1 J „ONS BLAD” T I - Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: D. I n I Advertentieprijsi BINNEMLAN Abonnementsprijst Aan alia abonné’s wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—-, f 400,—f 200,—, t too,—f 60,— 1 35— f 15- GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. DÈ FRANSCHEN EN BELGEN IN HET ROERGEBIED. Uitbreiding? »f goed) ■oed” te ter it. 5 ADMINISTRATIE No. 43S REDACTIE No. S33 In de v der R. K van he» Wupperdal, met zijn toestel gevallen en aan verv ondingen overleden. Hij oud. weke bij geiioor- gezag. Wij ver- nderlijke geiioor- Van I5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Rectaal per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" b| vom uitbetaling per plaatsing f 0.60 -I’S DE WETHOUDERSKW.ES HE TE WORMERVEER. In de laatste raadszitting van Wormer- veer is geruimen tijd «edisoussicerd over een vordering van den bankier Schaap ten bedrage van bijna 2 ton aan ge leende kasgelden met renten. Bij het debat werd gezegd, dat de gemeente eerlang aan contanten zal worden geholpen, doch hoe of door wien bleek niet. Voor de zoo veegste maal werden pro for ma twee wethouders gekozen; fiians de nee- ren Eert en Timmers die na 24 uur beraad weer bedankten. Voor het einde der vergadering verwij derde de heer Binnendijk zien, omdat hij niet verier aa.i de beruaas.agingen wen a»te deel te nemen. De Voorzitter had o.tu. me degedeeld dat de heer Binnendijk jn de jongste vergadering van B. en W. zxah weer wus te buiten gegaan tegenover den burgemeester. DE BEZETTING VAN HET ROERGEBIED. Wjj hebben te bevoegder plaatse inlich- tingen ingewonnen betreffende de betee- kenis van het benefit, vo.gens hetwelk ajs gevolg van de Fransche maatregelen tot verhindering 'an den kolenuitvoer uit het Roergebied, ook de levering naar Nederland onmoge.ijlc zou zijn geworden, daar de miótaire posten ook de voor ons land be stemde kolentrcinen aaniioiden. Het is ons gebleken., dat de algemee- ne bedoe.ing deze is. dat men zal zorgen, ckrt Nedenwd gereeeld van steenkolen wordt voorzien. •VERGOEDINGEN VAN GEMEENTEN AAN AANNEMERS. De Minister van Binneniandsche Zaken en landbouw heeft aan de Gedeputeerde Staten der provincies meegedeeld, dat. naar hij uit een bij zijn departement ingekomen klacht meent te moeien afleiden, de be sturen van enkele gemeenten aan aanne mers van groore werken een vergoeding toekennen voor e ken in dienst genomen, uil bun gemeente afkomstigen werkman, als bedrag, van welke vergoeding werd ge noemd per uur en per man 10 cent. Naar 's ministers meeiüng is toekenning van dergeiijke vergoedingen ten zeerste on- gewenscht en bovendien kan verplaatsing van werk.oosheW slechts bet gevolg zijn. De minister verzoekt daarom aan Gedepu- teeroe Staten, de gemeentebesturen uit te noodigen, zich van de toekenning van de bedoe.de vergoedingen te onthouden. „ST. RAPHAEL”. i „Het Rechte Spoor” geeft een feest nummer bij gelegenheid van het 20Jarig bestaan van ,.St. Raphaël”, den Ned. R. K. Bon a van Spoor- en Tramwegpersoneel. Op de eerste bladzijde de portretten van Van Hall, van de oprichting tot zijn dood in 1909 Bondsvoorzitter en van De Witt, van de oprichting tot 1909 secretaris penningmeester, tot 1913 penningmeester (overleden in 1921). Op de derde bladzijde een foto v»n den tegenwoordigen „staf van St. Raphael’” met Mgr. Mutsaers, den al- gemee e a vi eu. e i pa toor Donders, den redacteur van het „Reente Spoor’. Verder is het nimmer vol feestartikelen en feest klanken DIRECTIE LANDBOUW. Nu de Directie van den Landbouw te Den Haag is gevestigd in het Departement van Binneniandsche Zaken en Landbouw, worden belangstellenden verzocht, hunne correspondentie, de zaken van den land bouw betreffende, rechtstreeks aan ge noemd Departement te rioiten. DE UITVOER VAN SUIKER, STROO EN VEEVOEDER UIT BELGIE Met ingang van Zaterdag jj. is voor den urtvoer van suiker, stroo en veevoeder uit België een uitvoervergunning vereischt op 1 Maart heeft geweigerd. Daardoor is volgens het blad het uitbreken van een staking op h«d< De bezetting van Vohwinckel is, naar uit buiten landsebe bron verluidt het begin een uitbreiding der bezettingszone tot lijverheidsdistriet in het V’ barmen en Elberfeld als middelpunten. De bezetting van Vohwinckel kan het ver keer op het traject Kenlen-Elberfeld ten zeerste bemoeilijken. Tot dusver werden de treinen Keulen-Hamburg en Keulen-Berljjn, van de vijfiie internationale arbejdsconfo- reutje te Genève bepaald op 18 October ai. Een vrij ernstige aardschok werd Vrij* dag opgeteekend door bet se^mograrisch in stituut te Georgetown op een afstand van ongeveer 5200 mijlen vanaf Washington. Vroeger in den avond werd een minder ern stige schok opgeteekend. Het Hof van Aasizen te Parijs van het Seine-departement heeft Judet en Bogaard wegens verstandhouding met den vijand bij verstek lot levenslange deportatie naar een banjo veroordeeld. In Ontario zijn thans volgens ofTiej- eele statistieken van bet ministerie van Ar beid slechte 10.000 werklooze industrie- arbeiders. Het getal dooden tengevolge van de ramp aan de mijn „Heinitz” js tot 144 ge stegen. Kardinaal dr. Bertram zal zjch beden naar Beutben begeven, ten einde in de Ma- riakerk aldaar een H. Mjs voor de dooden op 4e dragen. De uitzonderingstoestand in Beieren wordt vandaag opgeneven. De Belgische militaire vljeger Joseph Prat is in de buurt van Bourg Leopold met de bekomen was 20 jaar Nieuwe protest-nota’s. De Duitsche regeering heeft aan haar ver tegenwoordigers te Parijs, Londen en Brus sel opdracht gegeven om naar aanleiding van de talrijke uitwijzingen van Duitsche ambtenaren en hun gezinnen aan de Fran- »che. Engelsche en Belgische regeeringen oen protest-nota te overhandigen fPte wind zaait Naar de Matin meldt zfjn dezer dagen de Fransche consul en de chef van de Frankche controle-commissiK te Karlsruhe gedwongen een restaurant waar zij sedert drie jaar ge regeld kwamen eten, te verlaten, doordat de aanwezige Duitschera een dreigende hou ding aannamen en ostentatief revolvers laadden. De consul heeft nu de Badensche regee- ring verwittigd dat hij, zoolang deze boy cot duurt, geen Duitsche passen meer zal viseeren. Dit treft vele Badensche kooplie den, die zaken hebben in den Elzas. Het Fransche consulaat te Karlsruhe wordt in verband met de heersebende ver bittering, door Schupo bewaakt. Het hooger beroep. Nu het hooger beroep der mjjn-directeu- ren in het Roergebied tegen hun veroordee- ling is afgewezen, cal dr. Grimm, de advo caat der veroordeelden, beroep in cassatie by bet Fransche hof van cassatie aauteeke- nen. Naar hjj aan de Koln. Ztg. mededeelde zal hjj in de eerste plaats aansturen op een uitspraak, over de rechtmatigheid of on rechtmatigheid van de Roer-bezetting- die vroeger door het Roergebied liepen, over Vohwinckel geleid. Wanneer de Franschen het station bezetten, zal waarschijnlijk ook daar het bedrijf worden stopgezet. De Franschen hebben bet telefoonkantoor te Horst weer bezet. Een staking der ambte naren volgde Zoixiat nu bet telefonisch ver seer in een gebied, waar een kwsrt millioen menseben wonen, stilstaat Van landverraad beschuldigd. Tegen den douaneinspecteur Jansen te Duisburg, die zich aan bet gezag van de be- zettingsautoriteiien onderwierp, is con aan klacht wegens landverraad bij bet rjjksge- recht ingediend. De twee Belgische soldaten die in de tram tusschen Oberhausen en Essen een Duit- achen schoenmaker hebben doodgeschoten, cijn door de Duitsche politie aan de Fran- ache autoriteiten uitgeleverd. De douane-maatre gelen. Op het station Hengstei ten Noorden van Hagen is door de bezettingsautoriteiten een controlestation opgericht. Het Duitsche per soneel werd naar huis gezonden. Alle trei nen niet slechts de kolentreinen wor den aangehouden voor controle. Daardoor is een groote opstopping van treinen in het sta tlon ontstaan. De regeeringspresident te Dusseldorp heeft bjj de bezettingsautoriteiten stappen gedaan, ten einde te bewerkstelligen, dat de stremming in het verkeer langs dit voor de levensmiddelen voorziening belangrijke sta tion wordt opgeheven. Zaterdagmiddag is het bureau der douane en accijnzen te Dusseldorp door Fransche ontvangers bezet. Den Duitachen ambtena ren en beambten werd de keus gelaten, zich aan bet gezag van de Fransche bezettings autoriteiten te onderwerpen of te worden ont slagen. Allen kozen'het laatste. Zij zullen dientengevolge allen, met hun gezinnen, vorden uitgewezen. rrotestnota geretourneerd. Naar het „Berliner Tageblatt” verneemt heeft het Fransche ministerie van Buiten- landsche Zaken de protestnota der Duitsche regeering tegen de inbeslagneming der zie kenhuizen in het Roergebied aan den Duit- seben vertegenwordiger te Parijs teruggege ven met de opmerking, dat de Fransche re- goering deze nota niet aanvaardt, en ook in de toekomst alle andere mededeelingen, welke niet in gepaste termen zijn vervat, zal terugzenden. Zii weigerden de artikelen uit het vre desverdrag betreffende de capitulaties en de economische kwesties te teekenen. De geallieerden droegen Bompatd op een Laatste poging bij Ismet Pasja in het werk te stellen. De poging is echter mislukt. De drie delegatie.eiders constateerden daarop de onmogelijkheid om de besprekingen voort te zetten. Zij besloten Lausanne te verlaten. De Engelsche delegatie is in den loop van den avond vertrokken. HONGERSNOOD IN DE OEKRAÏNE. In de verschillende gouvernementen van de Oekraine is opnieuw hongers nood uitgebroken. Vooral de kinderen hebben er onder te lijden. Volgens de te Moskou verschijnende ..Izwestia” zijn in de Ooekraine twee mimoen kinderen ocor den hondgersnood getroffen, ter wijl de autoriteiten slechte over levens middelen voor driehonderdduizend kin deren beschikken. SAMENZWERING ONTDEKT. Volgens de Hongaarsche bladen is in de stad Papa een groote communisti sche samenzwering ontdekt De politie deelt den bladen voorloopig sechts de feiten van zekere inhechtenisnemingen over bijzonderheden te geven. In Papa zelt kwam het tot bloedige botsingen tusschen de politie en deelnemers aan een links-radicale vergadering. HET INCIDENT TE KONINGS BERGEN. Een vertegenwoordiger der Duitsche regeering, Von Multius, heeft den F ran senen gezant te Berlijn een bezoek ge bracht, teneinde hem net leedwezen der Duitsche regeering over het voorgeval- eine te Koningsbergen te betuigen. Daar aan geen der intergealiieerde com misseileden eenig letsel is toegebracht, neemt men aan, dat deze aangelegen heid hiermede is afgedaan. UL1SKI. at vier komi- rworpen naar smale vergade- bleef onge- AANSLAG OP. STAMB Uit Sofia wordt bericht-Jd tadji’s eene bom hebben‘Wl Stambuliski, toen bij de ring verliet. Stambuliski zelf deerd; zyn chauffeur werd gedood, zijn be diende en een politie-agent zwaar gewond. De daders werden gearresteerd. DE IERSCHE KWESTIE. In een onderhoud, dat een correspondent van de Daily Mail met de Valera gehad heeft, zeide deze, dat vrede op den grond slag van een aanvaarding van het „zooge naamde” tractaat van 6 December 1921 ón mogelijk was. De lersche republikeinen zul len er nooit in toestemmen, lerland’s natio nale onafhankelijkheid en souvereiniteit over te geven tegenover welke bedreigingen ook, in welke omstandigheden ook. Dat staat vast Zjj zullen tot het laatst toe vechten tegen het erkennen van eenig buitenlansch ge zag, direct of indirect FASCISTEN EN NATIONALISTEN. In het Zuiden van Italic, waar de vijand schap tusschen fascisten en nationalisten bij zonder scherp is, vielen reeds verschillende botsingen tusschen hen voor. De ernstigste had .plaats te Potenza, waar de fascisten zioh verzamelden voor de uitreiking van een vaandel. Vlak voor de nationalistische cluo werden twee fascisten ernstig mishandeld, waarop een formeel gevecht tusschen de bei de partijen ontstond. De fascisten kregen de overhand, drongen de nationalistische club binnen, sloegen er alfts kort en klein, sta ken daarop het gebouw in brand en dreven de nationalisten de stad uit. Mussolini heeft uit Rome een inspecteur gezonden om de zaak te onderzoeken en ge last, dat alle politieke vereenigingen ter plaatse moeten worden ontbonden. GEVECHTEN IN TRIPOLI. De Italiaansche troepen in Tripoli zijn een operatie begonnen met het doel de effec tieve bezetting van het land uit te breiden en zich te verzekeren vJtn het kustgebied tusschen Tripoli en Homs. De aanval door drie colonnes uitgevoerd, leidde tot gri* he vig gevecht, waarbij de Aarabieren 300 doo den verloren, de Italianen twee dooden en tien gewonden. KORTE BERICHTEN. In hel begin van 1923 bedroeg de bevolking van Sc Petersburg 850.000 zie len. Het geboortecijfer is weer als vóór Oen oorlog: 24.407; in 1921 waren er echler 4000 geboorten meer. Daarentegen is hel aterftecjjler weder goötegen: in 1922 stierven 27,703 personen tegen 25.500 in 1921. In den tijd der revolutie was het sterftecijfer tol 60.0U0 gestegen. De bladen te St. Petersburg melden, dat het Leger des Heils. dat sedert de 1e- vUutie onder de mocilijksle omsla nd igheden in Rusland gearDeid heeft, weder, ah onder bet tsarielbciie bewind., verboden js. Het Zuid-Afiikaansche parlement heeft met 56 legen 55 stemmen het wetsontwerp betreffende net vrouwenkiesrecht xerworpen. Het Lilauscbe persagentschap verklaart, dat zelfs met den besten wil der wereld, de Lüausche regeering niet in staat zal zijn ff a,1 eisenen der geallieerden te voldoen. De Raad van Beheer van hel Inter- tonaal Arbeidsbureau beeft de opening COMMISSIE VAN HERSTEL. De diplomatieke medewerker van Havas verneemt, dat de Duitsche regeering Vrijdag aan de C. v. H. een nota heeft gericht, waar in zjj protesteert tegen de beslissing der Commissie om geen moratorium toe te staau en den betalingsstaat van Mei 1921 weer van kracht te verklaren. De nota dringt er op aan, dat de C. v. H. overeenkomstig do bepalingen van het vredesverdrag overgaat tot een nieuwe schatting van de betalings- capaciteit van Duitschland. De Commissie van Herstel heeft aan Duitschland de noodige specificaties doen toekomen xoor een postboot welke doo» Duitschland voor rekening van Frankrijk op stapel moet worden gezet Vasthoudende aan haar beslissing van 20 Januari 1923, om geen moratorium aai» Duitschland toe te staan besloot de C. v. II. ten slotte om op de Duitsche nota van 1 Februari 1923 geen antwoord te zenden. De commissie heeft verder met drie stem men besloten haar besluit te handhaven, waarbij aan Duitschland een moratorium ge weigerd wordt en waarbij de betalingsstaat van 5 Mei 1921 weder van kracht verklaara wordt Eveneens wordt voor 1928 het pro gramma voor houtlevering gehandhaafd, dat m Juli vaatgesteld was. De Britsche gedelegeerden onthield zich. DE CONFERENTIE VAN LAUSANNE. De conferentie is gisteren op het laat ste oogenblik nog mislukt, doordien Ish met Pasja iedere concessie in de kwes tie 'der justitieele capitulaties weerde Het Turksche antwoord is gistermid oag aan de hoofden der geallieerde de legaties overhandigd. Het bevatte o.a. een uiteenzetting omtrent de punten, waarover de Turksche delegatie zich nader wenscht uit te laten om in staat te zijn, het evrdrag dat men haar heeft aan geboden, te onderteekenen. Die punten betreffen hoofdzakelijk Mo soe» en de particuliere eigendommen en Celangen in Turkije. Op het eerste gezicht maakte dit ant woord geen ongunstigen indruk. De geallieerde delegaties hebben gis terenavond o<n zes uur aan Ismet Pasja doen weten, dat zij het Turksche voor stel in zake de kwestie van Mosoel aan vaarden. In antwoord verklaarden de Turken zich bereid, het gedeelte van bet ver drag. dat betrekking heeft op de terri toriale kwesties in Europa, te onden- teekenen. Zij eischen thans Karagatsi niet meer, en verlangen evenmin meer een plebisciet in .wiest-Thracië. Opwinding te Essen. Gisteren heerechte te Essen een groote op winding. Gisterenavond half zeven had zich bjj het hoofdpostkantoor een groote menigte ver zameld. Plotseling zag men een bereden Schupo- beambte iemand achtervolgen. Een groep jonge communisten kwam aanwandelen on der het zingen der „Internationale” en nam den Schupo-man en zijn arrestant in den stroom mede. De Schupo trachtte de betoogers te ver spreiden, doch werd herhaaldelijk uitgeflo ten en steeds weerklonk de „Internationale” uit de menigte op, welke intusscheu nog grooter werd door de uit den omtrek toe- stroomende Zondagswandelaars. Plotseling zag men een bereden Schupo-beambte in vollen galop dwars door de menschenme- nigte heen rennen en terwijl men zich nog alvroeg of het paard op hol was geslagen of dat de Schupo versterking ging halen, ontstond er een wilde paniek. De Fransche poet voor bet telegraafkantoor haalde n.l. onverwacht twee machinegeweren naar bui ten. richtte ze en binnen een halve minuut knetterde een daverend salvo door de lucht. In de grootste opwinding sloeg de menschen massa op de vlucht,' de vrouwen gillend en weenend en met haar kinderen op den arm een schuilplaats zoekend in portieken en zy straten. Een tweede salvo weerklonk, doch het was niet meer noodig: bet plein voor bet station was plotseling verlaten als in den nacht Voor zoover bekend zjjn geen slachtoffers gevallen. Per kwartaal voor Alkmaar 4 2 j f 1— Voor bui’en Alkmaar .f2 85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. In de vergadering van de afdeeling Utrecht van de Nieuwe Katholieke Par tij is alsnog besloten, gezien het geslo ten compromis, het vast te stellen Regle ment zoodanig op te stellen, dat hienn geen bezwaren voor de leden der N.K. P. kan bestaan om toe te treden tot de R. K. Kiesvereeniging. R. K. VOLKSPARTIJ. Zaden ng van de aid. Utrecht der R. K. VOiksparfij heeft de voorzitter de volgende verklaring afgejegd: „Door onjuiste weergave in de pers van het gesprokene in de oprichtingsvergade ring te Amsterdam, js een verkeerde in druk gewekt omtrent de meerling het hoofdbestuur voorzit inzake de zaamheid aan het kerkelijk -- klaren hier, dat wij met kil zaarnheiJ ons onderwerpen aan de besliss n- gen van de kerkelijke overheid”. De constitueerende vergadering van oe R. K. Volkspartij werd gisteren te Amsterdam gehouden onder leiding van oen heer Beijersbergen Van Henegou wen. L>e voorzitter deelde mede, dat vijf afaeelingen zijn vertegenwoordigd en dat een aantal afdeelingen in voorberei ding is. 1 Lburg is tegen het artikel Handel, luidende; „De R. K. V. P. acht handel slechts toelaatbaar in zooverre hij de noodzake lijke distributie van goederen betreft en stelt den handel beneden den productie- ven arbeid en streeft er dientengevolge naar, om den handel te beperken tot zijn werkelijke waande voor de gemeen schflip, Wanneer dit wordt aangenomen gaat zeker de middenstand met mee. zegt oeze afgevaardigde. De stemming over het artikel aange houden. Bij het artikel „Financiën” punt 5 (bevordering van maatregelen welke lei den tot algeheele afschaffing van rente voor het uitteenen van geM of goed) wenscht Tilburg het woord „goed” te schrappen. Uit ae nu volgende discussie blijkt de meemng te bestaan, dat een huiseige naar niet meer rente mag nemen dan het onderhoud van huis kost en de waande- ervan. Een karrenverhuur- meer huur nemen, dan het Het artikel wordt tenslotte ongewij zigd aangenomen, maar er zal aan worden toegevoegd, dat rente niet identiek is met iedere vergoeding. ZWARE BRAND TE GRONINGEN. Zaterdagmiddag is de groote aardap pelmeel-, dextrine- en stroopfabriek van de N.V. Wilhelmina te Foxnoisterbosch in vlammen opgegaan. Groote voorra den dextrine en aardappelmeel gingen verloren. Dë oorzaak is onbekend. De fabriek was verzekerd op beurspolis. De brand is ontstaan door onbekende oorzaak in de dextrinefabriek. Om 3 uur werd hii ontdekt en drie kwartier later was deze fabriek reeds een ruine. De zeer brandbare voorraden rixxien 't vuur gretig voedsel. De machines en apparaten vielen met een zwaren slag neer en bii den hevigen wind was 't voor de brandspuiten van Hoogezand ’n onbegonnen werk ’t vuur te stuiten De wind dreef de vlammen naar de stroopfabriek, waar eveneens veel brandbare waar als stroop, meel en sui ker opgeslagen lag. Tal van vaten met stroop wenoen een prooi der vlammen. De brandkast viel om en kon niet worden verwijderd. Wel gelukte het een bureau, waarin belangrijke corres pondentie uit het iioofdkantoor gebor gen was, te verwijderen. De beide fabrieken en de kantoren met inventaris zijn geheel verwoest. De naburige scheepswerf liep geen ge vaar. Aan de overzijde van ’t Winscho- terdiep hield een brandspuit de aldaar gelegen woningen nat. In de stad Groningen heeft men het vuur waargenomen. Vele stedelingen hebben zien naar de plaats van den brand begeven, twee uur gaans ten Oos ten der stad. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De fabriek is dertig taar geleden be gonnen als aardappelmeelfabriek. Thans produceerde rij nog alleen dextrine en siroop. Een groot personeel is door dM«n brsml(«erkUx» Men meldt uit Tiel: De Waal is de laatste twee dagen ruim een meter gewassen. De laagge legen weilanden zijn overstroomd en de gierpont is opgebroken. De mier heeft de uiterwaarden ondergezet STERKE AARDBEVING. Zaterdagmiddag omstreeks half 5 is aan het Meteoro.ogisch Instituut te De Bidt een buitengewoon sterke aardbe ving o<? grooten afstand geregistreerd. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Een verklaring van Cuno. De rijkskanselier, dr. Cuno, heeft de frac tieleider* ontvangen, waarbij hij het volgen de verklaarde: Het is onwaarschijnlijk aldus Cuno dat Engeland of Amerika in het huidige sta diuiu eenigen stap ten gunste van Dditsch- land zullen ondernemen. De regeering zal al les doen om den arbeiders bun looneu te-ver zekeren en de levensmiddelenvoorziening haar gewonen gang te doen hebben. Voorts sprak dr. Cuno alle geruchten om trent een oneenigheid in het kabinet tegen. Hij verklaarde, dat integendeel alle leden van het rjjkskabinet ten aanzien van alle voornaamste vraagstukken homogeen zijn. Alle afgevaardigden verklaarden met de politiek van den rijkskaneelier in te stem men. I vermindering der mag niet onderhoud van zijns karren kost. Staking in het Saargebied? Gisteren berichtte de „Essener Volkszel- tung” dat de door bemiddeling van de re geering van het Saargebied aangeknoopte onderhandelingen tusschen de mijnwerkers- organisaties en het Fransche mijnbeheer zijn afgebroken, daar de mijndirectie voor de maand Februari een nieuwe loonsverhooging volgens het blad bet uitbreken van der mijnwerkers in het Saargebied ten te verwachten. Een tragisch incident. wordt gemeld uit het dorpje Bieleck. Een Fransch soldaat die met een geladen ge weer aan den schouder een trap afliep, viel, waarbij het geweer afging en een klein meis je doodelijk getroffen werd. De Fransche te geering heeft haar leedwezen over het ge beurde laten betuigen en aangeboden de ter aardebestelling van het kleine slachtoffer te bekostigen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1923 | | pagina 1