Hoord-Hollandsch Dagblad. I II I 1 II Sinds 15Sept. 1925 het merk waa men vraagt! De -w. Ingezonden Mededeelingen. Alkmaar. Derde Blad V Ifl l zal ter i - PROVINCIAAL NIEUWS. ZWAAGDIJK. WERVERSHOOF. ONDERDIJK. HARENKARSPEL. OUDKARSPEL. Hpt ingekoiyen gemeenteverslag iazaïre worden neergelegd. 4t te roepen van de gemeentebesturen uit Ha- >1 te k te ■s de ge- directeur instem- hun V» de eu zou ingekomen, dat het voorschot op de f -en «on t _x wager zond bericht, dat hy .als lid van de plaatselijke artikel Courant terzake I l i •F of die niet in openbare vergadering konden worden gege ven. De VOORZITTER had den kagers be loofd er niet in het openbaar over te spre ken. Hq had al een onderhond met den commissaris gehad en hoopte dat de kwes tie zoo zou kunnen worden opgelost. Hierna sluiting der openbare vergadering. - Maastricht uitwerkt. De heer GRtiNWALD maande tot voor zichtigheid, omdat bij deze zaak het gevaar .bestaat, dat een monopolie wordt ver leend aan ale accountantsbureaux. Er zul len er wel zijn, die zich accountant noemen en daarbij misbruik maken van dien naam. maar dezulken worden toch gewoonlijk gauw ontmaskerd. Bij verkeerde belasting aangiften loopen zij er toch ook tusschen. De zaak is' moeilijk op te lossen. Een ge ëxamineerde boekhouder of een leeraar M. O. boekhouden is naar spr.’s overtuiging zeer goed in staat een goede boekhouding in te richten. De heer DÉ RAAT achtte iemand die het accountantsexamen aflegdc, wel zooveel hooger dan een anderen boekhouder, maar er zijn zoovelen. die zich accoutant noemen en die in de .praktijk niets waard zijn. Spr. was vóór adhaesie-bctuigiug om zekerheid te hebben omtrent de werkelijk bevoegden. De heer KUIPER wilde den Minister zonder meer vragen de zaak te regelen, waar op de voorzitter antwoordde dat dit niet zou geven, als er geen motieven worden ge noemd. Spr. zou dus alleen op spoed willen aandringen. De’zaak behoort eigenlijk bij de Vereeniging van accountants thuis. Wettelij ke regeling vindt spr. wel practise!). van wie zich accountant noemt, moet zekerheid be staan dat hij bekwaam is. Spr. was het niet et ns met de heeren Messelaar en Griinwald. De heer Messelaar merkte op, dat bij ge zegd had wel voor wettelijke regeling zijn, maar tegen adhaesie-betuiging. De heer GRUNWALD vreesde dat Voorz. Qok hem niet goed had verstaan stipuleerde zijne meening nader. Spr. 1 niet wenschen. dat alleen zij, die na wet telijke regeling bevoegd waren zich accoun tant te noemen, toegelaten werden om boek houdingen in te richten. Dit kunnen ook wel andere geëxamineerde boekhouders of leer aren in het boekhouden. Wie hiervoor een onbekwame opdracht geeft, heeft de gevol gen toch aan zich zelf te wijten. De Voorzitter geloofde dit ook weh Spr. vreesde niet, dat de regeering zou opleggen dat de boekhouding in particuliere zaken juist gevoerd moet worden door een accoun tant. Besloten werd geen adhaeeie te betuigen. Adres der Kamer te Haarlem aan de Com missie van Voorbereiding voor samenwer king der Kamers van Koophandel, waarin wordt betreurd, dat de tot standkoming der Vereeniging van Kamers nog niet heeft plaatsgevonden en op een spoedige bjjeen- roeping wordt aangedrongen. De Voorzitter herinnerde eraan, dat de poging om tot een vereeniging van K. v. K. te komen van de Kamer van Hollands Noorderkwartier irftging. Het 9/10 deel van alle Kamers had antwoord gezonden. Uit verdere mededeelingen bleek dat de gecontinueerde vergadering zal plaats vinden ut een der eerste weken van April. Punt 4. Verslag der Verkeerscommissie in zake den stand van de actie tot verbetering van den Twuyverweg. De heer GRUNWALD rapporteerde dat een vergadering was gebonden, waarby ook aanwezig waren de burgemeester van Sint Pancras en de heer Margadant (van de ge meente Alkmaar). Naar voren was geko men het verlangen van een weg met een terreinbreedte van 18 M., aan beide zijden een fietspad. De weg is 900 M. lang. De heer Margadant had toegezegd dat Alkmaar plan en begroeting zou opmaken. Spr. bracht dank aan de gemeente Alk maar voor de toezegging tot het gratis pro- jecteeren van den weg. Voorts betoogde spr., dat er aan den Langendyk meer voor deze wegverbetering gevoeld wordt dan men uit de aanvankelijk geringe medewerking van die gemeenten zou opmaken en las ten bewyze hiervan een stukje voor uit de Langedyker Courant Spr. was overtuigd, dat na het projecteeren van den weg nieuwe pogingen tot het verkrijgen van steun voor verbetering, meer succes zou den hebben bij de betrokken gemeenten. Zy is niet alleen een Alkmaarsch belang, maar een belang voor de heele streek. De provin cie zal haar steun ook wel willen verleenen, als de gemeenten niet voldoende meewer ken. De heer MESSELAAR merkt aangaande de breedte van 13 M. nog op, dat men niet moest meenen. 'dat er een wereldverkeer wordt verwacht. De rijweg zal 5 M. breed worden, elk fietspad anderhalve meter en van weerskanten een l>erm van 2% M. De voorzitter onderschreef de meening, dat ook de gemeenten aan den Langendjjk veel belang hebben bij een verbeterden Twuijverweg en dat ook wel zullen toonen. Ged. Staten hebben steun toegezegd en zul- ion bij die gemeenten bun invloed wel doen 1 gelden. De Voorzitter deed hierop mededeeling van de volgende uitgegane stukken. 1. Bericht aan den Minister van Arbeid, Handel _en Nijverheid dat de hervorming van de kalender in ons district niet noodza kelyk is gebleken. 2. Schrijven met bezwaren tegen de voor gestelde verordening op het verkeer met motorrijtuigen en rijwielen in de gemeente Alkmaar. 3. Rondschrijven aan alle Kamers inzake gemeenschappelijk overleg. 4. Kennisgeving aan diverse vereenigin- gen en organisaties of al dan niet subsidie door de Kamer wordt verleend. 5. Schrijven aan het Ministerie van Wa terstaat teneinde te bevorderen dat het Rijksinstructievaartuig naar Alkmaar wordt gezonden. 6. Schrijven aan het Ministerie van Arbeid Handel en Nijverheid met verzoek de voor gestelde subsidies goed te keuren. Rondvraag. De hror "dr Raat bracht bet Rijks Inkoopbureau ter sprake, dat z. i. te groote macht krijgt en een tweede Handels- kaïner dreigt te worden. De Voorzitter antwoordde, dat over dit bureau in de Kamer van K. al eerder is ge sproken en zijn werkzaamheden afkeurt. Deze Kamer heeft reeds aangedrougen op besnoeiing van de werkzaamheid van het Rijks Inkoopbureau. Spr. betoogde, dat de regeering, als zy het voorstelt alsof zij door middel van dit bureau 25 pCt. lager koopt dan bij den handel, zich daarin vergist. Als de regeering vroeger het een of ander noo- dig had. was er concurrentie onder de le veranciers, die meermalen leverden met 20 tot 30 pCt. korting. Doordat thans veel weg gaat voor ambtenaarssalarissen, kon de re geering voeger goedkooper koopen dan nu. De heer de Raat liet uitkomen dat allo mogelyke artikelen bij het bureau onder gebracht zyn, beloofde gegevens te verza melen en <Jie aan de Handelscommissie te zenden. De voorzitter zegde toe. dat de zaak zal behandeld worden op de te houden gecom bineerde vergadering der Kamers v. K. De heer GrondsmA sprak over het verkeer over de Friesche bnig. Als zij is afgedraaid, vormt zich aan beide kanten een file van rijtuigen enz. en als dan bet verkeer weer vry >s. ontstaat er kwestie en gedrang van welke zijde eerst ]>assage zal worden toe gestaan. Spr. wenschte dat de Kamer by Waterstaat aandringt op het geven van in structie in deze aan den brugwachter. De voorzitter achtte dit een zaak voor de pojitie. De heer Lakeman von l het verkeer wel go regekl. al zal het op sommige zeer drukke dagen wel eens haperen. Twee wagens kun nen elkaar wel |>asseeren. De brug is een halve meter te smal. Het maken op de ver- eischte breedte zou pkm. 40.000 iteéér heb ben gekost en dat wilde^het rijk niet beta len. Vandaar deze brug, die berekend is op 10—15 jaar. De heer Hoogland geloofde dat reeds zeer veel bereikt kon worden, als de hand werd gehouden aan het rechts en links. Als dat niet gebeurt, zullen ongelukken niet uit-, blyven. De° Voorzitter zou den commissaris van politie hierop opmerkzaam willen maken. De heer LAKEMAN merkt op dat er des Vrijdags en Zaterdags reeds agenten var politie by de brug staan. Men moet hen du» wijzen op het re< hts rijden. De VOORZITTER meende dat een voor name oorzaak voor een epstopping var. het vei keer deze is, dat de brug te laag ligt, zoodat zij voor de kleinste schepen nog moet worden opengedraaid. Vroeger voeren die er onder door. x De heer HOOGLAND onderstreepte dit. Door haren boogvorm is de brug te gevaar lijk om er onder door te varen. Zy is van zeer ‘onpractische constructie. De heer MESSELAAR wees op het arti kel in de Alkmaarsche Courant van 19 Mrt. over autobussen en advertenties, waarin werd medegedeeld dat de heer Spaans uit Dirkshorn was geverbaliseerd omdat hij zyn dienstregeling niet had geadverteerd en een krant te Haarlem.-wijl hij daar geen belang by had. De heer SCHEFFEL (c^retaris) zei, dat hem daarover ook geklaagd was en dat er by gezegd was de mededeeling van Ged. Staten, dat zij tegen dergelyke overtreding niet zouden optreden. Dat zou wel waar zyn, het vervolgen van die overtreding ligt ook niet aan Gedeputeerden. Spr. had zich over de kwestie op het politiebureau ver voegd en had daar ten antwoord gekregen, dat het voorschrift bestaat en de Alkmaar sche politie het naleven ervan beoogt zoo lang geen ontheffing is verleend, al schijnt men in Hoorn daar niet zoo op te letten. De heer MESSELAAR wilde dan bij Ged. aandringen op wijziging der bepaling, zoo danig dat ondernemers van een vervoer middel de advertenties er voor zullen kun nen plaatsen in de bladen die het meest ge lezen worden in de streek, waar dat ver voermiddel rjjdt. Hiertoe werd met algemeene stemmen be sloten. De VOORZITTER deelde nog mede dat er een schriftelyke en eenige mondelinge klach ten waren ingekomen van neringdoenden, die bemoeilijkt werden door de politie bij 't op straat laten staan van wagens en embal lage. In besloten vergadering zou hy na dere mededeeling doen. De heer KUIJPER vroeg openbare vergadering kondi leiding der bespreking met het Bureau der Kamer, gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Voor kennisgeving aan te nemen. Ingekomen antwoord van het Ministerie van Financiën op het schrijven d.d. 26 Fe bruari IJ. inzake De Handelskauier, waarin wordt medegedeeld: dat de Minister zyn standpunt ten aanzien van de met betrek king tot het schrijven bedoelde aangelegen heid te nemen maatregelen heeft bepaald, in verband waarmee geen aanleiding wordt gevonden aan het verzoek te voldoen. Afschrift van een adres der Kamer Haarlem aan de Tweede Kamer inzake de ..Handeskamer”. Copie aan de leden gezon den. „De Practyk van het Medezeggenschap” een adres van het Verbond van Ned. Fa- brikantenvereenigingen aan den Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid. Dit boekje ligt ter secretarie ter inzage Missive van het Ministerie van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, waaruit blykt dat opnieuw by de Spaansche Regeering stappen zullen worden gedaan, ten einde intrekking van den eisch tot overlegging van certificaten van oorsprong by invoer van Nederlandsche kaas daar te lande te verkrijgen. Alle voor kennisgeving aangenomen. Missive der gemeente Alkmaar, waarin wordt medegedeeld, dat van het Ministerie van Waterstaat bericht werd ontvangen dat tot invoering van den nachtdienst op Rijks kosten zal worden overgegaan bij het plaat selijk telefoonnet te Alkmaar. De heer GRONDSMA informeerde wan neer die nachtdienst nu zal ingaan, waarop de voorzitter noch de heer Ringers een ant woord konden geven. Met algemeene stemmen werd besloten op voorstel van den voorzitter den minister te verzoeken de uitbreiding van den dienst op -1 April te doen beginnen. Missive van de directie der Ned. Spoor wegen, waarin wordt medegedeeld, dat in den loop van dit jaar de spoorbrug te Heer- Hugowaard zoodanig gewijzigd zal worden, dat naast de bestaande doorvaart-opening, die een grootere diepte zal verkrijgen, een doorstroomingsopening wyd 3.00 Meter tot stand zal komen. De aanbesteding van dit werk zal binnen enkele maanden plaats vinden. De heer MESSELAAR constateerde dank baar, dat bet tot verbetering zal komen, maar merkte op, dat toch niet het mooie, groote plan wordt uitgevoerd. De heer SCHMALZ vroeg of de voorge geven verbetering een gevolg was van de bemoeiingen der Kamer. Hy dacht het wel. De VOORZITTER geloofde dit ook. De heeren Messelaar en Ringers waren er voor naar Utrecht geweest en het nu uit te voe ren plan is daarvan zeer zeker het gevolg. De Missive werd hierop voor kennisge ving aangenomen. Schrijven van den directeur der Han delscholen den heer J. Postma, waarin de- aandaeht wordt gevestigd op een voorkomende in de Alkmaarsche en de medewerking der Kamer wordt ingeroepen. Een nummer van do Alk maarsche Courant met dit ingezonden ar tikel wordt aan de leden gezonden. De heer DE RAAT gelooft niet dat de heer Postma thans nog prijs stelde op be handeling van het stuk, omdat hy sinds ilien een bespreking heeft gehad met B. en W. De heer RINGERS wilde wel al zeggen, dat B. en W. het belang der handelsschool voor Alkmaar ten zeerste voelen. De VOORZITTER achtte haar ook van groot belang en juichte het toe, dat er uit de buitengemeenten drang kwam tot haar behoud. Meerdere leden betqigden ming. Het schryven werd hierop voor kennis geving aangenomen. Schryven van de Kamer van Koophan del te Maastricht aan den Minister van On derwijs Kunsten en Wetenschappen om te bevorderen, dat het accountantsberoep wet tel ijk wordt geregeld. Voor kennisgeving aan te nemen. De heer LAKEMAN wilde adhaesie aan het adres betuigen. Er zyn velen, die zich accountant noemen, waar men in de prak tijk niet veel aan heeft. De VOORZ1I I ER zei dat de regeering al meermalen heeft toegezegd het initiatief te zullen nemen in deze zaak. De Kamer zou dus niet anders kunnen doen dan op spoed aandringen. De heer DE RAAT had van een accoun tant vernomen, dat de drang van den han del moet komen, anders zal de regeering in dezen niets doen. Die drang moet zeer zeker komen, meende #pr., want er zyn zeer vele zoogenaamde accountants die slechte prak tijken voeren. De heer MESSELAAR herinnerde, dat ook de oude Kamer al meermalen op deze zaak had gehamerd. Hij stelde zich weinig van een adhaesiebetuiging voor, omdat de Kamer dan met nieuwe motieven moet ko men. Er is nu weer beweging in do zaak en spr. wilde afwachten wat het adres van renkarspel, Heerhugowaard, Noord-Schar- woude en Oudkarspel. om te trachten den Laanweg gezamenlijk verlicht te krygen. Het oude voorstel Paarlberg inzake ver lichting van de openbare straat in de mor genuren zal aan de andere Raden worden voorgelegd in het vertrouwen, dat daar door de actie van de tuinbouwers een gunstiger stemming beerscht dan fti de gascommissie het geval was.. Met de verbreeding van de straat zal een begin.gemaakt worden. Een eigenaar heeft er in toegestemd zyn hek achteruit te plaatsen, waarvan de kos ten van bestrating enz., ongeveer 160.— zullen bedragen. De voor.-tellen van de gascommissie, in trekking reductie gasprys en verlaging van het electrisch licht van 42 op 40 cent wer den goedgekeurd. Aan de Ijsclub werd voor het afgeloopen seizoen een subsidie toegekend van 250. Besloten wierd tot aankoop van een roei bootje voor de politie, waarvan de kosten ongeveer 100.zullen zyn. Het kohier hondenbelasting werd vastge- st»M op 248,50. In verband met de genomen besluiten werd de gemeentebegrooting zoodanig ge wijzigd. dat de post onvoorzien vermindert van ongeveer 1400.op 201.78. De heer Bakker vroeg nog of niets gedaan kan worden tegen het harde rijden van zware vrachtauto's, waarop de Voorzitter meedeelde, dat de vereeniging van Ned. ge meenten deze zaak in voorbereiding heeft. Hierna werd de vergadering gesloten. Aantal kiezers. Het aantal kiezers in deze gemeente is vastgesteld op: voor den Gemeenteraad 988. Prov. Staten 1023 en 2e Kamer 1031. Jubileum. De heer A. J. Vos van Zon zal 16 Juni a.s. den dag herdenken, dat hij voor 40 jaar terug, werd benoemd als onderwijzer by het openbaar lager onderwijs, alhier. Onafgebroken is hij al dien tijd in ouze gemeente ais zoodanig werkzaam ge weest. steld op 3761.96. Betalingen uit onvoorzien werden goed gekeurd op 786,83 Het verzoek van den gemeenteveldwach ter om vreheoging van salaris, werd tot de begrooting uitgesteld. Omtrent het voorstel Groen tot verlich ting van den Laanweg werd na langdurige bespreking besloten een vergadering bijeen KAMER VAN KOOPHANDEL. In de Woensdagavond ten stadhuize ge houden vergadering van de K. v. K. waren afwezig de heeren Wagenaar en Baauboer. Na opening en vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat blykens een mededeeling in de bladen de betreffende minister alle verband tusschen dé Handels- kamer en de Regeering kan verbroken en .tan plan' was tot dusver aan die instelling verleenden steun in te trekken. Spr. noem de dit een succes voor den middenstand. De mededeeling werd met een .Bravo” door den heer Grondsma begroot. Hierna kwam aan de orde punt 8: Inge komen stukken. Jaarverslag van het verbond van Neder landsche Fabrikanten-Vereenigingen. 2 Exemplaren van de uitgave der Inter- nationale'Kamer der interpretatie van han- delstermen. Beide stukken liggen aan het secretariaat voor belangstellenden ter inzage. Beschrijvend werkje van Hoorn uitgege ven met medewerking van de Vereeniging van Vreemdelingenverkeer en de Kamer te Hoorn. Ter inzage aan het secretariaat. Schryven van do internationale Kamer te Den Haag met een rapport, dat op de laatste vergadering van den Conseil werd uitgebracht over de werking van het Hof van Arbitrage or Handelstaken. Aan de Commissie van Verordeningen ter kennisname. Schryven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarin wordt mede gedeeld. dat goedkeuring kan worden ver leend aan‘de voorgestelde subsidies, mot uitzondering van het te verleenen bedrag voor het Bureau van Advies, waarover nog nadere berichten zullen volgen. Adres van de firma C. Jamin te Rotter dam inzake het Petroleum-ks**--’ "raagstuk Afschrift aan do leden gezonden. Jaarverslagen van de Kamers van Koop-, handel te Zaandam en voor Duischland. Ter inzage aan het secretariaat. Schryven met dankbetuiging van de Ne- derlandsch Amerikaansche Kamer van Koop handel te Amsterdam voor de door de Ka mer te Alkmaar toegezegde bijdrage voor de vetkeerspropaganda in Amerika. Dito van de Vereeniging „Het Nederland sche Wegencongres". De Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen. Bureau voor Handelsinlichtingen. Voor kennisgeving aangenomen. Verslag der onofficieele bijeenkomst van eenige leden der Commissie voor verkeers- propagnda in Amerika, gehouden te ’s-Gra- venhage op Donderdag 28 Februari 1924. Aan het secretariaat ter inzage. Alle voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van het Nationaal-Comité voor Visch-Propaganda om voor het jaar 1924 een nader vast te stellen bijdrage voor dit doel te verleenen. Afschriften aan de leden gezonden. De heer MESSELAAR vroeg of opge merkt was, dat deze week in een der bios copen een visscherjjfilm was vertoond. Ja, antwoordde de VOORZITTER, maar hy wist niet of die bedoeld was als propa ganda voor de consumptie van visch. Zij was niet vertoond vanwege het adresseeren- de comité. De heer RINGERS zei, dat de film was over visschen en rischvangst in het alge meen. Het voorstel van den voorzitter om geen subsidie te geven wetd zonder hoofdelyke stemming aangenomen. Afschrift van een adres der R. K. Mid- ‘lenstandsvereenigiug „do Hanzo” naar a»» VRIJDAG 28 MAART 1924, ZWAAGDIJK. Opgedragen. De-bouw van een flinke boerenplaats met schuur voor den heer C. Blom te Weetwoud is op gedragen aan de heeren G. Bot te West wond •n C. de Haan alhier. WERVERSHOF. Melkprijs. Alhier is de melkprijs verlaagd met twee cent per liter en wordt alzoo verkocht voor 14 jent per liter Winkelsluiting. Met de winkelsluiting schiet het hier niet best op, doordat sommi ge winkeliers tegenwerken en bekeuren moei Ijjk sehynt. ONDERDIJK. Een groot verschik De fabriek die Zondag j.l. de melk alhier ver kocht voor 16 cent per liter verkoopt ze nu voor 11 cent. HARENKARSPEL. Belangrijk besluit. De Raad dezer gemeente heeft in zijn laatst gehouden vergadering besloten te Waarland geen openbare school te bouwen. WAARLAND. WAARLAND. Aangekocht. By onder- handschen verkoop is het woonhuis van den heer J. Jongkind staande in den Smeugelpoi der naby den Laanweg. overgegaan aan den Jiccr P. de Jong alhier. OUDKARSPFL. Raadsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de raad voltallig. Inzake de verbindingsweg naar Koedijk, deelde de Voorzitter mede, dat door den in genieur vap de Prov. Waterstaat een project gëlhaakt is, dat in zooverre afwijkt van het eerste, dat het gemaakt is, recht vanaf de Spoorstraat, even buiten den Diepsmeer om, deze af en toe even rakende. De kosten zyn iets hooger en zullen ongeveer 3 ton zyn. Officieus is bekend, dat het Ryk om rede nen van bezuiniging er niets en de provin cie weinig aan doen zal. In de laatste bijeenkomst s gebleken, dat van Bergen en Koedijk weinig medewerking te verwachten zal zyn. De raad besloot om met het onderzoek naar de mogelijkheid door te gaan, vooral ook omda£ het byua niet mogelyk geacht wordt, dat deze 'keg in de naaste toekomst niet in het wegenplan opgenomen wordt, of medewerking va» andere gemeentebestu- hen val nitblqven. Het verslag van het vervolgonderwijs was zeer gunstig. Ongeveer 25 leerlingen hebben dit onderwijs trouw gevolgd. Uit het verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim bleék, dat 7 ouders zijn opgeroepen. Uitvoerig advies is by den Inspecteur uitgebracht, doch daarna niets vernomen. Bij den ontvanger was bij de laatste op name overeenkomstig de boeken in kas 3330.05. Ingekomen was het verslag vau zondheidscommissie te Schagen. Dankbetuiging was ingekomen van de ge- heelonthoudersvereeniging voor de genoten subsidie. Uit het verslag van den Keuringsdienst bleek, dat <|a gemeente in verband met de vele noodslaehtingen '45,0414 zal hebben by te passen. Vau den Minister van Onderwy.-, was be richt ingekomen, dat het voorschot op de onderwyzerssalarissen 10130.bedraagt. De heer A. zyn benoeroini schoolcommissie aanneemt. Aan Jn. Kokkis werd een half jaar af- schryviug op de hondenbelasting toegestaan. Van den heer Quax uit de Diepsmeer, was het verzoek ingekomen om een vergoe ding van drie gulden per week voor het vervoer van schoolkinderen. Hoewel do afstand minder is dan 4 K.M., is werd deze vergoeding evenals het vorig jaar op 3 per week tepaald. Ged. Staten hebben den wensch te kennen gegeven, dat in de politieverordening bepa lingen worden opglenomen betreffende ver ontreiniging van het slootwater en het ge bruik daarvan, terwjjl verder in overweging werd gegeven om te bevorderen, dat geen privaten aan de slooten staan. Dit schrijven werd voor kennisgeving aan genomen, omdat reeds bepalingen in de po litieverordening voorkomen en verwijdering der privaten niet mogelyk of althans plaat selijk niet met succes door te voeren is. Voer den ontsmettingsdienst van het Witte Kruis werd een vergoeding toegekend van 1 cent per inwoner. Het bannebestuur ging niet accoord met de bepalingen waarop de gemeente het wa ter wil verkoopen. Ze willen het recht be houden om het water aan particulieren te verkoopen en maken bezwaar tegen de gun stige Bepalingen voor de plaatselyke vis- schers en visschersvereeniging. B. en W. wilden evengoed tot verkoop overgaau, waartegen enkele leden zich hef tig verzetten. Het slot was, dat tot verkoop van het water besloten werd. De heeren öroen, Paarlberg en Bakker stemden tegen. Een verzoek van 8. Kuiper, de pachter van de sluis om vermindering van pacht of ontheffing van het pachtcontract, omdat hy. groote schade heeft van de vergrootte sluis te Noord-Scharwoude, werd om advies in handen van B. en W. gesteld.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 6