'i I 1. „ONSBLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: 1 3 i ISe Jhwirgmigk an 4’ J t FEUILLETON, De Verrader. BINNENLAND. Alweer zomertljd-strljd? BUITENLAND. Abonnementsprijs: 'er kwirtail voor Alkmaar f 2-— roor buiten Alkmaar f 2 85 Aet Oefllustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. VnSPUIDE BERICHTEN. Advertentieprijs i Van 1—5 regHs f 1.25; elke regel meer f 0.25; ?eda4 per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod” bQ vo» uitbetaling per plaatsing f 0.60. alle abonné’e wordt op aanvrage gratie een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—. f 4OO -. f 200— f 100” f nn— f 7^- ...4 WLLANDSCH POSTGIRO 1M8T\ POSTGIRO 104863. NOORD JAGBLAD •en door speciaal voor den kleinhandel ir STATEN-OENERAAL A de 1 «Wordt vervolgd? X l bereidde zich voor om te sterven. De wind builde hem ’n doodsbed in ’t oor, de sneeuw overdekte hem steeds dichter; spoedig zou hy begraven zyn. steld. De: vrjj bitter aan Engeland verweten. ADMINISTRATIS No. 433 REDACTIE No. «33 Goe< fin rijden. De grijsaard kon iche conventies. zonder Italië te waarschuwen >onald eensklaps en onvoor- sovjet-regeering. Dadelijk NEDERLAND EN RUSLAND. Naar de „Tel.” verneemt overweegt de regeering ernstig de wederaanknooping der handelsrelaties met Moskou, waaruit op den duur wellicht die der diplomatieke betrek kingen zou kunnen voortvloeien. Het oog is reeds gevestigd op een bekend en be kwaam pefebon, die Nederland vaak verte genwoordigd heeft. GEZANT TE ATHENE. Thans is by Kon. besluit benoemd tot bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Athene de heer C. D. Schuller tot Peur- sum, thans gezant te Belgrado. LEEFTIJD VAN TOELATING LAGERE SCHOOL. De Minister van Onderwijs, beeft aan de inspecteurs van het L. 0. medegedeeld, dat er geen onzekerheid behoeft te bestaan om- Het ziet er naar uit, dat dit jaar opnieuw een frissche en vroolijke strijd over den zo mertijd zal ontbranden: Er zijn nu al drie gevechtstroepen: de Regeering heeft reeds by Koninklijk be sluit bepaald, dat de zomertijd dit jaar zal duren van 30 Maart tot 5 October; de heeren Brast en De Boer willen heele- maal van geen zomertijd weten en hebben geruimen tyd geleden een wetsvoorstel tot afschaffing van den zomertijd ingediend; en nu komen hier volgens de laatste be richten nog by de heeren Staalman, de Groot, van Gyn, Boon en mejuffrouw Wes terman, die den zomertijd willen beperken tot de maanden Juni, Juli en Augustus. Dat zyn zooals we zeiden al drie gevechtstroepen. En nu is 't nog lang geen.zomer tijd in de natuur! Het zou ons geenszins verwonderen, wan neer vóór den slag, welke in de Kamer ge leverd gaat worden en waaraan allicht weer een fiksch, onbloedg burger-oorlogje zal voor afgaan, nog méérdere troepen zich formeer den en zich in gevechtsorde schaarden. Er zyn immers nog een heele macht an dere wenschen ten aanzien van zomertijd denkbaar! We willen echter hopen, dat we in- lien eenigszins mogelyk voor een herha ling van den stryd om den zomertijd, wel ke verleden jaar gestreden werd, gespaard blijven. Zoo n strijd wekt maar noodeloos ontstem ming en verbittering, en we komen daar mede toch geen stap nader tot de werkelijk billykste en in het algemeen belang meest gewenschte oplossing. Stryd is nu eenmaal een zeer ondeugde- lyk middel om uitgemaakt te krygen, wat goed en recht en billijk is! Het zou dunkt ons in dit stadium van oorlogsvoorbereiding van groot nut zyn, indien de Regeering thans overging tot pu- bliceering van de resultaten, welke uitgebrei de onderzoekingen ten aanzien van de voor- en nadeelen van den zomertijd hebben opge leverd; is er nog niet genoegzaam on derzocht, welnu, laat de Regeering dan als nog eenige scherpe koppen aan ‘t studeeren en aan *t berekenen zetten. 1 Eerst wanneer alle voordeelen en alle hb- deelen van den zomertijd zoo juist mogelyk teg^n elkander opgewogen zijn (met het oog op sociale en hygiënische belangen zal dit vaak zeer moeilijk zyn, dat geven wy toe), eerst dan zal men er eenigszins over kun nen oordeelen, wie er in< de zomertydskwes- tie gelijk beeft, en wat er in het belang van land en volk ten aanzien van den zo mertijd definitief besloten moet worden. De storm schudde de luiken en raasde om 't dak; de weerhaan draaide kryschend om de ijzeren stang. Dit oproer der natuur deed zyn hart wel, want de nacht had alle smar telijkste herinneringen in zyne ziel weder wakker geroepen ook in zijn binnenste raasde en stormde het. Plotseling meende hij ’n ongewoon ge- druiscb te vernemen. Werden er geene deu ren geopend, was er geen geloop door de gangen, of was dat enkel de storm? In ’t bed kon hy ’t niet meer houden; een 14. ’n Storm bad zich verheven! Hij zweepte wolken van fyne, ijzige sneeuw vóór zich uit en dreef ze den vermoeiden wandelaar in ’t gezicht, steeds nauwer zyn doodelijk web over hem samen trekkend. Moeizaam werkte hij zich vooruit, dwaalde van de eene paal naar de andere, badend in zweet van inspan ning en angst. Nog slechts een uur kon ’t zoo stormen en de reddende palen langs den weg waren verdwenen in de sneeuw. Van tijd tot tyd stond de ongelukkige stil en luisterde met ingehouden adem, of hy niet de klok van ’n nabyzynd dorp vernam, doch niets trof zyn oor dan ’t huilen van den storm en ’t nedervallen der fyne yskor- rels. En verder schreed hy den nacht in. Reeds dreigde de laatste kracht hem te ver laten, zyne voeten weigerden den dienst; daar dook naast hem de donkere rots op, wier spits de twee kruisen droeg. Van moe heid overweldigd, onbekwaam ook slechts ’n enkelen tred verder te gaan, zonk hy aan den voet er van neder. Moeizaam verhief hy ’t hoofd; zyne blikken zochten de duister nis te doordringen, maar vergeefs. Hy vouwde de handen en bad, beproefde dan weer zich te verheffen, en gaf zich ein- Jeljik vol vertwijfeling aan zyn lot over: hy de oogen: Gy zijt ’t, grootvader, waar is mama? De grijsaard zweeg. Waar is mama? Is zjj ziek? Zy zal terstond komen, mjjn kleine. Slaap maar, ik bljjf by je. Neen, ik wil niet meer slapen. Zie mjj aan, grootvader. W’ij willen praten en spe len. Je moet slapen, beval de markies met ’n zware zucht. Hy spande zich in, om de oplossing van ’t raadsel te vinden, dat bang voorgevoel dreef hem naar de kamer vóór hem lag; hy vond geen uitweg, der gravin. Zacht opende hy de deur van haar vertrek en luisterde met ingehouden adem; hy hoorde niets dan den vreedzamen ademtocht van ’t slapende kind. Aarzelend tad hy binnen. Bertha’s bed wa> niet aangeraakt, ’t nachtlicht diep uit gebrand; een gesloten gebedenboek lag op ’t bankje onder ’t kruisbeeld. Bertha!.... riep hy met halfluide stem. Geen antwoord. Eene siddering greep den ouden zeeman, diy den dood zoo dikwijls in ’t oog had gezien, aan; angstig liet hy zyn blikken door de kamer zweven nie mand!. Bertha! herhaalde hy luider. Met bevende hand streek hy over *t voor hoofd, waarop een koud zweet parelde. Hij voelde zijne kracht verdwijnen en zonk ge- Töhtkt in den zetel, die naast ’t bedje stond van ’t kind. George ontwaakte en opende DE WINNER VAN DEN BOKPRIJS. Charles Levermore, schrijver over interna tionale politiek en oud-profeesor is winner van den Bokprys van honderdduizend dol lar vóór het beste practische plan waarbij Amerika met andere naties zou kunnen sa menwerken voor handhaving van den we reldvrede. DE COMMISSIES VAN DESKUNDIGEN TE BERLIJN. In welingelichte kringen beweert men, dat de tweede commissie die te Berljjn gegevens tracht te verzamelen omtrent de vlucht zweét parelde van haar voorhoofd. Myn God, myn God! riep zij, sprong op en staarde met zonderlingen blik vóór zich in ’t ledige. Op ’t-zelfde oogenblik sprong eene snaar der harp met dof geluid. Hier ben ik! Hier ben ik! riep Bertha. In koortsachtigen haast hulde zjj zich in eenen mantel, trok de kap er van over 't hoofd en stak een kleine lantaarn aan. Zacht zoende zij haren zoon en trok 't voorhang om zyn bedje samen, sloop daarna uit de kamer, ijlde de trap af, opende de deur en verdween in den nacht. De storm ontving haar met 'zijn schrikkelijk gehuil, en in 'n oogenblik was zy van top tot teen in'sneeuw vlokken gehuld. Als ’n spook gleed zjj over de besneeuwde velden; met ’t licht der lan taarn in de hand geleek zy ’n dwaallicht. Onophoudelijk spoedde zy zich voort naar den heuvel, die de twee kruisen droeg. Ze vloog meer dan ze ging en naarmate zij haar doel naderde, werd haar tred vlugger, haar haast koortsiger. Eindelijk, eindelijk bereikte zy trots, daar ’n kreet drong door den «nacht, ’n kreet van schrik en vreugde te ge- Ijjk. In hetzelfde oogenblik weerklonk verte ’t geluid van ’n muildiertocht, die met,- ’n hel licht aan de spits, langzaam van ’t gebergte omlaag trok. XL - - Middernacht was nabij ’t slot wendde de markies zich slaoeloes op zyn legerstede. Vt’ City, minder (60 myl ten wacht men, i de rebellen in de straat van Vera Cruz te isoleeren. TOENADERING VAN TURKIJE. De Grieksche vertegenwoordiger te An gora seint, dat ae Turksche regeering toe stemming heeft gegeven, dat met ingang van 1 Februari Grieksche schepen de Turk- scbe havens mogen binnenloopen. Dit, tezamen met de jongste intrekking door de Turken van een vroeger decreet, waarbij de eigendommen van Grieken wer den geconfiseeerd, wordt te Athene be schouwd als een aanwijzing, dat Turkye geneigd is een gunstiger politiek tegenover Griekenland te voeren, hetgeen de eerste stap beteekent voor de toenadering tus- schen beide landen. MIJNGASONTPLOFFING. Volgens berichten tut Breslau heeft bij Hausdorf in bet kolenbekken van Walden burg, een hevige myngasontploffing plaats gehad, waardoor 30 aagnarbeiders werden mg esloten. Tot ntf toe werden 10 lijken geborgen. GEBOUW INGESTORT. Het commissariaat van Voedselvoorzie ning te Charkof, een gebouw met talrijke verdiepingen, is ten gevolge van een hevige ontploffing ingestort. Tal van personen zijn gedood, terwjjl verscheidene bestuurders van auto’s en taxi’s dip, toen de ramp plaats vond, voorbij reden, onder het neerstortend puin werden bedolven. De ontploffing werd gevolgd door een fei len brand. Op de zevende verdieping ver keerde een aantal personen in doodsgevaar, en in hun angst sprongen zy, om aan ver-' branding te ontkomen, uit hst venster. Hierbij werden de meesten gedood. De ruiten van alle gebouwen, binnen een straal van verschillende honderden meters, spron gen door de hitte der vlammen. KORTE BERICHTEN. Het bevolkingscijfer van Stockholm per duizend was in 1923 het laagste, dat ooit werd geregistreerd en wel 12,9 per dui zend tegen 13,5 in 1923. Het sterftecijfer in Stockholm is in 1923 ook een record, n.l. 10,9 per duizend tegen 11,2 in 1922 Het aantal huwelijken neemt toe. Volgens de statistiek zyn tot nu toe van de 780.000 inwoners der Pfaltz 22.000 uitgewezen. De nieuwe Duitsche gezant te Parijs von Hoesch is Maandag naar Parys terugge keerd om de leiding der zaken op zich te nemen. trent het tydstip van .de inwerkingtreding van het K. B., waarbij de leeftijd, waarop kinderen tot eene school voor gewoon la ger onderwijs worden toegelaten, een jaar opgeschoven is. Dit K. B. is geen algcmee- ne maatregel van bestuur, die, tenzij anders bepaald, 20 dagen na de afkondiging in werkinsr treedt, zoodat dit besluit reeds An werking is getreden op den dag zijner af kondiging, n.L 19 Januari 1924. BURGEMEESTER TER LAAN. Gisteren was het tien jaar geleden dat de heer K. ter Laan benoemd werd tot burge meester van Zaandam. Genoemden heer werd hulde gebracht door het College vaz het dagelyksch bestuur, dat hem een vaas met seringen aanbood. Ook de soc.-dem. raadsfractie bracht hem een bloemenhulde. Des avonds kwamen vele ingezetenen den burgemeester op een daarvoor verleende re ceptie hun gelukwenschen aanbieder DE PLATTELANDSPARTIJEN. Naar wij vernemen worden van verschil lende zijden pogingen aangewend om eer fusie tot stand te brengen tusscben den Plat telandersbond (Braat) en de Plattelandspar- ty (Teenstra) ten einde by de eerstvolgende verkiezing meer kracht te kunyen ontwik kelen. Binnenkort zullen hieromtrent nadere besprekingen worden gehouder DE WARENWET. De Ned. Vereeniging van Vischhandela- ren heeft aan de ministers van arbeid en van binnenlandsche zaken een verzoek gericht om de toepassing der Warenwet op visch en vischwaren technisch mogelyk te maken. Tevens verzoekt de vereeniging de toe voeging aan den visscheryraad van een af- deeling visch. werd de vergadering, die nauwelijks kwartier duurde, verdaagd tot nadere eenroeping. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De behandeling van de Indische begroe ting wordt voortgezet Minister DE GRAAFF vult zijn rede aan. De korte verklaring van van Heutz, is z.L inderdaad te scherp. Zy wordt echter mil der door de toelichtende zelfliestuursordon- nantie. De verhouding tot de zelfbestuur- ders wordt beter, naarmate het aantal er varen ambtenaren groeit. Spr. antwoordt den heer Kleerekoper, dat de door hem be- EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag Gisterenavond kwam de Eerste Kamer in een korte vergadering byeen alvorens hedenochtend 11 uur over te gaan tot be handeling in de afdeelingen van de verschil lende wetsontwerpen, onlangs door de Tweede Kamer aangenomen. Van enkele le den was bericht ingekomen, dat zy hetzjj wegens ziekte, betzjj wegens verblyf in bet buitenland de zitting niet konden bjjwonen; zoo van den heer Van Kol, die thans te Ge nève vertoeft. Nadat eenige rapporten over verzoek- schiften waren voorgelezen, deelde de VOORZZITTER mee, dat het in zyn voor nemen lag, indien de eindverslagen tydig binnen waren, de Kamer Dinsdag 19 Fe bruari weer byeen te roepen, om alsdan in de afdeelingen de Indische begrooting te behandelen, Niets meer aan de orde zijnde, een by- Op dit uur schemerde nog ’n enkel lichtje vóór ’n raam van 't slot. Daar knielde de bedrukte weduwe vóór ’t beeld des gekruis- ten. De huilende storm hield haar wakker, met bedrukt hart smeekte zij tot God, om alle reizigers te land en de schippers op zee in zyn genadige hoede te nemen. De godsdienst is de ryke gave, waartoe de armen en ellendigen in hunnen nood ijlen gelijk de hongerige vogels naar dgn koren bundel op ’t besneeuwde dak van den Noorschen boer. Naast 't voetbankje, rèaarop Bertha kniel de, stond de harp, die sinds langen tyd stom geworden was. Onwillekeurig nam zij deze ter hand, en dwaalde met lichte vinger door de snaren. De plechtige klank, dien zy ’t in strument ontlokte, deed haar goed; zij voel de zich lichter en meer gelaten, en verzonk in lieflyke droomen. Zy zag René weder vóór zich, doorleefde weder den tyd harer eerste, gelukkige lief de, toen hart oti hemel haar alle geluk dor wereld schenen te beloven, ’t Hart had woord gehouden, maar de hemel maar. had hy haar dan iets beloofd? Plotseling rustte de hand der jonge vrouw zii voelde haar hartebloed verstijven, koud Dan zal ik me alleen aankleeden, zeida de kleine. U doet my in ’t geheel geen ge noegen, u is onaardig. De kleine klom uit zyn bedje. Uit vrees dat hy verkouden zou worden, hielp de mar kies hem zijne kleederen aandoen, maar hij deed ’t zoo verstrooid, dat zelfs ’t kind ,*t be merkte. Maar waaraan denkt u toch, grootvar der?.... Mama blijft lang. Waar is zij? Zeg 't mijl Zy komt, zy komt, blijf rustig! dan wil ik zoo lau op uw knio [op, hop, ^rootvadffl rd kon met weerstaan, van kapitaal uit Duitschland dezer dagen haar werkzaamheden onvoltooid zal affui ten, aangezien het haar ónmogelijk zou zijn gebleken het noodige licht te verkrijgen aan gaande de sommen die naar het buitenland zyn verzonden en de deposito’s aldaar voor Ihiitsche rekening gehouden. De commissie zal trachten haar werk voorloopig te Parijs voort te zetten. De sub-commissie uit de eerste commissie van deskundigen,' die de Duitsche begroo ting onderzont, heeft gisteren een aantal hooge ambtenaren van het ryksdepartement van financiën, o.a. staatssecretaris Schroe der, geraadpleegd. De leden van de sub commissie, die zich met het probleem van den munt-standaard bezig houdt, hebben een nieuwe korte bespreking gehad met dr. Sphacht en zyn vervolgens ontvangen door dr. Luther, den ryksminister van financiën, met wien zy een lang onderhoud hebben ge had over de plannen betreffende de nieuwe emiseiebank. In ’n communiqué zegt de 2e comm. oa. dat zy zoowel van de Duitsche regeering als van de banken de meest mogelijke medewer king heeft ondervonden. Tevens grijpt de commissie de gelegenheid aan om te ver klaren, dat in het door de banken vrijwillig ter beschikking gestelde materiaal de namen van de buitenlandsche klanten noch ge vraagd noch genoemd zyn. DE NIEUWE PUTSCH PLANNEN IN BEIEREN. De „Vorwkrts deelt mede berichten uit Beieren te hebben ontvangen, welke aanlei ding geven tot waarschuwing van Me open bare meening en de regeering, ony voorbe reid te zyn op een hernieuwd optreden van de nationaal-socialisten van Hitler. Het voor nemen zou bestaan om het Hitler-proces te saboteeren *pt~~geheel onmo^lyk te maken door een nieuwd Putsch. Uit MOnchen wordt gemeld, dat het hoofd kwartier der Duitsche monarchisten in Beie ren een oproep tot het Duitsche volk heeft gepubliceerd, waarin dit aangespoord wordt het huidige parlement omver te werpen en de regeering te stellen onder de oude monar chistische grondw De mogelykheii van het laatste b£- en Koningin Mary zullen de Koning en de Koningin van Italië in Mei een officieel bezoek aan het Engel- sche Hof brengen. In de plaats van dr. Cesar o, die afge treden is als minister van posteryen in Italië is benoemd Giano, die tot nu toe onderstaats secretaris van marine was. De weduwe van den gewezen Pruisi- schen minister dr. Friedbefg is te Berlijn om het leven gekomen doordien een brandkast waaruit zij papieren wilde nemen, omviel en haar de borst indrukte. Na een verwoed gevecht heeft de Schu- po in het Zipkower bosch, Pommeren, een rooverbende, die al ruim een jaar Midden- Duitschland onveilig maakte, gevangen ge nomen. Vier roovers werden by het gevecht doodelyk gewond, twee zyn ontkomen. De 25 pet. toeslag op D.-wagens en restauratie-rytuigen zal dezen keer niet ge- ëischt worden in de naar Leipzig rijdende treinen. Ook de Italiaansche regeering heeft voor beursgangen gedurende 20 dagen de ta neven met 20 pet. ^verlaagd. Zondag 17 Febrtiari wordt in geheel Duitschland een „Paltsdag” georganiseerd als een demonstratie tegen de separatistische beweging in de Palts. Het aantal werkloozen in Groot-Brit- tannië bedroeg op 28 Januari j.l. 1,284.700 dit is 96019 méér dan op 21 Januari j.l., doch 201.178 minder dan op 1 Januari 1923 Tengevolge van de geweldige sneeuw- sUtfihen, moest <n het Zuidel. deel v. Joego- -ëïavië het spoorwegverkeer worden stopge zet. Nabjj Honfleur is eeiCloeee locomotief zijdelings op een passagierstrein ingereden Verscheidene wagens werden opengereten en tal van reizigers zyn gewond. De hoofdcon ducteur van den trein werd gedood. Den laats ten tyd wordt de bevolking van Dalmatië verontrust door weliswaar niet hevige, maar berbaaldeljjk voorkomende lich te aardbevingen. Vooral in Noord-Dalma- tië en in het kustgebied by Sebenile komen de schoken met korte tusschenpoozen voor Het aantal vreemdelingen, dat een be zoek aan Berlyn brengt, stjjgt weer. Terwjjl in December 5288 buitenlanders in de hoofd stad vertoefden, w«s hun aantal in Januari weer tot 6183 gestegen. Aan het hoofd van de lijst staat Oostenrijk met 852 bezoekers dan volgt Nederland met 765. ling, welke in Romeinsche kringen thans heerscht wegens de mislukking van het ver drag. Mussolini heeft zich voor de erkenning van Rusland laten vinden tegen zekere voordeelen voor Italië, als b.v. gunstige scheepvaartcondities op de havens van de Zwarte Zee, welke condities echter door «sommigen werden aangezien als in strijd met de Haag&i* Hoe dat zS: erkende MacDc waardelijk de daarop heeft Moskou het teekenen van het verdrag met Italië tot nader order uitge- ïze mislukking wordt algemeen en ÖE STRIJD IN MEXICO. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de Mexicaansche rebellen-leider Huerta, met zyn staf de stad Vera Cruz per stoom boot beeft verlaten, met onbekende bestem ming. Tevens wordt gemeld, dat de troe pen der opstandelingen Vera Cruz hebben ontruimd. olgens de laatste berichten uit Mexico- r, bevinden zich de federale troepen op dan vyf mylen afstand van Cordoba i 21W. van Vera Cruz) en ver- door de bezetting van die plaats idwet id wordt onder de oogen gezien, dat een monarchistische beweging met de wapens zal moeten worden onder drukt. Von Seeckt is zeker van de houding van de Beiersche Ryksweer. DE PALTS-KWESTIE. Eric Phipps, de Btitsche zaakgelastigde te Parijs, heeft gisterenmorgen de Peretti della Rocca, den directeur van de afdeeling politieke aangelegenheden van het Ministe rie van Buitenlandsche Zaken bezocht. In Fransche kringen is men thans van oordeel, dat de bylegging van het Fransch- Engelsche meeningsverschil omtrent Paltakwestie, op den goeden weg Is. EEN BELGISCH OFFICIER AANGEVALLEN. Gisteren is te Brussel bericht ontvangen van een Zondagavond j.L te Sterkrade (in het bezette gebied) gepleegdeh aanslag op een Belgisch officier van bet bezettingsle ger, den 27-jarigen Beek. Deze werd aan gevallen door drie mijnwerkers en door dolk steken gewond. De aanleiding hiertoe was, dat Beck was opgetreden, ten einde de orde in een bioscoop te handhaven. De officier werd gewond aan het hoofd, de handen en in het gezicht en in zeer ernstigen toestand naar het gasthuis vervoerd. De drie aanran ders werden gearresteerd en naar de gevan genis te Duisburg overgebracht. ITALIË EN SOVJET-RUSLAND. De onderteekening van het verdrag, dat tusscben Italië en sovjet-Rusland tot stand gekomen was en dat eerstdaags moest wor den onderteekend heeft niet plaats gehad. De Italiaansche correspondenten der Duit sche bladen wjjzen op de groote teleurstel- De vertegenwoordiger van Z. H. den Paus, Mgr. Testa is na een langdurig ver blijf voor herstel van gezondheid te Rome naar het Roergebied teruggekeerd. Het disconto der Italiaansche hank is van 5 pCt. verlaagd tot 4% pCt. en 4H pCt. Angenomen kan worden, dat de verlasring tot 4M betrekking heeft op de handelswis- sels en de verlaging tot 4K pCt. op bank- wissels. Ter beantwoording zoek van koning George

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1