telegrammen. vliegongeval. Amsterdamsche Beur 67. t>4 3hh «7.' .'31 BERICHTEN. FINANCIEELE BL'SCKRLLJKE STAND. WEERBERK’l Opgave vao de NederlM«4«che Laudbouwbank. Poerworedjo Compania MIJNEN Redjang Lebong PETROLEUM I de „zwaluwe./” versus „de ROODE DUIVELS”. 25 Febr. 1924 1.30 1.45 139 BINNENLAND 63‘/. 64 65 13 12 24 131 140 33H 164M •62*/. 163 165 94*/. 206 122 140 257H 254 33 87 128 !30 110 235 364 320 1*’/. adres i schitterende earresteerd Biscshop O.óO'/j wel- 2.67*, ben. ;aan. iken Herman Pieter 118 128 416K 241 434 276 124M 207’/. 138H 139 24 25 203 516 4) 8 515H 407 161 139 130 164« 81 243*/, 438« «6 <H7. M9 98 52*/, 141M 33 17*/. 63K 270 1047, u4 17 87 io3 138 130 118 243' 105 34 16 244 440 207 >4 1387, 372H 365 3.2 105 16 11.53'. 69.90 42.42'/, 35.121/i' 46.30 11.621/2 2.675/s 7.771/2 37/ 270 3 -'08 13m*', '39' 128 107. 514 408 1->4H 239 417'/. .98 203H 516 62/, 142 31 276 126 27 198*1, 204 515 408 207'/, 137 1U4H 34-/. lö 86 J. .51 138H *27/. ’0/. 34*. Ill .03 314 408 207 138 139 .32 36iH ..3U7. 163'/ ^04H 21*„ 139*/. 253 H 73 234 •17*/. 129 0.593,; 11.821/,’ 11.80 1.032'Z, 10.22*/, 0.0037'i'h 0.0037'/, 0.50 11.52'/, 69.85 42.32’/, 35.10 46.35 Voor het concours 29 Mei, 1, 8 en 9 Juni te houden, en ultgeechreven door de muzi- één doode en één gewonde. DE STRIJD IN MEXICO. VERA CRUZ, 24 Febr. GemcM wordt, dat reizigers werden gedood van een trein, die nabij Soledad door de rebellen was opgeblazen en daarna aangevallen BENOEMD. Naar wy vernemen is door Z. D. H. den Biscshop van Haarlem, in dc plaats van den W.Eerw. Heer H. Bilara, -dic benoemd is tot pastoor te Middelhamis,. benoemd tot kape laan aan de St. Laurentiuskerk alhier, de Weleerw. Heer A. A. v. d. Berg, die kape- Berlijn p. bilt. Parijs BOrnssel Weenen Bankp. p. 10.000 Londen Stockholm Kopenhagen Christiania Bazel Rome New-Yorlc Praag BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Loonen In werkverschaffing ea c adressen inzake verstrekking brandstof en huurbons en be treffende de wijze van uit keering der ondersteuningen van het Burgerlijk Armbe stuur aan georganiseerde werkloozen. Overeenkomstig het advies van de meer ite minderheid blyft aandringen op herstel der regeling van 25 October j.l. De minderheid blijft de regeling van 20 December j.l. beschouwen als een niet ge rechtvaardigde loon-verlaging. Het feit, dat alleen vaders vaji gezinnen met 6 of meer kinderen beneden 14 jaar het loon van 48 cent per uur kunnen verdienen, maakt, dat dit loon slechts bij uitzondering wordt uit gekeerd en dat verreweg de meesten voor een aanmerkelijk lager Jbedrag hun arbeid verrichten. Als belooning voor arbeid ver liest de uitkeering dan vrijwel geheel haar waarde. Al te zeer is thans naar de meening der minderheid, naar de grondslagen eener steunverleening een loonregeling opgesteld. De minderheid blijft dan ook met klem ver vanging van de regeling van 20 December j.1. door die van 25 October j.l. aanbevelen. Dc meerderheid adviseert daarentegen tot afwijzing van dit deel van het verzoek. Ad; 2 De meerderheid van B. en W. stelt zich op het standpunt, dat verstrekkingen als de hierbovenbedoelde behooren tot de taak der armbesturen. Principieel bestaat er naar hare meening geen verschil tusschen ondersteuning in geld en die in natura. Zou dc gemeente op het verzoek ingaan, dan zou zij derhalve treden op bet P rein, door de wet aan de armbe/uren toegewezen. De meerderheid acht i/it verzoek dan ook zon der meer niet voor inwilliging vatbaar. En zy meent daarvoor steun te vinden in het K. B. d.d. 25 Augustus 8. 414, welk K. B. zich, evenals dat van 10 November 1922, nr. 34, stelt op het standpunt, dat met de individueele omstandigheden van de te ondersteunen personen rekening moet wor den gehouden. Het voldoen aan dezen eisch behoort, naar de meerderheid meent, in het bijzonder tot de taak der armbesturen. Iets anders is het evenwel, wanneer men de omstandigheid, dat de gemeente zelf cokes produceert, wil benutten om een re geling moirelhk te maken, welke zonder die omstandigheid de geméente wellicht voor groote offers zou plaat, en. B. en W. zyn bereid, aan het burgerlijk armbestuur een nader te bepalen hoeveel heid cokes ter beschikking stellen, opdat dit college daarmede naar bevind van zaken kan voorzien in de door die instelling te le nigen behoefte. Uiteraard is dit dan niet be perkt tot georganiseerde werkloosen, doch strekt dese maatregel zich uit tot allen, die daarvoor naar het oordeel van het burgerlijk armbestuur in aanmerking komen. Het verzoek sub 2 is dus, naar de meening der meerderheid, slechts in dien vorm en op dien voet toe te wijzen. GETROUWD: Louis Hendrik AMenkamp en Afra Elisabeth Wilhelmina Wortel. OVERLEDEN: Jan de Groot, 82 jaar. I van Cogvorden, 52 jaar. Schoenmaker. 59 jaar. GEBOREN: Chnstiaan Johannes, Jansen en Cornelia f. Hoogste stand 770.8 te Thorshaven. Laags je stand 755.2 te Brussel. Verwachting: Zwakke tot matige doordejjke tot noordóóstelijke wind, neve.ig tot betrokken of zwaarbewolkt moge.ijk eenige regen of sneeuw, zelf- tde temperatuur. met deze restrictie, dat aan het Burgerlijk Armbestuur in laatste instantie moet wor den overgelaten te beoordeelen, of het op de door adressant gevraagde wijze de onder steuningen wil doen verstrekken. Aan het Burger- hebben B. en W. Blijkens mededecling van den Minister zal aan een eventueel Rykssubsidie ook thans de voorwaarde worden verbonden, dat de werkloozen. die neg recht hebben op uit- keeringen uit de werkloozenkas, in de eerste plaats moeten worden aangenomen en daar na de andere georganiseerden. De door den Raad vastgestelde volgorde zou daardoor geheel worden omgekeerd, en de vele „uitgetrokkenen” en ongeorgani seerden. die thans bij de werkverschaffing zijn werkzaam gesteld, zullen op het Burger lijk Armbestuur aangewezen zijn en dienten gevolge indirect ten laste van de gemeente kas de uitkeeringen ontvangen, welke dat College beschikbaar stelt. Op dit oogenblik zouden een 50-tal werkloozen in dat geval komen te verkeeren. Wordt de uitkeering van het Burgerlijk Armbestuur geraamd oj> gemiddeld 9.per man per week, dan zou het Burgerlijk Armbestuur komen te staan voor een hoogere uitgave van 7200. over b.v. 16 weken. De vergelijking van de financiëele voor- en nadeelen is hiermede niet volledig. De Regcering heeft nog steeds niet beslist op het verzoek der gemeente om Rijkssub sidie in de kosten van ondersteuning der „crisiswerkloozen” als hoedanig voor deze gemeente worden aangemerkt de typografen en tabaksbewerkers. De laatste brief welken B. en W. terzake ontvingen en waarhjj ver schillende inlichtingen worden gevraagd, be vat oa. de mededeeling, dat op subsidie in die koeten geen uitzicht bestaat, wanneer Je gemeente niet wenscht mede te werken aan werkverschaffing op het door de Regie ring gewenschte loonpeil. Niet-voldoening aan den wenseh der Regeering zal derhalve mede tengevolge hebben, dat hare bijdrage voor de hicrbedoelde crisis-werkloo^Vn. wel ke over 1928 misschien op 2000.-\^ is te «tellen, voor de gemeente verloren zotr Voorts moet aandacht worden gescln aan de vraag, welken invloed de overneming van de door den Minister verlangde M»lgi orde van tewerkstelling zou hebben op den steun der gemeente aan werkioozenkassen. Het is B. en W gebleken, dat die invloed van too geringe beteekenia is, dat daaraan practise!; geen gewicht behoeft te worden toegekend. Immers de subsidiën aan de werkioozenkassen worden door het Rijk (en de gemeenten) eerst dan verleend als de toe stand van de over het geheelo Rijk werken de kas eener vakvereeniging zulks noodig «ou snaken. Het subsidie bestaat dan voor zooveel de gemeente aangaat, in een bijslag op de bijdragen, welke de ter plaatse geves tigde leden eener vakvereeniging in de verkloozenkas storten. Al staat het bijgevolg vast, dat de kas •ener vereeniging minder behoefte heeft aan bijslag naarmate meer georganiseerde werkloozen bty do werkverschaffing worden TERUEL, 24 Febr. Een vliegtuig’ is neergestort. Er is Bijk-'’to<’r Alkmaar. (Ontvangen per raadlooze telefoon). z. v. Cornells Frederika Besiter. vereeniging ,Ons Genoegen” te Akmaar hebben .zich o.m. onderstaande vereenigin- gen laten inschrijven: Wilhelmina, Volendam; Harmonie Kapel, Zand voort; Eensgezindheid, Blaricum; R. K. Korps Crescendo”, Purmerend; Oranje Harmoniekapel, den Helder; Helders Fanfa recorps, den Helder; Spaamdammerkwartier Amsterdam; Spaarndamscbe Kunstkring, Spaarndam: Klein maar Dapper, ’s Graven- hage; Excelsior, Alkmaar; St. Caecilia, Alk maar; Onder Ons, Zuid-scharwoude; Chr. Muziek Ver. Juliana, Velzeroord; Tuinwijk, Amsterdam; Crescendo, Schagerbrug; Maars sens Fanfarecorps, Maarssen; St. Caecilia, Wijkeroog; 8t Louis, Alkmaar; Fanfare Orchest, Amsterdam; Tavenu, Opperdoes; Harmonie, Wicringen; Hofwijk Amsterdam; Ons Genoegen, Hoofddorp; Harmonie, As sendelft; ’ruindorp, Amsterdam; St. Michael, Heemstede. Vijf vereenigiugen voor Lectuur A Vue. Negentien vereenigingen voor den marsch wedstrijd. Het belooft dus een schitterende wed strijd te worden. Tegen een uitnoodigiug Ijjk Armbestuur in dien zin geenerlei bezwaar. Resumeerende stellen B. en W. voor, in bovenaangegeven zin te besluiten. Bouw van eene woning in het Muziek park. De Commissie tot expoitatic van het Ste delijk .Muziekpark heeft B. en W. verzocht te willen bevorderen, dat ten gerieve van den pachter van het buffet een woning in het Muziekpark wordt gebouwd. Het is B. en W. gebleken, dat aan dtn kant van de Kruislaan, tegen het hoofdgebouw, eenige vertrekken gebouwd kunnen worden, zonder het geheel te schaden. Zooals uit het door den Directeur der Ge meentewerken ontworpen plan blijkt, blijft de zaal van de Kruislaan af bereikliaar, het geen voor het uiterljjk aanzien zoowel als om practische redenen gewenscht is. Behal ve een voorkamer en twee slaapkamers, die met de reeds bestaande keukën, de wo ning van den jiachter uitmaken, is tevens een vertrek beschikbaar voor het bestuur, waaraan zich ook behoefte deed gevoelen. De totale bouwkosten zjjn geraamd op 4150.—. Voor een juiste verhouding achten B. en W. het gewenscht, dat de commissie van exploitatie deze woning van de gemeente huurt en dat aan die huur de voorwaarden verbonden worden: dat de woning slechts door den buffethou- der mag worden bewoond; dat de huur eindigt, zoodra de exploitatie in andere handen overgaat; dat de huurprijs 8 pCt. der bouwkosten zal zqn verschuldigd. De Commissie heeft reeds bericht, dat zy deze voorwaarden zal aanvaarden. B. en W. stellen voor, hiertoe te besluiten. Deelneming in garantiefonds ge- westeljjke turnuitvoering. De Regelingscommissie, welke is samen gesteld uit de Alkmaarsche Gymnastiekver- eenigmgen „Kracht en Vlugheid” en „De Halter ter voorbereiding van een einde Mei of begin Juni a.s. door het Gewest Noord hólland van het Kon. Nederl. Gym nastiek verbond op hét Sportpark alhier te houden open lucht uit voer mg, wendt zich tot den Raad met het verzoek de gemeente te doen deelnemen in het te vormen garantie fonds voor een bedrag van 1000.—. Uit de toelichting blijkt, dat deze uitvoe-' ring op twee achtereenvolgende dagen zal worden gegeven. Ongeveer 2000 turners en turnsters zullen daaraan deelnemen. De plaatsel. commissie heeft evenwel, in op dracht van het Hoofdbestuur van het Ver bom!, ten behoeve van het welslagen der uitvoering de verplichting na te komen, te bevorderen, dat een gerantiefonds van on geveer 4000 worde gevormd. Een gedeel te daarvan, bestaande uit een subsidie van 250 van het Gewestelyk Bestuur en uit het gevraagde gemeentelijk subsidie zal, zoo noodig, het eerst worden aangesproken. Daarna wordt over het door jtarticuliereu bjjeen te brengen deel vas het fonds be schikt. B. en W. achten het voldoende, dat van de 1000 gemeentesubsidie 500 wordt be stemd om met het door het gewestelyk Be stuur gegarandeerde bedrag van 250 in de eerste plaats te worden aangesproken voor de dekking van een "eventueel tekort, terwijl de overige 500 met de door par ticulieren toe te zeggen garantie op één lijn behoort te worden gesteld, zoodat een hooger verlies dan 750 op evenredige wijze over allen wordt omgeslagen. B. en W. stellen derhalve voor dienover eenkoinstig te besluiten. riaat, d.d. 21 Januari 1924. houdende het verzoek: 1. het loon bij werkverschaffing te herstel len op het bedrag, vastgesteld bij Raads be sluit van 25 October j.l., nr. 7; 2. aan werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners één H. L. cokes per gezin en per week te doen verstrekken; 3. ten bch<n ve vaj* de gezinnen van werk loozen huurbons te verstrekken. Ook werd ingediend het adres 9van den R. K. Volksbond, afd. Alkmaar, om de uitkee ringen van het BurfCéliik Armbestuur aan georganiscerden, voortaan te doen geschie den door tusschenkomst van de vakafdee- lings-penningmeesters. Ten opzichte van eerstgenoemd en W. het volgende op: Ad. I^De meerderheid van B. en W. ziet geen aanleiding, terug te komen op de be slissing waarbij 'lc loonen werden vastge steld overeenkomstig het voorstel-Kusters laan was te Lisse. AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding van het schilderwerk aan 33 woningen, te bouwen voor rekening van den heer J. Apeldoorn, alhier, is als volgt: A. Lek, Bergen 10189. Gilles en van Leeuwen, alhier 9786.40. Hartog en Hoogland, St. Pancras 9400. W. Beukers, Bergen 9200. J. de Beurs, Heer Hugowaard 8600. A. van Dubt, Akersloot 8500. Hoogland, Driehuis 8490. J. Roosendaal, Bergen 8195. Pork en Zoon, alhier 8000. Gebr. Breed, alhier 7965. J. Langendijk, alhier 7690. 8. Koster, alhier 7425. Fa. Njjman alhier 7187. A. Breed, Heer Hugowaard 7083. De gunning zal nader worden bekend ge maakt. HET MUZIEKCONCOURS VAN „ONS GENOEGEN.” STA ATSLEENTNGEN 6 Nederland 1923 6 Ned. Indié 1923 BA NK-INSTELLINGEN Koloniale Bank Indische Bank Handel Mpü. INDUSTR. 0ND. BINNENLAND Insulinde Oliefabrieken Jurgens Oude Philips Fumess-Stok vis-Aand INDUSTR. OND. BUITENLAND Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCHAPPIJEN Cultuur Vorstenlanden Dito Actions H. V. A Java Cultuur Moorman n Co. Ned. Tnd. Suiker Unie Dordtsche Petroleum Gee. Holl. olie Kon. Ned. Petroleum Steaüa Romana RUBBER-MAATSCHAPPÜEN Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Intercontin. Rubber Kendeng Lemboe Koloniale Rubber Lampong Sumatra Rubber Oost-Java Rubber Nederl. Rubber ‘Serbadjadi Silaau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN Holl. Amer. UjnK Holl. Stoomboot HoH. Lloyd Kon. Boot Stoomvaart My. „Nederland.” Pakctvaart Scheepvaart Unie Marine Common. Marine Preferent Niev. Goudriaan TABAKKEN Besoeki Deli Batavia Deli-Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Erie Spoor Southern Rails Union Pacific Wabaah. Railway zai zeer waarschijnlijk Woensdag weer worden geopend. Officieel wordt gemeld, dat de toe gang tot de effectenbeurs met ingang van 1 Maart aan vreemdelingen slechts zal worden toegestaan met een per soonlijke machtiging der autoriteiten. EEN ZWERVER-BKANDSTICHTER. KERKRADE, 25 Febr. Gisteren is alhier gearresteerd de zwerver H. R.. die bekend heeft Zater dagavond brand te hebben gesticht in de ouderlijke woning en in de boerderi» van zekeren S.. welke hoeve grooten- dee.s ui brandde. De brand in zijn ou derlijk huis was spoedig geWuscht. R. was 11. eek uit de ge vangenis I AMSTERDAM. 25 Febr. Het „Zwa.uwen”-elftalt dat 4 Maart I te Brusse. tege.. de „Roode Duivels” („Diables Róuges”) zal uirkomen. is als (volgt samengesteld De Boer. H. Te.zuer (capt.), Denis Krom, Hulsman, Vernietten. Simond. De Haas Ruffelse. Verlegh, Oroosiehan. TEGENSPRAAK. „Hei Volk” spreekt het bericht tegen dat het H.B. van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel aan het morgen e houden congres zou advi- seeren, de voorstellen der directie te verwerpen. Morgen zal ove*. deze kwestie een hootdbesiuursvergadering plaats het> aangenomen, het ligt eveneens wor av hand, dat dé door een gemeente als Alk maar daarbjj gevolgde gedragslijn op de fi- nanciBele positie van een centrale kas van te weinig invloed zal zjjn, dan dat die kas daar van merkbare gevolgen zou ondervinden Deze factor kan derhalve worden uitgescha keld. Alles bijeengenomen, meenen B. en W., dat, ook al zou dan dc gemeente door aan vaarding van Rijks- en Provinciaal subsidie wellicht een financiëele bate ontvangen, de- I zc toch verhoudingsgewijs te gering is om goed te maken het groote nadeel dat die aanvaarding overigens met zich zou bren gen. Immers dc loonregeling zou weer op een geheel nieuwe basis moeten worden bere kend. De moesten van hen,, die thans by de werkverschaffing arbeid verrichten, zouden zy het dan, voor wat de meerderheid betreft, plotseling moeten plaats maken voor ande ren, die thans uit hun werkioozenkassen dc uitkeering ontvangen waarop zij aanspraak hebben verworven. B. en W. meenen hiertoe niet te moeten medewerken en geven den Raad derhalve in overweging, het Rijkssubsidie niet te aan vaarden. De thans geldende regeling behoort echter naar B. en W. voorkomt wel om andere re denen eenige wijziging te ondergaan. Tot dusver worden „trekkende” werkloo-v zen niet aangenomen bij de werkverschaf fing en ongeorganiseerden eerst dan wan neer zij een geljjk tijdvak werkloos zyn ge weest als zou moeten zyn verloopen wan neer zii georganiseerd waren. Het gevolg hiervan is dat bij de ongelijk heid van do uitkecringstermynen bij de ver schillende kassen een werklooze van het eene vak spoediger kan worden geplaatst dan die van het andere. Dit is van veel be teekenis, omdat ’t loon in werkverschaffing de uitkeering uit de kassen soms beangrijk overschrijdt. Naar dc meening v. B. en W. behoeft daarom de bij Raadsbesl. van 25 Oc tober j.l. getroffen regeling deze correctie, dat voor allen dezelfde termijn geldt van b.v. vier weken, welke moet verloopen zyn alvorens men by de werkverschaffing wordt geplaatst B. en W. doen den Raad daartoe het voorstel. De Raad heeft ten aanzien der werkloozen nog een beslissing te nemen op een tweetal adressen welke wellicht het best in verband kunnen worden beschouwd met de hiervoor ter sprake gebrachte aangelegenheid. In de eerste plaats wacht op behandeling het adres van den Alkmaarschen Bestuur- dersbond, den Roomsch-Katholieken Volks bond, afd. Alkmaar, den Christelyken Bestu renbond en het Plaatselyk Arbeids-Secreta- Ad 3. De meerderhetd geeft In overweging het verzoek om toekenning van huurboift af te wyzen. Zy acht ook dit een ingrijpen in de wette- Ijjke taak van het armbestuur dat in de daar toe leidende gevallen zelfstandig moet kun nen beslissen of ondersteuning in den vorm van tegemoetkoming in de huur gewenscht en noodig is. Dc minderheid is van oordeel, dat de wet zich tegen inwilliging van dit verzoek niet verzet en acht die inwilliging in de tegen woordige tydsomstandighcdentin hooge mate gewenscht, doch voor wisselende bedragen in verband met de te betalen huur en de in komsten van het gezin. Oj> het in de tweede plaats genoemde adres behoort, naar het eenparig oordeel van het college, gunstig te w< rden beschikt, GEDOOD BIJ EEN BOKSMATCH. PANA, 24 Febr Larry Murry, de zwaargewicht bok ser, overleed tengevolge van< een kaakslag in een wedstrijd met den sol daat Underwood van het .Amerikaan- sche garnizoen EEN AANVAL OR TROTSKY? BERLIJN, 25 Febr. Een via Stockholm uit Moskou ontvan gen te’egram meldt, dat te Suchum 3 personen met revolvers en handgrana ten de villa van Trotskv trachtten bin- yten te dringen. Zij werden in een vuur gevecht neergeschoten. HEROPENING VAN de PAR1J- SCHE GOEDERENBEURS. PARIJS, 25 Febr. De Goederenbeurs derheid van B. en W. opgenomen in bijlage nr. 218 van 1923, besloot de Raad den 20 j December jJ. het voorstel van de leden Kus- ters <ks., inzake de van 1 Januari 1924 af in werkverschaffing uit te keeren loonen. aan te nemen en hieromtrent eene nieuwe beslis sing te nemen, wanneer mocht blijken, dat de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw deze regeling niet aanvaardt. In de subsidie aanvraag, die B. en W. ter uitvoering van het raadsbesluit aan den Mi nister en aan Gedeputeerde Staten toezon- den, wezen ze erop, dat hoewel de loonen volgens de nieuwe regeling kunnen bedra gen 40 i 48 cent per uur, de bepalingen om trent contractloon en percentsgewijze ver mindering van het Joon voor ongehuwden het uurloon voor een groot deel der werk lieden zullen doen dalen tot beneden het door den Minister voor accoordloon gestelde maximum van 42 cent, zoodat met het oog daarop wellicht geen bezwaren tegen subsi- dieering zouden bestaan. De Minister antwoordde hierop afwijzend. Gedeputeerde Staten hadden B. en W. in middels naar aanleiding van hun eerste sub- sidie-aanvraag reeds bericht, dat zij bereid sjjn eene bijdrage van 12 in de te beta len arbeidsloonen te verleenen, doch even als in het vorige werkverschaffingsseizoen van meening zyn, dat een uurloon van 48 cent, waartoe de Raad ook thans weder be sloten heeft, te hoog en een maximum van 35 cent (by accoord te vermeerderen met 20%) voldoende moet worden geacht. Het uurloon mag niet hooger zyn dan het bedrag dat als zoodanig door het Ryk bij het' ver leenen van een subsidie wordt bepaald. De meerderheid van B. en W. zou thans overeenkomstig haar in bylage 218 van 1923 opgenomen voorstel, zonder meer aan den Raad in overweging kunnen geven, de Ryks regeling te aanvaarden, nu Rijk en Provin cie dit uitdrukkelijk als voorwaarde hebben gesteld voor de toekening van subsidie. Zjj heeft evenwel rekenscliap willen geven van de daaraan voor de gemeente verbon den voordeelen, in het bijzonder ter beant woording van de vraag of deze zóó belang rijk zouden zyn dat het met het oog daaroj) gerechtvaardigd ware, thans voor de derde maal in dit seizoen tot vaststelling van een nieuwe regeling voor de loonen in werkver schaffing over te gaan. B. en W. willen beginnen met erop te wy- sen. dat by de werkverschaffing betrekke nen, gemiddeld wel ongeveer hetzelfde loon souden blijven ontvangen als tot dusver. Op Februari j.l. waren er n.l. 74 arbeiders te werk -resteld, met <-en totaal uurloon van 31X11 of gemiddeld ruim 41 cent. Het is bekend dat in het vorige seizoen hei groote meerendeel der werklieden door de bepaling omtrent het accoordloon 42 cent per uur ontving. j Nemen B. en W. aan, dat in totaal by een gemiddeld uurloon van 42 cent, nog onge veer 34.000 zal worden verwerkt, dan zou het subsidie van Rijk en Provincie, zoo het - opnieuw wordt bepaald op 25% in totaal lie- merken JB. dragen 8500.- Ad. 1. I aliasing waarbij de loonen werden vastge- 2.15 2.30 233M 110 124 2*7»

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 6