ook ten zijn bezff iïebfrèn. De Voorzitter weet niet at wij nog een reglement bezitten en zoo wel dan taï het tffims toeiï wel niet imeer voMoen, nu ook de vrouwen lid onzer vereeniging zijn, maar zegt toe voor de volgende vergadering met een nieuw ontwerp-reglement te zul len komen. De Voorzitter stelt voor met fiet Oog op de vergaderingen van tiet Riikskieskringbestitur of statenkies- kring, waar afgevaardigden worden ultgenoodigd, over te gaan om voót een jaar een afgevaardigde en plaats vervanger te kiezen. Op voorstel van den Heer C. Buf fer wordt als afgevaardigde benoemd de heer van Laarschot èn als plaats vervanger de Voorzitter. Volgt sluiting. 1 f f EG M ON O-B IN NT ENI EGMOND-BINNEN. Sf. Deus De- dit Maandagavond: vergaderde de R. K. Landarbeidersbond. De bij eenkomst was ditmaal flink bekocht, wat voorheen wel eens te wensdïen overliet. Moge dat zoo blijven. De Voorzitter deed eenige mede- deelingen over de werkloosheid en de steunregeling. Besloten werd dat elk lid 10 cent kou afdragen voor de K. S. A. 'De vwesie der financiën van de afdee- Hng was tot ieders tevredenheid in orde gebracht en naar genoegen ge regeid. Meegedeeld werd dat liet bestaande contract door de bloemist patroons was opgezegd, zoodat wel. eenige moeilijkheden te verwachten waren. Een nieuwe aansporing der halve om aan te sluiten. Voor den Bondsraad, die Dec. bijeenkomt werden geen vragen op gegeven. Als afgevaardigde naai Utrecht werd benoemd de penning-, meester, de heer J. Schrier. Het voorstel van den heer ürij om den aigevaardigde eenige vergoe ding te geven, werd, mede omdat de betrekkene het zeil overbodig vond, niet aangenomen. Tot controleurs werden aangewe zen de heeren Th;. Tromp, P. Zent- veld en Chr. de Goede. Daarna sluiting. Candidaten. De heeren Zon neveld van Uitgeest en Boon \an Krommenie hebben verklaard, dat zij een candidatuur van het bestuur van de Rijkskieskringorganisatie Helder' niet wensdïen te aanvaarden. HEEMSKERK. HEEMSKc-RK. Feesfvergade- ring. Heden wordt een feestver- gadering van den Vrijwil.igen Land storm gehouden in de K. S. A., ivoor de leden met hun dames; het beioolt een schitterenden avond te worden. De heer Duijmaer van Twisk ral optreden ais spreker. SCHAOEN. I SCHAGEN. Verkooping. De ambtswoning voor den ontvanger dei registratie en domeinen, voorheen vvoond door onzen vregeren ptaats- genoot den heer J. H. Bremmers wordt bq inschrijving verkocht Verhuurd. De boerderij van den heer J. Buis Pzin. aan den Mo tenweg ainier, is verhuurd aan den heer Van der Sluis te Zijpe. Uitdieping. Met de utdieping der Scuager sloot is een begin ge maakt Ee.u baggermachine is te werk gestekt j CASTR1CUM. CASTR1CUM. Verkeer. - Vanal 12 December tot nadere aankondi ging zal net verkeer op den Smailen Noordender- ot Stetweg gestremd «lijn. Strandweg. De op 23 Nov. 1922 aanbesteedde strandweg ondei dgg& gemeente is gegund aan D. Defönga te Amsterdam. ST. PAN CR AS. ST. PANCRAS. - Op initiatiel tan den Burgemeester werd voor het jubileum van bet it Eiisabevh-Ge- Sliditte Alkmaar, met de welwillende medewerking van de heeren O utter en Boskamp, brievenbestellers ainier, een inzameling bij de ingezetenen ge houden, met als resultaat dat een bedrag van f 40.— bijeen georaöht werd. Voor een plaatsje als St. Pan- cras, dat met zulk eeu geweldige crisis op tuinbouwgebied heelt te kampen, geen klein bedrag en ook een teeken, dat genoemd gestkutook aEiier gewaardeerd wordt UR3EM. I f URSEM. Veipaöiting. Gisteren Heeif in het openbaar de venturing plaats gehad van bouw- en wei and, groot 30 H.A., 17 A„ en 15 tc.A. in 28 percetlen, toebebooten.de aan het Algemeen Armbestuur en Dia conie der Ned. Duitsch Hervormde Gemeente ad f 5735 voor 1923-'21 tegen f 4810 in 1921-'22,^smede het Poldenand behoorende aan den polder Ursem, groot 13 H.A., 47 A.. en 65 C.A., eveneens voor de laren 1923—'24 ad f 2374 tegen t 38 t> 1921—'22. Het vischwater in dezen polder vkerd verhuurd voor f 275 H. H. WAARD (Noord) H.H. WAARD. Maandagavond werd yanwege de afdeeling van den R. K. Volksbond de 3e sociaie Cursusavond gehouden. De yjorz. opende met den Chr. Groet, sprak zijn voldoening uit over de bijzon der groote opkomst, waaruit waar deering blijkt voor de lessen hier gegeven; lessen die ons onder scheidingsvermogen scherpen en waar we altoos ons voordeel mee kunnen doen voor ziel en lichaam. De Eervv. inleider memoreerde in algemeene trekken de lessen der 'vorige avonden, waarna Z, 7erw. over ging tot bespreking van het Socialisme als stelsel, ala leer. Z. cerw. gaf in duidelijke trekken weer het Socialisme aïs econo misch en als godsdienstloos stel sel, dat nooit de zoo gewenschte maatschaopelijke vrede kan bren gen en dus voor een Katholiek hoo'it is 'te 'aanvaarden. Een dankbaar a.rvolaus vo'gde. Jn de volgende "lés op 2 januari a.s. zal Z.Eerw. overgaan tot be spreking van het Socialisme in zijn ontwiVke'ing in ons land. Als dan in de zaal van den heer Velt- man. Volgt sluiting. EDAM. EDAM. Werkverschaffing. Het gemeentebestuur alhier ontving in den loop dezer dagen bericht van den directeur van het provinciaal waterleidingbedrijf, dat hij, bij hef leggen van de waterleidingbuizen zooveel mogelijk rekening zal hou den met de werkloosheid, alhier. Bdscoop. Zaterdag- en Zo idag avond was tiet weer een keur g pro gramma, dat we in het Ned. Bio graaftheater van de heeren Regter on De Jong te zien kragen. Het program, zoowel als het hoofd nummer aroeg ieder's belangstelling De zaal was dan ook beide avonden goed bezet. De wegen. Nu het bieten rij den in de Purmer is afgeloopen kan men tenminste weer fatsoenlijk te voet of per fiets naar Purmerend komen iets dat eerst geen doen was. Het Grout Westerbu.ten is geheel geschrobd, .joo lat de gemeente Edam weer aanspraak mag maken op hare bekende zindelijkheid. Schietwedstrijd. Maandagavond hebben de leden van de Vrijw. Land storm alhier in het gebouw van den Volksbond geschoten voor deverbano wedstrijd. De uitslag hopen we zoo sj-ojdig mogelijk bekend te kun nen maken. PURM, s'D. GESLAAGD. Voor het practijk-examen boekhou den van de vereeniging van leeraren, slaagden onze stadgenooten S. v. Me- gen, G. Elout en Jan Brouwer. De laatste was een leerling van denTteer S. Rigter alhier. DE NIEUWE KOERS j VAN HET P.E.N. I In verband met de ontkenning van Gedeputeerde Staten van Nd.-Holland dat het voornemen zou bestüan om na afloop van de met gemeente besturen gesloten contracten over een paar jaar zelf rechtstreeks aan huis stroom te gaan leveren, ver neemt het „Hdbd" thans dat de d irecteur van het P.E.N. den volgen den brief heeft geschreven nan B. en W. van Hoorn. „Op 31 December 1924 eindigt de onder dagteekening van 27 Juni 1918 met uwe gemeente gesloten en bij contract van 4 Mei 1921 gewijzig de overeenkomst van stroom l evering indien zij vóór 1 Januari 1924 wordt opgezegd. Schoon het tijd- st.p van opzegging dus vooreerst nog niet is aangebroken, achten wij het toch gewenscht uw college te waar schuwen dat wij zeer .vermoedelijk van ons opzeggingsreoüt gebruik zul len maken en dat de mogelijkheid n.et uitgesloten i& dat de provincie na expiratie van het sLroomlevicrings contjuct niet gereid zal zijn eetie nieuwe overeenkomst met uwe ge meente te sluiten, doch dat zij zelve rechtstreeks stroom zal gaan leveren aan de inwoners uwer gemeente. „Wij vinden aanleiding tot dez» waarsohuw.ng in het ons bekende feit dat bij uw college plannen in voor bereiding zijn voor den bouw van een kabelnet, welk net, zoo die provincie i'öotjts; reeks stroom zou gaan leveren niet door haar zou kunnen worden overgenomen". HET. P. Et N. Ged. Staten van Noord-Holland zijn voornemens sehritalijk van ant woord te dienen op het de vorige week gepubliceerd rapport van de bijzondere s;a.encommisSie be.reffen- de voorzieningen in zake het P.E.N. Daarna zuilen de voorstellen worden behandeld in een deswege bijeen te roepen buitengewone zitting dor sta ten. Daar verwacht moet worden dat de beantwoording van het ongeveer 100 bladzijden bestaande rapport der statencommissie ongerekend de nog grooter plaats innemende bij lagen geruimen tijd zal vorderen is de openbare beha ideling door de provinciale staten vooreerst nog ïleit te voorzien. j u R. K Huisvestings comité, kring Alkmaar. Pleegouders van de Hóngaarsche kinderen worden beleefd verzocht, om naam en adres van hun pleegkind te w illen opgeven aan het Comité te Alk maar. Gelegenheid hiervoor is in het St. Vincentiusgebouw aan de Oudegracht 142 op Donderdag 14 December van 36 uur namiddag. Daar het voor de controle hoogst gewenscht is, dat deze lijst volledig is, wordt beleefd verzocht oi pas en geel-witte kaart van het kind mede te brengen. VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN". Gisteravond vergaderde ten stadhui ze de K. v. K. De Voorz. de heer M. Kolster open de de vergadering, waarna de secre taris de heer Verdam de notulen las, welke na eenige opmerkingen werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna werd mededeeling gedaan van de uitgegane stukken. Ingekomen was een bericht, dat de 'lieer J. G. Messelaar benoemd is om de Kamer te vertegenwoordigen in gestie spoorwegaangelegenheden. Op verzoek van den voorzitter zette de lieer Messelaar het doel dezer commis sie uiteen. Het doel dezer commissie is. naar aanleiding van een schrijven van de Kamer te Rotterdam, bij de Spoorwe gen aan te dringen op verlaging der tarieven voor het vervoer van goede ren en personen. Voorz. deelt dan mede, dat de Ka mer is accoord gegaan met het voor stel der daartoe benoemde commissie tot voorziening in het secretariaat en werd overgegaan tot verkiezing van een adjunct-secretaris. Op de voordracht stonden de heeren D. J. Schoffel. Max de Vries, Mr. Bijvoet, Mr. v. Zijnen en Mr. v. d. Weijer. Gekozen werd de heer Schoffel met 10 van de 17 uitgebraohte stemmen. Ingekomen stukken: Een schrijven was ingekomen van den heer W. G. Visser, waarin hij ont slag nam als lid en voorzitter van de Kamer. De voorzitter wijdde eenige woor- den van dank aan het werk van den af j getreden voorzitter. De Voorz. stelt dan de vraag of di rect in de vacature van voorzitter moet worden voorzien of in Januari wan neer dit dan toch had moeten geschie den. De heer Arntz stelde voor den heer Kolster tot Januari als voorzitter aan te houden. De Kamer ging hiermede volkomen accoord, terwijl do voorz. zich bereid verklaarde de bezigheden hieraan verbonden tot dien tijd te wil len waarnemen. Dan kwam in behandeling een mis sive van de Kamer van den Haag be treffende bet lidmaatschap Internatio nale Kamer van Koophandel. De heer Wagenaar verwachtte wel nut van het lidmaatschap dier Kamer. Ook de heer Blauwboer voelde er wel iets voor in verband met de export van landbouwzuivelproducten. De heer v. Breda vond de contribu tie te hoog. De heer Arntz merkte op, dat spe ciaal de industrieplaatsen aangesloten waren. Hy vroeg of het wel van zoo veel belang was voor dezè Kamer en stelde voor het eens een jaar aan te zien. De heer Messelaar meende, dat wan neer men geen lid was men weinig van het werken dezer Intern. Kamer aan de weet zou komen. De heer v. d. Klejj wilde eveneens een afwachtende houding aannemen. De heer Dokter stelde zich zoo heel veel van deze Kamer niet voor. De secretaris deelde mede, dat het doel dezer Kamer was den Interna tionalen handel zooveel mogelijk te helpen bevorderen en de hinderpalen daarvoor weg te ruimen en zooveel mogelijk afzetgebied te zoeken. Do heer Nobel vond het wel van zooveel belang, dat de contributie geen bezwaar mocht zjjn. De heer Hoogland merkte op, dat er niet eens een nationale Kamer van Koophandel bestaat en vroeg wat men dan had aan een internationale. Na nog eenige discussie werd tot stemming overgegaan en met 8 tegen 9 stemmen besloten geen lid te wor den Op voorstel van de Verkeerscom- rnissie en na toelichting van den heer Grunwald werd voor kennisgeving aangenomen het adres van de Kamer te Groningen aan de Directie der Ned. Spoorwegen betreffende omrekening- valuta-waarden bij invoer. Dan kwam in behandeling het adres van de Kamer te 's-Boseh aan den Minister van Buitenl. Zaken om de consuls te verzoeken inlichtingen te geven aan de Kamers tot voorlichting en het verstrekken van gegevens voor handel en industrie. De heer Grunwald lichtte dit punt nader toe en de commissie achtte het wel van belang. De beer Grondsma wees er op, dat de consuls meermalen agent zijn voor een handelshuis, waardoor zij niet al tijd objectieve voorlichting geven. Besloten werd aan dit adres adhae- sie te betuigen en den Minister op de door den heer Grondsma naar voren gebrachte bezwaren te wijzen. Voor kennisgeving werd aangeno men een missive van de Kamer te Delft en Haarlem betreffende de be zwaren tegen invoering eener bedrijfs belasting, die blijkens informatie in ons district in geen enkele gemeente geheven wordt. Een schrijven van den Middenstands boud betreffende het marktwezen onbillijke concurrentie van uitstallin gen werd op voorstel van den voor zitter verwezen naar de handelseom- missie. Punt 6 dm- agenda: Uitbreiding ver plichting tdt inschrijving in het Han delsregister tot koopl. met minderen aanslag in de Rijksinkomstenbelasting dan 2000 voor kleinere plaatsen, werd op voorstel van den voorzitter in handen gegeven van de commissie van aanslag. Hierna werd den heer Hoogland gelegenheid gegeven rapport uit te brengen i. z. ontworpen kanalen. De heer Hoogland stelde de vraag wat er de laatste 50 jaar van het Ka.- nalenstelsel is terecht gek urnen. Hij wees er dan op, wat de Westfriesche Kanaal vereeniging in de laatste jaren voor de verbetering der waterwegen is gedaan. Door haar volhouden is teiP slotte eene commissie gevormd, waar in ook vertegenwoordigd zijn de pro vincie en het Rijk. Het "Rijk voegde aan deze commissie toe als teclui. ad viseur den ingenieur J. A. Iiingers. Deze commissie heeft prachtig werk geleverd, spr. wees in verband hier mede op het onlangs verschenen rap port, Spr. meende, dat de minder goe de tijden geen aanleiding mógen zjjn om de kanalisatie tegen te werken. Bovendien is het in dezen tijd een goede werkverschaffing. Het rapport van den heer Hoog land werd met applaus begroet en de voorzitter dankte hem voor zijn rap port. Op de vraag van den heer Gronds ma, hoe de commissie zich de plannen wat het financieele betreft der kt uit .te werken, antwoordde de heer Hoog land. dat het de bedoeling is voor de ze plannen een annunïteitsleening van 50 jaar a 6 pCt. te sluiten. De heer Hoogland meende, dat de aandeelen grif van de hand zouden gaan. Men krijgt van deze plannen ook vele voordeelen als betere en goedkoope waterafvoer en betere en breede verkeerswegen. Op. voorstel van den heer Schmalz zal het bedoelde rapport bij de leden van de Kamer circuleeren, terwijl op voorstel van den heer Nobel in over leg met Hoorn propaganda voor deze plannen gemaakt zal worden. De verkeerseommissie stelde voor adhaesie te betuigen aan het adres van de Kamers te Zwolle en Gronin gen, aan den Dir. Gen. der Posterijen en Telegrafie tot protest tegen de hef fing van 30 per jaar voor de bezor ging van telegrammen aan ander adres na kantoortijd. De heer Grun wald lichtte dit nader toe. Spr. meende, dat uit deze heffing bleek, dat geen deskundige aan het roer was, daar de handel hierdoor op extra kosten werd gebracht. Besloten werd volle adhaesie aan dit adres te betuigen. De Middenst. vereeniging te Texel verzocht de Kamer een adres aan den Minister van Waterstaat te richten tot verzoek, dat beurtschippers door de sluis te Nieuwediep ook Zondags mo gen schutten. De heer Grunwald deelde mede, dat de commissie aanvankelijk niet veel voor dit verzoek gevoelde, doch na nadere voorlichting, meende rij toch tot het verzenden van dit verzoek te moeten adviseeren. Goedgevonden. Op verzoek van dezelfde Midden- standsvereeniging werd besloten een adres aan den Dir. Gen. der Posterijen en Telegrafie te richten, tot niet op heffing van het hulpkantoor te den Hoorn op Texel. Uit nader ingewonnen inlichtingen bleek de commissie, dat dit kantoor op dat afgelegen dorpje noodwendig moet blijven bestaan en dat nog een beduidend aantal telegrammen worden behandeld van 1 Jan. tot 1 Oct. 192 en het kantoor weinig kosten heeft. Dan kwam in behandeling het adres aan den Dir. Gen. der Posterijen en Telegrafie tot vereeniging van Juliana- dorp met Helder voor telefoongesprek ken in interlocal! verkeer of subs, vormen van een z.g. kring van Helder, Julianadorp en Anna-Paulowna. Besloten werd alleen het eerste ge deelte van het verzoek vereeniging Julianadorp met Helder te verzen den, het tweede gedeelte zal eerst na der door de commissie worden onder zocht. Bij de rondvraag deelde de heer Grunwald mede, dat de commissie pit de Kamer inzake de actie tegen de hooge lasten van het Hoogheemraad schap, bestaande uit de heeren Rin gers, Nobel en Grunwald, zich in ver binding gesteld had met de commis sies uit Kamers van Westfriesland en Zaandam. Het resultaat der bespreking was, dat hieruit weder eene kleine commissie is gevormd, die krachtig met de andere organisatie zal mede protesteeren tegendeze hooge lasten, welke slechts op een gedeelte van Nrd Holland drukken. De heer Arntz vroeg of het met het oog op den tegen woord igen toestand niet van belang was, nu de werkweek tot 48 uur verlengd kan worden, dit ook te doen. Hij wilde aan de verschil lende gemeenten verzoeken de 48-uri- ge werkweek in te voeren. x Daar de rondvraag verder niets op leverde, sloot de voorzitter hierna on der dankzegging de vergadering. VERTROKKEN PERSONEN. P. Th. Jager, n.h.., z.b., Konings weg 12, Rotterdam. P. Gootjes, geen, z.b., Spoorstraat 13, Castricum. E van der Laan, geen, z.b., Emmastr. 95, Amsterdam. G. A. IJ. do Jong, n.h., proo.heuder, Stuartstraat 80 Al phen aan de Rijn. R. van der Houw g.k., onderwijzer, Stationstraat 40, Heiioo. G. H. artink, n..h., arb.N.S. Druivenlaan 26, Zwolle. H, H. Kui pers, n.h., insp. ziuivel kant., Lutt. Oudorp 41, Eindhoven. G. van Lie nen, n.h., slager, Laat. 63, Haarlem. J. Bas, geen, z.b., Nleiuwpoortslaan 28, Haarlem. A. F. van der Weiden van 't Hullenaar, r.k„ z.b.., Wilhelmi- nalaan 12, Bergen. O. G. Rieken, r.k., z.b., Landstiaat 3, Nijmegen G. Stalling, n.U„ z..b„ Nieuwesloot 35, Bergen. K. van Veen, n.h.., z.b. v. d. YVoudestraat 9, Berkhout. W.. J. Hofman, r.k., z..b„ Stuartstraat 23a, Frankrijk. A. van der Zwan, n.h.. d.b.., Emmastraat 103, Wage- nlngen. J. Jonk, r.k.., d.b., Emma straat 7, Scherm erhorn. M. P. 0. Hasselo du Orocq, n.h., onderwijzeres P. Mos, r.k., jos arbeider, iKinheim- straat 34, Égmond-Binnen.. R. A. n.b., dir. ijzernandel, Stationsweg 146 Bergen. IX O. J. Verborst, n.h., kin derjuffrouw, Nassaulaau 19, Arnhem. W. F. van der Raaij, r.k.., opperman Kl. Nieuw land 2, Amsterdam; K. Knoppers-Pioethiuna. n.h., z.b.., Kin- heimstraat 26, Endhoven. jW« Zuij- derduiju, n.h„ varensgezel, vaartuig Katwijk. G-. A. Ott, n..h.„ z.b., Mo- tiusstraat ,14, Terschelling. A. M. do Si r* en een ptxm** Bergen (N.-H.) N: GL Vrouwe, r.k., )boereïikn., Heateoerdijk 44, Asaep- delft. G-. .'Reinders, n.h.., hoofdagent spaarkas. F. F. Sohstedt-, r..k., bak ker, Vijvertje 45, Frankrijk. P. O. Mooij, Pk., timmerman, Omval 45, Ou- <iorp. J. Koppes. r.k.., z.b., Langelaan 6, Castricnm. N. Koppes, r.k., kin- dterjuffrouw, Langelaan 6, Londen! D. L. Daalder, d.g.., leerl. H.B.S., Gees ters ngel 29, Bergen. A. Jl Sinke, n.h, leerl mach.. Acht- ■'Tm 7, Amsterdam. T. B-rribcrawer, n.h., z..b„ Stations weg 28, Harankarspei. A. Schm'tz, r.k., z.b.., Langestraat 15, Duitsch- land. J. Sïeuwertseu, n.h., agent R. V. A„ Dijk 19, Warmenlruizen. INGEKOMEN PERSONEN. H. Dekker, geen, Kennemerstr. weg 111, Zeist. z.b. C. M. Boos- Laan, R.k.. Varnebroek 16, Scho ten, naaister. M. van Berg, N.Is, Westerweg 39, Zwolle, Dir. Co-op. Zuivelexp. H. Meijer, Ev. L. ..Wes terweg 92, Castricum, huishond ster. w. A/i. Borst, r.k.. Verdron- kenoord 113, Hoorn, hulp in de huiish. J. O. Visscher, geen, Wil demansstraat 16, Zaandam, z.b. ,J. W. Zonneveld, r.k.. Konings weg 43, Lirnmen, dienstb. M. Ah- lers r.k.. Emmastraat 36, Duitsch land. dienstb. J. H. Rol, geen, Pr. Hendrikstraat 3, Amsterdam, boek houdster. G. Timmer, r.k.. St. An- nastraat 23, Heiioo, logementhou der. C. Vos-Borst, n.h., Nieuw- poortslaan 25, Oudkarspel, z.b.. J. Andriese, r.k.. Liefdelaan 7, Rot terdam, koopman. L. Veen, geen Fnidsen 103, Harlingen, winkelbe diende. J. W. Zalm, n.h., Oude- grachT .192, Helder, gtazeniwas- scher. A. C. Suikerbuijk. r.k., N.- poortslaan 133, Oosterhout. sui- kerwerekr. G. van Wieringen, n. h., Kerkstraat 19, Broek op Lan- gendijk, schipper. A. Olas, r.k., Magdalenenstraat 17, Egmond aan Zee, dienstb. O. W. van Daaien. n.h.. Heiligland 32, Nijmegen loop knecht H. W. de Wieiers-Vries, n.h.. Verdr.Oord 117, Amsterdam z.b. F. M. H. de Rooii-van Kes- sel, r.k.. Hofstraat 22, Roermond, z.b. M. C. v. d. Moer-Goossen, .geen, Metiusgracht 13, Vlis'singen z.b. O. Verwer, n.h._ Koniiroswep 67, Wieringerwaard, z.b. K. Kem per, e.l.. Nassauplein 13, Duitsch lana „dienstb. A. Nietiet e.l.. Nas sauplein 13, Duitschland, dienstb. J. Blok n.h.. van Everdingenstr. T Egmond aan Zee, z.b. E. de Groot n.h.. Liefdelaan 7, Rotter dam d.b. F. J. Hofman geen, Lin- denlaan 53, Haarlem, schilder.' W. Klaver n.h.. „Noorderkade 6. Hei ioo, arbeider. G. J. M. Strijbosch r.k., Nassauiaan 4, Nijmegen, R. K. rpiester. J. Egger Isr. Tesselscha- destraat 6, Duitschland, koopman ML E. Janse n.h., Emmastraat 95 Zaandam, kinderjuffrouw. P. Ven nik n.h., 2e Kanaalstraat 4, Oudorp meubelmaker. L. Lont d.k. Magda lenenstraat 22, Wieringen. P. Kam- stra Apost. Drebbelstraat 32, Enk huizen, werkman N. S. C. J. H Huttinga r.k., Oudegracht 201. 's-Gravenhage. A. Verhoef n.h Luttik Oudorp 7, Amsterdam, let terzetter J. Venerna—Meijer n.h., Spoorstraat 93, Zijpe, huishoud ster. C. W. A. Huttinga r.k., Oeesl 11, 's-Gravenliage. J. A. Zuurbier r.k., Payglop 10, Schoorl, winke lier. M. Vallinga r.k.. Clarissen- buurt 49, Boisward. G. avn Zon— Swager n.h., Achterwezel 8, Rhe- den. L Hoo-nig r.k..Spoorstraat 61 Dordrecht d.b. D. J. Levert, Fnid sen 76, 's-Gravenhagp. J. Zut r.k.. dijk, werkman. G. fielenberg h.i. Mient 2, Utrecht, remmer N.S. H. Faber d.g,. Laat 179, Harlingen, ca féhouder. j. Bakker n.h., Tienen- wal 9, Beemster. timmerman. J. W. F. Kraaijo e.l. Ie Tuindwars straat 18 Amsterdam, kantoorbed. S. M. Kraaiier r.k., Houtai 21, Lim men. H. G. Smorenberg r.k., Qos- terkolkstraat 19, Haarlemmerhede en Spaarnwoude, timmerman. G. C. Tromp r.k„ Verdronkenoord 54 Heiioo dm. B. Cornelisse n.h., Kanaalkade 42, Schagen d.b. A. Dielstra n.h.. v. Teijiingens'traat 10, Amsterdam, leerl. mach. M. Koudenberg—Willens n.h., Tessel schadestraat 7, Zaandam. J. ,W. Faassen r.k., Schermerweg 32, Baarn, directrice wasch- en strijjo inrichting. C Brink r.k.. Omval 45 Ursem, fabn.arbeider. B. A. en C. W. van Heijningen r.k.. Lamo-raal- straat 6, Amersioort. E. G. B. Rlom-mendaal, Westerweg 87, Kam epn, rector Gymnasium. LEZING. I In d!e St. J osephs-G ezell-enveree niging" zal Dinsdag 19 Dec. een lezing gehouden worden over „Lijkverbran ding". - Naar verluidt zal de WelEerw. Heer Kapelaan uil W.-Bioklcer deze lezing houden, welke voor ons Katholieken zeer interessant zal b, ijk n. EERBIED IN GODS HUIS. Beurtdienst 17 Dec. Te 7 uur: no. 6. half 9 nos. 7 en 8. Haaf 11 nos. 9, 10, 11 en 12. In ide Ves pers no. 6. f (f DE REVUE. i iM-en schrijft ons: De voorbereidingen voor de derde Hoornsche Revue „Het leven is een Gokkie" vorderen regelmatig. Het decoratieve gedeelte is thans geheei klaar, veie bekende plekjes z'ijn weer vereeuwigd op artistieke wijze. Het aantal eigen gemaakte costumes, ,dat ver over de honderd loopt en dat 'onder de, bekwame leiding van de da- Ieciae- aangroeit, nadert s/n voltooiing1. Ook de muzikale verzorging is jaar subliem. Onder leiding van den heer A. Kloet ftteeft zich' een orkest samengesteld van 18 per-sonen, welk* zfdf met ijver en ambitie aan de hun opgedragen taak wijden. Voorts zui Fen vijftig zlangerS van Sappho's man nenkoor de finale uitvoeren van h-H tweede bedrijf, terwijl \ve niet on vermeld mogen laten dat als solisten optreden de dames: G. Langereis, en Vis en de heeren Wiggen» en Po"w. Op de voorbereidingen fcomen wif nader terug. KERK EM SCHOOL DE LEERPLICHTWET. Naar _wii vernemen is zeer spot dig de indiening van het wetsont werp te wachten, waarbif de leer plicht voor het zevende leerjaar tot en dus de leerplichtwet in over eenstemming, wordt gebracht met ed lager onderwijswet. HET BEZOEK VAN Z.EM. KARDINAAL SCHULTE. Naar wij nader vernemen heeft Z.Em. Kardinaal K. Schulte aartsbisschop van Keulen, een vriendschappelijk tegenbezoek ge bracht aan Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering. Aartsbisschop van Utrecht. De beide kerkvorsten be zochten dekatthedrale kerk en het Aartsbisschoppelijk Museum. Z.Em. zou gistereji weder naar Keulen vertrekken. MGR. SZEPTYCKI. Uitgeleide gedaan door kapelaan Schiphorst, pater Mol C.s.s.R. en eenige heeren vertrok Maandag ochtend van het station D.P. te Rotteidam Mgr. Szeptvcki Via Ro me naar zijn missiegebied. Mlgr. benoemde vóór ziin vertrek kapelaan Schiphorst tot directeur van het Apostolaat der Rutheen- sche Missiën. SPORT EM SPIL. VOETBAL TE ANNA PAU- LOWNA. Excelsior 1 speelde Zondag teger V. V. V. 1 vain Oude N'iedorp. Excel sior speelde zeer slecht Resultaat 0-0. HüffDEl EN MARKT. PURMERFND» 12 Dec Aangevoerd: 11 slopels kleine Fabriekskaai f53. m m f 58 .6 st kleine Boerenkaa f51 ,m m f56.50 per 50 KG lOGÓVa KG. beier, f220—2.30 p. KG, 544 Blinderen, waaronder 280 vett* f0.80 1 30, ma'ig en 252 melk- en geide koeien f 125—450, handel matig 12 slieren; 58 paarden f150250,stug; 32 vette kalveren f 1.701,90, matig: 150 nuchtere kalveren: slacht- f104, en fok- f 1632, stug; 373 vette var kens: zouterij f 0.94100 en slacht- fl105, vlug, 21 magere varkens f30 55, slug, 127 biggen f 1226, stg, U40 veile schapen f 3550 en over- houders f2538, metig; 48 bokken; 71 ganzen 167; 6 zwanen f89; kippenneieren f 1113 per 100 stuks; 150 zak appeien 112 en 100 zak peren f 13 per zak. BROEK OP LANGFNDIJK, 12 Dec Bloemkool le srt. reuze f 11.7014.90 per lüü'stuks; roode kool le srt. fl.U 2.20, 2e f 0.40—1, gele kool le f0.90 1.40, 2e T 0 60—0.80, Deensche w. kool i 11.80, aardappelen: school meesters f 1.50, eigenheimers f2 201, bie ten [2.uien Oriel, f 1.802.30, uien f 1 602 30, spruitkoo! f 30 90, losse wortelen' f'l .20—1.30, alles p. 100 K.G. Aanvoer. 3600 0stuks bloemkool 38.600 K.G. roode kool, 15.100 KG w. kool, 30.250 K.G. gele kool, 15.375 K G. losse wortelen, 12.450 K.G. uien, 2275 aardappelen, 1000Ó K.G. bieten en 300 K.G. spruitkool. NOORDSCHARWOUDE, 12 Dec Roode kool f 1.101,70, gele k. f0.50 —120, Deensche w* kool f 11.80, peen f 1.201 30, nep f2 210, drie lingen f 1.70— 2 20, uien f 150—220. rapen f 1.alles per 100 K.G bloem kool le soort f 1114, 2e flL50, per lOO stuks. Aanv. op 11 Dec. 46 0000 K.G. roode kool, 24,150 K.G. gele kool, 39 175 K.G. Deensche wille kool, 28 025 K.G. peen, 12.500 KG., uieu, 1500 K.G. aardappe len, 50Ü K G. kroten en 510 stuks bloem kool. \Y ARMENHUIZEN, 12 Dec. Peen 1 1.251.40, witte kool I0.8U150, gele kool f0.751.40, roode kool f0,60 1.90, gewone nep f2 50—2.90, drie lingen ri130, uien f 1.90—2 30. HOOGKABSPEL, 12 Dec. „De Een dracht" Bloemkool le sootr f7.80 f 14 10,' 2e f 5.60—6, 3e ff 0 75—0.80; witte kool f 33, roode kool f 40100 gele kool f29—47; grootie uien f0.65 0 80, kleine uien f0.25085. BOYEMvARSPEL (Station), 12 Dec „De Tuinbouw" Blauwe aardappelen f0.S50.95 per baal; groote gele uien 10^40—0.80, kleine f 0 75—1 10 p. baai bloemkool le soort f 516.50, 2e s. f 1.60—6.75, 3e 7 090—1 40 per 100; roode kool f 0.85—1.40, gele kool f0 45 0 75, wide kool f 0.30—0 95 per 100 K.G.groote bieten f4.256 25 en kl. bieten f 1.802.30 per 1000 stuks. HOORN, 12 Dec. Aangevoerd door 3 vaartuigen. 57 pond bol 28 cl., li pond schol 20 ct. per pond; 20 stukr haring 3 ct per stuk; 2 manden schel- visch f 18.30 per mand. J VEILING TE IIEILOO. Afloop veiling in bet Boudsliolel van den heer A. 1*. de Rooij, door den notaris G. J. van Leersum te Winkel voor den toer L. van Schooien. Twee woonhuizen met bouw-, wei en bloembollenland aan den Itijksstraa weg, groot 1.84.70 H A In massa opgehouden voor f 11.205,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 3