Tweede blad* Cdudirtai 1 liii 1923. HLKMnHR. 1 loord-Hollandseh Dagblad. Vergadering van den Raid. M'. van J d I Mat epealHChtaMl la daa Hlkasarsch» ■azlaktala- ifcemee- Castri- en met besluit van hun college van 12 September 1922 bij Kon. Besluit van 22 Mei Lt no. 43, onder nadere voorwaarden yerjrynninjr is verleend tot het oprichten van een 2- tal ka Ik ovens ca., op het perceel kadas- ker- a ran waarbij b. tn c. 24 Finan tieele Commissie det ▼an igen en warm zjjn, anders (de kaarten blijven veeweek- ƒ170. *1 Met smart zitten we te wachten op het zomersche weerl De wind is nog gui nog dreigt de bewolkt geutje. Het is derhalve no openluchtspel in den j tur en ieder oogenblik :te lucht met een re de inning ter züde zullen staan. B. en. W. stellen voor te besli le A. zte situaties in beeld gebracht zijn, ge- 1J het grootsche feest. BEVORDERD. Bevorderd is tot arts Mevr. Oort— Lau, geboren alhier. HINDERWET. Burg, en Weth. brengen ter a, ne kennis dat aan O. r. Res te cum en zijne rechtverkrijgende handhaving in zoover van net De VOORZITTER merkt op, dat een ver gissing is geslopen in de handelingen van de vergadering van 22 Maart Deze ergissing zal in de notulen van de ze vergadering gerectificeerd worden. Spr. wil vervolgens de raadsverkiezingen mcmoreeren. De raadsleden die b-rkozen zqn, wenscbt spr. geluk met het in hen her nieuwde vertrouwen. Spr. drukt er zijn spijt over uit, dht enkelen niet zullen terugkee- ren. traal bekend gemeente Alkmaar, sectie C., no. 2283. I der gemeente ALKMAAR op Donderdag 7 Juni, namiddags 1 uur. Voorzitter: de heer Mr. W. C. Wendelaar. Secretaris: de heer A. Koelma. Afwezig de heeren Mr. W. C. Bosman, D. Sluis en H. E. Bosman, allen met kennisge ving. De VOORZITTER opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering wor den vastgeslpld. GEVONDEN VOORWERPEN. I 'Aanwezig aan het Bureau van politie^ Langestraat en aldaar te bevragen op aBe werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op .5 en 6 Juni: Rozenkrans, schiklerskwast, beenen- kettingceintuur en een scheermes m étui. Aanwezig en te bevragen bij ‘de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 5 en 6 Juni: Kruisbeeldje, L Kuhl. Hol No. 42; jongenspet, A. Boots, R. O. O. kamer no. 12; jongensjasje, A. Brugman, Kt Nieuw land No. 28 sierspeld, A. van Heugten, Nieuwlandersingel No. 19; rozenkrans, H. I mening, Magda lenen- straat; kinderportemonnaie. Knuist, Lom bardsteeg: kinderschoen, P. Hulskamp, Ropjeskutl No. 36; portemonnaie met inhoud, E. Nijmeijer. Boomkampstraat zilver damesarmbandhorloge. I Fre- deriks, Ropjuiskuit No. 32; klein bruin hondje, F. Hendriks, Kanaaldijk (Boe ket)geefharigen herhershond, J. Poll, Vogelenzang No. 14; struisvogelveer (zwart), J. C. Verton, Geest No. 46; Engelsche fietssleutel. J. Klucht, Lief de laan No. 27; en een heerenhandsdioen E. Hoogland-Smit, Laat No. 171. Rapport van den afgevaardigde betreffen de zijn reis naar Utrecht ter bijwoning eener vergadering der Commissie inzake Spoor- wegbeleid. De heer Messelaar leest een zeer ..uitge breid rapport voor, waaruit blijkt dat het re sultaat der besprekingen teleurstellend ge weest ie en de beer Kalff niet wilde weten van een algemeene tariefsverlaging, wel echter van het afsluiten van particuliere con traeten. De heer Hoogland is er bang voor, dat het afsluiten van speciale overeenkomsten op verlaagd vervoertarief aanleiding zal ge ven tot concurrentie der groote firma’s tegen over de kleinere, en dit nog wel op kosten van het algemeen. De heer Messelaar zegt, dat de directie v. Ned. Spoorwegen niettemin toch dezen weg inslaat. De heer Dokter acht de houding der di rectie „kauffinannisch". De heer Wagenaar zegt, dat alleen een speciaal tarief afgesloten wordt, indien men contracteert voor zijn vervoer alleen gebruik te maken van den spoorweg. De voorzitter dankt den heer Messelaar voor zijn belangrijk rapport. Voorstel van het lid den heer B. Knijper om te bevorderen, dat trein No. 432, die 8.19 a-m. naar Amsterdam vertrekt, ook voor buurtverkeer wordt toegelaten. Goedgevonden. Verzoek is nog ingekomen van het hoofd bestuur van Post- en Telegrafie om te wil len mededeelen of en welke voorstellen wel ke eventueel zouden kunnen gedaan worden op het congres van de wereldpost dat in Stockholm gehouden wordt Daar geen voorstellen ingediend worden, wordt dit punt niet verder behandeld; leden die een voorstel hebben ia te dienen kunnen dat alsnog doen bij het Dag. Bestuur. De heer Wagenaar licht toe, dat door de hand elscommissie aan de Kamers in Ameri ka een adres verzonden is, dat bij de ver schillende kamers in Nederland handelsin lichtingen voornamelijk over exporteurs te bekomen zijn. Dit adres is verzonden in ver band met het feit, dat wel eens zendingen in minder goeden toestand in Amerika aan kwamen. Voorstel over de wijze van propaganda voeren inzake de Westfrieeche Kanaalmaat schappij. In de propoganda-commissie hebben zit ting de heeren Messelaar, Hoogland, Sohmalz en Nobel. De heer Hoogland merkt op dat toch nog toe door de propaganda-commissie niet veel werk verricht is, zulks was te wijten aan een samenloop van omstandigheden. Enkele kleine koeten zjjn reeds gemaakt en moeten nog gemaakt worden. Spr. zou graag willen zien dat deze door de K. v. K. vergoed werden. De Voorzitter dringt aan op overleg met de K. v. K. te Hoorn. De heer Dokter vraagt of de kwestie bjj kanaliseering niet door de K. v. K. bij Rijk en Provincie kan aanhangig gemaakt wor den. Men zou bijv, op spoed kunnen aan dringen. T De heer Schmalz meent, dat het niet op den weg der propagandacommissie ligt propaganda bij de tegenstanders te maken, wel voelt spr. er voor de gemeente en pol derbesturen te bewerken. De Voorzitter zegt toe, dat voorloopige kosten zullen vergoed worden. Uitgegaau zjjn de navolgende stukken: Adhaesiebetuiging aan het bestuur der Ver eeniging van Reeders met het sub a. genoem de in het bekende' adres. Aldus aan den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid. Adhaesiebetuiging aan den Minister van Waterstaat inzake adres van het Gemeente bestuur te Alkmaar betreffende telefoon dienst. Adres aan het Ministerie .van Waterstaat en Prov. Staten met verzoek te bevorderen, dat een draaibrug, eventueel een vlotbrug, bij de Kooij worde aangebracht. Adressen akn diverse Kamers van Koop handel in Amerika inzake export van groente Ondersteuning adres Terneuzen. Volgt sluiting. NIEUWE ZAAK. Hedenavond opent de heer P. G. Repko in het perceel Fnicfeen 76, tot de Heketstraat, een zaak in klokken, pendules, horloges, .wekkers en baro meters. In deze nieuwe zaak, die er zeer mooi uitziet, is een overstelpend groa- te keuze van artikelen aanwezig; de moeihjkste moet hier wel bevredigd wor den. Speciale vermelding verdient wel het ment ..Repko-chronometre”, een plat zak-horioge, dat én door zijn vorm én door zijn douw een ieder we! de gro>t- ste voldoening schenken zal. De heer Repko legt zich voornamelijk ook toe op de vakkundige reparatie en heeft naast zijn winkel een groote luch tige werkplaats ingericht, die voorzien ia van alle comfort op het gebied der uurwerkmakerij. Ook reparatie aan good- en zilver werk wordt aldaar vlug en onder ga rantie uitgevoerd. JVij hebben den indruk, dat deze nieu we zaak we! zeer goed gaan zal en kunnen een nadere kennismaking dan ook aanbevelen. OPENING SLAGERIJ. De heer P. H. A. v. d. Hart heeft in de Druiven taan 54, dicht bij de Snaarmanstaan, een slagerij geopend. ,Wij namen dezen morgen een kijkje en kunnen niet anders zeggen, dan dat dez enieuwe slagerij een goeden, net ten indruk maakt. stellen in de volgende raadsvergadering Aldus besloten. u. een schrijven van 5 Mei JL van J. W. Boersen, houdende het verwek dit jaar ker mis te mogen houden aan den Omv*L De VOORZITTER stelt voor dit verzoek af te wjjzen, dit is reeds meerdere jareu zoo geschied. Aldus b loten. v. een schrijven van den heer C. Je Boer van 6 Juni jL, verzoekende aan B. en W. vra gen te mogen stellen inzake wijziging veror dening Burgerlijk Armbestuur en bet treffen van maatregelen ten opzichte van het vrjj verkeer tijdens de Zaterdagavondmarkt. De VOORZITTER stelt voor, den heer de Boer de gelegenheid te geven, zijn tweede vraag te stellen in de ovlgende raads verga ring en zijn eerste vraag aan het eind der agenda. Aldus besloten. w. een hscrjjven van 1 Juni jl. van bet ge meentebestuur van Wymbritseradeel, hou dende bet verzoek adhaesie te betuigen aan een uoor dien Raad aan H. M. de Koningin ge richt adres inzake bet vloekverbod. De VOORZ11 l'ER stelt voor, dit stuk voor kennisgev-' tg aan te nemen omdat de zaak l zelf toch nog ter sprake komt en u niet aan allo adressen adhaesie kunnen betuigen. De heer WE8TERHOF is voor het voor-tel van den voorzitter, maar niet op dezelfde gronden. Door een evrordening maakt men de menschen niet beter. Het is een kwestie van moraal. In gelukkig weinig gemeenten is een verbod aangenomen. Men zou onuueme lijk veel ambtenaren noodig hebben. Eu bo vendien krijgen we kwesties, wat een vlo.k is en wat niet. De een no.mt „wat bliksem" een vloek en de ander „ajasses". Het is een ver doorgevoerd Pharizeisme. De VOORZITTER verzoekt thans niet op deze gevoelens in te gaan. De zaak komt toch nog aanhangig. De heer VAN DEN BOSCH meent, dat eventueel overwogen moet worden, of het kwaad zoo groot is als beweerd wordt In ’t algemeen mag men toch niet spreken van Pharizeisme Het stuk woidt voor kennisgeving aange nomen. x. een verzoek om ontheffing van een aan slag in de hondenbelasting. In handen van de commissie voor belasting zaken gesteld om bericht en raad. ij. een schrijven van 6 Juni jl. van den hr. G. T. M. van den Bosch, gericht aan den VoorziUer van den Raad inzake verbfeeding van de Krebbesteeg. Te behandelen bij punt 18 der agenda. De heer WESTERHOF stelt voor, mede namens den heer van den Bosch, dit punt na punt 2 te behandelen. De VOORZITTER heeft hiertegen geen bezwaar. Aldus besloen. Benoeming Marktpersoneel. Ter vervulling van de vacatures van marktmeester, ontstaan door het verleend eervol ontslag als zoodanig aan de heeren R. Oosterveld, 8. H. van Drunen, de Graaf, bieden B. en W. den Raad de navol gende aanbevelingen aan, opgemaakt in overleg met de commissie van bijstand voor het Marktwezen. Op voorstel van genoemde Commis.de wenschen B. en W. tevens deze gelegen heid te benutten om voor te stellen vnor de hierna te noemen titularissen de bena ming „marktmeester" te doen vervallen en te vervangen door marktoatvanger”, wel ke titel meer overeenkomstig de te verrich ten werkzaamheden is te achten. Naast den markt-ontvangqr als verantwoordelijk leider bij het urnen der marktgelden zouden B. en W. voorts benoemd wenschen te zien assis tenten, welke dien ontvanger zoo noodig b<j besluiten: De Verordening, regelende de bezol- zoldiging der ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar (Gem. blad nr. 773), gelijk deze sedert werd gewijzigd, opnieuw te wijzigen als volgt: in art. 4 den titel van .anarktirees- ter vee weekmarkt en” te laten verval len en daarvoor in de plaats te lezen mar1'ontvanger veeweekmarkten; Voor marktmeester botermarkt 150 en marktmeester eierenmarkt '50 te lezen: mark tont vanger boter- en eierenmarkt 150; voor marktmees ter groenten- kinnen en kleine kaas markt enz. te lezen: marktontvanger groenten-, kippen- en kleine kaas markt; aan dat artikel toe te voegeu: assistent-marktontvanger boter- en eierenmarkt 15U. assis t en t-markt on t v anger groen ten -, kippen- en kleine kaasmarkt alleen Zaterdag 175. assistent-marktontvanger veeweek- markten, Maandag en Zaterdag 350 assistent-marktont vanger markten alleen Zaterdag. te laten vervallen: marktmeester vischmarkt en keurder van risch 100. Deze functies zijn niet meer noodig, door een veranderde wijze van invordering en door dat de keuring thans geschiedt uc-or den keuringsdienst voor waren. B. Burg, en Weth. te machtigen, den tekst der genoemde verordening zooals zy thans luidt, met opeenvolgende nummering der artikelen, opnieuw in het gemeentcblac te doen opuemen. 2e. over te gaan tot de benoeming van eet navolgende aanbevelingen: navolgende aabevcllngen. a. voor marktontvanger der boter- en eierenmarkt: 1. H. E. Bosman, Baansingel 2. C. Mus, Inge landstraat 9 3. H. Groot, St. Joseplistraat 12 b. voor assistent-marktontvanger der bft- ter- en eierenmarkt: 1. C. Mus, Ingelandstraat 9 2. R. Tromp, Nieuwpoortslaan 99 3. H. Groot, St. Joseplistraat 12. c. voor assisteut-marktoutvanger groenten-, kippen- en kleine kaasmarkt: 1. J. Joosten, Ged. NieuwesloM a. 2. A. J. Ruiter, Varnebroek 24 3. D. N. de Louw, le Landdwarsstraat 15 Be. den marktmeester J. Emmenug u ffalalenschap Br"-nvis. De overledene wenscht aan zijn testament geen ruchtbaarheid te geven. Daarom brengt spr. een woord van hulde en dank aan den heer Bruinvis voor de gulheid, waarmee hü de stad heeft bedacht. Instemming. Spr. brengt ook dank aan den executeur- testamentair instemming die gedechar geerd wordt. Wethouder THOMSEN deelt mede, dat de heer Asjes drie perceelen grond aan de Prins Hendrikstraat wil koopen tegen een prijs, als door den Raad reeds is vastgesteld. Tot den verkoop wordt besloten Mededelingen en ingekomen stukken De VOORZITTER deelt mede, dat is in gekomen: a. een schrijven van 8 Mei j.l. namens 11- quidateuren der N. V. Maatschappij „Wes ter weg” inzake overname van straten en kunstwerken, aan de Maatschappij toebnhoo- rende. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. tr. een schrijven van 15 Mei j.l. nr. 7250 afd. N. H. O. van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende bericht van goedkeuring der Verordening tot toelating van leerlingen uit buitenge meenten tot de Handelscholen alhier. Voorkennisgeving aangenomen. o. brieven van Ged Staten dd. 16 Mei J.l nrs. 140. 13 en 14, daarbij de ontvangst en goedkeuring berichtende van de Verorde ningen tot wijziging der Algemeene Politie- verordenimr. d. een schrijven van Ged. Staten van 2 Mei j.l. nr. 33, houdende bericht van verda ging hunner beslissing ten aanzien van het raadsbesluit tot verkoop van een stuk grond aan de Emmastraat. Alsvoren. e. een schrijven van hetzelfde college van 23 Mei j.l. nr. 139, ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit tot verkoop van het sub d bedoelde stuk grond Alsvoren. f. een schrijven van 8 Mei jl. nr. 14-7939 van den Commissaris der Koningin, houden de bericht dat aan den Burgemeester ver lof tot afwezigheid is verleeend van 11 Lm. 25 Mei 1923. Alsvoren. g. een adres dd. 30 April J.l. van den Ge meenteraad van Smilde, houdende het ver zoek adhaesie te betuigen aan een door dien Raad aan de Regeering gericht adres in zake wijziging in de berekening van de plaatselijke Inkomstenbelasting. Alsvoren. h. een schrijven dd. 11 Mei Jl. houdende het verzoek om teruggave van Hoofdelijken omslag. In handen van de commissie voor de be lastingzaken gesteld om bericht en raad. l. een verzoek dd. 13 Mei jj. om onthef fing van hoofdeljjken omslag. In handen van B. en W. ter afdoening ge steld. j. 2 reclame’s tegen aanslagen in de hon denbelasting en een tegeu een aanslag voor gebruik van openbaren gemeentegrond. In handen van de commissie voor de be lastingzaken gesteld om bericht en raad. k. een schrijven ingekomen 30 Mei jl., waar bij wordt verzocht terug te komen op een afwijzende beschikking op een reclame tegen een aanslag in den Hoofdel. Omslag. Voor kennisgeving aangenomen. L een schrijven van 28 Mei jl., wordt verzocht een beslissing te willen ne men op een reclame tegen een aanslag in den Hoofdel. Omslag. Te behandelen bij punt 19 der agenda. m. een brief van 24 Mei jl. van deu Direc teur der N. V. Alkmaarsche Stadstram, hou dende bericht der aanneming van de conces sie-voorwaarden. Voor kennisgeving aangenomen. n. de processen verbaal betrekking hebben de op de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad benevens 13 geloofsbrieven met bijlagen van nieuwgeko- zen leden. De stuken worden gesteld in handen van een commissie van onderzoek, die in de vol gende vergadering verslag zal uitbregen. DE VOORZITTER benoemt in de commis sie de heeren Bak, Westerhof en De Boer. o. brieven van 30 Mei jl. nr. 65 van de Ged Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten inzake verkoop van een stuk grond aan de Emmastraat en in den Over- diepolder en tot ruiling van grond aan de Zocherstraat en Groenelaantje. Voor kennisgeving aangenomen. p. een adres van 6 Juni jl. van den heer W. Mooy inzake den bouw van een schouw burgzaal aan de Koorstraat. Te behandelen bij punt 14 der agenda. q. brieven van 30 Mei jl. nrs. 55, 56, en 1C1 van Ged. Staten ten geleide van beschik kingen op reclame’s in hooger beroep tegen aanslagen in den Hoofdel. Omslag. Voor kennisgeving aangenomen. r. een adres van 5 Juni jl. van Afd. Alk maar van het Ned. Ond. Genootschap, daar bij verzoekende aan onderwijzeressen voor werkzaamheden buiten de gewone school uren eene toelage toe te kennen. In banden van B. en W. gesteld om be richt en raad. s. een schrijven van 5 Juni Jl. van het Be stuur van den Armenraad, houdende bericht eener aangebrachte wijziging in zijne be groeting voor bet dienstjaar 1923. Voot kenui-geving aangenomen. L een schrijven van den heer H. Drunen, verzoekende aan B. en W. v te mogen stellen betreffende het bespreken van de invoering van e ennieuweu dienst rooster voor eenige werklieden bjj de Hcht- bedrijven met de werklieden-organisaties. De VOORZITTER stelt voor den heer van Drunen gelegenheid te geven, ziju vragen te niet zeker, dat het kmaarscheu Muziek- tuin dóór ral gaan; dit immers heeft men voorop gesteld: het weer moet wordt de voorstel geldig) op 'n anderen geschikten dag gege ven: de toeschouwers mogen geen last heb ben van regen, wind of guurheid, men wenscht allen toeschouwers een in alle op stokten prettigen en schoonen middag te be zorgen, en daartoe is mooi weer waarin men zich buiten behagelijk voelen kan eerste vereischte. In ieder geval is het echter wenscbelijk, dat men zich nu vaukaarten voorziet; het is immers nog geenszins onwaarschijnlijk dat de uitvoering aj. Zondag wél plaats vindt. leder oogenblik toch kan de ware zomer aanbreken. Indien de uitvoering niet doorgaat zal zulks overal tijdig tsvorea (Zaterdag) be kend gemaakt worden. Ten aanzien van den eersten rang schijnt er bij enkelen eenig misverstand te bestaan; w(j hoorden de meeuing uitspreken, dat men meer of min gedwongen was, een kaart van 2M te nemen, wilde men zich verze ten van een in alle opzichten behoorlijke, plaats. Niets is minder waar; de eente- rangsplaatsen zijn enkele uitzonderings-zit- gelegenbeden. Omwille van de autoriteiten, welke deze eerste openlucht-uitvoering in den Muziek- tuin zullen bijwonen, worden er enkele rie ten feauteuil-stoelen heel vooraan geplaatst, en de enkele overbljjvende aldus gereser veerde plaatsen kunnen (als eerste rang) voor genoemden prijs genomen worden. De plaatsen van den tweeden rang, zjjn die, welke men in iederen anderen schouw burg eerste rang noemt; zjj zijn recht voor het front en (benouden* de enkele feauteuil- stoelen) geheel vooraan; de z<. derde rang is ter weerzijde gerangschikt. HET FOLKLORISTISCH OPEN LUCHTSPEL TE OPMEER. I De fa. Frankenberg, Langestraat, al hier, heeft in den handel gebracht een serie kieken (ongeveer 40 stuks) van het Folkloristisch openluchtspel te Opmeer. Deze kiekjes, waarbii de voornaam ste situaties in beeld gebracht zijn, ge ven een werkelifc goed overzicht van het grootsche feest. i KAMER VAN KOOPHANDEL. Woensdagavond werd alhier ten stadhuize een vergadering van de Kamer van Koop handel gehouden. Afwezig de heeren Blauwboer. Grunwald •n Holsmuller. Na opening door den voorzitter worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter herinnert er aan dat het autoor op de Oudegracht in gebruik geno- non is. Een woord van dank aan de commissie is hier «eer zeker op zjjn plaats. Alle inlichtin gen kunnen <Uar aan het secretariaat verkro ge worden Spr. hoopt dat de buitengemeen ten van deze gelegenheid veel .gebruik zul len maken. Ingekomen is o.a. Adres van de Kamer van Koophandel te Utrecht betreffende een herziening der ze gelwet fo mider toepassing zoodat alleen stukken voor zegelrecht in aanmerking ko men welke uitdrukkelijk bestemd zijn om als bewijs van kwijting te dienen. De commissie van verordeningen en het Bureau adviseeren het adres te ondersteu nen. De heer Mr. Offers licht dit adres toe. Goedgevonden. Adres van de K. v. K. te Utrecht tot wij ziging of andere toepassing der faillissements wet ter betere verzekering van het beheer der failiete boedels. De commissie van verordeningen en het bureau der Kamer stellen voor: le. Dit adres eveneens te ondersteunen opdat de schuideiscliers een grootere waar borg verkrijgen wer de uitkeering op hun vorderingen. 2e. Aan den Miui-ter van Justitie te advi- s'evrea, dat de benis ming der commissie uit de schuldeischers voor groote faillissementen verplichtend wordt en dat over de wensche- lijkheid i«encr bcno< ming dt.or den curator binnen drie weken door den Rechtercom missaris moet worden geadviseerd. De heer Mr. Offers licht dit adres toe. De Curator is heel vaak niet-deskundig en weet niet de hoogste prijzen voor de nog aanwe zige voorraden te verkrijgen, terwijl een commissei uit de schuldeischers dit wel zal kunnen. Goedgevonueu. Advies der K. v. K. Dordrecht aan de Commis. ie bedoeld bjj artikel 17 der Waren wet 1919 met verzoek de bepalingen die bij het ontwerpen van algemeene maatregelen van bestuurz uilen worden voorgesteld, ter kennisname aan de Kamers toe te zenden. Het Bureau stelt voor dit verzoek te onder steunen. Goedgevonden. Missive van de Ned. Vereenigingen voor tentoonstellingsbelangeu te ’s Gravenhage met verslag der bespreking 14 Mei j.L gehou den, inzake oprichting van Monsterkamers te Winnipeg. Wordt voor kennisgeving aangenomen, Missive van het Ministerie van Waterstaat inzake Postdienst te Den Hoorn, Texel, in antwoord op bet desbetreffend adres der Kamer va Koophandel. Het Bureau stelt voor deze mededeeling voor kennisgeving aan te nemen en tevens de Texelscbe Middenstandsvereeniging van het antwoord copie te zenden. Aldus besloten. Missive der afdeel in Behagen en Omstre ken der HolL Mij. van Landbouw met ver zoek te trachten verlaging te verkrijgen van de tarieven voor de telefoonaansluiting ten plattelande, gezien de hooge onkosten van installatie. Het Bureau verzoekt het advies der Han- delscommissie. De heer Kotster meent, dat het wel goed zou zijn alvorens dit verzoek te ondersteu nen, informaties betreffende dit geval in te winnen. De heer Wagenaar meent, dat de koeten op het platteland, als men een beetje ver van het kantoor verwijderd is, nog al groot zijn. Wordt aangehouden tot de volgende ver gadering, Missive van het Amerikaansche Con sulaat met opgave van vraag en aanbod. Het bureau stelt voor voor kennisgeving aan te nemon. De heer Messelaar meent, dat deze stukken moeten gepubliceerd worden, opdat zij die het weten moeten het weten kunnen. De voorzitter zegt, dat het ook in de be doeling ligt deze stuken aan de pers ter pu- publiciteit toe te zenden. De heer v. d. Klei zou de stukken meer direct aan de pers willen verstrekken. De heer Grondsma betwijfelt of de pers al tijd wel genegen zal zijn deze op te nemen, spr. zou er wei wat willen op zoeken om ook op andere wijze deze gegevens te publicee- reu. De voorzitter zegt toe in de mate van het mogelijke publiciteit te zullen zorgen. Goedgevonden. Missive van Ministerie van Arb., Handel en Nijverheid inzake eventueels wijziging reglement Kamers van Kooplumdel. Het betreft hier een wijziging inzake de verkiezing van leden der K. van K. Daar deze bepalingen voor de ix verkie- ;en toch niet meer in werking zouden len adviseert het bureau dit stuk voor kennisgeving aan te nemen Goedgevonden. Miss, van de K. van K. en Fabr. voor het land van Maas en Waal, waarin wordt mede gedeeld dat zU adhaesie betuigde aan bet door de Alkm. K. van K. gezonden Kaas- adres. Goedgevonden. Aanvrage subsidie Bureau voor Handels- inlichtingen. Het advies der Finatleele commissie wordt verzochL De heer Dokter adviseert deze aanvrage voor kennisgeving aan te nemen, daar de finantieele midelen niet toelaten subsidie te verieenen. De heer Wagenaar vindt het voor het Bureau voor Handelsinlichtingen wel jammer daar dit een nuttig instituut is. Spr. zou volgend jaar wél subsidie aan deze in richting willen verieenen. Goedgevonden wordt het Bureau voor Handelsinlichtingen te berichten, dat voor dit jaar geen subsidie kan verleend worden volgend jaar vermoedelijk wel. Aanvrage subsidie Vereeniging Ned. Fabri kaat. Het advies der wordt verzocht Besloten wordt afwijzend te beslissen. Aanvrage subsidie Veiligheidsmuseum. Het advies der Finantieele Commissie wordt verocht. Besloten wordt afwijzend te beschikken Uitnoodiging tot bijwoning van het vierde Ned. Binnenscheepvaart-Congres op 7 Juni 1923 te Dordrecht. Bureau adviseert hiervoor een af ge vaardig de aan te wjjeu. Benoemd wordt de heer J. C. Scheffers.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1923 | | pagina 13