Noord-Hollandseh Dagblad i Derde Blad Alkmaar. Zaterdag 3 November 1923. I 1 'j RECHTSZAKEN. I INGEZONDEN STUKKEN. I PROVINCIAAL RIEUWS, BEETS. BEETS. Pensioen. Het OaR Be- stuur van den polder Beetskoog heen besloten 8>2 pCt. voor het pensioen op haar amb.<naren te verhalen, maar daar entegen den inkoop van vroegere dienst jaren. voor zijn rekening te nemen. De g e m e e n t e beg roottng 1924 wordt vastges.eld in ontv. en uitg. op f 16926.87*6, met een post van 1432.24*6 voor onvoorz.en. De plaa.seL Inkbelasting is geraamd op f 5000. Audiëntie. De Raad besloot een audiëntie aan te ‘vragen bij den Commissaris der Koningin in verband met den boogen waterstand en de slech te afwatering. Men zou trachten een stoomgemaal te bekomen bij Schar- Gemengd Nieuw* VENH1ZEN, VENHUIZEN. Uitsla k van den kolfwedstrijd In „de Vergulde Baars”. Ie klas: le prijs M. Roosje, 441 p. C. van Kleef 43 3p.3e I. Buis 426 Serieprijs J. Knol met 100 p. 2e klas; le prijs S. Schekkerman 409 p.; 2e H. Dekker 405 p.3e I. Brugman 387 p.; Serieprijs D. Boot 87 p. i i Ged. en wordt met 28 ver- ver- ge- de Kruis gevestigd is en anderzijds omdat zij noodig mocht z(jn ag der kosten be- dat de van de (Heiloo) ‘t wer- 2e Pi begrooting vaat te ARR.-RECHTBANK TB ALKMAAR. NIEUWE ZAK” Alle dagen bruine b^nenja ook zoo lekker niet! Er is echter geen moedertje lief voor, Piet v. T., uit Akersloot, die geruimen tijd ge leden voorw. veroordeeld, zal heel lang van die bruine boonfuif kunnen genieten. Hy' toch heeft zich in zyn proeftijd opnieuw aan een ernstig strafbaar feit schuldig gemaakt en bevindt zich thans in de gevangenis te Haarlem. Bovendien werd heden de ten uit voerlegging gelast van de voorw. straf, 4 maanden gev. straf. De sop van de kool niet waard. Paulus G., timmerman, te Medemblik was veroordeeld door den Kantonrechter aldaar wegens overtreding van de Arbeidswet tot 1 gulden boete of 1 dag. Baas Duimstok had een zyner arbeiders werk laten verrichten buiten wettelijken tijd. De officier vorderde in appél bevestiging van dit vonnis. Niet pierewaaierig, maar draaierig. Terzake het verkeeren in kennelüken staat, nogwel by Se herhaling, was de Hel- dersche werkman Plet V.veroordeeld tot 3 weken hechtenia door het Kantongerecht te Helder. Van dit onwelkom vonnis kwam Pietje in appél, welk hooger beroep heden werd behandeld. Als motief voerde Piet aan, dat hy niet dronken was geweest, maar draaierig in zyn hoofd, omdat even te voren een hem minder vriendelyk gezind medeburger, hem ’n paar maal met zyn kersepit op de straatsteenen had geworpen. Maar hy had niets anders ge consumeerd dan een paar fleschjes cham- pagnepilz. Aangezien echter de vorbaliseerende agent die Piet had opgebracht, relateert, dat zijn arrestant alle symptomen van iemand, die te veel aan Bacchus had geofferd, vertoonde vroeg de officier bevestiging van bet Kan- ronrechterlyk vonnis. Confliet met de H elder sche Huur com missie. De 66-jarige loodgieter G. J. de J. te Hel der ondervond dezer dagen op gevoelige wij ze, dat het pad van den tegenwoordigen huiseigenaar niet met rozen is bezaaid. Vrij wel ieder huiseigenaar, die niet danst naar de pijpen van de Huurcommissie, wordt ge lijk gesteld met een minder waardigen huis jesmelker. De oude Heer had voor de kapi tale som van f 17.135 inclusief opcenten ’n riant winkelhuis in de Spoorstraat gekocht. Dit huis had hy verhuurd voor 120 per maand, dus 1440 per jaar..Het huurcon tract was wettelijk Opgemaakt door een no taris, die niet het minste bezwaar had ge maakt, dus meende de loodgieter, dat de zaak volkomen in orde was. Maar do zaak was heelemaal niet in otde. De Huurcommis sie bemoeide zich met de zaak, schatte de huur op 900 en gelastte den eigenaar, de meerdere huurpenningen terug te betalen. Deze had daarin niet veel lust en nam een advocaat, te Helder woonachtig in den arm. Deze adviseerde door te gaan met de vast gestelde buur te innen tot de zaak was be slist. De loodgieter hoorde niets meer, tot hem opeens werd beduid, dat hy' door den Kantonrechter tot 100 gulden boete of 80 da gen hechtenis was veroordeeld, ook het te veel gerekend huurgeld moest de man terug geven. Hij kwam van dit vonnis in appél en had nu Mr. Kusteis verzocht zijn belangen voor de rechtbank te behartigen. Hoewel de ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht slechts f 40 boete had ge vraagd, eischte bet O. M. thans bevestiging van net vonnis met onverminderd boete cij fer. Niet zonder grond kwam Mr. Kusters daar tegen op. Pleiter wees op de goede trouw van den appellant Bewees volgens Bartjee met een rekensom, dat de gevraagde huur niet te hoog was en dat zijn cliënt niet behoorde tot de huisjesmelkers. Pleiter rondde zijn piel- dooi af door te verzoeken dat zijn cliënt met een veel geringere geldboete zou worden ge straft. Nadat officier en pleiter nok wat had den staan kiften werd de uitspraak bepaald op as. week. op te richten. Idag te Uitgeest. Het hoofdbestuur readvlseerd den 2en Paaschdag. In met den Zeereerw. Heer Pastoor epaald. Noord en de OUDKAR8PEL. 0UDKARSPEL. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag avond voltallig. De notulen werden na eenige opmerking en aanvulling vastgesteld. Op de begrooting waren eenige adm. aan merkingen ingekomen. Overeenkomstig den wensch van Staten zullen deze veranderd worden. Het besluit tot verlaging van het salaris der wethouders op 100 gulden voor elk kon nie door Ged. Staten aan de kroon ter goed keuring wórden voorgedragen, omdat het be sluit van 8 Augustus tot dit op 150 gulden EEN GEVAARLIJKE STUDENT. De Delft heeft de politie bij een huis zoeking ten huize van den student A. van O. in de Corners Trompstraat een groofe Voltmeter, eigendom van ‘de ge meentebedrijven, in beslag genomen en tevens een soort arsenait ontdekt. Ge vonden werden revolvers, geweren en buksen en een groote partij (o.m. 2 kis ten) patronen, voorts onderdeden van Duitsche handgranaten en andere pro- fèctielen. De man zelf werd op straat ge arresteerd met een gefaden revolver in Zijn bezit. Het wapentu'g is in bes'ag genomen en proces-verbaal op^emaakt. TOEVALLIG GESNAPT. Den Delftschen rijwielhandelaar L. werd in Den Haag zijn fiets, welke hij even, onbeheerd het, ontstolen. L. ging toen naar Delft terugwandelen. Onder weg zag hij iemand, die tangs den weg een rijwiel repareerde, hetgeen bij na- deconderzoek zijn gestolen rijwiel bleek te zijn. L. pakte den reparrateur C. de W.. oud J6 jaar en wonende te ’s-Ora- venhage, in zijn kraag en leverde hem over aan de Delftsche politie, die hem in arrest Stelde. De jongen beweerde het riiwiel gevonden te hebben en van plan te zijn geweest het aan het poli- rie-bureau te deponeeren. VECHTPARTIJ TE AMSTERDAM. Op den Nieuweziids Voorburgwal te Amsterdam heeft woensdagavond te ongeveer halftien een veete, welke blijk baar reeds langen tijd tussdien twee jonge mannen bestond, tot een vecht partij aanleiding gegeven. H. v. d. W., wonende in de Ku penstraat, zou van een zekeren F. reeds meermalen dreig brieven hebben ontvangen. Het laatste briefje dat hij ontving, luidde: „Ik wacht u vanavond voor de laatste maal. Je weet, waar je me vinden kan. Kom je niet wacht dan maar af.” Het schijnt, dat v. d. W. niet langer van dergelijke briefjes gediend was. Hij heeft ten minste den briefschrijver F. op den N. Z. Voorburgwal onver hoeds vastgegrepen en mei een scher pen priem een aantal steken op ver schillende plaatsen in het lichaam toege bracht In blinde woede heeft de dader maar raak gestoken. Toen portie arri veerde, eindigde deze steekpartij. De dade rbekende volledig en gaf als motief voor zijn daad het ontvan gen van bovenbedoelde dreigbrieven op. Van het Hoofdbestuur was o.m. ingeko men /de lijst van bestuursleden in het bis dom Haarlem, met vermelding welk jaar deze aan de beurt van aftreding zijn. Verkiezing voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer C. Venneker. De voorzitter kan door andere drukke werkzaamheden onmogelijk zich meer her kiesbaar stellen. De secretaris beveelt den heer Verheggen aan, welke aapbeveling door allen werd ge steund. Na lange aarzeling neemt deze de benoe ming aan doch op voorwaarde dat de heer Venneker lid der Commissie blijft, aan welk verzoek deze voldoet. Verkiezing van een lid der Provinciale Commissie voor Noord-Holland, aftredend do heer C. Venneker. Hoewel deze hetzelfde bezwaar had wilde b|j aanblijven tot Januari omreden hjj als secretaris-penningm. daar niet in eens uit kon gaan. Dit besluit had de algemeen® goedkeuring. Bespreking winteractia Besloten wordt in overleg met de Zeer Eerw. Heeren Pastoors en Geestelijk advi seurs op verschillende plaatsen te trachten K. V. o] Land* heeft gc overleg met den Zeereerw. Heer van Uitgeest zal deze dag worden bepaald. De- Landdag zal uitgaan van de Hollandsche Propaganda-commissie Districts-propaganda-commissie Alkmaar. De heer J. Berger (Zuidscharwoude) deel de mede, dat men daar op 18 October een prepaganda-vërgadering beeft gehad; in sa menwerking met de Maria-vereeniging was daar een mooi resultaat te boeken. De secretaris wenschte dat de propagan- da-comtnissie dererelijke actie kon steunen De voorzitter deelde daarna mede dat de Bedevaartscommissie die elk jaar een bede vaart naar Heiloo houdt dit jaar, mede door het ongunstige weer voor een belangrijk te kort staat. Van de Maria-vereeniging was een belangrijke toezegging gedaan om dat tekort te dekken. Ook deelde hy mede dat een beroep is ge daan op Alkmaar, Hoorn, Haarlem en Am sterdam. De secretaris-penningmeester meende d^’ Heiloo in ons gewest ligt, wy op de aller eerste plaats deze bedevaart dienen te steu nen. Voorzatter meende, dat, waar de penning meester'geen bezwaar maakt, wij ons met zijn gedachtengang best kunnen vereenigen. Het gevraagde wordt als voorschot bedoeld waarmede dan ook bet volgende jaar de be grooting wordt belast. Zonder stemming wordt besloten aan het tekort by te dragen zooals de commissie dit vraagt. Na de gebruikelijke rondvraag volgt slui ting met den Chr. Groet. len, alsof men er bet gemeentebestuur Alkmaar een pleiziertje mee doet; het meentobestuur heeft er niets mee te ken. We zullen onze actie inmiddels niet stop zetten, maar willen er tbaus reeds op wij zen, dat het hoog noodig is, er voor te zor gen, dat by een volgende verkiezing voor net Hoogheemraadschap, personeu gekozen worden, die meer verstand van zaken heb ben, en onze centen die we besteden aan de toch al zoo impopulaire Hoogheemraad schapbelasting niet over den balk gooien U, mynheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. door de gemeentenaren ingezonden zoeken en bezwaarschriften i vergadering vqor te lezen. De voorzitter zou willen vaststellen, dat die stukken voorgelezen worden, waarvan de meerderheid zulks wenschL De beer Belleman vestigt er de aandacht op, dat hij enkel die stukken bedoeld heeft die de menseben uit deze gemeente ibzen- Hoogachtend Th. Slufter. DRANKBESTRIJDING De Propagandacommissie voor drankbe strijding in het bisdom Haarlem hield 81 Oc tober een vergadering in het Vereenigings gebouw aan de Oudegracht alhier. De voorz. de heer C. Venneker (Alkmaar) opende de vergadering met den Chr. Gr. en heette allen welkom, net verheugde spr. dat de commissie voltallig Was. De secretaris de heer C. Smits las do notulen voor, die onder dank den goedgekeurd. deed mededeeling waarom 4e Landdag inUitgeest niet kon worden gehouden. De jubileumfeesten werden mede 8 genoemd en het Hoofdbestuur ▼ond het nu te laat. heerj J- yerheggen (Egmond-Binnen) deelde mede, dat men door ziekte van Pas «>or saulenn geen contact had kunnen krü- daar zoo mogelyk een K. V. op te BEEMSTER. BEEMSTER-Goote Najaarsmarkt. Op de alhier op 29 October jX gehouden groote s najaarsveemarkt waren aangeveerd 245 koe ien. Handel was stug. BEEMSTER^tremmin<j verkeer. De brug ge legen in de Purmsrenderweg, naby den Rty- perweg, is eenige» tijd geleden opgeruimd, terwyl de sloot daar ter plaatse is gedempt en onder den weg een duiker is aangebracht. Door den nog slappen bodem geraakte een auto Vrijdagmiddag j± in een benarde po sitie, daar de laatste op een gegeven moment wegzakte en noch voorwaarts noch achter waarts in beweging was te brengen. Het oe- vrydingéwerk van de auto uam begrijpe lijkerwijze eenige uren in beslag: het verkucr per rytuig was aldaar gestremd gedurende dien tyd. BEEMSTER. Verkooping. üp Dinsdag, 80 October j.l. had ten overstaan van de nota rissen Daamen te Haarlem en van Woerden te Beemster, in het hotel de „Roskam” te Pur merend voor J. C. Visser alhier de verkoo- naamd „de oude lijnbaan”, met schuur, boom gaard, erf, bouw- en weiland, gelegen aan den Middenweg alhier, samen groot 21.39.90 H. A. Kooper werd de heer A. 1 W. Heeman te Duivendrecht gemeente «fe-m Amstel veot de som van f 57.888. BEEMSTER.Ziftino herkeuringsraad. De Bur gemeester maakt bekend, dat de herkeuring» raad in de maand December as. in een of meer gemeente zitting zal houden. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de op de gemeentelijke aanplak borden gepubliceerde bekendmakingen. BEEMSTER. hinderwet. B. en W. brengen ter algemeens kennis dat door ben aan J. De Boer, en- zyne rechtverkrijgenden ver gunning is verleend tot uitbreiding van zijn bakery door het daarin oprichten van een kneedmachine gedreven door een electro motor van 1 P. K. in het perceel Zuiderwsg, No. 51, kadastraal bekend in sectie E. no. 819 B. en W. brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan P. Smit en zyn rechtver krijgenden, behoudens rechten van derden, voorwaardelijk vergunning is xerleeud tot uitbreiding van zijn Inrichting, door de op plaats voor benzine naast, en daarop een af- tapinricbtng op de openbare straat voor bet perceel, staande aan den Middeubeemster, no. 34, kadastraal bekWid gemeente Beemstsr feetió K. no. 224. Op heden Zaterdag 3 November komt de Raad dezer gemeente in openbare zitting byeen. Aan de orde kom’ o.a. eenn adres van h«t siekefonds Eendra.ut maakt macht om een subsidie van f 400 teneinde met het ver- verhooging door te gaan en een voordracht van B. en W. tot het instellen van avondcur sussen voor voortgezet lager onderwijs op d>- G. L. scholen ter vervanging van het ver volgonderwijs. BEEMSTER. Burg. Stand. Geboren: Hermanus. t. v. H. Timmer en V. C. Sneek. Jan z. v. Jn. Olij en v. E. Pauw. Catharina Maria, d. v. G. Hyper en vac E. J. H. van Soest. Overleden: Willem H 'mis, 68 jaar, wedn. van A. Heinis. Biljard: le prijs W. Bronkhorst; 2e J. Buis: 3e J. Koot Divide nd. In de algem. verga dering van aandeelhouders der N, V. Spoorweg-Maa(schappij „de Zuiderkog*- ge” is het dividend over het dienstjaar 1922 bepaald op 4 pCt subsidie ad 40 aan de vereeniging Nederlandsche Gemeenten. De voorzitter meent dat de vereeniging van Nederlandsche gemeenten van veel nut is. Zy licht de regeering vaak in moei lijke kwesties betreffende de financieels verhouding van ryk en gemeenten toe. Z. h. st. wordtbesloten de subsidie wel te verleenen. De commissie stelt voor over te gaan tot salarisverlaging van den veldwachter-deur- waarder, door hem evenals de andere amb tenaren 8% procent der pensioen- storting te laten betalen, maar hem, omdat het bedrag der verlaging te groot zou wor den hem aan den anderen kant tegemoet te komen door een verhooging van zyn sala ris als deurwaarder. De voorziter kan zich met dit voorstel niet xvereeuigen en zou hem (en alle ambte naren) dan liever maar een pensioenstor- ting van 4 J4 pCt. willen doen bydrageu. Als men het deurwaarderssalaris zou ver- hoogen, dan zou de vergoeding daarvoor te hoog zijn. De heer Apeldoorn zegt dat als men het deurwaarderssalaris verhoogt men ook geen last krijgt met de andere ambtenaren, waar deze maatregelen niet op toegepast worden. De heer van Duin wil het deurwaarders salaris op f 225 stellen en dan de bijdrage in de pensioenstorting daarnaar regelen. Besloten wordt het voorstel van de com missie aan te nemen. De heer Apeldoorn bespreekt de vacantlo toeslagen. De voorziter zegt dat deze toeslagen by instructie vastgelegd zijn, men zou echter de instructie kunnen veranderen. Als men tot intrekking der vacantie-toe- slagen gaat besluiten zou men ook de ver loskundige moeten treffen. Thans krygt zij vacantietoeslag van onze gemeente niet echter van Egmoud aan Zee waar zij ook haar diensten bewyst; dat is niet rechtvaardig, maar het is voor wat onze gemeente betreft door een in structie vastgelegd. Door intrekking van de vacantletoeslagen zou ook het in vacantie gaan daaronder lyden, tenzy ze zich een fi nancieel verlies wilde getroosten. Voorgesteld wordt de vacantie-toeslagen zoowel voor Dr. Fischer als voor de ver loskundige geheel te schrappen, welk voor stel ondersteund en aangenomen wordt. De instructie zal in dezer voege gewyzigd worden. De heer, Apeldoorn zou de ambtenaresse ter secretarie gedaan willen geven, omdat z.i. dezo hulp overbodig is, althans op een geheel andere wyze kan De voorzitter zegt dat den, omdat z(j tegen een of andere kwestie bezwaar hebben. De voorzitter zal die stukken voorlezen waarvan dit verlangd wordt nadat de leden ze hebben kunnen Inzien. Een schrijven van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis” verzoeken de een jaarlyksche subsidie te verleenen; B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken omreden dat hier geen afd. Witte in géval een ontsmettini danliever het juiste be< rekenen. Rapport van de commissie belast met het onderzoek der verschillende begroetingen, dienst 1924. De commissie stelt voor de Burgert. Armbestuur ongewijzigd stellen. Goedgevonden. Begrooting G.E.B. Als boven. De heer Belleman heeft den indruk ge kregen dat de toestand van het G.E.B. voor uitgaande is. Gemeentebegrooting. De commissie stelt voor de presentiegelden van den gemeen teraad weer van 2 op 8 te brengen. De heer Dekker licht dit voorstel toe. Nu alle standen in den raad vertegenwoordigd zijn is er ook een zekere tegemoetkoming voor verzuim noodig. De voorzitter zegt, dat de raadsvergade ring gewoonlyk slechts een paar uur duurt, en dan is 3 of 1.50 per uur wel flink betaald. De heer Apeldoorn is niet voor verhoo- ging- De heer van Duin zegt dat buiten de ver gaderingen nog wel meer van den tijd van de leden gevergd wordt. De heer Straathof zal tegenstemmen om dat hy tegen verhooging is. Het voorstel van de commissie 4 tegen 3 stemmen verworpen. De commissie is voor intrekking van de subsidie ad 40 aan de vereeniging van geregeld worden, de ambtenaresse in vasten dienst is, en dit maar moeilijk zal gaan. Besloten wordt dit onderwerp voorioopig maar te laten rusten. De heer Apeldoorn zou een verzoek schrift aan Ged. Staten willen richten om verandering te brengen in de regeling der kosten van leerlingen die scholen óuirën de gnnTTOÜro bezoeken. Spr. zou ook willen ver zoeken dat de gemeente verschoond zal blij ven van de kosten van de waren- en vleeschkeuringswet. De heer Straathof vindt bet vreeselyk, gemeente de kosten moet betalen kinderen, die de byzondere scholen te Egmond aan Zee bezoeken. De, heer Dekker vindt dit ook vreeselyk, te meer daar het onderwijs hetzelfde is en de kosten in Egmond aan Zee aanmerkelijk hooger zyn. ALs men zelf niet mede wil werken zal het belastingbiljet nooit lager worden. Zou er geen druk oo de ouders kunnen uitge oefend worden. De voorzitter geeft toe dat de kinderen evengoed hier ter school zouden kunnen gaan, men zou de ouders ook onder oogen kunnen .brengen, dat zy de gemeente op kos ten jagen. De begrooting wordt -»- in aanmerking genomen de aangebrachte wijziging ver der vastgesteld zooals door B.‘ en W. is op gemaakt. De begrootiug sluit in ontvangsten op 67325.45 S en in uitg. op 66992.95 K batig saldo 332.50. De H. 0. ia groot 24000. Voorstel van B. en W. om het raadsbe sluit van 19 October 1923 te wijzigen, welk raadsbesluit inhouat het beschikbaar stel len van de 0. L. School te Egmondbinnen voor R. K. Lagere school te HET ROYALE HOOGHEEMRAAD SCHAP. Bergen, 2 Nov. 1928. Mynheer de Redacteur. U zult we| begrijpen, dat ik allesbehalve content ben over de beslissing, welke de algemeene vergadering van bet Hoogheem raadschap „Hollands Noorderkwartier” ge- uoiueu heeft, ten aanzien van de subsidie, iet <-n aan de Ontzetvereéniging te M’ au Het beeft niets geholpen dat meu zich in dé pers tegen de subsidie verklaard heeft, dat velen het -proteet-adres geteekend hebben,— eu dat in de vergadering erkend werd, dat het In principe een fout is, wanneer het Hoogheemraadschap subsidies geeft met slechts eén stem tegen is besloten, de Alkmaarsche Ontzetvereeniging 100 te ver strekken als bydrage in de kosten voor het gehouden riddertournooi. Deze handelwijze is te opmerkelijker en te roekeloozer, omdat ter vergadering bleek dat men niet wist, waar het om ging. Het is toch al te dwaas het'voor te stel- van ma- gebracht is, door de Kroon nog niet goedge keurd teruggezonden is. Verder waren enkele goedkeuringen dankbetuigingen ingekomen. Van het hoofdbestuur van de N.-H. eeniging „Het Witte Kruis” was een zoek ingeokmen om subsidie voor den ont- smettingsdienst. Daar dit adrea pas is ingekomen, werd op voorstel van B. en W. tot aanhouding be sloten. De heer Paarlberg zag dan ook gaarne geïnformeerd, hoe de dienst te Alkmaar in 1922 zoo’n groot nadeel, bijna 4500, kon opleveren. B. en W. zullen hiernaar informeeren. Van de R. K. arbaidersvereeniging was een verzoek ingekomen om werkvermeer- dering of werkverschaffing in den komen den winter. Tevens werd gevraagd om toeslag op uit- keeringen en een steunregeling voor uitge- trok kenen. B. en W. stelden voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen, omdat Ijier steeds naar werk voor dit doel woidt uitgezien en dit ook nu zoo noodig zeker zal gebeuren. Als er geen werk ie, aldus de Voorzitter, zal er andere steun gevonden moeten wor den. Met algemeene stemmun werd de heer Jh. Mosk als adm. armvoogd herkozen. In de plaats van den heer R. Mulder, die vertrokken is, werd al* lid üi de plaatselijke commiMievan .toezicht op het lager onder wijs met algemeene stafilnen, de heer C. Bak ker gekozen. De verordeningen «zake plaatselqke in komstenbelasting werden overeenkomstig het concent vastgesteld. Bij der ond vraag wees de heer Jb. Kroon op de wenschelykheid tot het verplaatsen van hekken voor vermindering van gevaar op den weg. De Voorzitter deelde mede, dat de poli- ieverordening zegt, dat bij vernieuwing van een hek. dit IX meter uit rollaag moet blijven. In de praktijk heeft dit weinig resultaat De heer Paarlberg stelde voor te handelen in den geest als Zuid-Scharwoude gedaan heeft B. en W. zouden bepaalde plaatsen kun nen aanwyzen waar verbetering het meest gewenscht is. met de eigenaars in overleg treden, of ze bereid zyn hun hek voor reke ning van de gemeente achteruit te pl&atsen. Besloten werd, dat B. en W. in dezen geest een onderzoek zullen iustellen, om er dan in een volgende vergadering op terug te kmen. De heer Paarlberg zei, dat al enkele malen de pmerking gemaakt is, dat het 's winters in den morgen zoo donker langs de straat is. In den tijd, dat de menschen kooldorschen t gaan, schijnt het geen verbodige weelde, wanneer wat verlichting wordt aangebracht. De voorzitter deed de toezegging het in de gascommissie naar voren te brengen. De heer Paarlberg vroeg of het waar is, dat B. en W. naar Haarlem geweest zijn, om daar de nadeeten van samenvoeging van ge meenten naar voren te brengen. Dit is in de gecombineerde vergadering gezegd. Spr. vroeg verder of het waar is, dat in Haarlem ook gezegd is, dat de geheele raad van Oudkarspel tegen samenvoeging is. De Voorzitter deelde mede, dat de brief aan B. en gericht was en dit college ge heel tegen samenvotgiüg is. In dit verband zyn ze naar Haarlem geweest De raad heeft pas uitspraak te doen als een vraag te dier zake binnenkomt Hierna volgde sluiting. EGMOND BINNEN. EGMOND-BINNEN. Raadsvergadering Vrijdagmorgen werd alhier een vergadering van den Raad der gemeente gehouden. De voorzitter opent de vergadering waar na de notulen gelezen en ongewijzigd vast- gesteM worden. Ingekomeu is o.a.: ■een beschikking van den Onderwijs, kunsten en i 17 October 1923, houdende dat meente geen vergoeding ontvangt hooge kosten vau het Lager Onderwijs Voor kennisgeving aangenomen. Een schryven van G. Belleman d.d. October 1923, houdende voorstel om alle i ver in openbare i Minister van wetenschappen d.d. deze voor Voorgesteld wordt een redactie-wjjziging in verband met de wet. de o. L school wordt evennro''n beschi!;'*»- «^«*<»ld. De wijziging betreft alleen de medewerking van de re in een te, meer in overeenstemming gebracht met de wet. Goedgevonden. De voorzitter dankt de raadsleden voor de snelle zakelyke behandeling van de he< grooting. De hr. Belleman vraagt dat door B. en W. nog vooraleer 'et riool.''riu’spli uit^e- werkt wordt, verbetering gebracht zal woe den in den toestand b(j Bosman en de kerk; de toestand is nu onhoudbaar. B. en W. zullen deze kwestie in overwe ging nemen. De heer Belleman gelooft dat bet nn toch meer dan tijd wordt dat B. en W. zullen in grijpen. Zooals het nu is, is het een schande voor de gemeente en voor B. en W. er bij, en dat zullen B. en W. toch wel niet wen- schen. De beer Apeldoorn vraagt ®- en geen andere begraaf plaats wete. dan de tegenwoordige, die vlak langs den oner ha ren weg gelegen is. Spr. wijst verder op den onhoudbaren toestand van den M '- b’-weg. De voorzitter antwoordt dat B. »n W. de ze kwestie nader onderzoeken zullen. De heer Straathof vestigt de aandacht op den slechten toestand aan den krommen dijk vanaf den Rinnegotnmerweg. Volgt sluiting. opende de vergaderinj de commissie voltallig P" las de notulen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1923 | | pagina 9