Noord-Hollandseh Dagblad. Tweede blad. i Dinsdag 21 HugHtm «N- LANDBOUW EN VEETEELT. a 'a PtoWMBMMW. PROVINCIAAL NIEUWS, prijs bleef stationnalr. de i Huisoppervfakte 60 M2. in de kermis bo om van het doorrotten o de 5e veiling gehon- levendiger bouw: bevorderen. Maximum vore iedere dienst 1929 97148.76, en ikocht. De laatste da gebaat worden 4 bedragen. ƒ2, Gris 10, Mauve Sir Wal- i uruaiua j x, Glorie of Copland 4.40, King of Meijer zegt dankbaar te zijn Jde gebracht aan het College van Regenten. huisoppervlakte 60 M2. Vaststelling huur erfpacht b.v. 5 et per M2., dit zou dan zijn f3 per jaar. Beleend is van en kelen, dat dit op deze manier aannejnelijc is. De lieer de Jong vraagt of 60 M2, niet te weinig is. Wordt geacht dat dit voor woning- oppervtakte voldoende is. De overige grónd blijft het eigendom van den bou wer., hij kan dit dus zoo groot maken ah hij zelf wil. i De heer Wajer acht erfpacht bezwaar- h'k in verband met verkoop, De voorzitter zegt, dat dit op den lan gen duur niet zoo is, men mag gaan tot 99 jaar. De heer Vlaming vraagt of de ge meente vrij staat De voorzitter antwoordt van wel De heer Meijer rrieent, dat het moef ti ikheden kan geven, kan de gemeente het niet zoo maken, dat de rest grond er bij gekocht wordt, daar men anders 2 eigenaars krijgt De heer Snel acht voldoende bij de huisoppervlakte te bepalen, de gelegen heid is er toch altijd nog dat de grond door den bouwer kan gekocht worden. Het voorstel van B en Wi wordt dan ook aangenomen. i Wijziging der verordening op de hef fing van havengelden. Hierin ligt een onbillijkheid. Wanneer iemand l ot 2 M2, kaderuimte noodig heeft moet hij voor 25 M2, betalen en wel f 1.—B. en Wi stellen nu voor het volgende: van 5-10 M2. 25 ct. 10 tot 15 M2- 50 ct, 15 tot 25 M2, f 1.00. Dat wordt algemeen goedgevonden. Wijziging politieverordening inzake het verkeer van vrachtauto’s over bepaalde bruggen. De Bouwverordening moet ook gew ijzigd worden in verband met de wa terleiding. Deze zaak is besproken met den heer van Oldenburg. Alle leden heb ben bovendien nog een toelichting ont vangen over het belang der waterleiding en de verplichtingen. B. en W. stellen voor de wijziging, welke allen bekend is, goed te keuren. De beer Wajer acht het gewenscht. dat de huisdokter over het water advi seert en niet de Gezondheidscommissie. Spr. meent, dat er verzet zal komen tegen deze commissie, er zal meer vertrouwen in den dokter worden gesteld. i De voorzitter acht dit overbodig. Daar het voorstel-Wajer niet woedt ge Bteund vervalt dit De heer de Jong! vraagt of de aanslui ting verplichtend is en of er een tijdvak is genoemd? De heer Bos zegt dat de gemeente hieraan niets heeft te doen, dit is een regeling van het Prov. bedrijf. Wordt bestoten tot aansluiting bij de waterleiding. I I i Alvorens rot de rondvraag over te gaan wenscht de voorziter de leden, die voor de laatste maal de vergadering bijwo nen, een woord van hulde te brengen. Z.Ed. Acht dankt de heeren voor hun gewaardeerde adviezen en werkzaamhe den gedaan in het belang der gemeente, hoopt dat het den heer Vlaming mag gegeven zijn, nog veie iaren, als rustend burger te mogen meeleven en wenscht ook den heer Meijer een gelukkig leven toe De heer J. Bos zegt, dat er te Mvdem blik werkloosheid heerscht Hem is ge noemd een getal van 30 tot zelfs 50, Spr. hoopt, dat iets gedaan zal worden voor die menschen en verwacht, dat de betreffende oomissie spoedig met voor stellen zal komen. De heer Kooij sluit zich aan bii de waaideerende woorden gericht tot de Scheidende leden en onderstreept dit De heer de Jong is het eons met den heer Bos over de werkloosheid. Door buitengewone drukte was het hem niet mogelijk zitting te nemen in de com missie. Spr. is echter steeds bereid tot hulp. Ook spr. heeft klachten gehoond en hoopt dat de commissie spoedig! pro ductief werk zal kunnen vinden. Spr. hoopt, dat de aanleg der waterleiding hieraan tegemoet zal komen. De voorzitter zegt dit reeds te heb- len besproken met den heer van Olden burg, om Medemblik zooveel mogelijk op den voorgrond te plaatsen. De heer Meijer dankt voor de vrién delijke woorden tot hem gericht. Verder meent Z.Ed. gelezen te nebben, dat de commissie voor werktoozen was afge- schaft De voorzitter antwoordt dat was de commissie voor woningvo>rziening, deze was niet meer noodig. Verder vestigt de neer Meijer de aan dacht op den entree van het stadhuis; hier is verbetering noodig. t Zal onderzocht worden. De heer Vlaming zegt dat bij de Fraterschool belangrijke uitgaven noodig waren, zoodat het bedrag niet voktoendde is. Zeer noodig is dat er nieuwe gor dijnen komen, deze kosten kunnen niet bestreden worden van het toegestane Onderzoek toegezegd. De heer Vlaming zegt altijd pleizerig te hebben gewerkt als raadslid en hoopt, dat op ddeze plaats steeds eendrachtig mag worden samengewerkt in bet be lang van Medemblik en dankt voor de waardeerende woorden. De heer Snel sluit zich aan bij de woorden van hulde gesproken door den voorzitter. .Wat de werk kxwen-com missie aangaat, hoopt Z.Ed.. dat het daadwer- kelijk zal gaan. Zeer noodig is een spoe digingrijpen. We zijn als raadsleden ver pacht deze menschen te helpen en spoe dig- Het is spr. bekend, dat er men sagen zijn, die in een heete week 50 en 75 cent verdiend hebben, geen eten of geM in huis hebben. Dit zijn toestan den, weflee dringend om verbetering vra gen. We zijn dit verplicht als raadslid en als mensch. Spr. hoopt op de mede werking van B. en Wi. en is overtuig^ dat ze krachtig zuNen medewerken Volgt sluiting HOOGKARSPEL. HOOGKARSPEL. RaadsvwfMfertag. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering en goedkeu ring der notulen deelde de voorzitter mede, dat de brag aan het begin en die fa het mid den van den Tolweg, thana in goeden toe stand waren teruggebracht. Die in het midden bleek in aeer slechten toestand te verkeeren, de ijzeren leggen wa- ren grootendeels verteerd. Aangebracht werden twee nieuwe houten en vijf ijzeren leggers; het dek werd ten dee- le vernieuwd. Het werk werd uitgevoerd door den timmerman Molenaar en den smid C. d. Taan. De koeten, waaraan de banne Hoogkarspel de helft draagt, beliepen f 736. Ingekomen u een verzoek van Ged. Staten om de aflossing van de voor de aanschaffing van een motorbrandspuit aan te gaan geldlet ning van ten hoogsten 700 per jaar. Besloten werd het aangaan van die geld- leening uit te stellen tot het bent drag nauwkeurig te bepalen is. Medegedeeld werd, dat de inzameling voor het Nationaal Huldeblijk een bedrag op bracht van 250 tkeurd werd de rekenin doekerhavon, sluitende LVIH Gezien het feit, dat er dit jaar ontzettend veel Rhizoctonia op de aardappelen voor komt, is het wel noodig daar eens enkele ra telen nr~ wijden. Ik lees in de pas ver schenen brochure„Ziekten van Aardappe len en Kool (prijs 50 ent.) dat de kenmerken dezer ziekten zjjn zwarte korstjes op de knollen (gemakkelijk waarneembaar als men enkele knollen voorzichtig afwascht) vou- wing der topblaadjes, een witte schimmel- manchet; bovengrondsche knolvorming en bruine draden op de benedenste stengeldee- len. Op de knollen nemen we dus zwarte korstjes waar, net stukjes lak, vandaar den naam lakschurft. Deze korstjes bestaan uit ineengewonden zwamdraden, die door vocht- uitpersing hard geworden zjjn. Doet men nu niets aan zijn aardappels, dan kunnen die korstjes oorzaak zjjn, dat men ander jaar een misgewas heeft. Wat toch is het geval? Als de poter gezet wordt, ontwikkelt zich niet al leen deze, maar ook den korstjes wordt nieuw leven in geblazen, ze loopen ook uit en de zwamdraden loopen over alle beneden ste stengeldeelen en ten slotte begint de stengel door te rotten. De menschen spreken dan van gebit” in hun aardappels, maar ze hebben dat mis, want er is heel weinig vre- teravan insecten bij aardappels. Wat is nu het gevolg der aardappelstengels. Dit, dat de aardappels „popperig” worden. Hoe ontstaat die pop perigheid? Op de volgende wijze Zooals bekend is, nemen de bladeren voed sel op uit de lucht. Dit voedsel wordt des nachts naar de knollen vervoerd, maar als de stengel rot is heeft deze afvoer niet plaats en zet zich het voedsel af in de oksels der bladeren. Hoe kunnen we deze ziekte nu bestrijden? Wel, door de besmette knollen in een oplos sing van sublimaat te dompelen. Willen we b.v. 3 mud ontsmetten, dan neemt men een houten kuip, daar ijzer door sublimaat aan getast wordt In die kuip storten we een mud (70 K.G.) Dan neemt men 50 sublimaat-pa- s til les en lost die op in 1 L. warm water. Die opgeloste sublimaat doen we met nog 49 L. bij de aardappels in de kuip en laat alles zoo IK uur staan. Dan doen we in het zelfde sop weer een mud aardappels en na 1 K uur een derde mud, zoodat we met 50 pastilles (50 ct.) 8 H.L. aardappelen ontsmet hebben. De volgende wenken kunnen nog gegeven worden ontsmet vroeg, zooveel te minder vloeistof nemen de aardappelen op. Heeft men sterk schurftige aardappelen, dan mag de oplossing maar 2 keer gebruikt worden. Bevindt er zich veel grond aan de knollen dan moet men deze eerst schoonmaken. Su blimaat is HEVIG VERGIFTIG voor de maag. Het gebuikte water mag niet in een sloot geworpen worden, waar vee uit kan drinken. Heeft men veel te ontsmetten, dan kan van een schuit gebruik gemaakt worden Men mag de aardappelen er ook met „zak en al” in zetten. Gebruik dan echter steeds de zelfde zakken, daar ze veel water op nemen. Het behoeft geen betoog dat men de ont smette aardappelen zooveel mogeljjk op veld moet trachten uit te poten waarin lange ja- ren geen aardappelen gegroeid zijn. Toch heeft men op besmetten grond ook veel suc ces hetgeen blijkt uit verschillende hier in Noord-Holland genomen proeven. Dit jaar worden de proeven weer voortge- xet o.a. met besmetten grond, omtrent den juisten tijd van ontsmetten en met een sen der giftige stof. De resultaten zullen ter zijner tijd in dit blad verschijnen. De Controleur bij den Planten ziekten- kundigen dienst te Hoorn. K. van KEULEN. LANGENDIJK. LANGENDIJK. Weekoverzicht veilingen. De aardappelenaanvoer verminderde in ie afgeloopen week dageljjkscb, terwijl een flinke vraag bleef bestaan en vooral naar Duitschland veel werd geexporteerd. Dit had tot gevolg dat de prijzen beduidend vooruit gingen. Schotsche muizen waren weer het meest gewild, maar ook de witvlee zige soorten werden gaarne gel doorsneeprijs voor export was de jen 6.60 per 100 K.G., schoolmeesters 'igen 0.50 lager. voor binnenland bracht ende mooie par tijen van 7 tot 7.50 op. De eerste herfst aardappelen die werden aangevoerd, werden ook voor binnenland tegen deze prijzen ge kocht vooral blauwe eigenheimers werden f^a^ekocht en wel voor 1 840 per De drielingen werden bijna allen voor ex port gekocht tegen prijzen van 3.50 4.— terwijl zelfs de kriel welke gis teren in doorsnee 2 opbracht naar Duitschland werd uitgevoerd. De groentenmarkt was veel levendiger dan vorige week en de prijzen van alle pro ducten gingen omhoog. Worteen welke de vorige week tot een zeer lage prijs terug liepen, stegen nu dagelijks en gingen Zater dag zelfs van de hand voaor 6407.50 per 100 bos. Het ligt voor de hand dat de aanvoer nu weer zal toenemen. Wij verne- j is naar losse worte- 00 K.G. uit de hand Katholieke School zullen komen, aan zdu tiet h<x>ge kosten kunnen medebrengen Den heer de Jong spijt het, dat deze cursus vervalt, daar toch voor de meisjes nooctor fa, dat rij rich toornen ontwik kelen en naaien, breien, enz. leeren, waar soms thuis geen gelegenheid voor fa, ak moeder Wet zrif niet kan. Spr. vindt het veel erger, dat de measjes langs d« straat loopen, dan de tongens. De heer Meijer vraagt of een naaister ook rcx/n cursus met kan geven De voorzitter is ook meer voor prac- nsch onderricht door een naaister B. en Wl zullen dit ia onderzoek nemen. f Voor den leider van den cur*us een salaris van f25 extra. De heer Snel acht Het overbodig, dat steeds extra en nog eens extra, en pro testeert hiertegen. Het gaat ten sl&tte met om het leiderschap, maar alleen om het geld. De heer Meijer is het hiermede ens. Besloten wordt geen extra geld hier- voor te geven, maar een der krachten als zoodamg aan te wijzen. Gemeente-rekening 1922 Saldo f 14.993.201/,. De voorzitter stelt voor een bech-ag van 4 a 5000 gulden over te brengen op den dienst 1923. Goedgevonden. Tot het nazien der rekening wonden benoemd de heeren Snel, de Jong en Wajer. Rapport van het Gereformeerd Wees huis en andere instellingen. De heer de Jong zegt ails rapporteur met veel lust te hebben een rapport uit te brengen, hij moet protesteeren tegen uitlatingen van het College van Regen ten. Al zagen de stukken er nu beter uit dan vorig jaar. het geeft toch geen pas, dat rij schrijven aan den voorzitter, dal ze de commissie niet vertrouwen. De heer Kooij protesteert tegen dit gezegde inzake het Weeshuis, evenals de heer Meijer. De heer Snel dacht, dat de heer de Jong het woord had. De heer de long zegt, dat ales ef keurig uitziet, net heeft de commissie verwonderd, dat er zoo weinig is uit gegeven, voor de armen slechts f 3600 in 1922; gezien de heerschendb armoede acht spr. dit zeer laag. Ook de heer Snel (als commissielid) beaamt dit; de interest was grooter dan de uitgaven aan de armen. De heer de Jong heeft reeds gemeend een voorstel te dóen om aan het Buig; Armbestuur meer te geven. Spr. acht de uitgaven voor de armen te gering. De heer Meijer geeft een specificatie over het Weeshuis en Gasthuisv oogden, zegt, dat Z.Ed. en de heer Vlaming ei genlijk waren benoemd voor deze com missie. Deze commissie is begonnen het batig saldo van het vorig laar, dit hoort er toch niet bij. De voorzitter zegt, dat het gewoonte is, dat dit er wel bii gerekend wordt. De heer "Meifaa^aegt, dat het soms moeiNA is uitaaVéa te doen, daar men veelal aan bemMagén fa «xhouden. De heer de jotnS bBfft f3600 te laag achten. De heer Snel zegt, dat de heer de long rapport zou uitbrengen en beeft nem verzocht hulde te brengen voor de nu keurige boekhouding. Wat de op- metking van te kort geven betreft, dit had nu juist niet in een openbare zitting van den Raad gezegd behoeven te wor- Regenten aan B. en W. gericht, ook hier den. Wat aangaat de brieven van de tegen moet spr. protesteeren; dit was tooi zeker niet noodig geweest. Rapport Gasfabriek kan nog niet uit gebracht worden, daar aHes nog niet on derzocht is. Aan de orde is nu de aanbesteding van het gymnastiekgebouw en conciërgewo ning. De voorzitter stelt voor, daar dit over personen gaat, deze zaak in comité te behandelen. Na een pauze van 3 kwartier wend het publiek weder toegelaten en wordt be kend gemaakt, dat de gunning is afa volgt: M. Mascreeuw, gymnastiek ge bouw f 17.017: J. Berkhout Dz., oon- giergewoning r3320.—Breed, schil derwerk, f 666.—. ABe aannemers rijn woonachtig te Me demblik. De voorzitter vraagt machtiging het geM van het grootboek te nemen. Dit wordt verleend. De aflossing zal zijn f 500 per jaar. Voor de a.s. jubileumfeesten is uitge trokken door het Gemeentebestuur f 500. In de gemeente is geteekend voor 14 a 1500 gulden. Dit bedrag is echter noo dig voor het ontworpen programma. De voorzitter stelt voor om aan de kinderen een gedenkboek te geven. Dit zal vermoedelijk kosten 240 x 55 ct. tot een maximum van f140. De heer Meijer is er niet tegen, maar vraagt of dit boek geschikt is voor allen Spr. wenscht dat het voor niemand aan- stootehA zal rijn. De voorzitter anttwoordt, dat door ver schillende richtingen dit boek goed ge noemd wordt, zoowel door Vrijzinnigen als door Christelijkên en Katholieken is het goedgekeurd. Persoonlijk heeft de voorzitter het boek doorgelezen en kan zijn goedkeuring hieraan hechten. Ook weth. Bos beaamt dit Schrijver is de heer G. v. As, met een voorwoord van Minister de Visser. Toegestaan. Aankoop bouwterreinen voor p£m. 15 Woningen. Een commissie was samengesteld, deze heeft een rapport mtgebracnt. wat door B. en W, is beaamd. B. en W. steHen voor grond aan te koopen en dan in erf pacht te geven, of geheel beschikbaar te stellen. Het is verboden een premie of toelage te geven, indien het Rifc premie geeft B. en Wx meenen, dat op deze wijze het best gesteund kan wotden. We koopen den grond waar de men- schen willen bouwen, dit is een groote tegemoetkoming; dit zal de particuliere men dat er reeds vraag len en tegen 6 per II zijn verkocht. Ook de verschillende koolsoorten waren beter gevraagd en ondanks de grootere aanvoer hooger in prjja. Zaterdag varieerde de roode kool van 6—7, witte kool van 56, terwijl de gele kool waar van echter de aanvoer nog klein bleef tegen prijzen van 9—11 werd afgedrukt De kroon spande echter de bloemkool. De ze was ondanks een vrij beduidende aan- P®porduur en noteerde Zaterdag van X 22—26 per 100 stuks. van de sten met f 113185.50, en in uitgaven niet 116398.72, alzoo een nadeelig saldo van 3213,22. Nog werd goedgekeurd de begrooting voor de Broekerhaven voor 1924 sluitende in ont vangsten en uitgaven met 24480. Ingekomen is een verzoek van de P. E. N. om door het plaatsen van reclameborden de aanwending van electrischen stroom tot atrij ken te bevorderen. Door het meerdere gebruik van electri schen stroom zal het bedrijf De kosten per bord zullen De vergadering verklaarde zich daar niet tegen, doch voelde er ook niet bijzonder veel voor. Men vreest dat door het gebruik van stroom in de lichturen de maximale belasting zou kunnen worden overschreden. Men meende, dat huisvrouwen, die nu reeds van stroom gebruik maken tot strijken reclame zullen maken voor deze toepassing van den electrischen stroom. Ook achtte men het transformatorhuisje niet bijzonder ge schikt tot het aanbrengen der reclamebor den. Zij zouden het mikpunt kunnen worden der straatjeugd en beschadigd de omgeving kunnen ontsieren. Besloten werd niet op het verzoek in te gaan. Aangeboden werd de rekeni sluitende in ontvangsten met in uitgaven met 9600426, alzoo een batig saldo van 1144.50, Het nadeelig saldo van vorigen dienst, ten bedrage van 4314.80 in aanmerking genomen, alsmede de omstandig heid, dat de H. O. geraamd was op 26000 terwijl slechts 20890.18 was ontvangen, stemde deze uitkomst bevredigend. Aan een commissie, bestaande uit de hee ren Maas, Galis en Stapel werd het onder zoek der rekening opgedragen om daarvan in een volgende vergadering rapport uit te brengen. Den gemeenteveldwachter X J. d. Veer werd voor buitengewone politiediensten bewe zen in den winter van 19211922, nacht diensten, een gratificatie van ƒ50 verleend. De heer P. Stapel bracht rapport uit van een door de leden van den Raad bjjgewoon de beproeving van door de firma van Ber gen, te Midwolda aan de gemeente Wervers hoof geleverde motorbrandspuit. De indruk was over het algemeen bevre digend. In een volgende vergadering zal uit gemaakt worden aan welke firma de leve ring van de motorbrandspuit zal worden op gedragen. Lang en breed besprak men maatregelen tot bestrijding van den woningnood, doch tot afdoende maatregelen bleek men niet in staat. De voorzitter beval deze aangelegenheid in de aandacht der raadsleden om zoo moge lijk in een volgende vergadering tot een be slissing te komen. Ingekomen is een verzoek van het comi té tot viering van het aa. Regeeringsjublle- um te Zwaagdjjk, om voor de kinderen uit deze gemeente, die de R. K. school te Zwaag- dijk bezoeken, per kind een bedrag van hoog stens 2 te mogen ontvangen, welk bedrag door den Raad der gemeente is vastgesteld. Men besloot dit verzoek in te willigen; ech ter achtte men het gewenscht aan alle kin deren uit de gemeente een zelfde -andenken aan te bieden. Men zou dus van het bedrag van 2 de kosten van aanschaffing van dit aandenken aftrekken Bjj de rondvraag bracht de heer Beerepoot 'den levensgevaarlijken toestand van den straatweg ter sprake bjj de brug van MoriL Algemeen jneende men, dat de straatweg bjjna geen goed plekje bood, doch dat de toestand daar onmiddellijk verbetering be hoefde. Den heor Donhof, opzichter der Zee Steden zal men van. den toestand op de hoogte bren gen en hem verzoeken, onverwijld maatre gelen tot verbetering te heffen Hierna sluiting. HEEMSKERK- HEEMSKERK. Tulpenvedhur. Onder directie van Van der Ploegvan Zanten en de Goede, werd Vrijdag de 5e veiling gehou den van leverbare tulpenbollen en ook al eenig mutsgoed. Wjj zagen een flinke inbreng en veel pu bliek, echter niet zoo kooplustig ais we met de eerste verkoopingen gewoon waren Wij noteerden ne navolgende prjjzen per 100 stuks: Couronne d’ Or 2.70, Flaminge de Lin 2.20, Combe Sanders 2,1 Clair 1.40, Poetaz Koster 6.10, kin ƒ540, Poeticus Ornatus ƒ1, Leiden 4.30, Will --o Yellord ƒ140, Murillo 0—0, Fred. Moore 1.40, Waterloo f 1JS0, Salvator Rose 1.70 Murillo ƒ070, Mr. Stanley ƒ1.70, Gretchen ƒ2.10, Cramocie BrilL ƒ140, Proserpine 6.10, La Precieuse 3.60, Chrysolora 240 Scarlet due 140, Theeroos 3.20, Enk. Ga lautus 140, Plymosa 0—0, Oostenrijk ƒ3.40, La Reijne 040, Herman Schlegel 140, Euterpe 1. Pangriet Terfecta 840 Murillo 0.70, La Bejjne 045, Salvator Rc se 70 L. 33, Ires Frans Hals 1.40, Couronf d’Or 140. Van zilvernep komt niet veel meer; Voor de tuinders was deae week dus heel wat gunstiger dan de vorige. Moge het zoo blfjven gaan. OOSTERBLOKKER. Kermta. Iets nieuws voor onze plaats zal zich gedurende de kermisdagen, welke a.s. Zondag aanvan gen, presenteeren. Voor de eerste maal zal hier n.m. een bloe cooptheater eenige afwisseling pret trachten te brengen. We durven verwachten 'dat goede films voor het voetlicht zullen gebracht worden. De directie heeft kenbaar gemaakt hiervoor zorg te zullen dragen. MEDEMBLIK. MEDEMBLIK. Oemeenferaadsveiips.- denng. Donderdagavond te half acht werd alhier een vergadering van den Oemeentraad gehouden. t Na opening! worden de notulen vast gesteld. Ingekomen stukken ox: Van Ged. Staten goedkeuring1 van den grandverkoop aan A. Pronk, id. ver huring van grond aan Muitema, id. van grondverfcoop aan Muiteman, id. van ver koop van grond aan Fletstra. en aan Heerdt Van de Oezondheadscommisaie begroe ting. De gemeente MedembRk moet bij dragen f69.15. Verzoek van den heer L. de Waal (onderwijzer) om een toelage voor ge dane werkzaamheden (gymnastiekonder- onderwijs) buiten de senooéureu. Hier voor is niets gegeven. Reeds meer dan 25 jaar vervult adressant dit ambt B. en W. stelten voor, daar er nog 2 onderwijskrachten zijn welke overuren hebben gemaakt, aHe 3 f 100 te geven. De heer de Waal is uitgescheiden met fes geven, de 2 overige zijn echter door gedaan, dit zijn de neer Barkman en met Berkink. De heer de Jong zegt, dat gezien het aantal uren dit zou zijn 40 en 26 ct per uur, (fit is toch te laag. Spr. had een beter voorstel verwacht en stelt voor te geven de helft van wat het Rijk voorheen gaf en wel f 2 per uur, dus nu f 1 per uur. De voorzitter meent, dat hét moet beschouwd worden als een toelage, het moet niet per uur berekend worden. Billijkheidshalve wil de gemeente iets geven; gezien het drie personen be treft, meenen B en WL niet verder te moeten gaan. De heer Meijer zegt, dat mej. Beekink verreweg de meeste uren heeft gemaakt dus voor deze i ets meer is niet meer dan billijk. Spr. kan méégaan met f 100 voor de twee heeren en met Beekink iets meer C>e heer Snel zegt dat als hii het ver zoek van den heer de Waal goed be grijpt voortieen de Staat het salaris be taalde, echter waren toen de gewone inkomstenlager. Spr. acht een vergoe ding niet onbillijk, wil echter rekening houden met het safaris, het wordt een verkapte belasting voor d egemeente. Spr. wil dan ook vooral niet verder gaan dan het voorstel van B. en W. De heer Kooi! zegt in de wethoudera- vergadering niet geweten te hebben, dat mej. Beekink zooveel uren moer heeft dan de twee anderen; zit heeft toch 150 uren meer gewerkt Ook weth. Bos kan zich daarmede ver- eenigen, waarna B. en Wt voorstellen mej. Beekink f 125 en de heeren Bark man en de Waal ieder f100 te geven. Dat voorstel wordt aangenomen. De heer J. Windt verzoekt ontheffing van huur, te betalen voor het gebruik der havenkade, tevens biedt adressant een partij hout te koop aanpalen, planken, enz. B. en W. gevoelen er niet voor ont heffing te verteenen. De heer Muitema huurt nu grond, dus kan de beer Windt met hem een regeling treffen. Wat de aanbieding betreft, B. en W. meenen hier I met op in te moeten gaan, daar van restauratie van den toren nog niets offi cieels bekend is. Wordt afwijzend besloten. i Van H. M. de Koningin is ingeko men goedkeuring voor veranderingen in zake het Gereformeerde Weeshuis. Nog enkele wijzigingen zijn gemaakt B. en W. stellen voor deze goed te keuren. De heer Meijer (als regent) geeft toe lichting. De heer Bos zegt, dat door deze goed keuring de weg is geopend, dat we zul ten komen tot een inrichting voor ouden van dagen, waar verlangend naar wordt uitgezien. Spr. feliciteert de heeren re genten voor hun werk, memoreert het Ziekenfonds „Helpt Elkander”. In een gehouden vergadering in gebleken, dat voor de ouden v^n dagen verbetering moest komen. Spr. is toen met een mede bestuurslid bij net College van Regen ten geweest om over deze zaak te spre ken en dankt voor hun bereidwilligneid en medewerking. Zeker zullen ze op den steun der burgerij kruinen rekenen. De voorzitter sluit ach hierbij aan en is verheugd over dezen gang van zaken. De heer f voor de hulde geb van Regenten. De voorzitter zegt^ dat het vervolg onderwijs door de Wet is uitgeschakekid. P-.*11 -W. stellen echter de vraag: is het gewenscht dat we hiermede door gaan? De heer Barkman heeft enkele vakken genoemdhiervoor zou noodig zijn 180 uur. B. en W. meenen, dat 128 uur voldoende si gedurende de maan- den Nov., Dec.. Jan. en Febr. De heer Barkman heeft genoemd f 1.50 per les uur voldoende is gedurendde de maan- sus te laten houden voor handwerken; wel wordt hier ook praktisch gewerkt, echter meenen B. en Wt dat hiervoor nog wel een andere gelegenheid is, te meer daar indien een cursus in de openbare school woedt gehouden waarschijnlijk pok de Qhfetehke en over 1922 i ontvang- 116398.72, alzoo een nadeelig saldo

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1923 | | pagina 5