E33I03 5t Is toc:» gek! PLANTENBOTER KERKLIJSTEP. SCHAGEN. SCHAGEN. Raadsvergfa dering. Donderdagj.l. werd al hier een vergadering van den ge meenteraad gehouden. Afwezig de heer Th. L. Overtoom. De voorzitter doet hierna eeni- ge mededeelingen, naar aanleiding der vragen door eenige leden in vorige zitting gesteld en wel le. aan den heer van Nuland Wat de tegemoetkoming aan de noodlijdende tuinbouwers in deze gemeente betreft, weten B. en W. w. niet. vyat in deze zaak moet ge daan worden. Het is een zaak der Rijksregeering. 2e. aan den heer Helder: Aan den Directeur der Lichtbedrijven is opdracht gegeven, den cokes- prijs per advertentie bekend te maken. (Intusschen geplaatst en de prijs is bepaald op f 1.40 per H.L.) 3e. aan den beer Roggeveen: Een gelijke opdracht is gegeven, een nieuwen arm te plaatsen op den hoek van de Willem van Bei- erenstraat. Een opeenhoping .van werkzaamheden was oorzaak, dat dit niet eerder was gebeurd. 4e. aan den heer Bregman: Wat de klachten van het personeel der gasfabriek aangaat in deze is een onderzoek ingesteld door B. en W- Uw voorzitter meent te mogen verwijzen naar het in deze verga dering overgelegd rapport. In verband met een indertijd door de Woningbouvwer. „Scha- gen" gedaan verzoek en van de lirma Bakker en Karssens even eens gericht verzoek, om hen (de aannemers van de 45 gebouwde woningen aan de Magnusstraat en Roosstraat) tegemoet te komen in de kosten voor het plakken van rentezegels, ingevolge de fnvalidi- teistwei, voor het personeel dat werkt heeft aan dien woningbouw, hebben B. en W. met eoedkeuring van den Raad, een aanvraag ge richt tot den Minister van Arbeid om de gemeente een voorschot te verleenen, groot f 1040.40 uit 's Rijks schatkist ten einde deze gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te ver leenen, aan de woningbouwveree- fliging „Schagen". Deze vereeni ging overhandigt dit bedrag dan öp haar beurt weer aan bovenge noemde aannemers. Van de Ministers van Arbeid en van Financiën is nu een missive d.d. 23 October j.l. ontvangen, dat overeenkomstig deze aanvraag aan de gemeente ten behoeve van bedoelde bouwvereeniging een hieuw voorschot zal worden toe gekend tot ten hoogste f 1040.40 tegen een rentevoet van 6 pCt., zoodat bii een aflossingsterrnim, van 48 jaar, de annuixeit 6.389 pCt. zal bedragen. Voor kennisgeving aangenomen Door den Raad is de instructie voor den gemeente-geneesheer vastgesteld, in ziin vergadering v. 10 Maart 1922. Nadat deze in structie ter goedkeuring aan Ged Staten is overgelegd, heeft de Commissaris der Koningin bii een schrijven den Raad doen weten, dat hii niet deelt het standpunt, door den Raad ingenomen, om bü schorsing van den titularis een deel van zijn salaris in te houden De commissaris verzoekt dan ook de instructie te wijzigen, wat door den Raad is ingewilligd. Bii schrijven van 18 October id- is door Ged. Staten nu berient, lat deze instructie nu is vastge steld. doch dat dit college niet is overtuigd van het door aen Raad ingenomen standpunt. Voor kennisgeving aangeifomen. Eveneens is van Ged. Staten 'n missive ontvangen als bewijs harer goedekuring van de vierde" sup- pletoire begrooting voor den dienst 1922. Bi» de behandeling der begroo ting voor den dienst 1923 is een voorstel aangenomen, om de pre sentiegelden voor de leden van den gemeenteraad te brengen van 3.— op f 2.per bijgewoonde zitting. Van Ged. Staten is bii missive v. 1 Nov. j.l. de goedkeuring hierop 'ngekomen. Al deze bescheiden worden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een desbe treffend schrijven van den voor- jitter van Ged. Staten dezer pro vincie en van den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Diensi stellen B. en W. den Raad voor in de gemaakte opmerkingen te gemoet te komen, en de verorde ning opnieuw vast te stellen. Met betrekking tot de afsluiting der markt van den openbaren weg kan worden mgedegedeêld, dat in overleg met den beer Inspecteur de navolgende oplossing is gevon den: De Gedempte Gracht wordt af- jesloten ter noogte ongeveer van het perceel van T. I- C. Vermeu len, de Heerenstraat ter hoogte ran het perceel) bewoond door B. Berends terwijl vanaf het perceel aan het Noord van D. Klos Pz. een afsluiting,zal worden gemaakt jaar de hoek van het perceel laat stelijk bewoond door D. Smit op bet Rensgars. In de afsluitingen op £le Gedempte Gracht en »n die bij D. Klos zullen toegangt n tot het marktterrein worden gemaakt Het gevolg hiervan zal zijn dat bii gedurende de tiju welke liet vee'! volgens de verordening ter marict zal worden toegelaten. In dit verband wordt overge legd een schrijven van Z. E. den Heer Minister van Landbouw, Nij. ..rheid en Handel ad. waarbij wordt medegedeeld, dat aan het verzoek om ontheffing van afschei ding geen verder gevolg wordt ge geven. S Opgemerkt wordt nog dat vol gens den heer Inspecteur de af scheiding niet nooaig zal zijn ge durende de 6 groote voorjaars- en de 6 groote najaarsmarkten. Besloten wordt in de verorde ning op te nemen dat de toegang tot de markt plaats heeft op de markt bii het Noord." De. verordening wordt verder in haar geheel vastgesteld. Van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding van een openbare leeszaal en boe kerii te Alkmaar en verzoek inge komen bii den Raad om haar eeni ge geldelijke tegemoetkoming te verschaffen. B. en W. stellen voor hierop atv ifzend te beschikken. Aldus besloten. De heer J. P. Boersen heeft 'n adres aan den Raad gericht, waar in hij zegt: voornemens te zijn, in een nieuwe woonwagen te gaan wonen, welke geheel zal voldoen aan de eischen gesteld volgens de Wet op de woonwagens en woon schepen, welke woonwagen hii zou willen plaatsen op een stukje grond, gelegen aan het Noord en in eigendom toebehoorende aan den neer P. Deutekom. Adressant verzoekt om vergun ning hiertoe. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Van den accountant van het gas bedrijf is het drie-ma-andelijksche rap port ontvangen over het 3e kwar taal 1922. De administratie is door hem in overeenstemming met de bescheiden bevonden. Idem betreffende Balans en verl'ips- en winstrekening per 30 Sept. Eveneens is ontvangen van den zelfden accountant het rapport over het derde kwar aal van het gemeen telijk Êlectr'sch Bedrijf. Het heeft den heer Rempt ge troffen, dat er zooveel gruis Legt bij de gasfabriek en vraagt of men dit niet kan verkoop-en. De voorzitter zegt, dat bet ver kocht wordt voor 20 cent, zooals ia de balans is vermeld. Do heer Van Nuland informeert of _B. en W. al eens nader hebben ge- 'dacht over de verlaging van den gasprijs. afwachten hoe het nieuwe systeem Verf haren werkt. Over een paar maanden kan men 'n beter oor deel uitspreken. Burg. en Wetth. bieden den Raad aan de navolgende aanbeveling voor de benoeming van een opzich ter voor het Rutbosch. 1. A. Zwaag, te Schagen. 2. G. de Hoop, te Bars:ngefliorn De uitslag was als volgt; A. Zwaag 4, G. de Hoop, 6 en de heer Jn. Schouten Jbz. 1 stem. Een tweede vrije stemming bracht het zelfde resultaat. Bij de herstemming verkregen Zwaag en de Hoop elk 6 stemmen. Na lot ng wordt de heer G de Hoop benoemd. Vastgesteld wordt een ontwerp-in struetie voor den opzichter van het Gemeentelijk Rietbosch. Voorstel bot, wijziging der Bouw verordening. Aangezien is gebleken, dat het ma ken of hebben van een houten F>e<x- put niet strafrechterlijk vervolgbaar pij <fe tegenwoordige redactie v. art. 36 en het gevaar voor bodem verontreiniging bij houten beerput ten geenszins denkbeeldig is, hebben Burg. en Weth. de eer den Raad voor te stellen in art. 36 der Bouw verordening op te nemen een om- schrijv ng van de samenstelling van een beerput. Aang cnomen. Voorstel tot wijziging van de Al gemeens Poltie verordening. Aangezien de wensolieiijkheid is gebieken, dat naast den Marktmees ter ook de politie het recht heeft vee en marktwaren, welke niet op de daarvoor bestemde plaats ten ver koop worden aangeboden, een plaats daarvoor aan te wijzen, hebben Burg en Weth. de eer den Raad voor te stellen art. 18 sub a der Algemeene Politieverordening te wijzigen en voortaan te doen luiden als volgt: a. Vee en marktwaren, waarvoor eene bepaalde markt) laats is be stemd en d.e door -ion marktmeester of de pol tie wordt aangewezen, el ders op de openbare straat of op den openbaren weg te verkoopen, ten verkoop aan te bieden of uit te stallen. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Van Nuland is teleurge steld door de beantwoording van ziin vraag in de vorige vergade ring ^gedaan aan B. en W. inzake leniging van den nood onder de tuinbouwers. Spr. had verwacht dat men wel met voorstellen had gekomen. Wel schreven B. en W. dit op de regeeripg, doch men weet dat dit gaat over zooveel hoofden, dat spr. vreest dat men De voorzitter vraagt wat de heerTdeinaatscftaippij, we&ïe tth omrent van Nuland dan wel zou willen doen. Spr. had gaarne dat dit door den voorsteller zou worden ge daan. - De heer van Nuland is hiertoe gaarne bereid. Spr. zou willen be ginnen met den tuinbouwers sur seance van de belasting .te geven. Dan de tuinbouwers eenige "tege moetkoming te doen in de pacht som, e.a. In elk geval, wij zouden aan een in te stellen commissie op dracht kunnen geven om te on derzoeken wat gedaan kan worden om de bouwers te helpen. Vooral wanneer aanstonds de tijd van huurbetaling aanbreekt voor de houwers, zal het van groot be lang voor hen zijn, wanneer zij hieraan kunnen voldoen. Spr. meent verder dat op ons een mo- reelen plicht rust om te helpen, waar te helpen is. De heer Helder heeft bezwaar tegen het idee van den heer van Nuland. Spr. zegt, dat wii geen surseance van belasting betalen kunnen geven, omdat dit Rifks'- vverk is. Om de bouwers verder te helpen kan dit alleen geschieden door hen een crediet te verleenen waardoor zij in staat worden ge steld aan hun verplichtingen te voldoen, maar dat dit het aller beste "door de regeering kan ge schieden. De heer Van Nuland wil even ter aanvulling van zifn betoog me dedeelen, dat niet in zijn voorne men lag p-m den bouwers een doceürtie te bezorgen, maar ze ker heeft .ook spr. het verleenen van een crediet opgiet oog. Niette genstaande dit, dringt spr. nog maals aan exm een oplossing te zoe ken, waardoor daadwerkelijk steun steun kan worden verleend. De heer Trapman acht het een moeilijk vraagstuk. Spr. is het ech ter met den neer Helder eens, dat dit rijkswerk is. En spr. heeft ook goede hoop, dat dit zal geschie den. De regeering is niet ongene gen te heipen. De heer Rempt vraagt zich af, ot in deze gemeente wei bouwers ziin, die voor steun in aanmerking zoutten kunnen komen. De heer Van Nuland blijft bii zijn standpunt, dat de gemeente wèi zou kunnen helpen. Indien wi< het voorbeeld geven, dan zijn de bouwers er mede gebaat. Mocht later der regeering tot het verlee nen van een crediet overgaan, dan zouden wit van de bouwers terug kunnen vorderen, hetgeen door de gemeente is verleend. Besloten wordt af te wachten, hetgeen de regeering zal doen. etg Vc 'olgt sluiting. ïlke ingang een veearts keur- met spoedig genoeg hulp yer- tneester aanwezig zal moeten zijn "leend. SCHOORL. SCHOORL. R. K. Vereerriging van oud-leerlingen. Dinsdagavond 14 November hield de R. K. 'Vereeniging van Oudleeriingen een algemeene ver gadering in de R. K. School adder. Aanwezig bijna alle leden. De Voorzitter opent met den Chr. groet en heet allen welkom, herdenkt tevens nog met enkele woorden onze studiereis naar Friesland, welke ook o.a. de band der eensgezindheid on der ons kwam bevorderen. De notulen der vorige vergadering hierop voorgelezen, werden onver anderd vastgesteld en onderteekend. Naar aanleiding hiervan zegt de Voorzitter dat het jaarverslag bin nen afzienbaren tijd in druk zat ver schijnen. De cursus in veevoeding kan de zen winter door bijzondere omstan digheden niet doorgaan, hetgeendoor allen zeer werd betreurd. Van den heer M. Dijt (landbouw kundig ingenieur) te Texel, welke ons een gratis partijtje goedgekeurde pootaardappelen had toegezegd, voor verdere selectieteelt, was nog be richt terug ontvangen. Bij de mededeelingen omtrent het aarda-ppeienproeiveld kan de Voor zitter met vreugde mededcelen, cat van dit perceel (pl.m. 6y» Are) de kolosate opbrengst is geoogst van 51 zak groote, benevens nog 4—5 zak driel.ngen en 5 zak kriel. Daar men de laatste jaren steeds meer te kampen heelt -tegen aherlei ziekten en sterke degeneratie der ver- nci.iliende aardappelenvanëtei.en, kan men, mede door het gebruik van geselecteerd pootgoed, zooals de uil komsten boven getuigen, zich zoo goed als zeker tegen groote teleur stellingen beveiligen. Besloten wordt ook, gezien de Lage prijzen der aardappelen, om de partij voorloopig op te kuuen, óm ze te gelegenertüd ais pootgoed aan te bieden. De uitkomsten van het ppoelveld op grasland, om de werking van verschillende kunstmeststorïen ten op zichte van elkaar na te gaan, worden door den voorzitter door een staatje op het bord voorgesteld. Hierbij was zeer merkwaardig dat bij de eèrste oogst atieen de chih- veldjes veruit de hoogste opbrengst leverden, terwijl bij de tweede oogst juist alleen de chilivejdjes in de min derheid waren, terwijl de overige veldjes, zoowel bij de 1ste als 2de oogst ongeveer gelijkwaardig ten op zichte van elkaar stonden. De Chili had hier dus zoo goed als alleen gewerkt, terwijl de geldelijke meeropbrengst der chili veldjes H.A. berekend pi.m. f 150 tot f bedroeg. Bij punt 4 kndbotrwboekhmden deelt oe Voorzitter mede, dat we in deze in correspondentie zijn ge treden met de Nederlandsdhe Hei cursus zou willen geven voor de somma van f 80. Besloten wordt bij genoegzame deelneming een cursus te orgam seeren. Medegedeeld dient nog dat de cur sus zal gegeven worden in 4 ïessen elk van 2i/a uur ongeveer en dat genoemde maatschappij voor volle digheid en degelijkheid instaat. Bij de rondvraag brengt den heer H. Dapper in bespreking het geza menlijk aankoopen van kunstmest en veevoeder met het doe! om reductie op de prijzen te verkrijgen. Besterten wordt In beginsel hierop in te gaan en zal als proef begonnen worden met de aankoop van maïs meel. Na een hartelijk woord van dank sluit de Voorzitter de vergadering met den Christelijken groet. VENHUIZEN. VENHUIZEN. Gymnastiek-uit- voering. De Gy Gymn. „Acfoff Spiess" zal Zondag en Dinsdag in de ..Vergulde Baars'" haar jaarl. uit voering geven. Gezien het groote aan ta medewerkeenden (ongeveer 80) en het feit, dat ook enkele onlangs toe getreden oud-leden zullen medewer ken, zal de vereeniging zeker succes hebben met deze uilvoering en haar doel belangstelling voor de gym nastiek op te wekken bereiken. ZWAAGD1JK. ZWAAGD1JK. R. K. Tooneelver- eeniging. De R. K. Tooneelver- eeniging „Willen is kunnen", t vo rig jaar opgericht, mag zich' wel in de sympathie der ingezetenen ver heugen. Door 't nemen van rente- looze aandeelen is de jeugdige veree niging in 't bezit gesteld van een fonkelnieuw tooneel met scherm en décors, 't aantaJ spelers is tot \J8 geklommen, die zich onvermoeid oeïe nen om het siMitende drama Garcia Morena" den geloofsheld van Equa- dor tot zijn recht te doen komen. HEERHUGOWARRD. HEERHUGOWAARD. Benoemd. - Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Kostelijk Pz., hootd.ommies teT secretarie te Vetsen, ts benoemd tot secretaris aldaar. „Excelsior''. De Coop. Stoom xzuivelfabriek „Excelsior" heeft uil- betaald ovfrr het tijdvak 16 Sejitembcr tot 14 October per 100 K.G. volle melk gemiddeld f 9.50. Laagste prijs f 8.52. Hoogste prijs f 11.15. De uitbetaling is wel niet hoog, maar- het schikt nogal. Veel ook vangen de boeren echter niet want van deze uitbetaling is 1/10 gedeelte van het aandeel in het tekort van de export afgetrokken. gnpzQiidsn ftigtigyeeiieien. aen weg e hebben gereden, waardoor een aanrijding was ontstaan. Bekl. was niet verschenen. Getuige Th J. Lambrechts. electro- monteur te Amsterdam, die met nug twee anderen waarvan één dame door bekl. was aangereden bevestigde het geval doeh zeïde dat bekl. niet geheel met moedwil bet. ongehtk veroorzaakt had. Wel had hfj nog kannen uitwijken doch door de bocht had hij degenen die van de tegenovergestelde kant Itwa men niet kannen zien. Doch toen bekl over bet geval aan gesproken een giuoten mond openzet te- was door get van het geval werk gemaakt, bij du politie. „Jan", zei Vader. ,.ge gaot van den mergen toch naor stad, gao 'ns heuten in 't hospitaal, hot Kees 't maktï" Zoo gezegd, zoo gedaan. Jan trok z'n halt Zondagscfte jas en broek aan, om naar de ma kt te gaan in Breda, en meteen z'n broer Kees te bezoeken, die al 'n dag of tien in 't hospitaal lag. Mee dat ie gaan wou, stopte moeder h'm 'n pakte in de hand voor Kees, want het was net St Nïco'aas voorbü en Kees was toen niet thuis geweest. Toe hii dan met z'n andere boodschappen klaar was, toog .hie naar 't hospitaal. De portier, 'n goeie vriendelijke man, wees hem de weg naar zaa. 1, en toen hie bnnen was, zag hie direct Kees liggen. Nou, da viel mee, zoo erg ziek zag hie d'r niet uit. Bfif was hii vandege met de speculaas en de lekkere appelen, en Jan niet min der, toen hie hoorde, dat 't maai keelpijn was, en dat de cfokter net gezeed had dat hie over twee da gen er uit kon. Ze kletsten nog 'n bietje, en Jan toog weer huiswaarts met de bui de boodschap: overmorgen komt onze Kees naar huis. 't Kan 'n paar uur later geweest ziin, dat de Aalmoezenier de zieke jongens kwam bezoeken. Zooais dat hoort, maakte hii bi allen 'n praatje en toen hie op zaal 1 bii Kees kwam, en vernam dat hie van Chaam aikomstig was vroeg hie naar den pastoor en den kapelaan aldaar, want beiden ken de hii goed! Kees was spraakzaam, en ver telde, dat z'n broer Jan was ge weest, en wees meteen op de spe culaas en de appelen; en dat hii Donderdags weer deruit mocht, en met verlof naar huis. De Aalmoezenier ging verder de zalen af wipte even op het bu reau aan, en zou juist gaan ver trekken, als 'n hospitaalsoldaat haastig binnentrad, met de woor den: Eerwaarde, kom gauw, wan op zaal 1 heeft iemand iets ge- JÜRGENS7 VOEDZAAM HEERLUK VOORDEELT VÜLENDAM. VOLENDAM. Dat macj ook niet. J. K., Banketbakker alhier had zich Donderdag voor het Kan tongerecht. te t'uimetend te verant woorden, dat, bij zijn knechtje arbeid had ktteu verrichten in de bakkerij op een tjjd. die niet op de arbeidslijst stond aangegeven. Bekl. bekende, doch voerde aan dat de jongen een beetje met de kinderen aan het spelen was geweest, hetgeen toch niet als werken kan worden aan- gerekeud De ambtenaar van het 0. M. zeide dat ook dat niet mocht, bet gold hier eveneens een overtreding van de arbeidswet en Z. Edachtb. eischte 8 of acht dagen. De kantonrechter nam in overwe ging wat bekl gezegd had en veroor- hein tot j 6 ot 5 dagen. Een remenpaling Donderdag werd door een Urker botter aan den vischafslag alhier aangevoerd een paling met een lengte van 1.10 M en een ijikte van ongeveer 15 c. M. voorwaar een reuzenbeest. Slechte tifdun. het begint er voor onze visschers wel treurig uit te zien. Door het stille weer van de laatste dagen wordt niets gevangen. Nu hebben hierdoor onze vïsschers en hun knechts bijna geen in komen en dat juist in den tijd dat nog wat verdiend moet worden. Als straks de zee met ijs bedekt is wordt er heele maal geen cent verdiend, voorwaar een treurig vooruitzicht. LP EN DAM. ILPENDAM. Lig had niet rechts ge houden en toen nog eg grooten mond gegeven. Voor het Kantongerecht te Purmerend moest Donderdag te rechtstaan een zekere V. alhier. Bekl: werd beschuldigd in het dorp kregen! Zoo? En wie? 'n jongen uit Chaam, Eerwaar de! l'n 'n ommezien was ik boven en daar lag me Kees buiten ken nis en de dokter zat naast z'n bed. Is 't erg. Dokter? Ja, Eerwaarde, het is hoos ernstig. Hoe kan dat zoo plotseling? Ja, dat weet ik ook niet L>an stuurde ik snel om 'n ka oelaan, die hem het H. Oliesel ton geven, en wachtte af, of hii niet tot kennis zou komen. De dokter gat hem 'n spuitje, en even sloeg hi» de oogen open 'om ze direct weer te sluiten. Ik gat hem de absolutie dan rekte hii zich uit;... dood! En intusschen ging Jan blij naar huis, om te zeggen: Kees komt overmorgen thuis! t Kan heel gauw met 'n mensch gedaan zijn. Ja, 't is toch gekt Misscltien zeggen ze van ons La ter ook nog eens: 't Is toch gek: Gisteren liep hii nog bii ons voor bij, ol iets dergelijks! 't Is best mogelijk! Maar 't beteekent allemaal niets, als we maar steeds zoo leven, dat we bereid ziin! Daar gaat het maar om alkmaar. H. LA UREN TI US,. Zo. half 7, kwart voj-r 8 en 9 uur de stille H.H. Misseu, .iaif 11 de Hoogmis. Na alle H.. Missen zal de Eirw. Broeder van de Heib.oeiri, aoli ttx in de kerk, zijne jaarlijksohe coiiecte houden voor 30J verpleegdeia te 1 uur leer.ng, 3 uur Bijbel en L.turgie, 6 uur Broedersehapsiof met pred.xatie, kwart voor 7 Congregatie van den H Aioys.us. Ma. 7 uur Oougr. voor de meisjes Di. kwart voor 8 voor de mannen Wo. lialf 8 voor de vrouwen. Do. avond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vr. avonu 7 uur het Lof ter eere van het H. Hart. Vr. 4 uur moeten de schooljongens komen b.echten voor wie Zaterdag half 8 algem. H. Communie. Za. van 4—6 en van haif 79 uur biechthooren. Heden kwart voor 8 H. Mis voor de oven. leden van de ofciderafd. der Gesloten Retraites. 'Ie oven. leden der meisjcs-cangr, Di. 9 ucr gez. H. Mk voor de le den en weldoeneis der St. Elisabeth, vereeniging. Wo. 9 uur gez, H. Mis voar de Do. 7- uur goz. Requiem voor de lellen van ons zangkoor, overledenen dor vrou wen congregatie, kinderen en hunne ouders, te 4 8 uur H. Mis voor do le Cbnimunie- uur het Lof. Dii. feestdag- van O. L. Vrouw Praesen'atie of de Opdracht van Ma ria in den Tempel. Ma.. Di. en Wo. moeten te 12 uur de kinderen in de kerk komen die Do. tot de le H. Communie suL len worden toegelaten. Wo, van hall 7—half 8 biecht- hoaren voor de ouders en familie leden dier kinderen. ST. DOMINICUS. Heden 6 uur, half 8 en 9 uur de t:ïle H.H. Missen met onderrichting i alf 11 de Hoogmis met predikatie Onder alle H.H. Missen collecte v. de Plusstichtïng, half 1 de Cat., voor de groote leering, half 6 eongz vocir de mannen, kwart voor 6 voor de jongelingen Ma. avoml half 8 Lof en aanb'd- d-ng voor de leden van den Jtuoharts tieehen Bood. Dd. 11e der 15 Dinsdagen tor eere van onzen H. Vader Domini «is, van 7 uur af u'tstelling van het Allerhei- Pgste, 9 uur gez. H. Mis. Na den middag moeten alle kinderen biech ten om Woensdagmorgen kwart over 7 gezamenlijk te Com munioe eren. Dj. avond 7 uur Lof. Wo. feestdag van de H. Caecdlia, 9 uur dc H. M's tot intentie van ons zangkoor, 's avonds 7 uur Oon- grecatie voor de vrouwen. Do. morgen 8 upr lste H. Com munie der kind--ren; na de kinderen kunnen ook de ouders en familieleden ixmimun oeeren. Z-. H. den Paus ver- leent aan de kinderen, aan hun ou ders en aan tam familieleden tot i& den 3en graad eetn vollen aflaat, on der de gewone voorwaarden. Do. middag 3 uur Lof voor de con. muniekinderen, waaronder opdraoh) aan de H. Maagd. Do. avond 7 uur OongTegatie vow de meisjes en ten half 9 uur confers tie voor uitsluitend niet-KathoIieke* Vr. avond 7 uur Kruisweg voor da Gel. Zielen. Za. avond 7 uur Lof ter eere var de Allc-rh. Maagd en Moeder God Maria. ST. JOSEPH. Zo. collecte tot schulddelging del kerk, half 8 en 9 uur de stille H.H. .VI ssen, iialf 11 Hoogmis voor da lev. en overL leden der Broed r -cha- van O. L. Vrouw ter Nood, onder d H.H. M'ssen afkondiging van de op- lohting der St. Jozefparoohie met aangeven der grenzen van de n euw-e 'uroohie, half 7 Lof ter eere van L. Vrouw ter Nood en plechtig® nstaflatie van den Pastoor door den Hoogeerw. heer Deken. Ma.' half 5 gelegenheid om b biechten, 7 uur Lof ter eere van de® H. Petrus, Mart. Patroon der zieken. LM. Mariafeest. O. L Vrouwe Op dracht in den Tempel, tevens 11e Ier 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, volle aflaat, on- ler de H. Mis van half 8 algemee ne H. Communie voor de kinderen Ier leering van de 2e en 3e klas, uur Lof met gebeden en gezan gen ter eere van den H. Vader Do minicus. Do. avond om 7 uur Lof ter eere van het Ailerh. Sacrament. Vr. 7 uur Kruisweg voo-r de Gel. Zielen. £>t?ivio vwcru ui uei, uLiip jna. v uur n» au.*» vkmm cm w? w bij de bocht van het postkantoor met 1 ledenen van de St. Pieterspenning, zijn fiets niet aan den reeèterkant- van d HAH0EL EH MARKT. UITVOER IN OCTOBER. In de 4 volle maanden van October, 1 tot en met 28, werden uit ons land laar het buitenland uitgevoerd 10449 luks vee, waarvan 4727 naar Frankrijk, 1071 naaj- België, 811 naar Spanje, 103 naar Luxemburg en 137 naar Italië in de 4 genoemde weken gingen resp. laar Frankrijk 1699, 1274, 1208, 741 l>e belangrijkste vermindering in de laatste week, wordt aan de tongblaai geruchten toegeschreven UITS1.aU DER vERK.OOPINC.EN ten overstaan van notaris C J. Baas Helder op 16 Nov. te Schagen. I. Eigendommen van H Blank man, St. Pane:as pert: 1 üuismanrwoning mei schuur -li weiland aan de Langevliet, Koe gras, gem Helder, gr 17.08 08 HA. qigeI:ouden op f12 300; perc 2. weiland, groot 2 55. 60 H A kou per P Tuin cs., 't Zand, voor f3067; perc. 3; weiland, groot 3 46.90 H.A., ojigelioudeh op f 4162; perc. 4, weiland, groot 5 27 00 H A{, kooper K Smit, lleiloo, voor f6129 II Weiland nabij de Spuorhalte le Koegras, Helder, groot 10.8120 H.A, eigendom van de beuren C. Dito, J. N. C Versatile, R Th. Luyckx en A Go- vers Rz pert, 1, groot 2 50.00 HA, kooper A Go vers, Helder, f3000; epre 2, groot idem, kooper J N. C v'erfaille, Helder, f2900; perc 3, groot idem, kooper dezelfde, f2800;' perc 4, groot idem, kooper als perc. 1, f 3376.60. Hl dluis en erf te Julianadorp, groot 2 28 Aaren, eigendom van de heeren verfaille, Luyckx en Govers vn, koo per de heer A Govers Rz voor f2240. UITSLAG DER VERKOOPING ten overstaan van notaris Laarman, Sthoorldam, groot 1185 15 ge lden te Koegras, Callanteoog, voor- neen F B-as Kooper de heer U van Ma. 9 uur H» M«s voor al de over- ienen van de St. Pieterspenning. - - o f17iv,d3 Di. 7"uur geaongen Requiew voor"Djepert, Herhugowaard, v. f1712-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 6