KERsawsim INGEZONDEN STUKKEN. NEDERL. L ANDBOUWBANK BflkanforenRlkmaar, Eindhoven, Heom, Puntarend HBBe Bankzaken! Hmsferdaitische Beurs nu, 155# 130 369 312# 38'/, Berichten opgenomen in een ge deelte onzer vorige oplage. BURGERLIJKE STAND. HANDEL EN MARKT, f WERVERSHOOF. WERVERSHOOF. Aid. Ned. R. K. Voïkstond. Alhier werd een ver gadering van de aid. Ned. R. ,K. Volksbond gehouden. De Voorzitter heet de aanwezigen welkom en stelt voor daar de secre taris niet direct aanwezig kan z'ijn om eerst punt 1 der agenda ite Ibehan- delen, namelijk Brandstolfenvoorzie- ning. Besloten wordt de commissie te ver zoeken reeds spoedig te beginnen en ais 't mogelijk is niet torn Itoer- fcieurten, maar zitting te houden in 't VereenigingsgehoHjv om de gelden te innen. 'Daar de Secretaris thans aanwe zig is, worden de notulen aelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werden de ingekomen stik ken behandeld, waaruit blijkt dat stap pen z'ijn gedaan om verlaging te krij gen van de contributie van het Dok- terionas met medewerking van het Centraal Bestuur. De Voor itter zegt naar aanleiding hiervan, nogmra.s te hebben geprobeerd in een met reden omschreven verzoek tot hbt Cenlraal Bestuur om medewerking hiervoor te verkrijgen. Hierna mededeelingen. Allereerst liooj t.de Voorzitter dal de (eden der aid. Volksbond trouwe bezoekers zulien sijn van den so cialen cursus. Hierna rondvraag waarvan een druk gebruik werd gemaakt, maar waarin in hooSdzaak geuit werd het vei lan gen om meer ieestvergaderingen tc honden, zulks op voorstei van den Geestel. Adviseur. De Voorzitter zegt toe dit ernstig met het Bestuur onder de oogen te ziulien zien en wanneer zulks noodig is, de meoewerking te vragen van buitenstaanders. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten. - R. K. Kiesvereeniging. Vrij dag 8 December vergaderde de R. !K. Kiesvereeniging Wervershoof—And'ijk in het ca té Dostermeijer. De opkomst was zeer bevredigend Mede waren aanwezig de ZeeT Eerw. Heeren Geestelijken. Na opening door den Voorzitter, Jen heer L. v. d. Geest werden de notulen onveranderd goedgekeurd, waarna volgde behandeling van een Ingekomen schrijven van het BestuuT van den R. K. Siafenkieskring Hoorn, inzake de candidaten voor leden van Provinciale Staten. Een tweetal Sleden meenden den wensch van de plattelandsbevolking weer te geven doof te bet oogen, dal Burgemeesters, Notarissen,, (School meesters en dergelijke ambtenaren, niet gewenscht waren. Desniettemin werden toch geen candidaten opgege ven en nam de vergadering genoegen met bovenbedoelde candidaten.» Met het schrijven omtrent candi dal;, telling en Wijziging- van het aan tal ïeden van het bestuur der R. JC Rijkski eskri n gorganisati e Helder, stemde de vergadering ten volle in De door het bestuur der kiesveree niging voorgestelde candidaat, de heer N. H.:Raat, werd met algemeene stem men en tonder applaus overgenomen, zeer zeker om zijn persoon, doch vóór af ook| jnit waardeering voor zijn va der, den algemeen bekenden heer Raat te Medëmblik, die zich jaren lop politiek, terrein in het oude Kies district 'Enkhuizen verdienstelijk heeft gemaakt. Wijl de rondvraag niets opleverde weid door den Voorzitter op gebrui kelijke wijze de vergadering gesloten. BiUrgerl. Stand over de maand Nov. '22. Geboren: Martha Maria, d. v. Volkert Koomen en Dieuwertje de Vries. Johannes Gerardus, z'. v. Volkert Koomen en Dieuwertje de Vries. Anna, d. v. Gerrit Bosman jeu Neeltje Hoogland. Anna Maria d. v. Johannes Mol en Trijntje Smit. Hen- rieus, Z. v. Corneljs de Haan en Ca- thairina Ootes. .Martha, d. v. Cornells Schouten en Aagje Wit. Marfha Mar- garetha d. v. Cornells Dol en Elisa beth Buijsman. Overleden: Grietje Meester, oud 81 jaar, echtg. van D. Pennekamp, HEEMSKERK. Ten toon steil ing. Met de Kerstdagen zal de St. Elisabeths- vereeniging in de K.S.A. een ten toonstelling houden van gemaakte kleederen voor den arme, waaraan tevens verbonden is een tombola zonder nieten, dus komt alien met de Kerstdagen deze tentoonstel ling bezoeken er is vrij entrée. WADWAlj. WADWAIJ. Uitvoering. Blijkens die in dit no. voorkomende adver tentie zal de R. K. Tooneelvereeni- ging den 2en Kerstdag haar uitvoe ring geven in het caite „De Stoom boot"'. De op te voeren stukken zóó wel tootieel als zang bevatten. SGELAGEN. V Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 7 uur het Lof. Ma. Eerste Kerstdag. 5 uur gez. sen, half 9 wederom 2 H.H. Mis- Nachtmis. waarna 2 stille H.H. Mis sen, half 10 Hoogmis, 7 uur Lof. Bi. Feest van den H. Stephanus Tweede Kerstdag. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Wo. Feest van den H. Apostel Joannes. t Do. Onncozele Kinderen, 8 uur H Mis voor de leden van het Genoot schap, der H. Kindsheid, waaronder Aigem, H. Ooimmmie der joden. Na de H. Mis wordt de Kinderzegen ge- geven worilen, 7 uur Lof. Za. 7 uur Lof en Rozen! oedje. BURGERBRUG. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, Na de Hoogmis Leering, half 3 Lof met Roaenh, waarna biechthooren. Ma. Kerstmis, 6 uur Nachtmis, waarna één stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, half 3 Lof met Roaenh., waarna biechthooren. Bi. Tweede Kerstdag. Be H. .H Missen ais op Zondag, half 3 Lof met Rozenhoedje. Wo. Do. en Za. Leering. Za. van 3—half 6 en van 7 half 8 biechthooren. W ARMENHUIZEN Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 de Hoogmis. 1 uur Cat., 2 uur Vespers waaronder Roz.. daarna biechthoo ren tot 7 uur. Ma. Hoogfeest van Kerstmis, half 6 Nachtmis, waarna twee gelezen H.H. Missen, 9 uur en half 10 ge lezen H. Mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Vespers waaronder Roaenh. Bi. 2e Kerstdag, 7 uur Vroegmis half 10 Hoogmis, 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Do. avond 7 uur Lof. Za. na de H.H. Missen en dies namiddags van 4—8 uur biechth ONDERDIJK. Zo. 4e Zondag van den Advent 7 uur Communie-uitreiken, te half 8 de Vroegmis, half 10 Hoogmis, geen Cat., half 3 Lof met Roaenh, en lied No. 1. Van 5—7 uur biecht hooren. Heden collecte voor de kerk. Ma. Hoogfeest van Kerstmis, 6 uur de Nachtmis, na de nachtmis Communieuitreiken, daarna 2 stille H.H. Missen, waaronder de Kerst liederen gezongen worden. Kerstliee- deren zijn te bekomen aan de pasto rie tegen den prijs van 10 oent. te half 9 twee stille H.H. Missen, half 10 pl. Hoogmis. O rider de stille H. Missen wordt de H. Communie uitge reikt. 's Middags van 6—7 uur gel. oan te biechten. 7 uur pl. Lof met feestpredikatie en lied „Stille Nacht' Di. 2e Kerstdag, volgens .verlan gen van Z. D. H. den Bisschop, te vieren ais Zondag, men is echter hiertoe niet op zoude verplicht. De H.H. Missen ais op Zondag, half 3 Lof met Roz. en lied „De Herdertjes' Wo., Do. en Vr. 12 uur oefenin gen voor de kinderen, die 31 Deo. hun le H. Comm. zullen doen. Do. avond geen Lof. Za. half 12 OCat,, kwart over 12 bieohthooren voor de kinderen. Van 5—8 voor de overigen. A.s. Zondag le H. Communie der kinderen. De H.H. Missen te half 8 gez. en 10 uur stille H. Mis. AKERSLOOT. Zo. Vigilie van Kerstmis. Half 8 voor de parochie, 10 uur voor Bri- gitta Renkei. Na de Hoogmis biecht hooren voor de parochianen van de Schermer, alsmede van 1 uur tot half 8 en van 6—7 uur, half 3 öe Vespers lied. 2. Ma. Hoogfeest van Kerstmis. 6 uur Nachtmis voor de parochie, half 7 voor Joannes Hollenberg,' 7 uur voor Oath. Meijne. Verder om 9 uur tot zekere intentie, half 10 voor Nie. Kaandorp en Antje Mooij. 10 uur Hoogmis voor Maria Veizeboer, hvr. van Matth. Groot, 3 uur Vespers lied Adeste. Van 5—7 uur biechthooren. Onder de H.H. Missen collecte voor de sieraden. Na de Hoogmis Gen. Absolutie. Di. 2e Kerstdag. Feest van den H. Stephanus. Eerste Martelaar dar Kerk, half 8 voor Cornelia Ooppens hvnr. van Henrieus Boerboom, 10 u. voor de Eerw. Zuster Hyacintha en oven. fam., half 8 Vesp. lied 8 Wo. feestdag van den H. Joannes Evang., dag van devotie, 8 uur H. Mis voor Cornelia Duin hsvr. van Arie Teeling. Do. feestdag van de HJI. Ormoo- zele Kinderen, dag van devotie, 8 uur gez. H. Mis. Aannemen der kinderen, voor Pauius Schoon en Cla- sina Zuidervaart. Vr. voor overl. fam. Kaptein— Admiraal. Za. voor de Gel. Zielen. i Zo. Oudejaar, half 8 voor de Parochie, 10 uur voor Maria Buur, wed. van Pie tier Verduin. 'T ZAND. Zo. Vigilie van Kerstmis, Na de Hoogmis bieohthooren voor de geloo- vigen, dje ver af wonen; en zoolang er aólh tereen volgens biechtelingen zijn., te half 3 Vespers, daarna gel om te biechten. Ma. le Kerstdag, te vieren als Zondag, half 6 begint de Nachtmis de andere H.H. Missen eijn tie half 7, 7 uur, 9 uur, half 10 en 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis biecht hooren voor de veraf wenenden, om half 3 de Vespers. Di. 2e Kerstdag, De HJI. Missen zooals op Zondag, 's middags om half 3 de Vespers. Do. avond 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Onder die H. H. Mis van 8 uur Generale EL. Oom munie voor de kinderen van dein Edelwacht van het H. Sacrament OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Oat., half 3 de Vespers van 4—7 uur biechtliooren. Ma. half 6 gez. Nachtmis, waar na 2 gelezen H.H. Missen, te 9 en half 10 gel. Missen, 10 uur Hoog mis, half 3 Vespers, waarna eén uur bieohthooren. Di. half 8 Vroegmis, half 10 de Hoogmis, 2 uur Vespers met Roz Do. 8 uur H. Mis voor de leden der Kindsheid mèt zegening der kin deren. j Za. van 3—4 en ,vap half 8 'Uutt biechthooren. 1LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, geen Cat., half 8 Vespers daarna H. Fani. afd. mannen,. Ma. 6 uur plechtige Nachtmis, daarna 2 gelezen H.H. Missen, half 9 en 9 uur gel. H.H. Missen, half 10 Hoogmis, half 3 de Vespers met Rozenhoedje. Di. half 8 stille H. Mis, 10 uur plechtige Hoogmis. Vr. 7 uur oef. der Kruisweg., Cat. naar gewoonte. ZAANDAM. Zo. de H.H. Missen te 7, 9 en half 11 uur, 12 uur Cat., 4 uur Vespers. Onder en na de Vespers biechthooren lot 8 uur. Ma. Hoogfeest van Kerstmis te vie ren als Zondag. De H.H. Missen te 5 uur plechtige Nachtmis, half 7. 7, 8, half 9, 9, half 10 en 10 uur gelezen H H. Missen, half 11 gez. H. M:s. Na den middag te 4 uur plechtige Vespers met fsestpredika tie en daarna biechthooren tot 8 uur Di. feestdag van den H. Stephanus eersten Christenmartelaar. De H.H. Missen als op Zondag. Na den mid dag te 4 uur Lof, half 5 Patro naat voor de meisjes, half 6 voor de ■Tongens. 7 uur Jon gel in gen oongr. Do. avond 7 uur Lof. Vr. 7 uur oef. H. Kruisweg.. Za. 3 uur biechth, 7 uur Lof. 'T KALF ZAANDAM. Zo. half 8 Vroegmis. 10 uur Hoog mis, kwart voor 3 Vespers. Geen Catechismus. Ma. Hoogfeest van Kerstmis of dc Geboorte O. H. J. C.., te vieren ais Zondag. De H.H. Missen te 6, kwart over 7 en 10 uur, 3 uur de Vespers. Di. 2e Kerstdag, dag van devotie Do .HH. Missen te half 8 en 10 uur. om 3 uur Vespers. Do. 9 uur H. Mis voor de leden van het Genootschap der H. Kinds heid, om 7 uur het Lof. NIEÜWE N1EDORP. Zo. half 8 Vroegmis. 10 uur de Hoogmis, voor onze weidoeners, half 3 gez. Vespers en Lof. Ma. Hoogfeest van Kerstmis, om 5 mai de eerste Hoogmis, waarna één gelezen H. Mis, om 7 uur eén gelezien H. Mis. half 9 en 9 uur stille H.H. Missen, half 10 Hoogmis voor onze weidoeners. Generale Ab solutie voor de Tertiarissen. Om half 3 gez. Vespers en Lof. Di. 2e Kerstdag. Feestdag van den H. Stephanus. dag van devotie, Om half 8 do Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, om half 3 Vespers en Lof Wo. feestdag van den H. Joannes Apost. en Evang. half 8 H. Mis.. Do. feestdag van de HJI. On- noozele kinderen half 8 een H. Mis Vr. half 8 een H. Mis voor de ze- latricen en leden der Missievereeni- China", afd. N. Niedorp, 's av. om kwart voor 6 oefening van den H. Kruisweg. ANNA PAULOWNA. Zo. half 8 voor de parochie, T0 uur voor Oornelis Huiberts en overl. kinderen. Geen Cat., 3 uur Lof en Roaenh.. daarna biechthooren. Ma. 6 uur voor Joannes Komen en hvr. Maria Christina Strooper, half 8 voor Leonardus Prins en Marg. de Winter. 8 uur voor Petrus Gaarthuis 9 uur voor Gerardus Hee re, half 10 voor Maria Agatiia Jo anna van der Berg, 10 uur voor de parochie. 3 uur Vesp. daarna bieobth. Di. half 8 voor overl. ouders, 10 uur voor overl. ouders. 3 uur Lof en Rozenhoedje. Wo. 8 uur voor Gel. Zielen, half 9 tot zekere intentie. Do. 8 uur voor Maria Ohristina Ko men—Strooper, als lid van Piëtas, half 9 tot zekere intentie. Vr. 8 uur voor Maria Ohristina Ko men—Strooper, half 9 tor eer© van het H. Hart. Za. 8 uur voor Constance Lem mens—Jannes, half 9 tot zek. intentie Da gebeden worden verzocht voor Elisabeth Weijers—v. Tongeren en Catharina SUjkerman—TesseLaar, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Maria O rist na Komen— S rooper, die in den Heer is overleden. De gemeente Alkmaar en het Provinc aa8 waterleidingbedrijf. Naar wij vernemen is door de direc tie van het Provinciaal Waterleiding bedrijf aan de gemeente Alkmaar een bepaalde som aangeboden tot afkoop der waterleidingconcessie. Wanneer men bedenkt, dat deze concessie eerst in 1985 afloopt en de Provincie nog over 64 jaar concessie- rechten verschuldigd zal zija, terwijl de gemeente voor die concessie jaar lijks recht heeft op een bedrag van 18.000, dan begrijpt men dat het hier een kolossaal bedrag betreft, dat ver in de honderdduizend loopt. Dezer dagen hebben naar wij bij informatie vernemen B. en W. zich met deze aanbieding van de Provincie bezig gehouden: het voorstel der Pro vincie werd echter zeer onvoldoende geacht, en alvorens de kwestie in den Raad gebracht wordt, zullen B. en W. trachten, de Provincie tot een hooger bod te krijgen. De wijze, waarop de Provincie het bedrag, in eens te betalen, becijferd beeft, wordt door B. en W. ten eenen male niet aanvaard. Ofschoon wjj het allerminst voor- deelig vinden, wanneer de Provincie aan haar waterleidingbedrijf nog der gelijke groote sommen ten koste zal moeten gaan leggen, zoo hopen wij toch gaarne, dat der gemeente Alk maar in deze tijden een flink bedrag llu ééns ten goede zal mogen komen. OPLICHTERIJ, l Voor eenige dagen plaatsten wii onder „Gemengd Nieuws" een be richt, volgens 'twelk 'n Duitscher naar in ons land woonachtige per sonen aangeteekende stukken zond Bij opening dezer stukken waar voor een niet onaardig bedrag in rembours betaald moest worden bleek, dat de inhoud van geëner waarde was of althans niet m over eensternming met hetgeen er voor betaald was. Naar wij thans vernemen ziin ook te dezer stede een paar per sonen hef slachtoffer van de be driegerij van dezen Duitscher ge worden. Een graanhandel betaalde f2 85 terwijl het aangeteekende stuk slechts vier kleine metalen schar- nierties ter waarde van vier cent bevatte. Een slager, die eveneens een dergelijk stuk ontving kreeg ach terdocht en wendde zich nog voor hii 't stuk van 't postkantoor haalde tot de politie, die zich in verbinding stelde met den di recteur van het postkantoor. Deze heeft nu de zaak, in handen Hoewel een uitgebreid onderzoek ingesteld is, zal het toch zeer moei lijk zijn den dader te vinden, aan gezien het een Duitscher is en het opgegeven adres gefingeerd blijkt te zijn. VERNIETIGING RAADS BESLUIT VERZOCHT. De Afd. Alkmaar van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft ver nietiging .gevraagd aan de Kroon van het raadsbesluit waarbij mej. E. Sel'emans alhier, is benoemd tot hoofd der 7e gemeenteschool (uit sluitend voor meises). Zooals bekend, is mejuffrouw Sellemans benoemd uit een voor dracht waarop zii alleen voor kwam, terwijl er nevens haar een groot aantal bevoegde mannelijke sollicitanten zich hadden aange meld en de oproeping geen be perking inhield. Het afdelingsbe stuur acht deze benoeming in strijd met de wet en het algemeen belang. Bij B. en W. eii den inspecteur stond de bedoeling voor uitslui tend een vrouwelijke leerkracht aan het hoofd dezer school te stel len .waarom zij de voordracht tot deze eenige vrouwelijke sollici tant beperkten. AANBESTEDING. Woensdagmiddag om 2 uur Had m de Cadettenschool, alhier, de aanbesteding van de onderhouds werken aan die school plaats. In geschreven hadden de heeren: Koopman, Alkmaar, voor f 11.993 Fa. Schaaf en Stegerhoek, Alk maar voor f12.375; Koorn, Alk maar voor f12.490; P, Dubbeid, Alkmaar voor f12.637; Koppen, Alkmaar voor f12.950; Ringers, Alkmaar voor f13.110; Bakker en Karsten, Alkmaar voor f13.180: P. Oudt, Alkmaar voor f 13.180; Duinmeijer, Alkmaar voor f13.255 Van Doorn, 'tZand voor f13.400 Spruijt en Meijer, Alkmaar voor f13.570. Mijnheer de Redacteur! Mag ik van u voor het volgen de eenige plaatsruimte vragen in uw veel gelezen blad? Bij voor baat mijn dank daarvoor. Veler gedachten worden thans bezig gehouden met de heerschen de malaise en hare gevolgen, de groofe werkloosheid, en ook de Alkmaarsche vroede vaderen houdt deze gedachte danig bezig zoodat zij reeds tot daadwerkelijke actie gekomen zijn, gezien de werkverschaffing als het verbete ren der Breelaan onder de ge meente Oudorp, enz. Wij zijn er van overtuigd, dat dit noodig is, maar juist daarom kom ik thans van u, Redactie, eeni ge plaatsruimte vragen. Velen van u zuhen wel weten dat tusschen de gemeenten St. Pan eras en Broek op Langendijk, nog een gedeelte weg [jgt, genaamd Twuijverweg die eigendom is van en onderhouden moet worden door de stad Alkmaar. Maar, helaas, dit onderhoud schiet veel te kort, neen thans met de vele regens is de weg totaal on begaanbaar voor rijtuigen en voet gangers. Als men per rijwiel een voetganger of rijtuig of wat ook moet passeeeren, doet men goed af te stappen, als men geen mod derbad wil nemen. Maar er dreigt nog grooter ge vaar, het bovengenoemde gedeelte is zeer smal, ja zoo zelfs dat er plaatsen zijn, dat een tweetal rii tuigen of andere voer tuigen elkander onmogelijk kun nen passeeren, ja zelfs alle dagen ziet men ze wachten om op de best uit te kiezen plaatsen elkander te kunnen passeeren. En dan gaat dit nog lang iiiet zonder gevaar, als men weet dat op vele p.aatsen deze weg gevaar lijk door het water wordt onder mijnd, ja zoo zelfs dat als men niet spoedig, ingrijpt, met het te genwoordige moderne vervoer, hier een ernstig .ongeluk in het verschiet ligt. En om dit te voorkomen, ja, daarom vroede vaderen van Alk maar, daarom kom ik u verzoeken uit naam van vele bewoners, van §1 Eancras, en den Langendijk AMSTERDAM. Gestort maatschappelijk kapitaal f 3.000,000.— Opgave van de Nederlandsche Landbouwbank, Bijkan oor Alkmaar v.h. MULDER QUAX. (Ontvangen ner draadlooze telefoon). 20 Deo 1922. ST A ATSLEEN ING F N 6 Nederland '22 B -\ NK-INSTKLL1NUKN. Kol. Bank Indische Bank Fhndpl Mntj. 1NDDSTR. OND BINNENLAND Insulinde C"! fabrieken Jurgens 'NDDSTR. OND. BUITENLAND Steel comm CULTUUR MAATSCHAPPIJEN Bodjong Suiker Cnmpania Cultuur Vorstenlanden Dito actions H. V, A. Java Cultuur Poerworedjo MUNEN. Redjang Lebong PETROLEUM. Durdtsche Petroleum Gee. Holl. olie Oude Kon. Petroleum Orion RUBBER-MAATSCHAPPIJEN. Amsterd. Rubber Del) Bat Rubber Koloniale Rubber Nederl. Rubber Serbadjadi Intercontin. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amer. Lijn Holl. Stoomboot Holl. Lloyd Kon. Boot Paketvaart Scheepvaart Unie SCHEEPVAART BUITENLAND Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Besoeki Deli Batavia Oude Deli Senembab AMEKIKA. Southern Rails Uuion Pacific bet. geen k - 0 bet. onveranderd. iVorige Vóórbeure* koers. keurs Dato beden WISSELKOERSEN EN KOERSEN VOOR BANKPAPIER. Berlijn 0 03775 0 0377»/, 0.0382# Parijs 18'75 18.65 18 67# Brussel 17 20 1715 17.'l5 Weenen 00375 0.0035# 0.0037# Londen 1161# 11.63 t 11.63% Stockholm 6175 61 30 67.75 Kopenhagen 5160 5210 5.175 Christiania 49 75 47.60 47.75 Bazel 47'55Va 47.35 47..55 Rome 1^.65 New-York 2.51# 2.513$ fc— BEURSO VERZICHT. Draad loos AMSTERDAM, 21 Dec. Na een lange rustperiode gaven de Scheepvaartaandeelen beden wéér eens teekenen van leven en vormde zich in deze fondsen een open hoek, waarbij de meeste soorten zich op een verhoogd koerepeil plaatsten. Er vormde zich in deze fondsen een hoek. In J urgenswaarden ging ook nog iets om, doch die zetten de rijzing niet Verder voort. Van de aandeden in handelsverunootschappen trokken Companix de aandacht door een ta melijk snelle koersdaling, de over'ge afd. gaven ai bijzonder weinig han- dd te aanschouwen. Oliewaarden bic ven op een weinig veranderd koers- niveau Voor Rubber was de belangstelling tot een minimum ingetrokken. Tabakken geen attentie. Suiker slit ongewijzigd. Amerikanen verlaten. Prolongatie 3# pCl. 98'/, «87» 98'i.. 131» 101' I32H 1313 10L 132 131 ;ot# 132# 131 501»/ 132# 13-2 1 '1'/ 132# 131'/. 1017, 132# o4 52 3 U/2 517, 5Ï7. 107J4 107# 107# l 8 26 '5"/, 130 368 369 310 22 155' 369 310 23 369 F. 310 24 369»/, 310 !03* 371 127' 186'/, 36 370 385 36 386# 126# 385# 127 385 386 11."»/ 67# 71) 62 •262 5/. 114' 33 U4'/t 67 70# 260# 114'A 62 114»/.. 118'/ 29# 176 66 91 94'/ tO 17# 67 118# 30 U'/, 67 Q9 118 •29 UVa 67 119# 23»i 17# 68 121 30 17'/, 68 »6 ou 96 96 95# 95# 12'/ 49/ 12 3m# 272 233 317# 38 272 233 318 231# 24 14i# 24 141 8 uur. en in het belang zoowel van rei zigers en neringdoenden van Alkmaar ais van anderen grijpt in voor het te laat is. De werkloosheid in uw stad is froot, maar die kan thans vermin erd worden, want aap dezen weg is werkl en het kan niet langer wachten, neen het moet gebeuren m het belang van de openbare veiligheid. Weken lang is hier voor tien- tailen werkloozen werk, als men eens aan het verbreeden ging van dezen weg, door den sloot benoor den, en bewesten van dezen weg eheel te dempen. A,s dit geschieu _e zou men krijgen een breeden rijweg, zoo nooüig met flink rij wielpad. Nogmaals: vroede vaderen van Alkmaar, grijpt in en dempt niet den put als het kalf verdronken is. Hopende dat hier spoedig ver betering ip dezen toestand wordt gebracht. Namens velen die bijna dage lijks dezen gevaarvodenwegmoe- ten passeeren. gt. Pancras, 21. December 1922. EERSTE KAMER, DEN HAAG, 21 Dec, ning van drie honderd vijftig millioen gulden ten laste van het Rjjk. KRANKZINNIG. DEN HAAG 21 Dec. Naar wij vernemen is de 44-jarige P. B. die hedenmiddag met zijn 47-ja- rige vrouw voor de Haagsche recht bank terecht moest staan terzake de bekende Belladonavergiftiging dezer dagen naar een krankzinnigengesticht is overgebracht. WET8UN1 WERP TOT REGELING VAN HET LEVENSVERZEKE RINGSBEDRIJF. DEN HAAG, 21 December. De eerste Kaper heeft aangenomen het wetsontwerp tot regeling van het leversverzekeringsbedrjjf. ALKMAAR. 1 GEBOREN: J. n* Maria Eva Anna, d. v. Nicolaas Wed en Maria Dina Catharina Besteman. Antonius Arie z. v. Cornelis Bniijn ei\ Hendrika Ma ria van Sluis. _i l.j 4 1 GEikOUWD? Gerrit Jan Doornink en Klazi- na de Koning, Jacob Bakker en rtihegonda Asjes. Cornells Dirk van Reijendam en Petronella Hen drika Brunsmann. ij HOORN, 21 December. Kaasmarkt Kleine f54.40, commissie f62—, fa- hl de le Kluner Is aangenomen het briek wetsontwerp, aangaande de geldlee-1 gende 5631 K.G. Handel l«tt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1922 | | pagina 6