarom uwe medewer king in en doen een dringend beroep op u om in uwe gemeente in gemeen schappelijk overleg een sub-comité te willen vormen, ohi alle oud-patiënten en belangstellenden de gelegenheid te geven, door het geven van een gave hun hulde en dank te betuigen aan de Eerwaarde Zusters, wier belanglooze hulp zoo velen tot hun eigen heil heb ben ondervonden. Gaarne wordt uiterlijk a.s. Maandag bjj den Secretaris van ons Uitvoerend Comité, Mr. H. Kusters Kennemer- straatweg 17 Alkmaar, bericht inge wacht, of u erin geslaagd zijt een Co mité in uwe gemeente samen te stellen en de namen van de leden daarvan, opdat wij bijtijds in staat zijn onze na dere maatregelen te nemen, zoo on verhoopt net u niet zou mogen ge lukken een comité te vormen. Het enthousiasme, waarmede Alk maar thans is voorgegaan, moge ook in uwe gemeente navolging vinden. Wij vernemen, dat te Bergen en te Egmond alreeds subcomité's gevestigd worden. Verder ligt het nog in de bedoeling van het Comité, ook degenen, in wier woonplaats zich geen subcomité vestig de, in de gelegenheid te stellen het hunne bij te dragen, n.l. door aan alle plaatselijke bladen te verzoeken giften van de hier bedoelde personen in ontvangst te nemen en dóór te zenden aan den algemeenen penningmeester, den heer D. van Dijk, Directeur der Noorderbank, te Alkmaar. Door eene vergissing ter zetterij is gisteren, uit het lijstje der Comité-le den de naam van het mede-Comité-lid Mevrouw A;ntzGoes, weggevallen. Deze weglating zij hiermede hersteld EEN NIEUWE BOUWMAATSCHAPPII. In een gisterenmiddag- -gehou den vergadering is opgericht de N. V. Bouwmaatschappij „Be Ooie vaar", gevestigd te Alkmaar. Deze bouwmaatschappij, waar van Commissarissen zijn de hee ren L. C. Oudt, I. Bossert en W. Th. S. Matthijsen en waarvan als directeur optreedt de heer F. H. Ringers stelt zich ten do-el aan koop, bebouwing, verkoop en ver huring van onroerende goederen en alles wat daarmede in ver hand staat. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f50.000.—. Speciaal op het in exploitatie brengen als bouwterrein van de landerijen aan de Friesche Brug, voorheen toebehoorend hebbende aan den heer Kramer, zal het stre ven der nieuwe bouwmaatschappij gericht ziin. Het terrein, dat eenige ophoo ging zal behoeven om bouwrijp te worden, omvat ui totaal 60.000 M2. reeds is een uitmuntend plan tot bebouwing van deze gron den aanwezig. riet ligt in de bedoeling, het ter rein aldus te doen bebouwen dat het gedeelte langs het Noord-Hol- lanosch kanaal voor industrie-doel einden dient; achter dit indus triegedeelte heeft men zich eenige complexen arbeiders woningen ge dacht, terwijl men langs den Frie schen weg rniddenstandswoningen wil doen verrijzen. Waar in Alkmaar zoozeer ge brek is aan bouwrijpen grond, twijfelen wii niet, of de opzet der nieuwe maatschappij zal voorzeekr wèl slagen. De terreinen zijn gunstig gele gen. Opmerking verdient het, dat waar de uitbreiding van Alkmaar als woonstad den laatsten tijd steeds in het zuiden gezocht werd, thans opeens op beduidende schaal een uitbreiding naar het Noorden zal plaats vinden. Een bezwaar zou het in enkele .opzichten heetenv dat de terreinen gelegen ziin onder de gemeente Oudorp, doch verondersteld mag worden, dat deze terreinen een maal onder Alkmaar zullen ko men te ressorteeren, waar Oudorp hier toch als het ware met een punt in het Alkmaarsche gebied uitloopt en de menschen, die zich op deze terreinen zullen komen vestigen, allereerst bii en in Alk maar belang hebben. Vrage: Zoude hier waar deze terrei nen toch opgehoogd moeten wor den niet een welkome gelegen- leid tot werkverschaffing aan we zig ziin? Het geldt hier particuliere be langen, doch mogelijk is hier door onderling overleg tusschen ge meenschap en particulieren, die i werkverschaffing per slot van ekening toch beide belang .heb ben, iets goeds te bereiken. AARDIGE RECLAME. De heer de Boer, rijwielhandelaar Geest, alhier, heeft in zijn étalage een verzegelde doos hangen, bevat tend een prima /Telephone" rijwiel- slot, dat cadeau gegeven wordt aan den kooper, die het juiste nummer raadt (of het meest d.t nummer na bij komt) waarop dit sjot gesloten wordt. Het nummer wordt gelezen van boven naar bene ten. Na St. Ni-:o;aas zal men de doos in het bijzijn van getuigen openen KIND OVERREDEN. Hedenmiddag circa 12 uur werd een jongetje van den heer A. S., St-u- artstraat, alhier, toen het uit de school 'komende, spelend langs de straat liep, door een auto' „Stadsver keer" van de Nassau Garage gegre pen en overreden. Het kind lag ge heel onder den auto. die moest op gelicht worden om het er onder vandaan te halen. Een omstaander bracht het kind naar Öe ouderlijke woning, waai' bleek, dat het ongeval wonder bo ven wonder best afgcloopen was, en dat het kind slechts enkele ontvel lingen opgeloopen had. WERKVERSCHAFFING. Er wordt op 't oogenblik aaneen aantal werkloozen van gemeentewe ge «werk verschaft; naar wij verne men eiecht het Gemeentebestuur dat deze tewerkgestelde)] ook inderdaad '•verken, het schijnt niet van plan t< oujoen iaat werkwillige werkloozen zonder werk kunnen toezien hoe te- werkgestelden luieren. Althans zijn dezer dagen een viertal luierende te- werkgeste]den ontslagen en daarvoor in de plaats zullen andere werkloozen die wel bereid waren te werken, wor den aangenomen. Tot zoover het ons verstrekte be richt. Onzerzijds de opmerking: I ,,'t Is kras!" Kras, n.l„ dat het gemeentebe stuur door het gedrag van tewerk' gestelden gedwongen moet worden dergelijke maatregelen te nemen 1 Dat echter deze maatregelen in dit geval de algemeen© instemming der burgerij zullen hebben, behoeft geen betoog. EEN MOOIE ETALAGE. In de etalage van den heer Burger banketbakker, Laat, is te zien hoe deze zijn bekende boteriottjrs be reidt. De verschillende bereidingen worden te zien gegeven. Werkelijk een mooie étalage en daarbij ook als reclame-middel zeer practisohe etalage. NIEUWE ZAAK De heer S. Budding opent heden avond a3n de Snaarmanslaan, hoek Stuartslraat, alhier, een sigarenzaak, die wat inrichting en étalage betreft, een der mooiste winkels mag genoemd wor den. die onze. stad in dit genre in den laatsten tijd rijker geworden is. De heer S. Budding beschikt naast een rijke sorteering van de meest be kende merken ook over eigen' merken waarvan we een kennismaking uit ei gen ervaring gerust kunnen aanbeve len. Ook wat tabak betreft is deze nieuwe zaak ruim voorzien van de meest gewilde soorten en merken. Zoo lang de voorraad strekt wordt bij de opening aan iedere kooper een potlood aangeboden, dat tevens kan dienen voor het knippen van sigaren. In dit huis was voorheen een wasch- en slrijkinrichting gevestigd; de firma Hulstkamp en Waijboer (timmerwerk) heeft er op handige wijze een practi sche sigarenzaak van weten te maken, terwijl de beeren Ringers en Luijiing, respectievelijk door schilderwerk en stoffeering, het geheel een .werkelijk mooi aanzien gegeven hebben. AANRIJDING. Hedenmorgen circa 9 uur had op het Luttik Oudorp tegenover het café „de Graanhandel" een aanrijding plaats tusschen den heer Hoekmeijer uit de Baanstraal, die een motorfiets bereed, en de auto-car van de fa. Otter, bier- handel. De motorfiets werd bijna ge heel vernield en de heer Hoekmeijér liep zoodanke verwondingen op, da' hij in het café „de Korenbeurs" moest binnengedragen worden en later, na aldaar verbonden te zijn, per brancard weggebracht werd. TBAMWAGEN ONTSPOORD. Hedenmorgen is de laatste wagen van de Anisterdamsche tram, die hier ongeveer nalt 9 uur arriveert, waar schijnlijk doordat een boutje uit de rails sprong op den Rijperweg in den Beemster ontspoord. De tram kwam hierdoor twee uur tie laat aan. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. AFSLUITING ELECTRISCK NET. Wegens werkzaamheden aan het kabelnet zal de geheele stad in den nacnt van Vrijdag op Zaterdag a.s. van t2 toi 3 uur stroomloos zijn. SCHEI-VEEMARKT te Alkmaar op Woensdag 22 Novem ber 1922- VERPACHTING YISCHWATER. Burgem. en Weth. zullen op Dins dag 5 December a.s. des nam. om half 2, bij openbare inschrijving, ten stadhuize vooi den tijd van vijf jaren, ingaande 1 Januari 1923, verpachten: de visscherij in de wateren behoo- rende aan en gèlegen onder de ge meente Alkmaar. De op zegel geschreven insehrijvings biljetten moeten op den dag der ver pachting vóór des nam. 1 uur ter ge meente-secretarie bezorgd zijn en de pachtsom vermelden waarvoor men per jaar inschrijft. De verpachtingsvoorwaarden lig gen aldaar ter lezing op de dagen en uren dat de secretarie voor het publiek geopend is. 'ren. Zeker, ik weet dat het Vaderland op uw krachtigen arm kan rekenen, ik hoop echter hartelijk dat deze nimmer noodig zal blijken te zijn. Wij zijn hier bij elkander gekomen om de door u verdiende prijzen in ontvangst te ne men. U ziet hier een rijk voorziene ta fel met prijzen in verschillende vor men. Alle zijn echter zoo gekozen, dat u of uw gezin er genot van zult heb ben. De medailles zijn tot mijn spijt nog niet gearriveerd, deze zullen aan de zes beste van de beste schutters toegezonden worden. Hierop werden, om beurten, de win naars tot de „St. Nicolaas-tafel", zoo als de kapitein dat grappig noemde, tot het doen van een keuze toegelaten. Alle commando's en hamen te noemen met de door hen behaalde prijzen is onmogelijk. Zooals gezegd: er waren ongeveer 50 prijzen en deze bestonden uit luxe en minder luxe voorwerpen De Kapitein heeft, daarmee zeker h voorbeeld van practischen zin willen geven. De heer A. Oolders, de administra teur van het Verband, dankte den Ka pitein voor diens mooie, krachtige re de en brach^ hulde aan de wijze waar op Z.E.G de prijzen aan de diverse winnaars hepft uitgereikt. Hij beval de oefeningen zeer aan en benoemde iede ren Landstormer tot propagandist. Men bleef eenigen tijd gezellig bij een. Tot slot een klein soupeetje waar voor de heer Kenens Het Wapen van Haarlem waar de vergadering plaats had uitstekend had gezorgd De heer Kersens weet 't zijn gasten aangenaam te maken. De bediening was uitstekend. PAARD GP HOL. Hedenmiddag ongeveer *2 uur ge raakte een paard, bespannen voor eeti ledigen wagen, aan de Noorderkade op hol. Pogingen om het hollende dier direct tol stilstaan te brengen, faalden. Zoo zette de stuurman van een driewielde kar zijn wagen midden op den weg, doen ook dit mocht niet baten. Even voor de spoorbrug kwam de wagen in botsing met den hand wagen van een vischventer, welke wa gen omsloeg en waardoor de zich in de maanden bevindende visch en ijs over den weg kwam te liggen en de wagen nogal beschadigd werd. Door den hevigen schok sloeg de andere wa gen finaal om en liep aan een grint- bak vast, waardoor het paard tot stil- tand was gedwongen en gegrepen kon worden. Deze wagen was zwaar be schadigd, het geheele voorstel was van de wagen af. Wonder boven wonder liep alles nog goed af; op dat uur waren nogal niet veel menschen op den weg. DRANKWET. B. en W. brengen ter algemeene ken nis dat bij hun college is ingekomen een verzoek van S. Duin, caféhouder alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank in de gelagkamer van perceel Gedempte Nieuwesloot no. 55. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan ieder tegen het verleenen van de vergunning schriftelijk be zwaren bij hun college inbrengen. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Na de gehouden plaatselijke wed strijden en den daarop gevolgden District-wedstrijd heeft gisterenavond de uitreiking der prijzen plaats gevon den. Eb waren ongeveer vijftig scherp schutters uit verschillende comman do's, behoorende bij het Verband .vAlk maar" aanwezig. De vergadering stond onder leiding van den Verbands- Commandant, Kapitein de Wolf. Mede aanwezig was de Administra teur en Propagandist de heer Oolders. Er heerschte een prettige toon. De Weledel-Gestrenge heer P. M. de Wolf opende met een ferme rede de verga dering en sprak ongeveer het navol gende: Het is mij een bijzonder genoegen n KATHOLIEKE KRING. Gisterenavond werd alhier ten hui ze van den heer Proot, in de Lange- straat, een vergadering van den Ka tholieken Kring gehouden. De opkomst was heel goed, er wa ren meer heeren aanwezig dan bij de twee vorige vergaderingen. Oor zaak daarvan zal vermoedelijk wel geweest zijn het feit, dat op het pro gramma vermeld was: „een avond van kunst en humor", vooral dit laatste trekt, want als het eerste er alleen gestaan had, zou de op komst zeer waarschijnlijk slechts ge- 'ng geweest zijn, Wij moeten dat ten zeerste betreuren, niet omdat wij de leden geen pretje gunnen we houden zelf ook wel van 'n avond vol gezonde 'uimor maar omdat het zoo w< blijk geeft van be langstelling en medeleven in de goede kunstenfin, 'Kis misschien wet beteren! Nadat de voorzitter de vergade ring geopend had zette de heer A. O. M. Slinkert, bas baryton uit Nijmegen zijn optreden in met een klein toespraakje, waarin hij er na druk op legde dat zijn optreden, was een propaganda voor het goede lied, aangeleerd door de vereeniging voor den Volkszang. Als door het onder het volk brengen van de goe de liederen, deeluitmakend van spr's repertoire kan bereikt worden, dat het volk daaraan de voorkeur geeft hoven de gewone vulga're straat deuntjes enz. dan zal spr. ten zeer ste voldaan zijn» en zijn doeleinde bere'kt achten. Vervolgens werden door den heer A. C. M. Slinkert een heele reeks solo-liederen gezongen, evenals en kele andere liederen voor den sa menzang. Voor de begeleiding werd zorg ge dragen door den heer van Langen, die zich op artistieke wijze van zijn taak kweet. De heer Slinkert zong zijn liedjes op een wijze die de toehoorders in ver rukking bracht. Hij mocht dan ook veel succes inoogsten. Het geheel behoorde tot de meest geslaagde „avonden" die door den Katholieken Kring reeds in den loop van dit jaar georganiseerd werden. -BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Ie Suppletoire begroeting van ontvang en uitgaaf van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1922. De Commissie voor de belasting zaken steil den Raad voor, de le suppl. begrooting gced te keuren in ontvang en uilgaaf op f17000 met ©en nadere subsidie uit de gemeentekas tot dat bedrag. Rekening van ontvang en uitgaat van het Burgerwees huis te Alkmaar over het i dienstjaar 1921. De Commissie voor de belasting zaken, stelt den Raad voor: 1. dé rekening van ontvang en uit gaaf van nel Burgerweeshuis te Alk- van 16 Nov 1922. Opgave van de Nederlandsche Landbouwbank. Bijkanfoor Alkmaar v.b. MULDER QUAY (Ontvangen per draadlooze telefoon). KOERSEN VAN HEDEN VORIGE KOERS. 11'/ uur I 2 uur 3 uur 1 1 olfieieel) BERLIJN 0 0345 00345 0 0350 0.035244 Bank papier PARIJ3 16.95 16.98»/, 17 45 17.35 Bankpapier BRUSSEL 15 85 15 87^ 16 25 16.15 Bankpapier WEENEN 0.0037 j 0.0035 0.0037H 0.0035 Bankpapier LONDEN 11.37 11.37}^ 11.37 R 11 377, Bankpapier 68 55 STOCKHOLM 68 37*< 68 37^ 68 45 KOPENHAGEN 61 50 5t 50 51 3745 51 50 OHRIST1ANIA 47 '46 8 46 85 46 90 B A Z EL - m art 46 80 46 70 46 7743 46.90 ROME .- 11.55 11.70 NEW-VORK 2.543/, 2.54' 2.54 BEURSOVERZICHT. DRAADLOOS AMSTERDAM, 16 Nov. De vele gunstige berichten op allerlei gebied vermochten weliswaar de beurs heden een vaste grondstemming te geven, doch tot een uitgebreid za kenverkeer kwam het niet. De vaste stemming van ctièuqe Parijs trok ook weinig de aandacht. Aandeeeln Koninklijke Olie een viertal procenten boven gisteren veran,derden gedurende den beurstijd slechts weinig. Roemeen- sclie oliewaarden' vast voor geconsolideerde. Tabaksaandeelen gunstig ge stemd op de betere vooruitzichten, echter niet Weinig affaire. Rubberaan- deelen hooger. De prijs van het product te Londen is weer met een achtste penny gestegen, waarvoor gekocht werd. Scheepvaartaandeelen stil en prijshoduend. In aandeelen Koninklijke Hollandsche Lloyd ging weer wat om, doch de kooers moest iets inboeten. Suilcerwaadren gunstig gedisponeerd, op vastere berichten uit Indië. Aandeelen Koninklijke Bank 1 pCt. hooger. Prolongatie 3% pCt 2. het bedrag der verhaalbare ver- en 'Z.E K Z. I Zal dit laatste vijftal plegiiigskoeten over het jaar 1921 te evenals de vorige maal de overwinning bepalen op f343.94 per wees, terwijl balen'? We betwijfelen het. de rekening betreffende de restauratie der schilderijen voor kennisgeving wordt aangenomen. Eerste Suppletoire begrooting j vau het Burgerweeshuis te Alk maar, voor het dienstjaar 1922. De Commissie voor de belasting zaken, stelt den Raad voor: de le Suppletoire begrooting van bet Burgerweeshuis dienst 1922, goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f2102.12, onder toekenning van een nadere subsidie uit de gemeentekas van f210212 GETROUWD: Pieter Moeijes en Trijntje Hume. Klaas Jacobs en Ariaantje Ouwel tjes Paulus Tol en Alida de Jong GEBOREN: Jan Cornelis, z. v Roelf Elslo er Wjlhelmina Tijm OVERZETPONT OVERVAREN. BEEMSTER, 15 Nov. De overzet- 1 pont van Spijkerboor is door een mo torschuit overvaren, met het gevolg, Begrooting voor het Bur- gat 4 personen te water geraakten,, gerweeshuis te Alkmaar, waarvan er 2 door de motorboot gered 1 dienst 1923. wei-den en 2 zich zelf met veel moeite De Commissie voor de Belastingza- op jjel droge wisten te brengen. Op de ken stelt den Raad voor: le de begroo- everzetpont bevonden zich ook drie ting voor bet Burgerweeshuis, dienst fietsen, die naar de diepte zonken en 1923, goed te keuren in ontvang en iater geheel verwrongen opgedreent uitgaaf op f18462.25, onder toekenning werden. vau een subsidie uit de gemeentekas Oorzaak van het ongeval was de van f 7500.en 2e het bedrag der veerman, die nog van wal stak toen schadeloosstelling voor verpleging van niet tot het huis behoorende weezen voor het jaar 1923 te bepalen op f396—. Primitieve en suppletoire begrooting van het Ge meentelijk Sportpark, dienst 1922. De Commissie voor de Belastingza ken stelt den Raad voor: 1. de primitieve begrooting goed te keuren iin gewone ontvangsten en uit gaven op f 21330.01, met een bijdrage uit de gemeentekas op f 5461.97V2 en in buitengewone ontvangsten en uitga ven op f 4275. 2. de suppletoie begrrooting in bui tengewone ontvangsten en uitgaven op f1175 HET KEGELCONCOURS. De aanval van Koekoek I en Op de Lat I op het hout van Unie I is gisterenavond niet mogen gelukken. Koekoek begon. In 't eerst ging het niet slecht, 546153, De twee laat sten echter gooiden nog geen 45, waar door 'alle kans verkeken was. Eigen aardig, dat zij, die anders tot de beste egelaars gerekend kunnen worden, op de recMerpiaats zoo weinig prestee reu. Datzelfde geschiedde met Op de Lat I. Hier lieten de eerste gooiers a, merken, dat de kans op boven 280 te komen verkeken was. Voor een verrassing hadden bijna de 5 gooiers van 2 Duifjes II gezorgd Dit vijftal negen met een mooie 66. Daarna 34, 52, 37, terwijl de afgooier hot bi-acht tot 63 (met een poedel). Werkelijk voor een tweede vijftal een mooie prestatie haar eerste met enkele tienlallen hout te slaan. De personeele wedstrijd ging een flink stuk omhoog, doordat de heer Harmscn enkele kaart tot 90 en de serie tot 211 bracht. De vrije baan bracht geen noemens waardige verandering. Hedenavond gooien Onze Club II reeds liet signaal onveilig gegeven was OPLICHTING VAN RUIM 4 TON. AMSTERDAM. Wij vernemen, dat de Hooge Raad het cassatieberoep van Ko de Rooy, aannemer hier ter stede, die in Juni door het Gerechtshof alhier in hooger beroep wegens verduistering ten nadeele van de Fabrieken van Spoorwegmaleiiaal v.h Bjenstein eu Koppel, Amsterdam, tot 2 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, heeft ver wierpen. De Hooge Raad achtie het dozijn cassatie-middelen door Mrs. Al fred Levy en B. M Conen, advocaten te Amsterdam, ter ondersteuning van het cassatieberoep voorgedragen, on gegrond. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. DOETINCHEM, 16 Nov.. Te Ruurlo is gisteren de weduwe Gravin v. Lim burg StiruHi door een goederentrein overreden en gedood. BEROOVINO IN EEN TREIN. PARIJS. 16 Nov. De Italiaansche gedelegeerden ter conferentie der 3e Internatio nale te Moscou, ziin in den trein overvallen en beroofd. DE DU1TSCHE REüEERINGSCRISIS. PARIJS, .16 Nov. Mayer. Duitscti ambassadeur ti Parijs is naar Berlijn ontboden. Ziin benoeming tot Riikskanseliei wordt waarschijnlijk geacht. GEARRESTEERD. ATHENE, 16 Nov. Generaal Pallis, vroeger chet van den staf var het leger in Kiein Azië is gearres teerd HET DRANKVERBOD IN AMERIKA. WASHINGTON, 16 Nov. - Vol gens berichten zou president Har ding voornemens zijn, het drankver bod op te heffen. HOORN. Kaasmarkt. Kleine f5? Commissie f 56, Fabriek f61 Aan gevoerd 27 stapels wegende 10721 K G. Handel vlug. hier het welkom te moven toeroepen. Wij leven in ernstige tijden, ik hoop''«wr goed te keuren m ontvang enj zullen verbetc- mgaat op f 2140.,/4ya; VAN HET Sffistx rmanslaaa hoek Stuurtal raat. Iedere bezoeker ontvangt, zoolang de voorraad strekt, een praciisch souvenir ter kennismaking. BELEEFD AANBEVELEND, 'er kwartaal ✓oor buiten det Gefilustr Aan alia a DE CRISTS De loesti De hooge eon den staat van nopel slechts in te kondigen en tige, ofschoon ci te nemen. De vreemdelin stantinopel te on Geen v Refet Pasja z; lieerde commissa ner regeering ee waarin gezegd nationale vergad de inmenging tc ke bestuurszaken Rumbold. de missaris ie Kon; Lausanne vertro De Meyrier, de.uii de Fransche coi geen enkel erus de Nationalisten plaatsgehad. Tsj Volgens een c den de geallieer Turken hebben c pel wordt Zonda Ismet Poincaré ontvi bood uit naam ontschuldigingen der conferentie, hem opgegeven bülljken, doch w< 'fjke eener nieuw De Eni De diplomatiek vas meent dat d< memorandum n grootendeels ovi Fransche In zijn antwoor caré," dat er in b het totstandkomei tusschen de bek trent de beginsel» "ingen iou kunne Rusland Naar uit Mos] neeft de jongste treffende de toela de conferentie ot toonaangevende «puistig onthaal Dientengevolge ring thans voorn ran de deelnemiu >ver de zeeëngte: te nemen Als ho< legatie zou waa optreden DE ONLUSTEN De politiepresii bepaald, dat de tot nader order moeten sluiten. Toen werkiooz» dorf een poging balie een vergad de politie verbodt aen heftige .botsir 'Dozen en de pol femonstranten ge De heerschende •ls uit de in groo vlugschriften en u ingesteld onderzo; landsche raddraai Intusschen is hooging bekend den voor de nooi der metaalindustri verhoogingen toef ders boven 21 jat 8 int deze ..zonder meer" Öe ysoefc y 'Naar een Eno 111. Er ontstond eet door Janet werd derde mevrouw E haar heen, en hief men omhoog. „Gaweer lig] denk er niet n in bezwijming geV dit. Ik zal baar n en koud water vrouw Gear, blijf heer Canut, wilt g Zij droeg mevrout kamer in plaats v legde haar op het In den gang af. Sluit de deur Ik sloot de deu; re hand op mijnen - Gjj kunt nietwaar? maar val. Wij mogen over spreken. Waarover! V Zij kwam ee h» er rt juit

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 6