El Noord-Hollandseh Dagblad. Tweede blad. Dinsdag 11 September 1921 RECHTSZAKEN. 7, r. f 6 u* •n BB heerhuoowaard. PROVINCIAAL NIEUWS. 4 i ie heerea Westerhof en te de brandde de werkmanswoning van den heer be- de voor uit een van het ‘ntorie :erkbe- heeft prestee hebben t te samenwer- -J te bren- 50, JT, en en d. van Jan Verwer en Catharina Smit Overleden: Marytje Catharina Beerepoot, Eg, 6 jaar, religieuze. 58 jaar, echtgen. van woorden van waardeering raadsleden, de heeren Gi Bruin en Dignum. M. de K0-*-,,;., werd alhier op 6 September een schietwed van den --rekenin- Arjnbeetuur en die van eveneens over den HEILOQ. HEILOO. Rectificatie. By de behandeling van fle doortrekking der niindorpstraat in den gemeenteraad werd het voorstel van W. d. Vahl, om onteigening ten algemeene utte, aangenomen met 64 stemmen. De heer Opdam onthield zich van stem ming. Rondgang. Zaterdagavond heeft bet fanfarecorps een rondgang door het weste lijk deel der gemeente gemaakt om ook daar het nieuwe vaandel te laten zien. Dit was een goed idee, allen hebben daar aan bygedragen. Schouw. De bekenschouw in de Boeke- lermeer zal 21 September worden gehouden. Jubileumfeesten. De commissie tot voor bereiding van de jubileumfeesten hield Za terdagavond een vergadering met de bestu ren van de verschillende hier gevestigde vnr- eenigingen in het café van A. P. de Roojj. 90 vew-étrigtngen waren vertegenwoordigd, '1 waren verhinderd, leesteranus opende de ver vroor op re Venl nog enkele scheidende Hoogland, Door de scheidende heeren wordt weder- keerig dank gebracht aan den Voorzitter, de raadsleden en den gemeentesecretaris. Hierna sluiting. KOEDIJK. KOEDIJK. Raadsvergadering. Na O] worden door den Voorz. <te leden „Concordia” gekomen om Gedurende den tan tentoonstelling vnn den Volksbond tegen Drankmisbruik die ook de Floralia-tentoonatalllng zal bonden in ea- fé de Roo<|. Voorts feestelijkheden kt oafé*B, prijsuitrei king sang enz. en tot slot vuurwerk. Alles behoudens aller steun on goed finan cieel resultaat Het programma wordt goedgevonden. Aan den ZEw. Hoer Pastoor zal ook ge vraagd worden een herdenkingsrede te wil len houden. Aan het uitvoerend comité werd van elke vereenlging een persoon toegevoegd, nL de heeren en dames A. Michielse, C. Bakker Pzn Jae. Sengers, D. Harder, O. Vennlk, Th. Bok ten, J. M. Zonneveld, Th. B. Brand, J. Ad miraal, 8. Hosties, K. Blokker, P. de Jager 8r? J. Bohuyt, K. Muyz, C. Zeeman, P. Jon ge janj. Renes, J Akkerman, J. Grootewil- link, P. Biersteker, 8. Modder, G. Smits, J. Mulder, W. Groot, N. Versteeg, B. Veltman, N. Ursem, Jac. van Gemeren en de dames Ida Klaver en mej. de Vette-Pereoon. Daarna sluiting. OTERLEEK. OTERLEEK. Het postkantoor alhier is wegens bezuiniging opgeheven. WARMENHUIZEN. WARMENHUIZEN. Burg. Stand. over de maand Augustus. Geboren: Klaas, z. van Jan Vlam en van Grietje Koedjjker. - Adrianus, x. van Bar tholomeus van Duin en van Jacoba Groen Klaas, z. van Hendrik de Vet en van Trijntje Groot, -r- Nicolaas Maria, z. van Pieter Mosch en van Wilhelmina Hoebe Cornelia Johanna, d. van Jacob Moojj en v. Johanna Wilhelmina van Baar. Ondertrouwd: Jacobus de Nijs en Alida Pronk. Lourens Theodoras van ’t Sant en Johanna Anna Ligthart Johannes Dek ker en Hendrica van Diepen. Johannes Tesselaar en Maria Dekker. Getrouwd: Floris Wezey en Margaretha Houtkooper Jacobus Albertus Groothui zen en Ctharina Berkhout. Lourens The odoras van ’t Sant en Johanna Anna Ligt hart. Jacobus de NJjs en Alida Pronk. Johannes Tesselaar en Maria Dekker. Jo hannes Dekker en H^pdrica van Diepen Overleden: Willem sevenhuysen 51 jaar, echtgen. van Trijntje Hoogvorst. HEERHUOOWAARI). Loting Mttewa Ie MUltte. De loting voor de nationals militie zal alhier plaats hebben op 17 Sep tember. Er zyn 48 lotelingen. Gemeentebegrooting 1924. Vanaf 4 September tot aan behandeling in de raads vergadering ligt ter inzage de gemeentebe- grooting dienst 1924 ter secretaris Tegen den kostprijs wordt de begrooting verkrijgbaar gesteld. Burg. Stand. Geboren: Klaas, z. v. Klaas Schoen en van Cornelia Evers. Aga tha Gerarda, d. van Nicolaas Jacobus Doo- deman en van Catharina Groen. Alber tus Johannes, z. van Petras Johannes Zijp en van Maria Stet. Jan, z. van Jan Turn man en van Guurtje Biesboer Adrianus Petrus, z. van Petrus de Goede en van Anna Hermina Strooper. Margaretha Cornelia d. van Jan Tromp en van Anna Maria Mooij Theodoras Petras, z. van Jan Schouten en van Leentje Schider. Cornelia, z. van Ja cob Hermanus le Fevre en van Aaltje Linde boom. Cornelia, z. van Cornelia Bart en van Grietje Kieft. Johanna Agatha, d. van Adrianus Oudhuis en van Maartje Moofl Cornelia Ursula, d. van Wouter Hoogland en van Adriana Oudeman. Petrus, z. van Pieter Loos en van Helena Groot Ever- ardus Johannes, z. van Johannes Simon Schouten en van Anna Klaver. Johannes z. van Antonius Vreeker en van Theodora de Boer. Catahrina Afra, d. van Jan van Stralen en Elisabeth Blokdijk. Jacobus, Gerardus Rosa, z. van Gerardus Johannes Nyman en van Dorothea Elisabeth Charlotte Bakker. Overleden: Jan Hovenier, 64 jaar, echtgen van Neeltje Stam. ZIJPE. ZUPE. Gemeenteraad. Afwezig de heer J. Grootes. Na opening volgt goedkeuring van de no tulen. De beet- Joh. Brain vraagt of er geen mgst- -yn te treffen met dos m-nouw der Bwgeebrug, let duurt veel te lang, C. Lobregt te 't Buurtje tot den grond toe af. Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. De kachel is vermoedelyk de oorzaak van den band. Verzekering dekt de schade. Het perceel werd door den eigenaar zelf bewoond. gen tot den r gena van de Edelwacht bei uur voor- Des avonds een plechtig Lof predikatie processie en Te Deum in eon ztampvolle kerk, géén plaatsje was onbezet. Burg. Stand. Getrouwd: Johan Philip Klein en Margaretha Toepoel Hermanus de Vries en Johanna Cornelia Toepoel Geboren: Simon, z. van Jacobus Huisman Marie de Haan. Jan, z. van Dirk Sluis Geertje Wit. Helena, d. van Simou Slot Cornelia Groot. Margaretha Geertruida, hechtenis, de de of 4 dagen hechtenis, de 7e, 15e ieder 12 boete of 6 dagen hechtenis, de 18e en 22e ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 26e boete of 3 dagen hechtenis. 8CHAGERBRUG. 8CHAGERBRUU. Brand. Maandagmorgen Voor de tweede vacature woYden uttge- i bracht 8 stemmen blanco, 6 op den heer Kujjs, 1 op den heer Zandbergen en 1 op den i heer Hommer. Gekozen de heer Kuyz die de benoeming eveneens aanvaardt Aan de orde is hierna de benoeming van leden voor de commissie voor de bedrijven. De heer Zandbergen wenscht niet meer in aanmerking te komen voor lid der commis sie, en zal zijn plaats overlaten aan degenen die 4 jaren buiten den raad hebben gestaan. Hierna wordt met algemeene stemmen be sloten het getal leden van 2 op 3 te bepalen, in verband met de uitbreiding van het getal leden. Na verschillende stemmingen worden be noemd tot leden der commissie de heeren Hemmer, Schipper en Louter. Allen verklaren de benoeming te aanvaar den. In de commissie voor het onderzoek der begrooting benoemd de voorzitter met goed vinden van den raad, nadat de heeren Zand bergen en de Vries geweigerd hebben een beneming te aanvaarden, de heeren Twiak, Poel, Hemmer en Schipper, die deze benoe ming aannemen. Vervolgens stelt de voorzitter voor aan H. M. de Koningin in verband met een in de vorige vergadering genomen besluit een te legram van hulde te zenden hetgeen wordt goedgevonden. Volgt rondvraag en sluiting. SCHERMERHORN. SCHERMERHORN. Raadsvergadering. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom aan de herkozen en nieuwgekozen leden van den Raad en ver zoekt hen de door de wet voorgeschreven eed of beloften af te leggen. Voorzitter wenscht ben geluk met het ver trouwen dat de stemgerechtigde Ingezetenen in hen hebben gesteld, hoopt, dat zy zich dit vertrouwen waardig zullen toonen, en gaat over tot voorlezing der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Het volgende punt van behandeling te de wethoudersbenoeming. Gekozen worden de heerea Westeahof en Plug boer. Beiden nemen hun benoeming aan. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, waarin vermeld is de goedkeuring van de aanvulling van de instructie van den gemeentegeneesheer. KOEDIJK. KOEDIJK. Regeeringsjubileum. Ook hier had zich nog een comité gevormd om dit jubileum feestelijk te herdenken. Met een lijst ging men aan den Kanaaldijk rond, maar het bleek helaas al spoedig dat men deze poging wel kon staken, bijna geheel Koedijk had men gehad aan het ka naal, tot men de luttele som bjj elkaar had van 29 gulden. Als men nu eens- nagaat, dat het gedeelte ongeveer 1300 inwoners heeft, dan is het gemiddelde nog niet eens twee en een halve cent per inwoner. Alzoo zal ook het dorp Koedijk bjj de weinige gemeenten hooren. die het Regee ringsjubileum niet feestelijk zullen herden ken. 30 vereenigmgen waren ïerwijl 2 vereenigingen De heer Maas Geestei gadering en betuigde zfjn tevredenheid, dat zoo velen aan den oproep van het bestuur hebben gehoor gegeven, het was dus zeer goed gezien van de leden van JBleiloo Voor uit” dat men ook hier bet jubileum van on ze Landsvrouwe wilde vieren. Het volgende programma is opgemaakt: Te half 9 uur koraalmuziek van den toren trans. Te 9 uur herdenkingsrede door Ds. Eilers de Haan in de Ned. Herv. Kerk, half 11 op trekken van de schoolkinderen naar het Prommonadeterrein, waar deze zullen wor den onthaald, uitreiking van een hsrinno- ringsbeker. Te 12 uur muziekuitvoering van het Het- looér Fanfarecorps, zang van de alhier ge vestigde zangverenigingen. Te 2 uur bloemencorso met versierde we- Ksos, fietsen, auto’s enz. De stoet zal o.m. ■voorstellen de 11 provinciën en worden op gesteld in de laan van „Ter Ooulatec” waar- M rondgang door de gemeente. 6 dag< gen hi C. B. te St Pancras, H. 8. te Castricum, D. R. te Bergen, D. G. te Schoort, N. de W. te Alkmaar, B. H., C. M. te Noordscbarwou de, J. Th. K. te Egmondbinnen, overtreding Broodbesluit, de le 26 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 16 boete of 7 dagen hech tenis, de 8e f 4 en 8 boete of 2 en 4 da gen hechtenis, de 4e 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 6e en 6e leder 6 boete of 8 dagen hechtenis, de 7e en 8e ieder 8 boe te of 4 dagen hechtenis. 8. 8.. J. R-, K. H., P. B„ J. 8., J. Th K., C. V., 0. H. H. B. v. D., J. B., H. J 8, te Alkmaar, Dronkenschap, de le, 4e, 5e en 9e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 7e, en 8e ieder 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 8 dagen hech tenis, de 6e en 11e ieder 8 boete of 4 lagen hechtenis, de 10e 3 dagen hechtenis. C. H. te Oude Niedorp, H. v. W. te Ber gen, R. G., J. G. te Uitgeest, T. v. K te Zuidscharwoude, F. B., J. L., J. T„ Schoort, D. WA. G. te Oudkarspel, W. J. T. te Heerhugowaard, W. T., D. B, P. J. H.. K. K., F. Hl. N. K., E. B. te Alkmaar, D. M. te Medemblik, M. v. M. te Nijmegen, overtreding rtjwielreglement, de le 4, 8, f 16 boeten of 2, 4 en 8 dagen hechte nis, de 2e, 3e, 4e, Se, 7e, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e, 16e, 16e, 17e, 20, 21e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e f 2 boete of 1 week tuchtschool, de 18e 4 en 8 boete of 2 en 4 dagen hechtenis, de 19e 10 boete of 6 dagen hechtenis. H. P. te Nieuwe Niedorp, N. D. te Lim- men, A. J. T. v. L. te Groningen, C. F. ter B. te Heiloo, W. M. te Saseenheim, J. K. te Oastricum, J. W. K. te Egmond aan Zee, J. H., W. F. K. te Haarlem, H. K. te Heer- uigowaard, W. v. E. te Amsterdam, J. B •e Obdam, N. C. K. te Bergen, C. K., B. 3. 4. B., L. J„ G. W. H., P. T., J. P., D, v, H., M. M., H. M- C, J. H-, J. G. M., t B, J. 8. J., te Alkmaar, overtreding Politi"ver ordening, de le 0.50 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 10e, 19e en 20e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e, 11e, 14e, 16e, 17e en 24e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e, 6e, 13e, 21e, 23e, 26e en 27e ieder 3 boete of 3 dagen 5e, 8e, 9e en 12e ieder 8 boel ipening Visser, Kramer en Oud beëedigd terwyl de heeren de Geus, v. d. Wouden, Mulder en Hart de belofte afleggen Wethouders verkiezing. Herkozen worden de beide altredende wethouders: Visser en do Geus, beiden Vrjjz.-Democraat. Hierna worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Van den heer G. Slotemaker is bericht in gekomen, dal hjj zjjn herbenoeming als lid van het Burg. Armb. aanneemi. De Voorz. deelt mede, dat door B. en W. de tydelyke onderwijzeres weer opnieuw ia aangesteld tot 16 December aa. wegens ziek te van mei. Mesman. Van Gedeputeerde jpiateu, is bericht inge- komen, da» de poIHU-xerordeninjr Inzake de maximum-snelheld nog hiel *>ag worden af-' gekondigd, daar eerst nog een onderzoek moet worden ingesteld, of deze bepaling wel gemotiveerd is. Idem, dat <le adhaesiebetui- ging aan het adres van de gemeente Wierin- gerwaard, betreffende de duurte van den keuringsdienst in de kringge meen teen Alk maar ongegrond is De heer Hart brengt verslag uit over de rekening van het electrisch bedryf over het dienstjaar 1922 welke Sluitend is bevonden met een saldo van 8.126.65 benevens een post van afschrijving ad 1400. De heer v. d. Woude brengt verslag uit over hef nazien der gemeentebegrooting, dienst jaar 1922, welke sluit met een ont vangst van 94.149.03H en een uitgaaf van 89.374.77H alzoo eeu saldo van 4.874.98 en adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten Verzoek P. de Geus Jnz. om afschrijving van 9 maanden hondenbelasting. Een half jaar wordt toegestaan Benoeming van een commissie tot het na zien van de begrooting Burg. Armbestuur. Benoemd worden de heeren v. d. Woude en Hart- Idem begrooting electrisch bedrijf, noemd de heeren Oud en Kramer. Verzoek van den particulieren ophaal dienst om een subsidie van 100 per jaar te mogen ontvangen en als dan voorloopig voor 4 maandbu uit te keeren. Wordt toe gestaan 33.50 voor die 4 maanden uit ts keeren. Wordt voorgelezen een concept-verorde- ring voor het vervolgonderwijs. Voor het ge ven van dit onderwijs worden op voorstel van den heer Mulder aangewezen de heeren Wassenaar, Keunen en mej. Mesman. De b»- loonlngen worden vastgesteld op 1 per lesuur en voor bet hoofd der school op 15 voor den vervolgcursus De begrooting ves hét dienstjaar 1923 is vanlg-wreid op éen bedrag aan ontvangsten én uitgaven van 62.300.12^4. Tot leden van de commissie voor het na zien der begrooting, worden aangewezen de heeren v. d. Woude en Mulder. Vaststelling der voorwaarden landverhuring. De heer Mulder wil om een persoonlijk feit liever In comité vergaderen, dit wordt aangenomen. Na heropening wordt de ver huring vastgesteld op 16 October as. en het weder te verhuren voor den tyd van 8 jaar. Overleg in deze vd gepleegd worden met het Burg. Armbeetuur. Volgt sluiting. CASTRICUM. 0A8TRICUM. Raadsverelag. Nadat alle le den zijn gezeten opent de voorzitter de ver gadering en beèedigt de leden. De heeren Schipper en Hellinga 8. D. A. P. leggen de belonen af. Hierna wordt overgegaan tot benoeming der wethouders. Voor de eerste vacature wordzn uitg»- bracht 11 stemmen, waarvan 6 op den hr. C. Bpaansen, 1 op dan heer H. J. Zandber gen, 1 op den heer Liefting terwijl drie stem man blanco zjjn uitgebracht Gekozen de heer Bpaansen, die de benoe- ■dMt aanneemi, KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 7 Sopt. 1923. J. G. Lz., te Egmond aan Zee, overtre ding Jachtwet /•15,boete of 10 dagen hoon tenis. K. W., F. W„ R. Z. te Egmond aan Zoo overtreding vogelwet, ieder 4 boete of '4 dagen hechtenis. C. K. te Egmond aan Zee overtreding ar beidswet 6 boete of 3 dagen hechteuia. J. S. te Oterleek, A. J. v. W-, G. B. te Alkmaar, nachtrustverstoring de le 6 boe te of 3 dagen hechtenis de 2e en 3e ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. A. 8., E..G. te Egmond aan Zee, J. 8. te Alkmaar, J. R. te Bergen, loopen over verboden grond de le en 2e leder 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 12 boete of :en hechtenis, de 4e 8 boete of 4 da- lecthenis. regelen zyn te treffen met den wröouw der school te Burgnrlmig, let duurt veel te lang, de kinderen möeten weer naar school. De Voorzitter zegt juist van plan te zijn er hedenmiddag met den gemeente-opziebter even naar toe te gaan. Het uitbljjven van de goedkeuring van den Rjjksbouwmeester, is oorzaak dal vertraging is ontstaan. Van B. en W. van Barsingerhorn is een schrjjven ingekomen, dat de Raad voorloo pig heeft vastgeateld de balans en winst- en verliesrekening van den vleeschkeurings- dienst Een schrijven van de Gezondheidscommis sie te Behagen, uitsprekende de wenschelijk- heid om de middelen ter bestrijding van de malariamug kosteloos voor particulieren be schikbaar ie stellen. Van de Harmonlevereenigiii te Oudealuia, was een verzoek 40 aubaidla. Voorzitter zegt dat dit bedrag reeds op de begrooting voorkomt en B. en W. stellen voor deze som uit te keeren. Allen voor. Een adres van de gemeente Voorhout, om trent foren zen belasting, wordt voor kennis geving aangenomen, omdat dia belasting in aeze gemeente niet geheven wordt De Voorzitter deelde nog mede dat 1*> band met bet gesprokene van den heer Kfe ld. dat het raadsbesluit tot opheffing van het vervolgonderwijs nog niet Is onderzocht ld. goedkeuring van net besluit tot hef fing van 45 opcenten over alle aanslagen personeele belasting. Verzoek van den heer Vendel om vergoe ding voor zyne in den Beemster ter school gaande kinderen, ingevolge art 12 der wet op het L. 0. Besloten wordt het gevraagde niet toe te staan. Id: van den heer Jonker te Stompetoreu, om een schoolkaart voor den tram ten be hoeve van zyn dochter, die in Alkmaar da lessen aan de H. B. 8. volgt. Toegestaan. Van de gemeentelijke hooisteken om ver goeding voor gemaakte pnkoaMn Besloten woriiTnen een gratificatie te ver leenen van f §0. Verzoek van de wed. Brom, geb. Kramer te Amsterdam, om verhooging van haar pen sioen tot 200, aangezien zy zelf niet meer in staat is zooveel by te verdienen, dat tij in haar onderhoud kan voorzien. Besloten wordt het pensioen te verhoogen tot ƒ100.—. Schrijven van den ingenieur Veenenbos Naar aanleiding van een bespreking met den Prov. Waterstaat over de te bouwen nieu wen brug over de Schennerringvaart, deelt deze mede, dat door genoemd college plan nen zyn gemaakt om wegen in beheer te nemen w.o. ook de weg langs de Zuidervaart en deze door te trekken door den Eilands- polder langs de tramlyn. waardoor een nieu we brug naast de trambrug noodig zou zyn en de bestaande brug zou vervallen. Adressant adviseert den raad van Scher merhorn op de plannen van den Prov. Wz- terstiat vooruit te loopen en de plannen zoodanig te wyzigen. dat de nieuwe brug daar gebouwd wordt met een verbindings weg naar de Dorpsstraat. De heer Westerbof vraagt hierover het woord en zegt met het advies van den inge nieur heelemaal niet in te stemmen, want komt die weg er, en vervallen de bruggen over de Schermer- en Beemsterringvaart daa wordt de Dorpsstraat een dood punt en zal bet voor de ingezetenen die hun zaken aan de Dorpstraat hebben een ramp zyn. Bpr. stelt den raad voor niet met bet advies mee te gaan. De heer Groot stelt voor om, niettegen staande het schreven van ingenieur Veenen bos, tóch met de bestaande plannen door te gaan, en deze aan Ged. Staten ter ring toe te zendern Dé neer Kalis stelt voor, om de Schermer brug in zooverre te herstellen, dat zy geen gevaar oplevert maar overigens de loop der dingen af te wachten. Voorzitter stelt voor aan B. en W. op te dragen inlichtingen in te winnen aangaan de de plannen van de Provincie. Aldus wordt besloten. Schrijven van bet gemeentebestuur van Alkmaar, om een regeling te treffen voor kinderen die in Alkmaar lagere of U. L. On derwijsinrichtingen bezoeken. Goedgevonden. Volgt verslaf van de commissie tot bet nazien der rekening van het Burg. Armbe stuur en Gem, Electr. Bedrijf, waaruit blijkt dat zij de rekeningen in orda bevonden heeft Van de feestcommissie is een verzoek inge komen om een bedrag uit de gemeentekas toe te staan, om de schoolgaande kinderen een blijvend aandenken te geven aan het re geeringsjubileum van H. M. de Koningin. De voorzitter stelt voor een bedrag van 75 cent, welk voorstel in stemming gebracht en aangenomen wordt met vier tegen drie stemmen. Voor stemden de boeren Wee ter hof, Groot Kalis en Mantel Tegen: de heeren Plugboer Voorthuizen en Ooetwouder. Volgt rondvraag en sluiting. Floralia: Donderdag en Vrüdag Schermerhorn getoond, wat het kan ASSENDELFT. ASSENDELFT. Burg. Stand, van 9 Aug. tot en met 1 September. Geboren: Jacoba Wietske, d. van Willem Flips» en Johanna de Jong. Guus, z. van Cornells Bleeker en Gerrit je Verdonk. Gtz- staaf, z. van Pancratius Hyne en Maartje Boe Gysbertus, z. van Adriaan Bax en Gijsbertha Lagrouw. Duifje, d. van Cornells Kranenburg en Guurtje Volger. Wilhelmus Johannes, z. van Hendrik Huijgen en Adriana de Graaf Maartje, d. van Dirk Kindt en Geertruida Beunder. Ondertrouwd: Willem Smit en Trijntje Smit Maarten van ’t Veer en Hendriks de Wit. Gijsbertus Jacobus Wilderom en Trijn tje Smit. Nicolaas Neele en Alida Johanna Tjipjes. Joannes Baptist Brandsen wedn. v. Johanna Margaretha Daemen en Jeutje Kruithof wed. van Jan van der Velden Pe tras Nyman en Maria Mijnen Getrouwd: Klaas Valkoog en Cornelia Ruyter. Cornells Beentjes en Trijntje Jak Willem Smit en Trijntje Smit. Maarten van ’t Veer en Hendrika de Wit. Overleden: Jacob oezjes 48 jaar, gehuwd SISi siargaretha Laan. W EST WOUD. WEST WOUD. Ongeval. Bjj de gehouden Jubileumfeesten kreeg een jongen der naburige gemeenten tengevolge stoeien een rechterarm breuk en is op ad-- vies van dokter Romein naar Dr. Korten- AanbiddingsfeesL Zondag j.1. had alhier de gewone jaarlijksche aanbiddingsdag plaats. Vrijdagavond in een Lof ter voorbereiding werd een predikatie gehouden door een Pa ter uit Nieuwe Niedorp, waarbij werd over wogen het vreeselyke van een heiligschen nende biecht en daaruitvolgende heiligsche* nende H. Communie. Zondagmorgen naderden bjjna alle geloovi gen tot den H. Taf el. Den geheelen dag kwamen meisjes en jon - mrtelings een half het H. Sacrament bidden f Van Je 67 inzendingen welke naar wu prys mededongen, kwamen in aanmerking 18 I personen en wel de navolgende: le pzijs. mej. Comelisse, 2e pr. mej. K. Wester, 3e pr. mej. J. Klerk, 4e pr. mej. W. Wester, 5e pr. mej. C. Akkerman, 6o pr. mej. Joh. Pols, 7e pr. mej. C. Klerk, 8e pr. mej. van Leeuwen 9e pr. mej. D. Moerbeek, 10e pr. mej. Th. Natzijl. 11e pr. mej. G«a. de Leeuw. 12e pr. Jan Jonk. De pryzen bestonden uit huishoudelijke en luxe artikelen en werden met eeu toepasse lyk woord aan de winnaars uitgereikt. ENKHU1ZEN. ENKHUIZEN. Jubileum organist Woes ten burg. Zondag werd Op plechtige wyse herdacht het feit, dat de heer 8. Woestenburg, ha venmeester te Broekerhaven, voor 25 jaar aangesteld was tot organist onzer parochie. Het hoogaltaar was voor deze gelegen heid in feesttooi. Voor de Hoogmis zong het zangk verdienstelijke wijze de driestemmig! Creator van Epping. In de Hoogmis werd uitgevoerd de drie stemmige Mis Sanctae Mathildes van Hub Cuypers. Den vorigen Zondag was door den Z.Eerw Heer Pastoor den parochianen uiteengezet de beieekenis van deze plechtige Mis, daarbij wijzende op de groote verdiensten van den heer Woestenburg als organist. Na de Hoogmis voerde het zangkoor uit een feestcantate op de muziek van „Priee- terglorie” van Dobbelsteen, met woorden van den directeur van het zangkoor. Na beëindiging hiervan was ter pasi receptie, waar aanwezig waren het ker stuur en leden van het zangkoor. - Daar sprak de ZEerw. heer Pastoor deur jubilaris toe, prees den (jverigen organist die 25 jaren lang onze godsdienstoefeningen heeft opgelnisterd met het schoone orgel spel. Hier passen woorden van dankh.uir- heid, vooral als men bedenkt aat deze dien sten des heeren Woestenburg oelangeloos worden verricht en hjj da*'voor vaak door weer en wind en vaak langs onbegaanbare wegen van Broekerhaven naar hier me est komen. Als bewijs van erkentelijkheid bood spre ker namens het kerkbestuur den jubilaris aan een enveloppe met InbowL Ook de heer G. P. B. Reijns, directeur van het kerkeijk zangkoor, sprak mede na mens de leden van het zangkoor woorden van gelukwensch en dankbaarheid en bood den jubilaris een bloemenmand, hopende dat ook de huisgenooten van den jubilaris dit geschenk aangenaam zal zyn. Geroerd dankte de heer Woostenburg v.>or den tot hem gesproken schoone woorden. gesteld, ozd alle mogelijke inhchuiigel verkrijgen. Men zal trachten in king me4 Petten dese zaak in orde gen. Hierna k aan ds orde de voorioopige zteUing van de gemeenterekening dienst 1922 in goedkeuring van de gen van bet Alg. Arabest het Algemeen Weeshuis, dierst 1922 De Voorzitter dankt de oonnnlszie voor e" Armbestuur met de bemerkingen in kennis stellen Met algemeene stemmen volgt goedkeuring dezer rekeningen. Volgt benoeming Ujnwerker-monteur bfl het gemeente-Electriciteitzbedryf. De heer J. Abbring wordt met op 1 na al gemeene stemmen benoemd als Ijjnwerker Tot wijkverpleegster, vacature mej. Hop man, wordt met algemeene stemmen benoemd mej. A. Meun te Haarlem. Volgt vaststelling van «en vierde supple tore gemeentebegrooting dienst 1923 tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 6014.79 Met algemeene stemmen wordt aan mej Kuilman, wijkverpleegster te Zuid-Zype, een gratificatie van 150 toegekend, als erken ning voor hare buitengewone diensten ge durende de ziekte en ontstentenis van de wnk verpleegster te Noord-Züpe. Voorstel om B. en W. machtiging te ver- leenen tot verkoop van den inventaris van de gasfabriek, overgenomen van de coop, vereeniging Benoid-luchtgasfabriek te Scha- gerbrug. Deze machtiging wordt met algemeene stemmen verleend. De heer Nannis vraagt naar den huurprijs der woning voor den heer Abbring. De Voorz. zegt hierover in Comité te wil len spreken. Hierna spreekt de Voorzitter tot de rootes, Ook de plaats zijner inwoning gaf blijken het jubileum van een barer ingezetenen op prijs te stellen, door het uitstéken van vlag gen en het zenden van vele felicitaties. Gaarne sluiten wy ons aan bij de vele ge- lukwenschen en wenschen de parochie ge lukkig een dergelyk werker tot een der hun nen te mogen rekenen. GOORN. GOORN. Schietwedstrijd, van het jubileum van H. atryd gehouden van den Byz. Vrtfw. Land storm, waaraan door 35 personen werd deel genomen. Er werd zoo goed geschoten, dat by'na allen in aanmerking kwamen voor den verbandswedstrijd, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden De wedstrijd was een mooie uiting van trouw aan de jubileerende Vorstin, die in tij den van gevaar ook op onze mannen kan rekenen. i '‘I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1923 | | pagina 5