E-' 4 - KERK EN SCHOOL'. GEMENGD NIEUWS. ANDUK. EGMOND AAN DEN HOEF. WESTWOUD. Klein Allerlei. PROVINCIAAL NIEUWS. CASTRICUM. VERDUISTERING TEN NADEELE VAN HET JAPANFONDS. TEXTTT. HEILO. ANNA PAULOWNA. LANDBOUW EN VEETEELT HEEMSKERK. EGMOND'BINNEN. o on- De gedurende den laatsien tijd men ginaaj net tooneef van insluipingen en in- jaar '4 gedeelte van r. ken, binnengedrongen, terwijl men brui- Boerenleenbank afd. Castricum. 'ïW: door een rukwind in het water is ge raakt 784.834 664.253 cum, dam, gezongen het waarna met een ge- .T Zaterdag is de bliksem geslagen in het Verzorgingshuis aan het Zaagmul- derswegje te Groningen. Via den mid- delsten bliksemafleider werd de lift- motor in den kelder getroffen. De motor en eenig houtwerk verbrandde, brand werd met zand gebluscht Zaterdagavond sloeyr in Raalte de bliksem in de torenspits der R.K- kerk. Een begin van brand kon spoedig wor den voorkomen. Ook nabii de Zuster school tegenover de kerk, sloeg de bliksem in. De boerderij van den heer B. werd eveneens getroffen en brandde tot aan den grond toe af. Deze boer derij lag jn het Middellervekl. HOE TWEE INBREKEI S IN DEN VAL LIEPEN. Het kwartier te Amsterdam, dat het Sarphatipark omgeeft en dat meer be kend is ouder den naam van Pijp, was Z.D.H. MGR.VUYLSTEKE. Woensdag 29 April zal Mgr. Vuylsteko met het s.s. ,,Veendaih'' van de H. A. Ljjn de terugreis naar zyn missiegebied aanvaar den. Na eenige weken verblijf in de States, hoopt Mgn in de maand Juni op Curasao terug te zijn. Pater Inn. de Haas O. P.,’ bestemd voor do missie op Porto-Rico, zal Mgr. tot New- York vergezellen. NIEUWE PAROCHIE. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft in het Westelijk gedeelte van Rotterdam (Spangen) opgericht een nieuwe parochie, onder den titel van den H. Nicolaas, en be- noemd tot eersten Pastoor dezer nieuwe parochie den Weleerwaarden Heer H. O. Caarls, kapelaan der parochie van den H. Antonius Abt te Rotterdam. INBRAAK. Zondagavond omstreeks 11 uur werd ont dekt, dat er ingebroken is in de woning van den suikerfabrikant den heer Th. Vreden- bregt, op de Gedempte Botcrsloot te Rotter dam. Uit een oude brandkast, die geopend is met den Sleutel, die er naast hing, en uit een taschje. waarin de heer Vredenbregt ge woon is zijn geld van de fabriek mee naar huis te nemen en dat in dezelfde kamer op een tafeltje stond, is 2500 aan bankpapier gestolen. Do buren hebben een herdershond, die in huis was, hooren aanslaan, en op het dak van het huis zijn eenige, pannen v< rschoven gevonden, doch op welke wijze de inbrekers binnengekomen zijn, is nog niet vastgesteld, i BLIKSEM INGESLAGEN. Tidens het onweer van Zaterdag middag is de b’iksem ingcsla£«en in de lamlbouwerswoning van den heer A. J. S.. in de buurtschap Hengevekl (O.). Alles stond in een oogwenk in lichte laaie, zoodat van huis en inboedel niets kon worden gered Het in veiligheid brengen van vee g ng met vee' moeite gepaard. Drie stuks vette varkens kwa men in de vlammen om. Huis en in boedel waren slechts laag verzekerd. organisatie en de daarmee samenhangonde 1 contributie-verhooging in 1925 van kracht aal worden. Met bjjna algemeene stemmen vereenigde de vergadering zich met de eers*e conclusie van het rapport luidende als volgt: Er worde zoo spoedig mogelijk overge gaan tot een z.g.n. kring, of gewestelijke in- deeling. en wel tot een aantal van 12. De reeds bestaande indeeling blijft gehandhaafd met dien verstande, dat het gewest Alkmaar In tweeën wordt gesplitst. Deze kringen of wel gewesten komen on geveer 3 maal per jaar in vergadering bij een en dit ook onder de thans geldende re geling. De kringen staan geheel onder leiding van het Centraal Bestuur, een Centraal be stuurslid zal dan ook steeds do leiding moe ten hebben in de z.g. kringvergaderingen. De genoemde voorzitter zal geassisteerd worden door twee bestuursleden uit de be trokken afdeelingen .alzoo een commissie van drie. Deze commission, derhalve 12 in getal, houden tweemaal per jaar een geza menlijke vergadering, terwijl iedere commis sie voor zich, zoo dikwijls als dat noodig is, bjjeen komt. Ov.er de tweede conclusie werd stemming gevraagd. Deze conclusie luidde als volgt: De con- tributie-afdracht aan het Centraal Bestuur wordt in verband met het reorganisatie voorstel gebracht op 76 cent per lid en per jaar en van dit bedrag wordt 6 cent per lid en per jaa? bestemd voor een begrootings- post: „Onkosten Kringen”.. Met 15.419 van de 26.050 uitgebrachte stmemen vereenigde de vergadering zich ook met deze conclusie. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Henri Hermans, voorzitter van de Fe deratie van Diocesane Werkliedenbonden in Nederland en lid der Tweede Kamer tot het houden van een rede over „Standsorganisa- tie". Zelfs bij sommige leiders, aldus spr., is nog niet do volle klaarheid over de taak van de Stadsorganisatie aanwezig. Spr. zette dan uiteen wat het wezen, het bestaansrecht en de werkwijze van de stands- organisatie is. Maatschappelijk gelijken zoeken elkaar, en daarop, en dus op waarheid en werkelijk heid,-steunt de standsorganisatie. Zulk een organisatie, zonder kunstmatig verband, maar met versterking van het verband, dat onloochenbaar bestaat, is onze standsorgani- satie. Die organisatie heeft een groote taak te vervullen in dezen tijd en in de naaste toe komst; zij heeft te bewerken, dat niet alles meer zal worden bezien in het licht van het materialistisch voordeel. Niet enkel de beginselen, maar ook de toe passing moet zij leeren; zij moet aansporen en gelegenheid geven in praktijk te brengen wat het Geloof leert. Persoonlijkheids-cultuur is niet enkel het doel, maar ook het program van de stands- organisatie, het is doel en middel tevens. Ook wordt aangeleerd het zolf-werken en het waardeeren van eigen werk door de in- deeling van de organisatie. Zy wil het heil van de massa door het geluk van den mensch en zy keert zich af van de massacultuur, die niet anders is dan een degradatie van de massa tot slaven,-uitvloeisel van ‘t nummer- systeem der fabrieken, het in kleine ruimten van conpacte arbeidersbuurten samenbren gen van zooveel mogelijk arbeiders. Een hartelijk applaus dankte den heer Her mans voor zijn rede. Daarna werd de vergadering gesloten. UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Men zal zich herinneren dat op het Rot- terdamsche congres van de Comm. Partij de heeren E. Bouwman en H. Sneevliet van de oppositie in het partijbestuur gekozen werden. Naar de „Tel.” thans verneemt hebben beide heeren deze benoeming nier aanvaard in verband met hun betrekkingen tot het N. A. S. Om 3 uur werd een plechtig Lof gecele breerd waaronder een plechtige processie werd gehouden. Na het Lof nog een aanbidding bij bet beeld van St. Willibrordus waarna allen (de opkomst was schitterend) huiswaarts keerden. Moge deze eerste bedevaart, gehouden door de parochie Heiloo, door zeer vele ge volgd worden. ANDIJK. Bloembollen. Het duurde lang, heel lang dit voorjaar, maar nu worden de eerste tulpenbol en gezien. De stand van het gewas laat zich vrij goed aanzien. Na eenige «jagen lenteweder zullen de bollenvelden weer kunnen schitteren Tegen den avond w 1' oen serenade, waarbjj de voorzitter het echtpaar geluk wenschte. Sport. Zondag speelde de E. 8. V. al hier een wedstrijd tegen L. V. V. I van Lim- men, welke laatste won met 10. EGMOND a. d. HOEF. Met „Staatscou rant’ no. 81 zijn verzonden de statuten be treffende de conferentie van de H. Marga- retha Maria Alacoque der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, alhier. WES T WOUD Herbenoemd. Tot kerk- en arm meester in deze paro chie zijn herbenoemd respectievelijk de heeren G. Appehnan te Westwoud en G. Bessel i ng te Binnenwippend. - Mond-en klauwzeer. Alhoe wel in niet hevige mate, komen thans weer gevallen van bovengemelde ziekte voor. straat te Rotterdam is de weduwe G.. een vrouw van 67 jaar, tengev easverstikking dood in bed gevonden. Een gaskraantje stond gedeeltelijk open. De 19-jarige W. - - In haar woning aan de Passerel- .'olgé van gevonden, gedeeltelijk open. K-, uit Rotterdam, is op den Leidschen Straatweg bil .Den Haag door een auto aangebeden, ten gevolge waarvan hij het linker boven en onderbeen brak. Hij is naar het zie- cenhuis vervoerd. Op eer terrein van de maat cTappij voor schceps- en werktuigbouw Fenen- oord te Rotterdam, is de werkman T. S uit Nieuw Lckkerfand, gisterenmiddag van een hoogte van 8 meter gevallen De man is met een sch«tdelf>renk in het ziekenhuis opgenoinen. De twee vermiste meisjes E. K. en G. S. wonende te Nieuwer-Amstei, waar van opsporing werd verzocht, hebben zich vrijwillig weer bii de ouders ver voegd. In Den Haag is de 3i/?-iarige Adii- aan Bus, uit de Reitzstraat. overreden door een auto van de firma Pander. Het jongetje was onmiddellijk dood. Het was op de treeplank gaan zitten en viel bij het nemen van de bocht. Bij noodweer stortte te Lieshout het in aanbouw zijnde huis in van P. v. Hoof, met het noodlottig gevolg, dat diens zwager onder de puinhoopen bedolven werd. In bewusteloözen toe stand werd hij opgenomen. Naar het O. L. Vrouwegasthuis te Amsterdam zijn Zondag twee kantoor- bendienden vervoerd, die bii een voet balwedstrijd op een der terreinen te Watergraafsmeer met elkaar in botsing waren gekomen en beiden een been hadden gebroken. Gisteren zijn in Twente bii ver schillende loterijkanloren obligaties in Toft vierde. Er werden flesschen sterke drank geëischt. waarna in het donker de boer en zijn knecht met messen werden aangevallen. Qe boer kreeg eenige sneden over een zijner armen en de knecht werd zeer ernstig in de hes gestoken. Een nauwgezet onderzoek is door de politie aaugevangen. DUITSCHERS AANGEHOUDEN. Gisterennacht zijn op den Wierden- schen weg te Almelo door twee surveil- leerende politie-agenfen drie Duitschers op fietsen aangehouden. Een hunner ging op de vlucht. De beide anderen werden na een hevige worste’ing, waar hij' per ongeluk een revolver van een der agenten afging, zonder iemand te treffen, naar het bureau gebracht. Daar bleken zij in het bezit te zijn van fiets- onderdeelen. een kistje sigaren vulpen houders, briefkaarten, postzegels en een regenjas. Het bleek, dat zii deze voorwerpen en de fietsen op twee plaat sen in Albergen, gem. Tubbergen ge stolen hadden. Ook waren zij in het be zit van loopers. De derde Dtuischer werd door de politie achtervolgd en ook in hedhtenis genomen. R. K. STATENKIESKRING „ZAANDAM-' In de bestuursvergad van den R. K. Statenkieskring „Zaandam werden de be stuursfuncties als volgt verdeeld: J. Valke- ring Tin., te Linunen, Voorzitter; N. J. Th. Matthysen te Wormerveer, secre taris. Dr. C. L. P. M. Rive te Uitgeest, Pen ningmeester, mr. H. A. J. M Kusten te Alk maar, 2e vooriitter, H. Hemmer te Castri- 2e secretaris, J. Wittebrood te Zaan- 2e pennigmeester. In verband met gebleken leemten in het reglement der R. K. Slatenkieskringveree- niging werd besloten wijziging van het re glement in studie te nemen en het resultaat hiervan in de aangesloten kiesvereenigingen te gelegener tijd aan de orde te stellen. CASTRICUM. Boerenleenbank. Woensdagavond 7 uur wend in de zaal van de Erven van Ben th cm de aange- kondigde vergadering gehouden van de SCHUIT OMGESLAGEN. Gisterennacht is ten gevolge van den he- Vigen wind en het wilde water de lading van de in de Schiehaven te Rotterdam lig gende motorboot „Jaffa 2” en van een daar naast liggende zolderschuit, gaan schuiven en te water geraakt. De zolderschuit sloeg geheel om tn kwam ondersteboven te lig gen. Men heeft ’s morgens een gi de lading, welke hoofdzakelyk uit circulatie- pompen en machine-deelen bestond, gelicht. HET DRAMA TE BAARN. Naar aanleiding van het drama met den zwerver, dat te Baarn heeft plaats gehad, zal de rechter-commissaris, belast met de instructie van strafzaken bij de rechtbank te Utrecht, zich heden naar Baarn begeven, teneinde een uitgebreid onderzoek ter plaat se in te stellen en een aantal getuigen 'te hooren 1 In verband met dit onderzoek’ wordt het politiepersoneel heden en wellicht ook op volgende dagen, geen verlof toegestaan. De politie te De Bilt heeft op last van de justitie Henk Elshout gearresteerd. Ennigfin riid geleden beeft deze'Elshout zich in de Bilthovensche groep van Kees Boeke bekend gemaakt als politiespion, doch later is hij ..bekeerd”. By zyn toenma lige bekentenis, die oogenblikkelyk op zeer verdachte wyze werd omgezet in een be schuldiging tegen de politie, kwam ook voor, dat uit het Japanfonds een bedrag verdwenen zou zijn van welk bedrag een politieambtenaar zich op listige: wijze mees ter zou gemaakt hebben. Elshout is gearresteerd wegens verduiste ring van een bedrag van 154J55 ten na- deele van de centrale groep Bilthoven, in byzonder van het Japanfondê. By het aanvankelijk onderzoek had Els hout volgehouden, dat hy dit geld aan den brigadier Noppen te Utrecht had afgedra gen, doch Zondag is hy op die verklaring gedeeltelijk teruggekomen. De administratie van de centrale groep Bilthoven is door de justitie ia beslag geno men. beslag genomen. waarbij öroekhuijs be trokken schijnt te zijn. In het Wiltiehninakanaal te Ter- heijden is gisterenavond omstreeks 10 uur een 26-jarig manspersoon verdren- tal terug in gezelschap van een derden Ken- ^en verm«>edt. dat de ongelukkige persoon, een wielrijder, die gerultnen tijd op den hoek van de Lutma- en de Van Woustraat had gestaan. Het drietal bleef een poos in de buurt rondschar relen en ten slotte liep een hunner, «iie een regenjas djroeg, naar den win ket Met de handen op den rug bleef hij hier eenige minuten voor staan en de buurman nam door het spionnetje waar, hoe hii ongemerkt vöor de voor bijgangers de deur opensloot. Dearna wandelde hii verder en keerde sipoedig met zijn makker terug. Ze maakten de deur open en begaven zch snel naar binnen. De buren gaven elkaar een teek en. Een hunner posteerde zich voor dén winket, terwijl de andere de poülie op belde. Spoedig was een agent aanwezig, later door een heel detachement ge volgd. De beambte bereikte via het aan grenzende huis den achterkant van den winkel en drong de slaapkamer van het echtpaar Van Leeuwen binnen. Bij het licht van zijn lantaarn zag hiï -de beide insluipers, die op den rand van het bed zaten en onmiddellijk voldeden aan het bevel hun handen op te steken. De andere agenten zetten het geheels blok af. De beide daders werden overgebracht naar het bureau Pieter Aertszstraaf. Het bleken te zijn: een zekere Schraeder en Soetemans, respectievelijk 27 en 30 jaar oud Zij hadden de laden van het buffet in de huiskamer opengetrokken en had den een aantal rolletjes mrn'stukken klaargelegd. Ook hadden ze zich tegoed willen doen aan een paar flesschen Hamers-advocaat, die ze vermoedelijk op den goeden afloop hadden wilkn ledigen en die ze vast in de slaapkamer hadden neergezet. Het gestolen geld hadden ze, toen ze hoorden, dat de poli tie in aantocht was, snef verstopt. T«yt zelfs onder «ie peluw van het bed. in een naaimandje en onder tafel hadden ze geldstukken verborgen. Ook werden in het bed eenige stélten Toopere aan getroffen. Bij fouilleering! werden ande re sleutels, een electrische zaklantaarn en eenig gestolen geld op hen be vonden. Het is zoo goed als zeker, dat de hee ren ook debet zijn aan andere inslui pingen en inbraakjes. De derde, de man op het rijwiel, wist te ontsnappen. t I I I i GEMASKERDE INBREKERS. Ten huize van den veehouder A. Nii- nieijer te MeppeL is een achttal boeren knechten, die zich vermomd hadden, door hun jassen over *t hoofd te trek- braakjes. De filiaalhouder van de firma Ha-"- mers, in gedistilleerd, de heer Van Leeuwen, wiens zaak gevestigd is aan de Van Woustraat 147, kreeg eenigen tijd geleden van een politienv.n de bood schap. dat er een plan bestond om bii hem in te breken. En het gevolg was, dat hij een plannetje on wierp, dat schitterend is geslaagd. Hij maakte ti.l. een afspraak met twee huurlieden, waarvan er een naast hein en een tegen over hem woonde. Dit tweetal zou. wan neer «ie familie Van Leeuwen het huis verliet, een oogje in het zeil houden. De buurman, die naast de zaak in gedistilleerd woonde, deed dit door middel van een spionnetje, dat zoo ge steld was, dat hij duidelijk kon waar nemen, hetgeen er voor de winkeldeur gebeurde. Zondagavond om halfacht verliet de heer Van Leeuwen met zijn echtgenoote het huis. De buuriieiien, die hun post betrokken hadden, bemerkten, dat het echtpaar door twee mannen gevolgd werd. Na een kwartier keerde het twee- TEXEL. Burg. Stan d van 19 tot en met 25 April 1924. Geboren: |a cob Cornells, z. v. Teunis Koorn en Cor nel ia Klaart je Roeper. On«lertrouwdCornells v. d Vliet en Trijntje WiHemijntje Houtwipper. lo hannas Hendrikus Bakker en Maria Ca tharina Boersen. Overlecien: Jannetje Huige, 67 gehuwd met Marinus van Boven. HEILOO. Ben oemd Me|. A. A. J. van Giezen. onderwijzeres aan «ie R. K. Jongensschool te H.H.Waard, is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool, alhier. HEILOO. Stille Omgang. Donderdagavond na het Lof zal in het Brunogebouw een ver gadering worden gehouden, door het genoot schap vstn den Stillen Omgang, ter bespre king van den Stillen Omgang op Zondag 4 Mei a.s. te Alkmaar. R. K. Leesbibliotheek. De leesbibliotheek in onze parochie is thans wederom geslo ten. Zy, die boeken aan de bibliotheek toe- behoorenda, nog in hun bezit hebben, wor den verzocht deze ten spoedigste in te los sen. De eerste bedevaart. Zondag hield onxe parochie de eerste bedevaart naar de alom bekende plaats Runxputte. Het spreekwoord: „Een droeve morgen, een blijde dag” is hier zeker op zyn plaats, want nauwelijks was het Vidi aquam gezon gen, of het weer, dat zich aanvankelijk slecht liet aanzien, veranderde en het zon netje liet zich zien. De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den Z.Eerw. Heer Pastoor A. J. M. van Meeuwen mei asstetéfitl? van de wel- nbérén G. Mor» ên J. H. van Kes sel, respect Ie vellj’k als diaken en sub-diaken, terwijl de Eerw. Heer N. Bijl als ceremonia- ris fungeerde. Na het Evangelie hield do Zeereerw. Heet Pastoor een treffende predikatie met als tekst: Consolatrix afflictorum, ora pro no bis. Troosteres der bedrukten, bid voor ons. Het zangkoor voerde de 8-stemmige Mis Sancta Mathilde van Hnb. Cnypers zeer ver dienstelijk uit. Jammer, dat het orgel in zulk een slechten staat verkeert. Om 1 uur werd de_ Kruisweg gebeden, waaronder de Weleerw. Heer Kap. van Kes sel een gloedvolle predikatie hield. 'De voorzitter, de heer Poel, opende de vergadering op de '«rebruikerijke wijze en gaf een overzicht van de werk zaamheden gedurentle het afgeloojien jaar verricht. Gehouden werden 2 alge meene en18 bestuursvergadering«.n. Op 1 Januari 1924 waren in omloop 304 spaarboekjes, terwijl 207 voorschotten werden verstrekt Het geiaf leden be draagt 250. Aanwezig waren 178 leden, zootlat de opkomst zeer goed was te noemen. De notulen der vorige vergadering; werden na voorlezing zender opmerkin gen vastgesteld. De heer G. Louter bracht hierna verslag uit der laatst gehouden algem. vergadering van de Centrale te Alk maar, waarvoor de voorzitter hem een woord van dank bracht Aan de orde was alsnu de rekening en balans over het afgeloopen jaar, waarvan wij hieronder een resumé geven. Ontvangsten; Kas per 31 Dec. 1292 f21719.45, ontvangen spaargelden f161761.68, terugbetaalde voorschotten f116218 64, ontvangen van den Centrale 1111601731, afb. winst vorige jaar f 1331.68, afb. aancteel koerswinst f4310.22, afb. reserve f6821.23, afb. ver lies Centrale Bank f11895.63, ontvangen interesten en voorschotten f 12829.37, ontvangen provisie en kosten f33.5O, ontv. interest loopende rek. f291.67, buitengewone ontvangsten f76.55, to taal f453307.13. Uitgaven: Terugbetaalde spaargel den f 153027.43, gegeven voorschotten Of 132925.-, in loop. rek. .f103659.45 afb. aandeel koerswinst f4319.22, afb. reserve f6821.23, afb. verfjes Centrale f 11885.63, uitgaven inter, spaargelden f7411.18, uitgaven inter, loop, rekening f 1506.17, uitgaven prrv. en kosten f 128.58. salaris kassier f600.over boeking vorige jaar h. reserve f1331.68. buitengewone uitgaven f881.36, kas per 31 December 1923 f 28800.22. totaal f45330.13. Balans. Actief: Saldo kas f28800.22, uitstaande voorschotten f2113628.36, waarborgfonds f6000.—. aandeel Centr. Bank f1000.—, verlies Centrale Bank f11895.63, af reserve f8152.91 -f3742.72. a fwinst 1923 f 1958.90 f 1783.82. totaal f251212.40. Pa sief: Saldo spaargelden f296946.09, Schuld loopende nek. Centrale Bank f32370.68, Scvuldbekentenis Centrale f 11895.63, totaal f251212.40. Bij dit overzicht wordt overgelegd het rapport van de finanóeete commis sie, waaruit blijkt «lat alles in orde is bevonden, waarop de kassier werd ge dechargeerd voor zijn beheer. De voorzitter en de heer Hemmer waren «len tolk van de vergaderin r. toen zi; den heer Res, kassier, een woord van dank brachten voor zijn net en accuraat ben eer. Vervolgens was aan de orde de ver kiezing van een directeur, wegens perio dieke aftreding van den heer Poef en twee leden van «len raad van toezicht, wegens aftreding van de heeren Melker en Hemmer. Met bijna algemeene stemmen wor den deze heeren opnieuw als zoodanig aangewezen. Op voorstel van het bestuur werd vervolgens besloten de rente van de spaargelden voor leden te bepalen op 4.20 en voor niet-leden op 3.96 pCt, voor een half jaar vast werden deze percentages verhoogd met y* en voor een jaar vast met Vi pCt De rente voor voorschotten werd be paald op 6V2 pCt en machtiging a*i het bestuur verstrekt om dit zoo noodig te wijzigen met als maximum V» pCt. lager of hooger. Omtrent de aflossing van voorediot- ten werden eenige mededeelingen ge daan. De rondvraag leverde niets bijzonders op en de vergadering werd vervolgens met een woord van dank voor de op komst door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze gesloten. z ANNA PAULOWNA. Bijz. Vrtfw. Land storm. Vrijdag 25 April hield de plaatselyke afd. van den Bijzonderen Vrywilligen Land storm, een ledenvergadering in de Vlaa- en Korenbeurs. Door den Voorzitter wordt de vergade ring met een kort woord geopend, waarna hot woord is aan den heer Golders van Alk maar. Door dezen werd medegedeeld, dat door hem aangezocht waren 3 plaatseliike Be stuursleden, t.w. A. Wiggers, G. A. Grjjde en 0. Huiberts, welke op de vraag van den heer Ookierz hun benoeming aannamen. Burgemeester Lovink welke ook aange zocht waa, om in het bestuur zitting te ne men, kon door ongesteldheid, de vergade ring niet bijwonen. Als waarnemend Voorz. zal fungeeren de heer A. Wiggers, zulks door bedanken van den heer W. Tamia, wegens vertrek. Hierna werden de foto’s van H. M. de Ko ningin aangeboden. De heer Oolders deelde mede, dat deze foto’s niet door het Ryk zijn bekostigd, maar door H. M. zelf. Spr. vroeg of allen zoo goed wilden zyn deze foto een plaatsje in de huiskamer te verleenen, tevens zeide spr. kan men voor- deelig lysten voor d|ze foto’s bekomen als men gezamenlijk besteld, de prys is dan f 1.50 per stuk. Volgt vaststelling schietoefening. Goedgevonden wordt om met de oefenin gen een aanvang te nemen in de 2 ehelft van Mei, en voorts om de 14 dagen, telkens Zaterdagmiddag te half acht, by café Vlag en Korenbeurs. Er zullen 5 oefeningen gehouden wor den. Het aantal prijzen bedraagt 2 op 5 per sonen. Besloten wrodt de leden te verdeelen in 2 klassen en wel naar den uitslag van bet vorige jaar. Ef zal wederom geschoten worden met marjra-patronen. Voor de afdeeling zullen UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Over de maand Maart LL bedroeg de uit voer aan gewicht 363.520 K.G. vertegenwoor digeude eene waarde van 365.583 tegen 273.889 K.G. voor 266.656 gelijke maand vorig jaar. Deze uitvoercyfers bedragen over het le kwartaal dit jaar 784.634 K.G. voor 767.607 tegenover 664.253 K.G. voot 639.335 overeenkomstig eenzelfde tijdvak in 1923. aangeschaft worden jiapieren schijven voor den oefeningswedstrijd. Bespreking Land storm blad. Dc heer Ool- dqrg bespreekt nu het doel van dit blad, na- melyk de onderlinge verhouding tussthen de landstormers hechter en sterker te maken. Maar om dit blad in stand te houden is er geki noodig. Nu is er voor de leden absoluut geen verjilichting aan verbonden. Spr. doet een beroep op de welwillendheid der leden voor een kleine bijdrage om het blad in stand te houden. Door de leden wordt staande de vero-adc- rjjig hieraan voldaan. Op voorstel van» een der leden wordt til dens de vergadering een telegram verzonden aan H. M. de Koningin, als dank voor de ontvangen foto’s. Hierna wordt door allen „Wien Neerlands bloed”, r.'«.V» woord van dank de vergadering wordt sloten-. Op pensioen. De heer A. de Boer, derwijzer aan school I alhier, is als zooda nig afgekeurd en op pensioen gesteld. Herbenoemd. Door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem is tot kerkmeester her benoemd de heer A. v. d. Berg. HEEMSKERK. 50-jarig Huwelijksfeest. In de eerste helft der volgende maand zul len wjj in onze gemeente een gouden huwo- lijkspaar hebben n.l. den heer M. Plettings en echtgenoot*. Niettegenstaande wy verleden jaar een paartje in ons midden hadden dat zijn dia manten huwelijksfeest vierde, blijft eene 50- jarige echtvereeniging toch tot de hooge uit zonderingen txshooren. EGMOND-BINNEN. Gouden feest. Zondag vierde het echtpaar van Weenen—Braken hof zijn gouden bruiloftsfeest, ’s Morgens werd voor de feestelingen «>en H. Mis op gedragen, voorafgegaan door bet Veni Crea tor. Van verschillende zijden kwamen blij ken van belangstelling. bracht de fanfare „Eensgezindheid”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 2