Alkmaar. KERK EN SCHOOL’. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. J H^uTsent i. PROVINCIAAL NIEUWS. OUDE NIEDORP. Klein Allerlei. land ala het once met zjjn voegd. 4 stand. he- tot te Amsterdam, d.d. stii sche zaak. Leiden. P. Capucijn. Na eenige bespreking, wordt overeenkoiu- i W- *>6t W-.pen na te er aldus vastgesteid. tot vaststelling van DEKEN JASPAR f Woensdagnacht is overleden de zeereerw. heer M. W. A. Jaupar, deken en pastoor te Echt by Roermond. De overledene was geboren in 1858, werd priester gewijd in 1881, en was sinds 1908 deken en pastoor te Echt. nis te Maastricht naar het Riikskrank- rinnigengesticht te Woensel overge- brac.. De inval ge en zy laat daarom de bezuiniging lootvoorziening voorafgaan. krachtens de grond- aan de niet voor ’n land het once met zijn koloniën Onze weerloosheid zou een groot gevaar opleveren. Onze weermacht zal als een preventie die nen, die groot® offers billijkt. Bij weerloos heid bestaat zoo goed als zekerheid, dat we onder den voet geloopen zullen worden. De overheid heeft de taak ook de proble men van den chemischen oorlog onder do oog te zien. De komende oorlog zal nog ver schrikkelijker zjjn, dan die pas is Ingetre den. De verantwoordelijkheid der staatslie den is er des te zwaarder door geworden. Het is verkeerd de wapenen weg te wer pen. omdat de wapenen des te verschrikke lijker worden. Eerst internationaal overleg sou daarheen kunnen leiden. Als er iets aan gedaan kan worden om den individueelen kiezer meer invloed te ge ven en minder aan de partijleiders, dan zal de regeering daaronder gaarne hare schou ders zetten. Daarover is te praten. De redenen waarom en de omstandighe den waaronder de regeering aanbleef, zijn door spr. in de Tweede Kamer uitvoerig be handeld. Het kabinet betreurde meer dan iemand anders, dat dit de eenige oplossing was die mogeljjk bleek. Gaarne had zij haar taak aan anderen overgedragen, doch toen die na een ruim tij<isverloop niet waren te vinden, mocht de regeering de crisis niet langer slee pend houden. Onder deze omstandigheden aanvaardt'dc regeering ten volle de verant woordelijkheid voor haar aanblijven. Het Votum van de vlootwet eerbiedigt de regeering aan de Vl< Het Kon. Besluit is wet voldoende voor het ontslag huwende ambtenares. Minister COLIJN begon met dank te bren gen aan de verschillende sprekers voor de tot hem gerichte woorden van lof, als ook voor den hem toegezegden steun. Het wetsontwerp-tot wijziging der Foren senbelasting en Pensioenwet is in behande ling en heeft spr.’s departement reeds ver laten, doch heeft nog een langen weg af te leggen over andere departementen en col leges, alvorens de Staten Generaal te berei ken, dat zal echter niet lang meer duren. Vervolgens verdedigde spr. zijn niet-stor- ting voor dit jaar in het Invaliditeitsfonds. De raming dier stortingen is destijds te hoog géweest. Dit maakt het des te minder 'na- deelig om eens een jaar die storting over te zlaan- Wat de beweringen van den heer Dobbel- man over de inflatie betreft, benijdde spr. hem de professorale zekerheid, waarmede h<j dat deed. Noch het goud noch de dollar der Electriciteits-commiMie. brdt na voorlezii Voorstel van B. en het vennenigvuldigingscjjfer voor de plaat- selüke inkomstenbelasting 1924-’26. Wordt na eenige toelichting overeenkom stig voorstel B. en W. op 1.8 vastgesteid. De door B. en W. voorgestelde suppl. be groeting dienst 1923 wordt vastgesteld op 3500 in ontvangst en uitgaaf. Het door B. en W. voorgeeteld concept besluit tot at- en overschrijving van en op verschillende posten der begrooting 1923 tot een totaal van 2845.67 wordt door den raad goedgevonden. Besloten wordt tot het doen van verschil lende betalingen uit den poet voor onvoor ziene uitgaven tot een totaal van 1015.33 Balans en winst- en verliesrekening over 1923 van het G. E. B. (ter vorige vergade ring aangehouden in afwachting van meerde re toelichting van dep administrateur, die thans is ingekomen), worden thans door den raad met algemeens instemming goedge keurd. Tot leden der commissie voor schouw der gemeentelijke landerijen worden met eenige stemmingen de hoeren J. Wit, J. Pluister en C. Over gekozen. Allen nemen de benoe- l milig aan. Overeenkomstig een prac-advies van B. en W. door den Voorzitter toegelieht, wordt besloten, tot eenige verbeteringen der alge- meene begraafplaats te O.-Nicdorp waarvan de kosten op ongeveer 100 zijn geraamd. De raad gaat daarna in Comité en by her opening der openb. zitting deelt Voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen een op zichter te benoemen voor toezicht op de na leving der Bouw- en Woning verordening uit sluitend voor nieuw bouw voor den tijd van een jaar. De heer J. Keet te Waarland gem. Ha- rcnkarspel wordt hierop met algem. stem men benoemd. Kohier Hondenbelasting wordt voor 62 honden le en 2e klasse opgemaakt en vast gestold op 185. De heer Tromp verzoekt by de rondvraag met het oog op de werkzaamhedei», d* com missie voor elee-Umiteitsbedritf zoo spoedig umgcTyk te iustalleerou. Voor». verklaart daaraan gaarne te zullen voldoen en sluit onder dank aan razdzlede» en aan de vers de vergadering. DE ZORGZAME VADER. (Historisch.) Een dame te Amsterdam mocht dezer 'dagen een briefje ontvangen van den vader har er dienstbode, welke laatste, voor een boodschap weggezonden, eeni ge uren te lang wegbfecf en daarvoor een berisping van haar mevrouw kreeg. Wil laten net hier, «enigszins bekort volgen Mevrouw'. Geeft met verschuldigde eerbied te kennen, dat P. vader van Jansje Gehoord hebbende de klacht van 'Jansje betreffende het lange uitHijven voor het koopen van een hoedje; over wegend, dat Jansje niet langer weg te geweven afs dat noodig was, maar daar Jansje eerst dm 6 uur pas thuis was, daar zi’ eerst voor U een boodschap moest doen en wij, zijnde Vader en Tante, eerst nog eten moesten en ktee- den, daar wil er niet op voorbereid waren, rede dat het daarom wat Laat ge- worden is, te meer daar het Zaterdag avond was; Besluit U, Mevrouw, dit onder U aan dacht te brengen en U te verzoeken, o dat, wanneer zulks weer mogt voorko men, U alsdan meer gelegenheid geven om wat te kunnen koopen (hier volgt een uiteenzetting over de (vrijheid van andere dienstboden) bovenstaand beleefd verzoekende, gaan ik over tot de orde van den dag. Met de meest eerbiedige roeten. num. met koeien verstand (had hij maar verstand van koeien) en die heeft den wagen aan ’t rollen gemaakt, als zou de koe in kwestie te hoog ver zekerd zijn. Toen kreeg ik een inspec teur, die al mijn koeien taxeerde en tot de conclusie kwam, dat de meeste te laag verzekerd waren, de andere waren goed en juist de koe in kwestie was te hoog verzekerd. Als de koe gezond gebleven was, kon zi’1 best tot 800 pond slachtgewicht groeien en zii gaf. nog toen zij afgekeurd was, 12 liter melk per dag. Dus toen de directie mij daarover niets kon maken zocht zii een anderen weg. Zij zeide toen namelijk, .dat de koe te oua was en volgens art. 2 van het reglement mag dat niet. Doch als een agent verstand heeft van koeien, dan moet hii dat toch kunnen zien en er is toch zeker geen boer, of hij heeft wel tóen paar oude koeien. Men ruimt zijn beste dieren toch zoo maar niet na een paar jaar op, men heeft alle jaren zijn afzet en dan gaan de slechtste er net eerst uit. Maar, zoo is ’t als men verzekerd is. dan sturen zii een reglement. Neen, men moest eerst een reglement thuis krijgen, dat zou eer- lijker zijn. En nü heef/mén mijn koe maar even f150 verlaag a. En ik kreeg na veel reizen en schrijven 75 pCt uitbetaakl. terwijl de omslag, al was de koe f150 in waarde verlaagd, even goed bere kend werd tegen de eerste taxatie. De reden, waarom ik dit nu in uw courant wenschte te plaatsen, is deze: dat ieder veehouder hierdoor gewaar schuwd wordt om zijn vee niet in het ..Nationaal Boerenveefonds”, gevestigd te Utrecht, te verzekeren, opdat het hun niet evenzoo gaat als het mii gegaan is. Nogmaals U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de plaatsruimte, teeken ik met hoogachting, H. KLAVER, Berkmeer. Obdani. N.B. Andere bladen gelieven dit over te nemen. i 1922 Oct Gereserveerd. 22—25 Oct Meisjes gewonen stand. 27—30 Oct. Gehuwden gew. stand. 2—5 Nov. Meisies gewonen stand. 5—3 Nov. Jonge dames middenstand. 1013 Nov. Geh. leden v. d. Eudi. Bond e. a. d. 17—20 Nok- OeK. leden v. d Eudi. Bond e. a. d. 2427 Nov. Gehuwde dames midden stand. VERMIST. In sportkringen te Amsterdam heerscht ongerustheid omtrent het lot van den heer H, A. Elias, gvmnastiek- leeraar aan de le vijfjarige H.B.S. al daar en secretaris-penningmeester van diverse instellingen op het gebied der lichamelijke opvoeding. De heer Elias begaf zich Zondag avond j.l. naar Utrecht tér bijwoning van de vergadering van den Ned. Bond van Gymnastiek-onderwijzers en is se dert niet teruggekeerd, terwijl men tot dusverre niets meer omtrent hem heeft vernomen. In het gezin van den heer Elias maakt men zich begrijpelijkerwijze ern stig' pngerust en men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. zijn be trouwbare richtpunten voor onze gondnolt- tiek. De vergadering wordt verdaagd 'denmorgen 11 uur. WARENWET. Burg. en Weth. maken op "rond van art. 6, 2e lid der Warenwet 191!) (Stbl. 581), be kend. dat by onherroepelijk geworden von nis van den Kantonrechter te Alkmaar, van 4 April j.l. is veroordeeld Christiaan Petrus de Goede, melkslyter, wonende Snaarmans- laan no. 102, te Alkmaar, tot een geldboete van 50.subsidiair 25 dagen hechtenis, wegens liet te Alkmaar verkoopen van waren, die ondengdelyk zijn van samenstel ling, nJ..melk, waaraan water was toege- ROOSTER DER RETRAIT.EN voor Mannen in het Sdnt-Clemenshuis te Noordwijkerhout. a 3—6 Mei. Congregate van R. K. Jon gelingen, Delft Pk Dominicaan. 8—11 Mei. Patronaten uit Amsterdam. P. Franciscaan. 13— 16 Mei. Patronaten uit P. Capucijn. 21—29 Mei. Eerw. Zusters. 31 Mei3 Juni. Ambachteteerhngen uit Den Haag. P. Augustijn. 7—10 Juni. Gehuwden en Ongeh. v. d. gew. stand (volt). P. H.H. Harten. 1417 Juni. Gehuwden uit Schiedam. P. Redemptorist. 21-24 Juni. St. sterdam, afd. IV. 30 St. Piétrus”, „ALBERDINGK ThUM." Voerde de R. K. gemengde tooneelveree- niging „Alberdingk Thym” Maandagavond j.l. oji het concert van „St. Louis” het een- actertje ,,De Pessimist” op, voor de maand Mei staan nog de volgende, in het lokaal van den heer Mooy te geven uitvoe ringen op het programma: 16 Mei: „Haar laatste wil”, ten bate van het apologetisch bureau van Max „Hou vast”; 21 Mei: „Mynheer de Senator”, voor do leden der afd. Alkmaar van „De Ranze”; 26 Mei: een nog nader te bepalen stuk uit het reportoire; waarschijnlijk „De Logé.” Dit stuk wordt opgevoerd voor de deelne mers aan het jaarlijksch Congres van A. R. K. A., dat dit jaar hier ter stede gehouden wordt. Uit bovenstaand programma blijkt dus, dat „Alberdingk Thym” de eerste tooneel- vereeniging is, die in de nieuwe tooneelzaal van den heer Mooij een uitvoering zal ge ven. Het seizoen 19241925 zal geojtend wor den met „De Lijdensweg”, tooneelspel in drie bedrijven van Felix PhflippL vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hjj die bezwaren heeft ingebracht op de se cretarie van do terzake ingekomen schriftu ren kennis nemen. Obdam, 28 April 1924. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik eens een plaats voor het hieronder volgende geval zien in uw veel gelezen dagblad, waarvoor ik u bij voorbaat dank. Men moet weten, dat ik als veehouder niet de gewoonte had mijn vee te ver zekeren, maar daar ik geregeld bezoek kreeg van een agent van de Nationale Onderlinge Boerenpaarden en Veever- zekering-Maatschappij „Nationaal Boe- renveetonds” (dat klinkt mooi, niet waar?) met een keur van aanbevelin gen en zoo degelijk om van te water tanden: goede taxatie, reëele uitbeta ling. goede controle waardoor de scha de altijd gering Is, enz. enz., liet ik mim vee het vorig .jaar in die verzekering opnemen. De agent kwam mii nogal knap voor; hii taxeerde mijn koeien op marktwaarde en dat ginjj’ook vri,goed. Dus mijn vee (koeien) was verzekerd. Maar jawel, daar komen de beesten op stal en er begint er een te sukkelen. De veearts wordt ontboden, de agent gewaarschuwd en alles gedaan wat plicht was, doch de koe wilde niet ge nezen. De veearts adviseerde tot af maken. Maar toen begon het bil héb deren hemel te donderen, ik kregr be zoek van een anderen agent uit wog- DE HONDENVERGIFTIGING IN ST ODILIENBERG. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den hioofdonderwijzer. den heer K., te St. Odilienbeiy. daar hij streng verdicht wordt versduljende honden met brood dat met strychnine gesmeerd was, in de Melikerhei<fe te hebben veigift^fd. Zooals bekend zijn verschil tonde hon den van de Kynologenchib te Roer mond en in den omtrek van Vlodrop, in sden afgeloopen winter vergiftigd ge- j worden. INBREKEES GESNAPT. In den nacht van Zondag op Maan- f dag zijn gelijk gemeld te Almelo drie Duitschers gearresteerd, die onder Albergen hadden ingebroken en o.a. drie nieuwe fietsen gestolen haddeh. Het drietal werd dien nacht aangeroe pen door twee agenten- omdat zii zon der licht reden. Daarop volgde hun ar restatie. De Dutischers werden opgeslo ten in het politiebureau, waar vinger afdrukken van hen genomen zijn en een strenge controle uitgeoefend werd. De arrestanten werden eenige malen per uur gecontroleerd. Desondanks is het Dinsdagavond een hunner gelukt te ontsnappen. Om kwart vóór negen wa ren de inbrekers gecontroleerd en om 9 uur, bij de laatste controle, bleek een hunner verdwenen. De uitbreker heeft met een of ander voorwerpi het hout werk bewerkt, waarin de stevige ijze ren tral es bevestigd zijn. Daarna heeft hij dat traliêwerk uitgebogen en is door het raam ontsnapt in een tuin ach ter het politiebureau gelegen; via an dere tuinen heeft hii de openbare straat bereikt Korten tijd na de vermissing ontving de politie, die dadelijk uitgebeelde maat regelen genomen had, bericht, dat in de Boompjes, een stille straat een fiets gestolen was. Daanrtee moet de. inbre ker zich uit de voeten gemaakt hebben. DE STILLE OMGANG Het doet ons goed, uit meerdere ver- slageft en berichten te bemerken, dat de in de omgeving van Alkmaar geyestig de afdeelngen van het „Genootschap van den Stillen Omgang te Amsterdam*’ actief in de weer zi/nom het aantal deel nemers aan den Stillen Omgang, ter eere van het H. Bloed van Mirakel te Alkmaar, zoo groot mogehit te doen zijn. Verschillende middelen worden hiertoe beraamd. Tochten per auto wor den georganiseerd; anderen weer zul len per fiets naar Alkmaar komen, ter wijl ten slotte ook nog zeer velen voor nemens zijn, den weg te voet af te leg Ren. e Dankbaar constateeren wit dezen ijver in de afdeeKngen van den Stijlen Om gang. De- onderscheidene bestuien laten niet-s na. om allen, die wenschen deel te nemen den tocht zoo gemakkelijk mogelijk en naar ieders keuze te doen maken. Laten daarom de leden toonen. dat zij -het streven van hun bestuur waar deereii, door in groote groepen naar Alkmaar op te trekken. Roomsch Ken- nemerland en Roomsch West-Friesland bedenken, dat zij in dezen een eerepiicht te vervullen hebben. Een eereplicht. jegens hun Eucharis- tischen Koning. Die uit het openbare lev-en verbannen is. Processies langs de wegen en straten zijn verboden. Laten wij daarom in den a.s. Zondag nacht devoot en in stilte biddend langs AlkmaaFs straten trekken. En laat het aantal stiiile omgangen» dat yan vorige iaren verne overtreffen. Daarvoor te ijveren rek ene elke Roomsche man en jongeling zich een plicht. In het belang van onze Heilige Room Pcrsonce. ,S Re.rus”, Ring Zujd-Hol- Tand. 16— 19 Sept. Ongehuwde ledea van den Eucli. Bond en andere ongehuwdea uit den gew. stand. 22—25 Sept. Leden der Unie v. R. K Studenten-vereenigingen. 27—30 Sept. Retrai'efonds „St Igna tius”, afd. R. K. Volksbond Den Haag. 2— 5 Oct. Heeren Vincentianen. 710 Oct. R. K. Politiebond St Mi chael”. 13—16 Oct. Hanzeïeden e. a. heerer uit den middenstand. 18—21 Oct. Gehuwde leden van den Euch. Bond e. a. gehuwden uit den gew. stand. 25-28 Oct. R. K. Volksbond uit he. Bisdom Haarlem. 3— 6 Nov. Ongehuwde leden van den Euch. Bond e. a. ongehuwden uit den middenstand. 1114 Nov. Patronaat uit Looeduinen. 17— 20 Nov. Patronaat uit Beverwijk. 22—25 Nov. Gehuwde leden van den Euch. Bond e. a. gehuwden uit den middenstand. HINDERWET. Burjr. .en Weth. brengen ter algemeene kennis, dat beden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende verrook met bylagen van S. Krom alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een stoomwasoh et> Strykinrichting, door het bijhouwen van oen inrichting voor chemi sche tapytreiniging en eeu kleedenklopjjerij in het jierceel 8cherinerweg F 84. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Woensdag 14 Mei a.s. 's voormiddag» te elf uur en schrifteljjk op Woensdag 14 Mei a.s. Gedurende drie dagen ROOSTER DER RETRAITEN voor Vrouwen in „De Thabor” te Rotterdam. 5—8 Mei. Meisjes gewonen (Voltallig.) P. Augustijn. 1215 Mei. Gehuwde dames uit Svhe- veningen. P. v. d H.H. Harten. 1922 Mei. Damcs-Jeden der Vereen, der Eeuvvigd. Aanbidding en tot onder steuning van behoeftige kerken e. a. deelneemsters. P. Jezuiet. 25—28 Md. Meisjes uit - Dordrecht (VohalHg) P. v. h. Gez. v. Maria. 2—5 Juni. Geh. Par. H. Bonifacius, Amsterdam e. a. d. (VoftaHig.) P. Car- meliet. 10—13 Juni. Ongeh. Par. H. Bonifa cius, Amsterdam e. a. d. (Voltallig.) B Franciscaan. —,15—18 Juni. Leden v. d. H. Familie, Wi|keroo< e. a. d. (Volt.) Pi Redemj> tonst 23 - 26 Juni. Geh. dames St. Rita-cfcub, Amsterdam. P. Capucijn. 29 Juni—1 Juli. Jonge dames midden stand. P. Redemptorist. 25 Juli. Meisies ut Wassenaar e. a. deeln. (Volt.) P. v. d. H.H. Harteo, 7— 10 Juli. Gehuwde dames uit Alë- inaar e. a. d. (Volt) P. Carmetiet. 1417 Juli. Gehuwden gewonen stand P. v. h. Gez. v. Maria. 19—22 Juli. Ongeh. leden v. d. H. Fa milie Par. O. L. Vr. Hemelvaart, Lei den e. a. deeln. (Voh.) P. Franciscaan. 30 Juli —2 Aug. Jonge Vrouewnbond Groep A. Pafnonaatsmeisjes. Amster dam. P. Capucijn. 4—7 Aug. Dames Onderwijzeressen. P. Dominicaan. 8— 11 Aug. Dames Ziekenverpleeg sters. P. Franciscaan. 17—20 Aug. Piatronaatsmeisies Par. O. L. Vr. Onbevf. Ontv., Den Haag. P. Jezuiet. 24 —27 Aug. Ongehuwde leden 3e Or de St Dominions. P. Dominicaan. 27—30 Aug. Jonge dames middens*. P. Augustijn. 1 —4 Sept. Ptatronaatsmeisjes uit Haar lem. 7—10 Sept. Ongeh. leden v. d. Eudi. Bond e. a. d. 15— 18 Sept Gehuwde leden 3e Orde St Dominicus. 22—25 Sept Jonge dames, leden v. d. Euch. Bond e. a. d. 30 Sept.—3 Oct. Meisjes uit RoeMijk e. a. d. l ERNSTIGE BRAND TE r SCHIJNDEL. Een ernstige brand heeft Dinsdag avond in Schijndel (N.B.) gewoed. Een voerman, die ongeveer kwart Voor tien de woning van Jan van Rij zingen aan den Bosschevveg passeerde, ontdekte, dat daar brand was uitgjebro- ken. Dadelijk wekte hii de bewoners, die zich ter ruste hadden begeven. Het vuur woedde reeds zoo hevig, dat het niet mogelijk bleek den inboedel in vei ligheid te brengen. Ook het zich in het perceel bevindend vee kon zoo goed als niet gered worden. S'echts een koe bracht er het leven af, een paard, drie koeien, een paar kalveren en varkens kwamen Jammerlijk in de vlammen om. De boederii brandde tot den grond toe af. Het ral ongeveer een uur later ge weest zijn toen vlammen sloegen uit de 500 meter verder gelegen woning van Adr. Verhagen. De bewoners, d:e ook hier in diepen slaap waren, konden slechts met groote moeite gered wor den. Te moeiKjkar, daar het gezin bestond uit man. vrouw en zeven kin deren. Ook deze boerderij brandde met alles wat rii bevatte, geheel af. De beide brandspuiten van het dorp Waren spoedig in actie en gelukkig slaagde men er in, het vuur tot de twee perceelen te beperken. Den ganschen nacht Heef de brandweer aan net werk. Tal van belangstellenden waren ge tuige van het nachtelijk schouwspel. OUDE NIEDORP. Raadsvergadering. In voltallige zitting vergaderde Woensdagmid dag 30 April ten 4 ure de raad alhier. Voorzitter is Burgemeester B. J. F. Meijer, tevens secretaris, die met een harte- lijk welkom tot de heeren de vergadering opent, Daarna worden de notulen gelezen en on gewijzigd goedgekeurd. Ingekomen: Verslag Westfriesch Museum Hoorn, over 1923 en jaarverslag Gezond heidscommissie te Hoorn over dat jaar, ab mede verslag Naaml. Venn. Bank voor Ne. derlandsche Gemeenten te 's-Gravenbage Een en ander zal tre visie worden gelegd. Voorts: begrooting 1924 Keuringsdienst voor waren in bet ressort Alkmaar, aange vende dat de bijdrage is bepaald op 18 17/100 cents per ingezetene. Wordt overeenkomstig advies van Bnrg, en Weth. goedgekeurd. Circulaire van de commissie voor den vleeschkeuringsdienst in het district Barsin- gerhorn en omgeving, handelende over het al of niet wenscheltyke om bet aantal nood- slachtplaatsen te vermeerderen. Verzocht wordt om als by het gemeentebestuur ver zoek inkomt om behalve de bestaande nood- slachtplaats er nog een te mogen stichten, dan eerst by de commissie om advies aan te kloppen. B. en W. adviseeren om aan dier wenk gehoor te geven met welk advies de raad zieh vereemgt. Adres voetbalvereeniging V. V. V. Oude Niedorp om subeidie. Tot nu toe had de vereeniging geldelykea steun van eenige sportvrienden, welken steun zij voortaan echter zal moeten missen. Huur van terrein, van den heer de Geus is bovendien verhoogd van 125 op 175 j*r jaar. T" w stig advies van B. en W. met op pen algemeene stemmen benotril, aftr^tend beschikken, ook al rit overwgeteg, dat meerdere vereenigirgen zouden kunnen aan kloppen. De heer Liefhebber had het adres liever aangehouden om het later als we meer van den financiéelen toestand der vereeniging wisten, te behandelen t Verslag ov_er den toestand der gemeente over bet afgeloopen jaar. Zal ter inzage wor den gelegd. De rekening der Gesoiriheids- commissie van Hoorn wordt goedgekeurd in eindcyfer op 2003.57 Concept-verordening regelende den werk- Josephs-Gezelton Am- P. Redemptorist. Juni3 Juh. Oem. Werkhedenb. 'iétrus”, Den Hm?. P. Dominicaan. 5—3 Juft. Gehuwde St JoMphs-Oezel- len uit Amsterdam. P, Franciscaan. 12—15 Juli. St. ïgjnatiüfedub, Amster dam. P. Augustijn. 17—20 JuH. Parochie H. Joannes de Dooper, Haarfem. P. H.H. Harten. 22— 25 Juli. Jongens uit het R. K. Weeshuis, Den Haag. P. CaiMicijti. 28—1 Juli. Heeren leden van den meer gegoeden stand.-P. Carmeliet. 2—5 Aug. Heeren Onderwijzers. P. Jezuiet 9—12 Aug. St. Riiaclub, Amsterdam. P, Franciscaan. 16—19 Aug. Heeren Conunissie.eden van Patronaten. P. Dominicaan. 23— 26 Aug. St. Ignatmscfub. Amster dam. P. Redemptorist 30 Aug.—2 Sept. St Ignatiusciub, Am sterdam. p. H.H. Harten. houder van nomen. Nabfj de militaire zweminrichting te ’s-Hertogenbosch is uit de rivier de Aa het hjk opgevisctrt van een zeke- zete-P., van elders afkomstig. -r- Te Geertruktenberg is gisteren morgen de dienstbode van clen heer A. L met twee id miners water van een zoldertrap gevallen. Zii brak haar nek en was onmiddellijk dood. Te Zevenbergen is gisterenmid dag in de rivier de Mark net lijk drij vende gevonden van den sedert Isien Paaschdag vermisten 47-jarigen D. Te Leiden heeft in een openbare school aan den Maresingel een gasont ploffing plaats gehad bij het aanstoken van een gaskachel. Verscheidene rui ten werden verbrijzeld. Dinsdagnacht is ingebroken bii den handelaar in gedistilleerd J. Lamers te Terborg. De inbrekers, die op de werkplaats doordrongen, namen 60 li ter aan gedistilleerd mee. De 19-jarige zwerver R., uit Kerk- rade, die onlangs brand stichtte in de ouderlijke woning en in een boerderij, die totaal uitbrandde, is van de gevangV- nigengesticht icnt 4itie te Antwerpen heeft een n in een door den Hollander Edmond Ciantz in de Egmondstraat aldaar gehouden speelhol en een aan zienlijke som gekte in. beslag genomen. Gisteren heeft de heer B. W. Bin nendijk officieel als raadslid en wet- van Wormerveer ontslag ge-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1924 | | pagina 2