1' fi I v „ONS BLAD*’ i Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: ZATERDAU 29 Maart ontvangt ieder keeper (boven f 1.—) een MUZlEKALB UM (Inhoud 27 nre.) CADEAU bij: Vrijdag XS Maart 1VX4. A 4 1 - ter. FEUILLETON. Eindelijk gelukkig. - f 285 0 80 f booger. Korte Berichten. 18e J «argamg Abonnementsprijs! Per voor Alkmaar 2-— voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad Verspreide Berichten. BUITENLAND. BINNENL AND. DE REVOLUTIE IN HONDURAS. Staten-Generaal. Klooster Kiebört ALKMAAR FOSTG1RO 1M&63, POSTGIRO 104863. f 15. volgd. dat kreunen van pijn en zette zich neer op het Boe dwaas! riep Robert toornig uit. L 1 in het belang van ig van de Sovjet- ADMINISTRAT» No. 433 REDACTIE No. «33 DE P. T. T. De Haagsche redacteur van het „Volk” an- in warmbloed- Officieel wordt medegedeeld, dat Poincaré tan Millerand verslag ■ie besprekingen, die j maal. De begroeting Koningin begaf zich „Heemskerek” om met den prins het ontbijt te gebruiken. Namens het gemeentebestuur van Rotter dam, werd Prins Henrdik bij zijn aankomst verwelkomd door den heer C. F. Jas, com missaris van Rotterdam te Hoek van Hol land. Te 8.45 werd de geheele bemanning der „Heemskerek” door de Koningin geïn specteerd. H. M. onderhield zich geruimen tijd met de officieren, eenige onderofficieren en enkele matrozen. Nadat de commandant van de „Heemskerek”, kapitein ter zeer J. H. G. Kremer, met de bemanning een drie werf hoera b-d aangeheven, ging do Konin gin van oord. zucht van verlichting te slaken. Vervolgens greep hjj den teugi op het paard had en begon driftig de zweep te Naar Elisha, die uitgeput achterover leunde, keek hij niet meer om Toen zij het kasteel hadden bereikt, werd Elsha’s voet onderzocht. De ijlings ontboden dokter verklaarde, dat de genezing veel tijd zou vorderen, maar dat er overigens niet de minste reden tot ongerustheid bestond. (Wordt vervolgd), J( Advertentieprijs! v,n l—J regels f 1.25; elke regel meer f 0.25; Vedad per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod" b| ra uitbetaling per plaatsing f 0.60 alle abonné'3 wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500,—. f 400,—. f 200,—, t 1QO,—f 60 f '35 Salerno gegaan waren om hulp te verieenen, teruggekeerd met tal van geredden. Er zijn nog tal van slachtoffers, met name te Vetti- ca, Prajano, Conca Marini, Amalfi en Minori. De Koning van Italië zou gisterenavond naar Amalfi vertrekken. Uit Amalfi wordt iiader gemeld, dat reeds meer dan 200 dooden" te betreuren zijn. TREURIGE JEUGD. In het huis te Berlijn, waar de ziekenver pleegster, die ervan verdacht word, vier per sonen om het leven te hebben gebracht, woonde, heeft gisteren een 14-jarige scholier zelfmoord gepleegd. Hy had een slecht rap port gekregen en dit daarop vervalscht. Toen de vervalsching ontdekt werd en de jongen een standje kreeg, hing hij zich op. Naar gemeld wordt, zjjn 17 paarden,, die even buiten Vigo in Spanje, door vrou wen bewaakt werden, door een troep wol ven aangevallen en gedood. In een dorp nabij Strdwtopol is een lid van het uitvoerend comité van de Sovjet republiek, Davidof, door een boerenzoon met een bijl gedood. Het motief voor deze daad was een wraakneming wegens de ter doodveroordeeling van den vader van den moorenaar door de Tsjeka-soldaten. Te Harvey (Illinois) is op het station de bus met aangeteekendé stukken, die een waarde bevatten van 135.000 i 150.000 dol lars, door vier bandieten gestolen. By de voor-verkiezing voor 't presi dentschap der Ver. Staten verkreeg, volgens de voerloopige cijfers uit Zuid-Dakota, pre sident Coolidge een meerderheid van 2500 stemmen tegenover Senator Hiram Johnson. Te Casalecchio bjj Öologna is een rub berfabriek geheel door brand vemield. De Mount Everest-expeditie heeft Dar jeeling verlaten voor een nieuwe poging tot bestrijding van den berg. Mgr. PaeelH, dl» tot dusver zjjn hoofd zetel te München had, zapspoedig voor goed naar Bertfjn verhuizen, waar htj ate Nwntnre eerste klasse verblijven zal. By de Höngaarsche nationale vergade ring is een wetsontwerp ingediend, dat voorziet in een geleidelijke vermindering van bet aantal ambtenaarsposten met 150.000. De vermindering moet den SOsten Juni 1926 haar beslag hebben gekregen. Telegrammen uit alle deeleu van Grie kenland melden, dat de uitroeping van de republiek met groote geestdrift door de be volking is gevierd. Bij een botsing tusschen betoogende arbeiders van e^n textielfabriek te Lodz, die was stopgezet, zijn veertig personen ge wond. De kat van president Coolidge werd Maandag vermist. Het Witte Huis verzocht door draadloos telefonischen „omroep” de opsporing van het dier. Dinsdagmorgen werd bet teruggebracht. Een Amerikaansch vliegtuig om bom men te werpen is te Honoloeloe gevallen en toen het op den grond kwam, in brand ge vlogen. Drie militaire vliegers zijn gedood en één gewond. Te Karlshamn (Zweden) waar groote’ havenwerken in aanbouw zjjn,- is een met steenen bevrachte praam gezonken. Vier arbeiders verdronken, terwijl drie zwaar gekwetst werden. De Amerikaansche Senaat heeft nog een bedrag van 16 millioen dollar bestemd voor den strijd van de kustwacht tegen de drank vloot. De prins van Wales, wiens toestand op bevredigende wijze vooruitgaat, zal op 2 Mei a.s. naar Zuid-Afrika vertrekken. Nu is het genoeg! riep hij uit. En zonder nog om hare toestemming te vragen, nam hij haar op zijne armen en ijlde voortuit, met gefronst voorhoofd en samen geperste lippen. Elisha was zóó verrast en gevoelde zich dermate hulpeloos, dat zij niet protesteerde, maar zacht begon te weenen. Robert bleef staan. Zal ik u neerzetten? vroeg hjj met ge maakte barschheid. Elisha bleef al-door snikken, doch ant woordde niet. Trouwens wat had zy kunnen zeggen?.... Zonder nog een woord erbij te voegen, liep Robert weer voort in de rich ting van den ponneywagen. Hij was sterk-, maar een jonge dame te dragen, is geen kleinigheid. Toen hij Elisha eindelijk op de kussens van ’t rijtuig haa neergezet, kon hij zich niet weerhouden, een ;el wierp den jongen, die gelet, twee shilling toe, begon driftig de zweep te hanteeren. NOORO-HOLLANÜSCH DAGBLAD Zy was bet bosch verder ingegaan, dan zij eerst bad willen doen, en vreezende, te laat te zullen komen, bad zij het eindelijk op een loopen gezet. J Plotseling gleed zy uit op een bevroren plasje, en viel op den grond. Zij richtte zich op, en wilde haar weg voortzetton maar voelde nu plotseling eqn zoo hevige pijn in den achtervoet, dat zy geen stap verder kon en zich neer moest zetten op een gevallen boomstam. Daar had zy nu reeds een vol uur gezeten, hulpeloos, niet wetende, wat te beginnen. Dan, plotseling hoorde zy schre den. en tien seconden later kreeg zei Robert in ’t oog. Elisha begon hevig te blozen. „Wat komt die hier zoeken?” mompelde zy driftig. „Everright zou'toch zeker".... Eindelijk vind ik At toch, zeide Robert op zeer koelen toon. Ik kom u zeggen, dat de anderen weg zijn. Weg? herhaalde Elisha niet weinig ver baasd. Waar is lord Everright? Ook weg. Zijne nicht, wier zenuwen erg van streek waren, heeft hem geprest” als koetsier voor haar rijtuig. Hij heeft my gelast u op te zoeken en u zyne veront schuldigingen aan te biedfcn Waarlyk, hernam Elisha trots, antwoordde by biter. Uwe zuster was reeds weggereden met lady Agnes, zoodat er bui ten my, niemand ter beschikking stond. Elisha beet zich op de lippen. ’t Spijt me hernam zy u last veroor zaakt te hebben, en méér nog dat gij mij komt balen Als gy meent, dat ik uit eigen bewe ging gekomen ben, antwoordde hij ruw en onverschillig, vergist gij u deerlijk. Had ik ’t kunnen vermijden, miss Richwood, ik zou u myne tegenwoordigheid niet opgedrongen hebben. Wil dus myne „vrijpostigheid” verontschuldigenDoch laten wy nu den terugweg aannemen; ’t wordt laat.’ Elisha antwoordde niet. Met de hand op den stam leunende, rees zij op; maar toen zy den verstuikten voet wilde gebruiken, ont snapte haar een kreet van pyn. Wat is er gebeurd? vroeg Robert een weinig minzamer. Hebt gij uw voet bezeerd, miss Richwood? Enkel verstuikt, ’t is niet zoo heel erg. Mag ik u mijn arm aanbieden? vroeg hij koel. Dank u, antwoordde Elisha; 't zal ge loof ik wel gaan zonder hulp. Maar nauwelijks had zy eenige schreden gedaan, of zy moest stilhouden, begon te Vervolgens werden de torpedoboo’en „Z 3 en 4 geïnspecteerd, waarna de vor stejjke personen zich naar de gereed taande auto’s beq-aven. De Koningin en de Prins onderhieden zich nog eeniren tijd met den heer Jas, de heeren M. A. Maas, inspecteur der Holland—Amerika—Lijn on Borren. in specteur van de Ned. Snoorwren. werden oc1' «o* aan het vorstelijk ms» voorlest’1'!. Om 9.15 vertokken do Koningin en de Prins n»ar Den Haag. Te 10 uur heeft de „Heemskerek” do reis naar Nieuwediep ver- VOGELS DOOR RAD1OSTROOMINGEN GEELECTROCUTEERD? Naar uit New York aan de „Chicago Tri bune” wordt gemeld, heeft men dezer dagen te New Yersey een zonderling schouwspel waargenomen. Een vlucht merels, uit hon derden vogels bestaande, zag men plotseling ophouden met vliegen. Onmiddellyk daarop vielen Alle vogelse ter aarde. Bij onderzoek vond men geenerlei letsel op hen. Vanwege het departement van Landbouw is do moering geopperd, dat de vogels wel licht op een kruispunt van krachtige radio- stroomingen terechtgekomen en dus geëlec- trocuteerd zyn. DE AARDVERSCHUIVINGEN BIJ AMALFI. De Tribuna meldt uit Milaan, dat een nieuwe aardverschuiving by Positano 12 slachtoffers geëischt beeft. Volgens de laatste berichten, zyn de schepen, die naar de kust van de golf van Wilt gij hier misschien eene maand blijven liggen? Neem myn arm, of*il ik u dragen? Dat zou in ieder geval het beste zyn. Wees maar niet bang, dat ik onder dén last zal bezwijken; bet rijtuig staat niet zoo heel ver van hier. Neen, antwoordde zij, dat niet! Ik kan wel gaan. Maar zy nam toch zijn arm, en begon, bleek van pijn, voort te hhiken. Robert keek steelswijze naar Elisha; zyn hart bloedde, toen hij zag, hoeveel zij leed. Hij besloot dus nog eene laatste poging aan te wenden. Waarom, sprak hy, zoo eigenzinnig? Laat my u dragen tot ginds, aan het einde van dit pad; dat zou u heel wat verlichten. Tracht toch te begrijpen, ging bij voort; ik ben er geenszins op gesteld, u te mogen dragen, en ik vrees, dat gij nog al zwaar zult zyn. Maar ik heb nu eenmaal een ge voelig hart, en kan geen levend schepsel zien lijden.... Elisha gewaardigde zich niet, die grofheid te beantwoorden, maar zy deed eene poging om heur hand, die steeds op zijn arm rustte, terug te trekken. Zwijgend liet hy haar gaan Maar toen bleef Elisha plotseling staan, opende wijd de oogen en wierp Robert een langen blik toe, waarin hij niet slechts de uitdrukking van hevige smart meende te lezen, maar ook een bée om deernis. Waarlyk, hernam Elisha trots, zulk een „sansgéne” is my onbegrijpelijkiEn i waar bevonden zich Tom en Douglas? I bevroren gras. Die hadden ’t beiden veel te druk, 1 DH KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK. heeft uitgebraeht van i hjj gisterenmorgen beeft gevoerd? Poincaré heeft daarbij de op dracht het ministerie te recons trueeren, aan vaard. Hy zal eenige wijziging in de samen stelling van het kabinet brengen. Poincaré beeft gisterenmiddag een lang durig onderhoud gehad met Maginot en Le Trocquer en begaf zich daarna om 6 uur onmiddellyk naar bet Elysée. Hij sprak drie kwartier met Millerand, aan wien hy zyn stappen uiteen zette en eraan toevoegde dat bij de kabinetsformatie aanvaardde. Ma- ginott ging om 7 uur naar het Elysée en kwam een half uur later op het ministerie van buitenlandsche zaken, waar hij een on derhoud met Poincaré had. Poincaré beeft aan Millerand meegedeeld, •at zyn stappen tot oplossing van de crisis tog eenigen tyd zouden vereischen. Het schijnt, dat de bedoelingen van Poin caré op bet oogenblik als volgt kunnen worden samengevat: lo. hervorming van het ministerie, waarbij, naar verluidt, slechts 5 oud-ministers en 3 onderstaatssecretarissen zouden worden behouden; 2o. Vermindering van het aantal ministeries en onderstaats secretarissen. Waarschijnlijk zal Poincaré aan buitenlandsche zaken blijven, Maginot aan Oorlog en Le Torcquer aan openbare werken. De plannen om de ministeries van oorlog en marine tot één departement van landsverdediging, en die van handel en landbouw tot een departement van econo mische zaken samen te voegen, zyn van de baan. Het gerucht gaat, dat Francois Marsal financiën en Bokanowski handel krygt. Men denkt, dat het kabinet Zaterdag of Zondag in de Kamer zal komen. DE ERKENNING DER SOVJETS. De Cauadeesche premier King heeft den Sovjet-vertegenwoordiger te Ostawa een te legram gezonden waarin bij mededeelt, 'dat de Canadeesche regeorhu beide landen tot erkennl republiek heeft besloten. De vroegere Höngaarsche minister van Buitenlandsche Zaken, Gustav Gratz, zal zich d«zer dagen naar Rusland begeven. Het doel vau zyn reis is de hervatting van Je economische en politieke onderhandeliugen met de Sovjet-regeering. VERKIEZINGSONLUSTEN IN ITALIC. De „Corriere d’Italia” verneemt uit Mes sina, dat te Moutalmano, waar de Kameraf- gevaardigdc Crisafulli, secretaris van de provinciale fascistische afdeeling, zich be vond om een propagandadistische verkie zingsvergadering te houden, een bloedige botsing heeft plaats gehad tusschen fascis ten en oud-stryders. Er werden talryke scho ten gewisseld. Een persoon werd gedood en zeven meerendeels ernstig gewond. Bonservizi, de leider der Italiaanschc fas cistische party te Parys, die onlangs door een Italiaanschen anarchist met een revol verschot werd gekwetst, is tydens een ope ratie, welke zyn toestand noodig maakte, overleden. JAPAN EN DE VLOOTBEPERKING. De Japansche minister van Marine beeft in beginsel zyn goedkeuring gehecht aan de Amerikaansche plannen tot verdere beper king der maritieme bewapening, waaronder klassen van oorlogsschepen, die niet vallen onder het ontvronaningsverdrag van Was hington. DE TROEBELEN IN IERLAND. Volgens berichten uit Dublin is de lersche regeering bereid genoegen te nemen met het ontslag der officieren, die aan de muiterij hebben deelgenomen, en zal zy zoo dit ge schiedt aan de zaak geen verdere gevolgen geven. Deze houding schynt te zyn ingege- DE KOSTEN DER BELGISCHE GEÏNTERNEERDEN. In haar zitting van gistermiddag keurde de Belgische Kamer met algemeeno stem men het door do Regeering voorgelegde wetsontwerp goed betreffende de regeling der in terneeringskosten van de Belgische mi litairen in Nederland tydens den oorlog. SPOORWEGPERSONEEL De Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel beeft in een gisteren te Utrecht gehouden bijeenkomst met byna algemeene stemmen de volgende motie aan genomen De Vereeniging, er aan herinnerend, dat bet niet is mogen gelukken, om volledig de poging tot verslechtering van de arbeids voorwaarden te keeren, en herinnerend aan de uitspraken barer congressen van 3 Fe bruari en 26 Februari 1924; kennis geno men hebbende van de verklaring der direc tie, dat zy bereid is het eischen van de be kende verklaring te doen vervallen; over wegende dat daarmee de reden is vervallen tot afwyzen van bet voorstel der directie zooals dat op het congres van 3 Februari ter kennis werd gebracht en zooals het thans met eenige wijzigingen wordt gehandhaafd; besluit het hoofdbestuur te machtigen een overeenkomst met de directie af te sluiten overeenkomstig do’ uiteenzettingen van den voorzitter, die zal gelden tot 1 Juli 1925. Zij spreekt daarbij echter ten krachtigste uit, dat dit laatste verslechtering van dc ar beidsvoorwaarden is, die moet worden ge accepteerd, en roept het spoorwegpersoneel op zich ten krachtigste te wapenen tegen eventueele verdere pogingen na 1 Juli 1925 tot verslechtering en tot het weder terug winnen van het verlorene, waarvoor een der beste wapenen is het vormen van één groo te organisatie, die het geheele personeel omvat. Ook de Potestantsch Christelijke Bond van spoorwegpersoneel beeft in een giste ren gehouden vergadering besloten, de voorstellen der directie te aanvaarden. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Volgens de R. Gt.” heft de connnis- sie-König ten sterkste over tot aanvaar ding van het stelsel der centralisatie. Te vens kwam bet blad ter oore, dat het nog wel drie maanden kan duren, voordat de dienst op normale wijze hervat wordt. VOOR R3IZ1GERS NAAR DUITSCHLAND In het bezette gebied wordt op 30 Maart de zomertijd ingevoerd. Dientengevolge wordt het verkeer tusschen bet bezetto ge bied en Berlyn, Hamburg en Nederland be langrijk gewyzigd. PRINS HENDRIK TERUG UIT SPANJE. Gisterenmorgen kwam de „Heemskerek” te 6 uur 45, iets vroeger dan verwacht werd den Waterweg binnen. Te 7.45 uur meerde het schip aan een der steigers van de Hol landAmerikaLyn. Tegen acht uur arri veerde de kapitein ter zee Umbgrove en even later de Koningin. Aan den valreep van de „Heemskerek” werd de Vorstin opgewacht door haar ge was zeer hartelijk. De aan boord van de 40. Waarom toefde hy zoo lang op eene plaats, waar elk uur hem nieuwe bitterheid bracht?Hy oordeelde het niet betame lijk, zoo plotseling heen te gaan; en zou dit plotseling vertrek geen argwaan opwekken by Everright, die blijkbaar niets wist van zjjn hopelooze liefde? Robert was overtuigd, dat Elisha zyn ge heim niet zou verraden. ,Jk mag”, sprak hy tot zichzelven, Kings Abbot maar niet zoo eensklaps verlaten. Maar eene stem in zyn binnenste zeide hem, dat niet zoozeer de vrees, eene onbeleefdheid te. begaan, als wel zijn eigen verlangen hem ter plaatse hield. Maar nu was hy radeloos. Vergeefs zocht hy naar een voorwendsel om aan dat téte-i- léte met Elisha te ontkomen.... Terwijl hy daar stond en angstig nadacht, reden twee koetsen snel achtereen den weg op naar ’t kasteel. Slechts het ponneywagenzie. waar mede miss Richwood gekomen was, wa'lr‘9 nog. Een boerenjongen, dien men in de nabijheid bad aangetroffen stond by het paard. Morrend begaf zich Robert opweg, om Elisha te zoeken. Dat haar lang nitblyven aan een ongelukje te wjjten was. kon hjj niet vermoeden ven door de overweging, dat een strenger optreden niet zonder uitwerking zou blijven op de stemming der bevolking, en zoodoen de de regeering het bestaan zou kunnen kosten. Men verneemt, dat de verschillende revo lutionaire leiders in Honduras de handen in een hebben geslagen tot herstel van de orde. Zy zyn overeengekomen, dat Davilavoor- loopig als president zal optreden en dat er binnenkort nieuwe verkiezingen zullen, wor den gehouden. HET PROCES HITLER. Gisteren zyn voor het laatst nog de be klaagden aan het woord geweest. Hitler be toogde 03., dat zyn werk er op gericht was geweest een volk met politiek besef te vor men en Duitschland de positie in de wereld te verschaffen, welke het toekomt. Hetgeen hem voor oogen stond, was duizendmaal belangryker en grootscher dan een ministers ambt. Hjj wilde een vernieler worden van het marxisme. f Roehm, Bueckner, Wagner en Pernet za gen van een verdere verdediging af. Het vonnis wordt Dinsdagochtend om 10 uur uitgesproken. DE VERKEERSMIDDELENSTAKING- TE LONDEN. In het Engelsche Lagerhuis zei MacDouald met betrekking tot de verkeersmiddelensta king, dat, hoewel de patroons en arbeiders gisterenmiddag hadden vergaderd en de on- derhandelingen heden zouden worden vóort- gezet, de regeering moest worden uitgerust met bevoegdheden, die noodzakelyk zouden zyn, als de staking zich uitbreidde of als het belang van bet publiek een of andere Bijzon dere actie vereischte. Daarom zou ar een proclamatie, waarbij de noodtoestand* werd verklaard te zyn ingetreden werd afgekon- digd. Er zal een speciaal transport worden in gericht voor de hospitalen. De groote open bare diensten moeten worden gehandhaafd en er moet bescherming worden gegeven aan hen, die hun wettige bezigheden ver vullen. De regeering zou niet optreden als organisatie om de staking te breken. Zy zou rekening houden met de belangen van het publiek en zou niets doen om den omvang van de staking uit te breiden of de verschil len tusschen patroons en arbeiders te ver- grooten. Do partyen streefden naar het be reiken van overeenstemming. Baldwin en Lloyd George keurden de actie van de re geering goed. DE LA HUERTA. Volgens geruchten uit New Orleans is het schip, waarmede De la Huerta naar de Ver- eehigde Staten vluchtte, met man en muis in een storm vergaan. seint: Naar bekend is, komt aan het hoofd van de P. T. T. een directorium, dat, naar wy uit goede bron vernemen, als volgt zal zyt samengesteld: Voor den administratieven dienst mr. J. F. van Royen algemeen secretaris by de poste ryen eu telegrafie; voor den buitendienst A. P. F. Duinstee, inspecteur te Maastricht, en voor den technischcn dienst I. J. J. H. van Embde^ hoofdingenieur bij de telegra fie te 's Hertogenbosch. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan het begin van de zitting is bepaald dat hoofdstuk 10 van de staatsbegrooting (arbeid) 3 April in avondvergadering zal worden behandeld. De hoofdstukken 9 (wa terstaat) en 6 (marine) worden behandeld na hoofdstuk 5. De interpellatie-Ter Laan over de amb tenarensalarissen komt dé laatste week vóór Paschen aan’ de orde. Voortgegaan wordt met behandeling vau do oorlogsbegrooting. Het amendement-K. Ter Laan (het niet- houden van herhalingsoefeningen) wordt verworpen met 59 tegen 21 stemmen. De MINISTER zegt den heer Boon over weging toe van de vermindering of afschaf fing van het menagegeld voor soldaten, die buiten dc kazerne eten. De heer VAN DEN HEUVEL, K. TER LAAN, BRAAT en COLIJN bepleiten de verlaging van den inkoopsprys van paarden en af schaf ing van binnenlandsche paarden. De MINISTER verdedigt met den heer VAN RAPPARD de premie voor warmbloed fokkerij en zal den aankoop van binnenland- sche paarden bevorderen. Op vragen van den heer COLIJN en deren stelt de MINISTER een subsidie uitzicht voor keuringen van hengsten, alleen voor 1924. Tegen de kosten van den byzonderen vry- willigen landstorm maakte de heer K. TER Laan vele bezwaren. Hy vroeg of dit anti- revolutie-instituut nog wel noodig is in den jare 1924. De MINISTER verwees naar de begroo- ting van Binnenlandsche Zaken. In dit arti kel zit geen geld voor den byz. vrywilligen landstorm. Profiteer ven deze gelegenhe d

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 1