I 1 „ONS BLAD” 'I Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: Maandag 17 Maart 19X4. Wa. «8 te I ISa Jhuaegng GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. FEUILLETON. Eindelijk gelukkig. Verspreide Berichten. SPOORWEGONGEVAL TE ANTWERPEN. BUITENLAND. UIT DEN FRANSCHEN SENAAT. Korte Berichten. I POSTGIRO 1MMA P06TGIBO ItMM, 5 crisis. SO. XIV. F ADMINISTRATIE No. 439 REDACTIE No. «M hin- geen vin K<- 1 I '~3 DE OPSTAND IN MEXICO. Blijkens een telegram uit New-York logen straft Huerta de berichten dat hy uit Mexi-- co is gevlucht. Hij verklaart nog steeds be velhebber van de Mexicaansche revolutionai ren te zyn en den strjjd tegen de regeering te sullen voortzetten. HET PETROLEUMSCHANDAAL IN DE VER. STATEN. In de Amerikaansche Senaatscommissie die het petroleum-schandaal onderzocht, ver klaarde een der geheime agenten van het dept, van justitie, dat van Japanscbe zijde in 1922 100.000 dollar ia betaald om de ver volging door de regeering tegen de Stan dard Luchtvaart My. aangespannen in den doofpot te doen. die schepen naar Antwerpen brachten, over het vaarwater geklaagd; by sterken stroom, ondervonden zy moeilijkheden. Er is dadelijk met het baggerwerk be gonnen; het zal een dag of acht duren NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ten de menschen wel héél bedorven ziju ge weest, daar zy aanstoot vonden in een wan deling niet een vriend. Wat ben ik bly, toen niet geleefd te hebben 1 Maar gjj schijnt gaar ne te weten, hoe ’t eigenlijk staat tusscheu Mr. Stettone en mij, en daarom zal ik u rondweg zeggen, dat hij niet gevraagd heeft ofh mijne hand. Lady Firehurst triomfeerde. In dit geval, lieve, hernam zy geef ik u den raad dien jongen man een beetje -op afstand te houden. Jongelui, die al-door iemand het hof maken, maar voor het be slissend aanzoek terugschrikken, mennen het doorgaans niet eerlijk. Geloof my: zoodra h| u den rug heeft toegekeerd, denkt hij niet moer aan u. Carry sidderde van toorn, maar vond, voor ’t oogenblik althans geen passend antwoord. I-ady Agnes strekte bezorgd de band uit naar hear dochter, maar vrees voor de schrikke lijke tante sloot haar den mond. De jongelui, hernam lady Firehurst, zjjn niet meer gelyk vroeger, en Mr. Stettone maakt op my den indruk, dat hy nog erger geweest is dan velen van zyne soort. Hij heeft een ijselijk grooten dunk van zich-zet- ven, en doet zich veel beter voor, dan hy te Blijkbaar heeft de jonge man eene gebrekkD ge opvoeding gehad, want zijne manieren la ten veel te wenechen over. (Wordt vervolgd), DE TABAKSBELASTING De heer F. van Best van Valkenswaard is met nog eeuige vooraanstaande heeren in dé tabaksindustrie uit Eindhoven op audiën tie geweest by minister Colyn, by welke gele genheid de Tabaksbelasting besproken is. Het is komen vast te staan, dat minister Co lyn het standpunt betreffende de verhoo- ging van de tabaksbelasting absoluut hand haaft. De verbooging zal vermoedelijk 10 pCt. Ired ragen en de inwerkingtreding zou vry spoedig te verwachten zyn. HET KAMERLID SCHAPER. De heer J. H. A. Schaper herdenkt heden den dag, dat hij voor vyf en twintig jaar zyn i.itredc deed in de Tweede Kamer. NED. R. K. REISVEREENIG1NG. Gisteren hield de Ned. R. K. Rcisvereeni- ging haar eerste algemeene vergadering in hotel ..De Roode Leeuw” aan het Damrak te Amsterdam. Vertegenwoordigd waren de afdeelingen Haarlem. Utrecht, Amsterdam, Den Haag en Alkmaar. De Voorzitter, de heer Ant. Koppers, open de de vergadering met den Christelyken groet en een hartelijk welkomstwoord. Hij sprak zyn voldoening uit over het succes <jat door de actie voor de Ned. R. K. Reis- vereeniging reeds bereikt was en hoopte, dat deze een goede toekomst tegemoet ging. De le secretaris, de heer W. Paternotte, i Lieve hemel! w'at zullen wy aanvangen? Wat moet er van ons worden?! Zy wendde zich tot Roy, die „toevallig” te Kings Abbot was, en ging voort: Mr. Stettone, ik beloof u alles, wat gjj maar wenschen kunt, als gij ons een middel aan de hand dyet, om vóór Kerstmis dat schepsel kwyt te geraken. En ik, zei Tom, zou u onuitsprekelijk dankbaar zyn als gij haar in den tuin aan een boom wildet binden, en dan uwe behen digheid als schutter op haar beproeven. Ik voor my zie geen ander middel om haar kwijt te worden. Tom, riep lady Agnes, hoe kunt gjj zoo oneerbiedig spreken over uwe oud-tante. Toen verliet zy gauw de kamer, om niet zelf in lachen uit te barsten. De eerste week liep alles vrij goed af, schoon lady Firehurst bij iedere gelegenheid haar fleschje venijn ontkurkte. Alle hande lingen, gewoonten en kennissen der familie werden beknibbeld; maar eerst toen Roy op 't punt stond, naar Ierland te vertrekken, gaf zich de oude dame méér dan gewone moeite om hatelijk te worden. Roy Stettone was reeds vroeg in den morgen gekomen. Ca roline en hy maakten eene wandeling in het schaduwrykst gedeelte van 't park, dat sy in den laatsten tijd by voorkeur opsoehten. Roy beloofde Carry, den volgenden morgen, vóór zijn vertrek, nog even aan te loepen. DOOD DOOR VERGIFTIGING. Er heeft zich dezer dagen te Den Haap -C.i sterfgeval voo.gedaai ondt/* zeer verdacnte ^>ms:andigiieden, we.i.e voor de politie voldoende aanleid.ng waren om een uitgebreid onderzoek in te s.e !en. Een gewezen kel.ner, gedurende eeni- gen tijd werkloos en inwonende bii zijn zuster, een weduwe, had geschre ven op een advertentie in een der lo cale ofaden, waarin voor een d rog is terii eén filiaal.iouder werd gevraagd die als borgstel.ing f1000 zou moe.er storten. De ex-ke.hrer had zelf geen geld, maar zi,n zuster zou met haar soaarduitjes zorgen voor de bor^s.e.- ling. Le e genaar van de drogisterij cetf zaak in de buiteis'ad c.e de adver tentie had geplaatst, en de ex-kel.nef werden het spoedig eens over de con dities: de borgstelling moest den ei genaar pe.soonIi/< ter hand woruen ge- ste-d, waarvoor deze qui-anties teeken- de; de nieuwe filiaalhouder zou een fl.nk weexloon ontvangen zijn zus ter, die ’s avonds werk had in de thea ters, zou overdag ook in den' winkel komen i.elpen; beiden zouden eerst on der le.ding van den eigenaar in het vak inge eid worden en net contract zou ingaan op 25 Februari. Le reden voor de aanste.llng van den ii Lar louder was len met ingang van 20 Maart hun tarieven met 50 pet. verhoogen. In de tweede helft van Febr. is het aan tal volledig werkloozen in Duitschland van 1.3 'millioen tot 1.177.000 verminderd, dus met 10 pet. In het bezette gebied zyn nog een millioen geheel of gedeeltelijk werkloozen. Zeven commur istische leden van den gemeenteraad te Hamburg zyn door de po litie uit den raad verwijderd, omdat, zy, in verband met de staking in de haven, schan daal maakten. In den loop der weck begeeft de Duitr eche rijkskanselier Marx zich tiaar Weenen om een bezoek te brengen aan bondskanse lier Seipel. Volgens een bericht uit Koostantinopel is Tawfik pasja, de minister van justitie van Mesopotamia, vermoord. Volgens een telegram aan de Parysche Eclair, heeft een hevige aardbeving gewoed in het grensgebied tusschen Chili en Peru, waardoor vele menschen het leven hebben verloren en groote schade is aangericht t-v ..r.w.. »wi „,vl Roemenië heeft een scherp protest naar houding van de troepen tijdens de jongste Sofia gezonden tegen den inval van Bulgaar- sche konntadzjrs en van Dobrowzy s. By het gevecht met de Bulgaren is de leider van de Roemeenscbe gendarmerie gedood. Blykens berichten uit Boekarest is in Rusland een levendige propaganda begonnen tegen de inlijving van Bes«»rabië door Roe menië. Te Boedapest zyn 25 regeringsambte naren gevangen genomen onder beschuldi ging van valutasmokkelary. NEDERLAND EN RUSLAND. De heeren Mr. A. M. Snouck Hurgronje en F. H. Fentener van Vlissingen, die, naar gemeld is, aangewezen zyn voor het voeren van besprekingen met de Russen te Berlijn, zyn vertrokken. Hun taak is voorloopig nog niet het aanknoopen van de eigenlijke onder- handelingen, doch het bespreken van de voorwaarden, waaronder de onderbandelin- gen zullen worden geopend. BAGGEREN IN DE WESTERSCHELDE. De Minister van Waterstaat heeft in af wachting van verdere diplomatieke regelin gen, aan de Belgische regeering toestem ming verleend, tot het uitvoeren van bagger werk en by Bath. Naar de Neptune meldt, hadden loodsen, DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Naar aanleiding van de bekende voor waarden, door den Postcheque- en Giro dienst gesteld voor uitbetaling van bedragen als saldi op rekeningen, heeft het oud-lid der Tweede Kamer, dc heer F. J. W. Drion, op een uitnoodiging van dien dienst om bin nen 14 dagen te storten het bedrag van zyn debet-aaldo, geantwoord: „In antweord daarop heb ik de eer u te berichten, «at indien door uw bank twee borgen worden gesteld, te mjjnen genoegen, ik bereid ben, 90 pCt. van dat bedrag te uwer beschikking te stellen.” marsch naar Berlijn had aangesloten, ant woordde hy: „Dat kan men niet zeggen, an ders komt von Kahr voor het gerechtshof te Leipzig, net als Hitler” Op de vraag van i luitenant Neumann: „Hoe staat het nu met den opmarsch tegen Berlijn, had hij geant woord: „Natuurlijk gaan wij er op los, mijn uiteenzetting was toch duidelyk genoeg!” Verder legde prof. Bauer nog de gewichti ge verklaring af, dat een nieuwe grondwet in al-Duitsche kringen te Berlijn was voor bereid. Deze mededeeling wekte g'oote belang stelling by do verdediging, welke den getui ge daarover nadc-ie vragen wilde stellen, wat Maar de tjjd verzoet op den duur ook de bitterste stemming, en zoo hernamen de din- gen allengs hun gewonen loop. Dan, Elisha kon de herinnering aan hetgeen zy geleden had met van zich weren, en in de eetirazm- held harer kamer stortte zü dikwyls heete tranen. Lord Everright, die onder deze omstandig heden een „tact” aan den dag legde, welke relfs iemand van grooter verstand tot eer zou hebben gesterkt, week schier niet van Elisha s zijde. Hy gaf zich echter geen moei te om zyne bewondering en liefde voor haar te verbergen; hy reed byna dagelijks met haar uit, en daar Elisha zich, ten gevolge van do stroeve houding harer familie, vereenzaamd gevoelde, nam zy die attenties vriéndelijker op, dan anders wellicht het geval geweest In den heelen. omtrek van Kings Abbot werd de zaak als „beklonken” beschouwd; ieder een wiet, aan wie de ryke lord Everright zyn hart had weggeschonken. Roy Stettone’s aanzoek om de hand van Caroline en haar blijde inwilliging konden s -B,et ,ang 66,1 gehetet bljjven, want de i"gin nu in een al te gedrukte Jtenuning om hare gevoelens te kunnen ver- bergen. Roy had bevel gekregen, onverwijld naar zyn regiment in Ierland, terug te keeren. Bitter teleurgesteld bracht Carry het treurige nieuws, dat baar met zenuwachtige droefheid vervulde. Ditmaal verzaakte zy aan alle „co- quetterie” en poogde zelfs niet, hare „wan hoop” te verbergen. Roy stond erop, dat men vóór ziju vertrek tot een formeele verloving zou overgaan. Zy wisten, hoe innig zy elkan der liefhadden, en die gedachte was voor hen een troost. Treurig te moede overschreed Carry den dremjiel van de „huiskamer”, waar lady Ag nes, Elisha en lady Firehurst bijeen zaten. Wei, kind, zei laatstgenoemde, wat hebt ge een kleur! - Och, antwoordde Carry kortaf, dat komt van de buitenlucht: ik heb een wan deling gemaakt. Natuurlijk weer met dien jongen man, bromde lady Firehurst. Lady Agnes scheen ’t warm te krjjgen. Goed geraden, zei de „koningin”; Mr. Stettone was zoo goed, my op die wandeling te vergezellen. Het scheiden ging beur aan 't hart, en de woorden der oude dame konden haar niet vriendelyk stemmen. Myn dunkt hernam lady Firehurst, dat wel voegelykheid en eerbied voor zich zelf in den huldigen tyd niet méér zyn, dan holle klan ken. Het nu-opkomend geslacht verschilt oneindig veel van het voorgaande. Toen ik jong was, sou geen meisje zich verstout heb ben, uren lang met ’n jongmensch te gaan wandelen, zelfs dan niet, als zjj formeel ver loofd waren. Caroline, heeft hij misschien cm uwe hand gevraagd? Elisha sprong op, als om een dreigenden storm te besweren, doch Carry’s antwoord voorkwam haar. Ln uwen tjjd, tante Harriet, sprak de „koningin” met onverholen minachting, moe de president echter belette. De zaak zit zoo. De verdediging beweert, dat het onweer den Sen November ook in het Noorden had moeten losbarsten, en wel uit al-Dultscbe kringen, zy hel niet die, wel ke naar het directoire streefden. Von Kahr verschuilt zich thans achter het onschuldige directoireplau, doch zou, volgens de verde diging, er op hetzelfde oogenblik op los heb ben willen trekken als kapitein Class van het al-Duitsche verbond te Mur.cbcn. By het begin vau de zitting las de voorzit ter een -brief voor van kardinaal Faulhaber, welke de tegen hem ingebrachte beschuldi gingen laakt en ecu brief van v. Lossow, dat hy weigert verder voor de rechtbank te ver schijnen. De verdediging stelde voor hem met den sterken arm daartoe te dwingen. De rechtbank begon met von Lussow een boete van 50 mark op le leggen. Er is weder een langdurige zitting met ge sloten deuren gehouden over de militaire toe bereidselen van de strydvereenigingen. Een trein komendo uit Hamont is op het station te Antwerpen op een stootblok ge- loopen. Er zyn 32 gewonden. Een onder zoek wordt ingesteld. TREINRAMP IN BRITSCH-1NDIE. Een trein van den Rohilkhand-Kumann- spoorweg werd, toen hy met groote vaart over een brug. drie mijlen vóór Bareilly reed door een wervelstorm gegrepen. Vyf rijtuigen woeien om en stortten ondersteboven in de rivier. Het aantal dooden wordt op vyftig ge- I schat. Drie en vyftig personen zyn gewond. DE KWESTIE DER KALENDER HERVORMING. De Pauselijke nuntius te Bern, mgr. Mag- Ifone, heeft de volkenbondscommissie voor verkeerswezen in kennis gesteld van de mee ning van Z. H. den Paus over de bij den volkenbond aanhangige plannen, betreffen de de kalenderhervorming. De Heilige Stoel is van oordeel, dat, al ■■ogen er geen dogmatische werkeiyke be zwaren zyu, die zich beslist tegen de invoe ring van een vast tijdstip voor het Paasch feest verzetten, toch de wisselende datum een zóó eeuwenoude traditie is, dat het Va- ticaan tot verandering in deze slechts zou kunnen medewerken, indien inderdaa-i de openbare meening sterk op een wijziging in zake het Paaschfeest zou aandringen en in- dien, op grond daarvan, het oecumenisch concilie, dat in 192« te Rome zal plaats vin den, een advies van deze strekking ven zou. DE PRINS VAN WALES. De prins van Wales en prins Henry heb ben Zaterdag beiden niedegereden in dernis-rennen te Londen, zy hadden succes. Beiden kwamen reeds in den aan vang van de race te vallen. Zy werden geen van beiden gewond. Ook een drietal andere ryders vielen; één van hen liep lichte ver wondingen op. Het was dc eerste maal, dat de prins van Wales weder aan een race deelnam na zyn val op 9 Februari, waarbij l'Ü zÜn sleutel been brak. DUITSCHLAND WAPENT ZICH De „Matin” publiceert de resultaten van een onderzoek, dat in Duitschland door den Amerikaanschen journalist Constanti Brown in opdracht van de „Daily News” ie Chica go naar de Duitsche bewapeningen is inge steld. Brown verklaart, dat het duidelijk Js, dat Duitschland rich tot een nieuwen oorlog voorbereidt. Het tneerendeel der Duitsche studenten is reserve-officier, en maakt jaar lijks een langdurige oefeningsperiode door. Het aantal actief dienende officieren is veel grooter dan het Vredesverdrag bepaalt. Ge regeld worden zy, die den dienstplichtigen leeftijd bereikt hebben, opgeroepen voor kor te militaire oefeningen van 6 weken tot twee maanden. Zoo komt het ook, dat elke cotn- pagniu van de toegestane sterkte in werke lijkheid veel grooter is. Elk regiment bevat twee geheime subdi visies en kan onmiddelljjk als een divisie op oorlogssterkte optreden. De Fransche Senaat heeft de lieepreking der artikelen van het financieele ontwerp jroortgezeL Art. 2, betrekking hebbend op de staking van het scheppen van nieuwe amb ten. wordt goedgekeurd. By art. 3 over de 20 opcenten op de belas tingen, verklaart Poincaré dat de regeering alles zal doen om het publiek in te lichten over den terugslag van nieuwe belastingen Verder deelt hij mede, dit de regeering han delaren en kooplieden die woekerwinsten zouden willen maken, streng zal straffen. Op het gebied van de buitenlandsche poli tiek verklaart de minister-president dat .Frankrijk zyn panden slechts tegen werkely ke baten uit handen zal geven De Senaat heeft de artt. 3 tot 33 met klei ne wijzigingen aangenomen en is daarna uit eengegaan. HET PROCES-HITLER. Op de terechtzitting van Zaterdag belangrijke getuigen décharge aan woord gekomen. De voornaamste was Bauer, de voorzitter van de aan Kahr trouwe zyn het prof. -- ge- Vaderlandslievende Verbonden, die openhartig toegaf, dat in alle verbonden de leus gold: „Op naar Berlijn”! Op de hem na 8 November gestelde vraag waarom von Kahr zich niet by den op- DE STRIJD IN DE TEXTIEL INDUSTRIE Uit 's-Gravenhage wordt aan „Het Volk” berient, dat de Sociaal-Democratische Kamer fractie besloten beeft, in het begin dezer week een initiatief-voorstel in te dienen, strekkende tot het instellen van een en- quete nopens het geschil in de textieLin- dustrie. VOORKEUR NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De Minister van Binnenlandscbe Zaken he^ft ten vervolge op zijn brief van 14 Ja nuari 1924 en onder opmerking, dat vorige aanschrijvingen terzake blijkbaar reeds veel ten goede hebben veranderd, der aandacht van de burgemeesters er op gevestigd, dat voor de instandhouding van bet bedrijfsle ven in dezen tijd van economische depressie het ook van bet grootste belang is, dat niet alleen rijks-, provinciale- en gemeentelijke organen, doch ook particulieren hunne be- noódigdheden zooveel mogeiyk van de Ne- derlandsche nijverheid betrekken. De minister meent de medewerking der burgemeesters te mogen inroepen voor het bevorderen van het koopen van Neder- landsch fabrikaat ook door particulieren en niet het minst door instellingen en vereeni- gingen, die aan hen rekenplichtig zyn, of van de gemeente steun ontvangen. De wyze, waarop in dit opzicht de noodige medewer king ware te verleenen, wenscht de minister aan het inzicht der burgemeesters over te laten. DE MUITERIJ IN IERLAND. Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat eenige officieren van het lerecbe leger, die verdwenen waren, zyn gearresteerd. Zij zul len volgens de krijgswet terecht staan. De leiders - generaal Tobin en kolonel Dalton zyn nog steeds niet gevat, doch algemeen wordt verklaard, dat zy nog s’eeds in Dublin vertoeven en zich daar schuil hou den. s Zij zouden in een kleer^nwinkel pieuwe kleeren hebben gekocht. De autoriteiten zyn zeer voldaan over de Lady Firehurst hield, met haar „gevolg”, haar plechtigen intocht te Kings Abbot. Dat „gevolg” bestond uit een altijd misselyke ka menier, een bejaarden knecht, een leeljjk schoothondje en ’n groote kooi, waarin een ..mislukte’ kanarievogel die ’t heele jaar ruide Aan dit laatste schepsel verspilde mylady alle teederbeid, waarover zü te beschikken had. De kanarievogel.... zei Tom, toen de indrukwekkende stoet de trappen besteeg, wil dat niet zeggen: „ik blyf drie maan- I Elisha begon barteljjk ie lachen. Sinds lang had men haar niet zoo opgeruimd ge zien, zoodat de huisgenooten verwonderd opkeken. Zij wierp zich in een setel, moest van ’t lachen de vuistjes ballen, en stotterde: Advertentieprijs i Van 1—5 regels t 1.25; elke regel meer f 0.25; Vecta< per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod* b| vo( uitbetaling per plaatsing f 0.60 f 2OO,—, f 1OO,—f 60,-, f 35,—, f 15, las de notulen van de oprichtingsvergade ring, welke onveranderd werden goedge keurd. De Voorzitter sprak dan een woord van dank tot zyn mede-bestuurderen, die hem vanaf het begin trouw ter zyde hadden ge staan. Het ledental is nu reeds ongeveer 500, zoodat hier van een praestatie gesproken mag worden. De aanwezigen onderstreepten de woorden van den voorzitter door applaus. Daarna werden de statuten, het huishou delijk reglement en de afdeelingsreglemen- ten behandeld., die na enkele wijzigingen werden goedgekeurd, en waarop de Ko ninklijke en Kerkelijke goedkeuring zal wor den aangevraagd. Bij acclamatie werd vervolgens de heer Kuppers tot eere-voorzitter van het hoofd bestuur benoemd. De heer Beumer wenschte den heer Kuppers met deze onderscheiding geluk, waama deze in hartelyke bewoordln- gen zyn dank uitsprak. Tot Voorzitter van het hoofdbestuur werd gekozen de heer B. Stumpel (Amsterdam) met 30 stemmeu tegen 11 op den heer Bak ker. Hierna moesten 10 hoofdbestuursleden ge kozen worden. Van het voorloopige bestuur stelden zich herkiesbaar mej. Everting en de heeren Clifford en Koenraad. De hoeren Ant. Kuppers, Joh. Beumer, W. Piët en W. Paternotte stelden zich niet herki».baar, on danks het feit, dat vanuit de vergadering herhaaldelijk en van verschillende zijden ver zocht werd, op dit besluit terug te komen. De verkiezing had den volgenden uitslag: Mej. A. Everling 35, Clifford 30, Koenraad 33, Oolders 32, Dieges 29, Van der Veer 22, Van Rooijen 34, Mej. Hutten 5, Bouinan 24, van Lingen 1, Wiewel 20, Steinmetz 28, Walta 8, Beukering 15, Setteur 6,‘Derksen 1, Bakker 1, Hensen 22, Paternotte 2 en Der- mison 6 stemmen. Gekozen waren dus mej. Everling (Amsterdam) en de heeren Oolders Koenraad (Amsterdam), Clifford wn)» Steinmetz (Amsterdam), Die ges tutrecht). Van der Veer (Haarlem), Van Rotraen (Amsterdam), Bouman (Den Haag) enJRensen (Haarlem.) Voor de kascontroleeommissie en de con- UoteAommissie op het secretariaat werden Amstordamsehe leden aangewezen. De overige commissies bleven ongewijzigd. Hierna volgde sluiting. V Abonnementsprijs: Per Irwsrfaal voor Alkmaar .•••éZlf 2.— Foor bulten Alkmaar .12 85 Met Oefiluztreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. Fan alle abonné’s wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—, f 400,- Zes le^en van de bemanning der Or- duna verschenen voor den New-Yorkschen rechter beschuldigd van het smokkelen van drank en narcotica. Na een verhoor werden zy tot Woensdag in voorloopig arrest ge houden. De Britsche regeering heeft besloten dat kabinetsleden persoonlijk niet mogen deelnemen aan campagnes in tusschentyd- sche verkiezingen. De Zweedsche regeering hee,ft verlof gegeven voor een bezoek van de Italiaansche kruiser Mirabello in April a.s. aan de Zweed sche havens Stockholm, Gothenburg en Karls krone. Gemeld tvordt, dat de gezondheidstoe stand van Trotsky in zooverre verbeterd is, dat hy binnen drie weken zyn werkzaamhe den kan hervatten. Dieven drongen gedurende den nacht in de parochiekerk te Alsdorf dicht bij de Hollandschc grens. Met valsche sleutels en loopers kwamen ze in de kerk. De offerolok ken werden geledigd. Tevergeefs werd ge poogd het tabernakel te ^orceeren. De voormalige twvede-burgemeester van Barcelona, Jorda, lid van de party der Catalaansche actie, is op last van den civie- len- gouverneur van Barcelona naar Caspe, prov. Saragossa, gedeportecid. De Hongaarsche'staatsspoorwegen zul-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1