Tweede blad ■oord-Hollandseh Dagblad. I I K Donderdag 7 Fibruari 1924. MEUWS. I 'I bekende I r I obdaM. Ifig derV Getrouwd :Jacöb Neefjes, ueduwnatfY I een rverslag Win Marijtje Zwart, en Maarijé Hoedjes, gaa t wordt. BURGERBRDG. I Scfi' OUDORP. i i «lamesportemonnaie, Een zeer belai ons op a.s. :e reke- liepen saldo iwarbekle® - - Vader', fo uspreken. T I - groo- __j - Jotaende ja ren zal verminderen. Een verwijt gericht tot hen, die reeds d. maand d. v. Pie- Anna eeen vergadering ptaats van T K. Landarbeiders bond in Het doei der bil- idermaai de tand- op te wekken tot hier ire VVIJDENES WIJDENES. Straatverlichting. In ver band met de kortelinjpi in den Raad gehou den bespreking aangaande aansluiting aan de waterleiding zal op 13 Februari de heer J. van Oldenhargh, directeur van dit bedrijf in het lokaal van den heer 0. Visser voor belangstellenden dit onderwerp nader behan delen. SCHOORL. SCHOORL. Miseieavonden. Op Zondag en Maandag 3 en 4 Februari werden hier missieavonden gehouden door een Eerw. Pa ter van de Congregatie St. Joseph van Mill Hill. Door een zeer mooie en gloedvolle rede hield Z.Êerw. de aanwezigen geboeid. Het leven onder de zwartjes van Afrika? een zwaar werk voor den Missionaris. Doch hy geniet ook van de schoone vorderingen, die zijn gemaakt in de laatste 25 jaren. De Mis sionarissen hebben op het oogenblik veel steun van inlandsche broeders en Katechis- ten, doch hebben nog steeds gebrek aan Mis sionarissen uit Holland en aan geld. Doch het gebed voor de bekeering der heidenen is ’t noodzakelijkst. De Eerw. pater hoopt dan ook, dat velen zullen worden uitverkoren om in den wijn gaard des Heeren te mogen werken. Het was een zeer geanimeerde avond. Verhuring landerijen, van de gemeente Schoor! en Burgerlijk Armbestuur, voor den tjjd van 4 jaar, op 5 Februari. Perceel 1 van de gemeente. Huurder P. Op dam voor f 1 per jaar, werd aan denzelfde verhuurd voor ’t zelfde bedrag. Perceel II. Verhuurd aan Wed. P. Ory voor 1,50, werd ook weder door denzelfde gehuurd voor 1,60 per jaar. Perceel lil. Verhuurd aan C. Hoogvorat, voor 1,50, dezelfde voor ’t zelfde nog meerdere volgen, opdat welvaart mede verhoogd wor de door een sterke afdeeling van den Land- en, Tuinbouwarbeidersbond „St. Deus T>edit”. LIMMEN. LIMMEN. Burg. Stand over de maand Januari. Geboren: Johannes v. Cornells Baltus en Cor- Jan, z. v. Cornells Kluft .jter. Aaltje, d. v. Pieter l Pletronella Leijen. LANGENDIJK. LANGENDIJK. Uitvoering. Zondag j.l. gaf de JGymn. vereeniging „Pius X” onderafd van de St. Jozefgezellen, haar 1ste uitvoering in „De Burg” te Nd. Scharwoude. De heeren Geestelijken van de parochie, de meeste commissieleden van de St Joz. Gez. Vereen, en Jeugdorganisatie en een flink aanwezigen gaven door hunne opkomst van hunne belangstelling in de vereeniging blijk. Het verloop van den avond, de vlotte af werking van het programma en de wyze waarop den ummen werden uitgevoerd, lie- tén duidelijk zien dat de vereeniging flink vooruit gaat. Het is niet de bedoeling om in finesses de verschillende nummers te bespre- vrjje oefeningen, de brugoefening der adspi- ranten en de stokoefeningen van do heeren der 2e afdeeling, welke pittig en correct wer den uitgevoerd. Een bijzondere vermelding verdienen de nummers vrije oefeningen, brug en hoogrefc, van de '1ste afd. heeren, Welke keurig wer- den uitgewerkt. - Er schuilen in de vereeniging zoowel on der de heeren als adspiranten zeer goede krachteif, wélke onder de degelijke leiding van den heer Bood zeker tot ontwikkeling zullen komen. De aanwezigen die met aandacht de ver richtingen volgden gaven herhaaldelijk door applaus blijk van hunne ingenomenheid. De avond werd afgewisseld door, een too- neelstukje „De Advertentie” door een drie tal heeren van de tooneelvereeniging „SL Paulus” onderafd. van de 8t Joz. Gez. Ver. gc- der De secretaris Brengt na lezing der 1 1 Getrouwd notulen een keurig gestekt jaat... uit, waarvoor hem dank gebracht woi-,. Wegens ongesteldheid van de penning meesteresse doet de vjce-voorzitter ver slag van den financieelen toestand der vereeniging. De ontvangsten waren met inbegrip van liét saldo der vorige ning f 602.04. De uitgaven beli~ f606.53, zoodat er een nadeelig u. was van f4.49. De rekening, door de heeren Sijp en Terpstra nagezien, werd volkomen ac- coord bevonden. Omreden de teruggang van de mid delen de intering bedroeg f59 had het bestuur nlannen beraamd ter verbe tering en stelde de vergadering voor geen inzenders Voor de tentoonstellin gen meer aan te nemen dan onder voor- waanje van lidmaatschap. Ode steMe het bestuur ter voorkoming van verpotten der uitgereikte planten een andere wijze van verzegeling voor dan ’lot nu toe gevolgd is. Deze voorstellen worden goedgekeurd. Aan de orde kwam bestuursverkiezing wegens aftreden van mevr, van Dooren- Taanman en mevr, de Boer-Groot. We gens het niet herkiesbaar stelten van eerstgenoemde werd in hare plaats be noemd mej. Sik>—Demmendaal, terwijl laatstgenoemde nerkozen werd. Ingekomen was een schrijven van den caféhouder Mak. die mede namens leden van Westerblokker verzocht de tentoon stelling beurtelings ook ten zijnen huize te doen houden. De voorzitter ziet wel de billijkheid van het verzoek in, doch zou dit jaar nog bij het oude witten blijven om een volgende keer nader te beslissen, voor al omreden er zoo weinig opkomst van de leden van Westerbfokkef is, om het verzoek te verdedigen. De heer de Haart wil van een heen en weer reizen niet weten en stelt voor hier aan voorgoed een eind te maken door in het reglement vast te leggen, dat de ver gaderingen en tentoonstellingen te Oos- terblokker zullen gehouden worden. Na nog velerlei discussie wordt ten laatste liet voorstel de Haart met 14 tegen 13 stemmen aangenomen. Nadat nog verschillende bezuinigings plannen zijn besproken, waarmede het bestuur rekening zal houden, wordt aan genomen om de uit te reiken planten wederom aan de schoolkinderen, wier ouders lid zijn, gratis te verstrekken en de planten voor ouderen tegen vijf cents boven den kostprijs. Het verder verlor de rondvraag L lijke zaken en gen de ten toons an Out te Heiloo en Aga- luur. QBDAM. Burg. Stand o. Jahuari. Geboren: Johanna, ter Pater en Maria Konijn. Geertruida, d. v. Jacob Zuiker en Mar- garetha Rood. OverledenCornelisi Commandeur, echtgenoot van Aagje Deen, oud 41 j. Aaltje Schuiftemaker, weduwe V. Jan Stammis, oud 78 iaar. Maria Corne lia, d. v. lacobus Antonins Mooij en Ca tharina Schouten, oud 9 maanden. Ondertrouwd: Gerrit Kappelhof en Cornelia Ktaver, weduwe van Jan Loos. Christiaan Hendrikus de Goede en Margaretha Commandeur, weduwe van Antomus Klaver. Cornells Klaver en Maartje van Etten. Hendrikus, z. nelia Kniin. J en Ma rijtje Doch Brakenhoff en Retrondla Leijen. An na Clasina, d. v. Cornells Groot en Kla- sina Maria Yessie». Cornelia Johan na, d. v. Simon Schuijt en Catharina Laan. Overleden: Levenl. aangeg. kind van Jacob Dirkson en Johanna van der Eng. Gehuwd: tha Maria middeling der gemeente. Deze aangelegen heid is reeds in dit blad vermeld. De Voor zitter geeft nog een korte toelichting om trent deze zaak, spoort de leden aan, hier van gebruik te maken. Niemand behoeft zich door valsehe schaamte terug te houden, de Commissie is geheimhouding opgelegd. Het raadslid Sengers deelt nog mede, dat de Commissie het op hoogen prijs zal stellen, als van dit crediet gebruik zal worden ge maakt. Spr. merkt nog op, dat de leden zich vóór Maandag a s. kunnen opgeven by den Secretaris onzer afdeeling. Op 11 Febru ari, ’s avonds houdt de Comra. vergadering efi daar worden de verschillende aanvragen behandeld. Ook kan men desgewenscht naar omstandigheden kunstmest, zoowel als stal mest bekomen. Hierna brengt de heer Koomen verslag uit, als afgevaardigde der Bondsvergade ring te Haarlem. Vervolgens rapport der Controle Commissie en benoeming hiervan voor 1924. De heer Koomen, rapporteert tot goed keuring der rekening. Gekozen werden de heeren Wealing en van der Steen. Hierna verkiezing bestuur. Aftredend de heeren Jb. Sengers en J. Schuit; beiden werden herkozen en namen hunne benoe ming aan. Vervolgens gratis verloting van 2 stuks gereedschappen. De gelukkige winnaars wa- ren de heeren Koomen en C. Klaver. ;en. ierw. Heer Geestelijk Adviseur BURGERBRUG. Gymt», vereeniging. De voorwerker van de gymnastickvereeni ging alhier, de heer A. J. Melker, heeft voor deze functie bedankt. De heer C. Pronk te Wannenhuizen is nu als zoodanig door de vereeniging benoemd. Verkooping. Uitslag openbare verkoo- ping der landerijen behoorende aan den heer C. Nieuwland te Bergen. Perceel 1 K. Fran cis. perc. 2 C. Nieuwland. perc. 3. M. Beste- man. perc. 4. J. Raat. perc. 5 C. Nieuwland. Jbz. perc. 6 R. Struyf.Tpere. 7. C. Nieuwland. Jbz. Totaal groot 12 H. A. staat thans in op bod op 29.000. Benoemd. Tot organiste der Ned. Herv Gejn. alhier is benoemd mej. A. Kuiper Rregman. OUDE NIEDORP. OUDE NIEDORP. Aangekocht. Door den heer B. J. F. Meyer, burgemeester al hier, is aangekocht het heerenhuis en moes tuin van mevr. Nagelhout. H. K. KiesvereenigingJaarvergadering R. K. Kiesvereeniging op Donderdag 12 Fe bruari 1924 ten locale van den heer G. Ligt- hart. O.m. komt op de agenda voor bespre king en voorstel straatverlichting. HOOGKARSPEL. HOOGKARSPEL. Concordia. Het fan farecorps „Cojjordia” hield zyn jaarverga dering. Aanwezig alle leden. De aftr. be stuursleden, de heeren F. Brouwer en O. Va- lentein werden herkozen. Het bestuur be staat thans uit: C. Groet, voorz„ J. Bakker, Pz., vice-voorz., H. v. d. Oord, secretaris, J. de Vries, 2e secretaris en F. Brouwer, pen ningmeester. verloop der vergadering betroffen alle husihoude- regeMngen voor de vol- defhng, waarna de voor zitter onder de gebruikelijke plichtple gingen de vergadering sloot St. Deus Dedit Vrijdagavond LI. had hier bovengen. R. het Patronaatsgel eenkomst was q| en tuiriboui bet vormen ter plaatse, t lid, de heer Va-.,usprcaen. De heer Vader memoreerde de gree te werkloosheid, welke, naar het zioh laat aanzien, in de eerstv< weinig wordt gericht tot hen, die reeds meer malen was uiteengezet en de gelegen heid geboden is om vrouw en kinde ren of ouders te verzekeren tegen nij pend gebrek bii werkloosheid. Nogmaals releveerde spr. het groote nut van ziekte en landbouwongevaflen- verzekering, welker totstandkoming voor een groot deel het werk der organisatie zijn; daarbij wordt, wijzende op den wensch van Paus en Bisschoppen, om zich op Katholieken grondslag te ver- cenigen, aan het mogelijk gevaar van re volutie herinnerd. Ten laatste wijdt de spreker een woord aan de werkverschaf fing hier ter plaatse, welke door hem lang niet goed genoemd wordt. l5e EdelAchtb. Heer Burgemeester, die door zim belangstelling en tegen woordigheid bewees het nut der arbei dersbond in fe zien, betoogde uitvoerig dat de werkverschaffing onder de ge geven omstandigheden redelijk was en besloot door de vergadering met een op wekkende overtuiging „Organiseert U!” toe te roepen Het gevolg was, dat en kele nieuwe feden zich Tieten inschrij ven. Mogen Blokkers [oog vont, bedrag. Perceel IV. Verhuurd aan J. Jonker voor 3.50 per jaar, dezelfde voor 't zelfde be drag. Pergeel I van Burg. Armbestuur, groot 41 A. en 20 c.A. Verhuurd aan Heertje Stam voor 120 per jaar. Huurder Jb. Ory voor f 99 per jaar. Perceel H, groot 69 A. en 60 c.A., in huur by P. Rens voor f 85 per jaar. Verhuurd aan denzelfde, voor ’t zelfde bedrag. Perceel III, groot 1 H.A., 2 A. en 40 C.A., in huur by P. Rens voor 110. Verhuurd aan A. Rens voor 100 per jaar. Perceel IV, groot 70 A. en 80 c.A., in huur by G. Keyszer, voor 50 per jaar. Verhuurd aan denzelfde voor 74. Perceel V, groot 1 H.A., 27 A. en 30 c.A. in huur by Wed. Gutker, voor 120. Ver huurd aan denzelfde voor hetzelfde bedrag. Perceel VI, groot 1 H.A., 29 A. en 20 c.A., ^in huur by Wed. Gutker voor 90. Ver huurd aan denzelde voor 19 per jaar. Perceel VH, groot 76 A., in huur by J. Lente voor f 85, per jiaar. Verhuurd aan W. Spruit voor 66 j>er jaar. Perceel VIII, groot 89 A. en 80 c.A„ in huur by P. Struyf voor 105 per jaar. Ver huurd aan K. Meyer voor 106 per jaar. Perceel IX, groot 1 H.A. 20 c.A., in huur by Q. Keyser voor f 105 per jaar. Verhuurd aan denzelfde voor 152 per jaar. Perceel X, groot 2 H.A. en 40 c.A., In huur by J. Kager voor 445 per jaar. Verhuurd aan Jb. Bietveld voor 410 per jaar. DE RIJP. DE RIJP, Opgedragen. Aan den neer N. Oudejans, timmerman, alhier, ts opgedragen een boerenstolp te bou wen aan den Zuiddijk, voor reicening van den heer H. Zweep te Graft. HEILOO. HEILOO. Burg. Stand over de maand Ja nuari. Geboren: Dieuwertje, d. v. Joan- hes Nagelhout en van Maartje Kool. Jac ques, d. v. Jacobus Kaandorp en van Ca tharina Zut Albertus, z. v. Franciscus d« Bree en van Diederika Hendriks Kuipers. Jacob, z. v. Jacob Kerssens en van Petro- nella Verduin. Anna BarnabéjM. v. Cornells Adrianus Rotteveel en van Francina Catha rina Kiebert Jacobus, z. v. Nicolaas Schou ten en van Anna Min. Johauaa Geertruida, d. v. Martinus Houtenbos en Johanna Dek ker. Ondertrouwd: Denenaar de Jager, oud 29 jaar en Neeltje de Croos, oud 22 jaar. Getrouwd: Jacobus Molenaar, oud 59 jaar en Maartje Bywaard, ou<t 48 Jaar. Degenaar de Jager en Neeltje de Croos. Overleden: Johannes Zuurbier, oud 61 jaar. Levenoos aangegeven kind van Theo doras Molenaar en Jacoba Brakenhoff. Grietje Mors, oud 79 jaar, weduwe van Ger rit Schouten. Gevonden: Een met, eenig geld. Jaarvergadering Maandagavond hield de afdeeling L. T. B., alhier, hare jaar vergadering in het „Bruno-gebouw”. De Voorzitter der vakgroep tuinders, opent met den Christelyken groet en een woord van welkom, in het byzonder tot den Geestelijk Adviseur, Pastoor van Meeuwen. In zyn openingswoord releveert de Voorzit ter, het afgeloopen jaar, en brengt even naar voren het groote verschil der opbrengst van het Witlof. In het seizoen 21/22, bedroeg de opbrengst voor onze vereeniging ruim 50.000, en in 22/23 by een grooteren aan voer dan vorig jaar 17.000. Aardbeien is een totale mislukking geweest. Voor de vee houders is het afgeloopen jaar redelijk goed geweest. De notulen worden onveranderd vastge- steid. 8 Vervolgens brengt de Secretaris een goed gesteld jaarverslag uit, hiêruit zy vermeld, dat het ledental stationair bleef, en 83 per sonen telt. Verder zyn gehouden 3 vergade ringen door het bestuur en 3 algemeene ver gaderingen. Door de afdeeling is voor de leden aange kocht voor ruim 1000 stalmest en onge veer 700 kustmest, het gehalte van laatst genoemde meetsoort was ruimschoots vol doende. De Secretaris ontvangt een welverdiend •n dankbaar applaus en dankwoord voor dit jplgebrefd verslag. Hierna beeprefing mestaankoop door be- Mededeelingi Door den Ei was een schrijven ontvangen v. d. heer Gan zeboom, mededeelende, itat op het a.s. Eu charistisch Congres te Amsterdam ook de L. T. B. is uitgenoodigd. Gaarne zou het Hoofdbestuur daarop te genwoordig zijn met een vaandel. Reden waarom van elk lid tien cent wordt ge vraagd voor dit doel. De Geestelijk Adviseur wil dit verzoek ondersteunen, en wil zelf in deze vergade ring by de leden rondgaan. Het resultaat was meer dan bevredigend. De afwezige le den worden vriéndelijk verzocht, hunne bij dragen te doen toekomen aau den Secreta ris, den heer Schuit. Verder waren van den heer Klaasen, oud- veilingmeestcr te ’s Bosch belangrijke inlich tingen ontvangen betreffende de cultuur van bet Witlof, en wel in die mate, dat het binnen zeer koiten tyd gereed kan zyn. Hierna vaststelling contributie over 1924. Door het bestuur wordt voorgesteld om be nevens 2.50 contributie af te dragen aan het hoofdbestuur, bovendien 50 cent ]>er lid te heffen voor de afdeelingskas. Door den heer Westrop wordt voorgesteld de contributie op totaal f 3.25 te stellen, dit voorstel wordt met byna algemee'ne stem men aangenomen. Rondvraag. De heer Westrop merkt op, dat by de Holl. Maatschappij van Landbouw, gelegen heid tot het volgen v. een cursus is en vindt het een treurig feit, dat onze Katholieke jeugdige landbouwers aangewezen zijn, om daar hunne opleiding te ontvangen. Door den Geestelijk Adviseur worden deze woor den ten zeerste gewaardeerd. ZynEerw. wil de toesegging doen, dat zoodra de Katho lieke jongensschool gereed zal zyn, ook daar landbouwonderwijs zal worden gege ven. ZijnEerw. spoort de leden aan, intijds maatregelen te nemen om verschillende cur sussen te organiseeren. De Voorzitter merkt nog op, dat by een vorigen oproep, geen voldoend aantal deel nemers zich heeft opgegeven, zoodat het liestuur, geen schuld draagt, doch de leden zelf de oorzaak zyn. Medegedeeld werd nog, dat zy, die genegen zyn als zaaier op te tre den, zich by den 8ecr. kunnen aanmelden. Ten slotte wenscht de G. A. nog een kort woord te spreken. ZynEerw. zegt, hier is een somtier beeld opgehangen, over het vo rig jaar, en zeer terecht. Hopen we echter, dat dit jaar beter moge zyn, en als de tee- kenen ons niet bedriegen, is het vooruit zicht gunstig. Zoekt echter eerst het Rijk Gods en bet andere zal u worden toegeworpen. Als Gjj Gods zegen wilt ontvangen, vraagt dit dan door eep vurig gebed en een goed Roomsch leven. Voorzitter dankt den Geestelijk Adviseur voor deze vermanende woorden, want al te veel, wordt dit uit het oog verloren. Hierna sluiting. BLOKKER BLOKKER Propagfandaclub. Een zeer belangriike vergadering wacht ons op a.s. Vrijdagavond 6.30 uur in het Patronaategebouw. Niet minder dan een 14-ta! punten zijn op de agenda ver meld. waaronder naast de gewone za ken als bestuursverkiezing, jaarverslag en rekening van den penningmeester, enz. voorkomen besprekingen over aan koop van een vendel en over het Liefdewerk Oud Panier en d.elname aan den Stillen Omgaiieen voorstel komt aan de orde betreffende het plaatsen van een verkooprek voor brochure’s e.d.. enz. enz. Wij meenen verder, dat deze jaarver- gadernig niet alleen nuttig doch ook’ aangenaam zal worden gemaakt wegens opluistering met muziek. Door den Geest. Adviseur zal ter aan sporing tot bijwoning van den Stillen Omgang en het a.s. Eucharistisch Cotv gres te Amsterdam, eene "toelichting ge geven worden met lichtbeelden. Wd wit len hopen, dat het rijk voorziene pro gramma van dezen avond aanleiding moge zijn tot een druk bezoek van leden als niet-leden, aan welke laatsten ook gaarne toegang verleend wordt laarv ergadering FloraHa. Een dertigtal leden was slechts aanwe zig, welke door den voorzitter werden verwelkomd. De heer P. de Boer drukte zijn ontstemming uit, dat niet meerde ren waren opgekomen. Aangenaam doet net spr. aan onder de aanwezigen de belangstelling te moeten constateeren van den burgemeester, den heer Oost- veen. Dankbaar wordt gevFaajpd van de verschillende inzendingen, die een goed geslaagde tentoonstelling ten gevolge gehadnebbeu. een schrijven ingekomen, dat hij accooru 3t met de begrooting van het R. K. loolbestuur, betreffende de kosten van wijziging banken der R.K. scholen. Deze kosten zijn geraamd op f927.80. De voorz tter stelt voor het Schoolbe stuur in deze vrij mandaat te geven om de banken bij aanbesteding onder de gemeehtenaren te laten hersfcHen. Goedgevonden. Toetreding ais lid der vereeniging van N. D. Landgemeenten. De voorzitter zegt, dat de kosten van toetreding Jiet Ie jaar ongeveer f30 be dragen en dan nog de kosten van hen. die naar zulk een vergadering worden afgevaardigd. Dit is veel te hoog voor een kleine gemeente a^ de onze. In stemming gebracht wordt besloten niet als lid toe te treden. Alleen de heer Mooi stemde voor. Benoeming lid commissie van toezicht op het L. Q., wegetis periodieke aftre ding van den heer H. Smit. Door "B. en W. is het volgende dubbel tal opgemaakt: No. i Jn. Bruin. No. 2 A. de Boer. No. 1 wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Benoeming lid College Zetters. Vaca ture wijlen G. Moeijes. B. en W. hebben het volgende dubbel tal opgemaakt: No. I Jn. Bruin. oN. 2 A. de Boer. No. 1 wordt met algemeene stemmen gekozen. Van het R. K. Parochiaal Schoolbe stuur is een schrijven ingekomen, ver zoek houdende oen het stukje school plein, dat nog niet bestraat isK te willen bestraten. De voorzitter stelt voor deze zaak aan mee te wachten, met het oog op de werkzaamheden van het leggen der wa- terleidingsibuizen. Vermoedeliik zullen ifgedankte steenen ovefbnjven, die dit doel geschikt zijn. Van de Directie der Leerfabriek is het verzoek ingekomen om van de gemeente het geheele perceel liggende bij de fa briek, te mogen aankoopen. Het gedeel te nog jn eigendom aan de gemeente behoorende, is ongeveer 3500 M2, groot Adressanten bieden reeds f 1 per M2. De voorzitter stelt voor deze zaak op het eind der vergadering in comité nader te bespreken. Goedgevonden Met algemeene stemmen wordt be sloten geen subsidie te verleenen aan den Ontsmettingsdienst van het Witte Kruis. Besloten wordt na overleg met den heer .H W. Freeze eo Ds. Groot a.s- mede Pastoor Maat, die er voor gevoe len tot de afdeeling Alkmaar toe te treden. Van gemeentew.ege zal aan gen. afdeeling f50 subsidie worden toege kend. Hierdoor hebben de minderge- goeden recht op gratis verplegingsma- teriaal. Rondvraag. De heer Bruin dankt den voorzitter voor de s.hoone woorden tot hem gesproken en zegt zijn volle mede wêricing toe. De heer Mooij zou op. den hoek bil Muf een bord willen plaatsen met ver- keersaanwijzing. Voor vreemdelingen le vert het nogal moeilijkheden op. De voorzitter zegt toe hieraan zijn aandacht te zullen schenken. Volgt sluiting. HEM—VENHUIZEN. Jaarvcr<jad»Ting ïiekenfondx ,JU. Jo- ■vcr’. Het ziekenfonds hield zyn jaarvergade ring in het lokaal van den heer J. Burger te Hein op 5 Februari j.l. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat er gedurende het afgeloopen jaar was ontvangen met inbegrip van het saldo der kas f 480.74, waarvan voor con tributie 324.40 van eereleden 27.25 en andere ontvangsten f 5.De uitgaven be droegen 417.49. De reserve op de Boeren leenbank bedraagt 1600.03. in de commissie tot nazien der rekening en verantwoording werden benoemd do hee ren J. Keuning, I’. Commandeur en G. de Boer. Do rekening werd door de commissie keurig in orde bevonden en een woord van dank voor het nauwkeurige beheer aan den penningmeester was dan ook volkomen op zyn plaats. De drie aftredende bestuursleden werden wederom herkozen en wel: P. Nan met 21 C. Kaag 21 en J. Appelman met 22 stemmen In plaats van den heer P. I-angcndyk, wel ke als bestuurslid bedankte werd gekozen de heer C. Tol. Het bestuursvoorstel om voor het jaar een bydrage te geven van 25 als be drage voor het te stichten vereenigingsgo- bouw mocht de toestemming der algemeene vergadering verwerven. Bij de rondvraag werd door den beer C. Hooiboer voorgesteld een H. Mis te laten le zen voor do levende en yverleden leden, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Deze fl. Mis zal opgedragen worden in het octaaf van het feest van den H. Jozef. De rondvraag leverde verder geen bijzon derheden op. Bij het sluiten der vergadering werd met klem door den voorzitter er op aangedrongen, dat de leden zullen trachten zooveel mogelyk nieuwe leden aan te werven Daarna sloot dé voorzitter de vergade ring met den Christelyken groet. ENK HUIZEN. ENK HUIZEN. Geslaagd. Onze plaats genoot, de heer A. jC. van Loo, slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het candidaatsexamen voor civiel-ingenieur. HEERHUGOWAARD. HEERHUGOWAARD. Inbraak. Heden nacht, ongeveer half drio is ingebroken in de woning van den heer C. Oudhuis. De huishoudster hoorde gedruisch, vermoede- Ijjk waren er twee personen, die zich toe gang tot de woning hebben verschaft doot ven achterruit uit te breken. Er wordt niets vermist. De oolitie «telt een onderzoek In, werkzaamheden van het leggen der wet afgedankte steenen overbfijven, die voor dit doel geschikt zijn. Aldus besloten. J— r xjaï- verzoek ingekomen om van de van de tooneelvereeniging Dat ook dit op de juiste waarde werd schat bewees het herhaaldelyk gelach aanwezigen. Tot besluit werd te zien gegeven een ta bleau „de ondergang van Sodoma en Gho- raorra” wat een prachtig effect gaf. Dat de gymnasten hier goed worden be oefend wordt verklaard, doordat de heer Bood de leider is. De verrichtingen van dezen aan alle toe stellen werden onder spanning aangezien. pUDORP. Raadsvergadering. Dinsdag j.|._ ’s middags 2 uur, kwam de Gemeenteraad in openbare vergade ring bijeen. Afwezig weth. Buren en de heeren A. de Boer en Jb. Kunst. De voorzitter stelt voor eerst over te gaan tot toelating van het nieuwe raads lid Bruin. Dc heer Mooi adviseert als hd van de commissie van onderzoek der geloofs- brieveri^ot toelating. Aldus besloten. HierrA legt de heer Bruin de ver eist hte eeden af. Dc voorzitter wijdt een kort woord aan wijlen het raadslid Moei,es, die door God weggeroepen is van tteze aarde en niet meer in het nieuwe jaar aan de be langen dezer gemeente mocht medewer ken. Voor deze open plaats hebben wij den heer Bruin in ons midden. Spreker vraagt ook van hem alle medewerking in het belang der gemeente. Hierna worden de notulen gelezen en onveranderd vastjjesteld. Ingekomen stukken Van Ged. Staten is ingekomen de goedkeuring der gemeentebegrooting, dienst 1924. Van hetzelfde Col ege is in gekomen ter begeleiding vaststelling nieuwe verordening op de hetfing van schoolgeld L. O. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is van I*. de Bie een schrij ven, verzoek houdende een vaste brug te mogen leggen naar zijn land bil den ingang van het Oudorperland bij Bu ren. De voorzitter stelt voor dit toe te staan, met dien verstande, dat het geen rijbrug mag zijn. Goedgevonden. i Proces-verbaal van de laatstgehouden kas verificatie 4e kwartaal 1923 getneen- te-ontvanger. In kas waa en moest ziin f8.694.88. I Voor kennisgeving aangenomen. Verder i» ingekomen het schrijven van Werkendam. Aldus besloten. I ■I Van den Inspecteur van het U O. js

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 5