M-WaniM Dagblad. i Alkmaar. TWEEDE BLAD. Ihnül 22 Opril 1124. I SPORT EN SPEL. I sie tot 1 Vergadering van den Raad der gemeente Alkmaar op Donderdag 24 Apsil, nam. 1 uur. Kosielooze bemiddeling voor werk gevers en werknemers. Geopend: AHe werkdagen van v.m. 9 tot n.m. 1 uur en van 45 uur n.m. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur v.m. en Maan dag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Des Zaterdags alleen van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. ,.SK WILLI BRORD”. DONDERDAG. 7.30 uur Ledenvergade- S ring van den R. K. otksbond. Spre ker de heer A. Schrama, secretaris van de Diocesane Inkoop-Centrale. ZATERDAG. Contributie-betaiingen op de gewone uren. i 5— 6 uur Gelegenheid tot sparen 6— 7 uur Bibliotheek. 7— 8 uur Spreekuur Bureau voor Ar beidsrecht. Voor het Ondersteuningsfonds heb ben zitting de heeren Smiiman en Hink. NED. R. K. BOND VAn HANDELS - KANTOOR- EN WInKELBED Vergadering op Woensdag 23 April a.s. in het lokaal van den heer de Wit aan het Luttik Oudorp des avonds om 8'/4 uur. Dr. ARIENS-VEREENIGInG (voor het redden van drankzuch.igen.) Zittinp^van het Consultatiebureau Dins dag 22 April van 8-9.30 uur. Martha tehuis, Nieuwlanders.ngel. Rooie’’ drijveri: Mannen. Aangeboden: 1 banketbakker, 3 bank werkers, 1 betonwerker, 2 boekbinders. 1 boerenarbeider, 1 broodbezorger. 2 cacaobewerkers, 1 chauffer, 1 conduc teur, 1 drukker-zetter, 1 dectricien, 1 embatleur. 1 fundeeringwerker, 5 grond werkers, 1 huisknecht, 1 huidenzouter, 1 incasseerder, 1 instrumentmaker, 4 kantoorbedienden, 1 kellner. 1 ketelma- ker, 1 kleermaker, 1 kuiper, 1 letter zetter, 1 loopjongen, 1 loopknecht, 1 mach.-stoker, 2 magazijnbedienden, 1 metaalstijper, 1 meubelmaker, 1 pakhuis knecht, 1 schrijver. 4 sigarenmakers, 5 sigarensoneerders. 1 s.garenkistenpiak- ker, 1 slager, 1 steenbikker, 1 wagenma ker, 1 ijzerboorder, 1 jvinkelberfiende. 2 timmerlieden en 41 losse arbeiders. Geplaatst: 3 grondwerkers. 1 chauf feur, 2 opperlieden. 2 sigarenmakers. 1 steenhouwer, 4 ■timmerlieden en 5 los se arbeiders. Gevraagd: Geene. .V rouwen. Aangeboden: 1 deinstbode. 2 kantoor bedienden, 1 steno-typ ste. 1 werkster en 1 dagmeisje. i Geplaatst: 1 dienstbode en 1 werk ster. Gevraagd: 1 dienstbode en 1 huis- A» Korpswedstrijd. AGENDA. R. K. VEREEN GEBOUW- w en 1 dagmeisje. houdster. der gemeente aan art. 14 der Verordening, i> dezelfde :n er beter in op gelijken deze wijziging .ten voordeele perceel, len Raad in overweg ng vooral dat haar 40- :egels be- i hoogste We vernemen, dat door 't bestuur van den Alkmaarschen kegelbond 't volgend tiental is aangewezen, om uit te komen voor de groote Bondenwedstrqden in Mei a.s. in Haarlem U> houden: D. Leujes, C. de Beurs, D. Oly, J. Ver- wejj, allen van Z.E.K.S.; J. Diepen en O. Genefaas van Koekoek; H. Buis van B.A.L.; E. Hamburger van Twee Duifjes; Q. Jonker van Onze Club; A. Krijnen van Helder. Reserves: Boom (Koekoek) en J. Köll- man (Op de Lat). DRAVERIJEN TE ALKAAR. Voor den Groeten Prijs van Alkmaar, een draverjj voor Nederlandsche hengsten en meniën, geboren in 1921, te loopen in Juli of Augustus a.s., zijn de volgende paarden ingeschreven: 1. Oscar, sch. h. v. Lapt. Henry u. Juliana, eig. D. A. van Stralen; 2. Our Uhlan B., br. h. v. Kerrigan u. Todd Bird, eig. stal Bes; irlooper, gevolg daarvan, dat dan die, waarop het meenten ten behoeve van den woningwet- bouw leent, ook voor de- credietwaardigste gemeente op het oogenblik niet verkrygbaai blijken te zijn voor het aangegeven doel. Al vorens voor te stellen ter verkrijging der be- noodigde gelden thans een verzoek tot het Rijk te richten, hebben B, en W. zich tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gewend ten einde te vernemen op welke ba sis een zoodanig verzoek kans van inwilli ging zou hebben. De Minister verklaarde in geen geval meer een bijdrage in het exploitatie-tekort te kunnen toezeggen en gelden voor den bouw slechts beschikbaar te kunnen stellen onder zoodanige voorwaarden en tot een zoo gering bedrag, dat de bouw daardoor praktisch onmogeljjk werd. B. en W. meenen niettemin op grond der vroegere toezeggingen opnieuw te moeten trachten het Rijk tot een meer tegemoetko mende houding te bewegen en mochten de i zoover- met gunstigen uitslag bekroond te zien, LI. telfttrewKoni» - voor nomen en het ter ag niet onbelang- Wfc tv houdende bepalingen omtrent het verdeelen der gemeente in wijken en het opmaken van ■volledige staten der bevolking en harer hui zing (Gemeenteblad No. 90 van 1898) lui dende: Van elke verhuizing binnen de gemeente wordt binnen acht dagen kennis gegeven ter secretarie van de gemeente: By verhuizing van een gezin, door het hoofd van het gezin; Bij verhuizing van afzonderlijk levende personen, door henzelven; B(j verhuizing van inwonende dienst- en werkbodon, door henzeven; Bij verhuizing van personen naar instel lingen, gestichten, inrichtingen van welken aard ook, in welke pers, onder eenig bestuur samenwonen, door de bestuurders dier in stellingen, gestichten of inrichtingen. Op de naleving van bovenstaande ver plichting zal ten strengste worden gelet. VUURWERK. Gisteravond om 9 nur had op 't Gem. Sport terrein een vuurwerk plaats vanwege de V. V. V. voor de bezoekers van de motorraces. Groote drommen menschen waren naar het terrein getogen om het vuurwerk te bewon deren en de avondkoude te trotseeren. Behalve de gebruikelijke signaalbommen, zwermbommen, brillantbommen, vuurpijlen, draaiende raderen, fluitende vuurtelegrammen draaiende kleurencirkel, contrabatterjjen van Romeinsohe kaarsen enz., werd een buitenge woon fraai nummer, een groote cascade van aluminiumvuurfonteinen. waaruit duizenden helwitte vonken kwamen, afgestoken. Het lichteffect van dit stuk was bijzonder groot: het geheele terrein baadde in een zee van lioht. Het vuurwerk werd gesloten, met een groote slotdecoratie, bestaande uit het devies „Bloeie V. V. V.” omgeven door een krans van bril- lantvuurfonteinen en geflankeerd door groo te palmboomen van brillantvuur, waarin groo te gekleurde zonnen en batterijen van Ro- meinsche kaarsen, die een menigte gekleurde lichtkogels uitwierpen. De frontbreedte van dit stuk was ruim 20 M. Na afloop golfde een schier eindek>o/.e stroom menschen stadwaarts, zoodat het om half elf in de stad nog bijzonder druk was. BENOEMD. Benoemd tot notaris te Alkmaar Mr. Johan Willem v. d. Heijden, thans candidaat-notaris te Baarn. WIJDING VAN HET SUBDIACONAAT. Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, Bisschop vau Breda, diende Zaterdagmorgen in de kapel van het Groot-Seininane der priesters van het H. Hart van Jezus te Liesbosch-Princen- hago de H. Wijding van het subdiaconaat toe aau onzen oud-stadgenoot, den eerw. frater 11. Franse, student van dit seminarie. DIERENBEUL. Door de politie is proces-verbaal opge maakt, contra een sleeper alhier, die zijn paard Het werken, niettegenstaande het dier verschillende open wonden op ziju lichaam had. het Rijk bereid zou worden bevonden het overige M gedeelte van de ongedekte ex- ploitatie-uïtgaven voor zijn rekening te ne men, anderzijds, dat de gemeente in staat zou blijken de benoodigde gelden elders, dan uit 's Rijks kas ter leen te verkrijgen tegen voorwaarden, welke in vergelijking met die waarop het Rijk aan de gemeenten ten be hoeve van den woningwetbouw pleegt te leenen, aannemelijk zouden zijn. Met betrek king tot dit laatste punt werden B. en W. gemachtigd een nader onderzoek in te stol len. Zij moeten mededeelen, dat dit onderzoek geen gunstig resultaat heeft gehad. Dit is ’n gunstiger voorwaarden Rijk thans aan de gs- igwet- digste strijding van de onkosten. SUPPLETOIRE BEGROOTING. Aangeboden ia de tweede suppletoire be grooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1928, sluitende in ontvangst en uitgaaf lot een bedrag van ƒ571486.68. VERNIELING. In een der volkslogementen alhier is een persoon aangehouden, die, onder den invloed van sterken drank zijnde, zich aldaar aan ver nieling had schuldig gemaakt. MISHANDELING. Proces-verbaal werd opgemaakt terzake mishandeling van een ambtenaar contra een alhier wonend persoon. VERLOFSLOCALITEIT GESLOTEN. In het belang der goede orde is door de politie een verlofslocaliteit op de Laat waar het publiek zeer rumoerig was, ontruimd en gesloten» Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid der commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Bijl, nr. 79. 3. Benoeming van een onderwijzer aan de 3e Gemeenteschool. Bijl. nr. 85. 4. Voorstel tot wijziging der Algemeene GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. District*-A rbeidsbeurs. BEVOLKING. Burg, en Weth. herinneren de ingezetenen BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Beg rooting van Ontvangst en Uitgaat van de „Kinder- bewaarplaats” voor 1924. De Commissie voor de beiastngzaken enz. stelt den Raad voor, de begrooting goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f3230.— met een bijdrage uit de ge meentekas van f1310.—. Begrooting van de Commis sie tot Huisverzorging, dienst 1924. De Commissie voor de beiastngzaken enz. stelt den Raad voor de begrooting goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f2613.—, onder toekenning van een subsidie uit de gemeentekas van f 1100. Machtiging tot het opheffen en vestigen eener erfdienst baarheid. De perceclen Sectie C Nrs. 3268 en 3242 aan de Oostzijde van de Eendracht straat zijijn belast met de erfdienstbaar heid van in-, uit- en doorgang over de steeg liggende op de grenssci.e ding van beide perceelen van en naar de Een drachtstraat, o m. ten behoeve van het aan deze gemeente toebehoorende per ceel Sectie C Nr. 3055. De heeren H. Rijken berg en J. Hazes, bouwondernemers, alhier hebben zich, in verband met hunne ter plaatse in uitvoering zijnde plannen, tot B. en W. gewend met het verzoek om den uit gang van de bedoelde steeg- in de Een- drachtstraat te mogen laten vervallen en een nieuwen uitgang te mogen ma ken naar de St. Anthoniusstraat. Dc bedoeling van deze aanvrage is de bo venaangehaalde erfdienstbaarheid te doen opheffen en een nieuwe erfdienst baarheid te vestigen over de strook lang£ de noord-westclijke grensschei ding van het perceel S-'cptie C Nr. 3268 van en naarde Si. Anihoniussrtaat, waar voor de medewerking der gemeente noo dig is. Waar strekt van het gemeentelijk geven B. en W. oen Raad in o net verzoek in te willigen. Bouw van 79 arbeiderswoningen door de Vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar”. De Raad verleende den 25sten October 1923 zijne finaneiëele medewerking aan den bouw door de Vereeniging voor Volkshuis vesting .Alkmaar” van 79 arbeiderswonin gen. Deze medewerking bestond in hoofd- zaak daarin, dat de gemeente het voor don bouw benoodigde kapitaal zou verschaf fen en voorts J4 van liet jaarlijksche tekort op de exploitatie (90% der exploitatie-nit- gaven zouden door de huren worden gedekt) zou bijdragen. Aan deze besluiten was ech ter de voor waarde verbonden eenerzyds, da* In „Het Volk” van Zaterdag troffen wjj het volgende wel wat alarmeerende be richt aan: Dood gekon/ewreerd. Had de Alkmaar Packet vroeger tegen de Paaschdagen en in bet algemeen het heele jaar door nogal druk personenvervoer tusschen Zaandam en Alkmaar, evenals tusschen Zaandam tjn Amsterdam, den laatsten tijd. is er benoorden Zaandam zoo goed als niemendal te doeu. Hoogst zelden ziet men te Zaandijk of Wormerveer nog een passagier aan- of van boord komen en de Packet” is nu waarlijk een pak- ken-boot geworden. Het zijn in de eerste plaats de autobussen, die de boot tus- schen Zaandam en Wormerveer finaal dood konkurreerdon, maar ook Bosman's booge bootprjjzen nu weer wal lager, t maar toch nog veel te hoog, zijn mede oorzaak van het verval. Men kan thans niet alleen veel vlugger, maar ook veel goedkooper reizen per spoor of autobus, dan met de packet, vroeger het goedkoop ste vervoermiddel voor de Zaan en toen zeer druk. Als Bosmans booten de prij zen itog veel lager stellen, zullen ze ze ker dezen zomer met hun mooie drie-dek kers voel touristen lokken, ook Zaankin ters, die uitgaan, zoo niet, dan is het met het personenvervoer van de Packet gedaan. Het wil nog al wat zeggen: „dood gecon curreerd”, „zoo goe.d als niemendal te doen” Alles tengevolge van de hooge persononver- voerpryzen. En de schrik sloeg ons al om het hart, want het is toch ‘n feit, dat de „Alkmaar Packet” 's zomers zeer vele ..dagjesmenschen” voor Bergen en Schoort aan voert. En die vele men schen brengen toch ook aau Alkmaar groote voordeelen. We zijn echter eens op onderzoek uitge togen en vernamen toen uit den mond van den heer J. P. Bosman, directeur van het N. V. Maatschappij,. Alkmaar Packet”, dien wij het bericht lieten lezen dat ’n der gelijk bericht als „wartaal”, als „de klink klaarste nonsens” beschouwd moet worden. Wat is toch het geval? De (vele) autobussen, aldus de heer Bos man die tegenwoordig langs de Zaanstreek rijden doen alleen elkaar concurrentie aan en niet de booten v. d „Alkmaar Packet” die nooit een druk personenvervoer tusschen de verschillende dorpen in de Zaanstreek heeft gehad. En al jaren vaart er des winters dan ook maar een persenenboot van Alkmaar naar Amsterdam. Het gaat hier om het zomer-vervoer en lat zal naar de verwachting van den direc teur hetzelfde blijven ondanks alle auto bussen, want do menschen, die per „Alkmaar Packet” gaan, doen dit om het mooie water tochtje en al ziju ze er met den trein of epr autobus veel vlugger,, ze gaan tóch met de boot. Ook al omdat de prijzen volgens den direc teur zeer laag zijn gehouden. De heer Bosman wets er ons nog nadrik- keljjk op, dat de Maatschappij het vorig jaar ondanks de ongunstige weersgesteldheid nog 8 pct. dividend heeft kunnen uitkee- ren, zoodat van „dood-gekonkurreerd” voor alsnog geen sprake is of zal zijn. EERSTE H. COMMUNIE. Om alle misverstand tc voorkomen, ver- „zoekt men ons mede te doelen, dat de H. Mis, waaronder de kinderen de eerste H. Com inunie zullen ontvangen, te half acht morgen ochtend in de Si. L'ominicu wordt opge dragen. Het Lof begint te 3 uur. De ouders worden verzocht, er voor te wil len zorgdragen, dat de kinderen respectieve lijk om kwart over zevenen en kwart voor drie in de kerk aanwezig zjjn. Zoowel onder de H. Mis als in het Lof zal een schaalcollecto gehouden worden, ter be- t>. uanipioenswedsirfia. c. Vrije baanwcdstrqden voor Senioren en Junioren. Schitterende prijzen zjju voor de verschil lende wedstrijden beschikbaar. Vermelding verdient het de club „Unie” ter gelegenheid jarig bestaan een vijftal gouden k< schikbaar heeft gestéld voor de 5 korpsgooiers(sters). Politieverordening (inzake fapv<Mbod op lotingsdagen). Bijl. nr. 63. 5. Idem inzake tabaksverkoop in rergwn- ningslocaliteiten. BqL nr. 64. 6. Idem tot intrekking van het Raadsbe sluit tot inbreng van een perceel aan den Helderschen weg in het grondbedrijf. Bijl, nr. 65. 7. Idem inzake afwikkeling bouw wonin gen der Vereeniging voor Volkshuisvesting Alkmaar by den Westerweg. By). nr. 66. 8. Idem inzake keuring van autobussen. Bjjl. nr. 67. 9. Idem tot doortrekking van rioleering in den Westerweg. Bijl. nr. 68. 10. Idem tot aanleg van een trottoir langs den Kenneinerstraatweg van dc Vierstaten tot do grens der gemeente. Bijl. nr. 72. 11.1 dem tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeHng met de gemeente Zuid en Noord-Schcrmer betreffende de toelating van leerlingen tot de openbare lagere scho len. Bijl. nr. 73. 12. Idem tot toekenning van voorschotten op de vergoeding der gemeente aan bestu ren van bijzondere scholen in de kosten van instandhouding. Bijl. nr. 74. 13. Idem tot verkoop vaa grond by het Jaagpad. Bjjl. nr. 75. 14. Idem tot wijziging van een erfdienst baarheid. Bjjl. nr. 76. 15. Idem- tot vaststelling van het verslag inzake kindervoeding en kinderkleeding. Bijl. nr. 77. 16. Idem tot wijziging der verordening, regelende de bezoldiging van het personeel aan de buitengewone lagere school. Bjjl. nr. 78. 17. Idem tot toekenning vau subsidie aan de Vereeniging Proef- en Schooltuin Kenne- merland. Bijl. nr. 80. 18. Idem tot toekenning van voorschot en bjjdrage aan de vereeniging voor Volkshuis vesting Alkmaar ten behoeve van den bouw van 79 woningen. Bjjl. nr. 81. 19. Voorstel tot instelling van de functie van hoofdopzichter bjj den dienst van ge meentewerken. Bjjl. nr. 82. 20. Idem tot wjjziging der salarisrcgelin- gen voor het personeel van het Gymnasium en de Handelsscholen. Bjjl. nr. 83. 21. Idem tot vericenen van een crediet voor het maken van een plan voor den aan leg van een weg naar Bergen. Bijl. nr. 86. 22. Idem inzake de handhaving van den crisisbijslag voor de kaasdragers. Bijl. nr. 87. 23. Idem tot vaststelling van het venne nigvuldigingscijfer voor de plaatselijke in komstenbelasting voor den dienst 1924/’25 Bijl. nr. 84. 24. Idem inzake verhuring perceelen tuin grond Baansingel en Zandersloot. Bijl. nr. 88 25. Idem inzake aankoop stukje grond bij de Hoeverbrug. Bjjl. No. 89. 26. Vaststelling 2e suppletoire begrooting, dienst 1923. s 27. Goedkeuring begrooting Vereeniging Kinderbewaarplaats voor 1924 en toeken ning van subsidie aan die vereeniging. Bjjl. nr. 70. 0Ö. Uvo<U»«>utü>k bvgrvoUat» VerccuijritMt Huisverzorging voor 1924 en toekennen van subsidie aan die vereeniging. Bjjl. nr. 71. 29. Vaetstclling 3c suppletoir kohier, dienst 1924. Bjjl. nr. 69. 30. Behandeling bezwaarschriften tegen aanslagen in de hondenbelasting, dienst '23. Bijl. nr. XXXIV. voldoening smaken hun pogingen in re dat zij den 8sten Anril LI. relMresrio" dedeenng ontvingen, dat de gestelde waarden werden ter beschikking gestelde ryk werd verhoogd, Weliswaar bleef de eisch, dat op een Rjjksbjjdrage in de onge dekte exploitatie-iutgaven niet mocht wor den gerekend, onverkort gehandhaafd, zoo dat de gemiddelde huur hooger zal moeten worden, dan aanvankelijk was geacht, doch dc mogelijkheid om niettemin wel een ge meentelijke bjjdrage in het tekort te ver- leenen werd niet afgesneden. In den loop van een conferentie, welke B. en W. den 9den April j.l. met het bestuur der Vereeniging voor Volkshuisvesting had den, verklaarde dit bestuur zich bereid den bouw op deze basis te ondernemen. Een na der overleg tusschen het bestuur, den archi tect, den laags ten inschrijver (de aanbeste ding heeft inmiddels reeds plaats gehad) en den Directeur van het Bouw- en Woningtoe zicht leidde voorts tot de samenstelling van een nieuwe stichtings- en exploitatiebegroo- ting, op de basis waarvan de bouw met het door het Rijk ter beschikking gestelde be drag kan worden geacht verzekerd te zjjn. a De gunning heeft daarop onder goedkeu ring van den Directeur-Generaal der Volks gezondheid en, behoudens de goedkeuring van den Raad plaats gehad. Eén punt vereischt nog eenige nadere toe lichting. Het Raadsbesluit van 25 October Nr. 5 sub Vla bracht de kosten van den aanleg van leidingen voor gas en electrici- teit voor erketiing der Vereenging. Bjj nader inzien komt B. en W. dit niet juist voor. Voor wat de electriciteitsleidingen betreft zou het een niet voldoende gemotiveerde af wijking van Gem. Blad 614 zjjn; voor wat de gasleidingen betreft meenen B. en W. dat er aanleiding is om fen deze af te wijken van het voorschrift van Gem. Blad 598, dat de vraag wie de kosten van den aanleg betaalt laat afhangen van de vraag wie eigenaar van den grond is op het tijdstip vau den aan leg. Naar dit criterium beoordeeld zouden deze kosten voor wat de 89 woningen van Rochdale betreft niet, voor wat de 79 wo ningen van .Alkmaar” betreft wel ten las te der betrokken Vereeniging komen. Dit lijjtt B. en W. onbillijk. Ook in het algemeen is het criterium niet geheel zonder beden king. B. en W. overwegen daarom een wij ziging der Verordening op dit punt. In af wachting daarvan stellen zjj vóór haar reeds thans voor wat dit complex buiten werking te stellen. B. en W. stellen den raad vóór te beslui ten I. zjjn besluit van 25 October 1923, Nr. 5 sub I en H in te trekken; II. Aan de Vereeniging voor Volkshuis vesting „Alkmaar” met vestiging eener eei-< ste hypotheek, en, voorzooveel noodig tij dens den bouw eener crediethypth. op de on roerende goederen der Vereeniging ten be hoeve van de gemeente en ten beloope van de te verstrekken voorschotten 'n voorschot te verleenen: 1. ten behoeve van bet inrichten van den grond, van ten hoogste f 43.400.—; 2. ten behoeve van den bouw v»oT9 ar beiderswoningen van ten hoogste 2F3.300. IH. aan de Vereeniging voor Volkshuis vesting „Alkmaar” een bqdrage toe te ken- Stralen; 2. Our Ühlan B., br. h? v. Kerrigmi u. Todd Bird, ei^. i Oplooper. v. m. v. Insolent u. eig. D. de Vlieger. 4. Olga, br. m. v. Insolent Clemence, eig. D. de Vlieger; 5. Ordon- nance, d. br. m. v. Diomedes u. Draisine, eig. N. O. Pennings; 6. Orion. j>r. h. v. Insolent tt. Primadonna, éïg P. J. A. Vierhout; 7. Odell Axwortby B'„ br. h. v. Kerrigan u. Grace Brown, eig. stal Lancier; 9. Ooststar, br. m. v. Captain Henry u. Doortje, eig. H. J. Hoogedoorn; 10. Olanda, v. m. v. San Francisco u. Majorio Hall, eig. J. W. Schuyl; 11. Oakland Baroh B., br. h. v. Kerrigan u. Emily Lee, eig. C. F. Dckhorst; 12. Oracle, br. h. v. Captain Henry tt. Atalanta, eig. M. J. Oppelaar. VOETBAL. ALCMARIA I—BORGERHOUT S K. 3—2. Bovengenoemde internationale ontmoe ting werd begunstigd door prachtig weder. Geen wonder dan ook dat ’t Alcmaria-ter- rein omzoomd was door een dichte haag toe schouwers. En de toeschouwers zullen geen spijt gehad hebben: bet is een mooie wed strijd geworden, waarin vaak goede sport te zien werd gegeven. Alcmaria speelde vooral vóór de rust een keurige partij en een twee tal mooie doelpunten werden toen gemaakt. Na de rust kwamen de Belgen en wisten zjj de partijen weder voet te brengen. Kort voor het einde wist Alcmaria echter weder de leiding te hernemen. Zooals gezegd sjteelden do Belgen vooral n^ de rust een goede partij voetbal. Spil en linksachter waren zeker de besten, ook de linkshalf was zeer goed. Over het algemeen dreven de Belgische voorwaartsen het sa menspel te ver door. Ook bet schieten was niet altjjd even goed. Het plaatsen van den bal kan zeker ook beter verzorgd worden. Alcmaria speelde over het algemeen vas ter, het plaatsen was beter, alsook de con trole over den bal. Over den wedstrijd het volgende: Tegen half drie komen de .Belgen op het veld, tus schen de adspiranten door, die bjj den in gang van bet veld stonden opgesteld. Het publiek juichte de Belgische gasten hartelijk toe, waarna de Brabanyonne werd gespeeld. Even daarna kwamen de Alcmaria-spelera op het veld eveneens door het publiek too- gejuicht, waarna het Wien Neerlands Bloed werd gespeeld. Alsdan worden de elftallen gefotografeerd, het leek wel een „echte” in- teriandenwedstrijd. Dan laat scheidsrechter Vaz Dias begin nen en trapt Mulders, die thans middenvoor speelde, af. Het is eerst eên weinig meten naar ei kaars krachten. Allengs echter komt Ale- maria meer- in den aanval. De Belgische ach terhoede en vooral de linksachter blijven echter meester van het terrein. Hun doelver- dediger moet eenige malen handelend op treden en een mooi schot van den midden voor hield hij op verdienstelijke wijze. Ook de voorhoede der gasten doet' eenige aanvallen, doch deze zjjn niet zoo gevaarlijk daar vooral het schieten onzuiver was en ‘t samenspel te ver doorgedreven werd. Als dan Alcmaria weder ten aanval trekt wordt de bal van links goed voorgezet en de middenvoor plaatst het leder onhoudbaar langs den Belgischen doelverdediger. Niet lang daarna maakte hij ot> fraaie wjjzo het tweede doelpuup Met dezen stand gaat de rust ih. Na de hervatting Iqkt het eerst of Alcma ria onbedreigd zal winnen. Allengs echter komen de gasten er betqr in. Eenige malen moet de Alcmaria-doelvehlodiger ingrijpen. Als niet lang daarna by een aanval der Bel gen de linksachter den bal verkeerd op zijn schoon krygt plaatst hij hem onhoudbaar voor Schut in het doel. De Belgen komen er Steeds beter in en ondernemen meerdere ge vaarlijke aanvallen, «doch talmden te lang net schieten. Als zy door wederom goed sa menspel het Alcmaria-doel naderen brengen zy met een mooi schot van korten afstand de partijen op gelijken voet. Een geanimeerde strijd volgt dan om de leiding. Reeds denkt men aan een gelijk spel, doch kort voor het einde weet de links binnen met een mooi schot Alcmaria do lei ding te hergeven. By een volgenden aanval wordt de bal van rechts mooi voorgezet en mot een pracht-kopbal doelpunt de midden voor. Jammer, dat hij buitenspel stond, waardoor dit doelpunt geannuleerd werd. Direct hierop kwam het einde met een 32 overwinning voor Alcmaria, die zij door haar keurig spel van voor de rust wel verdiende. Rest ons nog to vermelden, dat een mu ziekcorps door pittige muziek dezen wed strijd opluisterde, terwql meerdere vlaggen het terrein een feestelijk aanzien gaven. WEDSTRIJDEN V.A.F.C. VA.F.C. I speelde gister tegen een R.C.H.-cömbinatie. Het is een aardige ont moeting geworden, welke door V. met 30 werd gewonnen. De rust ging in met 10. De invaller-doelverdediger en spil leverden uitstekend werk. Vooraf speelde V. II eveneens tegen een R.C.H.-combinatie en won met dezelfde cij* fers. ZWITSERLAND—DENEMARKEN 2—0 De correspondent van de „N R. Crt.” te Bern seint d.d gistereu'uit Basel. Onder de voortreffelijke leiding van onzen landgenoot Mutters, die door zyn scherpe, nauwkeurige beslissingen bewondering af dwong, .hebben de Zwitser» vandaag tegan de Denen gespeeld en met 20 gewonnan. De wedstrijd werd gespeeld op het schitte rend aangelegde sportterrein Rankhof von Nordstern, waar ongeveer twaalfduizend toe schouwers den'strijd gadesloegen. DÊ ENGELSCHE CORINTHIANS TE HAMBURG. De Corinthians hebben hun tweeden wed strijd te Hamburg met 32 gewonnen. Beide wedstrijden zijn geleid door den heer Boas. KEGELEN. A^. Vrijdag beginnen weer de onderlinge Voorjaars wedstrijden van den Alkmaar- schea Kegelbond. Op het programma etaan 041.1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 6