- PROVINCIAAL NIEUWS. Klein Allerlei. Staten-Generaai. KERK EN SCHOOL. DE ROOFMOORD TE DRACHTSTBR- COMPAGNIE. CASTRICUM. Uit onze Oost. VERDRONKEN. HOOGWOUD. EGMOND-BINNEN. GEMENGD NIEUWS. EEN VALSCHE MUNTER GEVAT. bestreed on- 14 beneden hoorde door de gemeente werd gebruikt als - <924; rd. De heer H. N. Ie voor het eertifi- en volgen* Wery’« BEVERWIJK. BEVERWIJK. Geel Doodeman. alhier, sla; caat voor Machineschi t!»nv>ngcrsystcem. TER BEDEVAART. 1) Uit Gezelles Tfldkrans ,,’k en U nog niet.” Op den Rijksweg Echt-Maasbracht is Maandagavond een persoon, die plotaeling van achter een met stroo geladen kar te voorschyn kwam, door een motorfiets aan gereden en gedood. Maandagavond is het vijfjarig zoontje van den heer J. 8. W. te Dronrijp in een sloot gevallen en verdronken. De heer M. P. van der Sar te ’s-Grave- zande heeft aan de Koningin de eerste dit jaar gewonnen grasboter aangeboden. Het vijfjarig kind van C. N. uit een woonwagen op het Stortje in Den Bosch, is aldaar door een stoomtram uit Den Dungen overreden en gedood. Gistermorgen heeft een brand gewoed in de brikettenfabriek van de firma Assen- bergs Co. te Bergen op Zoom De schade wordt door verzekering gedkt. De oorzaak van den brand is onbekend. Uit ontevredenheid over het eten zijn Maandagnamiddag 41 militairen uit het Re- monte-Depet te Millingen weggeloopen. Drie soldaten kregen echter berouw en keerden eenigen tijd later terug, terwijl de overige 38 naar De Harskamp zijn gewandeld. Op de lijn Deventer-Zwolle is het ver keer gisterenmiddag van 2.80 tot 5.15 ge stremd geweest door het ontsporen en om vallen van een paar goederen wagens. Eenl- ge inaterieele schade is aangericht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De Rijksambtenaren hebben te Kam pen bij een bewoner in de Venenstraat een geheime branderij ontdekt. Op de drukkerij der fa. de R. te Haar lem geraakte de meesterknecht V. met zijn linkerhand tusschen de snijmachine, waarbij hem vier vingers totaal werden afgesneden. DE ST. PIETERSBERG. (Schriftelijk beantwoorde vragen) Het antwoord van den minister van derwijs, kunsten en wetenschappen, op vra gen van het lid van de Eerste Kamer, den heer Polak, betreffende het tegengaan tan verdere vernietiging van den St. Pieters berg bjj Maastricht, luidt als volgt: Naar aanleiding van de eerste vraag doet ondergeteekende opmerken, dat. voor zoo ver hem bekend, de regeering nimmer heeft toegezegd maatregelen te zullen nemen te gen de verdere vernietiging van den St. Pietersberg bij Maastricht. Het antwoord van den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw, voorzitter van den raad van ministers, op de vragen van het lid van de Tweede Kamer den heer Ravenstefjn, op welk antwoord hier blijk baar gedoeld wordt zegde slechts overwe ging van zoodanige maatregelen toe. De overwegingen hebben tot de conclusie ge leid, dat slechts door middel van een wet, hetzij dan een algemeene, hetzjj een, die uitsluitend voor den St Pietersberg .zou gel den, de verdere afgravingen zouden kunnen worden verhinderd. Alvorens evenwel tot de indiening van zoodanig wetsvoorstel over te gaan, zou de ondergeteekende het resultaat willen af wachten van onderhandelingen, die inmid dels met de naamlooze vennootschap: Ci- menteries et Briqueteries réunies de bonne Espórance, hangende zijn om tot een min nelijke schikking te komen, die de vele en zeer uiteenloopende belangen, die bjj de af graving van den St. Pietersberg betrokken zyn, recht doet wederzagen. De tweede vraag is in zóó algemeene ter men vervat, en omvat zóóveel zeer verschil lende zaken, dat het den ondergeteekende moeilik valt daarop een positief antwoord ie geven. Mocht de bedoeling van deze vraag zich echter bepalen tot datgene wat men in engeren zin onder natuurmonumen ten verstaat, dan kan ondergeteekende deze vraag tonder voorbehoud bevestigend be antwoorden. De ondergeteekende is dan ook gaarne bereid voorbereidende maatregelen te ne men om tot een zoodanige wet te geraken. Omtrent de wenscheljjkheid van de in diening van een bijzonder wetsontwerp ter bescherming van den St. Pietersberg moge de ondergeteekende verwijzen naar het ant woord op de eerste vraag. kamp Kalidjatti, met het bootje omgesla gen en verdronken. WEDEROM SABOTAGE? Vermoedelijk ten gevolge van sabotage, ia een werktrein, welke een brug vervoerde voor den spooraanleg nabij Bandoeng ont spoord. Twee koelie» werden verpletterd. Er wordt een onderzoek ingestold. De heer DOBBELMAN ging de noodzake lijkheid na, waarbij hij echter meende te moeten waarschuwen tegen een te sterke EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De VOORZITTER doet mededeeling van een verzoek van den heer Wibaut om op 1 Mei geen Kamerzitting te houden, daar de sociaai-deniocraten zich dien dag zooveel mogelijk aan hun gewone werkzaamheden onttrekken. Spr. vraagt het gevoelen van de Kamer, maar is zelf tegen inwilliging van het verzoek, omdat op nationale feestdagen de Kamerzittingen ook doorgaan. Nadat ook de heer DE VRIES zijn bezwa ren tegen ’t verzoeek heeft ontvouwd, trekt de heer WIBAUT zijn verzoek in. Daarna is aan de orde bet salarisontwerp voor de leden van de rekenkamer, den raad van state en de rechterlijke macht. Do heer VAN EMBDEN opperde verschil lende bezwaren tegen deze salarisherziening inzonderheid wat betreft die der rechterlijke macht. heer MOLTMAKER zegt, namens zijn fractie, tegen deze ontwerpen te zullen stemmen, nu over de Jcwe«tie van art. 40 nog niet is beslist. De heer DE GIJSELAAR liestreed, dat deze salarisverlaging als een fiscale maatre gel is te beschouwen en hij verdedigde de ontwerpen, daar men naar zijn ineening, nu de kosten voor het levensonderhoud lager zijn geworden, ook baat de salarissen kan verminderen. De heer CROLES vraagt den minister of de definitieve regeling reeds voor 1 Mei 1925 is te wachten. Minister COL1JN antwoordde dat die de finitieve salarisregeling voor 1 Januari 1925 in orde zal komen. Spr. wilde thans reeds verklaren, dat in den strijd tusschen den fiscus en de Neder- landscbe oneerlijkheid, de fiscus het heeft inor-ten afleggen. Om dit bedrag van de salarisregeling binnen te krijgen, zou een belastingverhooging van 45 opcenten noodig zjjn. Het eerste wetsontwerp werd aangenomen met 23 tegen 11 stemmen. De volgende wetsontwerpen werden even eens aangenomen. Na de ItehandeHng van de wetsontwerpen, betreffende de salarisverlaging, werd voort gegaan met de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrootirg ’924.' VAN ONZE LIEVE VROUW TER NOOD’s KAPELLE TE HEILOO. Ter Bedevaart. Op Zondag „beloken Paschen” opende de Heiloer Parochie met ruim 1000 pelgrims het Bedevaartselsoen, waarin 0. L. Vrouw ter Nood hare bevoorrechte kinderen weder in groote getale verwacht in de stichtende Oes dommer kapel. Van vele zijden is bet jaarljjksch bezoek reeds aangekondigd en zjjn de Bedevaarts dagen vastgesteld, waarop de pelgrims weer zullen nederknielen voor de hun zoo dierba re beeltenis, nu nog zoo veel aantrekkelijker geworden door het „goud gewaad” dat de Haagsche Bedevaart *er aangeschonken beeft, kunstzinnig aangebracht onder leiding van de Heeren Otto en Wilhelm Mengelberg. De zeer te loven wjjze, waarop de poly chromie van het beeld is uitgevoerd, gaf de Bisschoppelijke Commissie aanleiding tot bet besluit om het een passend entourage te ge ven, door de nu nog gecementeerde achter en zjjwanden van het altaar op eenvoudige maar voorname wjjze te laten polychromee- ren, waarmede dezer dagen een aanvang zal worden gemaakt. Wjj durven reeds bjj voor baat verzekeren, dat het nu al zoo intieme kapelletje er buitengewoon door zal worden verfraaid en tn nog hooger mate weer Ma ria’s kinderen zal trekken; bn weer opnieuw zal door die eenvoudige inaar voorname wij ze waarop Maria’s Heiligdom versierd zal worden, onze Bedevaartplaats toonen, hoe met kleine middelen onze kerken waardiger getooid kunnen worden dan nu vaak ten koste van veel geld geschiedt. Ook de laatste verdachte van den moord te Drachtiter Compagnie H. v. H.. die door de olitie was gearresteerd, is in vrijheid ge steld. éeidersbelang dienenden weg bewandeld heeft, protesteeren ten sterkste tegen de luardachtmakingen van sociaal-democrati- The rjjde en verklaren zich volkomen ho- uniforme salarisverlaging, omdat niet alle mogeen met de houdingen handelwijze van ------- ■- J -**-* -*- het hoofdbestuur en zullen dit tegen alle onverantwoordelijke aanvallen verdedigen. BLOEMPJES- EN SPELDJESVERKOOP DOOR KINDEREN. Naar aanleiding van het rapport der Tucht-Unie. betreffende het collecteeren en venten door kinderen, heeft het bestuur van Herwonnen Levenskracht, R. K. Vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose, zich tot het Centraal Bureau van de Katholieke So ciale Actie gericht met het verzoek het ini tiatief te willen nemen tot het vormen van een commissie die zou bobben na te gaan of de feiten in bovengenoemd rapport aan leiding geven om ten aanzien van het hou den van spekt jesdagen en bloemendagen een andere houding aan te nomen. Het bestuur der K. S. A. richtte zich daar op tot de besturen van Sobriëtas, R. K. Vrouwenbond. it-Gele-Kiuis. Vereeniging R. K. Herstellingsoorden voor longlijders en zwakke kinderen en Herwonnen Levens kracht. met het verzoek een lid te benoemen in een commissie, die tot taak zou hebben naar aanleiding van het rapport der Tucht- Unie een rapport samen te stellen. Aan deze uitnoodiging hebben alle ge noemde vereenigingen gevolg gegeven. Be noemd werden in volgorde der vereenigin gen: de heer Simons, directeur van Sobrië- tas; inej. Coebergh; de heeren Lamb. M. de Groot, F. Annink en J. Tl», van der Laan. Namens het Centraal Bureau der K. S. A. is hieraan mr. A. Tepe toegevoegd. Om een zoo volledig mogelyk feitenmate riaal te krijgen, besloot de commissie, dat 3 organisaties: Sobriëtas, R. K. Vrouwenbond en Herwonnen Levenskracht ieder in eigen kring, bij eigen afdeelingen of comité’» zou den informeeren naar het al of niet verkeer de van het organiseeren van bloemen- en speldjesdagen, alsmede naar eventueelc ver keerde gevolgen. De conclusies waartoe in het rapport ge komen wordt, worden o.a. in de volgende bewoordingen weerge ven Resumeerendo njeenen wij te mogen zeg gen, dat het onderzoek, hierboven weerge geven. geen zoodanige feiten aan het licht brengt, dat daarom het houden van bloe men- en speldjesdagen dient te worden af geschaft. Uit het rapport blijkt, dat er een groote verscheidenheid van voorschriften is. Uit deze zouden we gaarne een algemeen voor schrift willen distilleeren. Dit zou kunnen luiden als volgt: De verkoop vindt alleen plaats met bus jes. De busjes ipoeten in zoodanige»» staat zjjn. dat het redelijkerwijze gesproken ón mogelijk Is, om iets daaruit te halen zonder de sluiting te beschadigen. De sluiting moet zoodanig zijn, dat deze niet gemakkelijk na te maken is. De verkoop vangt aan en ein digt bjj daglicht. De verkoopsters (verkoo- pers) hebben een door de politie gewaar merkte kaart, waarop doel van den verkoop staat aangegeven. De leeftijd der deelneem sters /deelnemers) mag niet beneden 14 jaar zjjn. CASTRICUM. Mond en klauwzeer. In deze gemeente is het derde geval van tongblaar geconstateerd, onder het vee van de veehouders Gebr. C., alhier. Collecte. De door het bestuur van de vereeniging het Witte Kruis gehouden bloempjesdag heeft opgebracht een bedrag van 118.85. Wandelkaarten. Door het bestuur van de vereeniging „Castricum Vooruit” Is aan den rentmeester van het prov. landgood verzocht een betere regeling vast te stellen omtrent het verstrekken van wandelkaarten aan dagjesmenschen, die dezen zomer, voor al op Zondagen ons dorp zullen bezoeken en door het prov. landgoed naar het strand gaan. Gevreesd werd, dat indien de bestaande regeling van voorafgaande scliriftcljjke aan vrage van den rentmeester werd gehand haafd, zulks het vreemdelingenverkeer zou tegengaan. Na uiteenzetting van de bezwaren heeft de rentmeester aan de hotelhouders van Benthem en Blaauw vergunning gegeven om dagkaarten aan vreemdeliugen te verstrek ken, zoodat zjj, die 's Zondags hier komen zich daar kunnen vervoegen en dan het bijgoed mogen betreden. Een mooi resul taat voor het bestuur der vereeniging. Teekenschool. Dezen winter is voor het eerst een teekencursus gegeven van wege het bestuur van het patronaat St. Aloysius alhier, en wel in een der lokalen van de bijzondere school. Gisterenmiddag werd in de zaal van de Erven Van Benthem een expositie gehouden van de vervaardigde teekeningen door de leerlingen van dien cursus. Een bezoek was deze tentoonstelling overwaard. salarissen in dcnzelfden tijd en onder de zelfde omstndigheden tot stand zijn geko men. Het tekort te dekken door verhooging der directe belastingen achtte spr. ongewenschL Spr. drong aan op een spoedige herziening van het tarief. Daarna k -am spr. tot de inflatie en hij constateerde een depreciatie van den gul den, die zich toont in de wisselende verhou ding tegenover den dollar. Ten slotte vroeg spr. de regeering of zjj bereid is een wetsontwerp in te dienen, waarbij zij bevoegd wordt tverklaard, invoer verboden in te stellen en of zij van plan is de inflatie te bestrijden op dóór spr. ge schetste wijze. De heer GIJSELAAR wees op het gevaar, dat ook een te sterke stijging van de buiten gewone uitgaven inflatorisch kan werken. Het rijk zal in de Pensioenfondsen niet meer moeten storten dan strikt noodig is voor do pensioenen van de tegenwoordige ambtenaren en niet om «in toekomstige te korten te dokken, die bij daling van den rentestand zouden kunnen ontstaan. Vervolgens biliykte spr. de salarisverla- gingen en betuigde hij zjjn instemming over <|e intrekking van art. 40-om tot die verla ging over te gaan, opdat daardoor de te korten op hot budget worden vo/minderd. Spr. verklaarde zich tegen de piotie- Wibaut betreffende de nooduftkeering aan de gemeenten. Ook verklaarde spr. zich tegen de motie- Van Embden in zake het onderzoek naar chemische strijdmiddelen. .Mevr. POTHUISSMIT bestreed het standpunt, iugenomen door dc regeering te gen de huwende en gehuwde ambtenares. Spr. zal de motie-Van Embden gaarne steunen. Zij hoopte dat ook de Katholieken dit standpunt tegenover de defensie zullen -aan innemen. Het optreden van mevr. Bronsveld -Vitringa in de Tweede Kamer tegenover Vlootwet en oorlogsbegrootingen, stemde spr. hoopvol. De heer BLOM.JOUS verklaarde tegen de rnutie-Van Embden te zullen stemmen. om-* dat zy onlogisch is en valsche conclusies be-* vat. Onze defensie te verwjjten, dat de uit gaven daaraan ons budgetair tekort veroor zaken is onjuist. Omstreeks half zes werd de vergadering ge-chor«t tot hedenochtend 11 uur, DROEVIG ONGEVAL. Gisterenmiddag had onder de gemeente Oorschot een droevig ongeluk plaats, met doodelyken afloop. Een drietal zoons, van den expediteur Me- gens uit Oorschot, was naar de bosschen ge togen <>m daar eieren te zoeken. Onderweg passeerden zy een windwaterpomp, waaraan een spil zat Twee der jongens klommen in dezen pomp. Plotseling greep de snel draai ende windmolen een das, die een der jon gens om den hals had vast, met het nood lottig gevolg, dat deze das de keel van (den jongen toekneep en hem den adem benam. Hij werd onmiddelljjk dood opgënomen. De jongen was acht jaar oud. SCHIP IN NOOD. Het op de Friet che Wadden in nood ver- keerende schip is het jjzeren schip Rival, groot 110 ton, schipper Nieveen, thuisbe- hoorend te Harlingen. De Nesse r redding boot heeft een vrouw en twee kinderen van boord gehaald. De schipper en zyn knecht zyn aan boord gebleven met een lid der be manning Van de reddingboot. HET SPOORWEGONGELUK BIJ 4 BELLINZONA. Naar uit Berljjn aan het Hlbd. wordt ge meld. worden aan den Duitschen consul te Lugano vele inlichtingen gevraagd omtrent het verblijf van jiersonen, van wie veron dersteld wordt, dat zjj bij bet spoorwegon geluk te Bellinzona zyn omgekomen. Onder deze vragen is er ook een over den Neder- landschen heer Daelman. De consul kon tot nog toe geen inlichtingen over hem ver strekken. EEN RECALCITRANTE VIERVOETER. Maandagmiddag had te Ter A pel een ern stig ongeluk plaats. De ongeveer 20-jarige zoon van schipper H. Bakema werd door 'n paard in het gezicht getrapt, waardoor h’J levensgevaarljjk verwond werd. Hij is on middellyk per auto naar het ziekenhuis to Groningen vervoerd. ZONNETIJD, ZOMERTIJD EN MIDDELBARE TIJD. De zdmertijd heeft te Diver (Drente) een middelbaren Nederlandschen tyd doen ont staan. De tOjren der N. H. Kerk aldaar «reeft zomertijd aan en die der Gereform. Kerk zonnetijd, wat 'n heele ver v ’-ring ’•af voor de* schoolgaande kinderen, waaro— men daar dc school laat beginnen en eindigen volgens een eiaen tyd. die juist in het mid den valt tusschen zomer- en zonnetijd. Zoo zyn beide partijen tevreden gesteld! De onderofficier van de genie E. M. van Rossum is, toen hij de vorige week peilin gen verrichtte in een meertje bij het vlieg- De groei en ontwikkeling der Devotie tot Onze Lieve Vrouw ter Nood wordt door de »tecds toenemende luister Van Kapel en Be devaartkerk wel tot zeer groote blydschap- stemmende wjjze gedemonstreerd, en het is alsof alles samen werkt om de geloovigen als met geweld to trekken naar dat wonder mooie Heiligdom in het zoo mooie Kenne- merland. Want van jaar tot jaar neemt ook het plantsoen om kapel en bedevaartkerk in schoonheid toe en het zal weldra een roomsch spreekwoord worden: „Zooalh ’t op Kapel groeit, groeit ’t nergens”. Die groei eischte ook dit jaar dat er we der houthak moest worden gehouden; de mooiste opgaande hoornen van allerlei soort werden gespaard het onderhout werd ge dund en ingeboet en zooals de vakman het verklaarde: ,.de bosch-formatie begint nu”; nog enkele jaren en wij spreken v. „het Hei loer Maria-woud”. En in dat woud zyn dc „vliegende dier tjes”, die volgens het mooie oude „Liede- ke van Heiloo” er voorheen Maria’s lof ,gnu- syckten’, maar zich in het arme, ziekelyke kreupelhout van het voormalig verweesde kapelle-boschje niet thuis gevoelden, weer gekeerd, en nu: spreeuwt het en vink* het luide overal; dc merelaan lacht en tatelt; het muscht en het meest, het koekoet in ’t hout het zwaluwt en ’t zwiert en ’t swatelt”. 1) waar straks de „heldere zanger” koning Nachtegale” zijn „wondere tale” mede zal doen hopren. Het teere, nieuwe voorjaarakleed van het Maria-woud, dat in de stille wintermaanden als 't ware in het geheim geweven werd, hebben zon en regen in de laatste dagen reeds gedeeltelijk, voorzichtig uit de zwel lende knoppen ontvouwd, en hier en daar als een ragfijnen lichtgroenen sluier uitge hangen tegen het donkere sparrengroen en de nog dorre, bruine beukenbladeren van het vorig jaar. Nog enkele weken en de boomen staan allen in het blad en de kastanjeboomen z(jn „vol sneeuwwitte keerskens gesteken” en die hot ziet, zegt stil en eerbiedig: „Capelle, Capelle, wat zijt Ge toch schoon”. Dat zeg gen ook op hunne wyze de eenvoudigen van harte, die er in de buurt wonen en het zie kelyke, arme, verweesde kapelle-boschje zoo goed gekend hebben, met die schrale zandgronden er tusschen en nabij akkertjes, waarop niets als wat spichtig gras groeide. En als zy er 's avonds hun weesgegroetje komen bidden, of, het zachte „gras-tapeet” tredend langs de groene landen, d. Kruisweg hun „Lieve Moeder's lijdens-gang” gaan, dan staan ze wel eens een oogenblikje met gevouwen handen stil, en, terwyl ze wel overwogen, bedaard en als ter bevestiging de verweerde koppen knikken, prevelen ze zacht: „’t ia ’n merakel!” Ja, 't is inderdaad een morakel. Niet, dat er op dien armen zandgrond, onder des kundige leiding een mooi plantsoen kon wor den aangelegd; niet dat er met betrekkelyk bescheiden middelen zooveel sohoons tot stand kon worden gebracht, dat is eenvou dig inenschenwerk; maar dat dat arme, schrale, schier vergeten stukje kreupelhout, voor slechts betrekkelyk weinig jaren, zóó plotseling ons Rooipach volk trok, dat, al was er niets geen aantrekkelijks nog, het er zich l>tj duizenden heengetrokken voelde om te komen bidden op de oude, ge heiligde plek, waar voor eeuwen reeds on*e vaderen „Gods Heilige Moeder weert” kwa men prijzen; dat hetgeen verslagen en ver nietigd scheen, onverwacht opbloeide in steeds groeienden luister, dit is het wonder bare van „Capel", waar teller grassprietje, ieder boomblaadje nu als ’t ware v erhaalt van het onverwoestbare van ons Heilig, Roomsch Geloof, dat Sint Willibrord voor eeuwen te Heiloo gepredikt heeft. „Van vele zyden is het jaarlyksch bezoek reeds aangekondigd en zjjn de Bedevaarts dagen vastgesteld...."; er worden dit jaar zeer velen op „Cape!” verwacht, want „Ca pelle” trekt. „Capelle” roept, „Capelle’ noodt Men kon zien, dat de lessen waren kNfe- I ven door een deskundigen leermeester. De heer Revers van Limmen kan dan ook te vreden zjjn over het resultaat van «tfn ar beid, want alle bezoekers waren het er over eens, dat deteekeningen getuigden vaa goed onderwijs en dat de leelringen ook met yver de lessen hadden gevolgd. Waterleiding. Officieus is vanwege het provinciaal bestuur mededeeling ont vangen. dat op grond van de bestaande be palingen van de bouw- en woningverorde ning, waarin is bepaald, dat, waar ondet normale omstandigheden aan een hoogdrnk- w aterleiding aansluiting kan worden verkre gen, deze aansluiting verplichtend wordt gesteld, wanneer niet op een andere wjjz* watervoorziening geheel ten genoege van B. en W. van vroeger aanwezig is. Op grond van deze bepaling hebben Ge deputeerde Staten besloten watervoorzie ning door middel van de Provinciale Water leiding ter hand te nemen en water derhalve te leveren aan de ingezetenen. Naar ons verder is medegedeeld, zal zee» spoedig met den aanleg van het net kunne* worden begonnen, althans de mogelijkheid gegeven worden tot aansluiting. HOOGWOUD. Burg. Stand van 1 tot et» met 15 April 1924.’Geboren: Jan, z. v Joannes Schouten en van Trjjntje Manshan den. Jacoba, d. v. Pieter van der Molen en »an Wilhelmina Elisabeth Kamp. Gertrudis, d. v. Pieter Deken en van Maartje VVage- naar. Anna Cecilia, d.>v. Pieter Conjjn en van Geortraida Maria van Dam. Petrus, v. Dirk Scholten en van Theodora Allegonda Delissen. Johanna Maria, d. v. Jacob van Diepen en van Geertje Imming. Ondertrouwd: Cornelia Pool, oud 26 jaar, met Margaretha Cornelia van Breugel, oud 26 jaar. Petrus Thimoteus van Stralen, oud 26 jaar, te Venhuizen, met Aa/je Schutte, oud 25 jaren, te Hoogwoud. Gerrit Appel man, oud 24 jaren, te Sybecarspel met Ve ronica Nips hagen, oud 22 jaar, te Hoog woud. Theodorus Konijn, oud 90 jaren met Margaretha Kolken, oud 27 jaar, beiden wo nende te Hoogwoud. Bruno Goedhart, oud 22 jaren, te Zuid-Scharwoude, met Geer- truida Konjjn, oud 21 jaar, te Hensbroek. Johannes de Jong, oud 82 jaar, te Hoog woud met Catharina Schaper, oud 32 jaar, te Hoogkarspel. Getrouwd: Cornells Pool, oud 26 jaar, te Hoogwoud, met Margaretha Cornelia van Breugel, oud 26 jaar te Oude-Niedorp. Pe trus Thimotheus van Stralen, oud 26 jaar, met Aafje Schutte, oud 25 jaar te Hoog woud. Gerrit Appelman, oud 24 jaar, te Sjj- liekarspel met Veronica Nipshagen,. oud 2? jaren, te Hoogwoud. Bruno Goedhart, oud 22 jaren. te Ziiid-Scharwoude. met Geertrui- da Konijn, oud 21 jaar, te Hensbroek. Jo hannes de Jong, oud 32 jaren, te Hoogwoud met Catharina Schaper, oud 32 jaar t« HoogkarspeL Overleden: Grietje Groot, oud 6 jaar, d. v. Antonins Groot en van Anna Schaper. Ingekomen en Vertrokken personen. Ingekomen: Ide Hoekstra en gezin. n.h„ van Ylst, naar Kerkelaan C no. 10. Aaltje Hendriks. nJ»., van Barsingerhorn naar I.am- bertschaag no. 16. Vertrokken: Aidert Eeken r.k. van Noord- end D 78. naar Obdam. Johanna Viiens, r.k„ van Weere no. 32. naar Amsterdam, Nieuwe Heerengracht 103. EGMOND-BINNEN. Raadsvergadering. De Raad dezer gem. kwam Vrijdagavond pm 8 uur (zomertijd) bjjeeu. Wethouder Groen was wegens ongesteld heid afwezig. De notulen der vorige vergadering lokten een aanmerking uit, omdat er uit gelezen werd, dat het raadslid Apeldoorn, de bestra ting van het Mallegat aan den Hoef goed keurde. waUXr°l£pns eÜu aanmerking) niet het geval was. Het verzoek van A A. en J. A. Nieuwen huizen om vergoeding der kosten voor het schoolbezoek hunner kinderen op de Chr. Nat. School te Alkmaar, werd afgewezen, op grond van de L. 0. Wet waarin bepalin gen zjjn, omtrent dergolijke verzoeken, wel ke in acht genomen dienen te worden. Het in de vorige vergadering aangehou den verzoek van P. v. d. B. van Egmond- Binnen om erfpachtgrond waarop zjjn wo ning staat, in eigendom te mogen krijgen werd door den Raad in handen van B. en W. ter afdoening gegeven. Het voorstel van B. ei* W. om aan A. de Waard een deel van de huur van het gemeenteiand te ver goeden, omdat een gedeelte van dit land door de gemeente werd gebruikt als be graafplaats van afgekeurd vee, werd aan genomen. Alvorens de Raad overging iu geheime zitting ter bespreking en vaststelling van den bouw der O. L. S. met woning te Eg- n»ond-Binnen, bracht de voorzitter nog een punt naar voren, n.l. betreffende den duin weg te Egmond-Binnen, een punt dat niet op de agenda was geplaatst, omdat nog geen bericht was ingekomen van by dien weg betrokken gegadigden. Na het verzen den-van de agenda hadden de Hoof ige- genieur van den Rijkswaterstaat en de eige naar van de jachtterreinen aan dien w^'«. de heer v. d. Vliet zich doen hooren. De voorz. vertelde n.l. dat do iachtbezit- ter het-’.emaal niet behoefde toe te dat er zand van zijp terrein werd gebruikt voor den weg on evenmin behor’de toe ’o staan, dat van den weg zand werd gebracht op den grond van den jachtbezitter. En de ingenieur wilde dat de Raad eerst eens een bedrag noemt waaruit de ernst van den Raad zou bljjken om dien weg aan te nemen, want als er nu al metingen wer den gedaan en men zou toch niet besluite! dien weg op te knappen, dan waren al die werkzaamheden der voorbereiding ijdel. Na eenige discussie wordt besloten 2000 uit te trekken, waarna sluiting volgt ZUINIGHEID. ’t Wa^ keuringsdag op 't eiland Schier- monnikqpg. Drie veelbelovende jongelingen moesten worden gekeurd. Daarvoor bega ven zieh 1 majoor, 1 iuitenant-dokter, 1 Ini- tenant-secretaris naar ’t eiland. Van Leeu- wa ien uit 2e klasse (1ste klas ontbreekt) naar An juni, per auto naar Ooatinaborn en vandaar per pqptboot naar den overkant, waar tevens overnacht moest worden, om dat de boot -niet op den zelfden dag terug kan naar den vasten wal. Had men die 3 jongens in Anjum laten komen en hun reiskosten vergoed, dan wa ren de kosten, die we nu niet durven schat ten, niet hooger dan twintig gulden geweest. De drie jongelingen werden af gekeurd! Voor het uitgeven van 100 billioen Mark- scheine aan de bank van Heynen en Steen te Venlo is gearresteerd L. D. uit Tegelen. Hy wordt verdacht deze biljetten zelf ge fabriceerd te hebben. In zjjn bezit vond men nog 95 stuks dier papieren, welke bleken valsch te zjjn. Hjj is in het Huis van Bewa-> ring te Roermond opgesloten. De gearres teerde beeft na zlin verhoor bekend.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 2