„ONS BLAD” f No. 20 Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: 1 1 J Donderdag 25 Januari 1928. 17e Jaargang. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. BINNENLAND. HET VERTREK DER AMERIKANEN. veer dertig; op geest van het gewerkt De krijgsraad trekt xich daarop terug om schouwen, te herinneren aan de Duitsche hadden der fir- zaam wa enkele oogenblikken, voor een hunne ADMINISTRATIE No. 433 REDACTIE No. 633 den Volkenbond te doen beslechten. Naar wij vernemen is dit bericht juist Het verzoek heeft inderdaad de Neder- Lanasche regeering bereikt en is Mj haar ;eleden is in de Amerikaeti- jericht verschenen, dat de stond, op hc tusschen de kar en een booi NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD DOODELIJK ONGELUK. Een fleurig ongeluk vond te Bergen op Zoom plaats in de Wassenaarstraat. Ter- een zak suiker het paard, dat voor den hoi. Deze werd _jtn geslingerd, Advertentieprijs eer f0.25; Reelat aanbod" b| voer DE CONFERENTIE VAN LAUSANNE. De Amerikaansche toehoorder Child beeft Dinsdagmiddag aan- de verschillende dele gaties Ier conferentie een mededeling dóén toekomen, waarin nij namens zijn regeering nogmaals met klem de poll ie ik van de open deur in Mesopotamia verdedigt. GhM verklaart het als zijn plicht te be- vroeger Het aantal dergenen, die in de zieken huizen zifn opgenomen, bedraagt onge- - DE EXPLOfTATlc VAN HOTEL DES IN DES. Naar ae ,.Tei.” verneemt, heeft Mr. E. G. S. Bo'trjer, advocaat en procureur te Den Haag, jus raadsman van den heer en mevroiw Ha,kr, die sinds 23 December 1022 in het h-tis van bewaring vertoeven, Zidi tot de civiele kamer der arrondisse mentsrechtbank aldaar gewend met het ver zoek de onmaddedijkc mvrijheidssiejjing van de beide verdachten te willen gejasten. Voo«ts heeft hij de rechtbank verzocht zidi de stukken van het thans tegen oeiden gevoeroe strafrechterlijk onderzoek te doen vooileztn en te bevelen, dat de instructie zal werden gesloten, althans spoedig zal worcien voleindigd. Tenslotte wordt vernomen dat overwo gen worui om een strafvervolging uit te lokken tegen een Haagsch blad, oat vaf- sche beschuldigingen heeft gepubliceerd in deze zaak. wijl cc voerman bezig was te .ossen, sloeg *•-* J wagen van P. B. waardoor hij een ernstige scliede.bre be- kwam, alsmede ernstige inwendige kwets uren. Naa t’ Algemeen Bui gei Gasthuis overgebracht, bezweek hij weldra. Hij laai een weduwe met negen kinderen achter. KORTE BERICHTEN. Het ontslag van Lippens, gouver- neur-^eneraa! van Kongo, is officieel. Het is een gevolg van verschil van in zicht met den minister van koloniën. De Oostenrijksche bondskanselier en de Oostenrijksche Minister van Bui- tenlandsche zaken zijn gisteren naar Pa rijs vertrokken voor een bespreking in zake de credietverleening. Berichten uit Praag bevestigen, dat er tal van mijnwerkers in Tsjecho-Slo- wakije in dienst genomen worden voor de mijnen in Frankrijk. Zondag is een eerste trein vol vertrokken. Op het oogenblik zijn in België nog 106 000 H.A. on be bouwden grond, waarvan 70.000 H. A. nog kan benuttigd worden. De staat heeft nu subsidies be schikbaar gesteid voor diegenen, welke de landen ontginnen, van 600 frs. per HA. Te Leuven hebben studenten voor de derde maal de ruiten bij den franskil- ionschen hoogleeraar Schicks ingegooid Deze heeft thans ontslag genomen. In den Ita'liaanschen Ministerraad gaf Mussolini een uiteenzetting van het reorganisatie-program der Italiaansche luchtstrijdkrachten, dat gebaseerd wordt op 720 vliegtuigen. De ministerraad keurde het program goed en benoemde Mussolini tot hoogen commissaris voor de luchtvaart De italiaansche Ministerraad heeft na een uiteenzetting van Mussolini diens standpunt ten opzichte van het Roer gebied eenstemmig goedgekeurd. De Fransche Kamer heeft de twee voorstellen van Minister De Lasteyrie betreffende het heffen van belasting op centen verworpen en een politiek aan bevolen van bezuiniging en billifte be lastingheffing. - De stakinj te Lodz is Van I5 regels f 1.25; elke regel n per regel f 0-75; Rubriek „Vraag en uitbetaling per plaatsing f 0.60 king der Textielarbeiders definitief geëindigd. De loonen zijn met 60 pCt verhoogid. Volgens de nieuwe overeenkomst zullen de loonen elke maand door vertegen woordigers van beide partijen herzien wonden, ten einde een herhaling van de staking te voorkomen. Bij de Fransche Kamer zal een wets ontwerp wonden ingediend tot intrek king van het verbod van het vestigen van opleidingsscholen voor broeders der Katholieke scholen. De Poolsche Kamer heeft de bespre kingen over de ministerieele verklaring geëindigd met de aanneming van een motie van vertrouwen in het kabinet Si korsky met 230 tegen 110 stemmen. Uit Spezzia (provincie Genua) wordt aan de „Oiomale d’Italia” ge meld dat de fascisten akiaar als repre saille voor den moord op hun leider vier communisten hebben gedood en verscheidene anderen hebben gewond. DE FRANSCHEN EN BELGEN IN HET ROERGEBIED. Een douane-cordon. De correspondent van het „Berliner Tage- blatt” deelt uit Dusseldorp mede, dat aldaar tal van Fransche douane-ambtenaren zjjn aangekomen. Dezen zullen over het geheele Roergebied worden verdeeld. Men is bezig met de voorbereiding van een douane-cordon dat bet Roergebied geheel van het overige gedeelte van Duitschland zal afzonderen. Daarmede in verband, staan belangrijke troe penbewegingen. Al deze militairen moeten blijkbaar dienen tot bezetting van de gren zen van het Roergebied, ten einde de instel ling van het douane-cordon te waarborgen. Een ultimatum. De „Echo de Paris” verneemt uit Dussel dorp, dat er een categorisch en nauwkeurig bestudeerd ultimatum tot Duitschland zaï worden gericht, waarin de behoeften der ver woeste gebieden zullen worden uiteengezet, de hoeveelheden kolen worden vastgesteld, welke Frankrijk noodig heeft, en de mogelijk heid wordt aangeduid van een samenwerking op groote schaal tusschen de Fransche en Duitsche industrieën. Wanneer Duitschland nog drie dagen bjj zijn verzet blijft volhar- den, aldus bet ultimatum, zal het Roergebied geheel van het overige Duitschland worden afgescheiden Sleepbootpersoneel »n staking. Een staking is uitgebroken onder het Duit sche personeel der sleepbooten op den Bo- ven-Rijn. De stakers zjjn vervangen door Fransche teelieden. De bemanningen der aken die uit solidariteit bet werk neergelegd, zijn van boord gezet Het lijdelijk verzet. Toen de voorzitter van de Fransche com missie voor het boschbedrjjf, Lunau, zijn functie wilde aanvaarden, ondervond hij va» de zijde der Duitsche ambtenaren algemeen lijdelijk verzet Zij weigerden met hem sa men te werken. Geen enkele acte werd meer door ben uiigesohreven-, noch ander registra tie werk door hen verricht Nota teruggezonden. De Fransche regeering heeft de nota van de Duitsche regeering betreffende den dood van een Duitschen arbeider, die door een Franschen schildwacht gedood werd, naar ’t Duitsche gezantschap teruggezonden, omdat de bewoordingen daarvan niet aannemelijk waren. Een verklaring der Duitsche regeering. In verband met de berichten over bemid delingspogingen inzake de bezetting van de Roer en de schadevergoeding verneemt Wolff van bevoegde zijde: Tot onderhandelingen over een verstandi ge oplossing van bet schadevergoedings- vraagstuk is Duitschland te allen tijde bereid maar zoolang de Fransch-Belgische troepen in liet ekonomische levens-centrum van Duitschland staan en de in het Roergebied getroffen, niet het vredesverdrag strijdige maatregelen wederom met inbreuk op het vredesverdrag tot het Rijnland uitbreiden, zjjn zulke onderhandelingen reeds om tech nische redenen onmogelijk. Volgens de opvatting der Duitsche regee ring zou van onderhandelingen over de scha devergoeding slechts dan resultaat te ver wachten zijn, indien voorgoed werd afgezien van de politiek der „sancties” en Jer „pan den” en indien Duitschland de gelegenheid werd gegeven zijn plannen ter oplossing van het probleem vrij te ontwikkelen en daar over als gelijkgerechtigde mee te be raadslagen. De rüksregeering volgt alle pogingen, die benogen een uitweg uit den toestand te vin den, met de warmste belangstelling. Zij kan enkel wenschen, dat het moge gelukken Frankrijk en België nog bijtijds te bewegen tot bet staken van ondernemingen, die Euro pa steeds dichter bij een ernstige economi sche ineenstorting brengen. Voor den Krijgsraad. Onder zeer groote belangstelling begon gis terenmorgen om tien minuten over negenen voor den krijgsraad te Mainz in de groote zaal van het gerechtshof het- proces tegen Thyssen, Resten. Wustenhofer, Tengelmann OJte en Spindler. De beklaagden werden verdedigd door 4 Duitsche rechtsgeleerden, nl. Grimm, Wal lach, Neumann en Friedmann, alsmede door den Franschman Leciair. De krijgsraad was samengesteld uit vijf officieren, onder voor zitterschap van kolonel De Benigny. De acte van beschuldiging behelst, dat de beklaagden geweigerd hebben, zulks in strijd met het bevel van den commandant der tien de divisie, de levering van steenkool voort te zetten, waardoor de belangen der bezetting zjjn geschaad Hierop werden de namen afgeroepen der beklaagden, die in de beklaagdenbank door drie officieren ~rden bewaakt Allen anU woorden met vaste stem op de hun gestelde vragen. De verdediger Grimm bepleit de incompe tentie van den krijgsraad. I’e Fransche regeeringsconimissaris, die als openbare aanklager optreedt, betwist het betoog van Grimm punt voor punt 23 Febraari vertrek naar Duitschland (Rijnland en Breslau). 24 Februari aankomst van Oostenrijk en München. 26 Februari vertrek van Oostenrijk en München. 27 Februari aankomst van Boedapest 5 Maart vertrek naar Boedapest Met deze transporten bestaat gelegenheid liefdesgaven mede te geven mits 'deze vijf dagen voor genoemde data in het magazijn Z'lid-Willemsvaart 257 te ’s-Bosch aanwe zig z*ijn. het Oorlogsrecht heeft op Maandag jJL, rooals was vastgestekl, voordat de con»- missie einde December haar bijeenkomsten schorste, weer een volfaijige zitting gehou den. Vastgestteld werd, dat de twee sub commissies inmiddels aanmerkelijke vor deringen hadden gemaakt, doch dat zij nog niet met haar arbeid waren gereed gekomen Aangezien verwacht weroj dat de oommissie voor de Luchtvaart haar rapport tinnen enkele dagen gereed zal heboen, werd de commissie verdaagd tot nadere Bijeenroeping. TRANSPORTEN I f R. K. HUISVEST1NGS-COMITE. Het Ned. R. K. Hsusvestings-Comité deelt de volgende data mee van aanstaande transporten: 16 Februari aankomst van Duitschland (Rijnland en Breslau). VERSPREIDE BERICHTEN. HET ONGELUK TE BERLIJN. Over de ramp kan het volgende wor den gemeld: Nadat de cementen blok ken en de ijzeren kraan de vierde ver dieping had doorbroken, stortten zii verder omlaag door de derde verdieping terwijl ook nog het plafond van de tweede verdieping onder den last be zweek. In alle verdiepingen werden groote verwoestingen aangericht. Door een orwgetuige wordt verklaard dat tegefi half elf het plafond van de nieuwe zesde verdieping plotseling kraakte. Het brak met een ontzettend gekraak in stukken. Tai van arbeiders, die aldaar nog werkzaam waren, wer den door de stukken steen meegesleurd en vielen in de daaronder gelegen ver trekken. De groote kracht, waarmede de stuk ken steen naar beneden kwamen was echter oorzaak, dat ook de vijfde verdie ping het niet langer meer kon houden en allen en alles met zich mede in de diepte sleurde. In de vertrekken der vijfde verdieping bevond zich de adresafdeeling ma. De personen, die hier werk; ren, hadden1 dat de ramp plaats vond, reeds waarschuwend gekraak bóven hoofden gehoord. Het was echter reeds te laat om nog te ontkomen en een oogenblik later werden ook zii onder een regen van stukken steen en brokken cement door den instortenden vloer me gesleurd in de vertrekken der vierde ver dieping. Ook hier waren op dat oogen blik tal van personen werkzaam. Zii werden eveneens het slachtoffer van de neervallende stukken puin. Op de twee oe verdieping bevonden zien de ver trekken der redactie. Uit de puinhoopen klonken hulpkre ten van de nog daaronder begraven slachtoffers. De telefooncentrale van het gebouw is geheel vernield. Tal van vrouwen, die in het bednjf werkzaam waren, vielen in zwijm. De brandweer en het geheele Berlijnsche reduingswe- zen was ter plaatse om hulp te bieden. Het ontzettende ongeluk heeft met al leen in de krantenwijk doch in de gehee te stad groote opwinding doen ont staan. Nadat den geheelen dag met koortsachtigen ijver op de plaats des onheils was gearbeid, was net oprui- mmgswerk bil het invallen van de duis ternis zoo goed als voltooid. In totaal werden er elf dooden van onder de puinhoopen weggehaaML Van de zwaar gewonden, die m de ziekenhuizen wer den opgenomen, zijn er gisteravond drie Men meldt de „N. R. Ol.” dat dezer da gen 5n eenige garnizoenen in het Oosten van ons land militaire maatregelen zijn getroffen, ajl»- het aan voeren van groot» hoeveelheden munitie ói van mi.railleur». DE ZOMERTIJD. De Zuider eevisaeherijraad heeft aan de regeering afschaffing van den romer tijd verzncb.t. HOLLAND6CHE KOLEN NAAR DUITSCHLAND. Naar de ,,Tei.” verneemt, is van Dutt- schë zijde brij verschillende Limb trosdië steenkolenmijnen een contract afgesloten voor de levering van kolen naar het on bezette gebied. 1000 ton werden reeds gis- tei en verzonden. In bevoegde kringen verwadit men, dat de steenkoienprijZen van de Limburg sdhe mljhen zullen stijgen. ZIELKUNDIG BEROEPSKANTOOR. Door bet Centraal Comité tot bevorde ring van R. K. Pafronaatsbelangen in Ne derland is als vertegenwoordiger in de commissie van beheer van het zielkundig beroeps kantoor te Utrecht, benoemd de weieerw. heer B. H. de Groot, rector te Amersfoort. JOURNALISTIEK. Piot. SSiotemaker de Bruine heeft op uitnoodiging van commissaijssen van het Christ. Hist. Dagblad ,.De Nederlander” met 1 Februari weder de leiding en ver zorging van het 2e btad van den Zaterdag van genoemd blad aanvaard. VOLKEN BOND-ARBITRAGE. Eem^ en tijd sdie pers het Indianenstam der ,.Six Nations” zkh tot de Nederlandsche regeering gewend met het verzoek om tussdienkomst ten einde een tossclien genoemden sfain en de Ca- nadeesche regeering gerezen conflict door Abonnementsprtyai X Per kwartaal voor Alkmaar ru f 2.— Voor buiten Alkmaar f 2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Aan alle abonné’a wordt op aanvrage gratia een poli» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 4QQ—f 200,—, f 1OO.—f 60.—. f 35— f 1S*2 overleden, zoodat het tptale aantal doo den tot dusver veertien bedraagt. Het juiste aantal zwaar en lichtgewon den is nog niet met juistheid vastgestekl in overweging. EEN ZITTING DER JURISTEN CONFERENTIE. i De Juristeixxxiterentie tot herziening van DE HANDEL IN VET. Naar de „Tel.” verneemt, wordt in den 1 ook door ons op 9 Januari gemelde dleel-besfuit uians ook aan een ontwerp yet-besjuit. ENTREEHEFFING IN DE RIJKSMUSEA „Tel.” over de kwestie zijner competentie te beraad slagen. Na tien minuten keert de krijgsraad terug. De voorzitter verklaart, dat de gronden te gen de competentie aangevoerd, verworpen zjjn. Na een langdurig verhoor heeft het Open baar Ministerie verzachtende omstandighe den aangevoerd ten behoeve der beklaagden Het requireerde oplegging van een geldboete, de bepaling daarvan overlatend aan den Krijgsraad. Om 5 uur 82 min. trok de krijgsraad zich terug. Het vonnis werd om 6 uur 12 min. voorgelezen. Fritz Thyssen, werd veroordeeld tot 5.100 francs boete, Olfe tot 264.000 francs boete, Resten tot 15.632 francs, Tengelmann tot 6220 francs, Spindler tot 47.742 francs en Wustenhofer tot 8640 francs boete Incidenten. Tijdens het laatste deel der zitting van den krijgsraad had zich eën menigte van eenige duizenden personen voor het gerechtshof verzameld, die aanhoudend „Deutschlana uber alles”, „Die Wacht am Rhein” en het lied „Web, Weh, Franzosenblut' zong. Toen de Fransohe officieren het gebouw verlieten, ging er een oorverdoovend gefluit en geschreeuw op, dat in luide „Hoch”-roe- pen overging, toen de beklaagden zich ver toonden. De menigte trok vervolgens onder het zin gen van dezelfde liederen noor de stad, bleet staan voor het Central-hotel, waar de hee- ren Thyssen c.s. logeerden en bleef daar voor de deur staan zingen, totdat de beer Thyssen zich op het balkon vertoonde om een groote ovatie in ontvangst te nemen. De menigte trok vervolgens alle hotels langs, waar Fransche officieren logeerden, om daar te manifesteeren. Op verschillende plaatsen ontstonden vechtpartijen. In het Café de la Paix drongen de betoo- gers binnen en namen zjj een zeer dreigende houding aan tegen eenige Fransche officie ren, die er dansten. Het orkestje vluchtte de straat op en speelde daar het „Deutschland uber alles.” Toen enkele oogenblikken later vijftig Fransche cavaleristen ter plaatse ver schenen, was de rust reeds teruggekeerd. Een onderhoud met Thyssen. In een onderhoud, dat de „Tel.” onmiddel- lyk na zjjn invrijheidstelling met den heer Fritz Thyssen had, deelde deze mede, bij het Parjjsche Cour d’Appel in cassatie te zullen gaan. Hij is voornemens, zjjn houding niet te wjjzigen, en dus ook in den vervolge de bevelen in zake de kolenlevering niet op te volgen. Hjj zeide verder, het te betwijfelen, of de arbeiders met de uitspraak van den krijgs raad genoegen zullen nemen. Dr. Schlutius veroordeeld. De president van bet Landesfinanzamt te Dusseldorp, dr. Schlutius, is door den krpgs- raad van het Fransche Rqnleger tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De uitvoering van het vonnis is echter uitgesteld. Het proces tegen den directeur der staats mijnen vindt verderen voortgang. De stakingen. De algemeene toestand is te Essen kalm. De bevolking neemt een afwachtende hou ding aan. Het aantal stakende mijnwerkers werd op 12.060 geschat In het spoorwegbedrijf ia het verder tot nieuwe conflicten gekomen tusschen de Fransch-Belgische bezettingstroepen en het spoorwegpersoneeL welke op een aantal sta tions tot nieuwe stakingen hebben geleid. Dientengevolge staat het bedrjjf thans stil op de volgende stations: Duisburg Haupt- bahnhof, Duisburg-Meiderich, Hamborn, Ober hausen, Bottrop. Dahlhausen, Dusseldorp-Ra tingen en het groote rangeerstation Weddau, dat vooral voor het goederenverkeer naar het Westen van belang is. Te Essen is gisteren een sterke afdeeling Fransche artillerie met 16 stukken geschut van 105 c.M. binnengerukt Twaalf tanks en pantserauto’s zjjn te Wattenscheid aan gekomen Te Dortmund verluidt, dat ook Unna en Hamm bezet zullen worden. Een boycot der berlijnsche banken? Naar verluidt zjjn de Berlijnsche banken voornemens, zich aan te sluiten bij de pro- testboycot tegen Frankrijk en België en mèt ingang van een nadêr te bepalen dag aan hun loketten gec Fransch of Belgisch bank papier meer te wisselen. Een gerucht. Gisteravond deed te Berlijn het gerucht de ronde, dat de Fransche regeering reeds bad geantwoord op de verklaring, die gister avond door het kabinet Cuno is gepubli ceerd. In dit antwoord zou de Fransche re geering de voorwaarden opsommen, vol gens welke zij bereid is, het Roergebied te ontruimen. Bevestiging van dit bericht is niet verkregen. door Curzon beweerde geldigheid van de Turkscbe aanspraken op de petroleumbron- nen in Turkjjo. Voorts herinnert Mj de conferentie er aan, dat de regeering der Vereenigtle Staten, zonder uit een of ander haar voordeel te willen zoeken, noch afstand kan doen van de rechten, die zij verkregen «heen uit den ge meenschappelijk gevoerden oorlog, noch in eenig geval ten aanzien van eenige kwestie de politiek der open deur wil opgeven. Waar een belangenconflict met betrekking tot de voortbrengselen van eenig land be staat, moet dit conilict worden geregeld door middel van een gerechteljjke uitspraak, die volkomen onpartijdig dient le zijn. Over de kwestie Vin Moeoel woftit nog rernomen, dat men de hulp van den Vol kenbond zou inroepen, overeeakomstig arti kel II van het Volkenbondsverdrag tegen de dreigende verstoring van den vrede bij Mosoei. De Turken gaven in de kwestie der uit- wisseling vau de bevolkingen toe, dat de westgrens van West-Thraciê de rivier de Mesta zal zijn en dat Hellcenache onderda nen in Turkije Wijven mogen, zoodat de verdragen inzake de uitwisseling der gijze laars en krijgsgevangenen en van dc bevol kingen thans direct geleekend kunnen wor den en de uitwisseling beghinen kan. De geallieerden dcelen m<e, dat zjj hun eisch inzake dertig nailljoen pond ateiling voor de bez^ttingskoeten ijeten vallen en dat de eisch inzake schadevergoedingen slechts vijftien «tiillioen is vastgesteld. De Engelsche delegatie stelde ten brief op aan den Raad van den Volkenbond we gens hot oorlogsgevaar in Mesopotamia. Gisteren werd In tegenwoordigheid van den Amerikaanscnen generaal Allen en zijn staf, den Franschen generaal, alsmede de Engelscbc en italiaansche vertegenwoordi gers in de Rijnland com missie de Anieri- kaans<-he vlag neergehaald van de vesting Ehrenbreitstein en door de Irajische vlag vervangen. Terwijl Uet Amerikaansche mu ziekcorps de Marseillaise „speelde, werd de Amerikaansche vlag necrg^baahl en daarop de Fransche vlag onder de tonen van het Amerikaansche volkslied geheschen. Gisterenmiddag vertrokken, de Amerikaan- scive troepen in twee treinen uit Coblenz. Een klein detachement zal nog ongeveer 2 maanden hier blijven om de loopende zaken af te wikkelen. Naar de „Tel.” uit goede bron ver neemt, bestaat het voornemen binnenkort over te gaan tot de reeds vroeger in de Memorie vau Antwoord in zake de begroe ting van K. en W. aazigekondtgde heffing van entree’s in de Rijksmusea. Het en,reege]d zal tien oents bedra gen, terwijl op één dag in de week de musea aieents tegen betaling van vijf en twintig cents toegankelijk zullen zijn. Verwacht wordt, dat door dezen maatregel het museum bezoek niet zal verminderen. DE BEZETTING VAN HEI ROERGEBIED. Dinsdagavond v <_roaierueu de hoofdbestu ren van de bij het N. V. V.. aangesloten bonden, ler besprek, ng van de vraag wat het N. V. V.. zou kunnen doen om het veraet der Du.tscne arbriders in :>et Roergeu.ed Ie steunen. Besloten werd te beginnen met 2i/j pCt. van uet vermogen der Ne^erlandsc..e vakbeweging bescuik baar te svejen voor de Duitscne arbeiders met d.en verstande, dat geen enkele orga nisatie miuder dan 50 cent per lid voor dit dqei mag afdragen. Op deze wijze zal eeu beurag van ongeveer f 150.000 zujn bijeengebracht. Voorts w<rd bes o eu o.n, wanneer zioh een wijz.ging in de si.uade moent voor doen, vve„cruk<i te wrgadereu en eventueel na vijf weteu opnieuw de vraag van ver deren finanejeeien steun onder de oogen te zien.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1923 | | pagina 1